Planowanie ciąży cz. 2 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-04, 11:27   #2821
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Mogę się przyłączyć ?
W sumie od sierpnia zaczęliśmy z mężem starania.
Póki co robiłam sobie podstawowe badania, wszystko ok.
Ale dalej nic, wiem jednak że po odstawieniu anty trzeba odczekać.
Jedyny minus jest taki, że już mi się okres rozregulował w piątek idę do gina...
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:22   #2822
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
i kolejne usg za mną. pęcherzyk nadal jest - 29mm. chociaż wg pani doktor wygląd endometrium i ilość płynu wskazuje, że owulacja była i wg niej pękł jakiś inny, mniejszy.
w przyszłym cyklu mam wrócić do metformxu, znowu czeka mnie wnikliwy monitoring i jeśli wtedy znowu będę hodować pęcherzyki-giganty dostanę coś na pęknięcie ovitrille czy coś takiego.
Tez mialam w taki sposob okreslona owulacje, endo piekne i plyn byl i pecherzyk musial peknac chwile wczesniej

Cicci mi tez bylo przykro..ale zaczal sie kolejny piekny dzien i trzeba isc dalej

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Lea_ny jakie to tabletki do stymulacji bierzesz?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Sluchajcie,znowu mam jakies dziwne objawy po duphastonie. Raz go bralam w sierpniu,i gdy miala nadejsc @,to jej praktycznie nie bylo,tylko jakies plamienia. Teraz chyba tez tak sie zaczyna,wczoraj niby powinnam dostac,ale zaczely sie leciutkie plamienia tylko,a brzuch boli jak cholera od paru dni nigdy plamien nie mialam,tylko jak okres to okres. W sierpniu jak tak bylo to pierwsze co zapytal czy test robilam (jeszcze zanim mnie zbadal)albo moze to byc torbiel.. no ale nic nie bylo,wszystko ok. No i teraz gdy w tym cyklu tez dostalam duphaston,znowu mam przeczucie ze okresu nie bedzie,albo skonczy sie to na tych plamieniach :/ moze troszke sie pospieszylam z tymi oskarzeniami bo jeszcze moze nadejsc ta normalna @,ale kurcze,mam tak drugi raz w zyciu po duphastonie

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kayira Pokaż wiadomość
Mogę się przyłączyć ?
W sumie od sierpnia zaczęliśmy z mężem starania.
Póki co robiłam sobie podstawowe badania, wszystko ok.
Ale dalej nic, wiem jednak że po odstawieniu anty trzeba odczekać.
Jedyny minus jest taki, że już mi się okres rozregulował w piątek idę do gina...
Witaj
W sumie to rozne sa teorie czy trzeba odczekac po anty czy nie. Mi powiedzial ze zaraz po odstawieniu jest wieksza szansa na ciaze i nie trzeba czekac
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:55   #2823
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie. Okazało sie, że owulacja była i pęcherzyk SAM pękł. Cieszy mnie to. Dostałam jednak skierowanie na HSG, data wstępna 28 listopad. Powiedzcie mi jak mam przygotować się do tego zabiegu? Fizycznie, cieleśnie....Czy to boli? Czy po tym zabiegu mogę normalnie funkcjonować czy potrzebne zwolnienie lekarskie? A co z sexem??Pytam o to, bo akurat termin zabiegu przypada na kilka dni przed owulacją. Jakieś objawy występują po badaniu? Aha, na internecie wyczytałam że należy zrobić badania OB i na czystość pochwy (czyli co???) a mnie lekarz nic nie powiedział...jak to jest??

Edytowane przez waga109
Czas edycji: 2014-11-04 o 12:57
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:19   #2824
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie. Okazało sie, że owulacja była i pęcherzyk SAM pękł. Cieszy mnie to. Dostałam jednak skierowanie na HSG, data wstępna 28 listopad. Powiedzcie mi jak mam przygotować się do tego zabiegu? Fizycznie, cieleśnie....Czy to boli? Czy po tym zabiegu mogę normalnie funkcjonować czy potrzebne zwolnienie lekarskie? A co z sexem??Pytam o to, bo akurat termin zabiegu przypada na kilka dni przed owulacją. Jakieś objawy występują po badaniu? Aha, na internecie wyczytałam że należy zrobić badania OB i na czystość pochwy (czyli co???) a mnie lekarz nic nie powiedział...jak to jest??
A wiec tak: (ja powiem z wlasnego doswiadczenia ) ja mialam byc po prostu na czczo,pielegniarka przyszla zaraz przed badaniem zeby wygonic mnie na siusiu
Czy to boli?kazda ale to KAZDA przechodzi to indywidualnie,i nie ma co patrzec na inna mnie np nie bolalo ogoknie,ale bylam baaardzo przestraszona. Niepotrzebnie. Chwila moment i po strachu choc to fakt,nieprzyjemne badanie. Ale atmosfera byla mila,wszystko delikatnie (szpital i nfz)jeden moment byl tylko bolesny,moze sekunda,gdy kontrast byl wpuszczany i cos lekko bylo przytkane,potem poszedl kontrast pieknie i bylo po wszystkim podklad dostalam gdy sie bedzie ze mnie "wylewac"i na wozeczek i na sale. Ale prawie nic sie nie wylalo,a czulam sie bardzo dobrze. Po powrocie do domu przez okolo tydz bolal mnie brzuch jak na miesiaczke,ale to calkiem normalne. A sex?jak tylko bedziesz miala ochote i bedziesz sie czula dobrze to do dziela tu tez jest wieksze prawdopodobienstwo ciazy w pierwszy miesiac po badaniu.
Zwolnienie nie potrzebne. Czystosc pochwy,czyli bakterie,grzyby-zwykle badanie ginekologiczne z wymazem. Mialam to przy przyjeciu do szpitala,tego samego dnia co hsg. Choc 1,5tyg wczesniej,bedac na wizycie tez dla rutyny mialam sprawdzone czy sa bakterie. Ale tez mi nie mowil ze przed hsg cos trzeba. Wiec sadze ze przed hsg sami cie tam przebadaja
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016

Edytowane przez Siva5
Czas edycji: 2014-11-04 o 13:25
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 08:29   #2825
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

dzięki Siva za wyczerpująca informację. Z tego co rozumiem to mam się przygotować jak do przyjęcia na oddział? Piżamka i te sprawy czy to tak z buta?Będzie u mnie problem "etyczny" bo ja nie używam podpasek
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 09:10   #2826
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Witaj
W sumie to rozne sa teorie czy trzeba odczekac po anty czy nie. Mi powiedzial ze zaraz po odstawieniu jest wieksza szansa na ciaze i nie trzeba czekac
No właśnie, moja ginekolog powiedziala to samo, ze najlepiej z odskoku jak to powiedziała.
Ale znów czytałam że do pół roku organizm potrafi do siebie dochodzić.
Więc zobaczymy co mi w piatek powie. I co z tym okresem moim robimy
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 15:17   #2827
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie. Okazało sie, że owulacja była i pęcherzyk SAM pękł. Cieszy mnie to. Dostałam jednak skierowanie na HSG, data wstępna 28 listopad. Powiedzcie mi jak mam przygotować się do tego zabiegu? Fizycznie, cieleśnie....Czy to boli? Czy po tym zabiegu mogę normalnie funkcjonować czy potrzebne zwolnienie lekarskie? A co z sexem??Pytam o to, bo akurat termin zabiegu przypada na kilka dni przed owulacją. Jakieś objawy występują po badaniu? Aha, na internecie wyczytałam że należy zrobić badania OB i na czystość pochwy (czyli co???) a mnie lekarz nic nie powiedział...jak to jest??
Waga ja miałam hsg prywatnie. Nie zostawałam więc przyjęta na żaden oddział, nie musiałam też robić żadnych badań dodatkowych tj, czystości, pH, posiewów itp. Poszłam, zbadał mnie lekarz, poczekałam, zrobili hsg i do domciu. Troszkę krwawiłam po- ze 2 dni, ale wkładka w zupełności wystarczyła. Zwolnienia lekarskiego po również nie miałam. My w tym samym cyklu kochaliśmy się, przeciwwskazań nie było. Samo badanie bardzo nieprzyjemne i nie chciałabym go więcej powtarzać. Mnie osobiście bolało mimo, ze byłam drożna. Ale to kwestia indywidualna więc nie nastawiaj się negatywnie
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 15:22   #2828
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Małosympatyczna, pamiętasz może jak nazywała się aplikacja, którą używasz do śledzenia cyklu? Pamiętam, że używałaś dokładnie takiej samej jak ja, a ja nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Całą moją kartę sd na telefonie szlag trafił. Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać wszyskie cykle
Mój kalendarzyk (aplikacja wygląda jak różowa książka z białym kwiatkiem)
Cytat:
Napisane przez Kayira Pokaż wiadomość
Mogę się przyłączyć ?
W sumie od sierpnia zaczęliśmy z mężem starania.
Póki co robiłam sobie podstawowe badania, wszystko ok.
Ale dalej nic, wiem jednak że po odstawieniu anty trzeba odczekać.
Jedyny minus jest taki, że już mi się okres rozregulował w piątek idę do gina...
witamy ciepło i obyś nie musiała tu długo zagrzać miejsca (chociaż my fajne jesteśmy )
Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie. Okazało sie, że owulacja była i pęcherzyk SAM pękł. Cieszy mnie to. Dostałam jednak skierowanie na HSG, data wstępna 28 listopad. Powiedzcie mi jak mam przygotować się do tego zabiegu? Fizycznie, cieleśnie....Czy to boli? Czy po tym zabiegu mogę normalnie funkcjonować czy potrzebne zwolnienie lekarskie? A co z sexem??Pytam o to, bo akurat termin zabiegu przypada na kilka dni przed owulacją. Jakieś objawy występują po badaniu? Aha, na internecie wyczytałam że należy zrobić badania OB i na czystość pochwy (czyli co???) a mnie lekarz nic nie powiedział...jak to jest??
ja robiłam to badanie w szpitalu, ale prywatnie. pan doktor wymagał jedynie aby sie zgłosić na nie do 10dc. nie musiałam robić do niego żadnych badań.
przed badaniem dostałam tabletkę rozkurczającą. przeciwbólowej nie brałam. ból brzucha, jak na okres, tylko przez chwilę. do tego odczucie takiego rozpierania w środku. po badaniu przez kilka godzin drobne krwawienie. jeśli chodzi o starania - pan doktor stwierdził, że wręcz wskazane.
po zabiegu ubrałam się i wyszłam o własnych siłach ze szpitala. na wszelki wypadek wzięłam sobie wolne w pracy na nast dzień, ale żadnych skutków tego badania nie odczuwałam już po kilkunastu minutach. jakbyś miała jakieś jeszcze pytania - pisz.
jedna rada - nie czytaj opisów tego badania przed zabiegiem. ja się naczytałam i miałam lekkiego pietra, a tak strasznie nie było, jeśli chodzi o ból. bardziej krępujące było to jak to badanie wygląda. mam nadzieję, że nie będę musiała go więcej powtarzać.

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-11-05 o 15:36
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 19:05   #2829
nanka30
Rozeznanie
 
Avatar nanka30
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 653
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cześć dziewczyny
Mysle o was ciagle cieplutko i trzymam mocno 😘
nanka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 07:27   #2830
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
dzięki Siva za wyczerpująca informację. Z tego co rozumiem to mam się przygotować jak do przyjęcia na oddział? Piżamka i te sprawy czy to tak z buta?Będzie u mnie problem "etyczny" bo ja nie używam podpasek
Wiesz co,ja mialam po prostu zapowiedziane ze zostaje w szpitalu na noc i dlatego sie orzygotowalam jak to do szpitala.Poszlam rano,przyjeli mnie w poludnie badanie,i nadtepnego dnia w poludnie wyszlam. Ale to zalezy,wiec skoro ci nic nie mowil to napewno pojdziesz po tym do domciu
Bo w sumie nie bylo potrzeby zostawania. Ani nie krwawilam ani nic,tzn jedynie ten plyn mi troszke wyplywal
I malosympatyczna ma racje, nie czytaj wpisow na roznych forach bo ja takze bylam przerazona!a potem po wszystkim sobie myslalam "jejku co te dziewczyny wypisuja.."

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

A badanie chyba na te bakterie mialam rowniez przed hsg,wczesniej nic mi nikt nie mowil ze cos trzeba. Wiec tym sie nie przejmuj
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:53   #2831
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczynki wroce do mojej dlugiej wypowiedzi i pytania o duphaston. Czy to normalne ze spoznia mi sie po nim @?
Oczywiscie test robilam. Boje sie ze pojawi sie tak jak wtedy w sierpniu ze dostalam po jakichs 40dniach,tylkoze nie jestem pewna czy wtedy tedy tez tak mialam po duphadtonie czy po bromergonie. Ale teraz tylko duph.i okresu ni widu ni slychu
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 12:01   #2832
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
witamy ciepło i obyś nie musiała tu długo zagrzać miejsca (chociaż my fajne jesteśmy )
Dziękuje za przywitanie oj ja sie nastawiam że tak hop siup nie będzie
siostra się już ponad rok stara, no ale też jest starsza i ma swoje problemy

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Czy to normalne ze spoznia mi sie po nim @?
czytałam na necie że może to być skutek uboczny przyjmowania.
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:12   #2833
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Wiec czekam cierpliwie na @. Choc nie oszukujmy sie,bylabym szczesliwa jakby sie nie pojawila z innego powodu
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 13:31   #2834
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Siva i małosympatyczna...dzięki za radę niestety za późno...już się naczytałam...no ale cóż...Jak będę dzwonić do gina by ugadać konkretnie termin to muszę koniecznie zapytać o najważniejsze...czy skierował mnie na to badanie prywatnie (bo wizyty były prywatne) czy na nfz i wtedy też dopytam się szczegółów, tak będzie najlepiej...
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 14:17   #2835
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
Siva i małosympatyczna...dzięki za radę niestety za późno...już się naczytałam...no ale cóż...Jak będę dzwonić do gina by ugadać konkretnie termin to muszę koniecznie zapytać o najważniejsze...czy skierował mnie na to badanie prywatnie (bo wizyty były prywatne) czy na nfz i wtedy też dopytam się szczegółów, tak będzie najlepiej...
Dokladnie tak. Wypytaj o wszystko i daj koniecznie znac!
Ps.a ja musze sie powstrzymac zeby nie popadac w paranoje ze spozniajacym sie okresem,choc chyba na dniach i tak zrobie drugi test :P
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:26   #2836
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez nanka30 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mysle o was ciagle cieplutko i trzymam mocno ��
nanka, co u Ciebie???
Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Dokladnie tak. Wypytaj o wszystko i daj koniecznie znac!
Ps.a ja musze sie powstrzymac zeby nie popadac w paranoje ze spozniajacym sie okresem,choc chyba na dniach i tak zrobie drugi test :P
a nie lepiej zrobić od razu betę? będzie wszystko jasne

a ja dziś miałam kolejne usg. dziadowski pęcherzyk nadale jest. mało tego, rozrósł się do 34,5 mm! mam teraz brać przez 10 dni duphaston, chyba, że wczesniej dostanę @, to wtedy odstawiam. bardziej kłopotliwe jest jednak to podejrzenie polipa :/ w nast cyklu histeroskopia.

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-11-06 o 21:31
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:38   #2837
nanka30
Rozeznanie
 
Avatar nanka30
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 653
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

A u mnie poki co cisza i spokój odpoczywam sobie jestem Trochę zmęczona tymi całymi staraniami. ,lekarzami , lekami ileż mozna
nanka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 13:13   #2838
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Wiec czekam cierpliwie na @. Choc nie oszukujmy sie,bylabym szczesliwa jakby sie nie pojawila z innego powodu
To trzymam kciuki by się jednak @ nie pojawiła

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
.Jak będę dzwonić do gina by ugadać konkretnie termin to muszę koniecznie zapytać o najważniejsze...czy skierował mnie na to badanie prywatnie (bo wizyty były prywatne) czy na nfz i wtedy też dopytam się szczegółów, tak będzie najlepiej...
z reguły jest tak, że jak wizyta prywatna to i na prywatne zabiegi itp
Chyba że ma Ci możliwość przybicia pieczątek z nie prywatnych przychodni.
Przynajmniej tak to działa u internisty itp.
Ale nawet ja jesteś skierowana prywtanie, to możesz się dopytać internisty czy Ci przepisze na nfz

Ja dziś idę do gina, ciekawe co mi powie...

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez nanka30 Pokaż wiadomość
A u mnie poki co cisza i spokój odpoczywam sobie jestem Trochę zmęczona tymi całymi staraniami. ,lekarzami , lekami ileż mozna
współczuję, masz tak samo jak moja siostra...
<przytul>
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 13:22   #2839
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez nanka30 Pokaż wiadomość
A u mnie poki co cisza i spokój odpoczywam sobie jestem Trochę zmęczona tymi całymi staraniami. ,lekarzami , lekami ileż mozna
Jakos tez tak zaczynam odczuwac :/

Dostalam dzis @,chociaz cholera go wie czy to tylko plamienie chwilowe. Tak wiec chyba lepiej zrobic bete
Choc brzuch mnie boli strasznie. Wiec w 9dc zastrzyk Menopur. Czy ktoras go juz brala?

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

[QUOTE=Kayira;48840052]To trzymam kciuki by się jednak @ nie pojawiła [COLOR="Silver"]

Chyba sie pojawila
Daj znac jak tam po gin
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 13:41   #2840
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny z wysoką prolaktyną do gina czy szukać endokrynologa?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 18:41   #2841
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kayira Pokaż wiadomość
z reguły jest tak, że jak wizyta prywatna to i na prywatne zabiegi itp
Chyba że ma Ci możliwość przybicia pieczątek z nie prywatnych przychodni.
Przynajmniej tak to działa u internisty itp.
Ale nawet ja jesteś skierowana prywtanie, to możesz się dopytać internisty czy Ci przepisze na nfz

Ja dziś idę do gina, ciekawe co mi powie...
Z tym, to różnie bywa. Wszystko zależy jaki lekarz ma układ ze szpitalem. Ja byłam na wizycie w prywatnej klinice i dostałam skierowanie na laparoskopię na NFZ w szpitalu państwowym Żadnej pieczątki szpitalnej na skierowaniu nie było - po prostu wszyscy lekarze z tej kliniki pracują też w tym szpitalu, także mają możliwość kierować tam swoich pacjentów

Kasik miała laparo w tym samym miejscu, ale pamiętam, że wcześniej HSG robiła gdzie indziej i wyglądało to tak samo: poszła na wizytę do prywatnego gabinetu, a skierowanie dostała do szpitala na NFZ Tak samo moja znajoma z innego wątku: też na prywatnej wizycie lekarz skierował ją na HSG na NFZ do szpitala.
Także najwyraźniej, to nie taka rzadka praktyka, więc zawsze warto dopytać o taką możliwość


Daj znać, co Ci lekarz na wizycie powie



Nanka, bardzo trzymam za Ciebie kciuki! Kiedy znowu będziecie działać?
Powiem Ci, że mi na zmęczenie staraniami, bardzo pomogła zmiana pracy - dzięki temu bardzo wyluzowałam w tej kwestii.


Luzia, w zasadzie możesz spróbować zarówno u ogarniętego gina, jak i u endokrynologa.
Widziałam na OvuF, że jednak @ nadeszła... czyli jednak ten skok na Dupku, to nie była owulka Mam nadzieję, że trafisz teraz na jakiegoś rozsądnego lekarza, który nie będzie w ciemno działał
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 19:06   #2842
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez nanka30 Pokaż wiadomość
A u mnie poki co cisza i spokój odpoczywam sobie jestem Trochę zmęczona tymi całymi staraniami. ,lekarzami , lekami ileż mozna
Może trochę odpoczynku od starań przyniesie pozytywny efekt. Ja mocno trzymam kciuki, żeby Ci się udało, bo na prawdę Ci się to należy
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 19:14   #2843
nanka30
Rozeznanie
 
Avatar nanka30
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 653
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Malosympatyczna 😚
nanka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 20:47   #2844
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny;48844552
[B
Luzia[/B], w zasadzie możesz spróbować zarówno u ogarniętego gina, jak i u endokrynologa.
Widziałam na OvuF, że jednak @ nadeszła... czyli jednak ten skok na Dupku, to nie była owulka Mam nadzieję, że trafisz teraz na jakiegoś rozsądnego lekarza, który nie będzie w ciemno działał
Zobaczymy idę teraz do najlepszego specjalisty w mieście (i najdroższego).
Jeszcze mi ta prolaktyna wyszła koszmarna, ale przynajmniej to się pokrywa z moimi długaśnymi cyklami. Tak myślę czy przez ten czas miałam chociaż raz owulkę
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 07:51   #2845
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Witajcie.
Po wizycie... organizm ładnie podjął próbę rozpoczęcia gospodarki hormonalnej, tak powiedziała ginekolog.
Natomiast na jajniku zrobiły mi się pęcherzyki, podobne do tych co przy PCO, ale póki co nie robimy alarmu, bo podobno po odstawieniu anty jest to normalne.
Dostałam jakies leki, nazwy teraz nie pamiętam, a torebka na dole. Mają wspomóc organizm i możliwe że pomogą przy rozregulowanym cyklu (ostatnio 30 dni a teraz było 50.).
Za 3 miesiące do kontroli

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość

Chyba sie pojawila
szkoda... <przytul>


Lea_ny dlatego się trzeba dopytać
mi neurolog powiedziała, że jak będe potrzebować skierowanie na nfz, to poprosimy pielęgniarki o pieczątkę inną
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016

Edytowane przez Kayira
Czas edycji: 2014-11-08 o 07:52
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 15:06   #2846
adria_u
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Witam

Mamy synka 3 letniego, chcielibyśmy się postarać o rodzeństwo...Jak myślicie czy jeżeli za pierwszym razem po pół roku starań udało nam się dopiero przy pomocy clostilbegytu i duphastonu to tym razem też bez tego się nie uda? anty odstawiłam pod koniec sierpnia, nie wiem jak z owu ale cykle tak jak zawsze bez anty nieregularne...
__________________
Oszczędzaj korzystając z promocji i rabatów dostępnych na RabatyOnline.pl
http://rabatyonline.blogspot.com/

Szukasz pomysłu na prezent?
http://trafionyprezent.blogspot.com/
adria_u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 15:26   #2847
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Adria, chyba nie ma regul na to czy sie uda lub nie... jednak warto poradzic sie lekarza...
Bardzo nieregularne masz te miesiaczki?
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:44   #2848
adria_u
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Przed pierwszą ciążą były bardzo nieregularne, do tego podejrzenie pco i brak owu... dlatego te leki...a teraz to już właśnie nie wiem.. cykle po odstawieniu pierwszy 32 dni drugi 29...
Jeśli były problemy przed pierwszą ciążą to teraz znowu muszę przechodzić to samo?
__________________
Oszczędzaj korzystając z promocji i rabatów dostępnych na RabatyOnline.pl
http://rabatyonline.blogspot.com/

Szukasz pomysłu na prezent?
http://trafionyprezent.blogspot.com/
adria_u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:45   #2849
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez adria_u Pokaż wiadomość
Przed pierwszą ciążą były bardzo nieregularne, do tego podejrzenie pco i brak owu... dlatego te leki...a teraz to już właśnie nie wiem.. cykle po odstawieniu pierwszy 32 dni drugi 29...
Jeśli były problemy przed pierwszą ciążą to teraz znowu muszę przechodzić to samo?
jeden cykl 32, drugi 29 czyli póki co regularne. Ja na Twoim miejscu bym spróbowala z 2-3 cykle, jeśli nadal takie będą. Gdyby się jednak wydłużyły albo się nie uda to poszłabym do lekarza. Możesz jeszcze pomierzyć temperature to będziesz wiedziała czy i kiedy masz owulację.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 13:45   #2850
JulliettaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 40
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

postanowiłam,koniec liczenia dni płodnych! Niech się dzieje wola Boża, moge czekać kolejne pół roku
JulliettaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 07:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.