Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-06, 13:31   #4321
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A khadi nie podrażnia? Trochę ze względu na moje lenistwo szukam zawsze gotowych, ale jeśli jest fajna to wezmę ją pod uwagę. Na jak długo starcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona nie jest gotowa, tylko w formie proszku do rozrobienia z czymkolwiek, nie podrażnia, ale ma drobinki peelingujące. Bardzo wydajna, producent sugeruje, żeby na porcję przeznaczyć wielkość łyżeczki, ale od razu przy pierwszym użyciu stwierdziłam, że to marnotrawstwo i dałam ponad połowę mniejszą ilość. Maseczka jest typowo oczyszczająca i moim zdaniem w tej kwestii radzi sobie bardzo dobrze, oczyszcza, pomaga w gojeniu, ściąga i obkurcza pory, nie robiąc jednak skórze przy tym krzywdy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-06, 17:56   #4322
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jak je stosowałaś, że nie działały?

Miałam od Sylwiusaki próbkę tego proszku AMB, ona chwaliła go, mnie nie przypadł do gustu, czułam, że jest za słaby, tzn. miałam wrażenie, że bardziej czymś zalepia skórę w celu wygładzenia, niż rzeczywiście złuszcza, a o jakimś dokładnym oczyszczeniu porów nawet nie było mowy.
Bromelainę albo z Mazideł albo z BU, już nie pamiętam dokładnie, bo to dawno było. Robiłam też maseczki z surowego ananasa. No i tę odsypkę peelingu E-naturalne od Ciebie. Niestety nie podzielam powszechnego zachwytu tymi składnikami
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-06, 18:45   #4323
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wzmacniający używam już ładnych parę miesięcy, sprawdza się świetnie, a ja mam skórę tłustą.

Dziewczyny a czy możecie polecić jakąś maseczkę oczyszczającą? Kończy mi się Sukin Detox i pewnie nie uda mi się jej kupić w takiej cenie jak w tkmaxx, więc może coś innego w to miejsce. Wyrzuciłam resztkę maseczki z Orientany (była fatala) i zostaję z niczym praktycznie
Myślałam o Madara Detox, ale czytałam opinie, że lubi podrazniać. Poza tym posiada mnóstwo różnych glinek, więc pewnie i mnie by podrażniła. Sukin ma glinkę też, ale białą i bentonitową więc łagodniejsze niż zielone czy inne błotne.
Ja Ci polecam maseczkę zieloną z Vianka http://vianek.pl/produkt/normalizuja...zka-do-twarzy/ Jest tania, wystarczy spokojnie na kilka użyć i nie masz się czego obawiać glinki zielonej i węgla aktywnego. Ja ją nawet stosowałam dwa razy w tygodniu i faktycznie matowi skórę, ale nie ściąga jej przy tym. Ja też się obawiałam, że może mnie podrażnić, a mam do tego skłonność, bo mam cerę naczyniową i zero podrażnień po jej uzyciu. Maseczka ma w sobie też olejki, które myślę, że fajnie łagodzą działanie składników aktywnych. Ja bym Ci polecała spróbować, bo nawet jak się nie sprawdzi, to wiele nie wydasz Dla mnie jest to jedna z lepszych gotowych maseczek, włącznie z fioletową wzmacniającą.
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2018-01-06 o 18:47
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-06, 22:36   #4324
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bromelainę albo z Mazideł albo z BU, już nie pamiętam dokładnie, bo to dawno było. Robiłam też maseczki z surowego ananasa. No i tę odsypkę peelingu E-naturalne od Ciebie. Niestety nie podzielam powszechnego zachwytu tymi składnikami
Też kiedyś sobie położyłam ananasa na gębę, a także truskawkę oraz cytrynę, ale nie skończyło się to dla mnie dobrze
Nie przekreślam jednak całkowicie owoców, bo już np. sok z granata jest super, planuję też, ale ciągle zapominam, pokombinować coś z winogronami lub winem, tylko to już sa owoce niezłuszczające.

Zachwyt nad papainą i bromelainą nie jest powszechny absolutnie, jest wiele opisów podrażnień, albo właśnie braku działania, ja natomiast w życiu spróbowałam już ok. 10 peelingów enzymatycznych zawierających papainę i bromelainę i niektóre nie robiły nic kompletnie, przez co przez wiele lat używałam peelingów mechanicznych, bo byłam przekonana, że enzymatyczne są nie dla mnie, aż trafiłam na takie proszkowe od sklepów z półproduktami, ale też testując coś kolejnego znowu trafiam na takie, które niewiele robią, przynajmniej dla mojej skóry są za słabe.

Jeśli się spotkam z jakimiś innymi enzymami w produkcie, to dam znać
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-01-06 o 22:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-06, 23:11   #4325
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też kiedyś sobie położyłam ananasa na gębę, a także truskawkę oraz cytrynę, ale nie skończyło się to dla mnie dobrze
Nie przekreślam jednak całkowicie owoców, bo już np. sok z granata jest super, planuję też, ale ciągle zapominam, pokombinować coś z winogronami lub winem, tylko to już sa owoce niezłuszczające.

Zachwyt nad papainą i bromelainą nie jest powszechny absolutnie, jest wiele opisów podrażnień, albo właśnie braku działania, ja natomiast w życiu spróbowałam już ok. 10 peelingów enzymatycznych zawierających papainę i bromelainę i niektóre nie robiły nic kompletnie, przez co przez wiele lat używałam peelingów mechanicznych, bo byłam przekonana, że enzymatyczne są nie dla mnie, aż trafiłam na takie proszkowe od sklepów z półproduktami, ale też testując coś kolejnego znowu trafiam na takie, które niewiele robią, przynajmniej dla mojej skóry są za słabe.

Jeśli się spotkam z jakimiś innymi enzymami w produkcie, to dam znać
Ja nie mam dużego doświadczenia z enzymatykami, bo głównie stosowałam peelingi mechaniczne. Ale enzymatyki lepiej się u mnie sprawdzają, bo skóra jest lepiej złuszczona. I chyba tylko raz ananas i papaja mnie podrażniły, bo coś przekombinowalam (chyba dodałam hydrolat zamiast wody).
Mam jeszcze problem z dłońmi teraz. Stosuję regularnie kurację Vianka na noc. Ale wydaje mi się, że jest zbyt naperfumowany (mam uczulenie na balsam peruwianski, ktory jest składnikiem wielu kompozycji zapachowych) i skóra reaguje różnymi zmianami. Więc zakupiłam olejek do stosowania na noc Lovecoil (to samo co EcoLab) bo oczywiście niedrogi, ale nie dość, że w ogóle się nie wchłania to skóra na dłoniach zaczęła mi się łuszczyć. I teraz nie wiem czy to jakaś kolejna reakcja alergiczna, czy się zluszczy i będzie ok. Ręce mam jak rzepy obecnie. Normalnie się do ściereczki z mikrofibry przyczepiają jak rzepy. Kremy nic nie dają, przeprosiłam maśc z Wit A, położyłam też enzym z dyni, ale ciągle mam suche skórki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 08:15   #4326
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja nie mam dużego doświadczenia z enzymatykami, bo głównie stosowałam peelingi mechaniczne. Ale enzymatyki lepiej się u mnie sprawdzają, bo skóra jest lepiej złuszczona. I chyba tylko raz ananas i papaja mnie podrażniły, bo coś przekombinowalam (chyba dodałam hydrolat zamiast wody).
Mam jeszcze problem z dłońmi teraz. Stosuję regularnie kurację Vianka na noc. Ale wydaje mi się, że jest zbyt naperfumowany (mam uczulenie na balsam peruwianski, ktory jest składnikiem wielu kompozycji zapachowych) i skóra reaguje różnymi zmianami. Więc zakupiłam olejek do stosowania na noc Lovecoil (to samo co EcoLab) bo oczywiście niedrogi, ale nie dość, że w ogóle się nie wchłania to skóra na dłoniach zaczęła mi się łuszczyć. I teraz nie wiem czy to jakaś kolejna reakcja alergiczna, czy się zluszczy i będzie ok. Ręce mam jak rzepy obecnie. Normalnie się do ściereczki z mikrofibry przyczepiają jak rzepy. Kremy nic nie dają, przeprosiłam maśc z Wit A, położyłam też enzym z dyni, ale ciągle mam suche skórki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wolę enzymatyki, a dla dobicia zanieczyszczeń używam dodatkowo ręczniczków i myjki silikonowej. Jeśli czasem mi wpadnie jakiś peeling mechaniczny lub cokolwiek z drobinkami, to spoko, od czasu do czasu mogę używać, nie rezygnuję jednak w tym czasie z enzymatyku, bo również uważam, że lepiej złuszcza i dodatkowo odżywia skórę.

Co do dłoni, to ja nie mam w ogóle teraz problemu, bo nie ma mrozów, nawet nie muszę używać kremu za specjalnie, wystarcza mi to, czego używam do ciała. Oleje mogą dodatkowo odwadniać skórę rąk, więc uważaj z nimi. Z kremów polecić mogę jedynie to, co jest wycofane, albo trudnodostępne, Dr. Organic np. Miałam próbkę Ekokrem do dłoni, był super, tłuściutki, ale ja nie mam aż takich problemów ze skórą rąk, więc nie wiem... Ostatnio jednak Beeets chwaliła kilka kremów do rąk m.in. Lovingeco, BioIQ, Idea Toscana.
A, i przypomniałam sobie o kremie Beta Skin Active, jego warto spróbować, mega kojący i przeznaczony dla atopowej i bardzo suchej skóry. Testowałam go, rewelacja
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-01-07 o 08:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 08:28   #4327
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ktoś już z nas testował nową, polską markę?
https://www.facebook.com/FromaFriend/
Zaciekawiło mnie serum do twarzy, ale cena wstrzymała od zakupu - 210 zł.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-07, 15:30   #4328
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Czy któraś z was dysponuje kodem rabatowym do Ecospa?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 16:41   #4329
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wzmacniający używam już ładnych parę miesięcy, sprawdza się świetnie, a ja mam skórę tłustą.

Dziewczyny a czy możecie polecić jakąś maseczkę oczyszczającą? Kończy mi się Sukin Detox i pewnie nie uda mi się jej kupić w takiej cenie jak w tkmaxx, więc może coś innego w to miejsce. Wyrzuciłam resztkę maseczki z Orientany (była fatala) i zostaję z niczym praktycznie
Myślałam o Madara Detox, ale czytałam opinie, że lubi podrazniać. Poza tym posiada mnóstwo różnych glinek, więc pewnie i mnie by podrażniła. Sukin ma glinkę też, ale białą i bentonitową więc łagodniejsze niż zielone czy inne błotne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez szukam maseczki oczyszczajacej. Kupilam sukin i hylam pewana ze wzielam wersje z weglem a mam wersje z biala glinka i ona jest przyjemna ale zeby oczyszczala jakos dobrze to nie widze. Szukam czegos co doczysci buzie.

Poza tym potrzebuje czegos co choc troche zwezi pory i rozjaśni przebarwienia. U sroki czytalam ostatnio o ziolowym kremie wybielajacym DLA ale jakoś chyba nie po drodze mi z kremami.
Krem saisony który obecnie mam sprawia ze sie swiece pol godziny po nalozeniu makijażu.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 16:44   #4330
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Czy któraś z was dysponuje kodem rabatowym do Ecospa?
Mam 10% do 31 stycznia na hasło ecozima. Ale nie wiem czy to jednorazowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Ja tez szukam maseczki oczyszczajacej. Kupilam sukin i hylam pewana ze wzielam wersje z weglem a mam wersje z biala glinka i ona jest przyjemna ale zeby oczyszczala jakos dobrze to nie widze. Szukam czegos co doczysci buzie.

Poza tym potrzebuje czegos co choc troche zwezi pory i rozjaśni przebarwienia. U sroki czytalam ostatnio o ziolowym kremie wybielajacym DLA ale jakoś chyba nie po drodze mi z kremami.
Krem saisony który obecnie mam sprawia ze sie swiece pol godziny po nalozeniu makijażu.
Z węglem jest ta czarna: https://iwos.pl/maseczki/2198-ob-cha...ue-100-ml.html

Ja mam tą: https://www.ekodrogeria.pl/maseczki/...0aArlhEALw_wcB

A Ty którą masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 17:06   #4331
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mam 10% do 31 stycznia na hasło ecozima. Ale nie wiem czy to jednorazowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------


Z węglem jest ta czarna: https://iwos.pl/maseczki/2198-ob-cha...ue-100-ml.html

Ja mam tą: https://www.ekodrogeria.pl/maseczki/...0aArlhEALw_wcB

A Ty którą masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taką https://www.ekodrogeria.pl/maseczki/...693000744.html
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą

Edytowane przez naiat
Czas edycji: 2018-01-07 o 17:07
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-08, 08:29   #4332
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mam 10% do 31 stycznia na hasło ecozima. Ale nie wiem czy to jednorazowe.
Czemu tego nie przeczytałam wczoraj
Złożyłam zamówienie dopiero po 22, bez kodu. Przynajmniej fajne gratisy dodawali do zakupów.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 09:41   #4333
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Czemu tego nie przeczytałam wczoraj
Złożyłam zamówienie dopiero po 22, bez kodu. Przynajmniej fajne gratisy dodawali do zakupów.
Co ciekawego wzięłaś?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 10:17   #4334
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Co ciekawego wzięłaś?
Glinki (czerwona 500g bo mi bardzo służy po zbyt długim siedzeniu przy komputerze; biała, różowa, żółta po 200-250g), duży hydrolat geraniowy i mały bławatkowy.

I poległam na Kosmetykofanki. Jest wyprzedaż -60%, już został mały wybór (chyba likwidują sklep), ale złapałam jeszcze kilka fajnych rzeczy (m.in. Nacomi, Eco Lab, Willow, Le cafe de Beaute) Co ciekawe, ceny były obniżone o 40%, napisałam im to na FB i zmienili na 60%
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2018-01-08 o 10:20
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 12:02   #4335
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Glinki (czerwona 500g bo mi bardzo służy po zbyt długim siedzeniu przy komputerze; biała, różowa, żółta po 200-250g), duży hydrolat geraniowy i mały bławatkowy.

I poległam na Kosmetykofanki. Jest wyprzedaż -60%, już został mały wybór (chyba likwidują sklep), ale złapałam jeszcze kilka fajnych rzeczy (m.in. Nacomi, Eco Lab, Willow, Le cafe de Beaute) Co ciekawe, ceny były obniżone o 40%, napisałam im to na FB i zmienili na 60%

Mam cała kolekcję glinek ale jakoś nie mam weny do ich używania. Jak je stosujesz?

Jesteś niemożliwa. Znasz ten sklep?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 12:14   #4336
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Mam cała kolekcję glinek ale jakoś nie mam weny do ich używania. Jak je stosujesz?

Jesteś niemożliwa. Znasz ten sklep?
To jest chyba sklep blogerki kosmetykofanki.blogspot.c om albo zbieżność nazw (jest jeszcze portal kosmetykofanki.pl i z tym portalem sklep na pewno ma powiązanie, bo są na fp są linki do sklepu)

Z glinkami niedawno się polubiłam. Też mi się nie chce babrać, ale jednak fajne efekty dają. tzn póki co po czerwonej widzę "inne" efekty niż po zielonej, błękitnej czy Ghassoul - te to jak dla mojej skóry to samo

Do glinki dodaję teraz akurat wodę z kewry, do tego trochę kwasu hialuronowego, parę kropel oleju (teraz makadamia, wcześniej chia), żelu aloesowego.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2018-01-08 o 12:16
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 15:41   #4337
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Glinki (czerwona 500g bo mi bardzo służy po zbyt długim siedzeniu przy komputerze; biała, różowa, żółta po 200-250g), duży hydrolat geraniowy i mały bławatkowy.

I poległam na Kosmetykofanki. Jest wyprzedaż -60%, już został mały wybór (chyba likwidują sklep), ale złapałam jeszcze kilka fajnych rzeczy (m.in. Nacomi, Eco Lab, Willow, Le cafe de Beaute) Co ciekawe, ceny były obniżone o 40%, napisałam im to na FB i zmienili na 60%
Szkoda, że nie udało Ci się skorzystać z kodu, za to ja skorzystałam z Twojego cynka i zamówiłam parę rzeczy z tego sklepu w naprawdę niskiej cenie, m.in żel enzymatyczny Avy, żele pod prysznic Cosnature i peeling Vianka.

Przyszła do mnie emulsja Swanicoco. Oj ładnie wygląda, duża ciężka butla. Nie wiem czy to nie przerost formy bardziej mi się podobają minimalistyczne opakowania, ale no cóż, nie o to w sumie chodzi tylko jak będzie działał kosmetyk na skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 16:51   #4338
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie udało Ci się skorzystać z kodu, za to ja skorzystałam z Twojego cynka i zamówiłam parę rzeczy z tego sklepu w naprawdę niskiej cenie, m.in żel enzymatyczny Avy, żele pod prysznic Cosnature i peeling Vianka.

Przyszła do mnie emulsja Swanicoco. Oj ładnie wygląda, duża ciężka butla. Nie wiem czy to nie przerost formy bardziej mi się podobają minimalistyczne opakowania, ale no cóż, nie o to w sumie chodzi tylko jak będzie działał kosmetyk na skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Peeling Vianka miał super cenę szczególnie że to już to większe opakowanie .

Nie oplaciłam jeszcze zamówienia więc teoretycznie mogłabym zamówić jeszcze raz z kodem ale do wczoraj dawali fajne gratisy - olej arganowy 30ml, hydrolat z kadzidłowca i olejek mirrowy a to wszystko przy zamówieniu za 150 zl (za 50 zl był hydrolat, za 100 zl hydrolat i arganowy).

Może jeszcze skorzystam z kodu poprosiłam o kilka próbek i jeśli wyślą i mi się spodobają to może zrobię jeszcze jedno zamówienie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2018-01-08 o 16:54
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 18:31   #4339
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny nie wiem, czy słyszałyście o polskiej firmie Zapach Ciszy http://www.zapachciszy.pl/oferta/ Zamówiłam sobie od nich Lekki krem kasztanowiec. Chciałam coś na naczynka, a ten krem zachwalała Megilounge na YouTube. Na stronie nie ma cennika produktów, ale jak się z nimi kontaktowałam, to przesłali mi ceny produktów, ale bez cen mydeł, które aktualnie dojrzewają i dostępne będą w sprzedaży w lutym.
Krem w płynie przywrotnik - 30,00 zł
Krem w płynie kasztanowiec - 30,00 zł
Krem Tłusty Przywrotnik - 29,00 zł
Oleum - Łupież - 36,00 zł
Oleum - Łojotok - 36,00 zł
Koszt przesyłki to 10,50 zł

Kontakt mailowy jest świetny, można się o wszystko dopytać
Trochę się wahałam nad zakupem tego kremu ze względu na olej makadamia, który nie jest za bardzo wskazany mojej cerze, ale ostatecznie zaryzykowałam. Mam zamiar ten płynny krem łączyć ze swoim kremem na dzień, jako serum.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-08, 18:40   #4340
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem, czy słyszałyście o polskiej firmie Zapach Ciszy http://www.zapachciszy.pl/oferta/ Zamówiłam sobie od nich Lekki krem kasztanowiec. Chciałam coś na naczynka, a ten krem zachwalała Megilounge na YouTube. Na stronie nie ma cennika produktów, ale jak się z nimi kontaktowałam, to przesłali mi ceny produktów, ale bez cen mydeł, które aktualnie dojrzewają i dostępne będą w sprzedaży w lutym.
Krem w płynie przywrotnik - 30,00 zł
Krem w płynie kasztanowiec - 30,00 zł
Krem Tłusty Przywrotnik - 29,00 zł
Oleum - Łupież - 36,00 zł
Oleum - Łojotok - 36,00 zł
Koszt przesyłki to 10,50 zł

Kontakt mailowy jest świetny, można się o wszystko dopytać
Trochę się wahałam nad zakupem tego kremu ze względu na olej makadamia, który nie jest za bardzo wskazany mojej cerze, ale ostatecznie zaryzykowałam. Mam zamiar ten płynny krem łączyć ze swoim kremem na dzień, jako serum.
Mam od nich mydełko z algami, bardzo mili ludzie, małżeństwo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 19:35   #4341
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mam 10% do 31 stycznia na hasło ecozima. Ale nie wiem czy to jednorazowe.
Skąd masz kod? Zamawiam tam już od jakiegoś czasu i nigdy żadnego nie dostałam.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
To jest chyba sklep blogerki kosmetykofanki.blogspot.c om albo zbieżność nazw (jest jeszcze portal kosmetykofanki.pl i z tym portalem sklep na pewno ma powiązanie, bo są na fp są linki do sklepu)

Z glinkami niedawno się polubiłam. Też mi się nie chce babrać, ale jednak fajne efekty dają. tzn póki co po czerwonej widzę "inne" efekty niż po zielonej, błękitnej czy Ghassoul - te to jak dla mojej skóry to samo

Do glinki dodaję teraz akurat wodę z kewry, do tego trochę kwasu hialuronowego, parę kropel oleju (teraz makadamia, wcześniej chia), żelu aloesowego.


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Może jeszcze skorzystam z kodu poprosiłam o kilka próbek i jeśli wyślą i mi się spodobają to może zrobię jeszcze jedno zamówienie.
Ciekawe czy wyślą próbki?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 19:39   #4342
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Skąd masz kod? Zamawiam tam już od jakiegoś czasu i nigdy żadnego nie dostałam.







Ciekawe czy wyślą próbki?
Jakis czas temu zamawialam na Mazidłach o wysłali dosyć pokaźne
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 20:21   #4343
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Skąd masz kod? Zamawiam tam już od jakiegoś czasu i nigdy żadnego nie dostałam.
:
Dostałam przy ostatnich zakupach, ale to był chyba grudzień więc może Mikołajkowy prezent?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 20:24   #4344
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny znacie jakiś naturalny balsam lub inny specyfik na naczynka i pajączki na nogach? Te apteczne to wiadomo jakie mają składy.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 20:43   #4345
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Przyszła do mnie emulsja Swanicoco. Oj ładnie wygląda, duża ciężka butla. Nie wiem czy to nie przerost formy bardziej mi się podobają minimalistyczne opakowania, ale no cóż, nie o to w sumie chodzi tylko jak będzie działał kosmetyk na skórze.
Koniecznie daj znać, jak użyjesz
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 22:22   #4346
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny, muszę się pochwalić moim już drugim własnoręcznie zrobionym balsamem do ciała Nie przestraszcie się koloru, po prostu dodałam za dużo oleju buriti Na szczęście zupełnie nie barwi skóry. Wklejam skład, trochę tam nawkładałam

Camellia Sinensis Leaf Water, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Cocos Nucifera (Coconut) oil, Butyrospermum parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limonum (Lemon) Fruit Powder, Mangifera Indica (Mango) Fruit Powder, Paullinia Cupana (Guarana) Extract, Horse Chestnut Extract, Panax Ginseng Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract,Citrus Reticulata (Mandarin Orange) peel oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopherol
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0935.jpg (69,3 KB, 39 załadowań)
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 00:07   #4347
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę się pochwalić moim już drugim własnoręcznie zrobionym balsamem do ciała Nie przestraszcie się koloru, po prostu dodałam za dużo oleju buriti Na szczęście zupełnie nie barwi skóry. Wklejam skład, trochę tam nawkładałam

Camellia Sinensis Leaf Water, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Cocos Nucifera (Coconut) oil, Butyrospermum parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limonum (Lemon) Fruit Powder, Mangifera Indica (Mango) Fruit Powder, Paullinia Cupana (Guarana) Extract, Horse Chestnut Extract, Panax Ginseng Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract,Citrus Reticulata (Mandarin Orange) peel oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopherol
Wow, gratulacje Taki bogaty skład, że sama bym się skusiła na taką formułę. A jaki wyszedł zapach po zmieszaniu tych wszystkich olei i ekstraktów?
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 07:03   #4348
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać, jak użyjesz
Też jestem ciekawa.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem, czy słyszałyście o polskiej firmie Zapach Ciszy
Wczoraj napoczęłam to mydełko i jest super, w ogóle nie musiałam się balsamować, skóra nie ciągnie. Mydełko niestety, nie ma zapachu i jest małe, ale zapowiada się dobrze.

Otworzyłam też balsam do ust Manuka Dr. Organic i muszę przyznać, że jest nawet ok, spodziewałam się czegoś gorszego po niektórych opiniach, ale nawet mi przypasował, nie jest może wybitny, ale krzywdy nie robi, a nawet mogę powiedzieć, że fajnie odżywia i wygładza usta i robi nawet delikatny lifting, tzn. czuć, jakby były nieco wypełnione, jędrniejsze. Pachnie też ok, słodko, miodowo, ale nie drażniąco, no i rozmiar sztyftu jest imponujący, 5,7 ml, to naprawdę sporo, sam mechanizm wysuwania jest bardzo wygodny, niby sztyft, ale wysuwa się jak zwykłą pomadkę, lekko chodzi.

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę się pochwalić moim już drugim własnoręcznie zrobionym balsamem do ciała Nie przestraszcie się koloru, po prostu dodałam za dużo oleju buriti Na szczęście zupełnie nie barwi skóry. Wklejam skład, trochę tam nawkładałam

Camellia Sinensis Leaf Water, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Cocos Nucifera (Coconut) oil, Butyrospermum parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limonum (Lemon) Fruit Powder, Mangifera Indica (Mango) Fruit Powder, Paullinia Cupana (Guarana) Extract, Horse Chestnut Extract, Panax Ginseng Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract,Citrus Reticulata (Mandarin Orange) peel oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopherol
Wygląda obłędnie Niesamowite, że Ci się udała taka konsystencja aksamitna, ile za niego chcesz I jak go zrobiłaś, użyłaś jakiegoś miksera Skąd masz składniki i przepis, to z jakiegoś zestawu do własnoręcznego zmieszania, czy każdy składnik osobno kupiłaś Gratuluję

Chcę go

Od dziś w Rossmannie promocja 2+2 gratis na kosmetyki naturalne z kartą!!!
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-01-09 o 09:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 09:47   #4349
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Wow, gratulacje Taki bogaty skład, że sama bym się skusiła na taką formułę. A jaki wyszedł zapach po zmieszaniu tych wszystkich olei i ekstraktów?
Nad tym jeszcze będę pracować, chciałabym bardziej świeży, cytrusowy zapach. Tutaj przebija mi za bardzo masło kakaowe. To dopiero druga próba, więc na pewno jeszcze go dopracuję Przy pierwszym wyszedł mi piękny kokosowo-pomarańczowy zapach, ale balsam zostawiał lekko tłustą poświatę, więc tym razem zmieniłam proporcje.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wygląda obłędnie Niesamowite, że Ci się udała taka konsystencja aksamitna, ile za niego chcesz I jak go zrobiłaś, użyłaś jakiegoś miksera Skąd masz składniki i przepis, to z jakiegoś zestawu do własnoręcznego zmieszania, czy każdy składnik osobno kupiłaś Gratuluję

Chcę go
Wszystkie składniki kupowałam osobno, według własnego uznania Olejki eteryczne mam terapeutycznej jakości, więc jest konkret Mieszałam ręcznie trzepaczką do ubijania piany, ale za to długo i energicznie Przepis to moje własne "widzimisię". Po prostu lubię kombinować, zmieszałam składniki, których byłam ciekawa albo które już wcześniej lubiłam w gotowych balsamach.

Dopracuję go trochę i wyślę Ci za darmo do spróbowania Jak ktoś jeszcze chce to dajcie znać. Bardzo jestem ciekawa, ale i jednocześnie boję się trochę Waszej oceny

Powinien tylko być w innym opakowaniu, bo to jednak balsam, a nie masło, no ale to też ogarnę
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 09:55   #4350
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Nad tym jeszcze będę pracować, chciałabym bardziej świeży, cytrusowy zapach. Tutaj przebija mi za bardzo masło kakaowe. To dopiero druga próba, więc na pewno jeszcze go dopracuję Przy pierwszym wyszedł mi piękny kokosowo-pomarańczowy zapach, ale balsam zostawiał lekko tłustą poświatę, więc tym razem zmieniłam proporcje.



Wszystkie składniki kupowałam osobno, według własnego uznania Olejki eteryczne mam terapeutycznej jakości, więc jest konkret Mieszałam ręcznie trzepaczką do ubijania piany, ale za to długo i energicznie Przepis to moje własne "widzimisię". Po prostu lubię kombinować, zmieszałam składniki, których byłam ciekawa albo które już wcześniej lubiłam w gotowych balsamach.

Dopracuję go trochę i wyślę Ci za darmo do spróbowania Jak ktoś jeszcze chce to dajcie znać. Bardzo jestem ciekawa, ale i jednocześnie boję się trochę Waszej oceny

Powinien tylko być w innym opakowaniu, bo to jednak balsam, a nie masło, no ale to też ogarnę
Gratulacje, a tak swoją drogą to jak Ty sama oceniasz ten balsam? Jesteś z niego zadowolona? Ja jak sama cos sobie mieszam to nie jestem zadowolona i każdy zapał szybko się studzi no ale ja na razie same oleje i masła mieszałam głównie do rąk i ust. Nic specjalnego.
Z doświadczenia to jak dodaję masło kakaowe to takowy kosmetyk nie wymaga dodatkowych zapachów, bo zbyt się przebija przez inne. Zastanawiam się czasami nad zastosowaniem rafinowanych, właśnie dla zbycia naturalnej kompozycji zapachowej na rzecz olejków eterycznych, ale z drugiej strony właśnie na właściwościach najbardziej mi zależy.

Emulsja Swanicoco srebrna ma konsystencję kremowo żelową, jest lekka i szybko się wchłania. Skórę pozostawia lekko napięta i gładką. Nie obciąża, nie zostawia lepkiej warstwy. Nawilża, nie muszę nakładać kremu. Nada się na dzień a noc czasami coś olejowego dołożę. Ma 120 ml to bardzo dużo do wykorzystania, mam nadzieję że będzie się sprawdzała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2018-01-09 o 16:30
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.