Serum z zieloną herbatą (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 1 12,50%
*** 1 12,50%
**** 1 12,50%
***** 5 62,50%
Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 10:34   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Serum z zieloną herbatą (BU)


» Serum stanowi świetne uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej. Raz nałożone wchłania się w głąb skóry i w przeciwieństwie do kremów z filtrami nie może zostać starte lub zmyte. Polecane jest na dzień jako lekkie serum pod krem z filtrami UV.
» Chroni przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry; hamuje i regeneruje zniszczenia skóry powodowane promieniowaniem UV.
» Wspomaga ochronę skóry przed słońcem
– zapobiegając fotostarzeniu i zmianom nowotworowym skóry.
» Posiada silne działanie przeciwzapalne, regenerujące i łagodzące, wspomaga gojenie oparzeń posłonecznych, podrażnień i drobnych uszkodzeń skóry.
» Działa przeciwzmarszczkowo, hamuje rozkład kolagenu i elastyny, zwiększa elastyczność skóry, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe; w badaniach niacynamid w stężeniu 5%, po 12 tygodniach stosowania znacznie poprawiał stan dojrzałej skóry.» Stymuluje produkcję ceramidów w skórze i poprawia barierę lipidową naskórka.
»
Dzięki obecności humektantów, w tym kwasu hialuronowego, gliceryny, niacynamidu i silikonów serum skutecznie nawilża i nie wysusza skóry.
» Reguluje pracę gruczołów łojowych
oraz wspomaga gojenie wyprysków.
» Płynno-żelowa formuła ułatwia aplikację serum.
»
Serum posiada nietłuste, eleganckie i lekko jedwabiste wykończenie.
»
Mały 5% dodatek naturalnego alkoholu zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry, a tym samym skuteczność serum i jest w tej formule niewyczuwalny i tolerowany przez wiele osób o cerze wrażliwej i naczynkowej.
» Zastosowane pod krem z filtrami ułatwia jego wchłanianie i aplikację.
» Stanowi alternatywę dla Serum z wit. C; ze względu na mniej kwasowe pH, może być lepiej tolerowane przez osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej, które reagowały podrażnieniem na kwas askorbinowy w wyższym stężeniu.
» Jest niekomedogenne (nie zatyka porów), nie barwi skóry.

Skład(INCI):
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower/Plant Water, Propylene Glycol, Hyaluronic Acid (Deionized Water, Sodium Hyaluronate), Silicones Complex (Dimethicone (and) Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (and) Dimethicone/PEG-10/15 Dimethicone Crosspolymer), Niacinamide (5%), Ethyl Alcohol (5% w/w), Glycerin (2.5%), Camellia Sinensis (Green tea) Leaf Extract (2%), Ascorbic Acid (witamina C - 1%), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract (0.1%), Piper Nigrum (Black Pepper) Fruit Extract (0.01-0.02%)

Cena: 20.50zł
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:48   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum z zieloną herbatą (BU)

serum oceniam na 4* - nakładam je wieczorem na oczyszczoną skórę w celach 'naprawczych', ale niestety muszę jeszcze dodatkowo smarować się swoją wieczorną mieszanką (lipobaza+olej arganowy+żel hialuronowy), bo serum po wchłonięciu nieprzyjemnie napina cerę. ale za to zauważyłam, ze rano moja skóra jest gładka i mięciutka, antyodsydanty zapewne też robią swoje. stosuję to serum prewencyjnie, więc o efektach jego innych działań na razie nie mogę się wypowiedzieć. co dziwne - moja skóra toleruje bez większych ekcsesów zawarty w nim alkohol, który w innych kosmetykach na ogół wywoływał czerwone piekące plamy. serum mogłoby byś jednak - dla mnie - trochę 'tłustsze'.
mam cerę bardzo suchą, alergiczną z AZS.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 22:32   #3
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Serum z zieloną herbatą (BU)

4*
Ładny zapach, mam po nim gładką buzię, duża pojemność. Nakładam wieczorem,ale także rano pod filtry.
Po użyciu wieczornym przeważnie smaruję się jeszcze żelem hialuronowym z olejem, faktycznie napina skórę
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:48   #4
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Serum z zieloną herbatą (BU)

Oceniam na 5.

Nie wystawiałam wcześniej oceny, bo nie miałam porównania do innych. Teraz mam i mogę śmiało powiedzieć, że serum z zieloną herbatą działa wyśmienicie. W widoczny sposób poprawia koloryt skóry (mam cerę skłonną do podrażnień i zaczerwienień) a do tego nawilża. Po jego użyciu nie muszę nakładać kremu, a w moim przypadku mniej kremu = mniej zaskórników. Zostawia trochę lepką warstwę i pachnie średnio, to tyle z minusów.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.