Mamy Grudniowe 2019 - część II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-05, 13:30   #451
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
No mój dotychczasowy gin też mówi, ze jak jest ok to 4 tygodnie są optymalne, ale u mne raz że ciągle coś wypada, a dwa że mu powiedziałam, że ja z tych bardziej panikujących i będę przychodzić co 3 tygodnie maksymalnie. 2 miesiące to chyba bym osiwiała
No ja raz się stresuje raz nie. Będę spokojniejsza jak będę czuć ruchy malucha, a jak na razie jak marudzę że nie wiem co u dziecia to TZ zawsze wyskakuje z tekstem, że przecież nie uciekł i jest gdzie ma być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 13:46   #452
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
To obok mnie juz na co kogo stac i kto co lubi, ja wolę drewniany domek w lesie haha. i kielbase z ogniska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie z ciekawości obejrzałam ceny na lipiec/ sierpnień i powtórzę to co rano pisałam: w tym kraju ludzi do reszty po*****
Kurde, aż weszłam też na konto na Traveliście ( tam kupuje w PL wyjazdy) i za 4 dni ( 3 noce), pełne wyżywienie, dwie osoby zapłaciłam 577 PLN. Z psem. Teraz dwie noce/dwie osoby pokazuje 1700, a pies 100 zł/doba. Chore.

Nie wiem co się dzieje, ale właściwie wszystkie usługi powoli stają się towarem dla bogatych ludzi. Wszystko tak masakrycznie drożeje, że jak tak dalej pójdzie, to będą musieli dokładać nam nie 500+ a 5000+.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 14:06   #453
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
No właśnie z ciekawości obejrzałam ceny na lipiec/ sierpnień i powtórzę to co rano pisałam: w tym kraju ludzi do reszty po*****
Kurde, aż weszłam też na konto na Traveliście ( tam kupuje w PL wyjazdy) i za 4 dni ( 3 noce), pełne wyżywienie, dwie osoby zapłaciłam 577 PLN. Z psem. Teraz dwie noce/dwie osoby pokazuje 1700, a pies 100 zł/doba. Chore.

Nie wiem co się dzieje, ale właściwie wszystkie usługi powoli stają się towarem dla bogatych ludzi. Wszystko tak masakrycznie drożeje, że jak tak dalej pójdzie, to będą musieli dokładać nam nie 500+ a 5000+.
Ale ludzie dalej twierdzą, że 500 plusy to jest wspaniały pomysł i się cieszą jak pies na kiełbasę. Szkoda gadać.

Dziewczyny, czy któraś z Was też rozważa pieluszki wielorazowe zamiast pampersów?

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ja już nie liczę, no była cała wyprawka za to co wydaliśmy od kwietnia na lekarza, badani i leki
Ale gdyby nie to to nie byłoby potrzeby wyprawki, wiec coś za coś

Moi rodzice jeżdżą do Swornychgaci na Kaszuby co roku, tak im się spodobało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myśmy całą wyprawkę wydali już na etapie starań
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 14:12   #454
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Zebys wiedziala... wszystko drozeje.ale zeby zabulic za wakacje w ekskluzywnym hotelu na zadupiu pare tysi to naprawde trzeba miec wypłatę jak moje 4 wg mnie w takie miejsca jedzie sie troche pobiwakowac i caly w tym urok hmmm.... do takiego hotelu to ja mogę jechać do Hiszpanii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

U nas akurat z Tymkiem od razu pykło ale z Leonem znam temat od podszewki.....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 14:20   #455
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Zależy jakie kto ma plany na wypoczynek. Dla mnie warunki muszą być po prostu komfortowe, bo nie jadę na wakacje siedzieć w hotelu. Na ten moment raczej też wybieram domek pod lasem albo jakiś niedrogi pensjonat, bo siedzenie w hotelu, nawet najlepszym, ze spa i wszelkimi udogodnieniami pojmuję jako wyjątkowo nudne.

Idealne wakacje to takie gdzie pakuję się rano i w drogę. A wracam jedynie żeby się przespać. Ewentualnie właśnie na grilla.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 14:28   #456
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

No wlasnie kazdy czegos innego oczekuje jednak, ja tez nie z tych siedzących na tylku wystarczy mi domek z łazienką i kuchnią zeby zrobić cos do jedzenia w ogole uwielbiam takie biwakowe klimaty lowienie ryb, zbieranie grzybów, hamak w cieniu z ksiazka itd...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 14:51   #457
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Zebys wiedziala... wszystko drozeje.ale zeby zabulic za wakacje w ekskluzywnym hotelu na zadupiu pare tysi to naprawde trzeba miec wypłatę jak moje 4 wg mnie w takie miejsca jedzie sie troche pobiwakowac i caly w tym urok hmmm.... do takiego hotelu to ja mogę jechać do Hiszpanii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I właśnie o to chodzi każdy powinien wybierać taki tryb wypoczynku, jaki mu pasuje, no ale dobrze byłoby mieć jednak ten wybór. A przy tych galopujących cenach niedługo się okaże, ze magiczne 500+ nie pomoże i wszyscy będziemy jeździć na urlop pod namiotTo ja Wam jeszcze apropos tych biwaków powiem, ze X lat jezdziliśmy ze znajomymi wlasnie na takie zadupie pośrodku niczego nad jeziorem- las, grzyby, miejsce na grilla. W tym roku dzwonię zapytać o wolny weekend dla naszej ekipy i słyszę, ze owszem, ale trochę ceny się zmieniły i kosztuje teraz 180 zł. za pokój. No borze szumiący, mnie to rozwala. Dwa lata temu płacliśmy połowe a i tak za ten standard nieco spartański to była cena wygórowana. A moja pensja niestety aż dwukrotnie nie urosła.

Edytowane przez raficzyca
Czas edycji: 2019-07-05 o 14:55
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 15:03   #458
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja mam nadzieje, ze Bede miala usg na kazdej wizycie, póki co tak jest. U poprzedniej gin musialam zapłacić za ta przyjemność , obecna nic nie wspomina i robi po prostu te usg. no ale zobaczymy , będę sie domagac i walczyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak bez usg sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko w porządku?

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość


Dziewczyny boli was jeszcze podbrzusze ?


A to moje zamówienie z h&m Załącznik 7681901


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie jeszcze kilka dni temu przez moment pobolewalo, jak na okres i to tyle. Od tamtej pory nic.


Voice, ja na pewno poczytam o tych pieluszkach, bo temat jest na pewno warty uwagi.


Od wczoraj czuję czasem w lewym boku, trochę powyżej jajnika, jakby mi pękał bąbelek powietrza. Czułam to kilka razy od wczoraj, a dzisiaj to samo. Teraz siedzę i co kilka minut mi coś tam pyka. Mogą być to już te pierwsze ruchy? Normalne, że tylko po jednej stronie?

Jadę dzisiaj do H&m po spodnie ciążowe. Pogoda się tak u nas popsuła, że muszę mieć już jakies długie wygodne jeansy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 15:38   #459
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ale ludzie dalej twierdzą, że 500 plusy to jest wspaniały pomysł i się cieszą jak pies na kiełbasę. Szkoda gadać.



Dziewczyny, czy któraś z Was też rozważa pieluszki wielorazowe zamiast pampersów?

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------





Myśmy całą wyprawkę wydali już na etapie starań


Ja chce używać wielopielo, pewnie nie od samego początku, ale jak się trochę ogarnę to tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
No właśnie z ciekawości obejrzałam ceny na lipiec/ sierpnień i powtórzę to co rano pisałam: w tym kraju ludzi do reszty po*****
Kurde, aż weszłam też na konto na Traveliście ( tam kupuje w PL wyjazdy) i za 4 dni ( 3 noce), pełne wyżywienie, dwie osoby zapłaciłam 577 PLN. Z psem. Teraz dwie noce/dwie osoby pokazuje 1700, a pies 100 zł/doba. Chore.

Nie wiem co się dzieje, ale właściwie wszystkie usługi powoli stają się towarem dla bogatych ludzi. Wszystko tak masakrycznie drożeje, że jak tak dalej pójdzie, to będą musieli dokładać nam nie 500+ a 5000+.


Jak będą dokładać 5000+ to za chwile wczasy będą kosztować nie 5k tylko 20k. Szkoda, ze większość ludzi tego nie widzi, cieszą się z pieniazka a nawet ci idealiści, co będą dziecku na konto odkładać jakoś nie myślą o tym, ze wartość tych pieniądzy jest żadna i za pare lat za takie uskładane na kocie pieniądze nie będzie i tak się dało nic kupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 15:43   #460
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja chce używać wielopielo, pewnie nie od samego początku, ale jak się trochę ogarnę to tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------





Jak będą dokładać 5000+ to za chwile wczasy będą kosztować nie 5k tylko 20k. Szkoda, ze większość ludzi tego nie widzi, cieszą się z pieniazka a nawet ci idealiści, co będą dziecku na konto odkładać jakoś nie myślą o tym, ze wartość tych pieniądzy jest żadna i za pare lat za takie uskładane na kocie pieniądze nie będzie i tak się dało nic kupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Można kupić obligacje od państwa za 500+. Muszę coś więcej na ten temat poczytać, ale brzmi ciekawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 16:11   #461
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
A jak bez usg sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko w porządku?


Mnie jeszcze kilka dni temu przez moment pobolewalo, jak na okres i to tyle. Od tamtej pory nic.


Voice, ja na pewno poczytam o tych pieluszkach, bo temat jest na pewno warty uwagi.


Od wczoraj czuję czasem w lewym boku, trochę powyżej jajnika, jakby mi pękał bąbelek powietrza. Czułam to kilka razy od wczoraj, a dzisiaj to samo. Teraz siedzę i co kilka minut mi coś tam pyka. Mogą być to już te pierwsze ruchy? Normalne, że tylko po jednej stronie?

Jadę dzisiaj do H&m po spodnie ciążowe. Pogoda się tak u nas popsuła, że muszę mieć już jakies długie wygodne jeansy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem bo na kazdej zawsze mialam, ale wiem ze i w PL i u nas sie praktykuje tez te glowne usg plus poczatkowe i to tyle.
Wiem,ze jest sluchanie tętna dziecka , mierzenie brzucha plus pozniej od 26tyg chyba ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Oj wartość pieniadza sie bardzo zmienia, znajomi kupili 6l temu dom wolnostojacy 10letni w cenie teraz szeregowca do remontu.... a to tylko szesc lat.... szkoda ze przez te 6lat zarabiam tylko 2e wiecej na godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 16:20   #462
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Nie wiem bo na kazdej zawsze mialam, ale wiem ze i w PL i u nas sie praktykuje tez te glowne usg plus poczatkowe i to tyle.
Wiem,ze jest sluchanie tętna dziecka , mierzenie brzucha plus pozniej od 26tyg chyba ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Oj wartość pieniadza sie bardzo zmienia, znajomi kupili 6l temu dom wolnostojacy 10letni w cenie teraz szeregowca do remontu.... a to tylko szesc lat.... szkoda ze przez te 6lat zarabiam tylko 2e wiecej na godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ceny teraz za mieszkania w PL a przynajmniej w Wawie są straszne. Teraz u mnie na osiedlu mieszkania kosztują podobno ok. 10 tys za m2. Jak ja kupowałam płaciłam zdecydowanie mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-07-05 o 18:53
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 16:50   #463
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Wypisałam się na własne żądanie. Tylko muszę iść do kontroli w następnym tyg. Najgorsze że mój gin ma urlop, będę musiała do innego gdzieś pojechać. Wyniki dopiero za 3 tyg

Przed wypisaniem miałam USG, to wszystko ok było. Pytalam się Pani doktor czy może spojrzeć między nóżki dzidzi. Ale dzidzia się wierciła i dalej na nie wiadomo. Ale nic nie znalazła między nogami i mówi że jak na razie dziewczynka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 19:01   #464
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Co tu taka cisza, weekend sie zaczal? 🤣🥳
Ja w pracy jeszcze chwile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 19:50   #465
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Co tu taka cisza, weekend sie zaczal? 🤣🥳
Ja w pracy jeszcze chwile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzeba było się czymś zająć w taką paskudną pogodę. Miałam plany na wyjście, ale mi się odechciało. Leżę w łóżku i czytam
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 20:14   #466
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mylukiet wszystkiego najnaj z okazji urodzin

Ola pięknego ślubu jutro

Ja po wizycie. Na szczęście szyjka się nie rozwiera i nie skraca, wiec tylko założyliśmy pessar, szybkie sprawdzenie akcji serca, ilości wód i położenia łożyska i kontrola za tydzień, czy pessar dobrze trzyma.

Mi jakoś dziwnie w ogóle USG w tej ciąży niepotrzebne. W pierwszej uwielbiałam wiedzieć, ile wazy, mierzy a teraz jakoś skupiam się na tym, ze skoro się rusza to żyje i to najważniejsze. Kobieta zmienna jest

Voice ja używałam przy synu wielopielo i teraz na pewno będę używać przy drugim dziecku. Rozmiary NB sprzedałam, wiec czeka mnie chociaż ten zakup dla malucha



Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ceny teraz za mieszkania w PL a przynajmniej w Wawie są straszne. Teraz u mnie na osiedlu mieszkania kosztują podobno ok. 10 tys za m2. Jak ja kupowałam płaciłam zdecydowanie mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To ty nie widziałas cen w 3city. Tutaj jak nie chcesz mieszkać w wioskach pod Gdanskiem lub w sąsiedztwie wysypiska śmieci to płacisz minimum 8tysi na totalnym blokowisku. Przyzwoite mieszkania zaczynaja się od 12 tysi...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
No niestety, urlop w PL zaczyna powoli kosztować tyle, co za granicą. A zarobki wciąż niższe. Najciekawsze jest to, że nawet w drobrych ( i drogich) hotelach trudno na wakacje znaleźć miejsce. Szukałam ostatnio miejsca na weekend w takim upatrzonym hotelu (Lemon resort w gródku nad dunajcem, może ktoś był i poleci albo odradzi) to nie dość, że miejsca dopiero na wrzesień, to cena prawie 600 PLN za noc. No z całym szacunkiem, ale za 600 PLN to ja z małżem kupię bilety a drugi koniec Europy i jeszcze na pizzę zostanie. Powariowali


Ja zaryzykuje stwierdzenie, ze za granica jest już taniej, niż w PL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-07-05 o 20:15
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 20:21   #467
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dokładnie, wakacje za granicą wychodzą porównywalnie jak te w Polsce. Nawet bym powiedziała, że taniej bo za tą cenę masz all inclusive, a w Polsce oszczędnie, bez szaleństw.

My weekend w domu. Planuje się wziąć za pakowanie i trochę porządków w szafie. Mamy już tyle rzeczy dla maluszka, ,e czas zrobić jakieś półki typowo dla niego. Myślę, że po powrocie z wakacji już konkretnie weźmiemy się za to żeby zwolnić komodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 20:40   #468
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mnie szokuje fakt ze ceny jedzenia w Niemczech sa takie jak w Polsce, a nawet taniej bo mamy duzo promocji! Tutaj kupie caly kosz jedzenia, warzyw owocow miesa jogurtów itd za 50e a w Polsce za 200zl to jeden wielki chu. 🥴🥴🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 20:54   #469
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Mylukiet wszystkiego najnaj z okazji urodzin

Ola pięknego ślubu jutro

Ja po wizycie. Na szczęście szyjka się nie rozwiera i nie skraca, wiec tylko założyliśmy pessar, szybkie sprawdzenie akcji serca, ilości wód i położenia łożyska i kontrola za tydzień, czy pessar dobrze trzyma.

Mi jakoś dziwnie w ogóle USG w tej ciąży niepotrzebne. W pierwszej uwielbiałam wiedzieć, ile wazy, mierzy a teraz jakoś skupiam się na tym, ze skoro się rusza to żyje i to najważniejsze. Kobieta zmienna jest

Voice ja używałam przy synu wielopielo i teraz na pewno będę używać przy drugim dziecku. Rozmiary NB sprzedałam, wiec czeka mnie chociaż ten zakup dla malucha






To ty nie widziałas cen w 3city. Tutaj jak nie chcesz mieszkać w wioskach pod Gdanskiem lub w sąsiedztwie wysypiska śmieci to płacisz minimum 8tysi na totalnym blokowisku. Przyzwoite mieszkania zaczynaja się od 12 tysi...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------





Ja zaryzykuje stwierdzenie, ze za granica jest już taniej, niż w PL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję dziękuję

Nie zwracałam uwagi w sumie, ale fakt ceny za mieszkania to jakaś porażka. Zresztą jak któregoś razu z ciekawości patrzyłam ceny wynajmu to się cieszę że mam swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 21:24   #470
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziękuję

Nie zwracałam uwagi w sumie, ale fakt ceny za mieszkania to jakaś porażka. Zresztą jak któregoś razu z ciekawości patrzyłam ceny wynajmu to się cieszę że mam swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My właśnie wynajmujemy teraz w Gdańsku i jak skończymy od września to będzie to znaaaczna ulga dla naszego budżetu.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 05:45   #471
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Mylukiet wszystkiego najnaj z okazji urodzin

Ola pięknego ślubu jutro

Ja po wizycie. Na szczęście szyjka się nie rozwiera i nie skraca, wiec tylko założyliśmy pessar, szybkie sprawdzenie akcji serca, ilości wód i położenia łożyska i kontrola za tydzień, czy pessar dobrze trzyma.

Mi jakoś dziwnie w ogóle USG w tej ciąży niepotrzebne. W pierwszej uwielbiałam wiedzieć, ile wazy, mierzy a teraz jakoś skupiam się na tym, ze skoro się rusza to żyje i to najważniejsze. Kobieta zmienna jest

Voice ja używałam przy synu wielopielo i teraz na pewno będę używać przy drugim dziecku. Rozmiary NB sprzedałam, wiec czeka mnie chociaż ten zakup dla malucha






To ty nie widziałas cen w 3city. Tutaj jak nie chcesz mieszkać w wioskach pod Gdanskiem lub w sąsiedztwie wysypiska śmieci to płacisz minimum 8tysi na totalnym blokowisku. Przyzwoite mieszkania zaczynaja się od 12 tysi...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------





Ja zaryzykuje stwierdzenie, ze za granica jest już taniej, niż w PL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Używałaś wielo od samego początku czy kiedy zaczęłaś? Możesz napisac co miałaś przy pierwszym dziecku? Tyle tego jest ze bania mała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 08:22   #472
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzień dobry Dziewczyny,


ale u mnie zimno! Chociaż zapowiadają 24 stopnie, tylko trochę się nie zapowiada.
Ola, trzymamy kciuki za dzisiaj, cieszcie się tym dniem!
Magda lena, teraz dużo odpoczywaj i na pewno będzie super. Znasz już termin wyników?
Powiem Wam, ze wczorajsza wizyta u gina była super. Fajny facet, luźny, ale słuchał co mówię, sprawdził wszystko cztery razy i wizyta trwała 45 minut, a nie 10 jak zwykle. Dzieć jest idealnie wymiarowy i wazy 250 g. Kostka smalcu powiedział, ze może zostać moim prowadzącym ale jeśli zdecyduję się zostać u tego starego to też nie ma stresu i że tamten jest naprawdę dobrym lekarzem, tylko charakter i dowcip ma żelazny.

gorszy fakap, że ten nowy gin i mój stary gin byli razem na roku i się znają. No ale trudno, już nic nie poradzę.

Miłego weekendu, my dalej jedziemy szukać auta.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 08:48   #473
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Midusia super wiesci🥳

Raficzyca a jaka decyzję podjęłaś, zmieniasz lekarza, czy zostajesz przy starym? 250g wow, czad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 09:29   #474
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej dziewczyny!

raficzyca wyniki dopiero za 3tyg. Strasznie długo. Także czekam.

Ogólnie dobrze się czuje, trochę mnie mięśnie brzucha bolą. Weekend mam leżący.

Mój dzieć wczoraj ważył 209g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 09:38   #475
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej dziewczyny

A we mnie dzis jakiś leń wstąpił. Planujemy dzis zrobić sobie dzień oglądania filmów, tylko właśnie jeszcze nie wiem gdzie to będziemy ogladac ma któraś z Was wykupiony pakiet netflix lub hbo go? Warto?

Magalena, kurczę,szkoda że tak Cię ten brzuch boli ale wszystko dla dobra dzieciaczka, trzymam kciuki,żeby wszystko dobrze z nim było!! A te 3 tygodnie to faktycznie kupa czasu na czekanie...

Raficzyca, to skoro ten lekarz wydał Ci się w porządku,to może warto go zmienić? Moze mniej nerwow beda Cie kosztowaly wizyty Przynajmniej

Co do cen wakacji- fakt, bardziej się chyba opłaca za granicę jechać w jakieś ciepłe miejsce, w Polsce ceny szok! A tym bardziej że z pogoda nie wiadomo jak...My w tym roku ze względu na ciążę nigdzie jednak poza PL się nie wybieramy. Wymyśliłam sobie trójmiasto,ale faktycznie jak tak patrzę na ceny to średnio to wygląda...
A może Wy polecacie jakieś fajne miejsce na nocleg w trójmieście?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Hej dziewczyny

A we mnie dzis jakiś leń wstąpił. Planujemy dzis zrobić sobie dzień oglądania filmów, tylko właśnie jeszcze nie wiem gdzie to będziemy ogladac ma któraś z Was wykupiony pakiet netflix lub hbo go? Warto?

Magalena, kurczę,szkoda że tak Cię ten brzuch boli ale wszystko dla dobra dzieciaczka, trzymam kciuki,żeby wszystko dobrze z nim było!! A te 3 tygodnie to faktycznie kupa czasu na czekanie...

Raficzyca, to skoro ten lekarz wydał Ci się w porządku,to może warto go zmienić? Moze mniej nerwow beda Cie kosztowaly wizyty Przynajmniej

Co do cen wakacji- fakt, bardziej się chyba opłaca za granicę jechać w jakieś ciepłe miejsce, w Polsce ceny szok! A tym bardziej że z pogoda nie wiadomo jak...My w tym roku ze względu na ciążę nigdzie jednak poza PL się nie wybieramy. Wymyśliłam sobie trójmiasto,ale faktycznie jak tak patrzę na ceny to średnio to wygląda...
A może Wy polecacie jakieś fajne miejsce na nocleg w trójmieście?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 10:04   #476
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dzień dobry Dziewczyny,


ale u mnie zimno! Chociaż zapowiadają 24 stopnie, tylko trochę się nie zapowiada.
Ola, trzymamy kciuki za dzisiaj, cieszcie się tym dniem!
Magda lena, teraz dużo odpoczywaj i na pewno będzie super. Znasz już termin wyników?
Powiem Wam, ze wczorajsza wizyta u gina była super. Fajny facet, luźny, ale słuchał co mówię, sprawdził wszystko cztery razy i wizyta trwała 45 minut, a nie 10 jak zwykle. Dzieć jest idealnie wymiarowy i wazy 250 g. Kostka smalcu powiedział, ze może zostać moim prowadzącym ale jeśli zdecyduję się zostać u tego starego to też nie ma stresu i że tamten jest naprawdę dobrym lekarzem, tylko charakter i dowcip ma żelazny.

gorszy fakap, że ten nowy gin i mój stary gin byli razem na roku i się znają. No ale trudno, już nic nie poradzę.

Miłego weekendu, my dalej jedziemy szukać auta.
Dzięki bardzo jak na razie staram się nie zasnąć na siedząco. Takie głupoty mi się śniły, że aż w szoku jestem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 10:16   #477
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ola powodzenia dzis! I wszystkiego najlepszego na noweh drodze zycia 🥳🥂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 10:29   #478
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

A we mnie dzis jakiś leń wstąpił. Planujemy dzis zrobić sobie dzień oglądania filmów, tylko właśnie jeszcze nie wiem gdzie to będziemy ogladac ma któraś z Was wykupiony pakiet netflix lub hbo go? Warto?

Magalena, kurczę,szkoda że tak Cię ten brzuch boli ale wszystko dla dobra dzieciaczka, trzymam kciuki,żeby wszystko dobrze z nim było!! A te 3 tygodnie to faktycznie kupa czasu na czekanie...

Raficzyca, to skoro ten lekarz wydał Ci się w porządku,to może warto go zmienić? Moze mniej nerwow beda Cie kosztowaly wizyty Przynajmniej

Co do cen wakacji- fakt, bardziej się chyba opłaca za granicę jechać w jakieś ciepłe miejsce, w Polsce ceny szok! A tym bardziej że z pogoda nie wiadomo jak...My w tym roku ze względu na ciążę nigdzie jednak poza PL się nie wybieramy. Wymyśliłam sobie trójmiasto,ale faktycznie jak tak patrzę na ceny to średnio to wygląda...
A może Wy polecacie jakieś fajne miejsce na nocleg w trójmieście?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Hej dziewczyny

A we mnie dzis jakiś leń wstąpił. Planujemy dzis zrobić sobie dzień oglądania filmów, tylko właśnie jeszcze nie wiem gdzie to będziemy ogladac ma któraś z Was wykupiony pakiet netflix lub hbo go? Warto?

Magalena, kurczę,szkoda że tak Cię ten brzuch boli ale wszystko dla dobra dzieciaczka, trzymam kciuki,żeby wszystko dobrze z nim było!! A te 3 tygodnie to faktycznie kupa czasu na czekanie...

Raficzyca, to skoro ten lekarz wydał Ci się w porządku,to może warto go zmienić? Moze mniej nerwow beda Cie kosztowaly wizyty Przynajmniej

Co do cen wakacji- fakt, bardziej się chyba opłaca za granicę jechać w jakieś ciepłe miejsce, w Polsce ceny szok! A tym bardziej że z pogoda nie wiadomo jak...My w tym roku ze względu na ciążę nigdzie jednak poza PL się nie wybieramy. Wymyśliłam sobie trójmiasto,ale faktycznie jak tak patrzę na ceny to średnio to wygląda...
A może Wy polecacie jakieś fajne miejsce na nocleg w trójmieście?
Warto My dzielimy się ze znajomymi pakietami. Ciężko wybrać którąś opcję. Na netfliksie jest parę naprawdę fajnych filmów i kilka seriali, trochę go ostatnio zaniedbałam na rzecz HBO (głównie seriale mnie przyciągnęły) ale jak się wczoraj po dłuższej przerwie zalogowałam to znów się pojawiło coś interesującego. Obydwa pakiety mają pierwszy miesiąc darmowy, więc można zdecydować która oferta bardziej nam pasuje.

Ja też jestem fanką wakacji zagranicą, ale jednocześnie uwielbiam polską naturę i polskie miasta, więc zawsze staramy się coś nowego zobaczyć wyjeżdżając choćby na weekend. Stąd w tym roku Kaszuby, których jeszcze nie widziałam, też głównie ze względu na brzuszek. A w kolejce czekają Góry Stołowe i Bieszczady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 11:06   #479
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo jak na razie staram się nie zasnąć na siedząco. Takie głupoty mi się śniły, że aż w szoku jestem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ola powodzenia!! zdaj nam jutro relację
I wszystkiego NAJ NAJ!


VOICE, a jakie seriale polecasz z hbo go?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-06, 11:34   #480
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Pierwszy zakup dla Tymusia
Mysle ze spokojnie ten jeden nam wystarczy , ew dokupie jeszcze jakis nieprzemakalny ale raczej mysle ze ten będzie ok. Mam jeszcze po Leo takiego misia bezowego z Hm ale cienszy duzo. IMG_06072019_123309_(1000_x_1000_piksel).jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.