Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jaki sposób zostaly przepisane ci pigulki antykoncepcyjne?
Po szczególowym wywiadzie medycznym i zrobieniu kompletu badan 14 30,43%
Sama wybralas - lekarz wypisal co chcesz 3 6,52%
Bez zadnych pytan i sugestii dostalas w ciemno pigulki 15 32,61%
Po kilku zdawkowych pytaniach typu: ile masz lat i na jakie pigulki cie stac... 15 32,61%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 46. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-12, 22:25   #1
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Exclamation

Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!


Czytam bardzo wiele watków na ginekologii. sama czesto pisze innym dziewczynom ze bez badan nie mozna przepisac idealnych tabletek, ale...no wlasnie.... ostatnio nasunelo mi sie pytanie które nurtuje mnie od dluzszego czasu:
jak to jest u nas w kraju? czy lekarze ginekolodzy rzeczywiscie badaja dziewczyny zanim nasmaruja nazwe tabsów antykoncepcyjnych na recepcie? przeprowadzaja wywiad, zlecaja jakiekolwiek badania?
Sama zmienialam lekarzy juz 3 czy 4 razy i zaden, powtarzam zaden! nie zlecil mi jakichkolwiek badan, o nic nie pytal, tylko pisal w ciemno, to co chyba bylo akurat na topie , no chyba ze wszyscy byli jasnowidzami... a ja po zmianie juz chyba 6 raz czuje sie jak zwierzatko laboratoryjne i testuje, testuje i znosze te wszystkie skutki uboczne.
na prywatne badania poziomu hormonów jakos nie mam ochoty wydawac pieniedzy, zreszta nikt mi o nich nie powiedzial i nie zaproponowal tego chocby prywatnie...
chcialabym wiedziec jakie sa wasze doswiadczenia.
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 23:13   #2
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

zaznaczylam ze bez zadnych pytan i sugesi dostalam pigulki- to fakt bez badan ale to byl moj staly lekarz ktory mnie kilka lat wybadal na wszystkie strony, prowadzil moje ciaze i wiedzial o mnie duzo ale faktem jest ze nie mialam zadych badan hormonalnych na tarczyce itp. i dlatego to zaznaczam bo nie ma innej opcji
a tak z innej beczki to i tak dobrze bo to byl moj staly lekarz i wiedzial naprawde duzo bo tak dokladnego lekarza to jeszcze nie znalam a jak przyjechalam do anglii poszlam do pierwszej lepszej przychodni sie zapisac, pani zapytala jakie chce tabletki, wypelnila ankiete czy nie mam zylakow i innych przeciwskazan, zmiezyla cisnienie, zwazyla, dala tabletki i do domku i nic wiecej nawet mnie nie zbadala bo to oczywiscie pielegniarka byla a zreszta tu nawet w ciazy nie badaja to czemu sie dziwic zobaczymy czy kiedys dostane skierowanie na proby watrobowe ale napewno sama od siebie to zrobie w polsce
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 23:20   #3
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

W Anglii to chociaz ankiety sa, to jak wywiad lekarski. super!!! tez kolezanka mi o tym mówila.
a u mnie w pierwszym przypadku bylo tak ze dostalam pigulki bez badania ginekologicznego nie mówiac o innych i bez zadnych pytan. bylo mi po nich strasznie niedobrze ale bralam glupia bo malo wtedy wiedzialam. jakis czas potem zrobilam usg narzadów rodnych i sie okazalo ze mam niedorozwój macicy!!! dopiero wtedy lekarka kazala mi je odstawic do momentu jak nie wychoduje mi wiekszej macicy innymi hormonami!!! paranoja!!!
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 23:26   #4
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

u mnie to samo co u Was... zero pytania..
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 23:35   #5
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Kolejny zenujacy przyklad z autopsji :
poszlam do ginekologa razem z kuzynka. ona po raz pierwszy zdecydowala sie na antykoncepcje hormonalna i stwiedzila ze poprosi o te pigulki co ja bo mi wtedy swietnie sluzyly (przez krótki czas) i tym sie zasugerowala choc mówilam jej ze to róznie bywa u róznych kobiet.
jej relacja brzmiala nastepujaco:
weszlam, powiedzialam ze chce to samo co ty i dala mi 3 recepty bez mrugniecia okiem.... byla w gabinecie nie dluzej niz 2 minuty...
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 06:54   #6
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Moj przypadek nie pasuje do zadnej z opcji sondy...

Pierwsze pigulki po badaniu gin. i zdawkowym wywiadzie , sluzyly mi dobrze. Kiedy po kilku latach wrocilam do pigulek i zmienilam lekarza doktor przeprowadzil bardzo dokladny wywiad /w tym pytal tez o to jak sie czulam po poprzednich tabletkach/, przepisal w uzgodnieniu ze mna, ze pigulki ktore bralam poprzednio - 2 opakowania celem sprawdzenia, do tego szereg badan krwi, usg piersi i po analizie ich wynikow dopiero doktor pozwolil na kontynuacje. Teraz kontroluje sie co 3-4 miesiace /krew/ i okolo poltora roku /piersi/.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 07:26   #7
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Bez badań... niestesty. Ostatnio badania z krwii zrobiłam sobie na własna rekę. Nie bede czekać aż lekarz się obudzi. Zmieniałam lekarzy ale to nic nie dało... żeby nie było chodzę zawsze prywatnie... za badania mogę płacić ale oni uważają że nie są konieczne.

Nekome do tego lekarza chodzisz w Wawie?? Możesz podac namiary??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-13, 08:11   #8
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Bez badań... niestesty. Ostatnio badania z krwii zrobiłam sobie na własna rekę. Nie bede czekać aż lekarz się obudzi. Zmieniałam lekarzy ale to nic nie dało... żeby nie było chodzę zawsze prywatnie... za badania mogę płacić ale oni uważają że nie są konieczne.

Nekome do tego lekarza chodzisz w Wawie?? Możesz podac namiary??

do doktora Piotra Kukulskiego, namiary znajdziesz w watku o dobrych ginekologach, jakis rok temu je wpisywalam
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 08:15   #9
May87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 96
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Ja do mojej ginekolog przyszłam z wynikami badań krwi, skarżeniem się na bolesne miesiączki oraz pytaniem o jakąś antykoncepcję. I tak przepisała mi Yasminelle :P
May87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 08:21   #10
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Zaznaczyłam ostatnią odpowiedź. Kiedy poszłam po pierwsze pigułki, lekarz tylko zadał kilka podstawowych pytań, zbadał ginekologicznie, spytał, czy mają być też na poprawę cery i przepisał Diane 35. Po długim czasie i zmianie lekarza, po mojej drobnej sugestii, dostałam receptę na Yasmin. Niedawno miałam przerwę w braniu tabletek, i po kolejną receptę udałam się do całkiem nowej lekarki, która bez absolutnie żadnych badań (nawet na fotel nie weszłam...) przepisała mi Cyprest (najpierw jej powiedziałam, że nie chciałabym znowu brać Diane, więc dała mi Cyprest - jak się później okazało, o takim samym składzie... ale póki co nie ma aż takich objawów jak przy Diane).
Dopiero ostatnia lekarka skierowała mnie na usg i badania krwi, jednak także bez mrugnięcia okiem wypisała mi receptę, zanim jeszcze te wyniki jej doniosłam.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 09:02   #11
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Ja dostałam pigułki na podstawie wywodu lekarskiego.Doktor również pytał o cene jakiej mają być i o powód w jakim chce je przyjmować.A zaczełam je brać ze względu na strasznie bolące okresy.
Na początku przepisał mi na miesiąc Microgynon i przy następnej wizycie wypytywał się jak się czuje.
Później przepisał na 2 miesiące i znów sie wypytywał co i jak.
A teraz normalnie biore dalej Microgynon pnieważ czuje sie dobrze.
Jednak nie podobałomi się to,że nie miałam robionych żadnych badań
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-13, 09:26   #12
Adkara
Zakorzenienie
 
Avatar Adkara
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 252
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

U mnie było to tak, że najpierw przeprowadził wywiad, potem badanie krwi i cytologia i wtedy mi przepisał Microgynon, który biorę do dziś
Adkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 10:31   #13
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Bez żadnych pytan i sugestii dostałam w ciemno tabletki.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 18:21   #14
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Ja dostałam tabletki po zwykłym badaniu (piersi też), cytologii i szczegółowym wywiadzie (choroby moje, w rodzinie itd.). Jeżeli już mówimy o tym, jak długo siedziałyśmy w gabinecie, to ok 15 min. Nie zleciła mi badan krwi, prób wątrobowych itd.

W sondzie nic nie zaznaczyłam. Albo ślepa jestem albo nie ma nic w stylu: standardowe badanie i szczegółowy wywiad, bo odpowiedzi do wyboru są takie... skrajne. Albo tabletki bez niczego i w ciemno albo super, komplet badan itd.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 23:03   #15
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Opisalam juz moje pierwsze przepisywanie pigulek, i przypadek mojej kuzynki to napisze teraz o mojej lekarce nr 2 pierwsza zmienilam z w/w przyczyn (uznalam ze jest niekompetentna) i co? trafilam na taka co byla milutka i slodziutka bardziej niz kochajaca mamunia ale to chyba tylko strategia marketingowa bo jak poprosilam o pigulki to bez pytan i uzgodnienia czy mnie na nie stac przepisala mi jeanine (super nowosc wówczas) podajac mi recepte powiedziala tylko idz kup w aptece na koscielnej bo tam najtaniej.... to mi oczywiscie dalo do myslenia i nie mylilam sie bo kosztowaly wtedy 43 zl (w tej najtanszej aptece!) a w necie przeczytalam ze to zadna tam nowosc bo w niemczech sa od dawna i nie sa niczym specjalnym.recepty podarlam bo jako studentka dzienna nie bylo mnie stac na taki wydatek. Jak poszlam po inne - tansze, to przepisala mi logest i zeby nie bylo cytuje ze "pani doktor zla" to dostalam w prezencie 1 opakowanie za darmo i pakiecic z lustereczkiem i dlugopisikiem... i odrazu 3 recepty kazda po 2 szt. (jakby mnie bylo wtedy stac wykupywac dwa na raz....)
ech...
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 01:14   #16
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

to ja chyba pobiłam wszelkie rekordy. ale in plus

do mojej pani doktor wybrałam się jakieś parę lat temu celem skontrolowania i otrzymania recepty na tabletki. przez pierwsze pół h (30 min! ;o) zrobiła wywiad (czyli po standardowemu) i wytłumaczyła, co pigułki zmienią i jak dokładnie wpłyną na to, co się we mnie dzieje. poodpowiadała na całą kupę okolicznościowych pytań i w ogóle - coś tam narysowała, coś opisała - takie małe kobiece diy.
potem mnie zbadała, co mogła zrobiła u siebie w gabinecie (znów z dokładnym opisem kolejnych elementów i jak, i po co - nawet kazała mi zajrzeć do mikroskopu i pokazała w książce, że to, co widzę oznacza, że wszystko super ), a w kwestii pozostałych badań (nie omieszkała wytłumaczyć które w jakim celu) napisała całą litanię zleceń.
z potem z wynikami wpadłam do niej na 10 min. zapytała ile chcę przeznaczyć na ten cel i wypisała recepty na kwartał z zaproszeniem za jakiś czas.

ogólnie rzecz biorąc - dobór moich pierwszych pigułek, to jakaś godzina czasu sam na sam z lekarzem i pełen zestaw badań, wcale bym się nie zdziwiła gdyby nawet ponad programowy
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2007-07-14 o 01:16 Powód: ort
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 15:31   #17
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Sposób przepisywania pigulek antykoncepcyjnych!!!

Za pierwszym razem zero badań i to nawet tych najbardziej podstawowych(w zasadzie to byłam u niej trzy razy i nigdy mnie nie zbadała). Za drugim razem(inna lekarka) powiedziałam że chce zmienic dostałam diane-tym razem miałam zrobione podstawowe badanie krwi. Za trzecim razem, poirytowana skutkami ubocznymi poszłam i powiedziałam że chce yasmi i też bez żadnych pytań dostałam.
Ogólnie moje doświadczenia z lekarzami nie są najlepsze.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.