Sale weselne - na co zwrócić uwagę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 16:37   #1
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672

Sale weselne - na co zwrócić uwagę


Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami. Od 1,5 roku prowadzę razem z rodzicami salę bankietową przy restauracji w związku z czym cały czas staram się być na bieżąco ze wszystkimi oczekiwaniami młodych. Jeśli będziecie na tyle miłe, że powiecie mi co Wam na wybranych przez Was salach się podobało, czy to opinie związane z wystrojem, obsługą, kuchnią.. czymkolwiek.
Oraz wszelkie te komentarze, które pokażą gdzie restauratorzy mogą popełniać błędy.

Będę bardzo wdzięczna.
Dziękuję z góry, iza
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:55   #2
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Salę wybieraliśmy prawie rok temu, czyli 2 lata przed weselem. Co sprawiło, że zdecydowaliśmy się właśnie na ten lokal?

1. Bardzo pochlebne opinie od osób z rodziny, które już się tam bawiły, zwłaszcza dotyczące pysznego jedzenia

2. Kwestie logistyczne: był to jedyny lokal w okolicy, w którym pomieszczą się nasi goście i jest oddalony tylko o 2 km od kościoła

3. Rozsądna cena za osobę, dobre menu w tej cenie

4. Bardzo przystępna cena za poprawiny

5. Możliwość obsługi drink baru przez kelnerkę z lokalu, bez dodatkowych opłat

6. Praktycznie nie trzeba dodatkowo dekorować lokalu, nawet dekoracja z żywych kwiatów na stołach, świeczniki itd. jest już w cenie. Podobnie jak chlebek i szampan na powitanie, kieliszki do zbicia dla Pary Młodej - jednym słowem nie trzeba już pamiętać o tych detalach

7. Spory parkiet, parkiet i sala konsumpcyjna nie są rozdzielone, ale nie jest tak, że parkiet jest między stołami, tylko najpierw są rzędy stołów a dopiero dalej parkiet. Muzyka nie powinna więc przeszkadzać gościom przy stołach. I na parkiecie są panele, a nie płytki.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:52   #3
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Poza wymienionymi powyżej cechami (my mamy salę osobno i catering osobno) zwróciłam uwagę na takie detale (plusy i minusy):
+ pokoik dla młodych (taka kanciapka przy sali, gdzie można poprawić makijaż, schować prezenty czy kasę, a który cały czas jest na oku),
++ na stołach plastikowe bulionówki pełniące funkcję śmietniczków (kelner po prostu zgarnia całą do wyrzucenia i daje nową), przez co śmieci nie walają się po stole,
+ płytki pod stołami i panele na parkiecie,
+ delikatne i stonowane kolory ścian dzięki czemu możemy dać dekoracje dowolne, jakie się nam podobają, a nie takie, żeby do ścian pasowały (kiedyś cała sala była taka delikatnie brzoskwiniowa, z czasem robią coraz więcej białych ścian),
+ w czasie przerw między posiłkami jeden kelner zawsze stoi / plącze się po sali tak, że można go łatwo złapać i poprosić np. o kawę,
- kawa i herbata nie dopłacane dodatkowo, ale tylko pod warunkiem, że kupimy paczkę herbaty i słoik kawy (albo i więcej). Inaczej płacimy ceny restauracyjne za każdą zamówioną,
- dekoracje tylko takie jak wiszą, żadnych zmian nie można wprowadzić,
+ najważniejszą rolę grało smaczne jedzonko, stół wiejski, bogate menu i możliwość dowolnego wybierania potraw (nie, że 3 zestawy i wybieraj Pani jeden!),
+ parking pod salą,
+ miejsce dla palaczy (na naszej sali będziemy wystawiać ławeczki, bo nie ma takowych, a wydaje mi się to fajne) i dla dzieci (u nas niestety nie ma żadnych atrakcji, ale na jednym weselu, na którym byliśmy były huśtawki i takie niskie drabinki (nic brudzącego, mogącego poniszczyć ładne ciuszki, ale jednocześnie zajmującego szkrabom czas),
- generalnie podejście rozmawiającej ze mną osoby (przykład - jedna firma obiecała, że prześlą próbkę ciast w ciągu 4 dni, bo zmieniali dostawcę i chciałam zobaczyć, czy smaczne mają - rozmowa była jakiś rok temu a ciast ani telefonu do dziś dnia nie dostałam, druga firma - pani kierownik na każde pytanie odpowiadała "wszystko się da załatwić i zrobić" ale pytając o szczegóły okazało się, że już tak pięknie nie jest).
+ firma, którą wybraliśmy oferuje kilka rodzajów tortów, ale my chcieliśmy bardzo tort z ptasim mleczkiem - czego nie mieli, ale pani stwierdziła, że to nie stanowi problemu, bo wszystko im jedno, czy upieką taki czy inny tort. Robią ciasta z ptasim mleczkiem, więc przerobić ciasto na tort żaden problem.
+ bardzo mi się spodobało, że firma ma taki jakby katalog z daniami, dodatkami, itp gdzie jest wyraźnie napisane co ile kosztuje, co można na co zamienić nieodpłatnie, jakie usługi możemy dokupić, a co jest w cenie tzw. "talerzyka" - przejrzyście napisane co oferują i czego powinniśmy oczekiwać.
Tyle mi jak na razie od głowy przychodzi

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2011-06-12 o 18:53
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:23   #4
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

To ja jeszcze coś dodam:

Jeśli na weselu będzie sporo dzieci, to warto zapewnić dla nich jakąś możliwość zabawy niezależnie od rodziców. U nas w tym samym budynku, gdzie jest sala weselna, jest także taki basen z piłeczkami dla dzieci i udostępniają nam go na czas wesela nieodpłatnie. Musimy tylko załatwić jakąś osobę dorosłą do opieki, ale niekoniecznie muszą to być rodzice, można kogoś wynająć, a dzięki temu rodzice będą mogli się bardziej swobodnie bawić.

Stół wiejski - w naszym lokalu jest bardzo ciekawa moim zdaniem opcja, ponieważ nie jest to typowy stół z zimną płytą, tylko przez całe wesele są tam serwowane w podgrzewaczach dodatkowe dania gorące, takie bardziej tradycyjne, jak pierogi ruskie, bigos, żeberka, jakaś rybka, w zależności od tego co się wybierze. Dzięki temu możemy np. zrezygnować z jednego dania gorącego serwowanego do stołów, a jednocześnie w każdym momencie jak ktoś z gości będzie miał ochotę na coś ciepłego, to będzie mógł sobie dojeść.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:15   #5
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Ja bym zwróciła uwagę że przeważnie w menu nie jest wypisana gramatura potraw
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 23:51   #6
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Wg mnie najwazniejszą rzeczą jest strona internetowa - ładna, przejrzysta, nie wygladająca jak zrobiona przez dziecko z podstawówki. Ze zdjęciami i orientacyjną ceną. Słyszałam o paru salach w okolicach do których nawet nie pojechałam bo nie mogłam w necie głupiego telefonu nawet znaleźć :/

Mam także manię i zawsze patrzę na łazienki - ni musza być nowe i odpicowane - ale muszą być czyste! W jednej sali która ogladaliśmy wylatywały papierki z kosza :/

I niby oczywista rzecz -jednej sali mimo dobrych opinii nawet nie pojechaliśmy zobaczyć - pani menadżerka przez telefon była bardzo niemiła i wielkim problemem było dla niej to, że chcemy obejrzeć salę.
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:14   #7
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 09:46   #8
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

To ja jeszcze dorzucę trzy grosze. Wybraliśmy salę, w której bawiliśmy się 2 lata wcześniej na weselu znajomych, dlatego wiedzieliśmy, że mają świetne jedzenie (pomimo negatywnych opinii krążących w mojej okolicy - podejrzewam, że to kwestia niezbyt uczciwej konkurencji).
Najważniejsze kwestie, którymi się kierowaliśmy to:
- dużo miejsca na sali - dla mnie nie ma nic gorszego niż przepychanie się między stolikami, i obijanie o innych na parkiecie!!!
-dobre jedzonko i nie na zasadzie schabowy faszerowany pieczarkami, bo to wszyscy znają. Moim zdaniem dobrze, jeśli restauracja potrafi zaskoczyć gości (u nas była m.in. zupa w chlebie, czy bitki w sosie z octu balsamicznego)
-co tu dużo mówić - cena! Nasz lokal cenowo pobił inny, który miał genialne jedzenie i fajny rozkład sali. Różnica była taka, ze nasz jest w malutkiej wiosce a ten drugi w mieście powiatowym. Cóż... bywa, różnica 30 zł na osobę, to moim zdaniem sporo, opłaca się załatwić transport.
-pakiet usług w cenie - w naszym lokalu w cenie jest stół wiejski, tort, szampan na wejście, ozdobny chleb na powitanie, rzeczy za które wiele lokali każe sobie dodatkowo płacić.
-możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji - od właściciela sali dostaliśmy namiary na fontanny czekoladowe, polecał nam tez np. fajerwerki, czy inne usługi, ale nie skorzystaliśmy. Załatwiliśmy we własnym zakresie różne rodzaje wina, piwa i bimber , a oni je ładnie ułożyli na osobnym stole, przygotowując do tego tacę serów i innych przysmaków. Z kucharką z lokalu umówiliśmy się, ze upiecze nam ciasta do rozdawania gościom. Wcześniej słyszeliśmy opinie, że jej wypieki są kiepskie, co okazało się nieprawdą, gdy na jednym ze spotkań przyniosła nam próbki przygotowane na inne wesele - były naprawdę pyszne.
-konkretni, mili i elastyczni właściciele - to jednak ważna sprawa, jak podchodzą do nas właściciele sali, czy doradzają, nie narzucają swojego zdania itd. Za namową właściciela sali do wypieków dołożyliśmy własne, wiejskie jajka, do rosołu własne kurki :P a na stół wiejski kilka rodzajów przetworów. Wszystko zostało nam odliczone od ceny końcowej. Po tym, jak ładnie poprosiłam właściciela, mieliśmy zupę w chlebie, choć standardowo jej już nie robią.

A teraz jeszcze kilka przykładów negatywnych:
-wesele znajomych wypadło w ogromny upał. Gdy tylko goście dotarli na salę, każdy oczywiście zaczął pić. Koło 20 przyszedł właściciel lokalu do pary młodej i powiedział, że zabrakło napojów (w cenie było chyba 1,5 l na osobę, czy coś takiego) no i rodzice pary Młodej musieli lecieć do sklepu po napoje!!! Notabene właściciel sklepu i sali to ta sama osoba.... Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Przezornie dopytaliśmy się właściciela naszej sali, jak u niego jest z napojami i opowiedzieliśmy tę historie i był oburzony. Powiedział, że napojów jest u niego zawsze nieograniczona ilość i on jest dobrze zabezpieczony, a nawet jakby mu zabrakło, to sam będzie dokupywał.
-zawyżanie rozmiaru sali. Znam salę, która wg właściciela jest przygotowana na 250 osób. Sęk w tym, że przy 120 jest tam już dość ciasno zarówno na sali jak i na parkiecie
-łazienki - w naszej przepięknie wyremontowanej sali była jedna ubikacja damska i jedna męska, w dodatku obie wyłożone płytkami sprzed 20 lat :P Ale przynajmniej było czysto...
-klimatyzacja... miesiąc przed naszym weselem dowiedziałam się, że na sali nie ma klimatyzacji... dobrze, że we wrześniu nie ma już upałów
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:19   #9
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

- pochlebne opinie
- dobre jedzenie
- profesjonalna obłsuga
- nie trzeba myśleć o dekoracjach - podaje się kolory i sami robią i kupują kwiaty
- przestronna sala, sporo miejsca
- duży parking
- klimatyzacja
- dodatkowe rzeczy które robią wg życzenia np fontanna czekoladowa czy wiejski stół
- centrum miasta - wygodny dojazd


Szczęśliwa a ty nie jesteś od Majowych Pm
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:26   #10
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Otwartość właścicieli. Szukając sali usłyszałam od jednej pani, że mają zawsze (!) to samo menu i nie ma możliwości zmiany. Poza tym była przekonana o tym, że jej miejsce jest najlepsze i gdy powiedziała mi, że zwolnił się właśnie u nich termin, a ja powiedziałam, że się zastanowię, to była w szoku...


Co jest fajne:
Kilka przykładowych menu w różnych cenach oraz możliwa modyfikacja tego menu.
Jak właściciel zna się na rzeczy i potrafi doradzić.
Bezproblemowy i sprawny kontakt mailowy - jak w dzisiejszych czasach można kontaktować się tylko telefonicznie?
Szukając sali wysłałam maila do wielu z zapytaniem o menu - zainteresowałam się tylko tymi, którzy mogli przesłać mi przykładowe menu z ceną - jedna pani dla kontrastu powiedziała mi, że menu poznaje się po podpisaniu umowy...
Ważne jest otoczenie wokół sali, by można było gdzie wyjść na zewnątrz.
Klimatyzacja/ogrzewanie.

Chyba tyle na razie
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 13:57   #11
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Co do kontaktu to podstawa. Ja jestem przed, ale jak wysyłam maila z kilkoma zapytaniami [o podstawowy, które są dla mnie decydujące typu ogród, zmienne menu, noclegi, poprawiny] i w odpowiedzi dostaję informację, żebym przyjechała na kawę to mi wszystko opowiedzą, to mnie szlag trafia[bo nie mam sali pod nosem]... Albo jak w ogóle mail zostaje bez odpowiedzi.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

A, dopytywałam o rzeczy, których nie było na stronie. To nie było zawracanie tyłka, tylko prośba o doprecyzowanie oferty, żebym wiedziała, czy w ogóle mam po co jechać oglądać.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 11:41   #12
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Co do kontaktu to podstawa. Ja jestem przed, ale jak wysyłam maila z kilkoma zapytaniami [o podstawowy, które są dla mnie decydujące typu ogród, zmienne menu, noclegi, poprawiny] i w odpowiedzi dostaję informację, żebym przyjechała na kawę to mi wszystko opowiedzą, to mnie szlag trafia[bo nie mam sali pod nosem]... Albo jak w ogóle mail zostaje bez odpowiedzi.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

A, dopytywałam o rzeczy, których nie było na stronie. To nie było zawracanie tyłka, tylko prośba o doprecyzowanie oferty, żebym wiedziała, czy w ogóle mam po co jechać oglądać.
to racja z tym kontaktem,na początku gdy zaczęłam rozglądać się za salą,normalnie dostałąm wielkiego stresa,strony internetowe nie są jasno opisane,jak odpiszą to każą przyjechać,do wielu sal wysłałam maile ale tych co mi nie odpisali to wykreśliłam od razu,
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:00   #13
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Dziewczyny, super wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi,
czytam, wyciągam wnioski, strona www mam nadzieję jest niezła, nie wklejam linku żeby nie było reklamy,
myślę nad jakimś kącikiem dla dzieci, troszkę mam problem bo całość sali jest dość szczelnie wypełniona, udało mi się na dzień dzisiejszy wcisnąć huśtawkę w ogrodzie może wy macie pomysły co by można było dla maluchów wymyślić
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 12:03   #14
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisane przez szczesliwa25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, super wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi,
czytam, wyciągam wnioski, strona www mam nadzieję jest niezła, nie wklejam linku żeby nie było reklamy,
myślę nad jakimś kącikiem dla dzieci, troszkę mam problem bo całość sali jest dość szczelnie wypełniona, udało mi się na dzień dzisiejszy wcisnąć huśtawkę w ogrodzie może wy macie pomysły co by można było dla maluchów wymyślić
jezeli kącik dla dzieci to może basen z piłkami,dzieciaki w takim basenie potrafią spędzić wiele czasu,podaj linka na priva
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 20:20   #15
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisane przez szczesliwa25 Pokaż wiadomość
myślę nad jakimś kącikiem dla dzieci, troszkę mam problem bo całość sali jest dość szczelnie wypełniona, udało mi się na dzień dzisiejszy wcisnąć huśtawkę w ogrodzie może wy macie pomysły co by można było dla maluchów wymyślić
Może gdzieś, nawet w korytarzu, taki niziutki stolik z krzesłami, kolorowankami, kredkami czy takimi przymontowanymi do stolika zabawkami typu klocki na druciku itp. ?
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:17   #16
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Może to głupie, ale na ŚWIATŁO i to najlepiej wtedy kiedy ma to sens czyli przy płaceniu (na tydzień, trzy dni przed weselem)
Nam by nigdy do głowy nie przyszło, że mogą nie sprawdzić a nie sprawdzili i część gości i my siedzieliśmy po ciemku Dobrze, ze były świece.
Przy naszym stole wkręcili żarówki w czasie wesela, ale już nie chcieli robić zamieszania i latać z drabiną po całej sali
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 11:50   #17
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

Co do naszej sali to na samym początku liczyło się dla nas:
- jej bliskość,
- dobre opinie,
- niewygórowana cena,
- obsługa, kontakt,
- nocleg.

Znałam tą salę ponieważ jest blisko i byłam tam na jednej imprezie, jednak wieki temu... Sala od tamtego czasu została odnowiona i robiła miłe wrażenie, może nie tak na zewnątrz jak w środku. Jest jasna, schludna, czysta. Jest gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, usiąść i porozmawiać, gdyż przed budynkiem są stoły i ławeczki, huśtawki, a z tyłu mini plac zabaw, więc za to też duży plus Opinie nt. jedzenia bardzo pozytywne, co się oczywiście potwierdziło - wszystkiego było pod dostatkiem, menu takie jak chcieliśmy (pani kucharka służyła radą i swoim doświadczeniem, co było dla nas bezcenne). Pani, która dzierżawiła lokal i zajmowała się tym wszystkim również nam w wielu kwestiach pomogła, doradzała, wzięła na siebie takie rzeczy jak załatwienie dekoracji sali (wyglądała pięknie, a nas kosztowało to tylko 500 zł - niemożliwe do osiągnięcia, gdybyśmy załatwiali to indywidualnie), chleb na powitanie, kieliszki. Oczywiście istotny jest również kontakt, życzliwość i chęć współpracy oraz obsługa - u nas bez zarzutu. Wszelkie nasze sugestie, zmiany były chętnie przyjmowane i realizowane. Cenowo bardzo korzystnie.
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 12:55   #18
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Sale weselne - na co zwrócić uwagę

To ja napiszę, na co zwróciliśmy uwagę - nasza sala jest "kompromisem", inna bardziej nam się podobała z wyglądu, ale na naszej parkiet + stoliki są w tym samym pomieszczeniu, a dodatkowo jest tańsza.
1. cena
2. czy wszystko w jednym miejscu, czy parkiet drewniany / klepka
3. Czy jest jakis kącik do odpoczynku (np. dla babci, jakby chciała sobie posiedzieć)
4. czy są pokoje dla gości do nocowania
5. czy jest dużo możliwości ustawienia stołów
6. Jedzonko - ile potraw, jaka możliwość zmian menu, co wliczone w cenę
7. każda dodatkowa oplata (np. za osobę do rozstawiania alkoholu, korkowe, etc.) była przez nas źle widziana - lepiej mieć jedną i już z góry określoną
8. dopiero teraz to nam wysżło - szerokośc stołów - u nas są wąskie i trzeba się będzie nieźle nagimnastykować, aby zmieścić na nich ozdoby
9. moja mama zwracała uwagę, czy krzesła są miękkie - to też dla starszych osób udogodnienie
10. jeśli za poprawiny jest niewielka opłata to duży plus. niektóre lokale (hotele) nie chcą podawac na poprawiny tego, co zostanie z wesela,a to duże marnotrawstwo!
11. nawet, jeśli w cenie jest dekoracja, to czy możemy coś sami zaproponować / zmienić (nawet, jakbyśmy mieloi sami za to płacić) - na jednej sali była dekoracja ze sztucznych kwiatów i facet się nie zgodził, aby to zdjać (one były na słupach) - odpadło. A w ogóle to sale ze słupami też mi się nie podobają
12. podobało mi się podejście "ludzkie"
13. dobrze, kiedy na stronie są opinie par z popzrednich wesel - to bardzo zachęca!
14. jedna z sal wystawiała jedzenie na salę (wesele od 19) około południa i nie włączali klimy - takiej sali na pewnoi bym nie wzięła
15. fajne są takie rzeczy, o które mogą zadbać Państwo Mlodzi, ale jeśli sala sama o to zadba to będzie na plus (np. w łazience koszyczek z drobnymiu kosmetykami, rzeczami do cerowania, podpaskami, etc.)
16. krzesełka dla małych dzieci (takie, jak w restauracjach)

Ogólnie: liczy się pierwsze wrażenie (w tym strona), polecanie przez innych, bycie prawdziwym (widać, gdy właściciel ściemnia).
Fajnie też, gdy sala ma swój klimat, gdy widać, że właściciel wkłada całe swoje serce w ten biznes!

Skoro zadałaś to pytanie na forum, to na pewno masz takie podejście i Ci się uda! Zyczę wszystkiego dobrego i wielu zadowolony Par Młodych!
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.