Mamy Grudniowe 2015 (część II) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-04, 08:00   #991
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Ja jestem kp i nie przepajam. Nie ma potrzeby w sumie.


My uzywamy pampersow, dady na sodparzyly
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:01   #992
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

LIMONKA_86 ja za 1,5 miesiąca wracam do pracy i też jakoś trudno mi to sobie wyobrazić...
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:08   #993
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 066
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
LIMONKA_86 ja za 1,5 miesiąca wracam do pracy i też jakoś trudno mi to sobie wyobrazić...
O rany to faktycznie! !

Uwaga pierwszy raz obiecać właśnie paznokcie u stóp;-) tzn wcześniej obcinalam ale tylko na paluchu a dzisiaj na wszystkich małych paluszkach;-)
limonka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:10   #994
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp wy tez przepajacie woda czy herbatka? Bo ja nie narazie
nie, ja niczym nie przepajam.

A co do pieluch to my używamy dad i babydream. Na początku trochę było problemów ale nie wiem czy to kwestia pieluch czy po prostu tych zielonych kup co miał.
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:15   #995
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 066
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

My jesteśmy cały czas na dadach i odpukać wszystko ok na początku mieliśmy pompki premium całe ale takie oparzenia ze masakra
limonka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:18   #996
zaneta_b
Rozeznanie
 
Avatar zaneta_b
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 508
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Hej, witam się po długiej przerwie. W końcu mam naprawiony internet, tzn nowa firma, nowy router postaram się nadrobić chociaż kilka stron ostatnich bo całości nie dam rady ;-)

Z tego co widziałam jeszcze w końcówce starego wątku to:

Gryzelda współczuję tego szpitala, namęczyliście się strasznie. Ale Aleks jest niesamowitym dzieckiem, bardzo był dzielny! Mam nadzieję że teraz już jest wszystko dobrze u was

Sylwoha widziałam że Tom zaczyna powoli nadrabiać uśmiechy bardzo się z tego cieszę i gratuluję

U nas zaczęły się problemy brzuszkowe. Kończę karmienie piersią, zaczęło mi brakować pokarmu. Mała się bardzo denerwowała przy piersi, była marudna, nie najadała się. Wcześniej dokarmiałam tylko raz mm, ostatnio praktycznie tylko dokarmiałam dwa razy dziennie piersią, teraz nawet raz dziennie się nie naje. więc gdzieś tak od tygodnia jest głównie na mm, z malutkim dodatkiem piersi. No i nie chce pić wody. No i przez to zaczęły się, tu przepraszam za opis, zielone cuchnące kupy, to nie są zaparcia ale i tak robi tylko raz na 4-5 dni. Idziemy dzisiaj do pediatry, która pewnie i tak mi nic nie powie, ale w tym tygodniu jedziemy do centrum zdrowia matki polki, może tam neonatolog nam coś pomoże.
zaneta_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:41   #997
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
O rany to faktycznie! !

Uwaga pierwszy raz obiecać właśnie paznokcie u stóp;-) tzn wcześniej obcinalam ale tylko na paluchu a dzisiaj na wszystkich małych paluszkach;-)
Ja jeszcze nie, tylko na duzych
A w ogole wczoraj u nas padl rekord bo Mila sie bawila 1,5 godziny na macie, sama! Tylko spogladala na tate czy jest w pokoju ;-) moglam przynajmniej dom ogarnac.
__________________

Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 08:43   #998
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Milka
__________________


Edytowane przez Catherine86
Czas edycji: 2017-02-16 o 21:14
Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:53   #999
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez blackwindow Pokaż wiadomość
ogolnie mam pytanie odnośnie wody. Uczyłaś czy sam polubił. Bo moja pluje woda

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Od urodzenia podaje wiec mysle ze po prostu jest przyzwyczajony moze sprobuj delikatnie glukoza doslodzic kilka razy a potem sama wode, moze nie sczai
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:57   #1000
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
W piątek ja wazylam i 5700g wyszlo.
Była wazona u neonatolog ale ta jej waga zawyza zawsze. Wiec kieruje się swoją bo u pediatry praktycznie tak samo wychodzi.

Zazdroszczę 😀 chociaż ja tez bym pewnie co chwile zmartwiona zaglądała do niej 😊

U nas akurat po chrzcinach się pogorszyło

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
To faktycznie waga podobna

Ania gdzie kupowałas te ładne ubranka? Pepco, Tesco i coś jeszcze? Spodenki są super i te dżinsy, w sumie wszystko mi się podoba

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
U nas jest tragedią od okolo 5 tygodnia, wtedy dostalam takiego nawalu ze az bolalo. Wczesniej troche butla dokarmiac musialam. No i po tym nawale zaczely sie cyrki i placze przy karmieniu, lapie wupuszcza i tsk wkolko plus placz przechodzacy czasem w histerie, do tego krztuszenie dlawienie. Nie wiedzialam co jest ale patrze ze ja zalewa po prostu czyli pokarm za szybko wyplywa bo jak dotrze do tego gestszego mleka 2 fazy to juz jest ok ale ile to trwa :-/ bujamy sie jyz tak z 10 tygodni. Na poczatku cudowalam karmienie pod gorke, odciaganie poczatkowego mleka laktatorem ale to nic nie pomoglo wiec sie poddalam, kilka dni walczylam z butelka zeby pila moje odciagane albo mn ale dupa blada za cholere nie chciala, a bylam juz bardzo wyczerpana tym wszystkim no ale nie zaakceptowala butli i meczymy sie dalej. Troszke lepiej jest ale to zalezy od dnia...
AA rozumiem. Czyli nawet mm z butli probowalas a ona nie chciała? Teraz już coraz starszą, więc może będzie coraz lepiej sobie radzić

Cytat:
Napisane przez rudaska Pokaż wiadomość
Witam się, nam też diabeł rośnie 😁

MUJER nasz też się wybudza prawie zawsze po 5-10 min zaczyna gadać albo strzela uśmiechy ale już się na to nie nabieramy i usypiamy do bólu. Zazwyczaj po chwili śpi. Teściowa ma wtedy zakaz podchodzenia

OGÓLNIE a ile młody je? Ny teraz jesteśmy na 900ml dziennie. Wczoraj przy ostatniej butli była awantura że jeeeeszcze. Zjadł 180 dorobiliśmy 30 pociągnął dwa łyki i zasnął.

Nie wiem co mam zrobić z tymi naszymi nockami. Wiem że Igi to maleństwo i ma prawo się budzić do woli ale zastanawiam się co mu tak przeszkadza. Co godzinę od 1 w nocy a nawet co pół godziny muszę wstać i podać smoka bo marudzi przez sen a jak nie wstaję to się wybudza. Ze smokiem jest u nas tak że chwilę ciumka wypluwa i potem śpi już bez smoka nawet kilka godzin w nocy, w dzień też śpi bez smoka. Więc wychodzi na to że on się wybudza i tego smoka ptrzebuje do zaśnięcia. Tylko czemu on się budzi tak często.

- Głodny nie jest, dziś dostał o 4.50 butlę bo tż go rozbudził to zjadł ze 110-120.

- ciepło mu nie jest bo karczek ok, nie jest zgrzany

- śpi tak bez względu na spacer czy brak spaceru, gości i brak gości, drzemki i brak drzemek

Zastanawiam się nad pieluchą że może za mokro i go wkurza już ale zmieniała któraś pieluchę na snie? Dziś spróbuję jeszcze z pampersami3 bo na razie lecimy na dadach
Ale w dzień też zasypia bez smoka?

Moja na samym początku miała taką potrzebę ssania, że przez cały sen mogła ssać, kilka godz, teraz jak dobrze zasnie to wypluwa, ale budzi się np po pol godz u jak dam znowu smoczka to śpi dalej.

Co do Dad zgadzam się, one nie są tak chłonne jak pampersy, tzn jak dotkne reka w środku to jest mokra, przy pampersie tak nie ma.

Ale 3 dady są szersze niż 3 pampersa, dlatego narazie używam samych pampersow, bo planowałam tylko w nocy a w dzień dada, ale na brzuszku aż rzepy na siebie nachodzą, więc na razie tylko Pampers, dada poczeka. Ale ogólnie jestem z niej zadowolona, pupa Lili też

Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
U nas raczej w ogole nie bedzie wiec tez diabelek nam rosnie ;-)



A moze zabki mu rosna i w nocy bardziej go dziasla bola bo wczesniej sie tak chyba nie wybudzal ?



Rzeczywiscie bardzo fajny pomysl
Ja sie tez musze wziac za znalezienie jakiegos krzeselka bo to zleci strasznie szybko



To faktycznie sporo zjada moja Gabi skonczone 4 miechy a zjada 750 ml plus mac 40 ml wody bo jej wiecej nie wcisne ;-) no ale moze chlopak potrzebuje wiedzej zjesc tez niz dziewczynka zreszta tak jak z ludzmi tez jeden je wiecej drugi mniej moze nastepnym razem skonsultuj z pediatra ?
Mam kolezanke dziecko z tego samego dnia co moja Gabi i wlasnie oni maja problem bo mala wiecznie glodna wiec dawali jej ile chciala i faktycznie widac po niej ze jest wielka a wazy o ponad 2kg wiecej niz moja Gabi i im lekarz kazal dawac mniej mm tylko po prostu go zageszczac ze dzieki temu dziecko bedzie dluzej syte

Kolejny dzien pieknej pogody wiec spacer na pewno zaliczymy
Qrcze wiecie co sobie wczoraj pomyslalam ? ze w sumie gdyby nie to ze mamy teraz roczny macierzynski to za 1,5 miesiaca musialabym Gabi juz zostawic i isc do pracy zupelnie sobie tego nie wyobrazam !! zreszta ja to sobie nie wyobrazam jak ja po roku zostawie :/
Jeju ja też sobie nie wyobrażam jak ją po roku zostawie i to od razu na 12 h, plus dojazd w dwie strony 3 h, o mamo umrę z tęsknoty ;(;(
Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp wy tez przepajacie woda czy herbatka? Bo ja nie narazie
Ja niczym nie przepajam, pediatra na początku zalecił bo ona niespokojna byka i od małego bardzo mało spala więc myślał że za ciepło mamy w domu, ale nawet łyka nie mogkam jej wcisnąć ;/

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Hej
U nas chrzciny 19.06, ogarniamy wlasnie zapraszanie. Juz mam dosc....

Ja jak pislaam, zostaje z dziecmi jwazcze 3 lata w domu. Tz nie ma prawie wcale wiec niech maja jednego rodzica caly czas przy sobie. Zreszta szkoda mi takiego malucha zostawic. No chyba ze tz zmieni sie charakter pracy.


Zamowilam wczoraj spacerowke dwie godozny ogladalam, czytalam i ufff z glowy. Do konca tyg powinna przyjsc.


Moj syn ma lenia i nie chce lezec ba brzuchu mam nadzieje ze to przejsciowe.
Jaka spacerowke zamówiłas? Ty nie miałas 3w1?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:04   #1001
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość

AA rozumiem. Czyli nawet mm z butli probowalas a ona nie chciała? Teraz już coraz starszą, więc może będzie coraz lepiej sobie radzić


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Dokladnie nic co bylo w butli nie chciala wypic, a od narodzin byla dokarmiana bebiko bo nie mialam pokarmu i tak samo w domu przez okolo miesiac, a potem jak mialam pokarmu wbrod to nie dawalam butli i jak przyszly problemy to juz wcale nie akceptowala jej. Glupia bylam, moglam choc odciagane jej dawac 1-2 dziennie to bym pozniej nie miala problemow ale czlowiek sie uczy na bledach.
__________________

Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 09:13   #1002
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dokladnie nic co bylo w butli nie chciala wypic, a od narodzin byla dokarmiana bebiko bo nie mialam pokarmu i tak samo w domu przez okolo miesiac, a potem jak mialam pokarmu wbrod to nie dawalam butli i jak przyszly problemy to juz wcale nie akceptowala jej. Glupia bylam, moglam choc odciagane jej dawac 1-2 dziennie to bym pozniej nie miala problemow ale czlowiek sie uczy na bledach.

A jaka butelka probowalas ?

Bo u nas tez mega problem z butla. Zakaceptowal nuka z kauczukowym smoczkiem.


sylwuska mam 3w1 ale ten wozek jest gramotny i wiekowy. A dziadki rzucily sie kasa wiec zamowilam. Bebetto nico.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:16   #1003
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
O rany to faktycznie! !

Uwaga pierwszy raz obiecać właśnie paznokcie u stóp;-) tzn wcześniej obcinalam ale tylko na paluchu a dzisiaj na wszystkich małych paluszkach;-)
Nooo to gratulacje ja od pewnego czasu tne zwykłymi nożyczkami bo jakoś szybciutko idzie. A u Was też pazurki tak szybko rosną? Ja normalnie co trzy dni u rączek muszę obcinac
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:18   #1004
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość
Hej, witam się po długiej przerwie. W końcu mam naprawiony internet, tzn nowa firma, nowy router postaram się nadrobić chociaż kilka stron ostatnich bo całości nie dam rady ;-)

Z tego co widziałam jeszcze w końcówce starego wątku to:

Gryzelda współczuję tego szpitala, namęczyliście się strasznie. Ale Aleks jest niesamowitym dzieckiem, bardzo był dzielny! Mam nadzieję że teraz już jest wszystko dobrze u was

Sylwoha widziałam że Tom zaczyna powoli nadrabiać uśmiechy bardzo się z tego cieszę i gratuluję

U nas zaczęły się problemy brzuszkowe. Kończę karmienie piersią, zaczęło mi brakować pokarmu. Mała się bardzo denerwowała przy piersi, była marudna, nie najadała się. Wcześniej dokarmiałam tylko raz mm, ostatnio praktycznie tylko dokarmiałam dwa razy dziennie piersią, teraz nawet raz dziennie się nie naje. więc gdzieś tak od tygodnia jest głównie na mm, z malutkim dodatkiem piersi. No i nie chce pić wody. No i przez to zaczęły się, tu przepraszam za opis, zielone cuchnące kupy, to nie są zaparcia ale i tak robi tylko raz na 4-5 dni. Idziemy dzisiaj do pediatry, która pewnie i tak mi nic nie powie, ale w tym tygodniu jedziemy do centrum zdrowia matki polki, może tam neonatolog nam coś pomoże.
A probiotyk podajesz?
Może to mleko jej nie służy? Albo musi się przyzwyczaic do całkowitej zmiany?

Sylwia ubranka kupowałam w Pepco, Tesco i Smyku.
Dżinsy z Tesco z wieszaków promocyjnych i spodenki z guziczkam ze Smyka

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
Nooo to gratulacje ja od pewnego czasu tne zwykłymi nożyczkami bo jakoś szybciutko idzie. A u Was też pazurki tak szybko rosną? Ja normalnie co trzy dni u rączek muszę obcinac
Ja tez co chwile obcinam pazurki

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:18   #1005
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

CATHERINE 86 ale fajna dziewczynka
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:19   #1006
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Catherine mi się nie wyświetla wiec wieczorem zobaczę jak dam rade.

Jeszcze wieczorem idę na bierzmowanie do kościoła bo świadkiem jestem.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:20   #1007
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A jaka butelka probowalas ?

Bo u nas tez mega problem z butla. Zakaceptowal nuka z kauczukowym smoczkiem
Mam 4 butle z tomny tippie aventu canpolu i MAM baby
__________________

Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:48   #1008
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Mam 4 butle z tomny tippie aventu canpolu i MAM baby

My mamy taka

https://s.tesco.pl/pl-PL/products/2003009327008

A tez mialam avent, campol, tt
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:53   #1009
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Dzieki. Sprobuje i ta butelke bo akurat Nuka nie mielismy okazji sprawdzic.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
CATHERINE 86 ale fajna dziewczynka
Dziękujemy ;-)
__________________

Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 10:08   #1010
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez mujer Pokaż wiadomość
No niestety, noszę w plecaku z decathlona, takim zwijanym w rulonik. Bo tętegez nie mam plecaków, tylko rowerowy i reszta większych gabarytów. Muszę coś kupić. Do tego mała torebka z podręcznymi rzeczami (kasa, tel, chusteczki, klucze).
Właśnie myślałam sobie coś przerobić sobie na nerkę, bo mi się ta torebka nieco pałęta, ale jakoś nie mam na razie weny. A plecaka nie chciałam takiego typowo sportowego, bo nie lubię, więc schodzi mi już miesiąc na kupowaniu...

A Ty masz wypas nerkę pod kolor do chusty?
Nie mam właśnie nerki, bo akurat z mojej chusty nie są dostępne nigdzie
Co do spania, to 18-22 zdarzyla sie ostatnio tylko raz i to dlatego, ze duet chusta+auto. W dzien 10-15 minut. no chyba, ze w chuscie i chodzę.

Właśnie darł mi się jak opętany 1,5h i na ręce nie, bawić się nie, najedzony, przewinięty, nie mogłam nijak go zachustować, w końcu się poryczałam razem z nim a on nagle zasnął
Cytat:
Napisane przez ijaa Pokaż wiadomość
u nas nie będzie wcale, więc diabeł wcielony na całe życie
Jak u nas
Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
Qrcze wiecie co sobie wczoraj pomyslalam ? ze w sumie gdyby nie to ze mamy teraz roczny macierzynski to za 1,5 miesiaca musialabym Gabi juz zostawic i isc do pracy zupelnie sobie tego nie wyobrazam !! zreszta ja to sobie nie wyobrazam jak ja po roku zostawie :/
Ja też sobie tego nie wyobrażam...

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp wy tez przepajacie woda czy herbatka? Bo ja nie narazie
Nie.
Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
Nooo to gratulacje ja od pewnego czasu tne zwykłymi nożyczkami bo jakoś szybciutko idzie. A u Was też pazurki tak szybko rosną? Ja normalnie co trzy dni u rączek muszę obcinac
Taak, normalnie nie nadążam obcinać
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 10:12   #1011
nonie_
Zadomowienie
 
Avatar nonie_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
I ja bez chrztu chyba mam przesrane
U nas dziś dzień śmiechu, normalnie ze wszystkiego śmiał się w głos uwielbiam to <3

Ja na spacerach tez odkrywam nowe rejony i szybko chodzę, bo to zmniejsza ryzyko syreny :P nie zawsze więc zdążę zarejestrować jaka to ulica :P robie zdjęcia a potem analizuje gdzie byłam haha no ale tak to jest w obcym mieście
Kurcze jutro wracamy do domu i tak mi żal juz się przyzwyczaiłam, że jemy razem posiłki i rano trochę pospie :P
Ja na spacery wlaczam aplikację runtastic zapisuje mi trasę i ile km przeszłam





Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp wy tez przepajacie woda czy herbatka? Bo ja nie narazie
Nie przepajam.
nonie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 10:29   #1012
rudaska
Zakorzenienie
 
Avatar rudaska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6 028
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez 37ana Pokaż wiadomość
Znalazłam fajne krzesełko do karmienia
Krzesełko do Karmienia 3w1 Fotelik MULTIDINE KETER
Lubi e takie wielofunkcyjne rzeczy
Świetne! Tak mi się spodopało że krzesełko-bujaczka chyba odejdzie w niepamięć. Zamontujemy mu bujaczke w drzwiach najwyżej...
Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Hej
Ja zmieniam w nocy pieluche na cieplym kocu i sie nie wybudza. Troche kontrolnie oczy otworzy ale przy butli zasypia. Uzywam tylko Dady. Chyba ze mily pan w aptece do duzego zamowienia dorzuci paczke 13szt bella happy, ale przelatuja w nich siki bokiem...

Szymon zjada teraz dziennie 900ml plus 200ml wody.

Boze kiedy skoncza sie te krwawe @
To nasze chłopaki jedzą tak samo tylko mój tyle nie pije. A dwa tygodnie różnicy równo, tylko że ty chyba po terminie i też spory dzieć sie urodził nie?
Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
A moze zabki mu rosna i w nocy bardziej go dziasla bola bo wczesniej sie tak chyba nie wybudzal ?
On bardzo szybko załapał że w nocy się spi, pięknie zasypiał nawet jak jadł. Tylko że to trwa juz 3-4 tygodnie, sporatycznie nockę prześpi. Patrzę czy tam coś rośnie ale nic nie widzę. A ślini się tak że jak go noszę przodem to mi leci po ręce, z ręki na podłogę a on całe rękawy i pod szyją mokry. Wszystko do buzi pakuje i jak mu czyszczę dziosęłka szczoteczką to ostatnio tak szeroko buźkę otwiera i chyba mu się coraz bardziej podoba.
Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Rudaska albo przez mokra pieluche się budzi albo może przez to, że wypluwa przypadkowo smoczek i szuka później?

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
No spróbuję dzis z pampersem. Jak nie to może zel na dziąsełka
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja jak pislaam, zostaje z dziecmi jwazcze 3 lata w domu. Tz nie ma prawie wcale wiec niech maja jednego rodzica caly czas przy sobie. Zreszta szkoda mi takiego malucha zostawic. No chyba ze tz zmieni sie charakter pracy.


Zamowilam wczoraj spacerowke dwie godozny ogladalam, czytalam i ufff z glowy. Do konca tyg powinna przyjsc.


Moj syn ma lenia i nie chce lezec ba brzuchu mam nadzieje ze to przejsciowe.
U nas podobnie właśnie. Taty brak to jak ja mam go zostawić? A jaką spacerówkę zamówiłaś?

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość



Ale w dzień też zasypia bez smoka?

Moja na samym początku miała taką potrzebę ssania, że przez cały sen mogła ssać, kilka godz, teraz jak dobrze zasnie to wypluwa, ale budzi się np po pol godz u jak dam znowu smoczka to śpi dalej.
Chwile pocycka i uśnie to wypluwa i nie potrzebuję

Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
Nooo to gratulacje ja od pewnego czasu tne zwykłymi nożyczkami bo jakoś szybciutko idzie. A u Was też pazurki tak szybko rosną? Ja normalnie co trzy dni u rączek muszę obcinac
Też o to miałam pytać. Trzy dni i szpony że ło jezuuu i drapie strasznie.
Chwalę sie: dziś przy porannej drzemce Igi zasnął sam w łóżeczku

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

A jeszcze co do wody to ja jestem chujowa matka, bo pewnie by więcej pił jakbym częściej tą wodę podawała :/
__________________
25.12.2015 Igor
17.09.2017 Olgierd
rudaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:21   #1013
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Rudaska ja tez o żelu myślę bo u nas w dzień jest masakra :/ juz siły nie mam...

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:35   #1014
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
mam 3w1 ale ten wozek jest gramotny i wiekowy. A dziadki rzucily sie kasa wiec zamowilam. Bebetto nico.
my mamy bebetto nico plus, ten 3w1

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Wczoraj wychwalilam moje złote dziecko i dziś mnie pokaralo za pyche :/ poszłam odebrać starszego z przedszkola a młody w taką histerię wpadł ze nic nie działało, już nawet cyca wyciągnęłam chociaż jadł przed wyjściem i też nic. No masakra. Pierwszy raz coś takiego nam się przytrafiło a darł się tak głośno że nawet nie mogłam zapytać pań jak się starszy pierwszy dzień w przedszkolu sprawował, wszystkich zagluszal.
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:38   #1015
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Catherine86 Pokaż wiadomość
Dokladnie nic co bylo w butli nie chciala wypic, a od narodzin byla dokarmiana bebiko bo nie mialam pokarmu i tak samo w domu przez okolo miesiac, a potem jak mialam pokarmu wbrod to nie dawalam butli i jak przyszly problemy to juz wcale nie akceptowala jej. Glupia bylam, moglam choc odciagane jej dawac 1-2 dziennie to bym pozniej nie miala problemow ale czlowiek sie uczy na bledach.
A jak laktacje rozbujalas?
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A jaka butelka probowalas ?

Bo u nas tez mega problem z butla. Zakaceptowal nuka z kauczukowym smoczkiem.


sylwuska mam 3w1 ale ten wozek jest gramotny i wiekowy. A dziadki rzucily sie kasa wiec zamowilam. Bebetto nico.
A no pewnie, trzeba korzystać jak dziadki oferują
Cytat:
Napisane przez cienwiatru Pokaż wiadomość
Nooo to gratulacje ja od pewnego czasu tne zwykłymi nożyczkami bo jakoś szybciutko idzie. A u Was też pazurki tak szybko rosną? Ja normalnie co trzy dni u rączek muszę obcinac
Daj spokój, Lila ostatnio tak się drapnela az dol na czole miala, osocze az się saczylo i strupa ma, ale malutkiego, na dniach odpadnie a obcinane miała że 4 dni wcześniej.

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
A probiotyk podajesz?
Może to mleko jej nie służy? Albo musi się przyzwyczaic do całkowitej zmiany?

Sylwia ubranka kupowałam w Pepco, Tesco i Smyku.
Dżinsy z Tesco z wieszaków promocyjnych i spodenki z guziczkam ze Smyka

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------


Ja tez co chwile obcinam pazurki

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
Ladniutkie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 12:03   #1016
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

To widzę że nie tylko mój taki łobuz że się drapie
A tak nie do tematu -moja koleżanka stwierdziła że jednak chce kp (a nie karmi już ze dwa miechy) i powiedziała że sobie rozkreci laktacje... to jest w ogóle możliwe żeby po tak długim czasie znowu kp (twierdzi że jak nacisnie na pierś to jakieś kropelki się pojawiają )???
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 12:07   #1017
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cien - mozliwe choc akurat kropelki o niczym nie swiadcza bo nawet po 30 latah od kp moga sie pojawic jak scisniesz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 12:10   #1018
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Cien - mozliwe choc akurat kropelki o niczym nie swiadcza bo nawet po 30 latah od kp moga sie pojawic jak scisniesz.
Ale jak rozkreci laktacje? Przystawiajac do piersi czy laktatorem?bo mnie pytała, jak uważam, ale mnie tak wcięło że nic nie powiedziałam
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 12:13   #1019
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Najlepiej przystawiajac ale tez zalezy co dziecko na to. Laktatorem no to musialaby 7-5-3 co 2-3h i najlepiej power pumping raz dziennie. No i slod jeczmienny pic.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 12:13   #1020
Catherine86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 795
Dot.: Mamy Grudniowe 2015 (część II)

Sylwusska przystawialam przystawialam i w koncu byl pokarm, a w 5 tyg.nawal i problem z za szybkim wypływem :-/

Cienwiatru można rozbujac laktacje nawet jak sie chwile nie karmiło. Szwagierka właśnie laktatorem rozbujala i karmi do dzis.
__________________

Catherine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 18:23:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.