Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-18, 16:28   #2461
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja się boję, ale najczęściej mi gaśnie wtedy, kiedy - zestresowana górką - gdy zatrzymam się na niej, zapomnę zmienić biegu z np. czwórki na jedynkę
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 16:58   #2462
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
Nie trzeba automatu zeby auto sie nie staczalo. W nowszych autach sa takie systemy wspomagania ruszania pod górkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w cenie nowszego auta manualnego kupię już sensowny automat, który nie dość, że nie będzie się staczał, to jeszcze zaoszczędzi mi machania wajchą, które dla mojej słabo podzielnej uwagi jest dużym obciążeniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 10:01   #2463
Lusia_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Nie jestem sama! Już myślałam, że tylko dla mnie takie trudne jest ogarnięcie tego wszystkiego na raz. Najgorzej, jak ruszam i na skrzyżowaniu jest ostry zakręt od razu, albo jak muszę myśleć, którym zjazdem na rondzie pojechać, albo który pas zająć. Wszystko mi się wtedy sypie w głowie i nie umiem się skupić na zmianie biegów, jadę sobie radośnie pół kilometra gazując na jedynce.
No a z górki to na kursie wpadałam w spazmy, jak ktoś za mną stał, płakałam, że nie ruszę, że w niego stuknę...
Lusia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:47   #2464
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Lusia_90 Pokaż wiadomość
A boicie się, że Wam samochód odjedzie do tyłu i walniecie w ten, który za Wami stoi? Szczególnie pod górkę?
Trochę się boję ale nigdy mi się nie zdarzyło żebym się stoczyła, a teren mamy pagórkowaty, mało jest płaskich skrzyżowań. Więc chyba jednak to opanowałam w stopniu wystarczającym
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:25   #2465
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Lusia_90 Pokaż wiadomość
Nie jestem sama! Już myślałam, że tylko dla mnie takie trudne jest ogarnięcie tego wszystkiego na raz. Najgorzej, jak ruszam i na skrzyżowaniu jest ostry zakręt od razu, albo jak muszę myśleć, którym zjazdem na rondzie pojechać, albo który pas zająć. Wszystko mi się wtedy sypie w głowie i nie umiem się skupić na zmianie biegów, jadę sobie radośnie pół kilometra gazując na jedynce.
No a z górki to na kursie wpadałam w spazmy, jak ktoś za mną stał, płakałam, że nie ruszę, że w niego stuknę...
Mnie mój facet tego skutecznie oduczył, a strasznie mi suszył głowę, bo twierdził, że jego była popsuła przez to auto jeżdżąc tak przez miasto w godzinach szczytu (olej wyciekał po takiej dłuższej wycieczce). Pogrzebałam trochę na forach i jak zwykle każdy tam innego zdania, ale że pewniej się czuję na dwójce, to używam jedynki tylko do ruszenia i po mieście staram się tak turlać, żeby nie musieć nagle hamować i redukować do 1, no chyba że naprawdę spory korek, to tak się nie da.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:49   #2466
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie mój facet tego skutecznie oduczył, a strasznie mi suszył głowę, bo twierdził, że jego była popsuła przez to auto jeżdżąc tak przez miasto w godzinach szczytu (olej wyciekał po takiej dłuższej wycieczce). Pogrzebałam trochę na forach i jak zwykle każdy tam innego zdania, ale że pewniej się czuję na dwójce, to używam jedynki tylko do ruszenia i po mieście staram się tak turlać, żeby nie musieć nagle hamować i redukować do 1, no chyba że naprawdę spory korek, to tak się nie da.
Ja kiedyś przeciagnelam bieg bodajże 3 podczas wyprzedzania ciśnienie mi skoczyło i zapomniałam zmienic, obroty skoczyły na 4-5tys, a potem padlo koło pasowe. Strzelili mi podczas jazdy ii jechałam tak 2 km, kierownica nie miała wspomagania a silnik oleju, prawie go zatarlam. Od tego czasu uważam.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 11:13   #2467
maria1911
Przyczajenie
 
Avatar maria1911
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja miałam traumę po wypadku, co za tym idzie bałam się jeździć. Kilka wizyt u psychologa oraz co najważniejsze, spotkanie z kursantem który de facto ma odpowiednie podejście.
__________________
Polecam najlepszy Auto Serwis Goleniów jaki kiedykolwiek miałam okazję poznać
maria1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 14:05   #2468
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No i zaliczyłam porządny poślizg dziś Mało nie wpadłam do rowu. Na bocznych drogach jest ślisko, wcześniej była mgiełka i teraz zamarzła
Witaj w klubie, u mnie jak zwykle nie sypią i wczoraj w jedną i drugą stronę na każdym zakręcie czułam jak tył auta mi się ślizga. Jeżdżę teraz jak na szpilkach. Porażka!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak i moim drugim autem będzie automat Zwłaszcza, że rok temu byłam o włos od stoczenia się na auto za mną na wysokiej i dużej górze, silnik zgasł mi 2 razy i dopiero za trzecim udało mi się ruszyć a raczej skoczyć do przodu w akompaniamencie pisku opon i trąbienia samochodów za mną. Nienawidzę tego
Ja się nigdy nie stoczyłam, ale na początku wiele razy pod górkę auto mi zgasło i zostałam strąbiona. A jak biedna w tym aucie, taka zestresowana.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 14:24   #2469
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Jechałam dziś czwarty raz rano do pracy autostradą i strach przed nią mi powoli opada. Warunki są nieciekawe, bo codziennie pada deszcz lub śnieg z deszczem, no i o 6 rano jest ciemno i wcale nie tak mało aut, jak myślałam, że o tej porze jeździ, ale jakoś sobie daję radę. Nie biorę się za wyprzedzanie ciężarówek, bo to na razie nie na moje nerwy i te 12 km, mogę jechać prawym pasem, te 5 minut szybciej mnie nie zbawi.
Gdybym nie została zmuszona przez dojazd do nowej pracy, to pewnie bym w życiu nie ruszyła się na autostradę. Więc zmuszanie się to jedyna słuszna taktyka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 15:00   #2470
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jechałam dziś czwarty raz rano do pracy autostradą i strach przed nią mi powoli opada. Warunki są nieciekawe, bo codziennie pada deszcz lub śnieg z deszczem, no i o 6 rano jest ciemno i wcale nie tak mało aut, jak myślałam, że o tej porze jeździ, ale jakoś sobie daję radę. Nie biorę się za wyprzedzanie ciężarówek, bo to na razie nie na moje nerwy i te 12 km, mogę jechać prawym pasem, te 5 minut szybciej mnie nie zbawi.
Gdybym nie została zmuszona przez dojazd do nowej pracy, to pewnie bym w życiu nie ruszyła się na autostradę. Więc zmuszanie się to jedyna słuszna taktyka.
Teraz pewno ruch wzmożony przed Świętami wszędzie. Wg mnie łatwiej i szybciej autostrada niż bocznymi drogami. Jak jeżdżę to 45min i jestem a tak to 1.5h i stanie w korkach. Mam nadzieję, Że szybko nie wprowadza opłat..
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 15:00   #2471
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Wiecie co jest najlepsze? Że w sumie nie miałam jakoś specjalnie długiej przerwy od jeżdżenia, zdałam ogólnie za pierwszym razem. Ale jednak jakoś kilka miesięcy nie miałam styczności z prowadzeniem pojazdu w ogóle. Jak wsiadłam ponownie to jakoś się trochę nieswojo czułam. Na tyle, że poszłam do szkoły jazdy, w której robiłam kurs i wykupiłam sobie kilka godzin Pomogło, naprawdę. Wróciła mi większa pewność siebie za kierownicą. Jakoś się odblokowałam i zaczęłam powoli sama wyjeżdżać w miasto. Jak ktoś jest z Krakowa to polecam ogólnie pana Łukasza z Auto Akademii. Mega człowiek, rozładuje chyba nawet największy stres za kierownicą. W każdym razie nie ma co się bać, nawet jeżeli się i 10 lat nie jeździło. I nie ma co tego odwlekać w nieskończoność. Czas w tym przypadku działa na naszą niekorzyść
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-09, 19:25   #2472
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

A ja mam nowe auto i tak ciężko mi się rozstać ze starym. Do nowego się dopiero przyzwyczajam.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 07:34   #2473
alanek1alan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja się niedawno przesiadłam do nowego auta i trzeba trochę cierpliwości żeby się po prostu nauczyć nowego auta. Inaczej działa sprzęgło inaczej reaguje hamulec po prostu z biegiem czasu i przejechanych kilometrów czuje się coraz pewniej.
alanek1alan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 08:24   #2474
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja się będę bała kupować auto, bo tak dawno od zdania prawka nie siedziałam za kierownicą. A przecież trzeba jazdę testową zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 08:27   #2475
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja sama nie jeździłam tylko brat i TŻ, ale przy ostatnim musiałam, bo chciałam je kupić, a tylko ja jeżdżę benzyną i to mi miało być w nim dobrze. Możesz przecież kogoś zabrać, a sama przejechać się na jakimś odcinku mało uczęszczanym
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 10:36   #2476
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;80358696]A ja mam nowe auto i tak ciężko mi się rozstać ze starym. Do nowego się dopiero przyzwyczajam.[/QUOTE]

Ja ostatnio przesiadłam się do nowego auta, wracałam nim po zakupie, myślałam że zemdleje że strachu. A teraz po tygodniu czuje się pewnie. Nawet parkuje skośnie. Stary diesel mnie nauczył..
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 12:05   #2477
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przesiadłam się do nowego auta, wracałam nim po zakupie, myślałam że zemdleje że strachu. A teraz po tygodniu czuje się pewnie. Nawet parkuje skośnie. Stary diesel mnie nauczył..
Mi się dobrze nim jeździ, pod górkę fajnie mi wyciąga (lepiej niż stare), ale mam takie opóźnienie z pod świateł, bo jeszcze nie wyczułam sprzęgła i tego kiedy dodać gazu (w starym o tym nawet nie myślałam od dawna). I teraz jest tak, że albo za mało, albo jak ostatnio przy gazowałam to o mało na auto przede mną nie wpadłam, aż się mąż wystraszył No i muszę pamiętać, że to auto nowsze od poprzedniego, wszystko leciutko chodzi, a w moim starym to niekoniecznie. No i hamulce jak żylety. I na wyższym biegu muszę jeździć niż w starym. Różnic trochę jest, ale myślę, że z czasem się polubimy
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 13:48   #2478
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Ja się będę bała kupować auto, bo tak dawno od zdania prawka nie siedziałam za kierownicą. A przecież trzeba jazdę testową zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja miałam tak samo jak kupowalam samochód. Zaraz po zdaniu prawka wiec stres ale ja robiłam tak ze szlam z mężem i najpierw on jeździł oceniając czy samochód w ogóle wart zachodu. Czasami ja w ogóle nie siadałam za kołkiem bo jego opinia była na nie. Jak on uważał ze spoko to wtedy ja siadałam i oceniałam. I muszę powiedzieć ze to dość ważne bo czasami samochód wcale mi się nie podobał a ostatni czyli ten który kupiłam był od razu super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 14:09   #2479
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;80370631]Ja sama nie jeździłam tylko brat i TŻ, ale przy ostatnim musiałam, bo chciałam je kupić, a tylko ja jeżdżę benzyną i to mi miało być w nim dobrze. Możesz przecież kogoś zabrać, a sama przejechać się na jakimś odcinku mało uczęszczanym [/QUOTE]
Ja pewnie pojadę z chłopakiem, ale i tak boję się wsiadać za kierownicę, żeby nie musieć znosić jakichś spojrzeć dziwnych. Czuję się strasznie niepewnie za kierownicą, kiedy siedzi obok mnie ktoś, kto mnie może oceniać.

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo jak kupowalam samochód. Zaraz po zdaniu prawka wiec stres ale ja robiłam tak ze szlam z mężem i najpierw on jeździł oceniając czy samochód w ogóle wart zachodu. Czasami ja w ogóle nie siadałam za kołkiem bo jego opinia była na nie. Jak on uważał ze spoko to wtedy ja siadałam i oceniałam. I muszę powiedzieć ze to dość ważne bo czasami samochód wcale mi się nie podobał a ostatni czyli ten który kupiłam był od razu super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I tak chyba właśnie będę robić, bo sobie tego inaczej nie wyobrażam. A przecież muszę usiąść za kierownicą przed kupnem, bo to mi ma się w nim później dobrze jeździć a nie mojemu chłopakowi.
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-10, 14:21   #2480
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ale Wam powiem, że jak pierwsze kupowałam (a byłam po tej długiej przerwie bez auta) to jechał nim tylko mój brat.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 06:48   #2481
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Moja mama zrobiła prawko ponad 20 lat temu i tylko RAZ wsiadła za kierownicę. Uderzyła w kogoś i już więcej nigdy nie wsiadła do auta.
A ja tak bardzo chciałam jeździć a nie mogłam zrobić prawka,przez długi czas nie szło mi na egzaminach. Los bywa przewrotny
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2018-01-18 o 06:49
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 09:03   #2482
otoya
Zadomowienie
 
Avatar otoya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 503
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Moja mama zrobiła prawko ponad 20 lat temu i tylko RAZ wsiadła za kierownicę. Uderzyła w kogoś i już więcej nigdy nie wsiadła do auta.
A ja tak bardzo chciałam jeździć a nie mogłam zrobić prawka,przez długi czas nie szło mi na egzaminach. Los bywa przewrotny
Ale w końcu się udało zdać? Jeździsz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć'

otoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 08:49   #2483
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Tak,zdałam i jeżdżę. Jeszcze zanim zdałam na prawko,jeździłam mini carem ligier,co pozwoliło oswoić się z ruchem drogowym.Zdecydowanie wolę automaty od manualnej skrzyni biegów,ale nie zdecydowałam się na ponowny zakup automatu,gdyż jeśli takie auto się zepsuje,to nie można go holować,nikt w moim mieście nie naprawia automatycznych skrzyń biegów
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 12:54   #2484
otoya
Zadomowienie
 
Avatar otoya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 503
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Tak,zdałam i jeżdżę. Jeszcze zanim zdałam na prawko,jeździłam mini carem ligier,co pozwoliło oswoić się z ruchem drogowym.Zdecydowanie wolę automaty od manualnej skrzyni biegów,ale nie zdecydowałam się na ponowny zakup automatu,gdyż jeśli takie auto się zepsuje,to nie można go holować,nikt w moim mieście nie naprawia automatycznych skrzyń biegów
No i gratulacje

Ważna informacja o braku możliwości holowania automatów. Muszę poczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć'

otoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 13:09   #2485
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez otoya Pokaż wiadomość

Ważna informacja o braku możliwości holowania automatów. Muszę poczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma bezwzględnego zakazu holowania automatu. W jakich warunkach można to robić, określa instrukcja konkretnego modelu. Tutaj więcej KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 17:16   #2486
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Tu już nawet nie chodzi o samo holowanie.Jak mi się zepsuła skrzynia biegów,to dowiedziałam się,że muszę dostarczyć auto 75km od mojego miejsca zamieszkania. Najlepiej lawetą,bo jak inaczej? A to kłopot,ogromne wydatki i strata czasu. Koleżanka miała to samo. Rozklekotała się jej automatyczna skrzynia biegów i nikt nie podjął się naprawy. Każdy mechanik odradzał mi kupno automatu.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 07:47   #2487
ellakaruzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 98
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cześć wszystkim

Czytam Was od chyba roku, co jakiś czas jak chcę się przełamać i zacząć jeździć samochodem ale niestety jeszcze się nie odważyłam.
A sytuacja jest beznadziejna, bo będę musiała zacząć odbierać dziecko ze żłobka, już go przez jakiś czas zawoziłam autobusem... kiedy mąż nie mógł i miałąm z tego tytułu mega wyrzuty sumienia, bo auto stoi pod blokiem ;( ale ja się tak boję, że wolę tłuc się autobusami, tylko teraz dziecka mi szkoda, mimo, że to dla niego tylko 20 min w autobusie, w moim przypadku dłużej bo najpierw muszę z przesiadką po niego zajechać

Nikt mnie nie rozumie i wszyscy po cichu krytykują, że nawet dla dziecka "nie chce mi się poświęcić"

Rok temu przed powrotem do pracy wykupiłam nawet 3h jazd doszkalających z instruktorem, tym bardziej, że mieszkam w Katowicach a prawko zdawałam w Piotrkowie.
No i właśnie ta myśl, że to Katowice też mi nie pomaga I te jazdy też mi nie pomogły, wręcz utwierdziły w przekonaniu, że nie powinnam jeździć.

Jestem znowu na etapie szukania instruktora bo już chyba jakimś cudem musze się przełamać.

Piszę tu do Was dlatego, że jak już wcześniej napisałam nikt mnie nie rozumie i miałam potrzebę się wygadać.
Trochę chaotycznie, przepraszam

Pozdrawiam
ellakaruzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 08:55   #2488
martaw_mw
Rozeznanie
 
Avatar martaw_mw
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 783
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ellakaruzela Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Czytam Was od chyba roku, co jakiś czas jak chcę się przełamać i zacząć jeździć samochodem ale niestety jeszcze się nie odważyłam.
A sytuacja jest beznadziejna, bo będę musiała zacząć odbierać dziecko ze żłobka, już go przez jakiś czas zawoziłam autobusem... kiedy mąż nie mógł i miałąm z tego tytułu mega wyrzuty sumienia, bo auto stoi pod blokiem ;( ale ja się tak boję, że wolę tłuc się autobusami, tylko teraz dziecka mi szkoda, mimo, że to dla niego tylko 20 min w autobusie, w moim przypadku dłużej bo najpierw muszę z przesiadką po niego zajechać

Nikt mnie nie rozumie i wszyscy po cichu krytykują, że nawet dla dziecka "nie chce mi się poświęcić"

Rok temu przed powrotem do pracy wykupiłam nawet 3h jazd doszkalających z instruktorem, tym bardziej, że mieszkam w Katowicach a prawko zdawałam w Piotrkowie.
No i właśnie ta myśl, że to Katowice też mi nie pomaga I te jazdy też mi nie pomogły, wręcz utwierdziły w przekonaniu, że nie powinnam jeździć.

Jestem znowu na etapie szukania instruktora bo już chyba jakimś cudem musze się przełamać.

Piszę tu do Was dlatego, że jak już wcześniej napisałam nikt mnie nie rozumie i miałam potrzebę się wygadać.
Trochę chaotycznie, przepraszam

Pozdrawiam
Cześć!

Z mojego doświadczenia: nie jeździłam samochodem prawie 10 lat, zdawałam prawko w moich rodzinnych stronach, w 45-tys miasteczku. W zeszłym roku postanowiłam, że koniec, przecież nie jestem glupsza niz większość ludzi a skoro oni mogą jeździć to ja też dam radę! Zaczęłam od przeczytania przepisów i książki dla kursantów, pytałam męża o to jak zachować się w danej sytuacji na dużym skrzyżowaniu. I powoli zaczęłam, nie brałam lekcji z instruktorem, zaczęłam od jeżdżenia z mężem naszym autem. Obecnie jeżdżę już sama, mam za sobą nawet 170km trasę, dojeżdżam też do pracy (a mieszkamy w Krakowie, także ruch tutaj jest duży). Nie jestem mistrzem kierownicy, nie lubię parkować ale jakoś to idzie! Teraz będziemy zmieniać samochód i też się tego boję ale wiem, że sobie poradzę! Uwierz w siebie i próbuj, nie ma innej drogi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
martaw_mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 10:09   #2489
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ellakaruzela Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Czytam Was od chyba roku, co jakiś czas jak chcę się przełamać i zacząć jeździć samochodem ale niestety jeszcze się nie odważyłam.
A sytuacja jest beznadziejna, bo będę musiała zacząć odbierać dziecko ze żłobka, już go przez jakiś czas zawoziłam autobusem... kiedy mąż nie mógł i miałąm z tego tytułu mega wyrzuty sumienia, bo auto stoi pod blokiem ;( ale ja się tak boję, że wolę tłuc się autobusami, tylko teraz dziecka mi szkoda, mimo, że to dla niego tylko 20 min w autobusie, w moim przypadku dłużej bo najpierw muszę z przesiadką po niego zajechać

Nikt mnie nie rozumie i wszyscy po cichu krytykują, że nawet dla dziecka "nie chce mi się poświęcić"

Rok temu przed powrotem do pracy wykupiłam nawet 3h jazd doszkalających z instruktorem, tym bardziej, że mieszkam w Katowicach a prawko zdawałam w Piotrkowie.
No i właśnie ta myśl, że to Katowice też mi nie pomaga I te jazdy też mi nie pomogły, wręcz utwierdziły w przekonaniu, że nie powinnam jeździć.

Jestem znowu na etapie szukania instruktora bo już chyba jakimś cudem musze się przełamać.

Piszę tu do Was dlatego, że jak już wcześniej napisałam nikt mnie nie rozumie i miałam potrzebę się wygadać.
Trochę chaotycznie, przepraszam

Pozdrawiam
Kiedyś ktoś napisał tutaj o jeździe " na małpę". Może spróbuj najpierw nastawić się na jedną trasę. Do żłobka i spowrotem. Najpierw spróbuj wyjechać kiedy ruch jest najmniejszy np późną nocą. I tak kilka razy. Zaczniesz od jednej trasy a później jakoś pójdzie. Zobaczysz. Wierzę, że potrafisz. Skoro zdobyłaś prawo jazy to znaczy, że potrafisz jeździć, tylko musisz sobie tę wiedzę odświeżyć. Wiem co mówię
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 10:49   #2490
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ellakaruzela Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Czytam Was od chyba roku, co jakiś czas jak chcę się przełamać i zacząć jeździć samochodem ale niestety jeszcze się nie odważyłam.
A sytuacja jest beznadziejna, bo będę musiała zacząć odbierać dziecko ze żłobka, już go przez jakiś czas zawoziłam autobusem... kiedy mąż nie mógł i miałąm z tego tytułu mega wyrzuty sumienia, bo auto stoi pod blokiem ;( ale ja się tak boję, że wolę tłuc się autobusami, tylko teraz dziecka mi szkoda, mimo, że to dla niego tylko 20 min w autobusie, w moim przypadku dłużej bo najpierw muszę z przesiadką po niego zajechać

Nikt mnie nie rozumie i wszyscy po cichu krytykują, że nawet dla dziecka "nie chce mi się poświęcić"

Rok temu przed powrotem do pracy wykupiłam nawet 3h jazd doszkalających z instruktorem, tym bardziej, że mieszkam w Katowicach a prawko zdawałam w Piotrkowie.
No i właśnie ta myśl, że to Katowice też mi nie pomaga I te jazdy też mi nie pomogły, wręcz utwierdziły w przekonaniu, że nie powinnam jeździć.

Jestem znowu na etapie szukania instruktora bo już chyba jakimś cudem musze się przełamać.

Piszę tu do Was dlatego, że jak już wcześniej napisałam nikt mnie nie rozumie i miałam potrzebę się wygadać.
Trochę chaotycznie, przepraszam

Pozdrawiam
Cześć, każda z nas tu kiedyś zaczynała i nie było łatwo. Strach jest z czasem mbiejszy, no ale jednak. Może na początku spróbuj obczaic swoją trasę w nocy kiedy mały ruch? Z czasem po paru razach się oswoisz. Ja na początku wyjeżdżałam szybciej zanim się ruch zaczął. Potem już mi tak nie przeszkadzało dużo aut.


Ostatnio się trochę zdenerwowałam i dostałam nauczkę. U mnie w mieście jest taka mała uliczka z której ciężko wyjechać kiedy jest ruch, zawsze staram się kogoś przepuścić, zwłaszcza jak widze jaki korek. Jak zawsze zatrzymałam się żeby kogoś przepuścić i starsi panowie przejechali zaczęłam ruszać za nimi a tu nagle wyjeżdża młody chlopak, na oko 19lat wpycha się i śmieje się prosto w twarz. Dobrze, że udało mu się zahamiwac i nic się nie stało. Gdybym jechała starym autem to byłoby mi wszystko jedno. Nie znoszę takiego cwaniactwa i chamstwa.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-23 15:35:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.