zaręczyny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 19:54   #1
voguegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11

zaręczyny


Mam pytanko,co do tematu zaręczyny. Moja kolezanka ma 17lat,no rocznikowo w sierpniu skonczy 18,a jej facet 21 czy walentynki bylby odpowiedni czas na zareczyny czy to za szybko?To jest tak naprawde problem moejgo brata pytal sie mnie ostatnio o to,ale niewiedzialam co mu powiedziec.Z jednej strony jesli sa pewni uczucia czemu nie ale z drugiej co na to rodzina na ich wiek i zareczyny... tip..Jak wy uwazacie?
voguegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:01   #2
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: zaręczyny

Niech się wstrzymają. Za 4-5 lat będą czuli, że coś im umknęło, że stracili młodość. Poza tym oni wciąż dorastają, za kilka lat będą zupełnie innymi ludźmi pod względem charakteru niż teraz, to może rodzić późniejsze problemy w związku. Ślub im nie ucieknie, a młodość tak. Jest wiele innych równie romantycznych sposobów na spędzenie walentynek.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:03   #3
malenka9085
Rozeznanie
 
Avatar malenka9085
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 669
Dot.: zaręczyny

I tak zrobią jak będą chcieli. Poza tym czasami kilka lat ktoś jest ze sobą później następują zaręczyny i się rozpada związek. A te z krótszym stażem radzą sobie lepiej.


Ale przecież tyle jest wyjątków .
__________________
Razem
malenka9085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:03   #4
voguegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: zaręczyny

A znasz jakies fajne ciekawe pomysli z ktorymi chcialabys sie podzielic? a nadal czekam na opinie innych pań ;-)
voguegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:06   #5
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: zaręczyny

zgadzam sie . czasu maja baardzo duzo, a slub to wielki krok. powinni sobie wszystko dokladnie przemyslec i poczekac jeszcze kilka lat. Mozliwe, ze to wzmocni ich zwiazek, albo zobacza, ze kompletnie do siebie nie pasuja. wtedy rozstanie bedzie latwiejsza. rozwod jest bardzo bolesnym przezyciem, gdyz trzeba wykladac swoje problemy przed innymi, a to tylko dodaje cierpienia.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:14   #6
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: zaręczyny

Tradycja mówi, że zaręczyny "są ważne" rok. Nijak się to ma w dzisiejszych czasach. Nie zmienia to jednak faktu, że zaręczyny powinny być wstępem do planowania ślubu, ustalenia konkretnej daty, szukania sukni, sali. Jeśli oni koniecznie chcą się zaręczyć to niech sobie zrobią takie "przedzaręczyny", tylko dla siebie, bez rodziny. Mogą się wymienić obrączkami, wyznać uczucie i obiecać, że kiedyś się pobiorą.

Edytowane przez MacyRose
Czas edycji: 2009-01-14 o 20:16
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:16   #7
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: zaręczyny

dobry pomysl.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:16   #8
voguegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: zaręczyny

MacyRose masz dobry pomysl ;-) dokladnie powiem mu tak,zeby kupili sobie jakies srebenr obraczki czy cos i obiecali sobie co chca ;-) a na zareczyny przyjdzie czas
voguegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:23   #9
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: zaręczyny

Ja sama jak miałam 17 lat to tak się "zaręczyłam" z ówczesnym 18'letnim Tż. Byliśmy razem 4 lata i też nam się wydawało, że to miłość do końca życia. Od tamtego czasu minęło 6 lat. W tym roku oboje planujemy ślub. Tyle, że każdy z kimś innym
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:24   #10
malenka9085
Rozeznanie
 
Avatar malenka9085
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 669
Dot.: zaręczyny

Dokładnie, nikt nie powiedział, że jak się zaręczą to nie muszą od razu brać ślubu.
__________________
Razem
malenka9085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:00   #11
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: zaręczyny

Tez mysle, ze to za wczesnie, sa jeszcze bardzo mlodzi. Poczekalabym jeszcze chociaz ze 3 lata.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 21:43   #12
Lupetita
Raczkowanie
 
Avatar Lupetita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 159
Dot.: zaręczyny

Też uważam, że jest jeszcze za wcześnie na zaręczyny. Fajnie jest ze sobą byc, pielęgnować uczucie, sprawdzać się w różnych sytuacjach, dojrzewać wspólnie do tej decyzji. Jeśli to rzeczywiście jest wielka miłość, uczucie nie zniknie a na oświadczyny będzie lepszy moment Byłam kiedyś w podobnej sytuacji jak Twój brat, miałam 19 lat a mój chłopak 21 i bardzo chcielismy się zaręczyć, myslelismy że to uczucie na całe życie... Dziś dziękuje mojej mamie dzieki której tak się nie stało. Z tamtym chłopakiem po kilku latach rozstałam się...
Dziś wracając do tamtych czasów zastanawiam się co byłoby gdybysmy wtedy się zaręczyli, może nawet wzieli slub....
Lupetita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:17   #13
monixa88
Raczkowanie
 
Avatar monixa88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 55
Wink Dot.: zaręczyny

Też tak uważam chociaż to różnie bywa...moja kuzynka była z chłopakiem 4 lata, były juz zaręczyny, szukali sali na wesele aż tu się wszystko rozpadło. Do tej pory nikt z rodziny nie zna powodu...Lepiej zaczekac, lepiej sie poznać w róznych życiowych sytuacjach aby potem nie żałować. Jak to mówi moja mama jeszcze zdążysz sie nacieszyć tym dobrodziejstwem
monixa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:11   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zaręczyny

A co zmienia zareczyny w ich zyciu ?

nic.

ślub to co innego .

a zreszta przeciez zawsze sa rozwody.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:12   #15
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: zaręczyny

Jeśli chodzi o same zaręczyny, ja poczekałabym raczej...
Natomiast jeśli chodzi o ślub, to jestem jak najbardziej za tym, żeby najpierw pomieszkać ze sobą 2 lata. Później dziwić się że tyle rozwodów jest w Pl jak młodzi nie potrafią się w domu dogadać, inaczej to wygląda jak się z kimś jest [chłopak z dziewczyną] a inaczej jak mieszkasz z tą osobą.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:46   #16
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: zaręczyny

Cytat:
Napisane przez voguegirl Pokaż wiadomość
Mam pytanko,co do tematu zaręczyny. Moja kolezanka ma 17lat,no rocznikowo w sierpniu skonczy 18,a jej facet 21 czy walentynki bylby odpowiedni czas na zareczyny czy to za szybko?To jest tak naprawde problem moejgo brata pytal sie mnie ostatnio o to,ale niewiedzialam co mu powiedziec.Z jednej strony jesli sa pewni uczucia czemu nie ale z drugiej co na to rodzina na ich wiek i zareczyny... tip..Jak wy uwazacie?
Jestem na nie,jak dla mnie to za wcześnie i nie rozumiem po/pędu do zaręczyń wśród nastolatków,bo to tak poważnie brzmi narzeczony,narzeczona i będą na zawsze razem.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:18   #17
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: zaręczyny

zdecydowanie wstrzymać się, albo otrzeźwić ich trochę gadaniem typu:
"a gdzie będziecie mieszkać, skąd na ślub, gotowi jesteście do bycia rodzicami?". Wydaje mi się, że po takim gadaniu zastanowią się i stwierdzą, że faktycznie jeszcze nie czas, na aż takie usamodzielnianie się.
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011


Edytowane przez the_sania
Czas edycji: 2009-01-15 o 13:20
the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:27   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: zaręczyny

Oprócz mody na "zabawę w dom", "zabawę w ślub" teraz jeszcze widzę u młodych "zabawa w zaręczyny"... Ludzie, a może by się tak trochę opanować? To co jest dla dorosłych, świadomych ludzi nie jest dla dzieci. Lepiej zrobią jak pójdą do kina albo na spacer a za kilka lat jak dojrzeją do poważnych decyzji to mogą się zaręczać i pobierać.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:29   #19
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: zaręczyny

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A co zmienia zareczyny w ich zyciu ?

nic.

ślub to co innego .

a zreszta przeciez zawsze sa rozwody.
Jakby żyć tym tokiem myślenia, to też "A tam nie będę się uczyć, w końcu są gimnazja dla dorosłych".
Rozwód to bolesne doświadczenie, warto go sobie oszczędzić. A nieudane małżeństwo tym bardziej.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 13:32   #20
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: zaręczyny

Cytat:
Napisane przez malenka9085 Pokaż wiadomość
I tak zrobią jak będą chcieli. Poza tym czasami kilka lat ktoś jest ze sobą później następują zaręczyny i się rozpada związek. A te z krótszym stażem radzą sobie lepiej.


Ale przecież tyle jest wyjątków .
Nie ma reguły.
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Oprócz mody na "zabawę w dom", "zabawę w ślub" teraz jeszcze widzę u młodych "zabawa w zaręczyny"... Ludzie, a może by się tak trochę opanować? To co jest dla dorosłych, świadomych ludzi nie jest dla dzieci. Lepiej zrobią jak pójdą do kina albo na spacer a za kilka lat jak dojrzeją do poważnych decyzji to mogą się zaręczać i pobierać.
Klarissa teraz dzieciaki potrafią się zaręczyć po pół roku chodzenia ze sobą-mojej siostry koleżanka tak zrobiła(piszę "dzieciaki",bo mają 19lat).Nie ma to jak szpanować,że jest się już zaręczonym,szkoda,że brak w tym wszystkim głębszej refleksji.

Jestem na NIE.Jeśli będą chcieli być ze sobą nadal po kilku latach,wtedy przyjdzie czas na zaręczyny.Jeśli to podążanie za modą,"bo wszyscy znajomi są zaręczeni"-tym bardziej NIE.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:39   #21
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: zaręczyny

Cytat:
Napisane przez MacyRose Pokaż wiadomość
Tradycja mówi, że zaręczyny "są ważne" rok. Nijak się to ma w dzisiejszych czasach. Nie zmienia to jednak faktu, że zaręczyny powinny być wstępem do planowania ślubu, ustalenia konkretnej daty, szukania sukni, sali. Jeśli oni koniecznie chcą się zaręczyć to niech sobie zrobią takie "przedzaręczyny", tylko dla siebie, bez rodziny. Mogą się wymienić obrączkami, wyznać uczucie i obiecać, że kiedyś się pobiorą.
tak bylo dokladnie miedzy mna a moim obecnym tz , zareczylismy sie tylko dla sebie, miedzy soba, a po ok 2 latach juz byly oficjalne zareczyny , kwiaty pierscionek itp ...
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:54   #22
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zaręczyny

my sie z TZem zareczylismy gdy mielismy 19/20 lat. ale byly to zareczyny takie tylko dla nas, bez chwalenia sie na lewo i prawo (choc juz z pierscionkiem zareczynowym), rodzicom nie powiedzielismy zeby ich nie stresowac (bo wiedzielismy, ze slub dopiero po studiach). poprostu TZ tak chcial wyrazic swoja milosc i chcielismy sobie obiecac, ze juz zawsze bedziemy razem. wtedy bylismy juz ze soba prawie 5 lat. po 2,5 roku od tamtych 'prywatnych' zareczyn zrobilismy oficjalne, ktore byly swego rodzaju zaczatkiem organizacyjnym w kierunku slubu, a w przyszlym roku po 9 latach razem wezmiemy slub

uwazam, ze jesli niczego jeszcze nie planuja, a chca w ten wlasnie sposob wyrazic swoja milosc i zapewnic sie ze kiedys wezma slub to moga zareczyc sie tak dla siebie, bez stresowania rodziny
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 16:18   #23
monixa88
Raczkowanie
 
Avatar monixa88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 55
Post Dot.: zaręczyny

My również chcemy zrobić najpierw takie zaręczyny tylko dla siebie. Gdzies pojechać w jakies romantyczne miejsce, pierścionki, wyznanie miłości i tak dalej a za jakiś czas dopiero takie oficjalne dla rodzinki.
monixa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:43   #24
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: zaręczyny

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o same zaręczyny, ja poczekałabym raczej...
Natomiast jeśli chodzi o ślub, to jestem jak najbardziej za tym, żeby najpierw pomieszkać ze sobą 2 lata. Później dziwić się że tyle rozwodów jest w Pl jak młodzi nie potrafią się w domu dogadać, inaczej to wygląda jak się z kimś jest [chłopak z dziewczyną] a inaczej jak mieszkasz z tą osobą.
No tutaj nie do końca się zgodzę, ja z narzeczonym nie mieszkałam przed ślubem, a dobrze żyjemy.Jest to raczej kwestia dojrzałości obu stron
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.