Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 16:48   #4021
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziaa1 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Dawno mnie tutaj nie bylo! Na poczatku zycze Wam samych pomyslnosci,spelnienia marzen w Nowym Roku!
Co do moch soczewek purevsion to sa ok, nosze je juz 3 miesiac. Idę na wizytę kontrolną, gdyż czasemi po np. 8h noszenia oczy robią mi się czerwone, a przecież mam soczewki,które można nosić 24 h na dobę. Jednak wiem, że nie wszystkim oczom pasują takie soczewki.

Czy któraś z Was nosi CIBA VISION?
Jestem ciekawa jakie one są w porówaniu z purevision. Koleżanka mi polecała ma Air Optix 02 tylko na stronie http://www.cibavision.pl/lenses/airo...ptix_gen.shtml
takich nie ma są takie:
AIR OPTIX™ AQUA, AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™.

Czy wiecie może czym one różnią się od tych o2? I ogólnie kto jest z nich zadowolony?

Dziękuję za pomoc
Ja noszę Aqua Optix - jestem zadowolona, ale porównania do innych nie mam. Polecam przeszukanie tego wątku przez wyszukiwarkę ( u góry na pasku).




Też muszę niedługo iśc na półroczną kontrolę - waham się między znanym VE a tym na Floriańskiej....
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 19:49   #4022
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hej mam pytanie, chce zmienic soczewki, w tej chwili nosze Optixy miesieczne i nie jest tragicznie, ale po kilku godzinach czuje dyskomfort, od przedwczoraj testuje Optix Night and Day, ale uzywam ich tak jak miesiecznych, to znaczy zdejmuje na noc.
Pierwszy dzien byl tragiczny, czulam ta soczewke w oku i zylki sa bardziej czerwone niz zwykle.
Drugi dzien lepiej sie je nosi, ale to chyba nie to.
Przeszukalm wszystko co sie dalo i ograniczylam wybor do trzech:
Zostac przy Optix Night & Day,
Johnson & Johnson 1-Day Acuvue Moist czy
Focus Dailies All Day Comfort
Pewnie bede je chciala wszystkie przetestowac, ale od ktorych zaczac?
Dodam, ze nie wazne dla mnie czy sa to miesieczne czy jakiekolwiek inne, wazne zeby oko oddychalo i zeby bylo wygodnie.
Co sadziecie?

Co do zylek i ich czerwienienia, to moja okulistka mowi, ze to powinno sie obserwowac, jest kilka poziomow zaczerwienienia oka i osiagniecie najwyzszego poziomu grozi slepota, ja zmienilam szkla z jednodniowek na optixy, wlasnie dlatego ze bylam juz na 3cim poziomie, ale to bylo rok temu i te jednodniowi o ktore pytam to nowosci, wiec moze beda lepsze

Mieszkam w UK i tak sie zastanawiam, czy przy tanim funcie nie oplacaloby wam sie kupowac soczewek w UK np na:

http://www.contactlenses.co.uk

Optixy na pol roku kosztuja ok.300zl, z przesylka, nie wiem czy to taniej?
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 07:08   #4023
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

zdecydowanie mniej powikłań powinnaś mieć po jednodniowych. ale jeśli poprzednio nawet z nimi miałaś problemy to może warto się zastanowic nad rezugnacja z soczewek na jakiś czas. N&D są sztywniejsze od innych soczewek, musza przecież wytrzymać miesiąc na oczach bez zdejmowania. 1 daye zdejmujesz i wyrzucasz, więc są najmiększe /?/ ze wszystkich dostepnych /i najzdrowsze/. Jeśli służyły ci soczewki Ciby to spróbuj najpierw Dailies.
Cena 300zł to więcej niż u nas, więc może tobie opłacałoby się kupować w Polsce
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 12:31   #4024
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
zdecydowanie mniej powikłań powinnaś mieć po jednodniowych. ale jeśli poprzednio nawet z nimi miałaś problemy to może warto się zastanowic nad rezugnacja z soczewek na jakiś czas. N&D są sztywniejsze od innych soczewek, musza przecież wytrzymać miesiąc na oczach bez zdejmowania. 1 daye zdejmujesz i wyrzucasz, więc są najmiększe /?/ ze wszystkich dostepnych /i najzdrowsze/. Jeśli służyły ci soczewki Ciby to spróbuj najpierw Dailies.
Cena 300zł to więcej niż u nas, więc może tobie opłacałoby się kupować w Polsce
Najbardziej bym chciala DAILIES dlatego, ze nie lubie czyszczenia, szczegolnie pozno w nocy, ALE zrezygnowalam z jedniodniowek dlatego, ze nosze kontakty bardzo dlugo po 12 godzin, a tylko Optixy przepuszczaja tlen, wiec troche sie boje tych jednodniowek, bo one nie przepuszczaja, moj optyk powiedzial, ze to taka folia
A po roku jednodniowek, moje oczy faktycznie byly niedotlenione.
Dlatego boje sie troche, ale wymyslilam, ze bede miec DAILIES i NIGHTandDAY i po prostu zmieniac, np.trzy dni jedne i cztery drugie.
Co Ty o tym sadzisz?
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 13:23   #4025
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

saharija - dziękuję za wypowiedź, nadal zastanawiam się nad jednodniówkami, ale że byłyby mi potrzebne także na rajdy (czyli od godz. 4 do 20 na oczach), to może jednak sobie odpuszczę. Jednodniówki to jednak hydrożele, nie przepuszczają dużo tlenu, więc nie są wskazane przy intensywnym trybie życia. Jednak ich używanie jest i tak związane z najmniejszą ilością komplikacji (ostatnio zaglądam na podsumowania 2008r. więc w miarę jestem na bieżąco) co do zakażeń i niedotlenienia, nawet w porównaniu z najnowszymi soczewkami, w których można spać, ale się tego nie robi! Spotkałam się z opiniami, że jednodniówki dzięki ich budowie są zdrowsze niż miesięczne soczewki z tego samego materiału, noszone jako jednodniówki (zapodziałam linka, bo to dawno było, ale to bardzo ciekawe badania). Może kiedyś powstaną takie silikonowe... N&D są sztywne, może dlatego Ci nie pasują. Z dużo przepuszczających tlenu na polskim rynku są jeszcze miększe od nich Biofinity i Oasys. Z Dailies lepsze są AquaComfortPlus niż AllDayComfort.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 14:06   #4026
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
saharija - dziękuję za wypowiedź, nadal zastanawiam się nad jednodniówkami, ale że byłyby mi potrzebne także na rajdy (czyli od godz. 4 do 20 na oczach), to może jednak sobie odpuszczę. Jednodniówki to jednak hydrożele, nie przepuszczają dużo tlenu, więc nie są wskazane przy intensywnym trybie życia. Jednak ich używanie jest i tak związane z najmniejszą ilością komplikacji (ostatnio zaglądam na podsumowania 2008r. więc w miarę jestem na bieżąco) co do zakażeń i niedotlenienia, nawet w porównaniu z najnowszymi soczewkami, w których można spać, ale się tego nie robi! Spotkałam się z opiniami, że jednodniówki dzięki ich budowie są zdrowsze niż miesięczne soczewki z tego samego materiału, noszone jako jednodniówki (zapodziałam linka, bo to dawno było, ale to bardzo ciekawe badania). Może kiedyś powstaną takie silikonowe... N&D są sztywne, może dlatego Ci nie pasują. Z dużo przepuszczających tlenu na polskim rynku są jeszcze miększe od nich Biofinity i Oasys. Z Dailies lepsze są AquaComfortPlus niż AllDayComfort.
A jaka firma produkuje Biofinity? Oasys to chyba J&J,

Ja osobiscie pojecia nie mam jak mozna nosic Night&Day bez przerwy przez miesiac, mnie uwieraja juz po kilku godzinach
Ale Optixy podobnie, wiec wole juz te, ale bardziej ze wzgledu na przepuszczalnosc niz na komfort.
Mysle, ze zaopatrze sie w AquaComfortPlus i Night&Day i bede je nosic wymiennie plus okulary w domu.
Dodatkowo DAILIES maja parametry 8.6/13.8 tak samo jak Night&Day,
a OPTIXY maja parametry 8.6/14.2 wiec powinno byc ok,
Ale skusilas mnie Biofinity i Oasys, ktoer sa dodatkowo duzo tansze, mhm, jeszcze pomysle.
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."

Edytowane przez saharija
Czas edycji: 2009-01-10 o 14:09
saharija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 15:00   #4027
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Biofinity produkuje Cooper Vision, to obecnie najnowsze soczewki sferyczne na naszym rynku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 16:49   #4028
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Miałam zdać relację po przerzuceniu się z Optixów na Optixy Aqua.Po tygodniu intensywnego noszenia,jestem bardzo zadowolona,w ogóle nie czuję ich na oczach,cały dzień nie mam żadnej mgły i nic mi się nie zamazuje,nie uwiera.Fantastycznie
__________________


zuczang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 21:02   #4029
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Tak mi się przypomniało...
kiedyś po imprezie ściągałam Dailiesy i jedna mi spadła, a że potrzeby jej odnalezienia nie było, zostawiłam to na dzień późniejszy. Jak ją znalazłam przyklejoną do pralki to oczywiście była dużo mniejsza, sztywna totalnie i w dotyku była jak gruba folia spozywcza. Troszkę mi się nieprzyjemnie zrobiło, że takie cuś noszę w oczach
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 10:34   #4030
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ineso każda soczewka po wyschnięciu będzie taka. Niezależnie czy to 1 day czy dłuzszego noszenia
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 10:54   #4031
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A ja przychodzę do Was z pytaniem. Otóż noszę okulary dwa lata mam wadę -2 obuocznie, ale chodzenie w okularach bardzo uprzykrza mi życie. Po prostu źle się w nich czuję, w ogóle nie pasują do mojej twarzy, a przymierzałam ich naprawdę sporo. Chciałam zacząć nosić soczewki kontaktowe. Czy wiek może być przeciwwskazaniem do ich noszenia?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 11:30   #4032
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

wiek sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 11:35   #4033
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
wiek sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem.
Dzięki za odpowiedź. Moja znajoma też była w sprawie soczewek i okulista powiedział jej, że jej oko jeszcze rośnie i że soczewek nosić nie może więc chciałam się dowiedzieć czy rzeczywiście podał przekonujący argument.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 12:42   #4034
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mam problem.
Ogólnie jestem dalekowidzem i noszę chyba +1,25 i +1. Ale zauważyłam, że coraz gorzej widzę w dali Godziny przed kompem i książkami robią swoje.
Co prawda to gorsze widzenie bliskich rzeczy, to nie jest jakieś poważne, mogę normalnie czytać w szkole bez okularów, ale jeszcze trochę i nie będę umiała przeczytać jakiegoś napisu, który jest daleko.

Muszę iść z tym koniecznie do okulisty, ale jeśli miałby mi przepisać okulary, to ja dziękuję- wyglądam okropnie. Czy któraś z Was ma dwie wady i nosi soczewki na jedną z nich? To się narobiło...
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:02   #4035
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

co masz na myśli pisząc dwie wady??
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:56   #4036
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
Ineso każda soczewka po wyschnięciu będzie taka. Niezależnie czy to 1 day czy dłuzszego noszenia
wiem, wiem
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 18:09   #4037
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ostatnio kupilam sobie plyn do soczewek w rossmanie.
Wczesniej jakos nie bylam do niego przekonana, ale tym razem byl wieczor i nie mialam ani kropli plynu wiec go zakupilam.
I moim zdaniem nie jest gorszy od tych drozszych plynow (ten w rossmanie kosztowal 25 zl za 360 ml, normalnie za tyle ma sie polowe mniej).
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:01   #4038
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupilam sobie plyn do soczewek w rossmanie.
Wczesniej jakos nie bylam do niego przekonana, ale tym razem byl wieczor i nie mialam ani kropli plynu wiec go zakupilam.
I moim zdaniem nie jest gorszy od tych drozszych plynow (ten w rossmanie kosztowal 25 zl za 360 ml, normalnie za tyle ma sie polowe mniej).
Ten płyn ma skład jak EyEye, możesz go poszukać w necie. To w porządku płyn, może nie nowoczesny, ale w miarę czyści i dezynfekuje. Ty jako użytkownik zauważysz jedynie zmianę dotyczącą ewentualnego podrażniania oczu albo szybszego wysychania soczewek, nie zauważysz różnic w działaniu, które można stwierdzić tylko po dokładnym badaniu. Płyny marek wiodących są używane przez większą rzeszę użytkowników i dzięki temu szybciej diagnozowane są problemy typu skażenie składu lub zbyt słaba dezynfekcja. Ważne jest, żeby nie oszczędzać na ilości używanego płynu, czyli czyścić za każdym razem (zalecenia z 2008r.) mechanicznie, płukać intensywnie soczewki i pojemnik, nie zalewać pojemnika minimalną ilością.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:13   #4039
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Malla, myślisz, że to identyczne płyny? bo wychodzi taniej niż Eyeye więc kusi...
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 09:30   #4040
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupilam sobie plyn do soczewek w rossmanie.
Wczesniej jakos nie bylam do niego przekonana, ale tym razem byl wieczor i nie mialam ani kropli plynu wiec go zakupilam.
I moim zdaniem nie jest gorszy od tych drozszych plynow (ten w rossmanie kosztowal 25 zl za 360 ml, normalnie za tyle ma sie polowe mniej).
Ja kupuję Renu normalnie u optyka za 29zł, Opti Free też tam tyle kosztuje, więc nie wiem czy jest sens kupować jakiś niepewny płyn z Rossmana.. Choć moja koleżanka używa i mówi że jest taki sam jak każdy inny płyn...

Malla dzięki za info na priva, jak tylko będę miała chwilę czasu to tam się przejdę (jak narazie to z tym krucho) Mam nadzieję że ten wzrok mi się jednak nie psuje, bo to byłby koszmar
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:39   #4041
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
co masz na myśli pisząc dwie wady??
Dwie wady, czyli jestem dalekowidzem już tak "genetycznie", ale ta wada jest bardzo mała, niemniej noszę po domu okulary.
No i pomimo tego, że jestem dalekowidzem, to ostatnio zaczęłam gorzej widzieć w dali, czyli oprócz dalekowidza powoli zaczynam się też robić krótkowidzem
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 15:31   #4042
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Dwie wady, czyli jestem dalekowidzem już tak "genetycznie", ale ta wada jest bardzo mała, niemniej noszę po domu okulary.
No i pomimo tego, że jestem dalekowidzem, to ostatnio zaczęłam gorzej widzieć w dali, czyli oprócz dalekowidza powoli zaczynam się też robić krótkowidzem
Większość krótkowidzów na starość to czeka, bo nie widzimy z daleka, a do tego jeszcze po 60 roku życia dochodzi nie widzenie z bliska. Koryguje się to soczewkami progresywnymi okularowymi lub kontaktowymi.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 17:18   #4043
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Dwie wady, czyli jestem dalekowidzem już tak "genetycznie", ale ta wada jest bardzo mała, niemniej noszę po domu okulary.
No i pomimo tego, że jestem dalekowidzem, to ostatnio zaczęłam gorzej widzieć w dali, czyli oprócz dalekowidza powoli zaczynam się też robić krótkowidzem
Nie można być jednocześnie dalekowidzem i krótkowidzem, jest to fizycznie nie możliwe.
Najprawdopodobniej zmieniła Ci się wada albo jest to kwestia akomodacji.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 17:28   #4044
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie można być jednocześnie dalekowidzem i krótkowidzem, jest to fizycznie nie możliwe.
Najprawdopodobniej zmieniła Ci się wada albo jest to kwestia akomodacji.
A to co występuje u osób starszych, tzw starczowzroczność, którzy byli całe życie krótkowidzami? I mają podwójne okulary, których górną albo dolną częścią patrzą w zależności od tego czy patrzą w dal czy z bliska?
Czy to nie są dwie wady jednocześnie?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 18:59   #4045
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie można być jednocześnie dalekowidzem i krótkowidzem, jest to fizycznie nie możliwe.
Najprawdopodobniej zmieniła Ci się wada albo jest to kwestia akomodacji.
Możliwe, dlaczego niby starsze panie mają np. po dwie pary okularów (większość) ? Jak moja babcia.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 19:43   #4046
Alexia09
Zadomowienie
 
Avatar Alexia09
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z laptopa ^^
Wiadomości: 1 803
GG do Alexia09
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czym różnią się te soczewki: Air Optix Aqua i Air Optix O2?
Chciałam sobie zamówić w sklepie internetowym, ale nie bardzo wiem, jakie powinnam. Pierwsze soczewki miałam dobierane w salonie Vision Express w związku z czym wcisnęl, mi soczewki iWear. Teraz będę zamawiać przez internet, bo po prostu jest taniej.
Więc ponawiam pytanie: Soczewkom iWear odpowiadają soczewki Air Optix Aqua, czy Air Optix O2?

Liczę na waszą pomoc
__________________
(po)maturzystka '09


4,5,7,11,15,20 .... WAKACJE

Dbam o siebie... Dla siebie...
Alexia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 20:06   #4047
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja kupuję Renu normalnie u optyka za 29zł, Opti Free też tam tyle kosztuje, więc nie wiem czy jest sens kupować jakiś niepewny płyn z Rossmana.. Choć moja koleżanka używa i mówi że jest taki sam jak każdy inny płyn
Podpisuję się pod tym. Opti Free to bardzo dobry płyn i jest dość tani. Zresztą wklejałam wczoraj w innym wątku na Wizażu link do porównania składów (mojego nieśmiałego autorstwa).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 21:21   #4048
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A to co występuje u osób starszych, tzw starczowzroczność, którzy byli całe życie krótkowidzami? I mają podwójne okulary, których górną albo dolną częścią patrzą w zależności od tego czy patrzą w dal czy z bliska?
Czy to nie są dwie wady jednocześnie?
Ja nie napisałam, że nie można mieć dwóch wad jednocześnie tylko że nie można być jednocześnie dalekowidzem i krótkowidzem.

Krótkowidz który potrzebuje innych okularów do czytania nie jest jednocześnie krótkowidzem i dalekowidzem, ale ma starczowzroczność , która jest nie tyle wadą wzroku co osłabieniem funkcji układu wzrokowego a dokładnie akomodacji.

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Możliwe, dlaczego niby starsze panie mają np. po dwie pary okularów (większość) ? Jak moja babcia.
Twoja babcia ma dwie pary okularów prawdopodobnie dlatego, że oprócz wady wzroku ma właśnie starczowzroczność
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:40   #4049
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja nie napisałam, że nie można mieć dwóch wad jednocześnie tylko że nie można być jednocześnie dalekowidzem i krótkowidzem.

Krótkowidz który potrzebuje innych okularów do czytania nie jest jednocześnie krótkowidzem i dalekowidzem, ale ma starczowzroczność , która jest nie tyle wadą wzroku co osłabieniem funkcji układu wzrokowego a dokładnie akomodacji.



Twoja babcia ma dwie pary okularów prawdopodobnie dlatego, że oprócz wady wzroku ma właśnie starczowzroczność
A starczowzroczność nie jest wadą wzroku?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 16:20   #4050
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A starczowzroczność nie jest wadą wzroku?
Teoretycznie nie jest wadą wzroku lecz dysfunkcją układu wzrokowego polegającą na osłabieniu akomodacji.
Potocznie jednak starczowzroczność określa się mianem wady wzroku.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.