Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 16:03   #1
Agusar
Przyczajenie
 
Avatar Agusar
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6

Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?


Witam
Ponieważ wybieram się na małe zakupy kosmetyczne, chciałabym się Was poradzić co kupić, żeby nie żałować.
A więc może od początku, żebyście miały większe wyobrażenie o mojej cerze...
Mam troszkę problematyczną cerę- wypryski, zaczerwienienia i blizny po ich zgładzeniu, suchą i tłustą w okolicy T skórę za razem, skłonną do zatykania porów. Pomału uczę się o nią dbać tak, by nie sprawiała mi problemów. Twarz czyszczę płynem micelarnym, następnie żelem myjącym i nakładam kremy z serii AA cera wrażliwa (ze względu, iż moja skóra kocha alantoinę) odpowiednio krem ochronny-rano i krem tłusty-wieczorem. Po tak ustalonej pielęgnacji WRESZCIE, po wielu latach, moja twarz "oczyściła" się z notorycznych wyprysków oraz złagodziły i rozjaśniły się podrażnienia
Przechodząc już do rzeczy... Nie lubię się za dużo malować. Lubię wyglądać świeżo, promiennie, jakbym nie miała na sobie makijażu. Dlatego zamierzam sprawić sobie kosmetyk, który ujednolici mi kolor skóry, lekki, dość jasny, ale bez przesady; a także jakiś puder, nie musi być kryjący (czyli chodzi tu o transparentny?), ale koniecznie matujący i antybakteryjny. Zastanawiam się także nad kremem pod oczy. Czy możecie poradzić mi co kupić, w granicach do 20-30zł każdy produkt? Oraz ocenić moje poniżej podane pomysły?

*AA krem BB ultra nawilżenie multifunkcyjny - może trzymać się tej samej firmy, żeby współgrał z kremem? Poza tym Oceanic działa na mnie najlepiej ze wszystkich marek, ale czy nie będę się za bardzo świecić?
*Under Twenty krem BB multifunkcyjny antybakteryjny- kusi mnie ta antybakteryjność, ponadto produkty do mycia twarzy są cudowne, a kosmetyki Dr Ireny Eris budzą moje zaufanie.

*Vipera puder sypki matujący transparentny
*Joko matt finish puder matujący
*Manhatann Clearface puder antybakteryjny
*Synergen puder antybakteryjny

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi mimo tak długiego postu ;-)

Edytowane przez Agusar
Czas edycji: 2014-02-20 o 19:56
Agusar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:59   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Cytat:
Napisane przez Agusar Pokaż wiadomość
Witam
Ponieważ wybieram się na małe zakupy kosmetyczne, chciałabym się Was poradzić co kupić, żeby nie żałować.
A więc może od początku, żebyście miały większe wyobrażenie o mojej cerze...
Mam troszkę problematyczną cerę- wypryski, zaczerwienienia i blizny po ich zgładzeniu, suchą i tłustą w okolicy T skórę za razem, skłonną do zatykania porów. Pomału uczę się o nią dbać tak, by nie sprawiała mi problemów. Twarz czyszczę płynem micelarnym, następnie żelem myjącym i nakładam kremy z serii AA cera wrażliwa (ze względu, iż moja skóra kocha alantoinę) odpowiednio krem ochronny-rano i krem tłusty-wieczorem. Po tak ustalonej pielęgnacji WRESZCIE, po wielu latach, moja twarz "oczyściła" się z notorycznych wyprysków oraz złagodziły i rozjaśniły się podrażnienia
Przechodząc już do rzeczy... Nie lubię się za dużo malować. Lubię wyglądać świeżo, promiennie, jakbym nie miała na sobie makijażu. Dlatego zamierzam sprawić sobie kosmetyk, który ujednolici mi kolor skóry, lekki, dość jasny, ale bez przesady; a także jakiś puder, nie musi być kryjący (czyli chodzi tu o transparentny?), ale koniecznie matujący i antybakteryjny. Zastanawiam się także nad kremem pod oczy. Czy możecie poradzić mi co kupić, w granicach do 20-30zł każdy produkt? Oraz ocenić moje poniżej podane pomysły?

*AA krem BB ultra nawilżenie multifunkcyjny - może trzymać się tej samej firmy, żeby współgrał z kremem? Poza tym Oceanic działa na mnie najlepiej ze wszystkich marek, ale czy nie będę się za bardzo świecić?
*Under Twenty krem BB multifunkcyjny antybakteryjny- kusi mnie ta antybakteryjność, ponadto produkty do mycia twarzy są cudowne, a kosmetyki Dr Ireny Eris budzą moje zaufanie.

*Vipera puder sypki matujący transparentny
*Joko matt finish puder matujący
*Manhatann Clearface puder antybakteryjny
*Synergen puder antybakteryjny

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi mimo tak długiego postu ;-)
Kremy BB na europejskich półkach drogeryjnych nie mają nic wspólnego z prawdziwymi azjatyckimi BB - i te drugie Ci polecam, choć sporo droższe, warte swojej ceny. U nas znajdziesz po prostu coś co jest po prostu kremem tonującym pod inną, modną, dobrze sprzedającą się nazwą - czyli nic ciekawego.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 00:01   #3
Agusar
Przyczajenie
 
Avatar Agusar
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Kiedy nie były jeszcze modne w Polsce kremy BB interesował mnie Skin79, ale jakoś tak nie zdecydowałam się zamówić, bo wolę przetestować chociaż kolor na dłoni... Wiem, że nasze BB to bardziej taka ściemka, ale coś tam chyba muszą działać. Jeśli nie spełniałyby chociaż minimalnej funkcji, to by było kłamstwo na klientach, a przecież teraz wiele osób potrafi rozszyfrować skład produktu, więc to by nie przeszło.
Agusar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:02   #4
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Ja mam bardzo duże tendencje do zapychania i wyprysków mimo że moja skóra jest raczej sucha. Od dawna używałam Colorstay który mnie nie zapychał ale wymagał oczyszczania olejami ale teraz odkryłam właśnie azjatyckie BB Zakochałam się w Aqua Petit Jelly firmy Holika Holika (w internecie koszt 60-70zł). Nie zapycha, jest lekki, długo się trzyma, rozświetla i nie wymaga przypudrowania (o ile nie ma się skrajnie tłustej cery). Taki fotoszop w kremie, skóra wygląda jakby z natury była taka gładka i promienna. Mimo naturalnego wykończenia krycie można bardzo dobrze stopniować, trzeba tylko uważać na nakładanie - najlepiej wygląda wtarty w skórę, wklepywanie pozostawia smugi. Kolory są bardzo ładne : jedynka różowawo-beżowa bardzo jasna, dwójka jasna beżowo-żółtawa.

A nie myślałaś o tym żeby zamówić w internecie próbki kremów BB? To dobry sposób na wypróbowanie różnych formuł i kolorów.

Z kremów pod oczy bardzo polecam ten: http://www.rossnet.pl/Produkt/Rival-...ha,325843,3359 Koszt niewielki a naprawdę dobrze nawilża i uelastycznia skórę
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:34   #5
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Cytat:
Napisane przez Agusar Pokaż wiadomość
Kiedy nie były jeszcze modne w Polsce kremy BB interesował mnie Skin79, ale jakoś tak nie zdecydowałam się zamówić, bo wolę przetestować chociaż kolor na dłoni... Wiem, że nasze BB to bardziej taka ściemka, ale coś tam chyba muszą działać. Jeśli nie spełniałyby chociaż minimalnej funkcji, to by było kłamstwo na klientach, a przecież teraz wiele osób potrafi rozszyfrować skład produktu, więc to by nie przeszło.
zamów próbki. Dla porównania dorwij gdzieś tester albo odlewkę od koleżanki europejskiego, drogeryjnego BB - sama najlepiej ocenisz różnicę.

Co do pudru transparentnego, ponoć Paese ma niezły ryżowy, osobiście używam Kryolanu.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 10:09   #6
Agusar
Przyczajenie
 
Avatar Agusar
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Dzięki za podanie mi tych produktów chętnie o nich poczytam, a może będą mi odpowiadały bardziej niż moje propozycje
Co do próbek- nawet o tym nie pomyślałam! Koniecznie sprawdzę.
Agusar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:09   #7
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Może w takim razie minerały? Lekkie, krycie można stopniować, duża gama kolorów i naturalne
Albo BB, ale rzeczywiście tylko te Azjatyckie. U nas wychodzą drogo, ale polecam kupować na eBayu, gdzie ich cena jest nawet połowę niższa (chociażby Aqua Petit za 40 zł, nie 70 ). U Cosmetic Love można np za jakoś 7$ zamówić próbki aż 12 BB kremów.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 20:52   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Może w takim razie minerały? Lekkie, krycie można stopniować, duża gama kolorów i naturalne
Albo BB, ale rzeczywiście tylko te Azjatyckie. U nas wychodzą drogo, ale polecam kupować na eBayu, gdzie ich cena jest nawet połowę niższa (chociażby Aqua Petit za 40 zł, nie 70 ). U Cosmetic Love można np za jakoś 7$ zamówić próbki aż 12 BB kremów.
tylko trzeba bardzo uważać na podróbki. Tu jest wątek o azjatyckich kosmetykach i zaufanych sprzedawcach z ebay https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729463
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 23:50   #9
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
zamów próbki. Dla porównania dorwij gdzieś tester albo odlewkę od koleżanki europejskiego, drogeryjnego BB - sama najlepiej ocenisz różnicę.

Co do pudru transparentnego, ponoć Paese ma niezły ryżowy, osobiście używam Kryolanu.
Ja używam ryżowego paese i sobie chwalę.
A podkład mi wystarcza Bourjois 123 Perfect, testowałam masę różnych i azjatyckie bb i ostatecznie wracam do niego, już mam trzecią butelkę.
A cerę mam podobną.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:51   #10
Cloey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

A możecie polecić mi jakiś lekki, przyjemny podkład na okres wiosenno/letni?
Cloey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 13:41   #11
Agusar
Przyczajenie
 
Avatar Agusar
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Sprawa rozwiązana
Kupiłam Miracle Skin Perfector z Garniera, coś ala krem bb, do skóry wrażliwej. W zupełności wystarcza mi do naturalnego, świeżego wyglądu Dodatkowo kupiłam puder bambusowy z Paese i naprawdę, jestem w szoku, działa! Matuje moją kapryśną cerę na dobrych kilka godzin! Muszę tu dodać, że dzięki kremom moja cera się poprawiła, jest lepiej nawilżona, dlatego też zapewne nie przetłuszcza się tak szybko. Wszystko jest kwestią odpowiedniego dbania

PS. Chciałam zamówić puder przez sklep firmowy, gdzie łączna cena wyniosłaby mnie ok 50zł! A kupiłam go w Drogeriach Polskich za 21zł!

Edytowane przez Agusar
Czas edycji: 2014-04-16 o 13:45
Agusar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 19:55   #12
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Pomocy, co mam kupić? krem bb, fluid, puder...?

Cytat:
Napisane przez Agusar Pokaż wiadomość
Kiedy nie były jeszcze modne w Polsce kremy BB interesował mnie Skin79, ale jakoś tak nie zdecydowałam się zamówić, bo wolę przetestować chociaż kolor na dłoni... Wiem, że nasze BB to bardziej taka ściemka, ale coś tam chyba muszą działać. Jeśli nie spełniałyby chociaż minimalnej funkcji, to by było kłamstwo na klientach, a przecież teraz wiele osób potrafi rozszyfrować skład produktu, więc to by nie przeszło.
Nic tam nie muszą działać ... Ostatnio kilka razy w przykry sposób nacielam się na bardzo drogie kosmetyki które miały robic cuda wianki a nie były nawet takie sobie... Co kosmetyk jest wart mówi( w przypadku niby pielęgnacyjnego BB jego skład. Znam tylko jeden drogeryjny fajny BB a przetestowalam 13..

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Agusar Pokaż wiadomość
Sprawa rozwiązana
Kupiłam Miracle Skin Perfector z Garniera, coś ala krem bb, do skóry wrażliwej. W zupełności wystarcza mi do naturalnego, świeżego wyglądu Dodatkowo kupiłam puder bambusowy z Paese i naprawdę, jestem w szoku, działa! Matuje moją kapryśną cerę na dobrych kilka godzin! Muszę tu dodać, że dzięki kremom moja cera się poprawiła, jest lepiej nawilżona, dlatego też zapewne nie przetłuszcza się tak szybko. Wszystko jest kwestią odpowiedniego dbania

PS. Chciałam zamówić puder przez sklep firmowy, gdzie łączna cena wyniosłaby mnie ok 50zł! A kupiłam go w Drogeriach Polskich za 21zł!
Ojej to dwa razy tyle... Ja zamawiam książki z merlina( mieszkam w Niemczech) i przy okazji chciałam wziąć maseczke z Tołpy ( sklep firmowy nie wysyła za granice) . Maseczka 6 zł... Dopłata za każda sztukę w paczce też 6 zł...

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Cloey Pokaż wiadomość
A możecie polecić mi jakiś lekki, przyjemny podkład na okres wiosenno/letni?
Neutralny,rozświetlający czy matujacy ?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 20:55:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.