Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-20, 09:18   #4861
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez manka1982 Pokaż wiadomość
TRUSKAWAA


gdzie w Krakowie zakładałas aparat, bo ja tak czytam od miesiaca rózne fora i juz nic nie wiem (

a moze ktos zna dobrego ortodonte z KRAKOWA !! Proszę o odpowiedz
Truskawa zakładała u dr Kapery(Bieżanów). Ja leczyłam się u dr Motyl(Denta-Med, ul. Na Zjeździe). Oboje są godni polecenia. Kapera ma już wypracowaną opinię wśród pacjentów. Nigdy nie słyszałam o nim nic negatywnego. Motyl jest młodsza i ją mogę polecić z własnego doświadczenia. Pięknie mnie wyleczyła.
No i słyszałam jeszcze dobre opinie na temat dr Stósa, który przyjmuje gdzieś na Alejach bodaj. Ale o nim nie posiadam za wiele informacji. O wspomnianej wcześniej dwójce-owszem po więcej informacji pisz PW
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:43   #4862
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

od wczoraj jestem pełnoprawną aparatką - 'dostałam' górny łuk. bolą mnie zęby i mam problemy nawet z zamykaniem buzi, ale jakoś żyję. przynajmniej był powód żeby nie iść do szkoły

i mam pytanie: czy klej, który pani orto nałożyła wokół zamka odpadnie? bo w niektórych miejscach u mnie wręcz 'zwisa' on z zęba i nie wiem, czy mam zostawić czy pozbyć się go

co do moich zmartwień o rozmiar: założono mi mini zamki, jednak na niektóre, dalsze na szczęście, zęby i tak są za duże ....
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:43   #4863
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Wywołana do tablicy piszę. Jak chodzi o ceny, to nie ma reguły(co zresztą widać). Wszystko zależy od gabinetu. Ja zawsze płaciłam tyle samo za wizytę-niezależnie od tego, czy siedziałam na fotelu 20 minut czy godzinę(tak, tak, bywało, że orto przez godzinę gmerała). Tyle samo płaciłam za wymianę łuku i ligatur co za przeklejanie zamków, dodawanie łańcuszków, doginanie pętli. Cena zawsze była stała(135 zł za wizytę z obydwoma łukami). Czasem zdarzyło się, że przyszłam na wizytę, a orto stwierdziła, że dziś tylko gumki wymieni, żebym wpadła np za tydzień lub dwa. Wtedy nic nie płaciłam.
No ale niektórzy lekarze uzależniają cenę wizyty od wykonanej pracy.

Co do tej śruby milunia, to przyznam,że nie wiem o co chodzi. Nie słyszałam nigdy o jakichś śrubach do poszerzania żuchwy i nie sądzę też, by orto tak nazywała dolny aparat a może ta notatka nie dotyczyła Ciebie, tylko jakiegoś innego pacjenta zapisanego na ten sam dzień
Wiesz być może, nie wiem ale skreśliła mnie bo byłam na inną godzinę wpisała niżej i obok śruba nie wiem okaże się 4-tegomoże to zwyły druciak tylko z jakimś elementem czy co hehe...ale dzięki Papryczko za odpowiedź
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:54   #4864
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
i mam pytanie: czy klej, który pani orto nałożyła wokół zamka odpadnie? bo w niektórych miejscach u mnie wręcz 'zwisa' on z zęba i nie wiem, czy mam zostawić czy pozbyć się go
Sama nic z nim nie zrobisz. Na następnej wizycie poproś orto, żeby spiłowała nadmiar kleju.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:59   #4865
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
a pfu, ten płyn curasept ma smak nieo... hm... dla mnie nieodpowiada, a tak ladnie pachnie :P bede jednak sie meczyla i uzywala go, o efektach oczywiscie napisze, o ile takowe w ogole beda.
jak dla mnie ,to taki nijaki ten smak
Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
raczej przedziwdziałać powstawaniu...
popłukam i zobaczę czy coś, chociaz minimalnie sie zmieni.

******************
jejku, ile mam teraz nauki i zajęć, az zyc sie nie chce nudą zawiewa wszedzie, jak tam aparatki tłusty czwartek? pączki dobre?
no wlasnie, tak jak piszesz, on przeciwko osadzaniu kamienia działa, u mnie sprawdził się super pod tym względem. Używałam około roku.
Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
kurczę. mialam dziś sen

a no... cały aparat na górnym łuku mi odpadł, no a w tym na dole- tylko pierścień...
dzwoniłam do orto, ale jej mąż powiedział, że orto położyła się właśnie spać i że nie zrobi mi teraz tego aparatu i mam przyjść za dwa tygodnie jak się obudzi
dalszej części nie ma. bo się obudziłam wystraszona, ale wszystko miałam na miejscu ufff..
dobrze, że to był tylko sen
a ja tak czytam i patrzę... aparat odpadł... pomyślalam "o rany, jak to mozliwe",a to tylko sen, ufff

melduję, że fotki , które obiecałam wrzucę na kompa jak tylko będę w domu, zaraz szykuję się do ortki i jadę wyrwać zęba,

Papryczka, znowu zmieniłaś av
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:22   #4866
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Papryczka, znowu zmieniłaś av
Ano...Coś nie mogę się ostatnio zdecydować
A ta sowa jakoś tak mi się spodobała
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:33   #4867
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ano...Coś nie mogę się ostatnio zdecydować
A ta sowa jakoś tak mi się spodobała
Eeee sowa jest strasznie fajna
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 11:52   #4868
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

dzień dobry wszystkim
słuchajcie jaką miała przygodę.. hih
jadłam sobie boczek..(uwielbiam go!! taki prawie surowy.. tylko troszeczkę wędzony) i tak go wcinałam... i gryzłam, bo przeciez jest twardziutki.. że aż poczółam, że coś mi się z aparatem stało.. na dolnym zamku.. tak się wystraszyłam że coś już zepsółam lecę do lustra, patrzę.. a tam mi drut wylazł z zamka.. bo był taki krótki, żeby nie wystawał na końcu.. a że nie mam 6-ki to odległość między 5 a 7 jest jeszcze spora (bo mój superowski 1-szy lekarz w ogóle tego nie zlikwidował.. a miał na to rok!)... Wizytę mam dopiero w marcu więc nie innego mi nie zostało.. jak wziąć odpowiedni przyrząd.. i celować w dziurkę!! hihih.. 10 min i po sprawie wlazł na swoje miejsce.. ale wiem, że następnym razem muszę orto powiedzieć, żeby dłuższego drucika z tej str zostawiał bo niestety ta str jest wystawiana u mnie na ekstramalne warunki!! hihi
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:55   #4869
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Eeee sowa jest strasznie fajna
Też mi przypadła do gustu. Niby taka straszna, ale właściwie to bardziej wystraszona, a przez to zabawna

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
dzień dobry wszystkim
słuchajcie jaką miała przygodę.. hih
jadłam sobie boczek..(uwielbiam go!! taki prawie surowy.. tylko troszeczkę wędzony) i tak go wcinałam... i gryzłam, bo przeciez jest twardziutki.. że aż poczółam, że coś mi się z aparatem stało.. na dolnym zamku.. tak się wystraszyłam że coś już zepsółam lecę do lustra, patrzę.. a tam mi drut wylazł z zamka.. bo był taki krótki, żeby nie wystawał na końcu.. a że nie mam 6-ki to odległość między 5 a 7 jest jeszcze spora (bo mój superowski 1-szy lekarz w ogóle tego nie zlikwidował.. a miał na to rok!)... Wizytę mam dopiero w marcu więc nie innego mi nie zostało.. jak wziąć odpowiedni przyrząd.. i celować w dziurkę!! hihih.. 10 min i po sprawie wlazł na swoje miejsce.. ale wiem, że następnym razem muszę orto powiedzieć, żeby dłuższego drucika z tej str zostawiał bo niestety ta str jest wystawiana u mnie na ekstramalne warunki!! hihi
Lubię takich MacGyverów aparatowych trzeba sobie radzić
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:43   #4870
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Cool Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Truskawa zakładała u dr Kapery(Bieżanów). Ja leczyłam się u dr Motyl(Denta-Med, ul. Na Zjeździe). Oboje są godni polecenia. Kapera ma już wypracowaną opinię wśród pacjentów. Nigdy nie słyszałam o nim nic negatywnego. Motyl jest młodsza i ją mogę polecić z własnego doświadczenia. Pięknie mnie wyleczyła.
No i słyszałam jeszcze dobre opinie na temat dr Stósa, który przyjmuje gdzieś na Alejach bodaj. Ale o nim nie posiadam za wiele informacji. O wspomnianej wcześniej dwójce-owszem po więcej informacji pisz PW

dzięki za podpowiedzi, ja juz nawet byłam zdecydowana na dr Sylwie Czupryne-Motyl, ale ona teraz jest niestety na urlopie macierzyńskim, akurat teraz jak ja jej potrzebuje . A dr Piotr Kapera na urlopie.... jak pech to pech, ale juz podjełam decyzje bede twarda...zapisałam sie na pierwsza wizyte do dr Piotra Moszyńskiego, nie wiem czy jest dobry, ale mam do niego najblizej. I tak mam zamiar isc jeszcze do drugiego ortodonty skonsultowac co tym razem on powie, a dopiero pozniej zdecyduje.

Czy ktoś coś słyszał o dr. Piotrze Moszyńskim???

Edytowane przez manka1982
Czas edycji: 2009-02-20 o 12:52
manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 13:40   #4871
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

kurczę... a mnie boli dwójka górna prawa...
coś mi się zdaje, że to przez to, że góra się przesuwa, a dół nie (względem tego górnego łuku).. i ta dwójka mi haczy o dolny aparat. ból straszny.
a wizyta dopiero za miesiąc i 4 dni RATUNKU :P
na razie zjadłam apap. może mi troszkę przejdzie... będę się faszerować tabletkami... póki co
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 14:46   #4872
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

a ja już jestem po wizycie.
mam czerwone gumki!
są śliczne


orto powiedziała, że z moimi ząbkami zaczyna się dziać coś pozytywnego.
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:04   #4873
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez manka1982 Pokaż wiadomość
dzięki za podpowiedzi, ja juz nawet byłam zdecydowana na dr Sylwie Czupryne-Motyl, ale ona teraz jest niestety na urlopie macierzyńskim, akurat teraz jak ja jej potrzebuje . A dr Piotr Kapera na urlopie.... jak pech to pech, ale juz podjełam decyzje bede twarda...zapisałam sie na pierwsza wizyte do dr Piotra Moszyńskiego, nie wiem czy jest dobry, ale mam do niego najblizej. I tak mam zamiar isc jeszcze do drugiego ortodonty skonsultowac co tym razem on powie, a dopiero pozniej zdecyduje.

Czy ktoś coś słyszał o dr. Piotrze Moszyńskim???
Nie, o nim nic nie słyszałam a gdzie przyjmuje?

A doktor Motyl nie jest na macierzyńskim panie z recepcji musiały znowu coś pochrzanić owszem, na urlopie, ale w związku z jakimiś egzaminami czy szkoleniami. Przynajmniej ja mam takie info. Doktor w ciąży była 2,5 roku temu
Aaa no i wraca chyba w marcu. Ja wybieram się do niej w kwietniu
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:27   #4874
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
orto powiedziała, że z moimi ząbkami zaczyna się dziać coś pozytywnego.
To jest świetna wiadomość
Oby i u mnie były takie pozytywne wypowiedzi
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:28   #4875
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Question Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Witam,
Planuję założyć aparat (oj długo już planuję...) i jestem trochę zaniepokojona cenami...
Byłam w Dental Medzie na Hożej w Warszawie. Babka zaproponowała mi Damona, ok, podoba mi się, jestem chętna.
ALE!
Aparat teoretycznie ma być droższy a za to wizyty rzadsze. A ona ustaliła mi wizyty co dwa miesiące za 350zł... średnio mi się to podoba. Tym bardziej, że powiedziała, że są to kwoty orientacyjne i mogą ulec podwyższeniu.
Jestem na etapie zdjęć szczęki więc mam szanse na zmianę ortodonty. I teraz pytanie, a raczej dwa.

Czy, któraś/któryś z was leczy się lub leczyła/leczył się w Dental Med na ul. Hożej w Warszawie?

I czy któraś/któryś z was miała/miał zakładany aparat Damon w Warszawie i może mi podać ceny jednego łuku i częstotliwość oraz koszt wizyt?

Będę wdzięczna za odpowiedź.



Tak, korzystałam z wyszukiwarki, wydaje mi się, że na wszystkich częściach wątku. Jeśli przegapiłam interesujące mnie informacje to przepraszam.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:35   #4876
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Witam,
Planuję założyć aparat (oj długo już planuję...) i jestem trochę zaniepokojona cenami...
Byłam w Dental Medzie na Hożej w Warszawie. Babka zaproponowała mi Damona, ok, podoba mi się, jestem chętna.
ALE!
Aparat teoretycznie ma być droższy a za to wizyty rzadsze. A ona ustaliła mi wizyty co dwa miesiące za 350zł... średnio mi się to podoba. Tym bardziej, że powiedziała, że są to kwoty orientacyjne i mogą ulec podwyższeniu.
Jestem na etapie zdjęć szczęki więc mam szanse na zmianę ortodonty. I teraz pytanie, a raczej dwa.

Czy, któraś/któryś z was leczy się lub leczyła/leczył się w Dental Med na ul. Hożej w Warszawie?

I czy któraś/któryś z was miała/miał zakładany aparat Damon w Warszawie i może mi podać ceny jednego łuku i częstotliwość oraz koszt wizyt?

Będę wdzięczna za odpowiedź.



Tak, korzystałam z wyszukiwarki, wydaje mi się, że na wszystkich częściach wątku. Jeśli przegapiłam interesujące mnie informacje to przepraszam.

ja Ci powiem tyle uciekaj ;] ceny za wizyty przekosmiczne poszukaj jeszcze na forum gazeta.pl tam jest watek o orto
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:55   #4877
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Witam,
Planuję założyć aparat (oj długo już planuję...) i jestem trochę zaniepokojona cenami...
Byłam w Dental Medzie na Hożej w Warszawie. Babka zaproponowała mi Damona, ok, podoba mi się, jestem chętna.
ALE!
Aparat teoretycznie ma być droższy a za to wizyty rzadsze. A ona ustaliła mi wizyty co dwa miesiące za 350zł... średnio mi się to podoba. Tym bardziej, że powiedziała, że są to kwoty orientacyjne i mogą ulec podwyższeniu.
Jestem na etapie zdjęć szczęki więc mam szanse na zmianę ortodonty. I teraz pytanie, a raczej dwa.

Czy, któraś/któryś z was leczy się lub leczyła/leczył się w Dental Med na ul. Hożej w Warszawie?

I czy któraś/któryś z was miała/miał zakładany aparat Damon w Warszawie i może mi podać ceny jednego łuku i częstotliwość oraz koszt wizyt?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Zdecydowanie uciekaj. Ceny są przepierońskie. Średnio wizyty kosztują od 50 do 150 zł(w Krakowie od 100 do 150). Damon czy nie, co miesiąc czy dwa-350 zł za jedną wizytę to jest jakiś kiepski żart
Przy Damonie faktycznie wizyty mogą być rzadsze czyli np co dwa miesiące, ale co to ma Ci niby dawać, skoro i tak masz bulić za jedną 350 zł(lub więcej)
Powaliło ludzi a za aparat ile zaśpiewała?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:03   #4878
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

własnie.. ciekawe ile powiedziała za aparat.. bo nawet.. jak co 2 miesiące.. to i tak wychodzi ok. 175 zł za wizytę miesięcznie... to moim zdaniem b. dużo.. Ale jak się nie mylę jest to jakis jeden z większych klinik stomatologicznych i dlatego.. nie mówiąc juz o tym, że to w W-wie... ale moge dac sobie rekę uciąć, że napewno nawet w W-wie są orto chcący o wiele mniej za wizytę.. Kurcze ciekawe ile za aparat chcą!! hih
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 17:30   #4879
skorpio84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 101
GG do skorpio84
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez manka1982 Pokaż wiadomość

a moze ktos zna dobrego ortodonte z KRAKOWA !! Proszę o odpowiedz

Ja chodzę do dr Zalewskiej i jak narazie jestem zadowolona
Ale z tego co wiem to terminy u niej są długie... jak chcesz kontakt to zapraszam na priv.

W poniedziałek idę na kolejną wizytę Tym razem wezmę jasno różowe ligaturki, niebieskie już mi się znudziły
__________________
Szczęśliwa Ex-Aparatka
2oo8 - 2010

PM 7-5-2011

skorpio84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 17:50   #4880
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ja Ci powiem tyle uciekaj ;] ceny za wizyty przekosmiczne poszukaj jeszcze na forum gazeta.pl tam jest watek o orto
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie uciekaj. Ceny są przepierońskie. Średnio wizyty kosztują od 50 do 150 zł(w Krakowie od 100 do 150). Damon czy nie, co miesiąc czy dwa-350 zł za jedną wizytę to jest jakiś kiepski żart
Przy Damonie faktycznie wizyty mogą być rzadsze czyli np co dwa miesiące, ale co to ma Ci niby dawać, skoro i tak masz bulić za jedną 350 zł(lub więcej)
Powaliło ludzi a za aparat ile zaśpiewała?
Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
własnie.. ciekawe ile powiedziała za aparat.. bo nawet.. jak co 2 miesiące.. to i tak wychodzi ok. 175 zł za wizytę miesięcznie... to moim zdaniem b. dużo.. Ale jak się nie mylę jest to jakis jeden z większych klinik stomatologicznych i dlatego.. nie mówiąc juz o tym, że to w W-wie... ale moge dac sobie rekę uciąć, że napewno nawet w W-wie są orto chcący o wiele mniej za wizytę.. Kurcze ciekawe ile za aparat chcą!! hih
A wiecie, że ja myślałam, że takie ceny to norma? Że taki super-puper aparat, to tak musi być? I tak na prawdę dopiero wizaż dał mi do myślenia... BlĄdynka, ot co!

Podam wam cały cennik jaki mi przedstawiła:

2 500 za jeden łuk (muszę mieć dwa)
350 wizyta co dwa miesiące (leczenie 1,5 roku do 2 lat)
100 podniesienie zgryzu (ke? )
100 plan leczenia plus modele (tu akurat wydaje mi się, że taniej niż gdzie indziej)
1000 retencje (mam liczbę mnogą więc chyba oba łuki?)
120 koszt odklejonego zamka


Zapisałam się do polecanej na wizażu i na forum gazety (przejrzałam je, ale fakt, że pobieżnie) doktor Łozy- Sołtyk z Soldentu. Ale wizyta dopiero 25.... marca! kolejny miesiąc zwłoki, heh. Najśmieszniejsze będzie jak usłyszę takie same ceny

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2009-02-20 o 17:51 Powód: bo na początku był chaos
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 17:52   #4881
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
A wiecie, że ja myślałam, że takie ceny to norma? Że taki super-puper aparat, to tak musi być? I tak na prawdę dopiero wizaż dał mi do myślenia... BlĄdynka, ot co!

Podam wam cały cennik jaki mi przedstawiła:

2 500 za jeden łuk (muszę mieć dwa)
350 wizyta co dwa miesiące (leczenie 1,5 roku do 2 lat)
100 podniesienie zgryzu (ke? )
100 plan leczenia plus modele (tu akurat wydaje mi się, że taniej niż gdzie indziej)
1000 retencje (mam liczbę mnogą więc chyba oba łuki?)
120 koszt odklejonego zamka
Chryste Panie!
Ja płacę 1500zł za łuk, 30-40zł za wizytę, odklejone zamki 'w cenie'.. Katastrofa...
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:10   #4882
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
A wiecie, że ja myślałam, że takie ceny to norma? Że taki super-puper aparat, to tak musi być? I tak na prawdę dopiero wizaż dał mi do myślenia... BlĄdynka, ot co!

Podam wam cały cennik jaki mi przedstawiła:

2 500 za jeden łuk (muszę mieć dwa)
350 wizyta co dwa miesiące (leczenie 1,5 roku do 2 lat)
100 podniesienie zgryzu (ke? )
100 plan leczenia plus modele (tu akurat wydaje mi się, że taniej niż gdzie indziej)
1000 retencje (mam liczbę mnogą więc chyba oba łuki?)
120 koszt odklejonego zamka


Zapisałam się do polecanej na wizażu i na forum gazety (przejrzałam je, ale fakt, że pobieżnie) doktor Łozy- Sołtyk z Soldentu. Ale wizyta dopiero 25.... marca! kolejny miesiąc zwłoki, heh. Najśmieszniejsze będzie jak usłyszę takie same ceny

masakra
ja odklejone zamki mam w cenie, za łuk zapłaciłam 1500 a za wizytę płacę 70 zł (to akurat wydaje mi sie dość drogie).
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:12   #4883
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
A wiecie, że ja myślałam, że takie ceny to norma? Że taki super-puper aparat, to tak musi być? I tak na prawdę dopiero wizaż dał mi do myślenia... BlĄdynka, ot co!

Podam wam cały cennik jaki mi przedstawiła:

2 500 za jeden łuk (muszę mieć dwa)
350 wizyta co dwa miesiące (leczenie 1,5 roku do 2 lat)
100 podniesienie zgryzu (ke? )
100 plan leczenia plus modele (tu akurat wydaje mi się, że taniej niż gdzie indziej)
1000 retencje (mam liczbę mnogą więc chyba oba łuki?)
120 koszt odklejonego zamka
Ja mam Damon'a. Ja płacilam-place :P
2000zł za łuk
100zł za wizytę, tez srednio co 2 miesiace
podniesieniu zgryzu,hmm to chyba podwyzeszenie,to ktore mam ja? 100zł, jakby bo to w cenie wizyty wszystko
retencja-nie wiem
a wszelkie ustreki aparatowe mam za darmo.

oj drogo sobie placi, co do cenu luku... hm... moze bedziesz miala ten w polowie przezroczysty,wiec cena... moze "ujsc" ...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:12   #4884
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Chryste Panie!
Ja płacę 1500zł za łuk, 30-40zł za wizytę, odklejone zamki 'w cenie'.. Katastrofa...
A jaka retencja droga! 1000 zł ! Ja mam płacić 400 zł, a i tak dużo się wydaje.
Za wizytę płace 100 zł, w porównaniu z wami to drożej mam.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:29   #4885
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Podam wam cały cennik jaki mi przedstawiła:

2 500 za jeden łuk (muszę mieć dwa)
350 wizyta co dwa miesiące (leczenie 1,5 roku do 2 lat)
100 podniesienie zgryzu (ke? )
100 plan leczenia plus modele (tu akurat wydaje mi się, że taniej niż gdzie indziej)
1000 retencje (mam liczbę mnogą więc chyba oba łuki?)
120 koszt odklejonego zamka
Nie no to chyba faktycznie jakiś joke
1000 zł za retencję??? 120 za odklejony zamek??? 350 za wizytę i 100 za podwyższenie???
A skądżesz baba wytrzasnęła taki kosmos cenowy!!!
Ja Ci powiem jak ja płaciłam w Krakowie(który też nie należy do tanich miast)
-jeden łuk aparatu 1600 zł(fakt, że zwykły "metalowiec", nie Damon, ale wcale bym się nie zdziwiła, jakbyś nie musiała koniecznie zakładać Damona)
-150 zł wizyta co miesiąc(pisałam, że 135, ale ja mam tam rabat teraz ceny podaję bez rabatu)
-plan leczenia plus modele-90 zł
-retencje(też dwie)-dwa razy po 300=600zł
-podwyżeszenia zgryzu/odklejony zamek-W CENIE WIZYTY KONTROLNEJ!!!

Ja bym Ci radziła najpierw popytać o ceny zanim jeszcze umówisz się na wizytę:
-ile kosztuje aparat metalowy/kryształowy/ceramiczny/Damon
-ile kosztuje konsultacja z wyciskami
-ile kosztuje wizyta kontrolna i jak często
-ile retencja
Takie rzeczy są w stanie wyczytać ze swojego cennika, nie musisz iść na wizytę i zostatwiać tam 100 zł, po to, by potem i tak szukać dalej.

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Chryste Panie!
Ja płacę 1500zł za łuk, 30-40zł za wizytę, odklejone zamki 'w cenie'.. Katastrofa...
Z cenami za wizytę to chyba najwięcej zależy od miasta. U Ciebie akurat wyjątkowo tanie wizyty
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:39   #4886
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

A ja właśnie wróciłem do domu z "separacją" ;p bolało jak nie wiem;/ Wbijała mi te gumki pół godziny (bo mam strasznie ciasno położone trzonowce) No i wkońcu po włożeniu wszystkich ligaturek, pojechałem szczęśliwy do domu że jest już ok, i ligaturki zaczęły mi wypadać ;/ Zostały 4 po jednej z każdej strony...
Oprócz tego dowiedziałem się że miałem źle leczonego kanałowo zęba i ma być jeszcze raz coś tam z nim robione...

Termin założenia Damona na dół i na górę za jednym razem 3.03 ;D Już nie moge się doczekać ;p
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:46   #4887
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

kto ma gumeczki chpomiczki i mi podaruje ? Bo moja orto wydała wszystkie i dla mnie nie ma
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:56   #4888
kamila177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Hej dziewczyny mam pytanko ;P Czy pierścienie będą już zawsze tak przeszkadzać w gryzieniu?Probowałam dziś zjesć kanapke i się niestety nie udało :< A tak wogóle to dziś mija tydzień od kiedy mam aparat! ;D Dopiero dziś czuje, że się do niego przyzwyczaiłam ;] Pozdrowionka =*
kamila177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:57   #4889
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Chryste Panie!
Ja płacę 1500zł za łuk, 30-40zł za wizytę, odklejone zamki 'w cenie'.. Katastrofa...
Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
masakra
ja odklejone zamki mam w cenie, za łuk zapłaciłam 1500 a za wizytę płacę 70 zł (to akurat wydaje mi sie dość drogie).
Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Ja mam Damon'a. Ja płacilam-place :P
2000zł za łuk
100zł za wizytę, tez srednio co 2 miesiace
podniesieniu zgryzu,hmm to chyba podwyzeszenie,to ktore mam ja? 100zł, jakby bo to w cenie wizyty wszystko
retencja-nie wiem
a wszelkie ustreki aparatowe mam za darmo.

oj drogo sobie placi, co do cenu luku... hm... moze bedziesz miala ten w polowie przezroczysty,wiec cena... moze "ujsc" ...
Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
A jaka retencja droga! 1000 zł ! Ja mam płacić 400 zł, a i tak dużo się wydaje.
Za wizytę płace 100 zł, w porównaniu z wami to drożej mam.
Jezu... Jak sobie pomyśle, że bym tyle płaciła co ona chciała to mi się słabo robi. Kolejny raz wizaż uratował mi... no może nie życie ale zdrowie (szczególnie psychiczne).

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Nie no to chyba faktycznie jakiś joke
1000 zł za retencję??? 120 za odklejony zamek??? 350 za wizytę i 100 za podwyższenie???
A skądżesz baba wytrzasnęła taki kosmos cenowy!!!
Ja Ci powiem jak ja płaciłam w Krakowie(który też nie należy do tanich miast)
-jeden łuk aparatu 1600 zł(fakt, że zwykły "metalowiec", nie Damon, ale wcale bym się nie zdziwiła, jakbyś nie musiała koniecznie zakładać Damona)
-150 zł wizyta co miesiąc(pisałam, że 135, ale ja mam tam rabat teraz ceny podaję bez rabatu)
-plan leczenia plus modele-90 zł
-retencje(też dwie)-dwa razy po 300=600zł
-podwyżeszenia zgryzu/odklejony zamek-W CENIE WIZYTY KONTROLNEJ!!!

Ja bym Ci radziła najpierw popytać o ceny zanim jeszcze umówisz się na wizytę:
-ile kosztuje aparat metalowy/kryształowy/ceramiczny/Damon
-ile kosztuje konsultacja z wyciskami
-ile kosztuje wizyta kontrolna i jak często
-ile retencja
Takie rzeczy są w stanie wyczytać ze swojego cennika, nie musisz iść na wizytę i zostatwiać tam 100 zł, po to, by potem i tak szukać dalej.


Z cenami za wizytę to chyba najwięcej zależy od miasta. U Ciebie akurat wyjątkowo tanie wizyty
Ale ja właśnie chce tego Damona (jak to się w końcu wymawia? bo nie pamiętam jak ona mówiła... tak jak napisane czy z engielska 'dejmon'? :P )
I starałam się dowiedzieć w tym Soldencie ile kosztuje łuk np to pani mi powiedziała, że może mnie umówić na konsultacje i wtedy orto mi powie bo to zależy od pacjenta. I niby nie maja górnych i dolnych granic ceny :/ A konsultacja 70zł.

Dobrze, że w tym na Hożej była bezpłatna...



Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
A ja właśnie wróciłem do domu z "separacją" ;p bolało jak nie wiem;/ Wbijała mi te gumki pół godziny (bo mam strasznie ciasno położone trzonowce) No i wkońcu po włożeniu wszystkich ligaturek, pojechałem szczęśliwy do domu że jest już ok, i ligaturki zaczęły mi wypadać ;/ Zostały 4 po jednej z każdej strony...
Oprócz tego dowiedziałem się że miałem źle leczonego kanałowo zęba i ma być jeszcze raz coś tam z nim robione...

Termin założenia Damona na dół i na górę za jednym razem 3.03 ;D Już nie moge się doczekać ;p
Gadaj jak na spowiedzi ile będziesz płacił!





a cennik w Soldencie wygląda tak:

Aparat stały metalowy (1 łuk) 1500 zł
Aparat stały przezroczysty (1 łuk) 2100 zł
Aparat stały kryształowy "ice" (1 łuk) 2500 zł
Aparat lingwalny prosty (1 łuk) 3800 zł
Wizyty kontrolne od 70 zł
Aparat ruchomy 480 zł

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2009-02-20 o 19:22 Powód: skleroza
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:12   #4890
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
A jaka retencja droga! 1000 zł ! Ja mam płacić 400 zł, a i tak dużo się wydaje.
Za wizytę płace 100 zł, w porównaniu z wami to drożej mam.
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Z cenami za wizytę to chyba najwięcej zależy od miasta. U Ciebie akurat wyjątkowo tanie wizyty
Mam znajomych, którzy płacą i po 200zł za wizytę . Moja orto przyjmuje u siebie w domu, ma piwnicę przerobioną na gabinet, więc nie płacę jej za lokal.. Poza tym to sąsiadka mojej babci, więc ci ;-). Ale, normalnie wizyty u niej to 50zł.
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.