Toskania 2013 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-21, 11:31   #31
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Toskania 2013

Nie byłam w wymienionych przez ciebie miejscach.
Ja polecę San Gimignano - małe a piękne miasteczko.
Piza oprócz wieży bez szału. Ale Siena piękna.
I Montecatini - tu spaliśmy cały tydzień. Wjeźdżasz na górę kolejką wąskotorową - na górze jest stare miasto i widoki przepiękne.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 19:23   #32
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Toskania 2013

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Hej.
Planuję podróż do Toskanii na przełomie sierpnia i września. Potrzebuję rad oraz wskazówek od osób które tam były.
Chciała bym zwiedzić takie miasteczka jak Cortona, Santa Fiora, Saturnia, Pitigliana (oczywiście większe też ale słyszałam że w tych małych jest najlepszy urok). Jeśli ktoś był w tych miejscowościach lub jakiś podobnych to proszę o komentarz. Może np. nie warto tam jechać tylko gdzieś indziej?
Nie wiem jak mam się za to wszystko zabrać. Jadę samochodem na ok 14 dni. Nie wiem czy spać w jednym miejscy, jeździć i zwiedzać czy może spać po 2 dni w różnych miejscach. Może ktoś zna i może polecić jakieś niedrogie gospodarstwa agroturystyczne.
Chciałabym też na jakieś ostatnie 5 dni zawiesić się gdzieś na wodą (morze, jezioro, dom z basenem) i poleniuchować. Nie chcę całego wyjazdu skupić na zwiedzaniu bo do pracy wrócę bardziej zmęczona niż wypoczęta Proszę o pomoc i jakieś informacje
z góry dzięki
Masz rację, w tych małych miasteczkach jest największy urok.
Gdybym mogła radzić, to wybierz się do Toskanii na południe od Sieny- to kwintesencja tego, co się utarło za toskański krajobraz uważać. Wcale nie okolice Florencji czy Chianti, ale właśnie tam- rzędy cyprysów na łagodnych wzgórzach, wiesz, o czym piszę...
Jeśli piszesz o S. Fiora, to i sąsiednie, przylepione do stoku góry Arcidosso, w ogóle okolice Monte Amiata, i Abbadia S. Savatore, i położone na dalekich, pustych wzgórzach Radicofani, troszkę bardziej na północ uroczą Pienzę, S. Quirico i Monte Oliveto Maggiore, Montepulciano i Montalcino.
Polecam także Bagno Vignoni i sąsiednią mieścinę Castiglione d`Orcia. W ogóle całą dolinę Orcii, o której tak pięknie pisze Zagańczyk.

Kilka lat temu nocowałam tam w agroturismo- Podere Brizio koło Montalcino, (produkują tam swoją markę wina Brunello) nie było za bardzo tanio, niestety, ale bardzo fajnie.
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2015-04-21 o 19:26
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 18:21   #33
hann33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Toskania 2013

Witam serdecznie,
piszę pracę magisterską na temat enoturystyki w Toskanii.
Zachęcam wszystkich do wypełnienia anonimowej ankiety. Jest bardzo ciekawa, mogą wypełniać też osoby, które nie były w Toskanii bo wiele pytań jest ogólnikowych. Proszę pomóżcie mi skończyć studia
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi!

link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link

Zachęcam również do dzielenia się ankietą ze znajomymi.
Będę wdzięczna za pomoc

Pozdrawiam
Hania
hann33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-29 19:21:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.