Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-21, 17:05   #1
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225

Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?


Domowe Laboratorium Urody czasowo zniknęło , a ja nie przygotowałąm sie na taką ewentualność i nie zapisałam przepisu na peeling z kapsułek z ananasa i mleka w proszku. Czy pamiętacie proporcje? Czy trzeba dodawać coś jeszcze? Pomóżcie sieroty po Basi (no, może półsieroty)!
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 18:41   #2
EwaMusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 22
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

O ile pamiętam a sama przygotowywałam tydzień temu - 10-15 kapsułek ananasa i 20g mleka w proszku.
EwaMusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 18:46   #3
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Dziękuję!
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 19:02   #4
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Czy mogłabym również otzrymać ten przepis ? Poszukuje również przepisu na tonik aspirynowy?Byłabym bardzo wdzięczna?Niestety pomimo przeczesywania nie odnalazłam biochemii.

Prosze się ulitować
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 19:18   #5
siek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Dziewczyny ja też szukam przepisu na ten peeling, może któraś z was może podać dokładne proporcje i jakie konkretnie kapsułki ananasowe należy zakupić oraz rodzaj mleka, o ile ma to w ogóle znaczenie, tłuste czy odtłuszczone. Będę wdzieczna :P
siek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:11   #6
EwaMusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 22
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Mam "Ananas Classic" firmy Ortis ( z bromeliną) -taki był w podanym przepisie. Mleko najzwyklejsze w proszku - nie granulowane. Niestety przepisu na tonik aspirynowy nie mam. Nie zdążyłam zapisać. Mam nadzieje że Basia szybko udostępni nowe i "stare" receptury.
EwaMusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:55   #7
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Dzięki, za piling, ale w dalszym ciągu liczę na przepis o toniku.
Mam zamiar użuć zorc, więc się niecierpliwię.
Będę wdzięczna jakiejś dobrej duszycce, która się zlituje .

Mam również nadzieję, że Basia udostępni nam swoją skarbnicę. Pozostaje czekać.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-22, 09:55   #8
siek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Tonik aspirynowy
Moze zastapic produkty na kwasie salicylowym, nie bedzie az tak skuteczny jak produkty z kwasem BHA o dobrej formule, ale byc moze w niektorych przypadkach zadziala lepiej niz Effaclar K.

Na 100ml wody destylowanej:
- ok. 20 tabletek aspiryny bez otoczki
- mozna dodac ok 5-10ml gliceryny, aby tonik byl bardziej nawilzajacy, niektorzy dodaja naturalny zel aloesowy, do ktorego my w Polsce nie mamy latwego dostepu. Zel aloesowy firmy Forever living do tanich nie nalezy.
Przepis nie jest bardzo restrykcyjny, wiec mozna go zmieniac i eksperymentowac.

JAKA ASPIRYNA?
Aspiryna czyli kwas acetylosalicylowy.
Chodzi o twarde tabletki zwyklej aspiryny bez otoczki. Im prostszy sklad tym lepiej; najzwyklejsze tabletki aspiryny bez otoczki jakie udalo mi sie znalezc zawieraly tylko kwas acetylosalicylowy i skrobie.
Polopiryna to takze aspiryna i takze nadaje sie do wykonania toniku lub serum.
Jesli uda sie zmyc dobrze otoczke z tabletek aspiryny to takze mozna je sprobowac uzyc.
Tabletki aspiryny musujace z witamina C lub bez sie raczej nie nadaja.
******
Tabletki aspiryny nie rozpuszczaja sie idealnie w wodzie, zwykle dobrze jest wrzucic je do szklanej miarki zalac woda i zostawic na chwile, by rozmiekly, nastepnie lyzeczka musimy je po kolei rozgniatac. Otrzymamy bialy plyn, na dnie ktorego beda plywac kawalki aspiryny. Mozna plyn przesaczyc do buteleczki uzywajac brazowego filtru do kawy lub zostawic osad, a przed kazdym uzyciem wytrzasnac butelke. Niektorzy radza sobie tak, ze aplikuja tonik na platek kosmetyczny i przecieraja twarz druga strona platka, takze "farfocle" aspirynowe zostaja na platku.
Mozna tez nabrac patyczkiem kosmetycznym ta gesta mase z dna i aplikowac ja miejscowo na wypryski, po wyschnieciu zmyc resztki ze skory. Tonik moze byc przechowywane w plastikowej lub szklanej buteleczce.
Mozna sobie pomoc rozdrabniajac wiele tabletek aspiryny narazw mlynku do kawy, pieprzu lub mozdzierzu i tym sposobem przygotowac cale pudeleczko takiego proszku aspirynowego na przyszlosc.

###########
Kwas salicylowy BHA jest pochodna aspiryny (kwas acetylosalicylowy) stad pomysl na wykorzystanie aspiryny w toniku lub maseczce, z przeznaczeniem podobnym jak produkty oparte na kwasie BHA czyli zaskorniki, wypryski, wrastajace wloski po depilacji, lagodzenie podraznien.
siek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 20:34   #9
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Wielkie dzięki, biochemia i laboratorium urody nie działa i ciężko ,,mi nowej" cokolwiek z przepisów wyszukać. Tym bardziej, że widaomości i oceny produktów pozostały.
A jak się robi maseczki z aspiryną i może wiesz jak przygotować ten peeling enzymatyczny. Mleko mam, kapsułki też, ale przecież proszu nie nałożę na twarz. W czym to rozpuścić???
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:16   #10
siek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Zambezzi maseczke aspirynowa stosuje i przygotowuje sama, wiec przepis podaje bez problemu 3-4 tabletki aspiryny ( ja stosuje wlasciwie tylko na strefe T, wiec jak chcesz na cala buzke daj 5) rozpuscic w pol lyzeczki wody, czasem nawet mniej niz pol, tak tylko zeby napiekly, lepiej najpierw wziac mniej wody, a potem ewentualnie pare kropel dodac, niz dac za duzo, bo maseczka splyneie :-(
Nastepnie dodaje plaska lyzeczke smietanki, bo jogurt rzadko mam w lodowce, u mnie taka kombinacja sie sprawdza, ale czytalam, ze z jogurtem jest lzejsza i nie pozostawia lekko tlustego filmu po zmyciu. Ja trzyman na buzi 10-15 minut.
Przepisu n apeeling nie mam i szczerze mowiac sama szukam, ale jak znajde, to dam znac.
Pozdrawiam
siek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 09:41   #11
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60548 tu jest przepis
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 10:08   #12
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Kto pamięta przepis na peeling enzymatyczny?

Bardzo dziękuje Wam kobietki.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.