Mikrodermabrazja+kwas migdałowy/kwas azelainowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-09, 14:54   #1
Natalia_04
koosmenatka
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4
Arrow

Mikrodermabrazja+kwas migdałowy/kwas azelainowy


Cześć dziewczyny!

Wczoraj byłam u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji. Już na samym początku zaproponowała mi, żebym zastanowiła się, czy następnego zabiegu nie chciałabym połączyć, z którymś z wyżej wymienionych kwasów.
Stąd moje pytanie, czy któraś z Was zdecydowała się na połączenie tych zabiegów i jakie były efekty? Pytam o to, ponieważ obawiam się ewentualnego poparzenia skóry. I zapytam od razu jakie dokładnie kosmetyki stosowałyście w tym czasie?

Pozdrawiam
Natalia_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 18:46   #2
niezapominaczka
Raczkowanie
 
Avatar niezapominaczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: Mikrodermabrazja+kwas migdałowy/kwas azelainowy

miałam właśnie taki zabieg tydzień temu, ale niestety nie pamiętam nazwy kwasu, który został zastosowany - zapytam następnym razem


zabieg był trochę bolesny, chwila po nałożeniu kwasu.. zanim "odparował" - jednak da się przeżyć.
Następnego dnia skóra była wyraźnie ściągnięta, wysuszona.. 2 dni później zaczynała powoli się złuszczać. Najgorzej było 3 i 4 dnia - baaardzo duży stopień wysuszenia.


Kupiłam w aptece krem Avene i i Beta-Skin Acne Cream - najlepiej podejdź do apteki i poproś o poradę. Zawsze możesz zamówić kremy przez internet i wyjdzie taniej.

Za tydzień mam kolejny zabieg, mam nadzieję, że poziom łuszczenia będzie trochę delikatniejszy, bo wstyd się ludziom pokazać ...
__________________

niezapominaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 08:39   #3
Natalia_04
koosmenatka
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4
Dot.: Mikrodermabrazja+kwas migdałowy/kwas azelainowy

Ja właśnie boję się połączenia mikrodermabrazji z kwasami choć wiem, że to może pomóc na mój trądzik i blizny. I dlatego zastanawiam się między tą opcją a samymi kwasami.
Może jak wreszcie zapiszę się do kosmetyczki to ona mi doradzi coś od serca, a nie będzie chciała mi jedynie wcisnąć tego co najdroższe...
Natalia_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:58   #4
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mikrodermabrazja+kwas migdałowy/kwas azelainowy

Miałam taki zabieg i nie polecam. Nie pamiętam jaki to był kwas, ale na pewno nie migdałowy, coś mocniejszego połączonego z mikro. Potem przez ponad pół roku wychodziłam z przebarwień, jakich nabawilam się po zabiegu. Miałam kilka ran po zabiegu, a potem w tych miejscach przebarwienia. Musiałam nieźle się namęczyć z atredermem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-06 16:58:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.