Boję się płynnych podkładów - czy słusznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-03, 00:00   #1
stanowcza1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3

Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?


Cześć, Dziewczyny!
Przez większość życia nie używałam wcale podkładów, tuszując niedoskonałości korektorem i tyle. Później odkryłam dobre składowo podkłady mineralne i przerzuciłam się na nie całkowicie. Fluidów zawsze się obawiałam ze względu na skład. Teraz już mi nieco przeszło (nie wszystko od razu musi mnie zapchać, w końcu to zrozumiałam ).
Do rzeczy: minerały na mojej twarzy wyglądają źle. Testowałam wiele firm, więc to chyba nie do końca tak, że nie trafiłam. Wyglądają po prostu sucho (a cera jest świetnie nawilżona!), bardzo niechlujnie, szybko się ścierają. Próbowałam psikać umalowaną twarz różnorakimi wodami termalnymi w celu pozbycia się suchości, trzymania rąk z dala od twarzy w celu uniknięcia ścierania i tak dalej. To nie działa. Z zachwytem w oczach i boleścią w sercu oglądam się na ulicy za dziewczynami, których twarz w podkładzie wygląda tak... miękko, zadbanie, elegancko. Jak one to robią? Wymyśliłam, że z pewnością używają podkładów w płynie i postanowiłam taki kupić. Ale mam wątpliwości - jak sobie poradzić ze ścieraniem się? O ile minerały w kontakcie z ubraniem nie czynią mu zbytniej krzywdy, o tyle fluidy już z pewnością zostawią ślad np. na kołnierzu kurtki. Zdarza mi się też witać z ludźmi uściskiem i pocałunkiem w policzek- a jeśli ich przy tej okazji ubrudzę? Jak sobie z tym radzicie? Czy to rzeczywiście jest tak,że przy byle dotknięciu podkład schodzi z twarzy, np. odbija się na ręce?
stanowcza1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 06:23   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

Nie, to nie jest tak. Szczególnie, jeśli na podkład użyjesz jeszcze np. transparentnego pudru.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 07:37   #3
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

Wcale tak nie jest, że przy byle dotknięciu zostają ślady, a podkład schodzi z twarzy. Kiedyś miałam taki, że nie zostawał na chusteczce nawet kiedy dmuchałam nos, szkoda, że go wycofali. Jeżeli dodatkowo utrwalisz to pudrem, to będzie ok.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 08:17   #4
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

Zainwestuj w podkład dobrej jakości. Ja używam Estee Lauder Double Wear lub tego Light, są też fajne z Clinica Perfectionist. Nigdy nie miałam pobrudzonych kołnierzy, ani innych problemów. Podkłady po prostu stapiają się ze skórą i na tym to polega. Przejedź się do jakiejś Sephory lub Douglasa, popróbuj - na pewno nie będziesz żałować.

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2015-10-04 o 08:50
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:29   #5
minimalistka44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

Używałam wielu podkładów, głównie drogeryjnych i nie zostawiały śladów na ubraniach. Tylko wtedy, jak się potarło materiałem o skórę. Zawsze się to spierało. Podkład się wchłania i na twarzy zostaje tylko pudrowa powłoka.
minimalistka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 13:29   #6
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

ja robiac makijaz najpierw wklepuje krem w twarz,potem podklad a na koniec puder sypki
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 14:29   #7
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Boję się płynnych podkładów - czy słusznie?

Mam podobny problem. Każdy podkład, dosłownie każdy wygląda na mnie źle. Może to kwestia skóry
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-06 15:29:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.