WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-01-22, 12:24   #4441
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez inverso Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, nie wiem co ju¿ robiæ ;(

Biorê drugi miesi±c wiêksz± dawkê Euthyroxu 75 a w³osy dalej lec±, z ka¿dym dniem znajdujê nowe placki na g³owie ... podczas wcierania Novoxidylu tyle w³osów mi leci :| Jestem ju¿ od krok od zgolenia w³osów by nie widzieæ jak mi wypadaj±, poproszê dermatologa o zlecenie na perukê.

Czy to olejowanie w³osów pomaga przy ³ysieniu plackowatym? Co jeszcze mogê zrobiæ by przesta³y chocia¿ wypadaæ?
Nie farbujê w³osów od roku, nie prostujê i nie suszê przez co czujê siê i wygl±dam jak 7nieszczê¶æ ;/ Wiem, wiem inni maj± gorzej ... Ale ¿eby nie by³o sposobu na te w³osy? Mój zegar biologiczny tyka, a lata lec± a kiedy mam znale¼æ mê¿a?
Co ma problem z wypadaniem do znalezienia mê¿a? Dziewczyno nie przesadzaj, w³osy to nie ca³e Twoje ¿ycie:P
Co do sposobów na wypadanie to by³o tu du¿o podanych, ja sama podawa³am kilka, które s± bardzo dobre... Po prostu przestañ siê tym tak przejmowaæ to bêdzie Ci ³atwiej za¿egnaæ problem...
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-22, 16:17   #4442
vegas_18
Raczkowanie
 
Avatar vegas_18
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 181
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Hej dziewczêta
Jaki¶ czas temu strasznie wypada³y mi w³osy.Mam d³ugie blond w³oski(rozja¶niane) i musia³am cos z tym zrobiæ,¿adne suplementy diety,maseczki czy cos nie dawa³o rady.No i zaczê³y¶my z przyjació³k±(która miala bardziej zniszczone w³osy od moich) stosowaæ Placentê w ampu³kach.
Efekt nas mile zaskoczy³ i narazie mniej ³ysiejemy a w³oski rosn± nowe

Cena jednej ampu³ki "a¿" 2.50 a efekt naprawde jest
__________________
Tylko kobieta potrafi jednego dnia powiedzieæ proszê, dziêkujê, przepraszam, jeste¶ ¶wini±, nienawidzê Ciê, wybacz, kocham Ciê i ¿egnaj

Mój m±¿ bêdzie mia³ zaje*ist± ¿onê


Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzê
vegas_18 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-22, 16:51   #4443
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez inverso Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem ju¿ od krok od zgolenia w³osów by nie widzieæ jak mi wypadaj±, poproszê dermatologa o zlecenie na perukê.

Czy to olejowanie w³osów pomaga przy ³ysieniu plackowatym? Co jeszcze mogê zrobiæ by przesta³y chocia¿ wypadaæ?
Inverso, poczuwam siê do odpowiedzi jako osoba która podda³a tutaj obecny temat
Ja mogê siê odnie¶æ tylko do siebie, nie jestem lekarzem co jedynie chemikiem zapasjonowanym naturalnymi sposobami leczenia porz±dnie podpartymi naukowo... Wiem na pewno i po sobie i po tym co przeczyta³am gdzie indziej, ¿e olejowanie od¿ywia dora¼nie skórê g³owy, a przez to wzmacnia cebulki.

I to nie tak ¿e olejowanie (czy jakakolwiek pielêgnacja zewnêtrzna) naprawia wszystko, to niszczy g³ównie skutek, objawy - samo wypadanie. Prawdziwe leczenie zachodzi dopiero z eliminacj± przyczyny, czyli od dzia³ania _wewnêtrznego_ - to ono jest tutaj najwa¿niejsze i to na nim trzeba siê najbardziej skupiæ. Co rozumiem przez "dzia³anie wewnêtrzne" opisa³am (z grubsza) w pierwszym moim po¶cie tego w±tku: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4427
Ponoæ stan w³osów pokazuje w³a¶nie na ogóln± kondycjê organizmu.

Bardzo interesuj±cym podej¶ciem jest napomykana ju¿ tutaj gdzieniegdzie pobocznie dieta dr Budwig - uwa¿a ona, ze wszystkie powa¿niejsze choroby cywilizacyjne, a tak¿e (mo¿e nawet ze wzglêdu na temat dyskusji - przede wszystkim) choroby maj±ce podstawê w zachwianiu zachowania ci±g³o¶ci czy wytrzyma³o¶ci ¶rodowiskowej/urazowej skóry i jej wytworów, wychodz± siê z faktu, ¿e dieta obecnego spo³eczeñstwa jest bardzo uboga w kwasy omega-3, który jest bardzo wa¿nym budulcem naszego organizmu (przyjmujemy zdecydowan± wiêkszo¶æ szkodliwego omega-9 zamiast omega-3, przy braku omega-3 to w³a¶nie omega-9 zostaje wbudowany). Sama dieta jest bardzo restrykcyjna, ale pewnie warto na ni± przej¶æ gdy wszystko inne zawodzi. Mi siê z tej diety za to spodoba³ do codziennego zastosowania koncept wzbogacenia po¿ywienia w³asnie o omega-3, czyli jedzenia wiêkszej ilo¶ci oleju lnianego w³a¶nie (absolutna podstawa diety), t³ustych ryb, orzechów, warzyw o zielonych li¶ciach, grochu/fasoli/ciecierzycy/soczewicy - których w wiêkszo¶ci naszych diet bardzo brakuje. Sama po sobie zauwa¿y³am ¿e lepiej siê teraz czujê, a tak¿e lepiej reagujê na stres (zdaje siê w ³ysieniu plackowatym tez stres podejrzewa siê za jedna z przyczyn). Tyle ja wiem i tyle mi obecnie wpad³o do g³owy. Pozdrawiam!

Mimi91, obiecane fotki w³osów po kuracji (efekty obecne) na moim profilu ju¿ s±

Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-01-22 o 17:03
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 12:48   #4444
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: £ód¼/Linkoping
Wiadomo¶ci: 2 487
GG do eiri
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

To ja siê dopiszê do tematu olejów

Kilka miesiêcy temu zauwa¿y³am, ¿e po olejowaniu w³osów i skalpu olejem winogronowym wypad³a o wiele mniejsza ilo¶æ w³osów. Kiedy sytuacja siê powtórzy³a, zaczê³am dr±¿yæ temat, co takiego ma olej winogronowy, co mo¿e leczyæ wypadanie w³osów.
Okazuje siê, ¿e za powstrzymywanie wypadania odpowiada kwas linolowy (omega-6), którego niedobór w organizmie odpowiada za ucieczkê w³osa z g³owy. Jest go du¿o w³a¶nie w oleju winogronowym, ale nie tylko - tak¿e np. s³onecznikowym lub sojowym.
Kiedy ju¿ przekona³am siê o pozytywnym dzia³aniu omega-6, postanowi³am wzbogaciæ dietê o NNKT, bo nie oszukujmy siê - bez odpowiedniego po¿ywienia wszelkie efekty kosmetyczne bêd± nietrwa³e Przyjmowanie suplementów z kwasami omega jest dosyæ prostym rozwi±zaniem na pocz±tek, ale jednak polecam zakup kilku olejów i dodawanie ich do potraw - nie do¶æ, ¿e zyskujemy nowe wra¿enia smakowe, to jeste¶my zdrowsi w przyjemny sposób.
Bardzo dobrym olejem z przewag± omega-6 na pocz±tek jest olej z pestek dyni. Nie do¶æ, ¿e wszechstronny (mo¿na go dodawaæ nawet do lodów), to dodatkowo wspomaga leczenie wypadania w³osów na tle hormonalnym (ten olej jest najczê¶ciej sk³adnikiem leków dla mê¿czyzn przeciwdzia³aj±cych przerostowi prostaty, co z kolei jest wynikiem, ogólnie i skrótowo rzecz ujmuj±c, nadwy¿ki testosteronu w organizmie. U kobiet jak i u mê¿czyzn nadmiar testosteronu czêsto prowadzi do wypadania w³osów).
Typowym olejem kosmetycznym wp³ywaj±cym na wygl±d w³osów i skóry jest olej z wiesio³ka i olej z ogórecznika. Dostêpne s± w kapsu³kach i w p³ynie.
Wszystkie powy¿sze oleje mo¿na stosowaæ oczywi¶cie równie¿ na w³osy

UWAGA!!!
Za¿ywanie kwasów omega-6 bez jednoczesnego wzbogacania diety o kwasy omega-3 nie jest wskazane. Badanie wykazuj±, ¿e nieprawid³owa proporcja omega-6 do omega-3 w organizmie mo¿e wp³ywaæ na rozwój komórek nowotworowych.
Newelka s³usznie radzi przyjmowanie oleju lnianego - z du¿± zawarto¶ci± omega-3.

Olejowanie plus zmiana diety u mnie da³o naprawdê dobre wyniki.

Poza kwasem linolowym, warto wspomnieæ o kwasie laurynowym - g³ownym sk³adniku oleju kokosowego i palmowego. Cytujê za producentem Novoxidilu:
"Kwas laurynowy jest inhibitorem (blokerem) 5-alfa reduktazy, enzymu przekszta³caj±cego testosteron w du¿o bardziej aktywn± formê zwan± dihydrotestosteronem, która jest odpowiedzialna za eskalacjê procesu ³ysienia. W zwi±zku ze swoim dzia³aniem kwas laury nowy zmniejsza nadprodukcjê ³oju w mieszkach w³osowych i zapobiega procesowi przet³uszczania w³osów co prowadzi do zmniejszenia ilo¶ci wypadaj±cych w³osów."
A zatem kokos stosowany na skalp mo¿e dzia³aæ na ³ysienie o pod³o¿u hormonalnym.

Na koniec oczywi¶cie nie sposób nie wspomnieæ o rycynie - za ka¿dym razem mam po niej ¶wietny efekt, zawsze jest kilka w³osków mniej w odp³ywie

Polecam mieszanki na skalp:
-rycyna plus winogrono
-rycyna plus kokos (bardzo dobre efekty)
- rycyna plus olej lniany plus oliwa
- kokos, winogrono, pestki dyni
To tylko przyk³ady, liczba kombinacji jest nieskoñczona
__________________
eiri jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 15:16   #4445
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 2 340
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

eiri, w³a¶nie dzi¶ zakupi³am Olej kokosowy zimnot³oczony nierafinowany firmy Efavit, ku mojemu zdziwieniu jest w sta³ej konsystencji

Dobrym rozwi±zaniem bêdzie k³a¶æ go na skalp, je¶li tak to kiedy najlepiej ... codziennie na ca³± noc, czy na pó³ godziny przed myciem w³osów?

Kupi³am tak¿e zachwalany przez Wiza¿anki z w±tku olejowego - olejek Alterra Granat i awokado - w dobrej cenie 11.99z³
inverso jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 16:13   #4446
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomo¶ci: 2 647
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

eiri mam pytanko odno¶cie o. winogronowego, uzy³am go kilka razy i zauwa¿y³am zwiêkszone wypadanie w³osów, a mo¿e powinnam to przeczekaæ, dalej stosowaæ i wypadanie by zmala³o???
joannajj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:20   #4447
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: £ód¼/Linkoping
Wiadomo¶ci: 2 487
GG do eiri
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez inverso Poka¿ wiadomo¶æ
eiri, w³a¶nie dzi¶ zakupi³am Olej kokosowy zimnot³oczony nierafinowany firmy Efavit, ku mojemu zdziwieniu jest w sta³ej konsystencji

Dobrym rozwi±zaniem bêdzie k³a¶æ go na skalp, je¶li tak to kiedy najlepiej ... codziennie na ca³± noc, czy na pó³ godziny przed myciem w³osów?

Kupi³am tak¿e zachwalany przez Wiza¿anki z w±tku olejowego - olejek Alterra Granat i awokado - w dobrej cenie 11.99z³
Ja nigdy nie nak³adam oleju na d³u¿ej ni¿ 2 godziny - brak mi czasu i cierpliwo¶ci
Ten olejek Alterry te¿ mam, ale nie jest moim ulubieñcem. Przede wszystkim ze wzglêdu na mocny, przes³odzony zapach...
Cytat:
Napisane przez joannajj Poka¿ wiadomo¶æ
eiri mam pytanko odno¶cie o. winogronowego, uzy³am go kilka razy i zauwa¿y³am zwiêkszone wypadanie w³osów, a mo¿e powinnam to przeczekaæ, dalej stosowaæ i wypadanie by zmala³o???
A wcze¶niej te¿ Ci wypada³y?
Mo¿e spróbuj go zmieszaæ z innym olejem, jak nie pomo¿e to chyba lepiej go odstawiæ...
__________________
eiri jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 18:23   #4448
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomo¶ci: 2 647
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

pilam dro¿d¿e i przesta³y prawie wypadaæ, zaczê³am olejowaæ i znów
joannajj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:54   #4449
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 5 516
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny, a s³ysza³y¶cie o oleju ³opianowym? Mam taki na stanie, oliwê z oliwek, no i kupiê lniany - my¶licie, ¿eby w jakich proporcjach je mieszaæ?

I jeszcze jedno pytanie do newelki - albo przeoczy³am, albo nie napisa³a¶ jakiego szamponu u¿ywasz. Mog³aby¶ powiedzieæ? Ja chcia³abym zacz±æ u¿ywaæ jakich¶ bez sls-ów, ale obawiam siê czy zmyj± oleje.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 19:27   #4450
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: £ód¼/Linkoping
Wiadomo¶ci: 2 487
GG do eiri
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez joannajj Poka¿ wiadomo¶æ
pilam dro¿d¿e i przesta³y prawie wypadaæ, zaczê³am olejowaæ i znów
To mo¿e nie wina oleju, tylko zaprzestanie picia dro¿d¿y - mo¿e brakuje Ci witamin z grupy B i st±d wypadanie?
__________________
eiri jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-23, 20:35   #4451
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Dziewczyny, a s³ysza³y¶cie o oleju ³opianowym? Mam taki na stanie, oliwê z oliwek, no i kupiê lniany - my¶licie, ¿eby w jakich proporcjach je mieszaæ?
Ja ³opianowego nie u¿ywa³am, Anwen na swoim blogu pisze o nim:

http://anwena.blogspot.com/2010/08/oleje-cz-i.html

Cytat:
olej ³opianowy (Oleum Bardanae)– ja u¿ywam akurat oleju w³asnej produkcji, ale mo¿na go kupiæ w aptekach i sklepach zielarskich. Bardzo popularny w Rosji- tam u¿ywaj± go równie¿ mê¿czy¼ni, gdy¿ zapobiega wypadaniu w³osów. U¿ywam go sporadycznie, bo po pierwsze w³osy ju¿ mi nadmiernie nie wypadaj±, a po drugie nie przepadam za jego zapachem. W³a¶ciwo¶ci:Znakomicie dzia³a na w³osy: odnawia os³abion± i uszkodzon± ich strukturê, silnie od¿ywia i wzmacnia cebulki w³osowe, stymuluje porost w³osów, hamuje wypadanie w³osów i ³ysienie. Zapobiega te¿ nadmiernemu przet³uszczaniu siê skóry g³owy i w³osów, likwiduje ³upie¿.”
Oliwa z oliwek jest bardzo podobna w dzia³aniu do oleju rzepakowego, tylko siê ponoæ zmywa ciê¿ej ni¿ rzepakowy i mo¿e usztywniaæ w³osy.

Najlepiej sprawd¼ jak reagujesz na ka¿dy z nich i pó¼niej bêdziesz wiedzieæ jak mieszaæ.

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie do newelki - albo przeoczy³am, albo nie napisa³a¶ jakiego szamponu u¿ywasz. Mog³aby¶ powiedzieæ? Ja chcia³abym zacz±æ u¿ywaæ jakich¶ bez sls-ów, ale obawiam siê czy zmyj± oleje.
Ja u¿ywam slsów.
Co prawda s± dziewczyny które potrafi± zmyæ oleje i od¿ywk±, ale mi ta sztuka do tej pory nie wysz³a. Próbowa³am te¿ szamponem Bambino - nie do¶æ ¿e nie mog³am domyæ w³osów i musia³am korzystaæ z ze 3 nawet 4 myæ (zgroza dla w³osów), to jeszcze po wszystkim by³y strasznie popl±tane.
Niebezpieczeñstwo szamponów bez-slsowych przy zmywaniu olejów s± w tym, ¿e siê nie pieni± lub pieni± w znikomy sposób - wiêc trudniej wyczuæ kiedy tak naprawdê olej zosta³ zmyty z w³osów (i czy zosta³ zmyty). Mo¿esz siê z³apaæ na przyk³ad na tym ze w po³owie dnia zdasz sobie sprawê ¿e z ty³u g³owy masz "t³uste gniazdo" (jak siê zdarza w opisach dziewczyn stosuj±cych szampony bez-slsowe). Ja wola³am tego unikn±æ.
Ja oleje do tej pory zmywa³am szamponem "Familijnym ¶wie¿o¶æ i puszysto¶æ do w³osów przet³uszczaj±cych siê" z wyci±gami z owoców cytrusowych i mentolem - szybko zmywa³ oleje, w³osy by³y po nim miêkkie i puszyste a dodatkowo dawa³ przyjemne uczucie ch³odku na skórze g³owy, takie wra¿enie ¿e s± bardzo czyste i ¶wie¿e. Za dzia³anie dla mnie bomba.
Mam teraz Ziajê "do w³osów ³amliwych" o piêknym miodowym zapachu, w takim bia³ym opakowaniu z ¿ó³t± nakrêtk± i ¿ó³tymi napisami - pieni siê bardzo (bardzo!) obficie, ale mam wra¿enie ¿e pl±cze mi w³osy.
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 07:34   #4452
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 1 162
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Inverso - zgadzam siê z opiniami, ¿e za ³ysienie plackowate odpowiedzialny jest stres! Spróbuj mo¿e uspokajaj±cych zió³ek, np. melisy? Mój m±¿ mia³ kiedy¶ do¶æ konkretny ³ysy "placek" na g³owie, stosowa³ jaki¶ p³yn (nie pamiêtam nazwy, ale jaki¶ tani, gotowy lek) i do¶æ szybko mu to zaros³o. Teraz, po latach niestety znów na nowy placek, ale nie tak widoczny, bo przy dolnej linii w³osów z ty³u g³owy . Nic z tym nie robi - póki co - ale to mê¿czyzna. Tobie bardzo wspó³czujê, ale musisz koniecznie wyluzowaæ - to powinno pomóc.

Dziewczyny - mam pytanie o to wcieranie olejów w skalp: czy powinnam wg. Was wcieraæ olej (np. kokosowy albo lniany) je¶li w³osy mi siê mocno przet³uszczaj±? Ja w tym momencie nie u¿ywam nawet ¿adnych od¿ywek do w³osów, sp³ukujê tylko na koniec mycia wod± z octem jab³kowym (niestety, nie zauwa¿y³am, ¿eby siê mniej w³osy po tym przet³uszcza³y albo mniej wypada³y, ale nie poddajê siê).
benia1169 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-24, 08:39   #4453
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez benia1169 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny - mam pytanie o to wcieranie olejów w skalp: czy powinnam wg. Was wcieraæ olej (np. kokosowy albo lniany) je¶li w³osy mi siê mocno przet³uszczaj±? Ja w tym momencie nie u¿ywam nawet ¿adnych od¿ywek do w³osów, sp³ukujê tylko na koniec mycia wod± z octem jab³kowym (niestety, nie zauwa¿y³am, ¿eby siê mniej w³osy po tym przet³uszcza³y albo mniej wypada³y, ale nie poddajê siê).

benia1169
, mi po wcieraniu w skalp w³osy siê uregulowa³y, wcze¶niej mia³am tak ¿e my³am w³osy rano a wieczorem wygl±da³am ju¿ jakbym ich tydzieñ nie my³a

W przypadku olejów które nie maj± wiêkszego powinowactwa do sebum mo¿na tylko troszkê zminimalizowaæ przet³uszczanie - je¶li by³o wynikiem zbyt intensywnej pielêgnacji i przesuszenia skóry g³owy (skóra reaguje wtedy wiêkszym w³a¶nie nat³uszczeniem na to ¿eby zminimalizowaæ skutki przesuszenia, uciekania wody ze skóry). Olejowanie pomaga w nawil¿eniu i to odstresowuje skórê.

Wyregulowanie natomiast przet³uszczania mo¿na osi±gn±æ - ale u¿ywaj±c olejów o du¿ym powinowactwie do sebum (olej lniany, olej rycynowy). Tyle ¿e ich przez d³u¿szy czas nie mo¿na stosowaæ solo, w d³ugim stosowaniu przesuszaj± skórê - obydwa zmiêkczaj± i g³êboko penetruj± skórê g³owy, wnikaj± g³êboko w mieszki w³osowe, rozpulchniaj± skórê i mog± siê mieszaæ/zastêpowaæ sebum). To co¶ takiego jak metoda OCM w wyregulowaniu skóry twarzy (po nawet krótkim czasie stosowania olejów do zmywania twarzy skóra nawet bardzo t³usta wyregulowuje siê do normalnej). Efekt jest te¿ porównywalny do tego, jakby¶ przet³u¶ci³a przez kilka dni skórê g³owy - wtedy po zmyciu tego skóra przez najbli¿szy czas siê zdecydowanie mniej przet³uszcza, a tutaj - w olejowaniu - tworzysz po prostu tylko takie sterowane przet³uszczenie na pewien czas. Dlatego te¿ im d³u¿ej olej na w³osach dzia³a, tym lepiej - dlatego polecam ca³y czas stosowaæ olejowanie nocne.

Trzeba pamiêtaæ ¿e takich olejów (o du¿ym powinowactwie do sebum, przez to ¿e w d³u¿szym stosowaniu wysuszaj±), nie powinno siê stosowaæ na skórê g³owy bez rozcieñczenia - ¼ród³a podaj± do 50% koncentracji w kosmetyku, choæ najbezpieczniej jest to obni¿yæ do jakiej¶ 1/3 mieszanki - co¶ circa 30%. Rycynowy ma te¿ (deklarowane) du¿e powinowactwo do keratyny, mo¿na na same w³osy go nak³adaæ solo gdy chcemy b³yskawicznej odbudowy, ale taki ciê¿ko siê rozprowadza (lepiej gdy olej troszkê ocieplimy), mocno przeci±¿a te¿ wtedy wlosy i przy codziennym stosowaniu (i to tylko na namoczone uprzednio w³osy! koniecznie) mo¿e usztywniaæ i zbijaæ w³osy w str±ki - wiêc nie wiem czy efekt solo na w³osach by³by jendak taki warty przys³owiowej "¶wieczki".

Znam jeszcze jeden olej o du¿ym powinowactwie do sebum, jojoba, ale jest dro¿szy, super efekty mo¿na osi±gn±æ i przy lnianym czy przy rycynowym.

Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-01-24 o 08:47
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:09   #4454
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 1 162
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Newelka - bardzo Ci dziêkujê za a¿ tak dok³adne wyja¶nienie tematu. Powiedz mi jeszcze - czym ten olej rozcieñczaæ? Wod±? I czy mo¿na go zast±piæ rozgotowanym siemieniem lnianym (bez ziarenek oczywi¶cie), czy to ju¿ zupe³nie co¶ innego? Ja raczej bêdê zak³adaæ to-to w dzieñ, bo nie ¶piê sama w ³ó¿ku, wiêc rozumiesz.......
benia1169 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-24, 20:35   #4455
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

benia, rozcienczasz w oleju "bazowym", czyli chocby slonecznikowym. albo winogronowym...
ja mam baaardzo szybko przetluszczajace sie wlosy i oleje kocham na skalp bardzo chwale sobie rowniez jojoba (jego tez co pare dni klade na twarz - tez tlusta )
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-24, 22:33   #4456
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez benia1169 Poka¿ wiadomo¶æ
Newelka - bardzo Ci dziêkujê za a¿ tak dok³adne wyja¶nienie tematu. Powiedz mi jeszcze - czym ten olej rozcieñczaæ? Wod±? I czy mo¿na go zast±piæ rozgotowanym siemieniem lnianym (bez ziarenek oczywi¶cie), czy to ju¿ zupe³nie co¶ innego? Ja raczej bêdê zak³adaæ to-to w dzieñ, bo nie ¶piê sama w ³ó¿ku, wiêc rozumiesz.......
Beniu, nie ma za co. Co do rozcieñczania tak jak mówi Cloche - rozcieñczasz w innym oleju - jakim masz lub jakiego w³a¶ciwo¶ci Ci siê spodoba³y:

http://www.jaworek.net/kosmetyki/sur...nieschnace.php
http://www.jaworek.net/kosmetyki/sur...polschnace.php
http://www.jaworek.net/kosmetyki/sur...je_schnace.php
(oleje schn±ce trzeba zu¿yæ najszybciej, nieschn±ce mog± postaæ najd³u¿ej, najwiêksza jest ich trwa³o¶æ)

Ciekawie o lejach jest te¿ przyk³adowo tu:
http://www.macierz.org.pl/artykuly/z...kosmetyka.html

Maska-kompres z siemienia lnianego to zupe³nie ju¿ co innego - to jest g³ównie os³onowe, tonizuj±ce. Stosuje siê je przede wszystkim w ramach od¿ywienia, nawil¿enia, wyg³adzania i zapobiegania puszeniu; na takie "odstresowanie" i dopieszczenie skóry g³owy i w³osów
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:19   #4457
mimi91
Wtajemniczenie
 
Avatar mimi91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 2 799
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Widzê, ¿e w±tek co¶ chwilowo zamar³ :P
U mnie na razie nie ma poprawy - wiem newelka, mówi³a¶, ¿e przez pierwsze 2 tygodnie bêdzie jeszcze bardziej wzmo¿one wypadanie. No i tak niestety jest. Przypomnê, ¿e olejujê olejem lnianym rafinowanym z domieszk± 2-3 kropli olejku z drzewa herbacianego.
Po pierwszym na³o¿eniu i zmyciu mieszanki zdecydowanie poczu³am zmianê na lepsze skóry g³owy, ale po kolejnych ju¿ normalnie by³o... Bez wiêkszych rewelacji
Wewnêtrznie jem olej lniany na kromce chleba i polewam nim sa³atkê. Na razie mia³am okazjê u¿yæ go w ten sposób.
Przez najbli¿szym myciem zamierzam na³o¿yæ tê papkê z siemienia lnianego. Zobaczê czy po niej co¶ siê polepszy..

Newelko, fajnie, ¿e doda³a¶ zdjêcia w³osków S± ¶liczne, gêste i b³yszcz±ce
O wiele gorzej to wygl±da³o przed kuracj±? Masz jakie¶ takie starsze zdjêcie?
Ja wczoraj chcia³am zrobiæ zdjêcie po myciu, ale brzydko mi siê napuszy³y

EDIT: Zapomnia³am jeszcze dopisaæ, ¿e pijê codziennie przynajmniej jedn± herbatê z pokrzywy.
__________________
"Rób swoje i nigdy siê nie zra¿aj!"
♥szafa♥


Edytowane przez mimi91
Czas edycji: 2012-01-31 o 15:04
mimi91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-31, 17:07   #4458
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witaj mimi91!

Dobrze ¿e dzia³asz, dasz radê, przetrzymasz! W³osy musz± siê najpierw przyzwyczaiæ ¿e jest inaczej, tym bardziej ze olej jest rafinowany wiêc troszkê jednak s³abszy. Co do ³upie¿u ju¿ powoli zaczynasz widzieæ jakie¶ z³agodzenie - chocia¿by lepiej siê zaczynasz czuæ w swojej skórze?

Tym ¿e w³osy siê napuszy³y siê nie przejmuj.
To normalne je¶li kondycja wcze¶niej kula³a, a mo¿e te¿ znaczyæ (przekornie w³a¶nie) ¿e w³osy siê wzmacniaj± i zaczynaj± mieæ si³ê by... siê bardziej krêciæ - jak w koñcu wyczuj± ¿e mog± wszystkie w jednym kierunku. U mnie te¿ pocz±tkowo siê puszy³o, a w³osy wcze¶niej by³y tylko lekko faluj±ce - jak przesta³am z nimi walczyæ i uk³adaæ to siê okaza³o ¿e one teraz temu tak siê puszy³y, bo chcia³y siê uk³adaæ... w loczki. Tak¿e od jakich¶ 4 dni zaczynam byæ loczkasta. I a¿ sam± to mnie dziwi.

I dziêkujê za komplementy! Zdjêæ starszych jednak nie mam, nie by³o mi specjalnie weso³o ¿eby siê obfotosiaæ... czu³am siê bardzo niekomfortowo z tym co by³o. A by³o gorzej - to tak jakby¶ teraz sobie chcia¿by odjê³a u mnie na zdjêciach te malutkie w³oski które wydaæ z przodu g³owy i na zakolach; skóra prze¶witywa³a przez w³osy i same w³osy by³y bardzo suche i ³amliwe.

Nic co siê dzieje na razie nie dzieje siê na z³e! Jak skóra nie swêdzi, nie piecze ani nie boli bardziej, to wszystko jest na dobrej drodze i zaczynacie siê z olejami lubiæ.

I co do siemienia lnianego - nie papkê! Mo¿esz siê pó¼niej nie domyæ. ¯el z siemienia - gotujesz nasionka, odcedzasz nasionka i tym ¿elem który zosta³, wodnym roztworem - wmasowujesz obficie na skalp i we w³osy. Jak w³oski siê pusz±, to pierwsza rzecz któr± powinna¶ zauwa¿yæ to zmniejszenie puszenia.

Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-01-31 o 17:10
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-31, 17:37   #4459
mimi91
Wtajemniczenie
 
Avatar mimi91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 2 799
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Póki mi o tym nie przypomnia³a¶, to rzeczywi¶cie, swêdzenia skalpu chyba ju¿ nie mam Z ³upie¿em to by³o tak, ¿e im bardziej siê drapa³am to wtedy siê pojawia³, teraz staram siê ogólnie ma³o dotykaæ w³osów, wiêc go zbyt czêsto nie widzê no chyba, ¿e na trzeci dzieñ, tu¿ przed myciem jak w³oski s± ju¿ nie ¶wie¿e.
Ale najbardziej cieszê sie z tego, ¿e nie muszê ju¿ myæ co 2 dni. Ostatnio my³am wczoraj i zamierzam nastêpnym razem umyæ wieczorem w czwartek.

Co do siemienia lnianego. Jak robi³am czasem z niego ¿el to dawa³am 2 ³y¿ki na szklankê wody i czêsto wychodzi³ mi za gêsty przez co nie mog³am go odcedziæ.
Ile Ty go dajesz proporcjonalnie do wody?

Z³a jestem na siebie, ¿e wtedy od razu polecia³am po pierwszy lepszy olej i kupi³am ten rafinowany.. A 4 ulice od siebie mam sklep ze zdrow± ¿ywno¶ci± i tam pewnie mia³abym do wyboru do koloru olejów nierafinowanych.

A dawniej mia³a¶ loczki czy proste? Kurcze, to dzia³anie olejów jest faktycznie mega zaskakuj±ce!
Spróbuj daæ co¶ na utrwalenie skrêtu zaraz po myciu, mo¿e oka¿e siê po wyschniêciu, ¿e bêdziesz mia³a burzê loków na g³owie

Ja siê nauczy³am ostatnio, ¿e muszê zaraz po myciu nak³adaæ ¿el, tylko odciskam w³osy w pieluszkê, nak³adam na kilka minut plunking i traktujê je od¿ywk± b/s z Joanny + ¿el. Wtedy mam mocniejszy skrêt i mniejsze puszenie
__________________
"Rób swoje i nigdy siê nie zra¿aj!"
♥szafa♥

mimi91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 18:02   #4460
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

O, czyli na pocz±tek to ju¿ jest super!

Cytat:
Napisane przez mimi91
Co do siemienia lnianego. Jak robi³am czasem z niego ¿el to dawa³am 2 ³y¿ki na szklankê wody i czêsto wychodzi³ mi za gêsty przez co nie mog³am go odcedziæ.
Ile Ty go dajesz proporcjonalnie do wody?
Ja robiê tak samo, tylko przecedzam b³yskawicznie jak tylko zdejmê z ognia - wtedy ¿el jest najbardziej p³ynny i sam chêtnie przechodzi przez sitko. Jak to nic nie da to trzeba nabyæ sitko z odrobinê wiêksz± siateczk±.

Jak za du¿o Ci wody ucieka w trakcie gotowania i przez to w³a¶nie ¿el robi siê gêsty bo jest go ma³o, to: albo gotuj na malutkim ogniu, albo/i gotuj w wê¿szym garnku (mniejsza powierzchnia parowania). Ale ja tam siê nie bawiê i obok nastawiam czajnik z wod± - jak wychodzi za gêste po prostu wody (oby gor±ca) dolewam przed przelaniem i jeszcze ze dwie minutki trzymam na ogniu ¿eby przesi±knê³o sob± wszystko i tez jest ok.

Cytat:
Napisane przez mimi91
Z³a jestem na siebie, ¿e wtedy od razu polecia³am po pierwszy lepszy olej i kupi³am ten rafinowany.. A 4 ulice od siebie mam sklep ze zdrow± ¿ywno¶ci± i tam pewnie mia³abym do wyboru do koloru olejów nierafinowanych.
Wiesz jak siê uprzesz mo¿esz zrobiæ tak, ze dokupisz sobie ten nierafinowany i bêdziesz robiæ "przepisow±" mieszankê - 1/3 nierafinowanego na 2/3 bazy, tutaj oleju rafinowanego. Plus olejek z drzewa herbacianego. I powinno byæ super.
A piæ bêdziesz albo jeden albo drugi - z tym ¿e rafinowany jest przyjemniejszy, bo bardziej orzechowy, nierafinowany taki orzechowo-zieniaczany. No ale gorszy smak sobie rekompensuje tym ¿e ma wiêcej (bo nie usuniête) fajnych sk³adników na w³osy.

Cytat:
Napisane przez mimi91
A dawniej mia³a¶ loczki czy proste? Kurcze, to dzia³anie olejów jest faktycznie mega zaskakuj±ce!
Spróbuj daæ co¶ na utrwalenie skrêtu zaraz po myciu, mo¿e oka¿e siê po wyschniêciu, ¿e bêdziesz mia³a burzê loków na g³owie

Ja siê nauczy³am ostatnio, ¿e muszê zaraz po myciu nak³adaæ ¿el, tylko odciskam w³osy w pieluszkê, nak³adam na kilka minut plunking i traktujê je od¿ywk± b/s z Joanny + ¿el. Wtedy mam mocniejszy skrêt i mniejsze puszenie
Dawniej mia³am w zasadzie proste z wywijaj±cymi siê koñcówkami, od wielkiego dzwonu delikatnie sobie zechcia³y siê pofalowaæ. I to wszystko. Po olejach du¿o bardziej zdecydowanie odbi³y szczególnie do³em i teraz jak w mokre w³osy wetrê sobie ¿el z siemienia lnianego i pougniatam od spodu to widzê ju¿ takie fajne sprê¿ynki. Tyle ¿e niestety nic z nich nie zostaje po nocy, ale ponoæ wlosy siê musz± nauczyæ falowaæ, jak mi powiedzia³a AjriszMarta w którym¶ w±tku. Czyli dalej siê æwiczê w cierpliwo¶ci.
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:40   #4461
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 2 340
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ech, dermatolog nie pozwoli³ mi stosowaæ olejów na skalp ;/ Za to dosta³am receptê na p³yn z cygnolin± i mam ju¿ poparzon± skórê g³owy. Niestety z ka¿dym dniem jest ich coraz mniej na g³owie. I tak siê zastanawiam, czy nie skorzystaæ z us³ug w Klinice Holistycznej?

Ju¿ bym chcia³a mieæ nawet perukê, a jedyny salon w regionie z du¿ym wyborem peruk nie otrzyma³ umowy z nfz na refundacjê.
inverso jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 11:10   #4462
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witaj inverso!

Mam kolegê jeszcze na medycynie, próbowa³am go podpytaæ czy je¶li salon nie ma umowy z nfz to mo¿na w jaki¶ sposób, ale chocia¿ odzyskaæ przez siebie wy³o¿one pieni±dze na takie rzeczy jak peruka. Nic nie wie na ten temat ale obieca³ ze jak bêdzie mia³ jak to popyta. Tylko tyle mogê na ten moment ja.

Co do kliniki holistycznej zwracaj uwagê co i przez kogo jest robione. Nie to absolutnie ¿e odmawiam komukolwiek kompetencji! Tyle ¿e ¶ci¶le siê to wi±¿e g³ownie z uzdrawianiem duchowym, korzysta z mieszanki kulturowej, odnosi siê do wielu ¶wiatopogl±dów. Ma³o osób wie, ¿e chrze¶cijanom nie wolno korzystaæ z metod, w których si³± napêdow± leczenia jest korzystanie z "energii" - bo k³oci siê ze ¶wiatopogl±dem, korzeniami i wprowadza pod¶wiadomy (a czêsto i ¶wiadomy) dysonans do psychiki. Tym bardziej ¿e osoby które nie wyros³y na gruncie w którym dane metody s± stosowane od wieków, a lecz±, tak naprawdê nie maj± odniesienia do ca³o¶ci spektrum dzia³ania. To tak jak z zastosowaniem medytacji jako sposobu do pozbycia siê stresu - jaki to pomys³ w mêdrcach Dalekiego Wschodu wywo³uje tylko u¶miech niedowierzania - bo medytacja jest potê¿nym narzêdziem duchowym i bez lat przygotowañ i w³a¶ciwego kierownika co jedynie, to mo¿na sobie ³atwo, ale zrobiæ krzywdê.

Ja nie negujê, jeszcze raz powtarzam, kompetencji ludzi pracuj±cych w tej czy innej Klinice Holistycznej. Co na pewno, to pomo¿e Ci to siê zrelaksowaæ i w inny sposób podej¶æ do swojej choroby - wyj¶c z pozycji przegranej, bezsilno¶ci i znale¼æ w sobie si³ê psychiczn± by to zwalczyæ. A to ju¿ te¿ du¿o.
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:35   #4463
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 5 516
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Zaopatrzy³am siê dzisiaj w olej lniany. Spróbujê piæ, jak nie dam rady, to pójdzie tylko na w³osy. Proporcje 1:3 z oliw± z oliwek mog± byæ? Rozumiem, ¿e tê mieszankê nak³ada siê na skórê g³owy i na w³osy?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:41   #4464
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 796
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A mi znowu nieco bardziej lec± w³osy =( My¶lê, ¿e to przez zaprzestanie ³ykania Skrzypovity. Teraz dla odmiany kupiê co¶ innego i mam nadziejê, ¿e te¿ pomo¿e.
Faxu jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:48   #4465
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja robi³am proporcjê 1:2 (czyli trzy czê¶ci z czego: jedna lnianego a dwie czê¶ci czego¶ innego; czyli 1/3 buteleczki lnianego i 2/3 czego¶ innego), jak Ci siê bardziej podoba 1:3 (czyli cztery czê¶ci z czego jedna lnianego a trzy czego¶ innego - 1/4 lnianego i 3/4 oliwy z oliwek) to i tak rób i te¿ ok. Tak, na skórê g³owy i na w³osy.

Edit:
Faxu przerwy trzeba robiæ i nie stresuj siê ¿e jak odstawi³a¶ tabletki to nastawiasz siê ¿e mog± bardziej w³osy lecieæ - bo to tylko dzia³anie na pod¶wiadomo¶æ i tak ³atwo wiele rzeczy mo¿na sobie wmówiæ.

Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-02-01 o 16:00 Powód: dopisek
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 16:29   #4466
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 796
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez newelka Poka¿ wiadomo¶æ
Faxu przerwy trzeba robiæ i nie stresuj siê ¿e jak odstawi³a¶ tabletki to nastawiasz siê ¿e mog± bardziej w³osy lecieæ - bo to tylko dzia³anie na pod¶wiadomo¶æ i tak ³atwo wiele rzeczy mo¿na sobie wmówiæ.
Jak ³yka³am to prawie nie wypada³y podczas mycia, a teraz lec± (potem przestaj± jak potraktujê g³owê wcierk±). Ale i tak kupujê jakie¶ bo tamte ³yka³am tylko miesi±c, wiec to chyba troszkê za krótko na robienie przerwy. Skrzypovitê skoñczy³am jaki¶ ponad tydzieñ temu, a dzisiaj skojarzy³am to z wypadaniem w³osów i w sumie troszkê siê zdziwi³am bo my¶la³am, ¿e ³ykanie nic nie da, a zatrzymanie wypadania wi±za³am raczej z wcierkami.
Faxu jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 18:31   #4467
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomo¶ci: 1 376
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

hej newelko
Masz ¶wietne w³osy, patrz±c ile wycierpia³y! Ja juz mam za³amanie , tak mi w³osy wypadaj±, niestety moje naturalne sa jasny blond, a farbuje na czarno.. nie wiem co zrobic, nrazie mam od¿ywke joanna jedwab ale to tylko na chwilê bo kupi³am tylko po to by rozczesac w³osy po myciu... myjê w³osyszamponem radical i wsmarowuje wcierke seboravit. nie wiem co robiæ, jestem w do³ku
__________________
Trzymaj siê z dala od ludzi, którzy próbuj± pomniejszaæ Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robi±, a naprawdê wielcy sprawiaj±, ¿e czujesz, ¿e i Ty mo¿esz byæ wielki.
amadziaz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 20:48   #4468
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Hej amadziuz Dziêkujê ¶licznie! Zaczynam siê z nimi lubiæ.

Co do Twoich w³osków - mi kiedy¶ znajoma fryzjerka mówi³a, ¿e problem z farbowaniem ja¶niejszych w³osów na ciemniejsze kolory (a szczególnie blond na czarno) jest taki, ¿e jak siê pojawi nawet najmniejszy odrost - to te jasne w³osy u góry sprawiaj± wra¿enie skóry i gdy prze¶wiecaj± miêdzy ciemniejszymi w³osami jakie je pokrywaj±, ca³a fryzura przez to zaczyna sprawiaæ wizualne wra¿enie, jakby by³a z rzadszych w³osów ni¿ s± w rzeczywisto¶ci... Mo¿e warto siê zastanowiæ nad powrotem do naturalnego koloru, lub chocia¿ o mniejszej ró¿nicy kolorów?
Ogólnie farby bardzo nadwyrê¿aj± skórê g³owy, a to niekorzystne przy os³abionych w³osach/cebulkach - za tym ¿e to szkodliwe pod wzglêdem utrzymania w³osów ¶wiadczy chocia¿by to ¿e wiele kobiet mówi, ¿e najbardziej im siê w³osy sypi± w³a¶nie kilka dni po zafarbowaniu odrostu.

Jak w³osy ciê¿ko rozczesaæ, to pierwsze skojarzenie s± dwa:

1) myjesz zbyt ostro (lepiej ni¿ szampon bezpo¶rednio na g³owê, to chocia¿by najpierw zmoczyæ w³osy, nastêpnie nalaæ na wg³êbienie d³oni troszkê szamponu, dolaæ do tego trochê wody, wymieszaæ palcem - i dopiero w takim rozcieñczeniu na g³owê; trzeba te¿ delikatnie masowaæ, staraæ siê ich nie pl±taæ nadmiernie) - zbyt ostre mycie te¿ nadwyrê¿a skórê g³owy i wzmaga wypadanie;

2) masz przesuszone, chropowate w³osy - trzeba wiêcej piæ dziennie, bezwzglêdnie i zawsze stosowaæ od¿ywkê po umyciu ze sp³ukiwaniem (ju¿ wtedy w³osy siê wyg³adz±), pó¼niej mo¿na spokojnie Seboravit tak jak jest zapisane na opakowaniu; na co najmniej pól godziny przed myciem (optymalnie na ca³± noc) olejowanie - od¿ywi, wyg³adzi, wzmocni w³osy.

3) skoro stosujesz do tego Seboravit to masz rozregulowan± g³owê - t³uste w³osy u nasady i przesuszon± resztê; tutaj te¿ podejrzewam farbê albo agresywne mycie/¶rodki do mycia (w³osy siê wysuszaj±, a skóra g³owy ¿eby przeciwdzia³aæ wysuszaniu przekornie w³a¶nie produkuje jeszcze wiêcej sebum, a to wszystko bardzo stresuje g³owê). Pij herbatkê z pokrzywy, z czasem delikatnie obsuszysz skórê na g³owie oraz zarazem wzmocnisz w³osy.

Co do wypadania w³osów to te¿ nie musi byæ przera¿enie - bo co 7 lat bardziej intensywnie w³osy mog± lecieæ, wymieniaj± siê mniej-wiêcej z tak± czêstotliwo¶ci± i to nie jest ¿aden czynnik chorobowy. Dopiero je¶li siê ma³e nie pojawiaj± trzeba siê martwiæ.

Poza tym, teraz jest sezon zimowy, organizm mo¿e byæ os³abiony i to ¿e w³osy wypadaj± w wiêkszej ilo¶ci siê po prostu zdarza... Mo¿e siê po prostu trzeba wspomóc witaminami, suplementami, herbatkami zio³owymi czy tym podobnymi...

A ja siê tak powoli zastanawiam ¿e mo¿e powinnam sobie zrobiæ trochê przerwy od w±tku, ja nie chcê tu robiæ za eksperta, nie jestem nim Mogê mówiæ tylko o tym co sama przesz³am i sprawdzi³am. I ja chêtnie pos³ucham innych wersji, jestem bardzo ciekawa innych spostrze¿eñ! Ja mogê mówiæ tylko na swoim przyk³adzie.

Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-02-01 o 21:04
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 21:01   #4469
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez amadziaz Poka¿ wiadomo¶æ
hej newelko
Masz ¶wietne w³osy, patrz±c ile wycierpia³y! Ja juz mam za³amanie , tak mi w³osy wypadaj±, niestety moje naturalne sa jasny blond, a farbuje na czarno.. nie wiem co zrobic, nrazie mam od¿ywke joanna jedwab ale to tylko na chwilê bo kupi³am tylko po to by rozczesac w³osy po myciu... myjê w³osyszamponem radical i wsmarowuje wcierke seboravit. nie wiem co robiæ, jestem w do³ku
Zacznij farbowaæ henn±! Indygo daje g³êbok± czerñ z niebieskim po³yskiem. Czarna Khadi daje czerñ z ciep³ym rudym po³yskiem.
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-02-01, 21:13   #4470
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez DarkNoir
Zacznij farbowaæ henn±! Indygo daje g³êbok± czerñ z niebieskim po³yskiem. Czarna Khadi daje czerñ z ciep³ym rudym po³yskiem.
A tak z ciekawo¶ci - wiem ¿e nie mo¿na farbowaæ farb± chemiczn± w³osów po hennie, nie zachodzi to w drug± stronê? Znaczy henna nie przereaguje z farb± która ju¿ jest na w³osie? Czy zakaz stosowania farby chemicznej na w³osach po hennie obowi±zuje dlatego ¿e kolor chemicznej siê po prostu ¼le rozwinie i tylko tyle? Kto¶ mo¿e wie?
newelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.