Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 15:25   #1
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517

Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?


Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad pewną kwestią dotyczącą demakijażu twarzy. Chodzi o to czy rzeczywiście tak bardzo szkodliwe jest zmywanie całego makijażu z twarzy, również oczu, za pomocą żelu do mycia twarzy?
Osobiście od zawsze tak robię. Podobno żele mogą podrażniać oczy i delikatna skórę pod oczami, jednak ja zawsze używałam delikatnych żeli, nie wysuszających i bez drobinek peelingujących, a więc nigdy nie zauważyłam żadnych podrażnień. Taki sposób zmywania makijażu oczu zawsze wydawał mi się bezinwazyjny, delikatny i dokładny, nie było mowy o pozostawaniu resztek tuszu czy cienia. Poza tym jest to ogromna wygoda i oszczędność. Jednak ostatnio natknęłam się na wiele artykułów itp., w których podkreślano konieczność używania oddzielnego preparatu do zmywania makijażu, a w innych polecano również użycie jakiegos preparatu na całą twarz przed umyciem jej żelem. Nigdzie niestety nie wyjaśniano dlaczego tak naprawdę nie możemy wykonywać demakijażu tylko żelem. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie Czekam z niecierpliwością
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 19:27   #2
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Dlaczego nikt się nie wypowiada?:P
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:35   #3
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

to glupie pytanie czy jak?
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:52   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad pewną kwestią dotyczącą demakijażu twarzy. Chodzi o to czy rzeczywiście tak bardzo szkodliwe jest zmywanie całego makijażu z twarzy, również oczu, za pomocą żelu do mycia twarzy?
Osobiście od zawsze tak robię. Podobno żele mogą podrażniać oczy i delikatna skórę pod oczami, jednak ja zawsze używałam delikatnych żeli, nie wysuszających i bez drobinek peelingujących, a więc nigdy nie zauważyłam żadnych podrażnień. Taki sposób zmywania makijażu oczu zawsze wydawał mi się bezinwazyjny, delikatny i dokładny, nie było mowy o pozostawaniu resztek tuszu czy cienia. Poza tym jest to ogromna wygoda i oszczędność. Jednak ostatnio natknęłam się na wiele artykułów itp., w których podkreślano konieczność używania oddzielnego preparatu do zmywania makijażu, a w innych polecano również użycie jakiegos preparatu na całą twarz przed umyciem jej żelem. Nigdzie niestety nie wyjaśniano dlaczego tak naprawdę nie możemy wykonywać demakijażu tylko żelem. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie Czekam z niecierpliwością
"Profesjonalny" demakijaż polega na zmyciu makijażu z oczu płatkami kosmetycznymi z odpowiednim preparatem (np mleczkiem), a następnie na całą twarz dłońmi nakłada się mleczko, masuje, po czym zmywa chustą do demakijażu nasączoną wodą.

A w warunkach domowych - jeśli Twój żel do twarzy naprawdę dokładnie usuwa makijaż, skóra jest czysta i świeża - nie widzę przeciwwskazań aby tylko jego używać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 00:11   #5
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Jeżeli Twoja skóra reaguje dobrze na żel: nie jest przesuszona, podrażniona, nie łuszczy się - to oznacza to, że to wystarcza. Moja skóra nie znosi żeli do twarzy - dlatego używam tłustych środków zmywających, a od niedawna OCM lub po prostu oczyszczania olejem słonecznikowym.

Generalnie: jak coś nie jest zepsute, to nie naprawiaj. Jeżeli służy Ci żel, to pozostaje się cieszyć
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 08:50   #6
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

No ja ze swoim nastoletnim już doświadczeniem w makijażu powiem, stwierdzam, że najlepszą formą oczyszczenia twarzy (cera mieszana, bez trądziku, czynnych zmian etc.) w moim przypadku jest:

1. Umycie twarzy żelem (bez kwasów, bez drobin lub drobnoziarnistym od czasu do czasu)
2. Domycie oczu dwufazówką lub porządnym micelem
3. Domycie cery micelem lub tonikiem
4. Krem

Wyjaśniam dlaczego mleczkom mówię NIE.
Najczęściej są albo z gliceryną (pół biedy) i /lub z parafiną. Za niepotrzebne uważam nałożenie nowej warstwy , po zmyciu "starej" .
Co innego, jeśli mleczko używamy przed myciem wodnym.
Najważniejsze, by do oczu używać czystego płatka, a nie takiego, którym już coś zmyłyśmy ;-) ...no ale to na pewno wszyscy wiedzą ;-)
Rozcieranie z mleczkiem resztek podkładu, mixu sebum i parafiny kilkoma płatkami nie daje mi nadal poczucia czystości, dlatego trzymam kolejność wymienioną wyżej
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-01-09 o 08:54
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 20:39   #7
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Ja przy demakijażu używam Eksperta czystej skóry od Bielendy z olejkiem Marula. Jest bardzo łagodny również dla oczu i bezzapachowy . Na prawdę dobrze oczyszcza i odświeża skórę. W składzie jest też kwas hialuronowy, także jak najbardziej na plus.
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 12:27   #8
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
No ja ze swoim nastoletnim już doświadczeniem w makijażu powiem, stwierdzam, że najlepszą formą oczyszczenia twarzy (cera mieszana, bez trądziku, czynnych zmian etc.) w moim przypadku jest:

1. Umycie twarzy żelem (bez kwasów, bez drobin lub drobnoziarnistym od czasu do czasu)
2. Domycie oczu dwufazówką lub porządnym micelem
3. Domycie cery micelem lub tonikiem
4. Krem

Robie identycznie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Robie identycznie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ło matko, dopiero zauważyłam na jak stary temat odpowiedziałam



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 13:27:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.