Jaki krem na zimę do cery mieszanej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 11:14   #1
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Question

Jaki krem na zimę do cery mieszanej?


Witam, mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków w strefie T.
Czyli policzki mam suche lub normalne a czoło, nos, broda tłuste ;D
Nie mam zielonego pojęcia jaki krem mam kupić żeby ochraniał moją twarz przed zimnem (mam też delikatne naczynka dlatego muszę dobrze chronić twarz przed mrozem) a jednocześnie nie przetłuszczał jej bo wtedy mam więcej krostek ;/ zawsze używałam tych tłustych kremów np. z ziaji półtłusty oliwkowy...
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 11:17   #2
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Question Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Witam, mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków w strefie T.
Czyli policzki mam suche lub normalne a czoło, nos, broda tłuste ;D
Nie mam zielonego pojęcia jaki krem mam kupić żeby ochraniał moją twarz przed zimnem (mam też delikatne naczynka dlatego muszę dobrze chronić twarz przed mrozem) a jednocześnie nie przetłuszczał jej bo wtedy mam więcej krostek ;/ zawsze używałam tych tłustych kremów np. z ziaji półtłusty oliwkowy...
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 11:50   #3
Kaveri
Spaceroholiczka
 
Avatar Kaveri
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 27 526
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Dołączam się do pytania. Mam identyczną cerę, a na dodatek większość kremów mnie zapycha
__________________
Kaveri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:09   #4
betty29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Ja również mam cerę mieszaną.Moim zdaniem powinnaś używać inny krem na strefę T a inny na policzki.Na strefę T jakiś lżejszy, niezapychający i przeznaczony do cery problematycznej a na policzki do cery suchej albo normalnej.Ja tak robię ponieważ każda ze stref potrzebuję czegoś innego.Na policzki nakładam mocno nawilżający bo tam moja skóra zimą szybko się przesusza a do strefy T mam lekki krem bez parabenów (nie zapycha pory), który lekko matuje.
betty29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:12   #5
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Cytat:
Napisane przez patka666 Pokaż wiadomość
Witam, mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków w strefie T.
Czyli policzki mam suche lub normalne a czoło, nos, broda tłuste ;D
Nie mam zielonego pojęcia jaki krem mam kupić żeby ochraniał moją twarz przed zimnem (mam też delikatne naczynka dlatego muszę dobrze chronić twarz przed mrozem) a jednocześnie nie przetłuszczał jej bo wtedy mam więcej krostek ;/ zawsze używałam tych tłustych kremów np. z ziaji półtłusty oliwkowy...
To może ziaja ogórkowy? Jest do twarzy normalnej, mieszanej i tłustej. Nawilża, ale nie zapycha.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:41   #6
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Dziewczyny żadnych tłustych kremów do cery mieszanej. Takie kremy są za ciężkie dla naszych cer (sama też mam mieszaną). Musimy wybierać kremy lekkie, najlepiej emulsje i mocno nawilżające albo delikatnie matujące i z filtrami. Na zimę wystarczy filtr SPF 15 (latem min. SPF 20). Ja stosuję kremy nawilżające marki Bandi. Są bardzo lekkie - dla mnie to rzadkość, bo zawsze po kremach nawilżających miała błyszczącą buzię oraz w białych krostkach. A po tych tego absolutnie nie ma - moja buzia wręcz wchłania wszystko z kremu, po prostu go "łyka" w całości - a są to kremy nawilżające lub intensywnie nawilżające.
Niedawno sklep Bandi obchodził urodziny i można było kupić ich produkty bez kosztów wysyłki - nie wiem czy jeszcze jest taka opcja, ale kosmetyki są warte zakupu Jedyny ich minus to brak filtrów SPF. Trzeba dodatkowo ochronić buzię kremem BB albo fluidem z filtrem.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:05   #7
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

a przez takie nawilżanie twarzy zimą nic się nie stanie...? bo zawsze bałam się używać kremów nawilżających
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 14:11   #8
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

a takie kremy nawilżające zimą mi nie zaszkodzą? zawsze bałam się używać kremów nawilżających zimą bo myślałam że odmrozi mi się buzia albo coś ;D dlatego pytam ;>
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:35   #9
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Cytat:
Napisane przez patka666 Pokaż wiadomość
a takie kremy nawilżające zimą mi nie zaszkodzą? zawsze bałam się używać kremów nawilżających zimą bo myślałam że odmrozi mi się buzia albo coś ;D dlatego pytam ;>
Nie absolutnie, nawilżające nie oznacza, że buzia jest pokryta wodą, która może marznąć itp. Zimą właśnie buzia często się wysusza od zimnego wiatru i od niskiej temperatury.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:36   #10
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

właśnie mi także wydaje się że kremy nawilżające nie są odpowiednie na zimę- zawierają w składzie wodę na jednej z pierwszych pozycji która po zetknięciu z mrozem zamarza i może być na twarzy jeszcze gorzej niż było- szczególnie jeśli chodzi o cerę naczynkową.
nie chcę się tu wymądrzać- kosmetyczką nie jestem- ale tak mi się wydaje
__________________
kosmetyczka
szafa


wish
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:45   #11
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

no to mi namieszałyście ;D jedna mówi o kremach nawilżających a druga że nawilżające zawierają wodę ;D korci mnie trochę żeby wypróbować krem nawilżający ;> a Tb "subiektywna Vera" nic ci się nie dzieje przy takich mrozach? masz może cerę skłonną też do naczynek? bo ja mam takie malutkie naczynka przy nosie...nie są jakieś widoczne ale to oznacza że mam delikatną twarzyczkę ;D
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 15:06   #12
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Mam skórę mieszaną i skłonną do rumienia na policzkach Kremy nawilżające w większości przypadków nie zawierają wody jako głównego czynnika nawilżającego. Bo woda wbrew pozorom nie nawilża dobrze skóry Bo gdyby tak było to po co stosować balsamy nawilżające po kąpieli?
Kremy nawilżające zawierają (w zależności od producenta) różne substancje nawilżające tj. kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, keratynę, aminokwasy, kwas glikolowy, kwas kojowy, mleczne proteiny, kwasy nukleinowe itd. Ale na pewno nie woda nawilża w kremach nawilżających
Woda wchodzi w skład każdego kosmetyku, ale nie pełni roli nawilżacza skóry.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Na wielkie mrozy (-20 C) to rzeczywiście sięgnijmy po krem ochronny, ale na co dzień zimą (-5 C do -10 C) nie jest konieczny
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl

Edytowane przez subiektywna Vera
Czas edycji: 2012-08-18 o 15:04
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:08   #13
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

oczywiście, że woda nie nawilża, ale jest głównym nośnikiem substancji hydrofilowych, które wymieniłaś jako nawilżacze (te kw.hialuronowe, mocznik itp) i w takich kremach występuje w większej ilości.
w kremach półtłustych i tłustych wody jest dużo mniej, z tego względu że substancje które występują w tych kremach są z reguły rozpuszczalne w tłuszczach (stąd też nazwa: półtłusty, tłusty) i nie ma obawy że zamarznie.
nie jest to typowa wiedza z zakresu kosmetologii, bo tak jak mówiłam wcześniej z tą dziedziną nie mam nic wspólnego, ale jestem farmaceutką (więc chyba pokrewnie ) i na studiach przynajmniej tak mnie uczono.
ale chętnie poznam opinię prawdziwego kosmetologa
__________________
kosmetyczka
szafa


wish
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:19   #14
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

czyli na strefę T mam używać kremu nawilżającego czy nadal pozostać przy półtłustym ? bo na jedno chce mieć dobrze chronioną twarz a znowu na drugie chce żeby nie występowały po natłuszczeniu syfi...
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:22   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Co do kremów ... Gdy jest mróz na dworze np -28 stopni to lepiej jest użyć kremu tłustego albo półtłustego, gdyż taki krem lepiej zabezpieczy buzię, da jej tłustszą, bogatszą warstwę ochronną Gdy jest mróz, taki powiedzmy do -5 stopni, - 10 , nie ma zamieci śnieznych, to można użyć kremu nawilżającego

Kremy nawilżające nie odmrożą skóry, bo jest tam woda... ponieważ ta woda wyparowuje bardzo szybko, zaraz po nałożeniu kremu na skórę
Ale faktem jest jak już prędzej napisałam że lepiej w czasie mrozów ochroni krem tłustszy.

Autorko... pamiętaj, że warstwę ochronną, która chroni skórę ( i naczynka w twoim przypadku) jest także makijaż. Także zimą warto nałożyć podkład, puder nawet jeśli normalnie się tego nie robi
Gdzie masz na twarzy te naczynka? Skoro skóra na policzkach jest sucha, możesz zacząć używać kremu tłustszego tylko na te partie, a na strefę T krem lżejszy+ makijaż. Przeanalizuj składy kosmetyków i sprawdź co cię zapychA, a potem poszukaj kosmetyku który nie ma tego składnika w składzie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:23   #16
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

wydaje mi się że zimą powinnaś używać półtłustych, ale znajdź sobie taki bez substancji zapychających, które powodują zatykanie porów i "niespodzianki" na twarzy
__________________
kosmetyczka
szafa


wish
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:39   #17
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Kiedy gdzieś wychodzę (oprócz własnego podwórka ;D) zawsze pudruje buźkę żeby zakryć niedoskonałości naczynka występują u mnie w bardzo bardzo małej ilości koło nosa...
właśnie o to chodzi że nie mam pojęcia co mnie zapycha, wiem na pewno że nie powinnam stosować żadnych produktów z alkoholem bo to wysusza moją skórę, podrażnia i mogą powstawać krostki. Kupiłam sobie ostatnio krem z Ziaji z serii TinTin na lato oczywiście ale przestałam go używać na całą twarz bo zawierał kwas salicylowy...teraz używam go tylko punktowo na krostki a co do tematu kremu na zimę to zrobię tak jak mówiła Agnieszka: gdy będzie trochę zimno -5/-10 stopni nawilżę twarz a kiedy wystąpią duże mrozy użyje kremu półtłustego ;>
dziękuje wszystkim za porady ;]

Edytowane przez patka666
Czas edycji: 2012-08-18 o 15:40
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:33   #18
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Nikt ci nie zagwarantuje, że nic się nie stanie - każda skóra jest inna. Generalnie jeśli to będzie krem, nie żel, albo jakaś żelowo-kremowa mikstura, powinno byc ok w zimie...Poszukaj specjalnych kremów do skóry naczynkowej.


Ziaja oliwkowa powodowała u ciebie wysyp?
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 19:01   #19
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Tak, ziaja powoduje u mnie wysyp dlatego że w strefie T mam cerę tłustą a jeszcze jak się doda do tego półtłusty krem czy tłusty to wiadomo że skóra robi się jeszcze bardziej tłusta i świecąca ;p
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 20:54   #20
betty29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Dlatego w strefie T musi być inny krem.Ja używam w strefie T kremu Ren Hydra-Calm Global Protection i jest super, uspokaja mi moją strefę T nawilża ale nie przetłuszcza.

Tutaj był kiedyś podobny wątek, warto poczytać
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=292262



betty29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:09   #21
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

dziękuje za podesłanie linku
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:26   #22
betty29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

a nie ma za co sama przy okazji poczytałam co dziewczyny stosowały na zimę
betty29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 22:13   #23
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

cześć, mam taką sama cerę tzn. tłuste T i suche policzki i w zimie używam kremu regenerującego Nivea z serii Piękno i Świeżość, tyle, że ja jestem przed 40 stką.Ale to jest mój, sprawdzony krem, który używam kilka lat i jestem bardzo zadowolona. Nie przetłuszcza twarzy i co najważniejsze, że błyszczę
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 10:44   #24
jahewelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Generalnie na zimę zawsze powinny być stosowane kremy tłuste, ale wydaje mi się, że w tym przypadku odpowiednie będą mocno nawilżające.
jahewelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 10:49   #25
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Tylko trochę się boję żeby od tych nawilżających nie odmrozić sobie buźki
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:51   #26
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Było już z tysiąc takich wątków
Ale OK, ja polecam Iwostin z serii Sensitia krem lipidowy na zimę. Ma dobre recenzje w KWC i nie jest drogi, ma też filtr (ale nie wiem jak reaguje z kolorówką).
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:33   #27
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

zalezy co jest tym skladnikiem nawilzajacym

poza tym zwykle robi sie tak ze rano nakladasz krem nawizajacy, a przed wyjsciem na dwor ochronny.... dobrą taka serie ma Flos-Lek, nazywa sie winter care, stosuje ja od kilku lat
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:53   #28
aga29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 182
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

dobre recenzje na kwc ma tez Flos Lek Winter Care, kosztuje kilka zlotych, muszę sie za nim rozejrzeć
aga29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 10:53   #29
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Ja używan kremu z firmy Dermedic.
Każdas skóra reaguje indywidualnie, co będzie dobre dla jednej osoby niekoniecznie dla Ciebie musi być dobre Metodą prób i błędów musisz znależć swój jedyny, idealny krem. Możesz podejść do jednej z aptek i poprosić o próbki, wtedy możesz bez ryzyka zakupić idealny krem
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Edytowane przez Summer Vine
Czas edycji: 2012-10-30 o 11:40
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 12:56   #30
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Jaki krem na zimę do cery mieszanej?

Cytat:
Napisane przez betty29 Pokaż wiadomość
Ja również mam cerę mieszaną.Moim zdaniem powinnaś używać inny krem na strefę T a inny na policzki.Na strefę T jakiś lżejszy, niezapychający i przeznaczony do cery problematycznej a na policzki do cery suchej albo normalnej.Ja tak robię ponieważ każda ze stref potrzebuję czegoś innego.Na policzki nakładam mocno nawilżający bo tam moja skóra zimą szybko się przesusza a do strefy T mam lekki krem bez parabenów (nie zapycha pory), który lekko matuje.
Mam to samo zdanie - mam cerę mieszaną i muszęstosować 2 różne kremy, żeby nie pogarszać..

Cytat:
Napisane przez patka666 Pokaż wiadomość
a przez takie nawilżanie twarzy zimą nic się nie stanie...? bo zawsze bałam się używać kremów nawilżających
Jeśli masz cerę naczynkową dodatkowo, nie powinnać silnie nawilżać zaraz przed wyjściem na mróz - efekt to popękane naczynka.
Może będziesz na noc silniej nawilżać, a na dzień tak tylko trochę?

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
Ja używan kremu z firmy Dermedic.
Każdas skóra reaguje indywidualnie, co będzie dobre dla jednej osoby niekoniecznie dla Ciebie musi być dobre Metodą prób i błędów musisz znależć swój jedyny, idealny krem. Możesz podejść do jednej z aptek i poprosić o próbki, wtedy możesz bez ryzyka zakupić idealny krem
Niestety trzeba się na sobie przekonać
A z próbkami nigdy nic nie wiadomo, moja cera (w strefie T) dobrze reagowała na jeden krem podczas próbowania z próbki, a potem po kilkunastu dniach coś się jej nie spodobało..
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-02 11:13:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.