Szczepienie (covid) w ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-26, 09:31   #1
chowanna
Rozeznanie
 
Avatar chowanna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 533

Szczepienie (covid) w ciąży.


Witajcie. Przepraszam jeśli taki temat już gdzieś się pojawił, ja jednak nie mogłam znaleźć informacji na ten temat. Zatem czy będąc w ciąży będziecie szczepić się na covid? Ja obecnie jestem w 15 tygodniu. Pytając lekarza zalecił szczepienie po 20 tygodniu... Mam mieszane uczucia, nie wiem co robić. Jak Wy do tego podchodzicie? Pozdrawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 09:54   #2
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Nie jestem w ciąży, ale na Twoim miejscu bym się zaszczepiła. To taki wyjątkowy stan w którym lepiej chyba unikać niepotrzebnych chorób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 09:58   #3
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Szczepiłam się, w 24 i 29 tc (byłam zdecydowaną już wcześniej, ale tak wypadło z najwcześniejszych terminów po otwarciu rejestracji dla mojej grupy wiekowej).

Kobiety w ciąży są w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu Covid, więc dla mnie decyzja była jasna. Zgodnie z zaleceniami PTG najlepiej jest się szczepić po okresie organogenezy, więc w drugim trymestrze już spokojnie można. Dodatkowy plus to przekazanie dziecku przeciwciał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 12:18   #4
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Jestem w ciąży, zaszczepiłam się. Zdecydowałam się ze względu na uniknięcie ryzyka ciężkiego przechorowania oraz zmniejszenie ryzyka (choć jestem świadoma, że nie wyeliminowania całkowicie) zachorowania w ogóle, a w związku z tym ryzyka szeregu komplikacji przy przyjmowaniu do szpitala, porodzie, poporodowym kontakcie z dzieckiem. Śledziłam literaturę medyczną na ten temat, najnowsze doniesienia i wyniki badań, wytyczne polskie i zagraniczne i zdecydowałam się zaczekać ze szczepieniem do II/ III trymestru - moim zdaniem to najbezpieczniejszy moment, plus duże prawdopodobieństwo przekazania przeciwciał dziecku w odpowiednio dużym natężeniu. 2. dawkę przyjęłam w 29. tc.
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 13:21   #5
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Po rozmowie z lekarzem zdecydowałam się na szczepienie, miałam w 17 i 20tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 15:53   #6
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Ja obecnie jestem w 29tc, moja ginekolog prowadząca ciąże mi szczepienie poleciła, ale po skończonym 1 trymestrze. Szczepiłam się w sumie już w drugiej połowie ciąży bo tak akurat dorwałam termin.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:44   #7
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Szczepiłam się w II trymestrze.
Bardziej obawiałam się skutków przechorowania (udokumentowanych) niż rzekomych skutków szczepienia (wyimaginowanych, bo jakoś do tej pory nie udowodniono w rzetelnych badaniach, że szczepienie ma negatywny wpływ na ciążę czy dziecko).
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-08, 16:46   #8
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Szczepiłam się Pfizerem. 26 i 31tc. Zero objawów oprócz minimalnego bólu w miejscu wkłucia. Obecnie 33tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 09:43   #9
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Ja się nie zdecydowałam na szczepienie bo bałam się powikłań np wysokiej gorączki itp po szczepieniu. Tylko że ja zaraz na początku 2 trymestru przeszłam covid i to bardzo łagodnie ( jak zresztą każde przeziębienie/grypę którą w początkowym etapie ciąży zaliczyłam).

Tylko dodam że każda osoba w mojej rodzinie która wcześniej miała covid a potem szczepienie takie wzmożone objawy miała tj ok 39 st gorączki przez kilka dni, duże osłabienie, zawroty głowy i potem po ok tygodniu od razu łapali jakieś grypsko które 1-2 tygodnie trwało i nie chciałam sobie już tego fundować.
U mnie ginekolog powiedziała że nie namawia ale też nie mówi nie to moja decyzja. Natomiast położna odradzała gdyż tak jak ja uważała że nie ma jeszcze takich dokładnych badań na temat wpływu na ciążę i o ile sprawdzone szczepienia np na grypę poleca to z tym by się wstrzymała aż więcej będzie wiadomo - ja jednak zaszłam w ciąże jak jeszcze szczepień w Polsce nie było i dopiero tak naprawdę zaczęli szczepić pierwsze osoby kiedy byłam w 2 miesiącu ciąży.

Edytowane przez ekrystal
Czas edycji: 2021-08-13 o 09:45
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:08   #10
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

Ja zaszczepiłam się w drugim trymestrze. Oprócz bólu ręki nie odczułam żadnych skutków szczepionki. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale mój lekarz, wszystko mi wytłumaczył i mnie przekonał. Sama bardziej wierzę nauce i badaniom niż teoriom spiskowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:10   #11
ninqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 147
Dot.: Szczepienie (covid) w ciąży.

I dawkę przyjęłam przed ciążą drugą na początku 2go trymestru. I wszystko jest ok.
ninqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-13 14:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.