Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :) - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-04, 20:14   #2581
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Jaka szybka akcja. Monia gratuluję,myslałam o Tobie cały dzień


ali_ma i czarownica_tea dziewczyny gratuluję Wam również


A ja po ryku wczorajszym oraz dzisiejszej schizie,wyciu pojechałam do szpitala z tym skierowaniem i...tym durnym skierowaniem nawet się pozdziwiali=położne z IP, pan dr gin-położnik-znany toruński,najlepszy z najlepszych specjalistów. Miałam godzinny zapis ktg-wszystko cacy i odesłali mnie do domu bo na skierowaniu nie ma podstaw bym niepotrzebnie się stresowała i komuś potrzebującemu miejsce zabierała-a dużo lasek leży na pato. Mam co dziennie jezdzic do nich na ktg.
Uśmiali się bo nigdy na skierowaniu nie było napisane że STARA PIERWIASTKA to powód do tego by kłaśc przed tp na pato.No i z wagi dziecka 3800-normalka
No to pierwiasrko, teraz relaks w domku


Cytat:
Napisane przez mamusiahanusi Pokaż wiadomość
Czym będziecie kąpać swoje maluchy? Chodzi mi o płyny/mydełka. Im bliżej porodu, tym bardziej nie wiem co jest odpowiednie dla takiego maleństwa
W pierwszych tygodniach mam zamiar kąpać w samej czystej wodzie.
A później albo w tym Rossmannowym albo Ziaja się zobaczy
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:27   #2582
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:28   #2583
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez olkma Pokaż wiadomość
Gratki!

Duzo nas tu po cc

A u nas dzisiaj mija 3 tydzień

Kupilismy ten termofor z pestek wisni, jest lepiej. Po kazdym jedzeniu daje mu cieply na brzuszek. Na pewno w nocy lepiej spal, zobaczymy jak będzie tej novy
Mi położna też kazała kupić taki :P
Podobno poprawi to trawienie małego i może będzie mniej ulewał

Poszukam gdzieś na necie i sprawdzimy czy zadziała .
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:33   #2584
CienSkrzydla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
Gratuluję kochana! Przykro ze się nacierpialas ale chyba każdą z nas to czeka... Widać taki nasz kobiecy los...





Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
Mi położna też kazała kupić taki :P
Podobno poprawi to trawienie małego i może będzie mniej ulewał

Poszukam gdzieś na necie i sprawdzimy czy zadziała .
My mamy taki z pestkami i pingwinka z dwoma wkladami. Ten z pestkami biorę na poród bo genialnie masuja te pesteczki
CienSkrzydla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:33   #2585
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Akzi nie będzie tak źle.
dzisiaj byliśmy na zaległej wizycie u położnej. Ona pracowała 40 lat na porodówce ( swoją droga nie wyglada) ale od kilku lat jest tylko położną środowiskową. Na to że chciałabym z nią spisać plan porodu zrobiła zielone oczy. Czy któraś z Was miała i czy się przydał do czegokolwiek?
Ja jak zwykle padam po dniu w Lublinie

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Gratki mamuśki

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Wracając byliśmy w Mc n frytkach.
Ja mam plan porodu. Dałam położnej. Wypelnialam
za pomocą kreatora ze strony rodzićpoludzku




Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dzięki ale dopytam jeszcze:

1. Czy żeby zapisać do pediatry dziecko nie musi mieć peselu? Przecież w tych wszystkich formularzach jest miejsce na pesel. Więc jeśli trzeba by było mieć pesel to chyba najpierw USC a potem pediatra?

2. Ok, ale kiedy szpital to wysyła? Czy mój mąż może iść dzień po porodzie to załatwić, czy ma czekać aż szpital to wyśle (skąd wiemy, ze wysłał?) Czy nie ma takich sytuacji, że rodzic idzie do USC a oni mówią "Paaaanie, szpital to nam to wyśle za tydzień"

5. Zaświadczenie z ZUS-u o składkach to jakiś standardowy druczek? Idę, wypisuję, dostaję papier i wychodzę?

1. Póki nie ma peselu to posługujesz się peselem matki. Ale mi powiedzieli, ze po porodzie mam wypisać jakiego lekarza wybieram i oni wszystko przesyłają do placówki, np.kartę szczepień.

2. Szczerze mówiąc nie wiem, ale myślę, że w szpitalu można zapytać czy juz wysłali.

5. Juz Ci po części odpowiedziano,ale podobno można też to załatwić korespondencyjnie.będę załatwiać w przyszłym tygodniu to się dowiem.


Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Żyjemy. O 7:00 przyjęto mnie do szpitala a o 8.35 urodziłam sn. W szpitalu w którym bardzo nie chciałam rodzić bo mnie odesłano z drugiego bo brak miejsc...
Gratuluję rekordzistko. Zdradz jak to zrobić tak szybko
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:36   #2586
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
My mamy taki z pestkami i pingwinka z dwoma wkladami. Ten z pestkami biorę na poród bo genialnie masuja te pesteczki
Mnie taki dali na te bóle krzyżowe żeby sobie ogrzać i masować i wywalilam to w cholere !! Bo mnie jeszcze bardziej bolało i denerwowało i w ogóle nie pomogło :P
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:37   #2587
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Chyba nie chciałabym wcale... ale lekarz kazał to kupię zestaw i zrobię.

oczarowana
- ty nasza wątkowa starowinko!
Mnie zrobili w szpitalu, nie miałam z tym problemu.

Cytat:
Napisane przez mamusiahanusi Pokaż wiadomość
Czym będziecie kąpać swoje maluchy? Chodzi mi o płyny/mydełka. Im bliżej porodu, tym bardziej nie wiem co jest odpowiednie dla takiego maleństwa
Ja kupiłam J&J . Balsam mam z tej samej firmy, gdyby uczulenie jakieś wyszło, to wyeliminuję kosmetyki J&J. Starszy miał problemy skórne, ale jak skończył 2 lata. Wtedy używałam do alergików. Teraz też myję go w J&J, a smaruję balsamem Oilatum, bo co jakiś czas ma wysypkę, a Oilatum sobie chwalę

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
A balkonik kupiłaś? Jak sie będziesz poruszac po porodowce starowinko


Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Aaa tak mi się przypomniało skoro chwalimy dziś mężów. Wczoraj ponarzekalam jak ja wygladam, że cała zsypana krostami, rozstępy i ogólnie wielka, ociezala i że wyglądam jak morswin i chodzę jak kaczka i czy będzie mnie kochał jak nie wroce do stanu sprzed ciazy. W sumie to bawiły go moje narzekania i stwierdził że po prostu stworzylam duży i wygodny domek dla tomusia więc jestem cudowna kobieta a dziś przyniósł mi kwiaty i powiedział że kocha mnie taka jaka jestem i dla niego wyglądam pięknie zawsze😍
Ooooo, jak uroczo

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Namisek, gratulacje. Co za tempo.

A propos kochanych mężów. Mój właśnie pojechał po kubełek KFC, bo widział, że mam mega doła. A jest mecz i wiem, że chciał oglądać...
Kovhani mężowie

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
Zazdrościmy, bo tak szybko poszło. Przynajmniej długo się nie męczyłaś
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 20:42   #2588
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

A co do kosmetyków do mycia itd to ja używam żelu z Hippa i mam też oliwkę, ale smaruje małego Lotionem bez żadnych olejów z BabyDream - taki różowy, bezzapachowy.. bo położna powiedziała, że lepiej używać takiego bez żadnych olejków w składzie itd bo wtedy lepiej dla skóry małego itp..

Kazała też główkę czesać szczotką, bo niby poprawia krążenie czy jakoś tak no i żeby nie wyszła ciemieniucha :P


W ogóle to Julek uwielbia się myć
Normalnie w wodzie odpływa

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

No i muszę się pochwalić :P

Mały jak zjadł wczoraj po 22 to wstał dopiero po 5 rano

Ale najgorsze w tym jest to, że wcale tego nie odczułam, śpiąc tyle h
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:43   #2589
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Ridja, pamiętam, że pesel uzupełniano wszędzie jak już syn go dostał. Nie było z tym problemu. Dokumenty ze szpitala do przychodni chyba dość szybko wysyłają, bo mój tż był w przychodni w dzień mojego wypisu i już wszystko było, a rodziłam w sobotę i w środę wyszłam
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:48   #2590
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
No ale byłaś dzielna i dałaś radę !
Pomysl, że już po wszystkim
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 20:54   #2591
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Namisek- wow co za tempo . Gratulacje
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 21:06   #2592
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Ja mam plan porodu. Dałam położnej. Wypelnialam
za pomocą kreatora ze strony rodzićpoludzku
Mam ten sam

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Ridja, pamiętam, że pesel uzupełniano wszędzie jak już syn go dostał. Nie było z tym problemu. Dokumenty ze szpitala do przychodni chyba dość szybko wysyłają, bo mój tż był w przychodni w dzień mojego wypisu i już wszystko było, a rodziłam w sobotę i w środę wyszłam
Super, dzięki za odpowiedzi dziewczyny
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:10   #2593
olkma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Z tym termoforem to fakt mlody lepiej spi sam w kolysce bo czuje cieplo, pewnie czuje sie bezpieczniej . Ja polecam to w 100% bo daje duzo, a wydatek na prawde niewielki ja zaplacilam 16zl na allegro.
__________________
No i jest drugi Synuś
olkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:16   #2594
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
Gratulacje, coz za ekspres! 😊

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:22   #2595
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Namisek gratulacje. Wreszcie sie doczekalas a gdzie rodzilas??

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dzięki ale dopytam jeszcze:

1. Czy żeby zapisać do pediatry dziecko nie musi mieć peselu? Przecież w tych wszystkich formularzach jest miejsce na pesel. Więc jeśli trzeba by było mieć pesel to chyba najpierw USC a potem pediatra?

2. Ok, ale kiedy szpital to wysyła? Czy mój mąż może iść dzień po porodzie to załatwić, czy ma czekać aż szpital to wyśle (skąd wiemy, ze wysłał?) Czy nie ma takich sytuacji, że rodzic idzie do USC a oni mówią "Paaaanie, szpital to nam to wyśle za tydzień"

5. Zaświadczenie z ZUS-u o składkach to jakiś standardowy druczek? Idę, wypisuję, dostaję papier i wychodzę?
Pesel dostaje sie teraz od reku podczas rejestracji dziecka. Papiery sa w urzedzie po ok 5 dniach. Najlepiej zadzwonic czy juz sa.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:25   #2596
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Pesel dostaje sie teraz od reku podczas rejestracji dziecka. Papiery sa w urzedzie po ok 5 dniach. Najlepiej zadzwonic czy juz sa.
O, cenna informacja
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:34   #2597
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

No właśnie, o tym peselu gdzieś niedawno czytałam, że teraz już się nie czeka, a dostaje od ręki. Byłam ciekawa jak to jest w rzeczywistości Super, że tak to działa.
Na Śląsku mamy karty nfz do przychodni i pamiętam, że musiałam czekać ze złożeniem wniosku o nią, aż dostałam nr pesel syna.
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:38   #2598
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
No właśnie, o tym peselu gdzieś niedawno czytałam, że teraz już się nie czeka, a dostaje od ręki. Byłam ciekawa jak to jest w rzeczywistości Super, że tak to działa.
Na Śląsku mamy karty nfz do przychodni i pamiętam, że musiałam czekać ze złożeniem wniosku o nią, aż dostałam nr pesel syna.
Czyli wychodzi na to, że jak pisze bianeczka po kilku dniach papiery ze szpitala są w usc i wtedy można iść zarejestrować dziecko i dostać pesel od razu
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:52   #2599
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Z tego co myśmy się dowiadywali to papiery ze szpitala zazwyczaj są następnego dnia roboczego już w USC. I na PESEL faktycznie się nie czeka, dostaje się go od ręki.

Trochę głupio że przegraliśmy mecz ale cieszę się że mogłam go jeszcze obejrzeć
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 22:02   #2600
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Dziewczyny czuje spinanie brzucha, zn skurcze ale takie mało bolesne. Czy to juz może coś zapowiadac?
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:13   #2601
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czuje spinanie brzucha, zn skurcze ale takie mało bolesne. Czy to juz może coś zapowiadac?
Macica ćwiczy Raczej to do niczego nie doprowadzi, masz jeszcze sporo czasu. Ja miałam od 37 tygodnia codziennie wieczorem takie skurcze. A jestem w 42...
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:15   #2602
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Macica ćwiczy Raczej to do niczego nie doprowadzi, masz jeszcze sporo czasu. Ja miałam od 37 tygodnia codziennie wieczorem takie skurcze. A jestem w 42...
Dzięki bo nawet nie wiem czego mam się spodziewać. A kiedy skurcze mam uważać za właściwe?
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:18   #2603
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Dzięki bo nawet nie wiem czego mam się spodziewać. A kiedy skurcze mam uważać za właściwe?
Trudna sprawa bo każda skurcze odczuwa inaczej. Generalnie jeśli cokolwiek będzie regularne, będzie się utrzymywać nawet po prysznicu to warto pojechać sprawdzić. Wg mojego gina skurcze rozwierające czuć w pachwinach albo na górze ud i coś w tym jest bo jak takie były to szyjka się skracała w badaniu później. Ale nie musi tak być u Ciebie.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:20   #2604
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Trudna sprawa bo każda skurcze odczuwa inaczej. Generalnie jeśli cokolwiek będzie regularne, będzie się utrzymywać nawet po prysznicu to warto pojechać sprawdzić. Wg mojego gina skurcze rozwierające czuć w pachwinach albo na górze ud i coś w tym jest bo jak takie były to szyjka się skracała w badaniu później. Ale nie musi tak być u Ciebie.
Ale chyba powinny bardziej boleć. Bo te to taki dyskomfort bardziej. Nic poczekam co dalej najwyżej do położnej będę jeszcze zdzwonila
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:26   #2605
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Ale chyba powinny bardziej boleć. Bo te to taki dyskomfort bardziej. Nic poczekam co dalej najwyżej do położnej będę jeszcze zdzwonila
No właśnie różnie bywa, nie ma się co sugerować. Mój gin mi opowiadał wiele historii w których babka nie wiedziała że rodzi tylko coś tam ją gdzieś łupało czy ściskało, kładzie się na badanie a tam 9 cm. I babki same samochodem przyjeżdżały, bez torby do porodu itd. Więc jak coś się utrzymuje i nie chce przejść to lepiej pojechać na IP.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:35   #2606
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No właśnie różnie bywa, nie ma się co sugerować. Mój gin mi opowiadał wiele historii w których babka nie wiedziała że rodzi tylko coś tam ją gdzieś łupało czy ściskało, kładzie się na badanie a tam 9 cm. I babki same samochodem przyjeżdżały, bez torby do porodu itd. Więc jak coś się utrzymuje i nie chce przejść to lepiej pojechać na IP.
Ok dzięki. Będę kontrolowac
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 22:58   #2607
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Żyjemy. O 7:00 przyjęto mnie do szpitala a o 8.35 urodziłam sn. W szpitalu w którym bardzo nie chciałam rodzić bo mnie odesłano z drugiego bo brak miejsc...
Serio to się nazywa expres

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Z tego co myśmy się dowiadywali to papiery ze szpitala zazwyczaj są następnego dnia roboczego już w USC. I na PESEL faktycznie się nie czeka, dostaje się go od ręki.

Trochę głupio że przegraliśmy mecz ale cieszę się że mogłam go jeszcze obejrzeć
Zauważ że u nas dzieci wychodzą dwójkami może ta niedziela to jakiś znak
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 23:00   #2608
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Bosz Dziewczyny nie róbcie takiego maratonu jak ja . Skurcze zaczęły sie w środę wieczorem całkiem konkretne ale rozwarcie 1 palec. Cała noc nie spalam. W dzień skurcze calk

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Hej. Poród trwał 36h od pierwszych skurczow do pojawienia sie Alutki. Skurcze zaczęły sie w środę wieczorem ale rozwarcie było kiepskie tylko 1 cm. We czwartek udało sie w wielkich bólach zrobić 2 cm. W nocy spadło tętno Małej i trafiłam na porodowke. Zaczęły sie bóle parte pomimo 2 cm rozwarcia. To był hardcor skakalam po tym wyrku jak kozica. Położna rozmasowala szyjke do 3 cm i przyszedł anastezjolog i założył mi skłonne

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Dostałam 5 dawek zzo i nad ranem doszliśmy do 9 cm. Zzo stop, pojawiły sie skurcze. I 10 cm. II faza porodu trawala 25 minut. Parlam w dowolnej pozycji, w kucki. Ostatnie 3 skurcze parte w siedzącej na łóżku i mała wyszła. Szwy mam 2. Tz przecial pępowinę. Niestety musieli mnie lyzeczkowac, straciłam pól litra krwi i zaslablam. Dostałam tlen, 2 litry kroplowek i sztuczna krew :/. Już jest dobrze. Własnie karmie mojego ssaka
Kobieto, jesteś wielka! Szacun za taki wysiłek, dobrze że już po wszystkim!! Wypoczywajcie jak najwięcej!

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może coś powiedzieć o laktatorze ręcznym avent Natural? Mam okazję kupić nowy w fajnej cenie, a w domu już 4 butelki z avent wiec by mi pasował
Sandrusia pisała, że go ma i jest zadowolona. Ja też go kupiłam, ale wiadomo, jeszcze stoi nierozpakowany

Cytat:
Napisane przez ali_ma Pokaż wiadomość
Synek urodził się o 14:35 przez cc, jak się ogarnę to napiszę więcej, jak na razie nie jest źle
Gratulacje!! Zdrówka dla was, trzymajcie się!!

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Czarownico Gratuluję! ! ! ! ! !
dobrze, że już po najgorszym.

A ja melduję się za szpitala spod kroplówki z magnezem :/ a co dalej jutro się dowiem.
Dobrze, że z Matylda ma się dobrze, łożysko, przepływy i wody wsio w normie.
Uuuuu, czyli jednak szpital... No nic, najważniejsze, że będziecie pod opieką! Trzymaj się i pisz co słychać

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Jaka szybka akcja. Monia gratuluję,myslałam o Tobie cały dzień


ali_ma i czarownica_tea dziewczyny gratuluję Wam również


A ja po ryku wczorajszym oraz dzisiejszej schizie,wyciu pojechałam do szpitala z tym skierowaniem i...tym durnym skierowaniem nawet się pozdziwiali=położne z IP, pan dr gin-położnik-znany toruński,najlepszy z najlepszych specjalistów. Miałam godzinny zapis ktg-wszystko cacy i odesłali mnie do domu bo na skierowaniu nie ma podstaw bym niepotrzebnie się stresowała i komuś potrzebującemu miejsce zabierała-a dużo lasek leży na pato. Mam co dziennie jezdzic do nich na ktg.
Uśmiali się bo nigdy na skierowaniu nie było napisane że STARA PIERWIASTKA to powód do tego by kłaśc przed tp na pato.No i z wagi dziecka 3800-normalka
No i super, w spokoju będziesz mogła czekać na rozpoczęcie akcji! Co innego jak jest się już sporo po tp, a co innego leżeć przed terminem właściwie bez większego powodu.

Cytat:
Napisane przez mamusiahanusi Pokaż wiadomość
Czym będziecie kąpać swoje maluchy? Chodzi mi o płyny/mydełka. Im bliżej porodu, tym bardziej nie wiem co jest odpowiednie dla takiego maleństwa
Ja mam żel Hippa i do smarowania po kąpieli olejek ze słodkich migdałów.

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Gratulacje za postawę męża.

Czy Wg też czujecie się takie bez siły. Ja nie wiem jak ja kiedyś urodzę to dziecko. Bolą mnie nawet kostki w palcach u dłoni. Wszystko jak w " najgorszy " dzień na pielgrzymce do Częstochowy. Aż ze zmęczenia chce mu się płakać
Ja ostatnie dni mam jakieś takie ciężkie psychicznie, raz mam doła i ryczę z byle powodu, za chwilę odżywam i jest ok, i tak w kółko. Męczące to jest.
Całe popołudnie dziś przespałam, nie miałam humoru ani siły na nic, potem warczałam na męża, aż w końcu nagle siły mi powróciły i ogarnęłam pokój Młodej, przebrałam jej ciuchy i letnie odłożyłam, pozmywałam wszędzie podłogi i gdyby nie fakt, że jak skończyłam to tż już chrapał to bym jeszcze go zbałamuciła
Normalnie kosmos z tym samopoczuciem ostatnio, dawno takich huśtawek nie miałam.

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Namisek, gratulacje. Co za tempo.

A propos kochanych mężów. Mój właśnie pojechał po kubełek KFC, bo widział, że mam mega doła. A jest mecz i wiem, że chciał oglądać...
Ech, znowu robisz mi smaka na noc...

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
No tak tyle pisania i szlag trafił... Dziękuję za gratulacje . Nie ma czego zazdrościć. Ból ogromny... Na samą myśl chce mi się wyć. Krocze naciete i boli w ch... Gdyby nie to to by było super. Napiszę wszystko jak wrócę już do domu... Bo znów napiszę wypracowanie i się skasuje :/. Wiem jedno. To najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. 2 ostatnie cm rozwierania były tragedią... Tak się darlam, że mnie cały trakt słyszał. Poprzednie? Pffff... Ból jak na okres. Dosłownie. Mały śpi cały czas jeść nie chce. Pewnie w nocy się obudzi. Tz dumny niesamowicie...
Gratulacje!! Odpoczywajcie z Małym, nabierajcie sił! Z każdym dniem będzie lepiej, krocze się zagoi, będzie ok!!
Najważniejsze, że to już za wami!
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 23:08   #2609
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Zauważ że u nas dzieci wychodzą dwójkami może ta niedziela to jakiś znak
Może tak poza tym jakoś razem dołączyłyśmy do wątku na samym początku pamiętasz? To by było śmieszne gdybyśmy urodziły jednego dnia.





Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Sandrusia pisała, że go ma i jest zadowolona. Ja też go kupiłam, ale wiadomo, jeszcze stoi nierozpakowany
To ty weź go kobieto rozpakuj i wyparz co trzeba bo na ciebie tez zaraz czas przychodzi i potem nie będzie czasu. A to trzeba gotować we wrzątku, nie wystarczy zalać w szpitalu.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 23:15   #2610
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Może tak poza tym jakoś razem dołączyłyśmy do wątku na samym początku pamiętasz? To by było śmieszne gdybyśmy urodziły jednego dnia.
.
No nie pamiętam ale skoro tak było to może no ja bd wiedziała w niedziele 9-10 to takie głupie , u ciebie pewnie o tej porze zacznie się akcja oby co poszło jak namiskowi hehe .
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-18 06:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.