Niemcy V - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-02, 12:09   #751
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Trzeci? przeciez dopiero co pisalas ze jestes w ciazy, a tu juz trzeci trymest?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 13:57   #752
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Trzeci? przeciez dopiero co pisalas ze jestes w ciazy, a tu juz trzeci trymest?
Noooo..czas zapierdziela! Ja za 34 dni rodzę
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 18:45   #753
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Noooo..czas zapierdziela! Ja za 34 dni rodzę
No nastepna sie urwala z choinki
NO co ty? za 34 dni? kiedy to minelo?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 22:49   #754
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No nastepna sie urwala z choinki
NO co ty? za 34 dni? kiedy to minelo?
Sama nie wiem! niedługo będę pytała gdzie i jak dowód osobisty małemu załatwić:p
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 06:39   #755
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem! niedługo będę pytała gdzie i jak dowód osobisty małemu załatwić:p

hahahah czas strasznie szybko zasuwa

już niedługo i beda dzieci na swiecie
jeszcze 4 dni i bede juz odpoczywac w domku
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 06:51   #756
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hahahah czas strasznie szybko zasuwa

już niedługo i beda dzieci na swiecie
jeszcze 4 dni i bede juz odpoczywac w domku
Ja odpoczywam od szóstego tygodnia ciąży
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 06:53   #757
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ja odpoczywam od szóstego tygodnia ciąży
ło matko !!! to zazdraszczam mi juz 28 tydzien leci a dalej pracuje, w tamtym tyg przesadzilam bo mialam ponad 60 godzin w pracy

ale juz niedługo
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-03, 06:56   #758
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
ło matko !!! to zazdraszczam mi juz 28 tydzien leci a dalej pracuje, w tamtym tyg przesadzilam bo mialam ponad 60 godzin w pracy

ale juz niedługo
Wyobrażam sobie, że już Ci ciężko!
Ale już niedługo
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 10:35   #759
MieciowaRuda
Raczkowanie
 
Avatar MieciowaRuda
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 248
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tez tak mam czasami. Jestem tu kilka miesiecy i miałam chwile załamania. Praca która miała być, nie wypaliła. Byłam zła i zrozpaczona. Nie chciało mi sie nic. Pozbierałam sie i znowu zakuwam niemiecki, nie mam wyjścia. Muszę się go nauczyć.
Aby były chęci i motywacja co? Ja próbuję się dodzwonić do babki co niemca uczy.. To może jeszcze dzisiaj pojadę na lekcję. Zobaczymy... Siostra się ze mnie śmieje że psychicznie nie wytrzymam tyle czasu siedzieć sama w domu i nie pracować..
MieciowaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 18:43   #760
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Zarejestrować się zawsze możesz, ale jak nie będziesz mieć prawa do zasiłku, to i ubezpieczenia. Ja niezbyt miło wspominam swoje perypetie z Arbeitsamtem tutaj Znam język db, ale miałam problem z wypełnieniem papierków od nich. Poszukiwanie pracy przez urząd wygląda tak, że mnie wysyłają pocztą oferty pracy, na które masz wysłać CV albo umówić się z potencjalnym pracodawcą na spotkanie. Sama znalazłam sobie pracę i szczerze, nie widzę żadnej innej różnicy między tutejszym a polskim PUP (nie licząc ubezpieczenia)
Dziękuję za inf, wiem, że nic mi się nie należy. Myslałam, że coś z pracą mogą pomoc.

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
brawo za pozbieranie sie

bedzie dobrze

A ja sie długo nie odzywałam juz ale został mi juz tylko tydzien pracy i w koncu sobie odpoczne - wczoraj zaczęłam III trymestr ciazy

juz mi nawet ciezko chodzic do pracy z tym balonem

miłego dnia dziewczynki
Dziękuję, w końcu musi być dobrze
Już niedługo zobaczycie się z maluszkiem

Cytat:
Napisane przez MieciowaRuda Pokaż wiadomość
Aby były chęci i motywacja co? Ja próbuję się dodzwonić do babki co niemca uczy.. To może jeszcze dzisiaj pojadę na lekcję. Zobaczymy... Siostra się ze mnie śmieje że psychicznie nie wytrzymam tyle czasu siedzieć sama w domu i nie pracować..
Chęci są, z motywacją róznie jest Jak długo jestes w De?
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 09:40   #761
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

a tak z innej beczki w Rossmannie jest promocja -30% na masakary, kajale i cienie do powiek, wiec jak ktos cos potrzebuje, to sie oplaca


ja kupilam mydlo "zimowe" z limitowanej wersji ISANA
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 11:29   #762
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, które tutaj bywały u lekarzy.. Powiedzcie mi, bo jestem załamana stanem medycyny tutaj.
Poszłam w końcu do lekarza polskiego(ginekolog), bo niemiecki jestem w trakcie B1 i jeszcze nie czuje sie na siłach na swobodną medyczną rozmowę..
u niego nie dość że położna pobiera krew bez rękawiczek,prawie by mi żyłę rozwaliła, to on też ich nie zakłada.. Do badań dała mi kubek plastikowy jak do picia, no i że siku tutaj (tak z marszu), mówię jej że no nie da sie na rozkaz.. Była zła i miała pretensje..
Nie wiem czy to ja źle trafiłam na gabinet, czy tu naprawdę tak wszędzie to wygląda. TŻ twierdzi, że niemieccy lekarze też tak robią :/ W dodatku twierdzi, że jako pielęgniarka za bardzo się dowalam i oczekuje niewiadomo co, ale ja naprawdę nie oczekuje 3d usg i cudów, ale MINIMUM, czyli choćby tych rękawiczek :/
Wiadomo w PL nie jest też idealnie, ale takich rzeczy nie widziałam jeszcze..
Doradźcie co robić, chcę zmienić gabinet ale jeżeli znowu mnie to spotka to ileż można chodzić? Nie chce być roszczeniową wredną babą Wybrać niemiecki i jakoś dukać czy poszukać lepszej praxis z Polakiem (o ile oni tu w ogóle są ok). Czytałam już opinie, mogę nawet dojeżdżać te km ale żeby chociaż to było w porzadku..

Napiszcie czy wydziwiam, czy wy miałyście tak samo. Dla mnie to ważne, bo jeśli wszędzie tak jest to już przeboleje te kilka miesięcy do porodu.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 12:13   #763
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Lambadaa zdecydowanie zmień lekarza. Szukając nowego poczytaj najpierw opinie w sieci na niemieckich stronach medycznych. Osobiście kieruje się także lokalizacja gabinetu. Zakładam, ze jeśli ktoś ma wielu zadowolonych pacjentów, plus praktykę w prestiżowej dzielnicy to dobrze sobie radzi. Z ostatniego ginekologa Niemca byłam bardzo zadowolona (uprzejmy, kompetentny i miał nowoczesny gabinet). Przygotuj sobie wcześniej pytania to pozwoli ci zmniejszyć stres. Moim zdaniem nie warto wybierać lekarza tylko ze względu na narodowość.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 12:44   #764
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Lambadaa, ja niestety też jestem prowadzona przez słabego lekarza (koleżanka mi polecala, ale ja nie jestem zadowolona).. z tymi kubeczkami do moczu to raczej norma, bo zmieniałam w międzyczasie klinikę (w obydwu byłam prowadzona przez Niemców) i tam było to samo.
Co do pobierania krwi, to jest dramat.. mam cienkie żyły i zawsze wychodzę pisiniaczona. Jedna pielegniarka po 5-minutowym dlubaniu wola inna, ta inna jeszcze kolejną... Dramat. No ale na kimś muszą trenować..
Prowadząca gburowata, usg trwa zawsze max 3 min, sprawdzenie podwozia 20 sek..
Myślałam sobie- nie musi być sympatyczna-wazne żeby dobrze robiła robotę. Po każdej wizycie mówi, że wsztsyko ok, a oststnio była u mnie położna i po zajrzeniu w Mutterpass powiedziała, że od sierpnia mam niedobór żelaza...
Czytając jak wygląda prowadzenie ciąży w Polsce mam też zastrzeżenia do "krzywej" cukrowej.. w Polsce pobierają naczczo, i jeszcze kolejno po godzinie i po dwóch. A tutaj nawet na czczo nie badają i pobierają tylko raz.. co to za krzywa?
TZ ostatnio miał artroskopie kolana i też jest załamany-po konsultacji z polskim ortopeda sportowym usłyszał, że lekarz jest w szoku, bo Niemiec zamiast przyszyc TZ-owi ląkotke po prostu ją usunął (75%). Także z młodego chłopaka zrobił kaleke. W necie znalazłam artykuł, że setki tysięcy Niemców co roku oskarżają ortopedow o spowodowanie kalectwa, albo inne wyrządzone szkody..

My ślepo ufalismy tutejszej służbie zdrowia (bo niemieckie standardy! Takie do przodu!), a chyba jednak w Polsce jest lepiej. Poza tym, że tu są fundusze na leczenie i na zabieg nie trzeba czekać latami..
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 14:02   #765
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

No ja przezywam szok.. Już pomijam zboczenie zawodowe, ale byłam u kilku ginekologów w PL i nigdy takie rzeczy nie miały miejsca.

TŻ mi opowiadał jak był małym chłopcem i miał problemy z kolanem, lekarz też chciał artroskopie i operować, poszli do drugiego a ten kazał się puknąć w glowę i "po prostu schudnij".
W De lekarze mają tendencję do wysyłania ludzi na siłe na operacje bo się to opłaca i więcej kasy im zwrócą.. Jest to po prostu straszne

Raczej skłaniam się do zmiany ginekologa, bo wykoncze sie nerwowo.. Poczytam opinie i zobaczę który ma najlepszy gabinet
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 14:39   #766
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
No ja przezywam szok.. Już pomijam zboczenie zawodowe, ale byłam u kilku ginekologów w PL i nigdy takie rzeczy nie miały miejsca.

TŻ mi opowiadał jak był małym chłopcem i miał problemy z kolanem, lekarz też chciał artroskopie i operować, poszli do drugiego a ten kazał się puknąć w glowę i "po prostu schudnij".
W De lekarze mają tendencję do wysyłania ludzi na siłe na operacje bo się to opłaca i więcej kasy im zwrócą.. Jest to po prostu straszne

Raczej skłaniam się do zmiany ginekologa, bo wykoncze sie nerwowo.. Poczytam opinie i zobaczę który ma najlepszy gabinet
No podejście jest tragiczne... jak na początku ciąży plamilam, to babeczka chłodno powiedziała, że jak zacznę mocno krwawic to mam się nie martwić, bo PO PROSTU poronilam... w Polsce od razu jakieś globulki wypisują na podtrzymanie, a tu nic..
Ja też chciałam zmienić ginekologa na najlepiej ocenianego, ale jak obdzwoniłam pierwsze dziesięć najlepszych klinik i wizyta była na za pół roku albo prywatnie, to zrezygnowałam.. teraz zapisze się do najlepszej kliniki żeby przy następnej ciąży móc tam chodzić..
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 15:34   #767
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Lambada ja chodzę do gina- Niemki wszystko ok, w rękawiczkach badanie etc. U rodzinnego lekarza gdy pobierana jest krew tez wszystko ok. Po prostu złe trafiłaś. Uważam ze lekarze sa tutaj spoko. Zmień lekarza koniecznie !
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 17:05   #768
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Lambada ja chodzę do gina- Niemki wszystko ok, w rękawiczkach badanie etc. U rodzinnego lekarza gdy pobierana jest krew tez wszystko ok. Po prostu złe trafiłaś. Uważam ze lekarze sa tutaj spoko. Zmień lekarza koniecznie !
u mnie to samo.
Dodam, ze jak bylam w ciazy i powiedzialam im o skurczach, do tego okazalo sie ze mialam juz rozwarcie odrazu dostalam magnez i przykaz lezenia. Gdy w badaniach wyszlo ze zelazo spadlo ponizej normy, nakazano kupic mi Floradix, bo lepiej przyswajalny od zelaza w tabletkach i zadziej ma sie skutki uboczne, poza tym i tak musialabym placic 100% mimo recepty( to samo zreszta bylo z magnezem), wiec postanowilam wyporbowac ten sok i wszystko wrocilo do normy. Wyniki badan poza tymi dwoma rzeczami mialam idealne, wiec nic dodatkowego lykac nie musialam. Jestem z mojej pani ginekolog bardzo zadowolona, a ta co mialam w PL to byla porazka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 17:32   #769
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które tutaj bywały u lekarzy.. Powiedzcie mi, bo jestem załamana stanem medycyny tutaj.
Poszłam w końcu do lekarza polskiego(ginekolog), bo niemiecki jestem w trakcie B1 i jeszcze nie czuje sie na siłach na swobodną medyczną rozmowę..
u niego nie dość że położna pobiera krew bez rękawiczek,prawie by mi żyłę rozwaliła, to on też ich nie zakłada.. Do badań dała mi kubek plastikowy jak do picia, no i że siku tutaj (tak z marszu), mówię jej że no nie da sie na rozkaz.. Była zła i miała pretensje..
Nie wiem czy to ja źle trafiłam na gabinet, czy tu naprawdę tak wszędzie to wygląda. TŻ twierdzi, że niemieccy lekarze też tak robią :/ W dodatku twierdzi, że jako pielęgniarka za bardzo się dowalam i oczekuje niewiadomo co, ale ja naprawdę nie oczekuje 3d usg i cudów, ale MINIMUM, czyli choćby tych rękawiczek :/
Wiadomo w PL nie jest też idealnie, ale takich rzeczy nie widziałam jeszcze..
Doradźcie co robić, chcę zmienić gabinet ale jeżeli znowu mnie to spotka to ileż można chodzić? Nie chce być roszczeniową wredną babą Wybrać niemiecki i jakoś dukać czy poszukać lepszej praxis z Polakiem (o ile oni tu w ogóle są ok). Czytałam już opinie, mogę nawet dojeżdżać te km ale żeby chociaż to było w porzadku..

Napiszcie czy wydziwiam, czy wy miałyście tak samo. Dla mnie to ważne, bo jeśli wszędzie tak jest to już przeboleje te kilka miesięcy do porodu.
w szoku jestem. juz tylu lekarzy tu przeszlam i wszystko bylo ok

z tym moczem to jednak norma, co prawda nie do kubeczka do picia, ale jednak jak jest potrzeba to daja pojemniczek i sie sika, nie wiem co Cie dziwi w Polsce jest tak samo.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 18:44   #770
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie, że już Ci ciężko!
Ale już niedługo
nom jeszcze dwa dni
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 20:18   #771
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
w szoku jestem. juz tylu lekarzy tu przeszlam i wszystko bylo ok

z tym moczem to jednak norma, co prawda nie do kubeczka do picia, ale jednak jak jest potrzeba to daja pojemniczek i sie sika, nie wiem co Cie dziwi w Polsce jest tak samo.
dziwił kubeczek do picia :P bo pojemniczek to taka norma, ale kubka plastikowego jak do grillowania to jeszcze nie dostałam nigdy.. :P
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 20:55   #772
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które tutaj bywały u lekarzy.. Powiedzcie mi, bo jestem załamana stanem medycyny tutaj.
Poszłam w końcu do lekarza polskiego(ginekolog), bo niemiecki jestem w trakcie B1 i jeszcze nie czuje sie na siłach na swobodną medyczną rozmowę..
u niego nie dość że położna pobiera krew bez rękawiczek,prawie by mi żyłę rozwaliła, to on też ich nie zakłada.. Do badań dała mi kubek plastikowy jak do picia, no i że siku tutaj (tak z marszu), mówię jej że no nie da sie na rozkaz.. Była zła i miała pretensje..
Nie wiem czy to ja źle trafiłam na gabinet, czy tu naprawdę tak wszędzie to wygląda. TŻ twierdzi, że niemieccy lekarze też tak robią :/ W dodatku twierdzi, że jako pielęgniarka za bardzo się dowalam i oczekuje niewiadomo co, ale ja naprawdę nie oczekuje 3d usg i cudów, ale MINIMUM, czyli choćby tych rękawiczek :/
Wiadomo w PL nie jest też idealnie, ale takich rzeczy nie widziałam jeszcze..
Doradźcie co robić, chcę zmienić gabinet ale jeżeli znowu mnie to spotka to ileż można chodzić? Nie chce być roszczeniową wredną babą Wybrać niemiecki i jakoś dukać czy poszukać lepszej praxis z Polakiem (o ile oni tu w ogóle są ok). Czytałam już opinie, mogę nawet dojeżdżać te km ale żeby chociaż to było w porzadku..

Napiszcie czy wydziwiam, czy wy miałyście tak samo. Dla mnie to ważne, bo jeśli wszędzie tak jest to już przeboleje te kilka miesięcy do porodu.
ja mysle, ze stanem medycyny to mozna sie zalamac, ale w Polsce
Przechodzilam tu 2 ciaze i za kazdym razem mialam super opieke - niemiecka I szczerze mowiac, dziwie sie, ze Ty sie dziwisz jakos mi nie przyszlo do glowy, ze kubeczki to jakies zlo A o co chodzi z tym oddawaniem moczu z marszu, mieli zadzwonic i poinformowac czy jak to w pl sie tak nie robi, ze na kazdej wizycie trzeba oddac probke ?? Moglas chociaz sprobowac Wybacz szcerosc, ale jak ktos szuka problemu to go w koncu znajdzie ........ podsumowujac - wydziwiasz

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
dziwił kubeczek do picia :P bo pojemniczek to taka norma, ale kubka plastikowego jak do grillowania to jeszcze nie dostałam nigdy.. :P
zawsze jest ten 1 raz
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 21:18   #773
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Niemcy V

Lambdaa,idz do niemieckiego lekarza. Nie przejmuj sie slabym niemieckim. Jak twoj chlop dobrze mowi,to wez go ze soba na pierwsza wizyte. Bedziesz sie czula lepiej.
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 21:51   #774
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
ja mysle, ze stanem medycyny to mozna sie zalamac, ale w Polsce
Przechodzilam tu 2 ciaze i za kazdym razem mialam super opieke - niemiecka I szczerze mowiac, dziwie sie, ze Ty sie dziwisz jakos mi nie przyszlo do glowy, ze kubeczki to jakies zlo A o co chodzi z tym oddawaniem moczu z marszu, mieli zadzwonic i poinformowac czy jak to w pl sie tak nie robi, ze na kazdej wizycie trzeba oddac probke ?? Moglas chociaz sprobowac Wybacz szcerosc, ale jak ktos szuka problemu to go w koncu znajdzie ........ podsumowujac - wydziwiasz



zawsze jest ten 1 raz
Mocz oddaje się z porannej próbki, środkowy strumień, takie są zalecenia. Dlatego w PL zawsze dostajesz lub kupujesz kubeczek-pojemniczek i zanosisz go rano Nie spotkałam się nigdy, żeby ktoś mi z marszu kazał sikać do plastikowego kubka z którego normalnie to się pije.. xDD a jednak miałam dużo badań w Pl. No ale co kraj to obyczaj
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 21:57   #775
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Mocz oddaje się z porannej próbki, środkowy strumień, takie są zalecenia. Dlatego w PL zawsze dostajesz lub kupujesz kubeczek-pojemniczeprzynajmniej anosisz go rano Nie spotkałam się nigdy, żeby ktoś mi z marszu kazał sikać do plastikowego kubka z którego normalnie to się pije.. xDD a jednak miałam dużo badań w Pl. No ale co kraj to obyczaj
No dokładnie Tutaj jest jednak trochę inaczej - co nie znaczy, że gorzej w ciąży mocz oddaje sie obojętnie o której godzinie i przy każdej wizycie tzn przynajmniej w BW tak jest
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 22:16   #776
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
No dokładnie Tutaj jest jednak trochę inaczej - co nie znaczy, że gorzej w ciąży mocz oddaje sie obojętnie o której godzinie i przy każdej wizycie tzn przynajmniej w BW tak jest
zacznę chodzić z butlą wody w torbie nie ma opcji wtedy żeby nie siknąć na zawołanie :P
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:12   #777
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy V

Oh dlugo mnie tutaj nie bylo, mam nadzieje, ze u Was dziewczyny wszystko wporzadku

Co do urzedu pracy w De, to nie mam zbyt dobrych opini. Pierwszy raz tam poszlam, bo chcialam zeby mnie wyslali na kurs b2 oraz pomogli w nostryfikacji moich dokumentow. Na kurs nie mogli mnie wyslac, bo maz ma za duzy dochod (no ok, jakos to zrozumialam), natomiast badrzo mnie rozczarowali z procesem nostryfikacji, bo stwierdzili, ze oni jednak mi nie moga pomoc. Powiedzieli, ze mam zrobic sama i jak juz zrobie to wtedy moga mnie zarejestrowac i pomoc szukac pracy Ja im powiedzialam, ze jak juz zrobie nostryfikacje to nie bedze potrzebowac ich pomocy bo sama wtedy znajde prace.

emenyx- super masz blooga. Wlasnie siedze i czytam
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.

Edytowane przez mimi05
Czas edycji: 2015-11-05 o 07:34
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:34   #778
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy V

zmień lekarza
ja byłam raz u polki, ale długo sie naszukałam opinii innych
krew miałam pobieraną i od polski i od niemki ( nie u ginekologa) i nie narzekam.
mimo że w PL zawsze był problem znaleźć żyłę im.
ja jestem póki co zadowolona z opieki bo jak dostałam skierowanie do endokrynologa od internisty to endokrynolog odrazu zalecił usg plus krew, pobrali mi 7 próbówek krwi!!! 3 pełne str badań z tego w Pl by mi tylko zbadali TSH FT3 i 4 a tu wszystko endokrynologiczne i nawet ginekologiczne i jeszcze poziom wit B heh byłam w szoku, takie badania że nigdy o nich nie słyszałam nawet.
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:38   #779
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
No podejście jest tragiczne... jak na początku ciąży plamilam, to babeczka chłodno powiedziała, że jak zacznę mocno krwawic to mam się nie martwić, bo PO PROSTU poronilam... w Polsce od razu jakieś globulki wypisują na podtrzymanie, a tu nic..
Ja też chciałam zmienić ginekologa na najlepiej ocenianego, ale jak obdzwoniłam pierwsze dziesięć najlepszych klinik i wizyta była na za pół roku albo prywatnie, to zrezygnowałam.. teraz zapisze się do najlepszej kliniki żeby przy następnej ciąży móc tam chodzić..
dolinko a masz bóle w plecach ?

Hej dziewczyny ,

nie poszłam dzisiaj do pracy... wczoraj wieczorem miałam tak silny napad bólu w plecach koło kręgosłupa że myslalam
ze nie wytrzymam


w nocy jakos przeszlo po paru godzinach ale dzisiaj jak budzik zadzwonił o 7 i chciałam wstac to znowu to poczułam

napisalam do szefa ze nie dam rady dzisiaj przyjsc. Głupio wyszlo bo to moj przed ostatni dzien ale.... boje sie ze jak by mnie złapało w pracy to co ja zrobie ?

bede cały dzien leżeć i odpoczywac to moze jutro bede w stanie pojsc ostatni raz i sie chociaz pożegnac z ludzmi

tak sie zastanawiam co to może byc ? ok, wczoraj nie wytrzymałam siedzenia bezczynnie i poszłam pomóc spakowac jedno zlecenie... ale nie brałam jakis bardzo ciężkich towarów... :conf used: ale moze to wystarczyło ? cos sie naciągneło czy jaki grom ? no sama nie wiem
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:57   #780
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
dolinko a masz bóle w plecach ?

Hej dziewczyny ,

nie poszłam dzisiaj do pracy... wczoraj wieczorem miałam tak silny napad bólu w plecach koło kręgosłupa że myslalam
ze nie wytrzymam


w nocy jakos przeszlo po paru godzinach ale dzisiaj jak budzik zadzwonił o 7 i chciałam wstac to znowu to poczułam

napisalam do szefa ze nie dam rady dzisiaj przyjsc. Głupio wyszlo bo to moj przed ostatni dzien ale.... boje sie ze jak by mnie złapało w pracy to co ja zrobie ?

bede cały dzien leżeć i odpoczywac to moze jutro bede w stanie pojsc ostatni raz i sie chociaz pożegnac z ludzmi

tak sie zastanawiam co to może byc ? ok, wczoraj nie wytrzymałam siedzenia bezczynnie i poszłam pomóc spakowac jedno zlecenie... ale nie brałam jakis bardzo ciężkich towarów... :conf used: ale moze to wystarczyło ? cos sie naciągneło czy jaki grom ? no sama nie wiem
Niee.. ja bardzo dobrze znoszę całą ciążę... wiadomo, że czasami po nocy muszę trochę wszystko rozchodzic, ale tak to jest ok. Twój organizm ewidentnie daje znać, że chce odpocząć... byle do jutra!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.