oxybrazja czy mikrodermabrazja?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 15:02   #1
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Question

oxybrazja czy mikrodermabrazja??


Witam wszystkich
mam do was pytanie..jak myślicie, jaki zabieg byłby dla mnie najkorzystniejszy?? mam cerę mieszaną, z przebarwieniami i płytkimi bliznami po trądziku, raz na jakiś czas wyskoczą mi jeszcze jakieś pryszcze, ale to kwestia dwóch czy trzech...także tragedii nie ma Moją zmorą są także rozszerzone pory i zaskórniki:/ no i oczywiście nie równa buźka
Byłam już na konsultacji u kosmetyczki.. dowiedziałam się, że miry nie można robić gdy są na buźce jakieś ropne syfki... ewentualnie można je podobno ominąć...
i teraz sama nie wiem...czy spróbować tej mikry i w momencie gdybym miała w tym czasie jakies pryszcze to by po prostu kosmetyczka ominęła je... czy zdecydować się na oxy? ciekawa jestem po którym zabiegu zauważyłabym najlepsze efekty.....
kurcze....normalnie mam mega dylemat(( pomóżcie!!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:30   #2
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

oxybrazja i mikrodermabrazja to jest to samo tylko że technika wykonywania jest inna i materiał inny i wskazania takie bardziej szczegółowe ze wzgl. na daną technikę

bo np. przy naczynkowej mikro bym nie zrobiła bo zbyt inwazyjna a oxy już tak taka różnica

więc przy twoim typie cery wskazana byłaby mikrodermabrazja, można ominąć te wykwity, ale szczerze mówiąc radziłabym wyleczyć najpierw te zmiany i dopiero później korzystać z zabiegu. Najlepsze efekty są po serii zrobionych zabiegów niż po jednorazowym
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:42   #3
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Dualstar, Dziękuje ślicznie za odpowiedź
zrobiłam sobie pierwszy zabieg oxy i jestem bardzo zadowolona buźka się wygładziła...troszkę rozjaśniła a co najfajniejsze to znikły pryszcze nie wiem..czy to od tego...bo być może też na to wpłynęło moje samopoczucie po tym zabiegu
ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona skoro ja efekty widziałam po pierwszym zabiegu...to co tu dopiero będzie się działo po 5 nie mogę się doczekać następnej oxy już się zapisałam za 1,5 tyg
a tak ogólnie rzecz biorąc...oxy chyba jest mało znanym zabiegiem... na wizażu jest strasznie mało wątków na ten temat:// szkoda!
Osobiście polecam wam serdecznie oxybrazje)
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 23:21   #4
niewojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Oxybrazja jest fantastyczna dla cer problematycznych. Jest ZALECANA przy cerach naczynkowych, trądzikowych (nawet przy trądziku różowatym), łojotokowych. I nie trzeba omijać miejsc z "ropniakami", a wręcz powinniśmy oczyszczać je tlenem. Niszczymy wtedy bakterie beztlenowe. Sól fizjologiczna używana do zabiegu chłodzi skórę, więc nie odczuwamy pieczenia, a wręcz przeciwnie - zabieg jest bardzo przyjemny, a cera po nim jest rozświetlona.
I uwaga - jedna z zaprzyjaźnionych kosmetyczek odkryła ostatnio, że wykonując zabieg oxybrazji aparatem criss hydroxy, można zlikwidować objawy łuszczycy!

Edytowane przez niewojt
Czas edycji: 2010-12-16 o 21:39
niewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 08:52   #5
kosmet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Łuszczycę?? Oxybrazją??!! Człowieku idź się douczyć! łuszczyca to choroba zapalna, a stanów zapalnych podrażniać mechanicznie nie wolno w ŻADEN sposób! ponadto co ze zjawiskiem krwawienia po usunięciu łusek?
Chętnie zasięgnę informacji na temat tej rewolucyjnej metody leczenia łuszczycy...
Może posiada Pan/Pani jakies badania, zdjęcia na ten temat?
Kwestia "leczenia" trądziku różowatego oxybrazją też mnie zastanawia... Ja bym się raczej nie zdecydowała.. ale chętnie zasięgnę fachowych informacji od użytkownika niewojt
A co do samego zabiegu Oxybrazji to naprawdę REWELACJA! Sama korzystałam, skóra jest wygładzona, zmiękczona, nawilżona. Polecam wszystkim. po wypróbowaniu oxybrazji już nigdy nie zdecyduję się na mikro!
kosmet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:19   #6
niewojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Oxybrazja (przynajmniej wykonywana aparatem criss hydroxy, bo na temat innych urządzeń nie będę się wypowiadać) nie jest typową mikrodermabrazją. Tym urządzeniem można wykonywać wiele różnych zabiegów. Mikrodermabrazja jest szczerze mówiąc jednym z mniej istotnych.
Nasz sprzęt i jego możliwości były badane w Zakładzie Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. mamy na piśmie wyniki badań. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi.
Mogę też na priv podać kontakt do salonu, który specjalizuje się w zabiegach likwidujących łuszczycę.
niewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 08:15   #7
kosmet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Tak, widziałam te "badania" i szczerze mówiąc dziwię się, że uczelnia medyczna opublikowała cos takiego. Artykuł, jak dla mnie (i nie tylko mnie) nie jest ani trochę publikacją naukową i wiarygodnym źródłem informacji na temat działania Oxybrazji Criss Hydroxy. Zamieszczanie wyników w stylu "...zaobserwowano poprawę" nic nie mówi. Jaką poprawę? po ilu zabiegach? jak długo sie utrzymywała? Poza tym próba liczaca 10 probantów to żadna próba..
Najbardziej mnie zastanawia "cudowny" ubytek centymetrów w obwodzie u osób poddanych zabiegowi na obszary objęte cellulitem 5-7 centymetrów biodrach - Drogie Panie oto jak się mozna pozbyc cellulitu :d
Chętnie zapoznam sie z materiałami na temat leczenia łuszczycy.
Pozdrawiam
kosmet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 06:00   #8
niewojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

No cóż... Ja nie mam podstaw, by nie wierzyć w to, co otrzymałam na piśmie. A jeśli ktoś ma inne zdanie niż osoby, które prowadziły badania, może przecież skontaktować się z autorką opinii (jej nazwisko oraz miejsce wykonywania badań nie jest tajne) i dowiedzieć się jaka jest różnica między tradycyjnym złuszczaniem naskórka a zabiegiem wykonywanym aparatem Criss Hydroxy. Może też dowiedzieć się, dlaczego pani magister napisała opinię w taki, a nie inny sposób.
Pozdrawiam.
niewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:57   #9
Dorka_Sz
Zadomowienie
 
Avatar Dorka_Sz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Okolice Rybnika
Wiadomości: 1 519
GG do Dorka_Sz
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

http://www.groupon.pl/oferty/rybnik/bellevisage-gliwice
Na grouponie jest fajna oferta . Kusi mnie ogromnie. Robił ktoś jakieś zabiegi w Belle Visage w Gliwicach?
89zł na dwa zabiegi to chyba fajna cena

__________________



Edytowane przez Dorka_Sz
Czas edycji: 2011-08-25 o 13:51
Dorka_Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:16   #10
AgnesElka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Skorzystałam z zabiegu oxybrazji przed ślubem mojej siostry. Pani kosmetyczka poleciła mi ten zabieg, byłam bardzo zadowolona, moja skóra była napięta, gładka, odświeżona a...i makijaż na mojej skórze trzymał się super. Na pewno go powtórzę.
AgnesElka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 07:39   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

jesli chodzi o efekt, to na pewno jest lepsza mikro.
Oxybrazja to tak zwany zabieg bankietowy. Buzka jest nawilzona, gladziutka, ale to tylko na chwile.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 12:34   #12
BodyKarma
Przyczajenie
 
Avatar BodyKarma
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Zarówno Oxybrazja jak i Mikrodermabrazja służą do złuszczenia warstwy rogowej naskórka.

Oxybrazja - złuszczanie odbywa się za pomocą dyszy, z której pod wpływem ciśnienia wydobywa się sól fizjologiczna i tlen, i to właśnie sól fizjologiczna jest czynnikiem złuszczającym w tym zabiegu. Warto też pamiętać o dobroczynnym dla naszej skóry działaniu tlenu (świetne efekty w przypadku tzw. skóry palacza).

Zabieg OXYBRAZJI jest delikatną formą złuszczenia naskórka, nadaje się do każdej skóry, również wrażliwej i naczynkowej, w tym również z trądzikem różowatym i łuszczycą, mogą z niego korzystać kobiety w ciąży,
zalecany dla osób, które lubią chłodne zabiegi. Bezpośrednio po zabiegu nie ma zaczerwienień, skóra jest napięta, wygładzona i rozświetlona.

Mikrodermabrazja - złuszczanie naskórka odbywa się specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu, zasysająca pompa wciąga martwy zrogowaciały naskórek złuszczony kryształkami diamentu.

Zabieg MIKRODERMABRAZJI sprawdza się w przypadku skór grubych, daje bardzo fajny efakt odświeżenia oraz wygładzenia; nie jest natomiast polecany w przypadku skór cienkich, naczynkowych, z trądzikiem różowatym, nie stosuje się u kobiet w ciąży.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, więc nie stosuje się tej metody przed "wielkim wyjściem".

W przypadku trądziku ropowniczego skupionego zalecana jest napierw wizyta u dermatologa.

Po zabiegach złuszczania naskórka powinno się bezwzględnie stosować kremy z filtrem UV.

Agnieszka Body Karma
BodyKarma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 14:30   #13
Izabella267
Przyczajenie
 
Avatar Izabella267
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Stanowczo oxybrazja. Jest bezpieczniejsza dla skóry, mniej inwazyjna i moim zdaniem daje lepsze efekty. Ja kiedyś chodziłam na mikrodermabrazję, ale odkąd na moją twarz została zastosowana oxybrazja (polecam bardzo gorąco i serdecznie!) to moja twarz jest delikatniejsza i mniej uczula się na słońce, co dotychczas było dla mnie wielkim, naprawdę wielkim problemem.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-05 o 15:34 Powód: link
Izabella267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:08   #14
Ryska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: oxybrazja czy mikrodermabrazja??

Ja korzystałam z obydwu zabiegów. Oba (niejednokrotnie) wykonywałam w gabinecie QCliniqu. xxxZ mikrodermabrazji korzystam zimą, bo to jednak mocniejszy, bardziej inwazyjny zabieg. Oxybrazję zostawiam sobie na lato, kiedy skóra jest opalona i bardziej wrażliwa. Mam skórę podobną do Twojej, wiec moge polecić Ci zarówno jeden jak i drugi zabieg.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-18 o 11:52 Powód: link
Ryska23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-18 11:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.