laser+mróz=masakra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 22:47   #1
sharonth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 33

laser+mróz=masakra


Witajcie
Przybywam tu w akcie desperacji i proszę Was najbardziej na świecie o pomoc. Moja mama miała we wtorek zabieg laserem na domykanie naczynek. Są one bardzo widoczne. Mama ma ponadto trądzik różowaty i tłustą, odwodnioną skórę. Tak więc wracając do wątku - we wtorek miała zabieg laserem, a wczoraj niewiele myśląc wyszła na mróz bez żadnego kremu. Wróciła do domu z całą czerwoną twarzą. Jeden wielki rumień. Nie było mnie do teraz w domu, więc nie mogłam zareagować. Co więcej, okazało się, że od wczoraj nie używała żadnego kremu. Skóra zrobiła się sucha jak tarka, bardzo nieprzyjemna. Mówi, że twarz ją szczypie (wygląda okropnie). Zrobiłam jej już wykład na temat tego, że tak nie można robić, jak to jest z zabiegami laserem itp. Teraz tylko nie mam pojęcia jak jej pomóc. Mam sporo półproduktów w domu, więc może udałoby mi się zrobić jakiś krem albo serum? Póki co wymieszałam jej dzisiaj jedną porcję prostego kremu + kropla d-pantenolu, kropla aloesu stężonego 10 krotnie i kilka kropli oleju jojoba. Znacie może jakiś przepis na coś fajnego na tak potraktowaną skórę? Aż mnie twarz boli na samą myśl o tym Wklejam listę półproduktów, którymi dysponuję:

P-4C
Biosiarka
D-pantenol
Gliceryna
Alantoina
mleczan sodu
kwas hialuronowy 1%
witamina B3
olej z pachnotki
olej z zielonej herbaty kwas lipohydroksylowy
włókna pomarańczy
guma ksantanowa
bioferment z aceroli
hydrolat z oczaru
hydrolat różany
olej jojoba
olej z orzecha włoskiego
olej kokosowy

BŁAGAM POMOCY
sharonth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 16:07   #2
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: laser+mróz=masakra

Cytat:
Napisane przez sharonth Pokaż wiadomość
Witajcie
Przybywam tu w akcie desperacji i proszę Was najbardziej na świecie o pomoc. Moja mama miała we wtorek zabieg laserem na domykanie naczynek. Są one bardzo widoczne. Mama ma ponadto trądzik różowaty i tłustą, odwodnioną skórę. Tak więc wracając do wątku - we wtorek miała zabieg laserem, a wczoraj niewiele myśląc wyszła na mróz bez żadnego kremu. Wróciła do domu z całą czerwoną twarzą. Jeden wielki rumień. Nie było mnie do teraz w domu, więc nie mogłam zareagować. Co więcej, okazało się, że od wczoraj nie używała żadnego kremu. Skóra zrobiła się sucha jak tarka, bardzo nieprzyjemna. Mówi, że twarz ją szczypie (wygląda okropnie). Zrobiłam jej już wykład na temat tego, że tak nie można robić, jak to jest z zabiegami laserem itp. Teraz tylko nie mam pojęcia jak jej pomóc. Mam sporo półproduktów w domu, więc może udałoby mi się zrobić jakiś krem albo serum? Póki co wymieszałam jej dzisiaj jedną porcję prostego kremu + kropla d-pantenolu, kropla aloesu stężonego 10 krotnie i kilka kropli oleju jojoba. Znacie może jakiś przepis na coś fajnego na tak potraktowaną skórę? Aż mnie twarz boli na samą myśl o tym Wklejam listę półproduktów, którymi dysponuję:

P-4C
Biosiarka
D-pantenol
Gliceryna
Alantoina
mleczan sodu
kwas hialuronowy 1%
witamina B3
olej z pachnotki
olej z zielonej herbaty kwas lipohydroksylowy
włókna pomarańczy
guma ksantanowa
bioferment z aceroli
hydrolat z oczaru
hydrolat różany
olej jojoba
olej z orzecha włoskiego
olej kokosowy

BŁAGAM POMOCY
Najlepszy będzie pantenol, alantoina, witamina b3, kwas hialuronowy w połączeniu z olejem z pachnotki. Możesz użyć hydrolatu oczarowego jeśli ma łagodne kosnerwanty. Na bazie włókien pomarańczowych zrobisz lekki krem, ewentualnie dodaj składniki do gotowego kremu. Najważniejszy jest pantenol i pachnotka - możesz nawet wymieszać te dwa składniki i nałozyć na oczyszczoną skórę. Szkoda, że nie masz ekstraktu z lukrecji - świetnie łagodzi podrażnienia
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.