Problem z kolezanka /szkola - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 17:53   #1
agaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15

Problem z kolezanka /szkola


Hej. Mam pewien "problem", tzn może to się wydać głupie ale ...
W szkole moja klasa jest podzielona na takie małe grupki, każdy po 2-3 osoby, tzn. również każdy rozmawia ze sobą. Ale mój problem polega na tym, że już powoli nie wytrzymuje z moją koleżanką. Tzn ona jest taka spokojna, cicha, że perspektywa siedzenia przez 8 lekcji w szkole mnie dobija. A prawdziwy problem polega na tym, że inni oceniają mnie na jej podstawie. Tzn. jak jej nie ma to jest wszystko ok, bo siedzę i rozmawiam wtedy z innymi, ale jak ona jest to zawsze siada obok mnie (ławki są 2-3 osobowe;/) i zaczyna się .. Wtedy głupio jest odejść do innych .. Nie chodzi o to, że nie chce z nią się zadawać, przeciwnie, bardzo ją lubię, ale nie chcę aby inni oceniali mnie na jej podstawie, że jak z nią siedzę to jestem taka sama .. Nie chce być tak postrzegana przez następne 2 lata ..
agaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 18:37   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

hm, wiec otworz sie na innych przeciez to, ze siedzicie razem nie oznacza, ze nie mozesz przerw spedzac rozmawiajac z innymi albo dosiadz sie do kogos zostawiajac tez miejsce dla niej (w 3 osobowej lawce). usmiechaj sie, zagaduj do innych. ludzie powinni Cie lepiej poznac i wypracowac sobie zdanie na Twoj temat
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 18:50   #3
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Cytat:
Napisane przez agaa123 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pewien "problem", tzn może to się wydać głupie ale ...
W szkole moja klasa jest podzielona na takie małe grupki, każdy po 2-3 osoby, tzn. również każdy rozmawia ze sobą. Ale mój problem polega na tym, że już powoli nie wytrzymuje z moją koleżanką. Tzn ona jest taka spokojna, cicha, że perspektywa siedzenia przez 8 lekcji w szkole mnie dobija. A prawdziwy problem polega na tym, że inni oceniają mnie na jej podstawie. Tzn. jak jej nie ma to jest wszystko ok, bo siedzę i rozmawiam wtedy z innymi, ale jak ona jest to zawsze siada obok mnie (ławki są 2-3 osobowe;/) i zaczyna się .. Wtedy głupio jest odejść do innych .. Nie chodzi o to, że nie chce z nią się zadawać, przeciwnie, bardzo ją lubię, ale nie chcę aby inni oceniali mnie na jej podstawie, że jak z nią siedzę to jestem taka sama .. Nie chce być tak postrzegana przez następne 2 lata ..
zauwazylam, ze niestety tak ludzie sie zachowuja (oczywiscie, nie wszyscy...). bardzo mnie to denerwuje, bo ja np, lubie 'trzymac' z wieloma ludzmi, ktorzy moga sie dosc roznic i niestety czasami niektorzy jak widza mnie z osoba X czy Y nie sa tacy jakbym nie byla w towarzystwie X czy Y... zreszta wiem, ze nie tylko ja tak mam. jak rozmawiam z ludzmi, to niektorzy tez sie 'skarzyli' na takie zachowanie, czemu sie nie dziwie....

niestety nie wiem co poradzic Tobie ale jak kolezanka jest wazna i bardzo ja lubisz, to oczywiscie nie rezygnuj ze znajomosci... chetnie zobacze jakie beda rady, bo moze i ja skorzystam
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:03   #4
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

A może spróbujecie się jakoś zintegrować?
Może zima odrobinę ogranicza, bo latem można zrobić np. ognisko czy spotkać się u kogoś na działce, ale może spróbujesz zorganizować jakiś wspólny wypad do kina a później na pizzę? Albo zaprosić kilka osób do siebie do domu na np. mały pokaz filmowy? Wszystko zależy od funduszy, pomysłu i warunków lokalowych, ale dla chcącego nic trudnego.
I nie chodzi tu od razu o całą klasę, choć tak byłoby idealnie. Może na początek umówić się z dwoma-trzema grupkami, albo chociaż z jedną tą najbliższą Twojemu sercu . Wtedy Będziecie mieli szansę poznać się na stopie pozaszkolnej, no a kto wie, może koleżanka się rozkręci.
Mam nadzieję, że chodzi Ci o potrzebę kontaktu z innymi ludźmi a nie na podświadome pozbycie się cichej koleżanki. (Tak retorycznie się tylko zastanawiam )
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:16   #5
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

To nie jest głupie, wszystko, co postrzegamy jako problem warte jest wyjaśnienia i rozwiązania Myśle, że nie zmienisz podziału w swojej klasie. Nie denerwuj się na tą koleżankę, ona jest pewnie nieśmiała i ciągnie do Ciebie, bo się dobrze rozumiecie. Bądź otwarta na resztę ludzi, umów się z kimś na zakupy, spacer czy colę w McDonaldsie No chyba, że chodzi Ci o to, że nie jesteś imprezowiczką, nie jesteś popularna, nie brylujesz w towarzystwie a masz taką potrzebę. Dla mnie to nie jest nic warte, swojej wartości w ten sposób nie udowodnisz a i przyjaciół nie zdobędziesz prawdziwych. Lepiej być cichą, spokojną dziewczyną, która na sprawdzonych przyjaciół, na których może liczyć, niż popularną a nie mogącą liczyć na żadną pomoc przy jakimś problemie. Odróżnij te dwie rzeczy.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:24   #6
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Cytat:
Napisane przez agaa123 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pewien "problem", tzn może to się wydać głupie ale ...
W szkole moja klasa jest podzielona na takie małe grupki, każdy po 2-3 osoby, tzn. również każdy rozmawia ze sobą. Ale mój problem polega na tym, że już powoli nie wytrzymuje z moją koleżanką. Tzn ona jest taka spokojna, cicha, że perspektywa siedzenia przez 8 lekcji w szkole mnie dobija. A prawdziwy problem polega na tym, że inni oceniają mnie na jej podstawie. Tzn. jak jej nie ma to jest wszystko ok, bo siedzę i rozmawiam wtedy z innymi, ale jak ona jest to zawsze siada obok mnie (ławki są 2-3 osobowe;/) i zaczyna się .. Wtedy głupio jest odejść do innych .. Nie chodzi o to, że nie chce z nią się zadawać, przeciwnie, bardzo ją lubię, ale nie chcę aby inni oceniali mnie na jej podstawie, że jak z nią siedzę to jestem taka sama .. Nie chce być tak postrzegana przez następne 2 lata ..

Miałam podobny problem w gimnazjum...z tym że mojej koleżanki z ławki nikt nie lubiał,wyśmiewali się z niej itd...ja miałam to gdzieś co sobie inni o mnie pomyślą,była cicha ale jako koleżanka później przyjaciółka bardzo "wierna"...Fakt że po tym nikt mnie nie lubiał i mówili albo z nią przestaniesz się zadawać albo my z tobą...oczywiście wybrałam koleżankę z ławki...i teraz z perspektywy czasu wiem że dobrze zrobiłam i niczego nie żałuję...koleżanka świetnie sobie poradziła...uczy się dalej,zdała prawa jazdy,pracuje
Nie jeden jej teraz zazdrości A dodam że teraz nie dawno już będąc na studiach...chłopaki z gimnazjum robili imprezkę...i co było dziwne kogo pierwszego zaprosili? mnie Na dodatek mam z nimi teraz bardzo dobry kontaktAle wracając do tematu...to moje zdanie jest takie że nie warto odsuwać się od innych tylko dlatego że ciebie tak później będą postrzegać...no chyba że kompletnie nie masz z nią nic wspólnego i chcesz się odizolować.To już twój wybór...nie wiem ja od małego byłam taką złośnicą że choćbym miała się postawić całemu światu to zrobię to
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:41   #7
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

może powinnaś postarać się troszkę zintegrować koleżankę z innymi, może jej samej ciężko nawiązać rozmowę, fajnie by było zorganizować np.wspólne ognisko, bo szkoła to nie zawsze dobry grunt do zapoznania się
natomiast to że ktoś postrzega kogoś innego przez pryzmat innej osoby, kogoś z kim siedzisz w ławce itp., jest dla mnie totalnie głupie, ale wiem że ludzie właśnie tacy są
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 22:22   #8
sungold
Rozeznanie
 
Avatar sungold
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 833
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

sorry, ale to troche egoistyczne i jakies take 'na pokaz'
tak to "fajna kolezanka, bardzo ja lubie " ale jak wszyscy to juz " nie chce zeby pomysleli ze jestem taka sama".
.....
sungold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:48   #9
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Cytat:
Napisane przez sungold Pokaż wiadomość
sorry, ale to troche egoistyczne i jakies take 'na pokaz'
tak to "fajna kolezanka, bardzo ja lubie " ale jak wszyscy to juz " nie chce zeby pomysleli ze jestem taka sama".
.....
Jakoś to samo mi przyszło do głowy
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:53   #10
agaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Czy egoistyczne? Nie wiem.
Chodzi o to ze ją lubię ( czemu miałabym nie lubić?), ale już mnie powoli denerwuje te codzienne siedzenie , bo np. posiedzimy, pogadamy, ale przez "7" lekcji tematy się skończą, a ile można rozmawiać o szkole? Więc później jest cisza, a ja tak nie mogę bezczynnie siedzieć. W gimnazjum było inaczej.
Nie chodzi o odsunięcie się od niej.
Tylko o zmienienie tego .. tego bezczynnego siedzenia, ostatnio zdałam sobie sprawę, że z niektórymi zamieniłam może 2 zdania. Nie chcę być "popularna", po prostu tak jak wcześniej napisałam, nie chcę bezczynnie siedzieć i aby inni postrzegali mnie tak jak ją.

Zbliża się dyskoteka na której będzie większość klasy, może coś się zmieni ...
agaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 11:58   #11
sungold
Rozeznanie
 
Avatar sungold
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 833
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

no to jeju skoro chcesz rozmawiac na inne tematy to rozmawiaj,
przeciez mozesz z innymi tez rozmawiac, z innymi i z nia.
sungold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 13:43   #12
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Cytat:
Napisane przez Bdebdusia Pokaż wiadomość
Jakoś to samo mi przyszło do głowy
Niestety mi też
Piszesz że przez 7 lekcji temat ci sie nudzi ale ona tak samo może wymyślać tematy romów jak i ty i wtedy ciszy nie będzie, a może zaproponuj jej podejście do innych osób, porozmawianie Wtedy dasz jej do zrozumienia że potrzebujesz kontaktu z innymi ale ją lubisz i nie chcesz żeby siedziała zupełnie sama (chyba że sie jej wstydzisz) a innym że nie jestes nieśmiała i chętnie nawiążesz z nimi relacje.

A i jeszcze jedno bardzo mądrze napisała jedna z wizażanek że takie osoby są o wiele bardziej wierne i naprawde zawsze można na nie liczyć
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:22   #13
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Problem z kolezanka /szkola

Ja w klasie wpadlam w towarzystwo przez które bylam zle postrzegana. Obudzilam sie w 3 klasie. Szkoda ze tak pozno bo stracilam szanse na dobre znajomosci.
z Twojego opisu wynika,ze Twoja kolezanka nie jest osobą która sprawia jakies klopoty albo jest postrzegana jako ktos zly/falszywy itp. Zacznij wiecej czasu spedzac z innymi bo pozniej mozesz zalowac. Kolezanka powinna to zrozumiec. Nie patrz tylko na nią. Jesli czujesz ze zaczynasz sie z nia nudzic to po co sie meczyc? nic dobrego z tego nie wyniknie-ani dla Ciebie ani dla niej. w koncu moze okazac sie ze bedziesz tak zmeczona jej towarzystwem,ze zaczniesz zachowywac sie nie w porzadku
Pamietaj zeby nie oddalic sie od niej za szybko ani po chamsku zeby nie sprawic przykrosci. Staraj sie utrzymywac kontakt z nia i innymi

Edytowane przez 0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Czas edycji: 2009-01-14 o 15:31
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.