Szok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 19:09   #1
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378

Szok


Jestem ciekawa co o tym sądzicie... a mianowicie...
Moja koleżanka mówi mi, że nauczycielka w liceum na lekcji biologii pokazywała im ludzką czaszkę. Mówię sobie no ok pewnie chodzi jej o model ludzkiej czaszki,a ona , że nie to ludzka prawdziwa Dalej nie wierzę i mowię , że pewnie źle zrozumiała żart profesorki (niektórzy mają takie dziwne poczucie humoru), a ona dalej, że na pewno to prawdziwa.Co do tego czy koleżanka mówi prawdę jestem pewna, to moja przyjaciółka
Dla mnie to trochę szok? Rozumiem na studiach medycznych...ale tak w liceum Nie chciałabym, żeby za ileś tam lat moja czaszka trafiła do liceum,gdzie ludzie robią sobie jaja ( z opowiadań koleżanki niektórzy 'dłubali' w ząbkach czaski sobie , inni przykładali do twarzy). Założę się, że nikt nie traktował tego w celach naukowych. Zdziwiło mnie, że tak można. Z drugiej strony jednak wydaje mi się, że nauczycielka tak tylko powiedziała, że to prawdziwa. Co o tym sądzicie?
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:58   #2
agusiek123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 972
Dot.: Szok

w szkole u mnie w mieście jest cały szkielet byłego profesora ale z tego co słyszałam to stoi tylko za szybą. Prawdopodonie profesor przed smiercia wyrazil taką chęc
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
agusiek123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:04   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szok

Nie widze w tym nic zdrożnego a ludzi ktorzy oddaja swoje zwloki w celach naukowych nalezaloby posmiertnie uhonorowac.Niestety w PL panuje jakies dziwne obrzydzenie do wlasnego ciala o ktore za zycia sie srednio dba ale po smierci sie nie odda ani kawaleczka innym.

lepiej przeciez zeby cie pozarly robale niz zeby mlodzi ludzie zobaczyli jak wygladaja .co ci za roznica czy grzebai ci w zebach przeciez nie zyjesz ,sama piszesz o tym z humorem a na innych sie oburzasz.

przeciez to "tylko" i az czlowiek,jego czesci ciala .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:04   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szok

dubel.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-01-17 o 20:06
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:49   #5
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Szok

w Polsce na dobrą sprawę bardzo trudno odda swoje ciało do celów naukowych... i to ogromny błąd! zapewniam Cię, że jeśli czyjaś czaszka pojawia się na jakichkolwiek zajęciach, to tylko wtedy gdy ten ktoś miał taką wolę, by po śmierci być jeszcze ludziom potrzebny. minęły już czasy, że na studiach medycznych można było uczyć się na zwłokach osób bezdomnych (to było w zamierzchłych czasach powojennych) i osobiście uważam, że po prostu trzeba mieć odwagę, by oddać swoje ciało dla innych. bardzo mało osób taka odwagę posiada.
a że w liceum?? szacunku trzeba nauczyć ludzi jak najwcześniej, a po drugie to chyba trochę "oswaja" ludzi z pojmowaniem ciała.
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:52   #6
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Szok

No i co z tego, że będą grzebali?
W końcu i tak ta osoba już nie żyje. Ja chcę, żeby po śmierci moje ciało zostało oddane na akademię medyczną. Chcę się przyczynić do rozwoju medycyny, mogą we mnie grzebać ile chcą. Byleby jakiś nekrofil mnie nie "wykorzystywał" Żarcik.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:16   #7
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Szok

To jeszcze nic strasznego, w mojej podstawowce w pracowni biologicznej bylo sporo roznych rzeczy w formalinie...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 21:28   #8
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
To jeszcze nic strasznego, w mojej podstawowce w pracowni biologicznej bylo sporo roznych rzeczy w formalinie...
U mnie w gimnazjum oglądaliśmy tylko tasiemce i nerkę owcy :P Mieliśmy jakieś plastikowe modele.
W liceum mam same substytuty, nic prawdziwego. Ale jak pójdę na studia, to sobie odbiję

A co mieliście w tej formalinie?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:44   #9
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
U mnie w gimnazjum oglądaliśmy tylko tasiemce i nerkę owcy :P Mieliśmy jakieś plastikowe modele.
W liceum mam same substytuty, nic prawdziwego. Ale jak pójdę na studia, to sobie odbiję

A co mieliście w tej formalinie?
Wiesz mielismy ta sama pracownie co klasy 8me, to bylo jakies 10-11 lat temu... pamietam ze mielismy zaby. Zdecydowanie duzo zab. Z 6 ich bylo. Szkielet tez byl, nie pamietam czy prawdziwy, czy sztuczny... glownie to byly pomoce naukowe dla klas 8mych. Mielismy tez wypchane ptaki, ich szkielety.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:05   #10
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
To jeszcze nic strasznego, w mojej podstawowce w pracowni biologicznej bylo sporo roznych rzeczy w formalinie...
U mnie w podstawówce były ludzkie płody w formalinie. Z aborcji czy z poronień...nie wiem dokładnie. To jest dopiero szok. Choć dla mnie nie był. Nawet wtedy.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:11   #11
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
(...) w liceum na lekcji biologii (...)

Nie chciałabym, żeby za ileś tam lat moja czaszka trafiła do liceum,gdzie ludzie robią sobie jaja ( z opowiadań koleżanki niektórzy 'dłubali' w ząbkach czaski sobie , inni przykładali do twarzy). Założę się, że nikt nie traktował tego w celach naukowych. Zdziwiło mnie, że tak można. Z drugiej strony jednak wydaje mi się, że nauczycielka tak tylko powiedziała, że to prawdziwa. Co o tym sądzicie?
to genialne zachowanie ludzi z liceum prawie dorosłe pryki, a zachowują się jak dzieci, co to za przeproszeniem za liceum?!

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Wiesz mielismy ta sama pracownie co klasy 8me, to bylo jakies 10-11 lat temu... pamietam ze mielismy zaby. Zdecydowanie duzo zab. Z 6 ich bylo. Szkielet tez byl, nie pamietam czy prawdziwy, czy sztuczny... glownie to byly pomoce naukowe dla klas 8mych. Mielismy tez wypchane ptaki, ich szkielety.
u mnie w szkole, w sali biologicznej nr I jest pełno gablotek z formaliną Przywry, tasiemce, żołądki żab, motylice itp. Dla mnie jest to ciekawe [profil biolchem] i czasami się temu przyglądam jak mam chwilę. Inną sprawą jest to, że niestety preparaty te są stare, podniszczone, formalina wydziela niemiły zapach i trzeba uwazać żeby tego nie zepsuć. A szkoda.
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 22:17   #12
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie widze w tym nic zdrożnego a ludzi ktorzy oddaja swoje zwloki w celach naukowych nalezaloby posmiertnie uhonorowac.Niestety w PL panuje jakies dziwne obrzydzenie do wlasnego ciala o ktore za zycia sie srednio dba ale po smierci sie nie odda ani kawaleczka innym.

lepiej przeciez zeby cie pozarly robale niz zeby mlodzi ludzie zobaczyli jak wygladaja .co ci za roznica czy grzebai ci w zebach przeciez nie zyjesz ,sama piszesz o tym z humorem a na innych sie oburzasz.

przeciez to "tylko" i az czlowiek,jego czesci ciala .
Nie mam oczywiście nic do oddawania narządów, sama na to wyrażam zgodę...
Jednak jakoś czaszka w sali biologicznej w LICEUM to dla mnie jakiś żart... Chodzi o to, że naprawdę wiem, że akurat w tym liceum to uczęsczają osoby,które ledwo co gimnazjum zdały... Studia to co innego, tam się poznaje to w jakimś konkretnym celu,a nie żeby pogrzebać w zębach i porobić zdjęcia
Nie wiem, może tylko mnie to oburza, nieważne.
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:17   #13
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
u mnie w szkole, w sali biologicznej nr I jest pełno gablotek z formaliną Przywry, tasiemce, żołądki żab, motylice itp. Dla mnie jest to ciekawe [profil biolchem] i czasami się temu przyglądam jak mam chwilę. Inną sprawą jest to, że niestety preparaty te są stare, podniszczone, formalina wydziela niemiły zapach i trzeba uwazać żeby tego nie zepsuć. A szkoda.
Yyyyyyyyhhhh Ludzkie płody mnie nie ruszają, ale od takiego tasiemca, to chyba bym się porzygała...
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:19   #14
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Szok

Plodow to akurat nie mielismy. No ale to byla podstawowka wiec czego oczekiwac? Pozniej w zadnej szkole nie bylo pracowni biologicznej, a jak juz byla to roznila sie tym ze wisialy w niej jakies plansze.
Zero nauki przez doswiadczanie, nie mowie zeby kroic zabe, chociaz moglabym to zrobic...
Tasiemiec nie byl na wyposazeniu
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:27   #15
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Yyyyyyyyhhhh Ludzkie płody mnie nie ruszają, ale od takiego tasiemca, to chyba bym się porzygała...
Bez przesady

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Tasiemiec nie byl na wyposazeniu
Oh, jaką jestem szczęściarą
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:35   #16
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
Bez przesady
Serio Jedyny temat z biologii, którego nie mogłam ścierpieć
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:51   #17
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Serio Jedyny temat z biologii, którego nie mogłam ścierpieć
A glistę ludzką?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:01   #18
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez agusiek123 Pokaż wiadomość
w szkole u mnie w mieście jest cały szkielet byłego profesora ale z tego co słyszałam to stoi tylko za szybą. Prawdopodonie profesor przed smiercia wyrazil taką chęc
To w mojej szkole.

Albo podobny przypadek, albo mówimy o tym samym mieście.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:06   #19
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Nie mam oczywiście nic do oddawania narządów, sama na to wyrażam zgodę...
Jednak jakoś czaszka w sali biologicznej w LICEUM to dla mnie jakiś żart... Chodzi o to, że naprawdę wiem, że akurat w tym liceum to uczęsczają osoby,które ledwo co gimnazjum zdały... Studia to co innego, tam się poznaje to w jakimś konkretnym celu,a nie żeby pogrzebać w zębach i porobić zdjęcia
Nie wiem, może tylko mnie to oburza, nieważne.

Yyyy, nie bardzo rozumiem co ma ranga liceum do pokazywania prawdziwej czaszki/atrapy?
U mnie w szkole też była prawdziwa... nie wiem, dla mnie nie ma w tym nic dziwnego.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 23:09   #20
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Wiesz mielismy ta sama pracownie co klasy 8me, to bylo jakies 10-11 lat temu... pamietam ze mielismy zaby. Zdecydowanie duzo zab. Z 6 ich bylo. Szkielet tez byl, nie pamietam czy prawdziwy, czy sztuczny... glownie to byly pomoce naukowe dla klas 8mych. Mielismy tez wypchane ptaki, ich szkielety.
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
U mnie w podstawówce były ludzkie płody w formalinie. Z aborcji czy z poronień...nie wiem dokładnie. To jest dopiero szok. Choć dla mnie nie był. Nawet wtedy.
U mnie też był płód w słoiku. Miał już budowę dziecka, może nie do końca , bo np. palców tylko zalążki itd., ale to było okropne. Skóra mu schodziła i tak wisiała. Nikomu nie życzę tego oglądać. No, chyba, że kogoś to nie rusza, ale w mojej klasie nie było chyba nikogo, kogo by to nie ruszało. "Eksponat" był ponoć jeszcze sprzed wojny, kiedy szkoła należała do Niemców. Naprawdę nie rozumiem po co- moim zdaniem z rysunku w książce można się wystarczająco nauczyć, skoro to nie Akademia Medyczna. Ewentualnie można już ostatecznie zamówić model w ramach pomocy naukowych. Pokazywanie tego uczniom jest zupełnie bez sensu i nieludzkie.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:11   #21
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
U mnie też był płód w słoiku. Miał już budowę dziecka, może nie do końca , bo np. palców tylko zalążki itd., ale to było okropne. Skóra mu schodziła i tak wisiała. Nikomu nie życzę tego oglądać. No, chyba, że kogoś to nie rusza, ale w mojej klasie nie było chyba nikogo, kogo by to nie ruszało. "Eksponat" był ponoć jeszcze sprzed wojny, kiedy szkoła należała do Niemców. Naprawdę nie rozumiem po co- moim zdaniem z rysunku w książce można się wystarczająco nauczyć, skoro to nie Akademia Medyczna. Ewentualnie można już ostatecznie zamówić model w ramach pomocy naukowych. Pokazywanie tego uczniom jest zupełnie bez sensu i nieludzkie.
fuuuu
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:23   #22
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Plodow to akurat nie mielismy. No ale to byla podstawowka wiec czego oczekiwac? Pozniej w zadnej szkole nie bylo pracowni biologicznej, a jak juz byla to roznila sie tym ze wisialy w niej jakies plansze.
Zero nauki przez doswiadczanie, nie mowie zeby kroic zabe, chociaz moglabym to zrobic...
Tasiemiec nie byl na wyposazeniu
U mnie w szkole jest! Zapraszam.

W ogóle mamy dosyć dużo rzeczy w formalinie. Rozłożone żaby, tasiemce, glisty ludzkie, itp. I szkieletów dużo.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 08:48   #23
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Szok

W podstawówce miałam sporo preparatów w formalinie, ale mało z nich korzystaliśmy.
W gimnazjum nic (;
W liceum mamy przeważnie plastikowe modele, kilka rzeczy utopionych w formalinie (czekamy na anatomię, ciekawe lekcje będą ), a na końcu sali mamy zakonserwowane dwa prawdziwe żółwie morskie (podobno z Galapagos ;D).

Jestem w klasie biologiczno-chemicznej, więc szczerze mówiąc chciałabym się uczyć na takich 'prawdziwych modelach', nie widzę w tym nic szokującego.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:05   #24
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Nie mam oczywiście nic do oddawania narządów, sama na to wyrażam zgodę...
Jednak jakoś czaszka w sali biologicznej w LICEUM to dla mnie jakiś żart... Chodzi o to, że naprawdę wiem, że akurat w tym liceum to uczęsczają osoby,które ledwo co gimnazjum zdały... Studia to co innego, tam się poznaje to w jakimś konkretnym celu,a nie żeby pogrzebać w zębach i porobić zdjęcia
Nie wiem, może tylko mnie to oburza, nieważne.
? Uczniowie liceum to jeszcze dzieci? To ja się pytam kto pali fajki w kiblu (zarówno damskim, jak i męskim) i chodzi po szkole pijany ( i rzyga na korytarzu) i inne takie?
Te biedne dzieci, co się brzydzą czaszki?
No proszę cię. Rozumiem zgorszenie, gdyby profesorka pokazywała wypreparowanego penisa (chociaż nie, też bym nie zrozumiała )
ale czaszka akurat jest dość neutralna i nieobrzydliwa, popatrzeć sobie można, niech niektórzy popatrzą, na czym noszą czapkę.
Bo biorąc pod uwagę, że robią czaszce zdjęcia i dłubią jej w zębach to zbyt rozgarnięci nie są.
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:16   #25
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: Szok

a zaskoczę Cie jeśli powiem, że niektórzy studenci 1 roku medycyny mają prawie kompletne ludzkie szkielety w domu? i też nie żartuję a potem się spotykają i przy herbatce razem się uczą, albo jeżdżą sobie z ludzkimi szczątkami w autobusie bo słanie pożyczyli od kogoś łopatkę
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:16   #26
electric blue
Zadomowienie
 
Avatar electric blue
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 054
Dot.: Szok

U mnie w mieście w jednej ze szkół także był cały szkielet byłego nauczyciela

W podstawówce mieliśmy trochę rzeczy w formalinie, w gimnazjum pamiętam, że były płody i stadia rozwojowe kury, nerki i serducho jakiegoś zwierzaka- nie wzbudzało to żadnych sensacji

Liceum pod tym względem miałam wybrakowane Było jedynie kilka modeli z anatomi człowieka.

Za to na studiach sobie "odbiłam"- na zajęciach trzeba było macać różne okazy- tasiemce, pijawki, glizdy ludzkie..brrr
__________________
together
we can
do more

Edytowane przez electric blue
Czas edycji: 2009-01-18 o 09:18
electric blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:08   #27
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
A glistę ludzką?
Nie przy śniadaniu!!!!!!!
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:59   #28
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Szok

U mnie w liceum jest model czaszki i prawdziwa ludzka czaszka. Profesorka jednak stwierdziła, że pokazuje tylko niektórym klasom i to raczej trzecim (byliśmy wtedy w pierwszej). Tak na dobrą sprawę to czym różni się trzecioklasista od osoby na pierwszym roku studiów? A nawet najlepszy model nie jest taki jak prawdziwa ludzka część ciała...
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:20   #29
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
U mnie też był płód w słoiku. Miał już budowę dziecka, może nie do końca , bo np. palców tylko zalążki itd., ale to było okropne. Skóra mu schodziła i tak wisiała. Nikomu nie życzę tego oglądać. No, chyba, że kogoś to nie rusza, ale w mojej klasie nie było chyba nikogo, kogo by to nie ruszało. "Eksponat" był ponoć jeszcze sprzed wojny, kiedy szkoła należała do Niemców. Naprawdę nie rozumiem po co- moim zdaniem z rysunku w książce można się wystarczająco nauczyć, skoro to nie Akademia Medyczna. Ewentualnie można już ostatecznie zamówić model w ramach pomocy naukowych. Pokazywanie tego uczniom jest zupełnie bez sensu i nieludzkie.
Te "nasze" były całkiem kształtne. Też nie wiem po co nam to pokazywano, choć przyglądałam się im z dużym zainteresowaniem, niektóre miały już wykształcone palce - były taką miniaturką dziecka. Eksponatów było kilka - w różnych stadiach rozwoju.
Swego czasu pokazywano nam też niezwykle brutalny, propagandowy film o aborcji. Boże, już wiem dlaczego tak nienawidzę szkoły Nie wspomnę o nauczycielu polskiego, który w 8 klasie podstawówki puścił nam na lekcji film Easy Rider
Szaleństwo. Co ci ludzie kładli nam do głowy

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-01-18 o 11:23 Powód: literówki
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 12:13   #30
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Szok

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Te "nasze" były całkiem kształtne. Też nie wiem po co nam to pokazywano, choć przyglądałam się im z dużym zainteresowaniem, niektóre miały już wykształcone palce - były taką miniaturką dziecka. Eksponatów było kilka - w różnych stadiach rozwoju.
Swego czasu pokazywano nam też niezwykle brutalny, propagandowy film o aborcji. Boże, już wiem dlaczego tak nienawidzę szkoły Nie wspomnę o nauczycielu polskiego, który w 8 klasie podstawówki puścił nam na lekcji film Easy Rider
Szaleństwo. Co ci ludzie kładli nam do głowy
Mi w gimnazjum puszczali Mechaniczna Pomarancze i Imie Rozy jako uzupelnienie LEKTUR.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.