Trening HIIT - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-09, 12:34   #331
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Troche ni rozumiem , w jeden dzien chcesz cwiczyc siłowe w drugi aeroby czy w jeden dzien chcesz cwiczyc aeroby siłowy i aeroby ? .
najlepiej bedzie jak rozmiescisz to tak : 3 razy siłownia i 3 razy hit/aeroby. najlepiej bedzie jak bedziesz skupiac sie na jednej maszynie czy rowerek , biezni czy orbiterek to zalezy od ciebie na czym wolisz cwiczyc , ja np kocham bieznie
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 13:06   #332
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Trening HIIT

No ja myslalam ze przez 3 dni codziennie rano taki trenng 1.5 h ( 30 min aeroby plus 30 min silowe plus na koniec 30 min aeroby znowu) a wieczorem 20 min HIIT i pozniej dzien przerwy i znowu itp ale moja wyobraznia jes wielka

A ty mi radzisz 3 dni silowe, dzien przerwy i 3 dni aeroby plus HIIT
Nie wiem czy dobrze zrozumialam
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 13:55   #333
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Oj nie radze cwiczyc tak duzo bo to mija sie z celem.
chodziło mi o to abys 3 razy w tygodniu wykonywała trening siłowy i 3 razy w tygodniu albo hit albo aeroby czyli przykładowo
poniedziałek : siłowe
wtorek :aeroby lub hit
środa : siłowe
czwartek:aeroby lub hit
piatek siłowy
sobote aeroby lub hit
niedziela wolna.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 22:21   #334
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Trening HIIT

Podnosze temat bo chcialabym dowiedziec sie jeszcze jednej rzeczy
Tzn - na trening (jakikolwiek) mam czas tylko rano. Z tego co pamietam HIT nie powinno sie wykonywac rano bez wczesniejszego posilku.
Czy rozwiazaniem mogloby tu byc (zamiast sniadania) bialko serwatkowe?
Wstaje ok 6.00 - pije sobie bialko - ok 6.30,6.40 ide pobiegac i robie wlasnie HIT i dopiero po powrocie jem normalne porzadne sniadanko...
Czy to moze tak wygladac? Nie chce sobie zrobic krzywdy, a nie bardzo mam czas zeby rano odczekac 2h po sniadaniu do cwiczen...
Poradzcie cos prosze
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 10:32   #335
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Trening HIIT

Moim zdaniem, sama odżywka to trochę za mało przed intensywnym treningiem. Albo wstawaj z pół godz. wcześniej i jedz niewielkie śniadanie, albo po samej odżywce nie rób HIIT, tylko jakieś mniej intensywne interwały czy aeroby (nie musisz wtedy zresztą długo czekać, odżywki serwatkowe przyswajace są w ciągu ok. 20 minut podobno). Po niewielkim śniadaniu bez dużej ilości płynów pewnie zaryzykowałabym trening po ok. 70-80 minutach - no ale to sprawa indywidualna, musiałabyś sprawdzić.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 10:19   #336
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Trening HIIT

Postanowiłam zabrać się za treningi interwałowe i w związku z tym mam dwa pytania:

- próbowałam robić coś takiego http://www.super-sylwetka.pl/jesli_n...waly_to_co.php ale dałam radę tylko 5 serii po 10 powtórzeń co zajęło mi około 5 minut :/ Płuca mi wysiadły więc kolejne 5 minut przeskakałam na skakance w cyklach 30 s bardzo szybko, 30 s wolniej. Czy można w ten sposób łączyć ćwiczenia?

- po około 12 minutach powyższych ćwiczeń padłam bez tchu wykasłując płuca, ale czuję, że po krótkim odpoczynku dałabym radę więcej. Czy można zrobić 5 min przerwy i kontynuować? A może 12 minut wystarczy, doliczyć do tego czas rozgrzewki i rozciągania, i ewentualnie kilka godzin później/wcześniej, po rozdzieleniu posiłkiem, wykonać kilka ćwiczeń siłowych?

Będę bardzo dźwięczna za konkretne odpowiedzi
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 19:48   #337
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Trening HIIT

1) można
2 A) można
2 B) nie radziłabym

Musisz wziąć pod uwagę, że nie da się wszystkiego zrobić od 0, z czasem Twoja kondycja zacznie się poprawiać, i wtedy dojdziesz do większej ilości minut przy interwałach. Nie musisz zaczynać od HIIT, skutecznym narzędziem dla osób początkujących są także mniej intensywne interwały
Nie łączyłabym treningu siłowego z interwałowym w obrębie jednego dnia, co nie znaczy, że Co to jakoś zauważalnie zaszkodzi, ale i nie pomoże = strata czasu i energii.
Na początek radziłabym mniej intensywne interwały, np. bieganie przez ok. 25 minut łącznie z 5 szybkimi interwałami w środku, ale nie maksymalnie szybkimi, tylko po prostu szybszymi od tempa zwykłego joggingu. Zobaczysz, że po kilku tygodniach będzie Cię stać na dużo więcej
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 21:35   #338
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Trening HIIT

Dzięki Midi

Masz rację, muszę przystopować bo po tamtej sesji ledwo zwlokłam się z łóżka, w ciągu dnia na szczęście minęło Najważniejsze, że ćwiczenia można łączyć, coś wykombinuję.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 23:56   #339
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Trening HIIT

Dziś pirwszy raz robiłam trening HIIT (a przynajmnije mam taka nadzieje). Tylko tak sie zastanawiam czy byl on poprawnie wykonany i czy przyniesie rezultaty. Tak wiec zrobilam go na biezni. Najpierw 1 min szybkigo marszu, pozniej 5 min spokojnego biegu (7-8km/h) no i trening wlasciwy, ktory wygladal tak: 1 min bardzo szybkigo biegu i 1 min wolnego. Po 3 intwerałach (czyli po 6 minutach) wychodzilo mniej wiecej tak, ze biegu szybkiego bylo 55s a wolnego 65s. Ale czuje, ze nie bieglam na maksa, bo balam sie, ze jak pobiegne zbyt szybko ni starczy mi sil na wykonanie 10 cykli. I tak na poczatku przy wolnym biegu, bieglam z predkoscia 7-8 km/h pozniej schodzilo pare razy ponizej 7. Natomiast przy szybkim na poczatku 17 km/h (wiem to nie jest duzo), a po polowie 15-16. Tak wiec nie jestem pewna czy to byl HIIT bo nie zrobilam tego tak jakby na maksa. Co prawda po treningu lalo sie ze mnie, krecilo mi si w glowie. Takze chcialo mi sie troszk wymiotowac (choc mam wraznie, z to przez to, z godizne wczesniej zjadlam za duzo suszonych jablek:P). Ale nie bylam tak zmeczona, ze od razu padlam. Mialam jeszcze nieco sil aby sie rozciagnac. Po 5 min rozciagania jak wrocilam do szatni i usialam myslalam co prawda, ze tam zasne, ale po prysznicu bylam juz troche zmeczona nie jakos tak bardzo. WIem, ze sie rozpisalam, al chyba oczekiwalam wiekszego zmeczenia typu ze beda pluca wypluwac, a ja owszem bylam zmeczona, mialam troszk mroczki, ale nie bylam niwiadomom jak zadyszana. Czy to byl HIIT? :P
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:49   #340
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Trening HIIT

Dziewczyny,jak sprawdzacie czas (konkretnie chodzi mi o sekundy ) robiąc HIIT na skakance?Bo ja sobie liczę w pamięci,ale zapominam którą serię robię itd. xDDDDD potrzebuję jakiegoś "pikacza" hehe co np.10 sekund...macie coś takiego?jakiś program?a może nagrany dźwięk? byłabym wdzięczna
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:31   #341
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

a moze skróc sobie piosenki np do 10 s
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 11:06   #342
Deidra
Raczkowanie
 
Avatar Deidra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Trening HIIT

A ja polecam coś takiego: http://www.speedbagforum.com/timer.html
Można sobie dowolnie ustawiać czas a nawet przerwy między seriami.. Bardzo przydatne, szczególnie jak się robi ćwiczenia o regularnym upływie czasu.

Edytowane przez Deidra
Czas edycji: 2009-03-17 o 11:10
Deidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:31   #343
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez Deidra Pokaż wiadomość
A ja polecam coś takiego: http://www.speedbagforum.com/timer.html
Można sobie dowolnie ustawiać czas a nawet przerwy między seriami.. Bardzo przydatne, szczególnie jak się robi ćwiczenia o regularnym upływie czasu.
Dzięki na razie muszę to rozpracować xD haha jak to zrobić,żeby pikało co 1o sekund? :P
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 14:05   #344
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Dziewczyny,jak sprawdzacie czas (konkretnie chodzi mi o sekundy ) robiąc HIIT na skakance?Bo ja sobie liczę w pamięci,ale zapominam którą serię robię itd. xDDDDD potrzebuję jakiegoś "pikacza" hehe co np.10 sekund...macie coś takiego?jakiś program?a może nagrany dźwięk? byłabym wdzięczna
Ja przy szybkiej części liczę wolno do 25 a podczas "odpoczynku" do 30 I na samym początku zerkam na zegarek a potem kontroluję kiedy minie około 15 minut (lub więcej jeśli mam siłę). Po prostu zakładam, że jeden interwał trwa minutę i prawdopodobnie wykonuję ich właśnie 15
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 22:12   #345
Ruski Pionier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
GG do Ruski Pionier
Dot.: Trening HIIT

ale o so cho?
__________________


,, nie wiem, czego chcę ani czego potrzebuję..."

<3

Edytowane przez Ruski Pionier
Czas edycji: 2010-09-28 o 13:17
Ruski Pionier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:57   #346
Ruski Pionier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
GG do Ruski Pionier
Dot.: Trening HIIT

hm?^^
__________________


,, nie wiem, czego chcę ani czego potrzebuję..."

<3
Ruski Pionier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:13   #347
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Ruski tak to np 30 s truchtu , 30 sprintem. Na poczatku lepiej zacząc np 30 s trucht , 15s sprintu i zwiekszac sprint bo najwazniejsze jest poprawne wykonanie.
przy hiicie trzeba miec bardzo dobra kondycje
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:46   #348
Ruski Pionier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
GG do Ruski Pionier
Dot.: Trening HIIT

ale o so cho?
__________________


,, nie wiem, czego chcę ani czego potrzebuję..."

<3

Edytowane przez Ruski Pionier
Czas edycji: 2010-09-28 o 13:18
Ruski Pionier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:25   #349
pysia222
Zakorzenienie
 
Avatar pysia222
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Trening HIIT

Witam od jutra chce zaczac HIIT tylko mam kilka pytan:
Normalnie moja kondycja jest calkiem ok 4x w tygodniu cwicze na orbitreku po 1h z pulsem w granicy 70-79% niestety to nie przynosi zbyt szybich rezultatow , dodam tylko, ze trenuje tak od stycznia a mamy koniec marca.
Nastepne 20-25 min. to sa cwiczenia na pupe , brzuch , trizeps , bicepsitp. kazde cw. ok 2x20(wykonuje to w domu)
Do tego we wtorki i czwartki mam aerobik po 1 h
Latem jezdze 6 km na rolkach do sasiedniej wioski gdzie mamy basen tam przeplywam ok 30 x 25 m i jade do domu znowu moje 6 km (ok. 5 razy w tygodniu oczywiscie wtedy nie trenuje na orbitreku)
Tylko mam taki maly problem moje udo ma 59 cm , chcialabym to zmienic czy w tym pomoze mi HIIT ?( z tego co zrozumialam to HIIT naczczo pali miesnie a wlasnie o to mi chodzi)
I czy moge np. pierwsze 20 min zrobic sobie rozgrzewke na orbitreku a pozniej nastepne 20 min HIIT? na koniec cw. na brzuch -pupe itp?
Bardzo prosze odp.
Dodam tylko , ze ja kocham rolki i aktywnie spedzac czas taka juz mam nature.
pysia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 17:26   #350
zakatarzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 23
Dot.: Trening HIIT

a mnie ciekawi czemu nie można łączyć hiit z ćwiczeniami siłowymi? chodzę na siłownie 3x w tygodniu i dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłby hiit jako rozgrzewka... dziewczyny pisały o treningu na zmiane, czyli hiit, siłowy, hiit itd. ale jednak nie zawsze czas na to pozwala... czy to chodzi tylko o to że to jest intensywny, męczące trening czy są jakieś inne powody?
pozdrawiam
zakatarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 17:43   #351
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez zakatarzona Pokaż wiadomość
a mnie ciekawi czemu nie można łączyć hiit z ćwiczeniami siłowymi? chodzę na siłownie 3x w tygodniu i dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłby hiit jako rozgrzewka... dziewczyny pisały o treningu na zmiane, czyli hiit, siłowy, hiit itd. ale jednak nie zawsze czas na to pozwala... czy to chodzi tylko o to że to jest intensywny, męczące trening czy są jakieś inne powody?
pozdrawiam
jezeli po HIICIE masz sily na silowe to znaczy,ze to nie byl HIIT.ja po HIICIE ledwo zyje i nie mam juz sil na inne cwiczenia
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:15   #352
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

pysia . połacz trening siłowy - na wizazu znajduja sie przykładowe treningi nawet w warunkach domowych. Bo sama widzisz ze cwiczenia które wykonujesz sa mało efektywne a w ciagu 2 miesiecy dzieki porzadnemu treningiowy mozna sporo tracic cm/kg
zakatarzona hiit jako rozgrzewka. podstawowe pytanie czyłas o prawidłowym wykonanym hicie ? po poprawnie wykonanym hiicie nie masz sił na nic .

w dzien kiedy wykonujemy hiit nie wykonujemy innych ćwiczen ze wzgledu na intensywnosc tego ćwiczenia.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 19:59   #353
zakatarzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 23
Dot.: Trening HIIT

dzieki dziewczyny. w sumie pytałam tak raczej teoretycznie, bo na razie tylko czytałam, jeszcze nie próbowałam, wiec nie wiem jak to w praktyce wygląda. domyślam się że z interwałami to samo?
zakatarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:58   #354
pysia222
Zakorzenienie
 
Avatar pysia222
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Trening HIIT

anniaa ma racje ,zaczelam Hitta i musze przyznac , ze jak go skoncze to nie mam ochoty na nic wiecej. Bardzo intensywny trening ale nawet mi sie podoba
pysia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 14:33   #355
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

pysia intensywny trening- lepsze efekty
zukatarzona - polecam spróbowac.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:40   #356
pysia222
Zakorzenienie
 
Avatar pysia222
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Trening HIIT

Zastanawiam sie tylko czy minusem tego treningu nie jest duze opciazenie dla stawow kolanowych , przynajmniej na orbitreku.
pysia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:08   #357
zakatarzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 23
Dot.: Trening HIIT

na orbitreku jest chyba minimalne obciążenie dla stawów kolanowych... zresztą niezależnie od tego czy to hiit czy 'normalny' trening cardio... tak mi się wydaje, że to nie ma znaczenia. na pewno znacznie większe obciążenie dla kolan to bieganie, ale też wydaje mi się, że bieganie to najlepszy trening
zakatarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:42   #358
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

kazdy rodzaj ćwiczeń w jakis sposób obciaza kolana
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 06:43   #359
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Trening HIIT

A ile przykładowo taki trening spala kcal jeśli trwa 30 min?
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 12:14   #360
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Dog Rose nie da sie okreslic o tak ile spala sie kcal.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 18:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.