Mamy wrześniowe 2021 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-24, 18:13   #4141
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Często w zarze te rozmiary wracają na stronę więc obserwuj sobie może jeszcze się uda człowiek uczy się na błędach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie niestety to, co mi wypadło z koszyka, to już był dział Zara Home Widzę, że dwie rzeczy wróciły, ale najtańsze i takie najmniej upatrzone, to już mi się nie chce, bo za wysyłkę zabulę prawie tyle, co za te dwie rzeczy ;P A była taka słodka pluszowa małpka i oczywiście to nie wraca :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 18:49   #4142
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja kupiłam 1 zestaw bluza + spodnie i osobno drugą bluzę (były też spodnie, ale już nie chciałam), dinozaura na kółkach i plakacik z pierwszą literą imienia Miałam w koszyku więcej rzeczy, ale już były wyprzedane o 21:50, jak udało mi się wejść na stronę i przejść do kasy :O Poszłam nawet dzisiaj do sklepu stacjonarnego, ale nic mi się nie udało ustrzelić z tych brakujących rzeczy.



Jeśli Cię to pocieszy, to mi też nigdy nie podaje długości szyjki, tylko czy się nie skraca. Ale wagę dziecka podaje. Z tą Twoją długością "jak na 3 poród", to nie chodzi przypadkiem o to, że przy kolejnych ciążach to szybciej postępuje? Koleżanka mi coś takiego mówiła, że z drugim dzieckiem ma termin na kiedyś tam, ale że mała szansa, że tak długo donosi, skoro to kolejne dziecko

U nas lada chwila powinno lunąć

Umówiłam się na echo serca na 15.07, czyli na ten sam dzień, co III prenatalne. Ale nie odwołuję na razie tych prenatalnych (jakby co - nazwa "echo serca" jest myląca, bo lekarz i tak ogląda i bada całe dziecko i w zasadzie zakres tego badania pokrywa się z prenatalnymi, więc nie ma sensu robić i tego, i tego, zwłaszcza w kilkugodzinnym odstępie). Jeśli to echo dojdzie do skutku (bo to znowu ta durna przychodnia), to po prostu powiem lekarzowi, że już po południu nie będziemy się oglądać, i przedzwonię odwołać ;p A jeśli znowu odwalą jakąś manianę, to nie zostanę na lodzie, tylko w ten sam dzień pojadę i tak czy inaczej jakieś badanie będzie zrobione, zwłaszcza, że ono najprawdopodobniej zadecyduje o tym, co się dalej będzie działo i czy nie czeka nas operacja jeszcze na brzuchu (bo Staś ma też zaobserwowane wodonercze).
O to super, tak jak mówisz w razie w odwołasz, ale mam nadzieję, że tym razem nie będzie żadnych akcji z ich strony

Teraz oglądam pogodę i w większości kraju znowu ma lać w nocy

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Często w zarze te rozmiary wracają na stronę więc obserwuj sobie może jeszcze się uda człowiek uczy się na błędach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całe życie teraz już tego błędu nie popełniam

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 20:00   #4143
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej. My właśnie wróciliśmy z wizyty u lekarza. Szyjka w porządku, chociaż też się martwiłam... Wyniki glukozy mam idealne. Mały w porządku, dziś mamy 29+1 a on waży 1400g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Noo i jak do tej pory mam 10kg na plusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 09:32   #4144
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Hej. My właśnie wróciliśmy z wizyty u lekarza. Szyjka w porządku, chociaż też się martwiłam... Wyniki glukozy mam idealne. Mały w porządku, dziś mamy 29+1 a on waży 1400g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Noo i jak do tej pory mam 10kg na plusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super, oby tak dalej z samymi dobrymi wynikami Ja mam +11 kg, wczoraj w przymierzalni w sklepie zdałam sobie sprawę z niektórych rozrośniętych miejsc na ciele i źle mi z tym, mam nadzieję, że uda mi się to zrzucić po porodzie.

Pakuję się na wyjazd i tak, jak zawsze mam poczucie, że czegoś zapomniałam, tak teraz ono jest 100x większe Najgorsze są dla mnie zawsze te pierdoły, bo wiadomo, pakuje się ciuchy, buty, kosmetyki, coś do czytania czy tam co kto lubi, a potem zostają takie głupotki typu ładowarka albo witaminy i to jest dla mnie strachogenne

Btw kupiłam sobie wczoraj bardzo fajną sukienkę, nieciążową, myślę, że spokojnie bez brzucha też będzie się fajnie układać. Tania i leciutka. https://shop.mango.com/pl/kobieta/su...0245.html?c=02 tylko jak coś, to ona jest strasznie wielka, ja przy moich 80 kg weszłam spokojnie w S i jest luźna

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-06-25 o 09:44
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 10:34   #4145
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
No i super, oby tak dalej z samymi dobrymi wynikami Ja mam +11 kg, wczoraj w przymierzalni w sklepie zdałam sobie sprawę z niektórych rozrośniętych miejsc na ciele i źle mi z tym, mam nadzieję, że uda mi się to zrzucić po porodzie.

Pakuję się na wyjazd i tak, jak zawsze mam poczucie, że czegoś zapomniałam, tak teraz ono jest 100x większe Najgorsze są dla mnie zawsze te pierdoły, bo wiadomo, pakuje się ciuchy, buty, kosmetyki, coś do czytania czy tam co kto lubi, a potem zostają takie głupotki typu ładowarka albo witaminy i to jest dla mnie strachogenne

Btw kupiłam sobie wczoraj bardzo fajną sukienkę, nieciążową, myślę, że spokojnie bez brzucha też będzie się fajnie układać. Tania i leciutka. https://shop.mango.com/pl/kobieta/su...0245.html?c=02 tylko jak coś, to ona jest strasznie wielka, ja przy moich 80 kg weszłam spokojnie w S i jest luźna
Ja mam fazy, kiedy źle się czuje z dodatkowymi kg, ale z drugiej zdaje sobie sprawę, że spora część z nich zejdzie wraz z porodem, a potem trzeba będzie ruszyć z ćwiczeniami, ale też jakieś spacery będą to waga poleci

Bardzo fajna sukienka

Ja odebrałam paczkę z soczewkami, teraz czekam na przesyłkę z Gemini, wstawiłam pranie, puściłam robota, chwilę odpocznę i potem wezmę się za sprzątanie łazienki

Przyszła paczka z Gemini i jako gratis dostałam opakowanie 29 ml Cetaphilu

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-06-25 o 11:27
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 13:42   #4146
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie wagowo już prawie do dychy dobijam ale trudno po porodzie będę się martwić, mam nadzieje trochę że teraz ćwiczę wpłynie na to że potem będzie trochę lżej

Fajna ta sukienka, tez o czymś takim myślałam, teraz na lato takie coś przewiewnego jest idealne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 13:48   #4147
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja właśnie zanim dostałam informację o szyjce to robiłam jogę i potem miałam wybrać jeden z filmików, które tutaj polecałyście, ale skoro lekarz kazał odpoczywać i oszczędzać się to trzeba
Matko dzisiaj czuje się taka wypluta z energii

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-25, 14:02   #4148
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja na L4 zamierzam codziennie robić jakąś jogę, ale zobaczymy, jak mi to wyjdzie, bo czuję, że moje ciało odmawia mi posłuszeństwa i to źle wróży ;P

Jeszcze godzinka i kończę pracę na najbliższy rok <33
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 14:46   #4149
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88776306]Ja właśnie zanim dostałam informację o szyjce to robiłam jogę i potem miałam wybrać jeden z filmików, które tutaj polecałyście, ale skoro lekarz kazał odpoczywać i oszczędzać się to trzeba
Matko dzisiaj czuje się taka wypluta z energii

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Na razie lepiej odpuścić sobie jakiekolwiek ćwiczenia.
Z energia mam dziś to samo, cały dzień bolała mnie głowa dopiero jak trochę poćwiczyłam to przestała na chwile ale czuje że wraca, a jeszcze dziś wieczorem umówiłam się z dziewczynami na mieście

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja na L4 zamierzam codziennie robić jakąś jogę, ale zobaczymy, jak mi to wyjdzie, bo czuję, że moje ciało odmawia mi posłuszeństwa i to źle wróży ;P

Jeszcze godzinka i kończę pracę na najbliższy rok <33
Trzeba to opić … woda z cytryna
Z regularnością to u mnie różnie bywa na początku to było 5 razy w tygodniu a teraz czasami takiego lenia że jedno 3 razy robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:20   #4150
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja na L4 zamierzam codziennie robić jakąś jogę, ale zobaczymy, jak mi to wyjdzie, bo czuję, że moje ciało odmawia mi posłuszeństwa i to źle wróży ;P

Jeszcze godzinka i kończę pracę na najbliższy rok <33
I już masz wolne

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Na razie lepiej odpuścić sobie jakiekolwiek ćwiczenia.
Z energia mam dziś to samo, cały dzień bolała mnie głowa dopiero jak trochę poćwiczyłam to przestała na chwile ale czuje że wraca, a jeszcze dziś wieczorem umówiłam się z dziewczynami na mieście



Trzeba to opić … woda z cytryna
Z regularnością to u mnie różnie bywa na początku to było 5 razy w tygodniu a teraz czasami takiego lenia że jedno 3 razy robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pewnie, pewnie, ale dopiero w takich momentach człowiek docenia, że mógł ćwiczyć

Właśnie musiałam przespać się z pół godziny i zaczęło padać, to wszystko tłumaczy

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 17:51   #4151
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Tak bardzo nie mogę się zabrać za sprzątanie (które MUSZĘ dziś ogarnąć), że aż usiadłam i napisałam plan porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-25, 19:18   #4152
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Tak bardzo nie mogę się zabrać za sprzątanie (które MUSZĘ dziś ogarnąć), że aż usiadłam i napisałam plan porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokażesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 20:24   #4153
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Pokażesz?
1 i 2, czyli część zasadnicza, mieszczą się idealnie na jednej stronie A4. 3 to rzeczy, których wolę nie szukać na gwałt kiedy/jeśli będą potrzebne I pod tą formułką na dole będzie podpis.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png plan1.png (44,9 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: png plan2.png (46,4 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: png plan3.png (22,7 KB, 64 załadowań)
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 21:01   #4154
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
1 i 2, czyli część zasadnicza, mieszczą się idealnie na jednej stronie A4. 3 to rzeczy, których wolę nie szukać na gwałt kiedy/jeśli będą potrzebne I pod tą formułką na dole będzie podpis.
Wow, fajnie to wygląda! Jeszcze nie zgłębiałam tego tematu i nie wiedziałam, co powinno być w takim planie, myślałam, że tylko 1 i 2 faza porodu Muszę po urlopie rozkminić, jak to u siebie dobrze rozpisać, bo nie zależy mi tak na sn, mam raczej podejście "co będzie, to będzie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 21:08   #4155
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Wow, fajnie to wygląda! Jeszcze nie zgłębiałam tego tematu i nie wiedziałam, co powinno być w takim planie, myślałam, że tylko 1 i 2 faza porodu Muszę po urlopie rozkminić, jak to u siebie dobrze rozpisać, bo nie zależy mi tak na sn, mam raczej podejście "co będzie, to będzie".
Możesz sobie spojrzeć na kreator rodzić po ludzku czy coś, trochę różnych wzorów w internecie krąży. Niektóre pozycje w tych wzorach to już jak dla mnie trochę rozdrabnianie się (proszę o przygaszenie świateł, chciałabym móc słuchać muzyki, chciałabym dotknąć rodzącej się główki), niektóre są związane czysto z organizacją pracy w danym szpitalu (nie będę wpisywać, że chcę rodzić we własnym ubraniu, skoro jeden szpital na to zasadniczo nie pozwala, drugi z kolei nie zapewnia koszuli do porodu i trzeba mieć swoją), pomijam rzeczy nie do zrealizowania w obecnej sytuacji (kangurowanie przez tatę po ewentualnym CC). Tak całkowicie spoza wzorów jest prośba o pobranie krwi na badanie w kierunku SMA, ale nie powinni mieć z tym problemu

A, no i mnie na przykład nie pasował podział na sekcje w tym gotowym kreatorze - bo tam poza podziałem na fazy była zupełnie oddzielnie kategoria "nacięcie krocza" czy "łagodzenie bólu". Ja te rzeczy upchnęłam tam, gdzie czasowo mi pasowały, trochę papugowałam z czyjegoś planu na facebookowej grupie ten układ.

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-06-25 o 21:10
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 08:52   #4156
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Super taki plan porodu, tylko jak sprawić żeby był respektowany?
Teraz się już odchodzi od lewatywy przed?
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 09:33   #4157
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Super taki plan porodu, tylko jak sprawić żeby był respektowany?
Teraz się już odchodzi od lewatywy przed?
W Poznaniu raczej bez wyraźnego życzenia nie robią.

A co do respektowania - najbardziej zależy mi na aktywności i ochronie krocza i wybieram szpital, który jest do tego pozytywnie nastawiony Za to spodziewam się, że moja być pewne problemy w kwestii dokarmiania mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 13:11   #4158
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W Poznaniu raczej bez wyraźnego życzenia nie robią.

A co do respektowania - najbardziej zależy mi na aktywności i ochronie krocza i wybieram szpital, który jest do tego pozytywnie nastawiony Za to spodziewam się, że moja być pewne problemy w kwestii dokarmiania mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie ja sama nie wiem, czytałam ze lewatywa może za mocno „pobudzic” jelita i wywołać biegunkę, a to dość mocno pogarsza sytuacje przy partych, ale nie wiem na ile to prawda
Mi zależy na uniknięciu nacięcia i dostępie do zzo, i ciężko z tym na Śląsku jak czytam w UCK Katowice nie ma anestezjologa do porodów SN, wiec trafić żeby miał czas to niebywałe szczęście. U bonifratrów podobno ten dyżurujący jest.
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 13:53   #4159
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
No właśnie ja sama nie wiem, czytałam ze lewatywa może za mocno „pobudzic” jelita i wywołać biegunkę, a to dość mocno pogarsza sytuacje przy partych, ale nie wiem na ile to prawda
Mi zależy na uniknięciu nacięcia i dostępie do zzo, i ciężko z tym na Śląsku jak czytam w UCK Katowice nie ma anestezjologa do porodów SN, wiec trafić żeby miał czas to niebywałe szczęście. U bonifratrów podobno ten dyżurujący jest.
Jeszcze jest kwestia tego, że organizm i tak często sam się przed porodem oczyszcza.

U nas w żadnym szpitalu nie ma zzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-26, 15:19   #4160
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja miałam przy porodzie zzo bez problemu, w trakcie mnie nacięto. Nie zauważyłam z tego powodu żadnych problemów , szybciutko się wszystko zagoiło, ale miałam dużo szczęścia, trafiłam na super położną i jej zupełnie zaufałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 18:31   #4161
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja też miałam zzo bez najmniejszych problemów, aczkolwiek pierwsze wkłucie kompletnie nie zadziałało i chciałam odpuścić, bo już byłam przy 7 cm, ale ambicja anestezjolog jej na to nie pozwoliła natomiast nacięcie: tzn jego szycie i gojenie i życie z nim na początku połogu wspominam jednoznacznie źle, choć staram się wierzyć, że nie dało się inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 06:12   #4162
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie pierwszy poród SN. Córka z rękami do góry, więc było duże nacięcie, zszywanie i później zdejmowanie szwów było bardzo nieprzyjemne. Miejsce czuje do dziś ( ponad 3 lata). Szycie było niby pokazowe (studenci) i trwało ok. godzine. Zzo niestety nie wstrzeliłam się w harmonogram anestezjologia. W tym szpitalu był przypisany do porodowki w godz 8 -20 A poród zaczął się w nocy i rano było już pełne rozdarcie to nie dali.

Teraz z uwagi na duża przepukline kręgosłupa nie chca mi wyrazić zgody ba poród SN. Ostatnio neurolog nie mogła mnie zrozumieć, że potrzebuje zaświadczenia że nie ma przeciwwskazań do SN, a nie że są zalecenia do cc. Skończyło się tym drugim. I zastanawiam się czy jest sens jeszcze gdzieś chodzić i czy którykolwiek lekarz da mi zielone światło na SN. Na Cc jestem zestresowana mega😔

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

I znów mnie zalogowalo na stary profil...
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 07:06   #4163
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
U mnie pierwszy poród SN. Córka z rękami do góry, więc było duże nacięcie, zszywanie i później zdejmowanie szwów było bardzo nieprzyjemne. Miejsce czuje do dziś ( ponad 3 lata). Szycie było niby pokazowe (studenci) i trwało ok. godzine. Zzo niestety nie wstrzeliłam się w harmonogram anestezjologia. W tym szpitalu był przypisany do porodowki w godz 8 -20 A poród zaczął się w nocy i rano było już pełne rozdarcie to nie dali.

Teraz z uwagi na duża przepukline kręgosłupa nie chca mi wyrazić zgody ba poród SN. Ostatnio neurolog nie mogła mnie zrozumieć, że potrzebuje zaświadczenia że nie ma przeciwwskazań do SN, a nie że są zalecenia do cc. Skończyło się tym drugim. I zastanawiam się czy jest sens jeszcze gdzieś chodzić i czy którykolwiek lekarz da mi zielone światło na SN. Na Cc jestem zestresowana mega

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

I znów mnie zalogowalo na stary profil...
Wiesz, wydaje mi się że jeśli naprawdę są wskazania do CC to lepiej żebyś miała to CC. U nas i tak nie jest wcale pewne, że w szpitalu na takie zaświadczenie w ogóle będą patrzeć, słyszałam że w niektórych nie patrzą na to za bardzo. Ale jeśli lekarz widzi duże ryzyko w sn to raczej nie wypisze Ci na to zaświadczenia i nie będzie chciał brać odpowiedzialności, bo może się coś stać. A z CC bywa różnie, jak z sn, niektóre po CC lepiej i szybciej funkcjonowały niż ja po sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Ja miałam problem z zzo co najwyżej taki, żeby je w ogóle dostać. Mam nadzieję, że tym razem się załapię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 19:17   #4164
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
U mnie pierwszy poród SN. Córka z rękami do góry, więc było duże nacięcie, zszywanie i później zdejmowanie szwów było bardzo nieprzyjemne. Miejsce czuje do dziś ( ponad 3 lata). Szycie było niby pokazowe (studenci) i trwało ok. godzine. Zzo niestety nie wstrzeliłam się w harmonogram anestezjologia. W tym szpitalu był przypisany do porodowki w godz 8 -20 A poród zaczął się w nocy i rano było już pełne rozdarcie to nie dali.

Teraz z uwagi na duża przepukline kręgosłupa nie chca mi wyrazić zgody ba poród SN. Ostatnio neurolog nie mogła mnie zrozumieć, że potrzebuje zaświadczenia że nie ma przeciwwskazań do SN, a nie że są zalecenia do cc. Skończyło się tym drugim. I zastanawiam się czy jest sens jeszcze gdzieś chodzić i czy którykolwiek lekarz da mi zielone światło na SN. Na Cc jestem zestresowana mega

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

I znów mnie zalogowalo na stary profil...
Jeśli duża ta przepuklina to ja bym nie naciskała na SN. Lekarz wie co robi, ewentualnie zasięgnąć opinii innego neurologa/neurochirurga.
Ja jestem po operacji takiej przepukliny kręgosłupa i nie polecam. Cesarka to pikuś przy tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 19:26   #4165
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Pytanko do dziewczyn robiacych badania we WROCLAWIU w medicoverze:
W poczatkowych badaniach wychodzilo w moczu bialko: 15 mg, w kolejnych 30 mg, i w kolejnych 15 mg. Potem go nie bylo przez dwa kolejne badania moczu. I teraz znow sie pojawilo - 15mg.
Prowadze ciaze u lekarza poza medicoverem ktory kaze mi z tym isc do nefrologa by badac nerki, no ale nefrolog mowi ze nic nie znajduje. Pamietam ze jak spytalam o to bialko w moczu mojego pierwszego ginekologa w medicoverze(GLOBIS) to cos mi powiedzial by sie nim nie przejmowac bo zmieniono sprzet do badan a nie zmieniono parametrow...i ze do 30mg to jest w normie. A mi ciagle sie to swieci na czerwono ze poza norma...
Slyszalyscie o czyms takim by jakis sprzet do badan mial nie zmienione parametry? Nie wiem jaki to sprzet...czy w laboratorium zewnetrzynym czy gdzie :/

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2021-06-27 o 19:27
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 19:54   #4166
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny czy któraś przy poprzednim dzieci korzystała z kokonu do spania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 20:50   #4167
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Pytanko do dziewczyn robiacych badania we WROCLAWIU w medicoverze:
W poczatkowych badaniach wychodzilo w moczu bialko: 15 mg, w kolejnych 30 mg, i w kolejnych 15 mg. Potem go nie bylo przez dwa kolejne badania moczu. I teraz znow sie pojawilo - 15mg.
Prowadze ciaze u lekarza poza medicoverem ktory kaze mi z tym isc do nefrologa by badac nerki, no ale nefrolog mowi ze nic nie znajduje. Pamietam ze jak spytalam o to bialko w moczu mojego pierwszego ginekologa w medicoverze(GLOBIS) to cos mi powiedzial by sie nim nie przejmowac bo zmieniono sprzet do badan a nie zmieniono parametrow...i ze do 30mg to jest w normie. A mi ciagle sie to swieci na czerwono ze poza norma...
Slyszalyscie o czyms takim by jakis sprzet do badan mial nie zmienione parametry? Nie wiem jaki to sprzet...czy w laboratorium zewnetrzynym czy gdzie :/
Ja robię badania we Wrocławiu w luxmedzie, ale pierwsze raz słyszę, żeby parametry nie były zmienione w sprzęcie do badania

Jeszcze wyniki jak masz to mają one logo Medicover, czy jakiegoś labu? Jak pobieram swoje wyniki, to nawet jak je robię przez Luxmed to one są wykonywane w Diagnostyce, więc wydaje mi się, że w Medicover też tak może być

Masz możliwość zrobienia tego moczu np w Diagnostyce? Tak dla własnego spokoju, chociaż nie wiem czy Medicover nie wysyła próbek do diagnostyki tak jak Luxmed. Pamiętam jak zgubili moje próbki to dzwoniła do mnie pani z Diagnostyki, a nie z luxmedu, nawet powiedziała, że ona ich poinformuje, a ja mam się tylko stawić na powtórne pobranie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 21:12   #4168
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Pytanko do dziewczyn robiacych badania we WROCLAWIU w medicoverze:
W poczatkowych badaniach wychodzilo w moczu bialko: 15 mg, w kolejnych 30 mg, i w kolejnych 15 mg. Potem go nie bylo przez dwa kolejne badania moczu. I teraz znow sie pojawilo - 15mg.
Prowadze ciaze u lekarza poza medicoverem ktory kaze mi z tym isc do nefrologa by badac nerki, no ale nefrolog mowi ze nic nie znajduje. Pamietam ze jak spytalam o to bialko w moczu mojego pierwszego ginekologa w medicoverze(GLOBIS) to cos mi powiedzial by sie nim nie przejmowac bo zmieniono sprzet do badan a nie zmieniono parametrow...i ze do 30mg to jest w normie. A mi ciagle sie to swieci na czerwono ze poza norma...
Slyszalyscie o czyms takim by jakis sprzet do badan mial nie zmienione parametry? Nie wiem jaki to sprzet...czy w laboratorium zewnetrzynym czy gdzie :/
Pierwsze słyszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 21:44   #4169
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś przy poprzednim dzieci korzystała z kokonu do spania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, a prawdę mówiąc też jestem ciekawa jakby się sprawdził bo synek lubił mieć ograniczoną przestrzeń przy spaniu... Z tego względu wolał kosz Mojżesza niż dostawkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 05:40   #4170
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Nie, a prawdę mówiąc też jestem ciekawa jakby się sprawdził bo synek lubił mieć ograniczoną przestrzeń przy spaniu... Z tego względu wolał kosz Mojżesza niż dostawkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kokony nie są drogie, szczególnie używane na vinted więc zawsze można się przekonać
Ja nie kupowałam przy chłopakach. W sumie przy starszaku chyba nie były tak popularne a przy młodszym nie wiem dlaczego, ale jak już pomyślałam żeby kupić to się okazało, że nie ma sensu bo mały tak szybko rośnie, że kokos będzie dosłownie na chwilę. Teraz nie wiem czy kupić, do salonu mam bujak-kołyskę Kinderkraft Umino i się zastanawiam czy to nie wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.