Koronawirus z Chin i inne epidemie. - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-15, 11:17   #3961
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87661613]A, to ja bym tam od razu mur dorzuciła. [/QUOTE]


może Trump nam pomoże, on lubi mury
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:17   #3962
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Tak, przez Niemcy i potencjalnie będzie się narażać na zachorowanie przemieszczając się różnymi środkami transportu. Wspaniały pomysł. W sumie za dużo ich i tak nie ma - flixbusy zawieszone przez granice, pociągi to samo - to czym?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Uberem podjedziesz pod granice.
Potem może ktoś po Ciebie przyjechać. Tak, będzie miał 14 dniowa kwarantanna, no ale to chyba to można przeżyć.
Jesli siedziałabym w Azji, to bym tam narazie została. I pewnie wielu tak zrobi.

A tak ogólnie chyba pół miliona ludzi jest za granicą na jakiś wakacjach, czy wyjazdach biznesowych. Co nie zrobią, to będzie źle, bo ciężko kontrolować tak wielka grupę ludzi. Dawno powinien być zakaz podrozowania poza kraj, a ludzie którzy są poza by zdążyli wrócić.
Słabo, że to wszystko w ciągu kilku dni się wydarzyło.
A z drugiej strony wyobrażasz sobie co by było jakby zamknęli granice gdyby tu nie było ani jednego przypadku? Wszyscy by się bulwersowali, bo jak to tak, wydali mnóstwo kasy i nie mogą jechać!!!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-03-15 o 11:19
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:21   #3963
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Jestem domatorką, a moja praca zakłada, że część obowiązków wykonuje się w domu, ale mimo wszystko nie czuję się komfortowo. Co innego z założenia nie wychodzić z domu, a co innego być do tego zmuszonym przez sytuację. I jasne, można się pocieszać, że mamy czas na seriale/książki i gry, ale ja nie umiem się skupić na tym. Na pracy zresztą też kiepsko, bo po prostu martwię się tym, co się dzieje. Zazdroszczę, jeśli ktoś potrafi wyłączyć się i przystosować bez większych problemów.
Ale czym Ty się martwisz? Rozumiem tych, którzy mają straty finansowe albo tych, którzy mają osoby z grup ryzyka wsrod bliskich albo nawet takie osoby już w szpitalu.
Ale dużo ludzi bez powodu zachowuje się, jakby już trup ścielił gęsto ulice.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:22   #3964
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

A ja się wyżalę i podzielę refleksją.

Dostałam przed weekendem pismo od klienta osadzone w zakładzie karnym. Pisze, że czeka na moją wizytę, bo jego nie stać 20 zł na kartę, żeby do mnie zadzwonić... Tja, a ja jestem pełnomocnikiem z urzędu, dostanę może 180 zł netto za sprawę, będę się bujać do ZK, który jest oddalony o 120 km od mojej siedziby (nikt kosztów nie zwróci, bo przecież sąd uzna, że nie była to czynność niezbędna) i jeszcze w czasie zagrożenia epidemicznego będę się z nim widzieć...

W ogóle obserwując "moją branżę" jestem zdegustowana biernością Ministerstwa Sprawiedliwości. Już chyba we wtorek czy w środę (10-11.03) pojawiła się informacja o zamknięciu sądu w Janowie Lubelskim ze względu na to, że u jednego z pracowników zdiagnozowano wirusa i trafił do szpitala. Potem pojawiały się stopniowo komunikaty o tym, że w niektórych sądach zamykają czytelnie akt, biura obsługi interesanta, czasami całe wydziały- co sąd to obyczaj. Hitem było, jak jeden z sądów rejonowych odwołał rozprawy, po czym prezes sądu przełożonego nad nim uchylił to zarządzenie... W tym czasie zupełnego chaosu gorąco liczyłam, że minister coś ujednolici... Ale nie. Ostatecznie w czwartek chyba prezesi sądów apelacyjnych, po konsultacjach między sobą (nie wiem czy ktoś z ministerstwa był zaangażowany, chyba nie) wydali kolejno zarządzenia o odwołaniu sesji orzeczniczych (z wyjątkiem spraw pilnych) do 31.03. Reakcji ministerstwa- brak, dopiero potem pojawił się wykaz spraw pilnych. Tak samo widzę bierność ministerstwa w zakresie zakładów karnych. Ze względu na "gęstość zaludnienia" tam oraz ograniczony dostęp do procedur medycznych (tzn. dostęp jest, ale wymaga to np. konwojowania osadzonego do szpitala i mnóstwa procedur), wydaje mi się, że zasadne byłoby wstrzymanie tam odwiedzin w ogóle na jakiś czas. Ale nie... Będą mierzyć tylko temperaturę odwiedzającym na wejściu i jeśli będzie przekraczać 38 st., to nie wpuszczą. Tymczasem ktoś może nie mieć jeszcze gorączki, a już zarażać. Także teges... Pozostaje mi naiwnie liczyć, że ludzie sami się ogarną.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:22   #3965
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Ok bo normalnie miałam już ochotę mu coś odpisać ale jednak tego nie zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki zły pewnie, bo wyszło, że nie ma żadnego stanu wyjątkowego. Jego dziewczyny go okłamała chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023

Edytowane przez Misia452
Czas edycji: 2020-03-15 o 11:25
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:23   #3966
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87661620]Uberem podjedziesz pod granice.
Potem może ktoś po Ciebie przyjechać. Tak, będzie miał 14 dniowa kwarantanna, no ale to chyba to można przeżyć.
Jesli siedziałabym w Azji, to bym tam narazie została. I pewnie wielu tak zrobi.

A tak ogólnie chyba pół miliona ludzi jest za granicą na jakiś wakacjach, czy wyjazdach biznesowych. Co nie zrobią, to będzie źle, bo ciężko kontrolować tak wielka grupę ludzi. Dawno powinien być zakaz podrozowania poza kraj, a ludzie którzy są poza by zdążyli wrócić.
Słabo, że to wszystko w ciągu kilku dni się wydarzyło.
A z drugiej strony wyobrażasz sobie co by było jakby zamknęli granice gdyby tu nie było ani jednego przypadku? Wszyscy by się bulwersowali, bo jak to tak, wydali mnóstwo kasy i nie mogą jechać!!!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No nie można przeżyć to wyjaśnij mi jedno - zryczałtowane, jednakowe ceny lotów. Jak w takim razie cena lotu może kosztowac 1000 zl a teraz ten sam lot, ta sama klasa, ta sama godzina kosztuje 665 zl? O to ludzie biją piane, Morawiecki mówi jedno a dzieję sie co innego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:24   #3967
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Zwłaszcza, że dzisiaj według tajnych doniesień DZIEWCZYNY mieli Warszawę zamykać. Trzymajcie się tam w tej stolicy
Takie niepotwierdzone ploty sa bardzo szkodliwe, niepotrzebnie tylko sieja panike.
Moj maz ma pracowy group chat na whatsappie - wszyscy nauczyciele od niego ze szkoly i tez wlasnie ktos pisal, ze jego bliska osoba z rodziny pracuje w siedzibie parlamentu w Canberrze i ze ma doniesienia, ze w niedziele oglosza przymusowa kwarantanne i wszystkie szkoly i miejsca pracy sie pozamykaja. Nie powiem, moj maz byl calkiem podekscytowany wizja dwutygodniowych wakacji, ale niestety nic z tego
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-15, 11:25   #3968
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie uważam, że miałoby być ukrywane, po prostu się zastanawiam. Ktoś dalej wrzucił info, że te osoby nazywa się ozdrowieńcami, bo nie mają już objawów, ale nadal mogą zarażać. To miałoby więcej sensu dla mnie.





Jestem domatorką, a moja praca zakłada, że część obowiązków wykonuje się w domu, ale mimo wszystko nie czuję się komfortowo. Co innego z założenia nie wychodzić z domu, a co innego być do tego zmuszonym przez sytuację. I jasne, można się pocieszać, że mamy czas na seriale/książki i gry, ale ja nie umiem się skupić na tym. Na pracy zresztą też kiepsko, bo po prostu martwię się tym, co się dzieje. Zazdroszczę, jeśli ktoś potrafi wyłączyć się i przystosować bez większych problemów.
Dlaczego? Ja np. zostałam bez pracy, a wypłata będzie wynosić polowe mojej pensji, którą zazwyczaj dostaję.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:26   #3969
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Takie niepotwierdzone ploty sa bardzo szkodliwe, niepotrzebnie tylko sieja panike.
Jego celem jest wyłącznie sianie histerii.
Sytuację porównuje się do kryzysu z 2008 czy ataków z 2001. Jakoś świat w miejscu nie stanął no ale to jest ulubiony nakręcacz odsłon więc po co ma mieć bana. Teraz powinien 2tygodniowego mieć na pewno żeby nie wzbudzać paniki swoim trollowaniem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:27   #3970
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Ciekawe co się zmieni?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg toilet-paper.jpeg (252,5 KB, 319 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:29   #3971
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jest mnóstwo stron w necie, żeby się doradzić, co można jeść. To nie jest wiedza trudna do zdobycia. Teraz i tak powinna się zdrowo odżywiać. Ludziom pierwszy szał mija i teraz już można kupić potrzebne produkty. Już pomijam, że się nakręca na zapas, bo nawet nie ma jeszcze zdiagnozowanej cukrzycy.Jeszcze nie masz stwierdzonej cukrzycy, więc się nie nakręcaj niepotrzebnie.
Ale w cukrzycy ciążowej nie wystarczy zdrowo się odżywiać.
Trzeba jeść regularnie, wręcz często i produkty o niskim ig.
Pamiętam, jak dziewczyny z aktywnego wówczas wątku szukały chleba, po którym nie miały cukrów w kosmosie.

Poza tym niezaprzeczalnym faktem jest, że teraz ciężko dostać się do lekarza.

Więc pomijając fakt, że nie wiadomo, czy dziewczyna będzie musiała czy nie - nie ma co tego kwitować prychnięciem, że to takie proste, bo ani ja ani Ty nie chorowałyśmy w czasie, gdy były takie obostrzenia.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-15, 11:32   #3972
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie uważam, że miałoby być ukrywane, po prostu się zastanawiam. Ktoś dalej wrzucił info, że te osoby nazywa się ozdrowieńcami, bo nie mają już objawów, ale nadal mogą zarażać. To miałoby więcej sensu dla mnie.





Jestem domatorką, a moja praca zakłada, że część obowiązków wykonuje się w domu, ale mimo wszystko nie czuję się komfortowo. Co innego z założenia nie wychodzić z domu, a co innego być do tego zmuszonym przez sytuację. I jasne, można się pocieszać, że mamy czas na seriale/książki i gry, ale ja nie umiem się skupić na tym. Na pracy zresztą też kiepsko, bo po prostu martwię się tym, co się dzieje. Zazdroszczę, jeśli ktoś potrafi wyłączyć się i przystosować bez większych problemów.
Ja przez pierwszy dzień miałam straszną dekoncentrację. Ale teraz chyba jestem po prostu zmęczona tematem i już nie przeżywam, wróciłam do normy. Póki co miałam zlecenia i nawet w weekend mogłam popracować. Zobaczymy co dalej, ale stwierdziłam, że byle spokojnie. Na szczęście ja nie mam kredytu na głowie i nie jestem pod kreską.
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Taki zły pewnie, bo wyszło, że nie ma żadnego stanu wyjątkowego. Jego dziewczyny go okłamała chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Edan zły, bo Edanowi interesy we Włoszech nie wyszły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:34   #3973
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie tylko zamykać - mieli podzielić ją na 3 strefy i zakaz opuszczania stref wprowadzić
[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87661613]A, to ja bym tam od razu mur dorzuciła.
może Trump nam pomoże, on lubi mury [/QUOTE]
A, no tak! Mur! To wszystko wyjaśnia Znaczy wyjaśnia ten wykup srajtaśmy


https://www.youtube.com/watch?v=tbfSa95ZEq8


__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2020-03-15 o 14:16
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:36   #3974
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Ciekawe co się zmieni?
Polska wskoczy na pierwsze miejsce? Będziemy w czymś najlepsi? Jeej, super. Królowie papieru toaletowego. Możemy jeszcze powalczyć w kategorii makaronu i kaszy. Ale to trzeba się ostro brać do roboty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:39   #3975
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87661325]Teraz zdrowe odżywianie się może być utrudnione.

Dajcie dziewczynie spokój, jest sama, nie może liczyć na wsparcie partnera, świat oszalał, tyle jej, co się tutaj wygada.
Wczoraj rozmawiałam z kumpelą - mąż, 2 dzieci, są razem na miejscu, a jest psychicznie w takim dole, że szok. To już lepiej, że się na forum wygadać można i wylać to, co martwi.[/QUOTE]Ja widzę w pracy i wśród znajomych wszechogarniająca panikę, oni naprawdę mają apokaliptyczne wizje- że gospodarka runie, że prace stracą.. zapasy wielkie robią... Siedzą przed tv i jedyne co oglądają, to doniesienia o kolejnych zarażonych. Masakra.

Ja staram się żyć normalnie. Częściej myje po prostu ręce. Z aktywności na świeżym powietrzu nie rezygnuję, dzisiaj spacer, wczoraj rower. Nie dajmy się zwariować.

Najbardziej mnie śmieszą ci przerażliwieni ludzie, którzy na zakupy idą w maseczkach i rękawiczkach lateksowych. Co mają dać te rękawiczki? Przecież to bezsensu- i tak jak nimi dotkniesz twarzy, czy okolic nosa, to przeniesiesz zarazki. Tu nie chodzi o to by mieć rękawiczki, tylko żeby nie dotykać rękami twarzy. czy to rękawiczki, czy gole ręce to nie ma znaczenia.Ale możesz ludziom to w kółko powtarzać... Te maseczki i rękawiczki to chyba działają u nich bardziej 'psychicznie'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:39   #3976
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Tymczasem w Krakowie na Starym Mieście można spotkać tylko Angoli, którzy chodzą zagubieni i nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Są zupełnie nieświadomi zagrożenia wirusa i dziwią się, czemu jest wszystko pozamykane i Polacy siedzą w domu. Niektórzy dopiero dzisiaj się ocknęli, że mogą zostać zamknięte granice, ale mają bardzo yolo podejście: zdążą wrócić do UK- spoko, utkną w Polsce na dłużej- też spoko

Znajomy i jego rodzina prowadzą apartamenty na wynajem i siedzą teraz u nich tylko Angole, którzy nie mają co ze sobą zrobić, więc tylko chodzą di monopolowych i upijają się w hotelu. Bo co mają robić w Krakowie, skoro knajpy/Schindler/Auschwitz/Kopalnia Soli są zamknięte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:40   #3977
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie tylko zamykać - mieli podzielić ją na 3 strefy i zakaz opuszczania stref wprowadzić
A racja, było coś takiego.


[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87661613]A, to ja bym tam od razu mur dorzuciła. [/QUOTE]


Koniecznie pod napięciem.



Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Dla mnie najbardziej męczące jest to, że nie wiadomo ile taka sytuacja będzie trwać.

Zgadzam się. Dwa tygodnie na pewno, a potem się zobaczy. Myślę, że jak w tym czasie nie będzie lawinowo przybywać zarażonych to obostrzenia znikną szybciej.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:41   #3978
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja przez pierwszy dzień miałam straszną dekoncentrację. Ale teraz chyba jestem po prostu zmęczona tematem i już nie przeżywam, wróciłam do normy. Póki co miałam zlecenia i nawet w weekend mogłam popracować. Zobaczymy co dalej, ale stwierdziłam, że byle spokojnie. Na szczęście ja nie mam kredytu na głowie i nie jestem pod kreską.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie już też wyszło zmęczenie tematem, a niestety trudno pogadać o czymś innym. Wiele wątków na Wizażu też się zmieniło w dyskusję na ten temat, a inne w ogóle ucichły i nie z kim na nich pisać.
Chyba sobie dzisiaj puzzle rozłożę A od wtorku chyba idę pomagać w szpitalu, bo szkołę mi odwołali.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:42   #3979
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87661653]Ale w cukrzycy ciążowej nie wystarczy zdrowo się odżywiać.
Trzeba jeść regularnie, wręcz często i produkty o niskim ig.
Pamiętam, jak dziewczyny z aktywnego wówczas wątku szukały chleba, po którym nie miały cukrów w kosmosie.

Poza tym niezaprzeczalnym faktem jest, że teraz ciężko dostać się do lekarza.

Więc pomijając fakt, że nie wiadomo, czy dziewczyna będzie musiała czy nie - nie ma co tego kwitować prychnięciem, że to takie proste, bo ani ja ani Ty nie chorowałyśmy w czasie, gdy były takie obostrzenia.[/QUOTE]Od tego jest internet i grupy dyskusyjne. W biedronce można kupić idealny, paczkowany chleb. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać w sklepach, a to można spokojnie znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-15, 11:42   #3980
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87661401]Dokładnie w takiej sytuacji jestem teraz ja. Mam ekipę budowlaną jeszcze tylko przez 2 tygodnie i ani jednego dnia dłużej, a za około 3 tygodnie się przeprowadzam. Niektóre rzeczy da się przeskoczyć (jak nie kupię firan to powieszę folię na okno, jak nie będę miała umywalki to umyję ręce w wannie itd.), ale niektórych niezbędnych do życia nie da się przeskoczyć. A to nie jest remoncik mieszkania, malowanie ścian, listwy i inne bzdety estetyczne mogące poczekać, tylko budowa domu... Wczoraj byłam w markecie budowlanym i rzeczywiście liczba ludzi duża, ale każdy starał się zachowywać jakieś środki ostrożności (odległości od siebie itd.), ja też starałam się jak najmniej dotykać, przede wszystkim nie zbliżać dłoni do twarzy.

3 Castoramy w Polsce są już zamknięte, możliwe że będą kolejne. Jak na razie raczej muszę się liczyć z tym, że będzie gorzej niż lepiej.

No i co ciekawe, większość ludzi w kolejce "budowlanej" kupowała opał.[/QUOTE]

No dlatego współczuję i trochę się nie dziwie. Dobra ekipa jest na wagę złota i się na nią czeka. Kolega właśnie mieszkanie ma niebawem odbierać i tak samo się martwo co to będzie.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
I jeśli chodzi o różne informacje to wszystko trzeba brać z przymrużeniem oka. Ja o 10 w piątek słyszałam coś co już niby zostało zatwierdzone, w mediach nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, o 17 dowiedziałam się, że to już nie prawda, bo to coś miało być u nas ale będzie gdzieś indziej i na to znalazłam potwierdzenie w internetach, a teraz dowiaduję się, że jednak pierwsza wersja jest aktualna i pracują nad tym już od piątku, a to co piszą to nie wiadomo skąd oni to wzięli. Ciekawe czego dowiem się jutro.
No oczywiście, że trzeba brać z przymrużeniem oka, bo ludzie lubią siać ferment i się nakręcać. Każdy co innego mówi. Nie wiadomo już w co wierzyć, a w co nie. No ale na pewno warto być czujnym

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No i to jest sensowne. A nie zamykanie wszystkich i wszystkiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja właśnie uważam, że zamknięcie wszystkiego jest jak najbardziej sensowne póki jeszcze nie jest za późno.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A ja sądzę że prawidłowo. Powinna decydować świadomość społeczna i ludzie po prostu powinni woleć siedzieć w domach niż lazić po lokalach i wszędzie gdzie się da. A nie zakazy. Wiele obecna forma kwarantanny nie da, linie komunikacyjne funkcjonują, miejsca pracy, nawet te sklepy z jedzeniem. Bez tego to z kolei gospodarczy i społeczny dramat. Chiny są innym rynkiem pracy i mają inny ustrój.
A ja uważam, że bardzo nieprawidłowo. Dlaczego ja mam się zdawać na innych ludzi, którzy mają wywalone? Mnóstwo ludzi to Janusze i Grażyny, którzy mają gdzieś zalecenia, bo przecież nikt im nie będzie mówił co mają robić. Zamknęli uczelnie, a studenci na imprezy, zamknęli szkoły, rodzice z dziećmi do galerii handlowych. Skoro ludzie nie stosowali się do zaleceń siedzenia w domu, to mnie nie dziwi, że wprowadzili takie zakazy i jestem jak najbardziej za. To w gestii nasz wszystkich leży żeby to jak najszybciej się skończyło, a wiele ludzi to bagatelizuje. Uważam, że wprowadzone zakazy zminimalizują zarażanie się nawzajem i szybciej się to skończy. Co innego iść do sklepu po jedzeni i do pracy, a co innego łazić gdzie się da i przebywać z obcymi ludźmi.

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, jutro poniedziałek koniec weekendu czas wracać do pracy. Brak informacji, że mój urząd będzie zamknięty albo ilość pracowników ograniczona...nie wiem co robić boję się o zdrowie własne i rodziny...i mam dylemat...a jak u Was? W stolicy jest najwięcej przypadków...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie też się trochę boje. W biurze mam mało osób i liczę na to, że jak będę jeździć autem, a nie komunikacją miejską, to nie będę bardzo narażona.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:44   #3981
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Tymczasem w Krakowie na Starym Mieście można spotkać tylko Angoli, którzy chodzą zagubieni i nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Są zupełnie nieświadomi zagrożenia wirusa i dziwią się, czemu jest wszystko pozamykane i Polacy siedzą w domu. Niektórzy dopiero dzisiaj się ocknęli, że mogą zostać zamknięte granice, ale mają bardzo yolo podejście: zdążą wrócić do UK- spoko, utkną w Polsce na dłużej- też spoko

Znajomy i jego rodzina prowadzą apartamenty na wynajem i siedzą teraz u nich tylko Angole, którzy nie mają co ze sobą zrobić, więc tylko chodzą di monopolowych i upijają się w hotelu. Bo co mają robić w Krakowie, skoro knajpy/Schindler/Auschwitz/Kopalnia Soli są zamknięte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powinni zaopatrzyć się w alkohol i im sprzedawać z marżą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:45   #3982
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Ja widzę w pracy i wśród znajomych wszechogarniająca panikę, oni naprawdę mają apokaliptyczne wizje- że gospodarka runie, że prace stracą.. zapasy wielkie robią... Siedzą przed tv i jedyne co oglądają, to doniesienia o kolejnych zarażonych. Masakra.
Może ludzie potrzebują też takiego nakręcania by oderwać się od własnego życia i zwalać na siłę wyższą. Właśnie takie edanki robią swoją robotę. Jeśli pandemia miałaby skosić gro populacji to żadne zamykanie w domciach nie pomoże. Zaludnienie ma m2 swoje robi nie żyją wszyscy w domkach pod lasem. Może Islandie są wygrane.


Cytat:
Ja staram się żyć normalnie. Częściej myje po prostu ręce. Z aktywności na świeżym powietrzu nie rezygnuję, dzisiaj spacer, wczoraj rower. Nie dajmy się zwariować.
Jak dla mnie prawidłowo.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:47   #3983
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Od tego jest internet i grupy dyskusyjne. W biedronce można kupić idealny, paczkowany chleb. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać w sklepach, a to można spokojnie znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat tu się zgodzę. Jak ja się bujałam z IO, to wszyscy lekarze u których byłam bagatelizowali ten problem, wyśmiewali, że takiego schorzenia nie ma. Znalazłam wtedy 2grupy na Facebooku w których dziewczyny mnie pokierowały na jakie badaniaam iść, co i kiedy jeść, podpowiadały jakie zakupy mam robić.

Dzięki nim czuje się lepiej i już nie mam IO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:48   #3984
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale czym Ty się martwisz? Rozumiem tych, którzy mają straty finansowe albo tych, którzy mają osoby z grup ryzyka wsrod bliskich albo nawet takie osoby już w szpitalu.
Ale dużo ludzi bez powodu zachowuje się, jakby już trup ścielił gęsto ulice.

A skąd wiesz czy nie zapowiadają mi się straty finansowe albo nie mam bliskich w grupie ryzyka? Nie rwę włosów z głowy, ale ta atmosfera dookoła jest dość przygnębiająca. Nie mówię, żeby histeryzować czy wpadać w panikę, ale czuję niepokój. Mówię za siebie, że nie umiem cieszyć się wolnym czasem w domu, mimo że jeszcze 2 tygodnie temu marzyłam o chwili spokoju. Ale nie o taki spokój chodziło.


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Takie niepotwierdzone ploty sa bardzo szkodliwe, niepotrzebnie tylko sieja panike.
Moj maz ma pracowy group chat na whatsappie - wszyscy nauczyciele od niego ze szkoly i tez wlasnie ktos pisal, ze jego bliska osoba z rodziny pracuje w siedzibie parlamentu w Canberrze i ze ma doniesienia, ze w niedziele oglosza przymusowa kwarantanne i wszystkie szkoly i miejsca pracy sie pozamykaja. Nie powiem, moj maz byl calkiem podekscytowany wizja dwutygodniowych wakacji, ale niestety nic z tego
No pewnie, że tak, dlatego wyśmiewamy na wątku te rewelacje. Nie wiem czy śledziłaś wpisy edana, ale do nich tu nawiązujemy.


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Ja np. zostałam bez pracy, a wypłata będzie wynosić polowe mojej pensji, którą zazwyczaj dostaję.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dlaczego co? Sorry, ale rozumiem, o co pytasz.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:49   #3985
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale czym Ty się martwisz? Rozumiem tych, którzy mają straty finansowe albo tych, którzy mają osoby z grup ryzyka wsrod bliskich albo nawet takie osoby już w szpitalu.
Ale dużo ludzi bez powodu zachowuje się, jakby już trup ścielił gęsto ulice.
Ja to mam wrażenie, że ludzi się zachowują, jakby wojna wybuchła.

Ja pracuję z domu, ale i tak mnie to wszystko martwi, a szczególnie martwi mnie stan mojego kręgosłupa, bo mi zamknęli siłownię. Mam mnóstwo pracy, więc będę cały czas siedzieć, a wtedy muszę to łączyć z porządnym treningiem, bo inaczej mam bóle kręgosłupa. A teraz kał. Spacerem z psem mi tego nie zastąpi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:50   #3986
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A racja, było coś takiego.





Koniecznie pod napięciem.






Zgadzam się. Dwa tygodnie na pewno, a potem się zobaczy. Myślę, że jak w tym czasie nie będzie lawinowo przybywać zarażonych to obostrzenia znikną szybciej.
Podobno od poniedziałku ma się zwiększać liczba zarażonych do piątku i od piątku zacznie spadać. Jakiś prognostyk tak powiedział w telewizji.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:50   #3987
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
W Polsce rzeczywiście psów czy kotów nie jedzą ale takie Chiny to zjedzą co leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1. Jaki ma to związek z moim postem, na który odpowiadasz?
2. Nie skomentuję tego wpisu, choć większego popisu ignorancji to dawno tu nie było.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:52   #3988
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No pewnie, że tak, dlatego wyśmiewamy na wątku te rewelacje. Nie wiem czy śledziłaś wpisy edana, ale do nich tu nawiązujemy
Czytam pobieznie wszystko, ale nie wszystko biore na powaznie Po przeczytaniu pierwszych rewelacji od dziewczyny i planow wypadu do Bergamo bylo wiadomo, do ktorej grupy informacji mozna te posty zaliczyc.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:54   #3989
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Zwłaszcza, że dzisiaj według tajnych doniesień DZIEWCZYNY mieli Warszawę zamykać. Trzymajcie się tam w tej stolicy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-15, 11:55   #3990
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A skąd wiesz czy nie zapowiadają mi się straty finansowe albo nie mam bliskich w grupie ryzyka? Nie rwę włosów z głowy, ale ta atmosfera dookoła jest dość przygnębiająca. Nie mówię, żeby histeryzować czy wpadać w panikę, ale czuję niepokój. Mówię za siebie, że nie umiem cieszyć się wolnym czasem w domu, mimo że jeszcze 2 tygodnie temu marzyłam o chwili spokoju. Ale nie o taki spokój chodziło.

.
Stąd, że piszesz, ze martwisz się tym, co się dzieje. Osoby, które mają skonkretyzowane obawy, piszą o nich konkretnie. Jak ktoś się boi o chorych wśród bliskich albo utratę pracy, to o tym właśnie pisze, a nie że martwi go home office.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-17 19:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.