czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-25, 11:28   #1
BeataKlm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1

czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?


Moje drogie panie. Zamierzam zapisać się do szkoły w wyżej wymienionym zawodzie ale nie wiem czego mogę się tam spodziewać. Czy będą to tylko zajęcia z pielęgnacji czy może też z wizażu i stylizacji? Pomóżcie bo nie wiem już co robić.
BeataKlm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:46   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Najlepiej pójdź do tej szkoły i się zapytaj o program nauczania. Wizaż i stylizacja paznokcia to coś oddzielnego niż kosmetyka.
Na kosmetyce nauczysz się różnych zabiegów pielęgnacyjnych leczniczych i upiększających, manicure, pedicure, depilacja, podstawy makijażu powinny chyba być, chorób skóry... dużo rzeczy.
A na wizażu i stylizacji masz makijaże i stylizowanie paznokci różnymi sposobami.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:40   #3
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Zgadzam się z powyzszymnajlepiej zapytac o program,w każdej szkole jest inaczej,ja jestem od wrzesnia na 2 roku takiego studium,uczymy sie wiele od zabiegów pielęgnacyjnych,leczniczy ch,maniucure,pedicure,hen na,będziemy miec kosmetykę kolorową,zdobnictwo paznokci,metodę żelową i akrylowa,
a także zdobnictwo ciała,depilacje,ale równiez fizykoterapie np,także wiele jest do nauki
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:55   #4
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Ja właśnie zaczynam drugi rok na tym kierunku....
Moim zdaniem policealna szkola to uczy tylko i wyłacznie podstaw w kosmetyce.
Ja miałam w pierwszym roku m.in. oczyszczanie twarzy, brwi henną, masaż twarzy, rąk i stóp, demakijaż, manicure i pedicure stóp i dłoni.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:13   #5
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Tak jak już ktoś pisał, że to zależy od szkoły, bo są na prawdę różne. W jednej albo chodzisz albo nie na zajęcia i nikogo to nie obchodzi, tak samo z nauką.
W mojej szkole mam 10-13 godz pracowni kosmetycznej (w zależności od semestru) plus do tego ok 15-20 godzin zajęć teoretycznych.
Teraz zacznę II rok, natomiast na I w programie nauczania było m.in henna i regulacja, manicure i pedicure, masaż twarzy, szyi i dekoltu, masaż pleców, masaż dłoni i stóp, zabiegi dotyczące każdego rodzaju cery (mikrodermabrazja, jonoforeza, sonoforeza, kataplazma, ultradzwięki - zabiegi wykonywane są w zależności od tego jak szkoła jest wyposażona) depilacja woskiem, oczyszczanie twarzy.
Z zakresu Fizykoterapii też mieliśmy jakieś tam zajęcia praktyczne.
Były również organizowane kursy, jak na razie Kurs przedłużania paznokci, kurs przekłuwania uszu, i depilacja metodą laserową.
Na II roku bodajże 2 semestr będzie przeznaczony na Wizaż no i pielęgnację całego ciała (w tym drenaż limfatyczny)
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:27   #6
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Cytat:
Napisane przez *Sweety* Pokaż wiadomość
Tak jak już ktoś pisał, że to zależy od szkoły, bo są na prawdę różne. W jednej albo chodzisz albo nie na zajęcia i nikogo to nie obchodzi, tak samo z nauką.
W mojej szkole mam 10-13 godz pracowni kosmetycznej (w zależności od semestru) plus do tego ok 15-20 godzin zajęć teoretycznych.
Teraz zacznę II rok, natomiast na I w programie nauczania było m.in henna i regulacja, manicure i pedicure, masaż twarzy, szyi i dekoltu, masaż pleców, masaż dłoni i stóp, zabiegi dotyczące każdego rodzaju cery (mikrodermabrazja, jonoforeza, sonoforeza, kataplazma, ultradzwięki - zabiegi wykonywane są w zależności od tego jak szkoła jest wyposażona) depilacja woskiem, oczyszczanie twarzy.
Z zakresu Fizykoterapii też mieliśmy jakieś tam zajęcia praktyczne.
Były również organizowane kursy, jak na razie Kurs przedłużania paznokci, kurs przekłuwania uszu, i depilacja metodą laserową.
Na II roku bodajże 2 semestr będzie przeznaczony na Wizaż no i pielęgnację całego ciała (w tym drenaż limfatyczny)
Bardzo fajny program,praktycznie mam identyczny,jestem bardzo zadowolona ze swojej szkoły i moja pani kosmetolog mówi,że bardzo dobry mamy program.ja mam szkołę refundowana ze środków uni Europejskiej,nie płacę za naukę,jedynie to 30 zł co miesiac na kosmetyki profesjonalne zbiórka na których się uczymy.Wyprawke sama kupiłam.do szkoły jezdzę co tydzień nieraz po 3 dni pod rzad,mamy teorię ale 14 godz spędzamy na pracowni kosmetycznej w ciągu 2 dni,po 7 na 1 dzień.będziemy tez miec kursy i szkolenia.najlepsze jest to,że pracownie mamy naprawde super wyposazona,kazda para ma możliwośc na sobie wykonywania danego zabiegu i uczenia sie a nie tylko obserwacji.Jeszcze rok i tez własnie będe miec podobne zajęcia jak ty
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:05   #7
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Cytat:
Napisane przez BeataKlm Pokaż wiadomość
Moje drogie panie. Zamierzam zapisać się do szkoły w wyżej wymienionym zawodzie ale nie wiem czego mogę się tam spodziewać. Czy będą to tylko zajęcia z pielęgnacji czy może też z wizażu i stylizacji? Pomóżcie bo nie wiem już co robić.
w szkole dwuletniej napewno będziesz miała farbowanie brwi i rzęs, regulację brwi,masaż twarzy, szyi i dekoltu,masaż karku, pleców, dłoni, kończyny górnej i dolnej, manicure klasyczny, biologiczny, french, pedicure z masażem stopy, zabiegi na powieki i okolice oczu, przygotowywanie i nakładanie różnego rodzaju masek kosmetycznych, zabiegi kosmetyczne np.oczyszczanie twarzy, darsonvalizacja, jontoforeza itd.. depilacja woskiem,makijaż dzienny, wieczorowy, okolicznościowy.to tak z grubsza.P.S. czasami szkoła organizuje kursy przedłużania paznokci
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 17:54   #8
czarno_biala87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 109
GG do czarno_biala87
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

We Wrocławiu jest szkoła gdzie robisz jednocześnie dwa kierunki (znaczy jeden jest dodatkiem do drugiego): ja zapisałam się na technika usług kosmetycznych ze stylizacją paznokci, są jeszcze z wizażem, ze stylizacją... fajna sprawa Masz dwa dyplomy w dwa lata.

Edytowane przez czarno_biala87
Czas edycji: 2010-01-26 o 16:31
czarno_biala87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:06   #9
Blue Jeans
Raczkowanie
 
Avatar Blue Jeans
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 114
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Dziewczyny podbijam.
Szukam i szukam, ale naszukać się nie mogę to podpytam :
Ogólnie od września zaczynam studium kosmetyczne, ciągle przeglądam różnego typu kursy w tym kierunku i tak dalej. Jest ich mnóstwo. Zdecydowałam się już na kurs przedłużania i stylizacji paznokci (żel, akryl, hybryda), rzęsy 1:1, opalanie natryskowe, przekłuwanie uszu. No i pytanie, jakie kursy jeszcze robić a konkretnej - czego nie nauczę się w szkole? Widzę, że dziewczyny wyżej pisały o mikrodermabrazji,jonofore za, sonoforeza, kataplazma, ultradźwięki (peeling kawitacyjny?), maseczki, nawilżanie, henna z regulacją, makijaż dzienny, wieczorowy, manicure klasyczny, biologiczny, pedicure z masażem stopy, masaże twarzy, oczyszczanie twarzy, depilacja, więc te kursy odpadają, bo to wszystko będę miała. A co z kwasami, czy ktoś miał to w szkole? No i pytanie jw.
Blue Jeans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-24 11:06:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.