Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-08, 10:37   #811
Imnotmistake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Licea W Katowicach

Kurdę już mam taki mętlik w głowie, że to jest poezja....
Nie iem nic, nie wiem jaki chce profil, nie wiem jaką szkołę.
Zaczęłam się przekonywać do biol chemu i myślałam o konopie, ale po tym co mówicie mi się odechciało.. W mickiewiczu za wysokie porgi jak na moje nogi xD tak przynajmniej mi się wydaje... Maczek? mam najgorszy dojazd z możliwych... Kurde dziewczyny gdzie jest ejszcze jakiś biol chem??
Imnotmistake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:22   #812
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Bardzo fajnie jest w Paderewie ja właśnie wybieram się tam na profil przyrodniczo-ekonomiczny czyli inaczej mówiąc jest to biol-chem przejrzyj sobie ich stronkę
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:24   #813
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

też się trochę denerwuję tą rejestracją, że coś źle pozaznaczam , ale to chyba nie może być trudne.. ;p

a jak np. w poniedziałek już bym sobie ułożyła kolejność i wgl. to jak to zapiszę to potem nie mogę już nic zmieniać, czy jak ?
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 12:55   #814
Maylee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto cudów
Wiadomości: 33
Dot.: Licea W Katowicach

możesz kombinować i zmieniać szkoły bodajże do 22 czerwca do godziny 12 (:
Maylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 17:08   #815
coffee13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Licea W Katowicach

Imnotmistakes, ja też mam mętlik jak nie wiem.... na biochem mnei ciągnie, ale nie wiem jaka szkoła... i do Maczka mam fatalny dojazd xd a o mickiewiczu nawet nie myślę, brakłoby mi około 15pkt xd
o Paderewie nieciekawe opinie słyszałam... też proszę o poradę w sprawie biochemu
coffee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 17:47   #816
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

A mogłabyś powiedzieć jakie to nieciekawe opinie o biol-chemie w Paderewie słyszałaś? interesuję się tą szkołą, zatem jestem ciekawa
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 09:05   #817
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

W mojej szkole dostaliśmy już loginy, hasła i jakieś wstępne instrukcje dotyczące tej całej elektronicznej rekrutacji, ale mam niejasne wrażenie, że coś źle wpiszę i będę miała prawdziwy problem
Odnośnie szkoły - wybieram się do Maczka na human, ale rozważam także biol-chem, chociaż jak sądzę pozostanie on na etapie rozważania, bo nigdy nie czułam się zbyt mocna z chemii, tym bardziej, że ogólnie w moim gimnazjum nie stoi ona na najwyższym poziomie.
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 14:00   #818
Ceila316
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Unhappy Dot.: Licea W Katowicach

Hej. Ja jestem raczej zdecydowana co do wyboru szkoły. I (chyba) wybieram Paderewskiego, profil przyrodniczo-ekonomiczny. Tylko mam problem odnośnie całej tej rekrutacji. U nas w szkole cisza jeśli chodzi o ten temat.. Nikt nic nie mówi, zero słuchu jeśli chodzi o loginy czy hasła.. Masakra. Totalnie nie wiem jak się za co zabrać.. W jaki sposób, i co wypełniać.. I czy otrzymamy te loginy i hasła czy trzeba będzie coś kombinować na własną rękę.. -.-
Ceila316 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:04   #819
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

Ceila, może zapytaj wychowawcy, kiedy założą wam konta.
W sumie rekrutacja trwa ponad miesiąc i może "ktoś tam na górze" doszedł do wniosku, że jest jeszcze czas.
Teoretycznie wypełnienie formularza nie jest jakoś szczególnie trudne, ale ja na przykład nie wiedziałam co w pisać w niepozornym okienku zatytułowanym "Poczta" - co ciekawe, moja koleżanka miała ten sam dylemat.

Edytowane przez pennywise
Czas edycji: 2011-05-09 o 14:09
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:08   #820
Ceila316
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Dot.: Licea W Katowicach

pennywise, tylko, że im dłużej mam czekać tym bardziej się stresuję.. Popytam jutro, na pewno coś nam powiedzą.. Oby.
Ceila316 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:19   #821
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

nam dzisiaj rozdali takie paseczki i tam jest napisany login i hasło. właśnie za chwilę zamierzam się zalogować
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 14:48   #822
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

Ceila, ja też się stresuję, chociaż teoretycznie n a razie nic złego się nie stało.
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:18   #823
KKWT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 59
Dot.: Licea W Katowicach

Nam też dzisiaj rozdali, teraz się już tak nei stresuję, bo wygląda całkiem przystępnie.
KKWT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:19   #824
Ceila316
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Dot.: Licea W Katowicach

No właśnie, teoretycznie.. -.- Ale będzie dobrze.
A tak w ogóle to musimy te hasła i loginy dostać od dyrekcji gimnazjum, prawda.? Nie możemy samodzielnie, bez tych informacji od dyrekcji się zarejestrować..? Czy możemy, bo już nie wiem..? ;d
Ceila316 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:06   #825
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

Hm, szczerze mówiąc nie wiem, bo w samym systemie jest napisane, że dane i osiągnięcia są wpisywane przez "szkołę macierzystą", czyli gimnazjum. W mojej szkole dostaliśmy hasła i loginy jakiś tydzień przed rozpoczęciem rekrutacji od nauczyciela informatyki i to on tłumaczył nam, co i jak mamy robić, kiedy można będzie już drukować podania.
Ja logując się dzisiaj pierwszy raz, zauważyłam, że moje dane (imię, nazwisko, pesel) są już wklepane, zresztą z tego, co pamiętam, nauczyciel mówił, że założenie trzecioklasistom kont i uzupełnienie podstawowych informacji było jego obowiązkiem, ale nie jestem pewna, czy tak samo jest w innych gimnazjach.

Teoretycznie (jakie urocze słowo... ;] ) można samemu założyć konto, ale gdyby okazało się, że sprawę tę załatwiła już szkoła i konta by się zdublowały, mogłyby się pojawić niepotrzebne problemy.
Najsensowniej zatem byłoby po prostu zapytać się wychowawcy co z tym fantem począć.

Zawsze możesz sprawdzić, czy w Twoim gimnazjum konta zostały założone odgórnie - zerknęłam na stronę tej całej nieszczęsnej rekrutacji i z tego, co zrozumiałam, można się tego dowiedzieć w zakładce "Gimnazja".
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:49   #826
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

A to nie jest tak, że w liczbie punktów sumuje się te zdobyte z egzaminu, za oceny ( chyba z czterech przedmiotów, zależnie od profilu), osiągnięcia, świadectwo z wyróżnieniem, wolontariat...?
Maksymalnie można mieć 200, a co do progów minimalnych, to podobno, jeśli jest mało chętnych, bywa i tak, że przyjmują tych, co mają mniej punktów niż przewiduje próg.

Chociaż w sumie szkoły mogą dodawać jakieś "osobiste" kryteria przyjęcia, w niektórych są testy, w innych składa się dodatkowe ankiety... Szczególnie te niby renomowane lubią sobie udziwniać rekrutację, ale nie wiem jak ma sprawa z tym w Katach, bo tutaj interesuje mnie tylko Maczek, a innych szkół szukałam poza granicami Katowic, bo wolałabym nie tłuc się zbyt długo autobusami.

Edytowane przez pennywise
Czas edycji: 2011-05-09 o 17:51
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:25   #827
Imnotmistake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Licea W Katowicach

a ile liczysz sobie punktów?
Ja tez boję się, że do micka może mi trochę zabraknąć, ale w sumie mieliśmy tak syfiaty egzamin, że te progi troche się obniżą, będe liczyć na szczęście, a na drugim dam konopę;D

Ile laski będziecie miały pt? ja licze ok. 140 - 145

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee13 Pokaż wiadomość
Imnotmistakes, ja też mam mętlik jak nie wiem.... na biochem mnei ciągnie, ale nie wiem jaka szkoła... i do Maczka mam fatalny dojazd xd a o mickiewiczu nawet nie myślę, brakłoby mi około 15pkt xd
o Paderewie nieciekawe opinie słyszałam... też proszę o poradę w sprawie biochemu
a ile liczysz sobie punktów?
Ja tez boję się, że do micka może mi trochę zabraknąć, ale w sumie mieliśmy tak syfiaty egzamin, że te progi troche się obniżą, będe liczyć na szczęście, a na drugim dam konopę;D

Ile laski będziecie miały pt? ja licze ok. 140 - 145

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez zaklejona Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie jest w Paderewie ja właśnie wybieram się tam na profil przyrodniczo-ekonomiczny czyli inaczej mówiąc jest to biol-chem przejrzyj sobie ich stronkę
a powiedz mi jaki tam jest próg punktowy? bo w necie pisze za ok. 100, a na innych stronkach ze ok. 14o??

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez mANA11 Pokaż wiadomość
Wykorzystując perfidnie ten wątek do własnych celów, chciałam zakomunikować, że wybieram się do liceum im. Paderewskiego do klasy B czyli przyrodniczo-ekonomicznej. I czy ktoś również się tam wybiera i jaki bierze język? Bo ja chyba rosyjski. Serdecznie pozdrawiam i życzę by wszyscy dostali się tam gdzie chcą.
a ile liczysz sobie punktów?
zaczełam się zastanawiać nad paderewa...

Dziewczyny opowiecie coś o paderewskim? Warto tam iść na biol chem??
Imnotmistake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:30   #828
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea W Katowicach

Ja od samego początku mam pecha, bo zabrakło mi minimalnej ilości punktów do zostania laureatem i wcale bym się nie zdziwiła, gdybym (tutaj odpukuję w niemalowane i spluwam przez lewe ramię) i tym razem minęła się z przyjęciem "o włos" -.-
Kiedy liczyłam punkty z tamtego semestru, miałabym jakieś 160, ale tym razem napisałam gorzej egzamin, więc pewnie będzie 150, a może i mniej.

Generalnie mam nadzieję, że pech mnie chwilowo opuścił, a przynajmniej nie będzie mi towarzyszył podczas zasadniczej rekrutacji.
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:43   #829
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Ok, ja już się zarejestrowałam w tym systemie trochę to zajęło, ale już po wszystkim, teraz tylko oddać podanie i czekać na świadectwo by wpisać resztę danych

Imnotmistake wiesz jak na razie jeszcze nie wiadomo jakie będą progi na ten rok w poprzednim było ok 100 co się zdziwiłam, że tak mało bo Paderewa jest tym jednym z najlepszych LO w Katowicach, porównywalny z Mickiem ale już w poprzednich latach było tak ok. 130-140 zatem wszystko jest możliwe być może próg był tak niski w zeszłym roku, gdyż egzamin był trudny, zatem poszli na rękę kandydatom póki co, czekam na aktualne progi punktowe
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 18:49   #830
coffee13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Licea W Katowicach

Imnotmistake, podobnie do Ciebie
myślę, że poniżej 140 zejść nie powinnam xd

moja koleżanka jest laureatem i podobno baaaardzo dużo zdało olimpiadę z biologii i w dodatku w micku ma być wysyp ludzi na biochem... martwię się, bo dalej nie wiem, jakie to liceum wybrać i przekonuję się coraz bardziej do Maczka... a może do mickiewicza też złożę, tylko nie na pierwszym miejscu

a jak to jest z tymi szkołami? Co jeśli się dostałam do pierwszego wyboru - wtedy już nie jestem brana pod uwagę w drugiej i trzeciej szkole czy jestem? chyba się zarejestruję dopiero na początku czerwca, jeszcze nie do końca to ogarniam
coffee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:02   #831
misemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Licea W Katowicach

Hej
Wiem ze sobie troche pózno sobie przypomniałam,ale mam mętlik przy wyborze szkoły. Chciałabym iść albo na hist-wos w Micku albo na humana w Paderewie. Jakby licealisci mogli sie tu wypowiedziec,która szkoła jest lepsza? Mam na mysli atmosferę, naukę, nauczycieli,itp. A dostac sie dostane

Liczę,że ktoś pomoże

Edytowane przez misemka
Czas edycji: 2011-05-09 o 19:16
misemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:25   #832
Imnotmistake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Licea W Katowicach

ZAKLEJONA - no i właśnie tego się obawiam, że nagle progi podskoczą niemiłosiernie, a ja chciałam na trzecie miejsce dać jakąś szkołę, w któej będę miała pewne miejsce... No, ale jak są takie wahania w tej paderewie, to jeszcze będę musiała się zastanowić...

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

PENNYWISE - czuję i mam to samo.. próbne z polaka zawze pisałam na 47-49 pt, a matmę ok. 40, a tu co ? dupaa blada;/ coś czuję że będę kwiczeć jak dostaniemy wyniki... tymczasem zarejestrowałam się dzisiaj na tej głupiej stronce.. teraz czas zdecydować się w koncu na szkole... i skladac podania... aaaaa.. mam nadzieje, ze nie zabraknie mi tego"punkcika"';/
Imnotmistake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:29   #833
KKWT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 59
Dot.: Licea W Katowicach

Do Paderewy na razie widzę najwięcej chętnych do klasy A - językowej (15)m przy czym 5 z 1 preferencji (w tym ja). :P Jeszcze trochę i będzie można robić spotkania integracyjne. XD
KKWT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:55   #834
Brazo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 54
Dot.: Licea W Katowicach

A niech to szlag! Nie mogą sobie wpisać humana? Przecież to wizytówka tej szkoły ;P
Brazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:19   #835
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

też już się zarejestrowałam, ale wciąż nie wiem jaką szkołę dać jako trzecią.. zastanawiam się nad tą konopą, ale nie wiem, czy to będzie dobry wybór..
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:30   #836
Brazo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 54
Dot.: Licea W Katowicach

Na 3 miejsce weź sobie szkołę do której wiesz że cię przyjmą
Brazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:55   #837
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

taak, tylko zastanawiam się, jaka to by mogła być szkoła.. bo wolałabym też, żeby mi profil przy okazji odpowiadał

mam jednak nadzieję, że przyjmą mnie do tej pierwszego wyboru!
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:01   #838
KKWT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 59
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez yaagodowa Pokaż wiadomość
taak, tylko zastanawiam się, jaka to by mogła być szkoła.. bo wolałabym też, żeby mi profil przy okazji odpowiadał

mam jednak nadzieję, że przyjmą mnie do tej pierwszego wyboru!
A co masz na drugie, maczka?
KKWT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:16   #839
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

tak na pierwsze dałam paderewę lingwistyczną, a drugą maczka włoską..

a ty ?
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:37   #840
Brazo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 54
Dot.: Licea W Katowicach

Ja mam tak:
1)X klasa A
2) IV klasa klasa E
3) VI klasa B chyba
Brazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.