Shih Tzu cz. II - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 11:28   #331
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Shih Tzu cz. II

Rak sutka pojawi się jeśli ma się pojawić nawet jak suka rodzi co roku. Kiedyś w kamienicy niedaleko mnie mieszkała suczka u meneli takich i co pół roku rodziła, po czym w wieku 7 lat miała takie guzy, że ciągnęła je po ziemi...Ja mam sukę z rakiem gruczołów mlecznych, nie dopuściłam jej i cieszę się, że tego nie zrobiłam bo to nie wpłynęłoby na to, czy taki rak się pojawi czy nie. Pretensje mam do siebie, że nie wysterylizowałam jej po pierwszej cieczce bo wtedy ryzyko tego rodzaju raka spadłoby poniżej 0,5%...Druga suczynka zaraz tego samego dnia, kiedy ją złapaliśmy to była wysterylizowana.

Delikatna Blondyneczko, masz rację. Nie warto kupować psiaka, który ze względu na to, że jego "właściciel" chce na nim zarbić ma duże szanse na chorobę i zaraz go stracić. W końcu psiak to przyjaciel na kilkanaście lat
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 11:29   #332
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez delikatna blondyneczka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem tu nowa, ale rownież nalerze do wielkich fanek shih-tzu Bardzo bym chciała kupic sobie pieska, jestem ze Szczecina, czy mogłybyście polecic jakąś dobrą hodowle? Powiem tak, moja koleżanka kupiła swojego shih-tzu na giełdzie i piesek bardzo jej choruje, a ona wypłakuje oczy. ( nie twierdze, ze zawsze tak jest ,nie chce odrazu żle oceniac)) ale niestety jak poszłą z nim do weterynarza powiedział jej, ze takie takie "giełdowe psy" z "niewiadomego żródła" często cierpią i są przytrzymywane w naprawde nieludzkich warunkach. Sama byłam juz gotowa kupic sobie takiego pieska, bo wyglądały naprawde jak100% shih-tzu, na zdrowe i radosne szczeniaczki, cena równiez była kusząca. Jednak po tym zdarzeniu boje się, zebym nie kupiła chorego psa, bo chyba bym sie zapłakala, jakby cos mu sie stało Pozdrawiam.
Poszperam na forach i sie odezwe !!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:16   #333
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

Wiecie co ja do tej pory nie wiem kto takie bzdury rozpowszechnia...jeżeli masz sukę i nie chcesz szczeniaków sterylizujesz ją ...wtedy chronisz przed wieloma chorobami ....
i nie masz problemu z niechcianą ciążą...proste tylko szkoda że tak późno lkudzie sie orientują w tym i to przez takie fora ...

Jeżeli chodzi o szczeniaka to masz racje lepiej dołożyć kase i kupić od zaufanbej hodowli niż później leczyć i płakać....
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:16   #334
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez delikatna blondyneczka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem tu nowa, ale rownież nalerze do wielkich fanek shih-tzu Bardzo bym chciała kupic sobie pieska, jestem ze Szczecina, czy mogłybyście polecic jakąś dobrą hodowle? Powiem tak, moja koleżanka kupiła swojego shih-tzu na giełdzie i piesek bardzo jej choruje, a ona wypłakuje oczy. ( nie twierdze, ze zawsze tak jest ,nie chce odrazu żle oceniac)) ale niestety jak poszłą z nim do weterynarza powiedział jej, ze takie takie "giełdowe psy" z "niewiadomego żródła" często cierpią i są przytrzymywane w naprawde nieludzkich warunkach. Sama byłam juz gotowa kupic sobie takiego pieska, bo wyglądały naprawde jak100% shih-tzu, na zdrowe i radosne szczeniaczki, cena równiez była kusząca. Jednak po tym zdarzeniu boje się, zebym nie kupiła chorego psa, bo chyba bym sie zapłakala, jakby cos mu sie stało Pozdrawiam.
Z tego co mi wiadomo to w nadmorskich okolicach biednie jest z hodowlami naszej rasy . Jednak jesli chce sie mieś pięknego , zdrowego pieska , warto pojechać po niego nawet pół Polski - do czego zachęcam !!
Linki na hodowle podam na PW , bo podobno w watkach nie wolno !!!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:26   #335
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

Monika sama wiesz gdzie ostatnio woziłam szczeniaki...więc nie zawsze jest tak jak się chce prosto...
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:03   #336
yvonna7
Zakorzenienie
 
Avatar yvonna7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto zaczarowanych <3
Wiadomości: 7 532
Dot.: Shih Tzu cz. II

Dziewczyny, ja nie wiem czy to coś jest groźnego, ale chyba za bardzo panikuję. Od wczoraj moja mała zachowuje się troszkę dziwnie. Wg nie ma ochoty na zabawę (jak nigdy, o!), mało je, a na pole wychodzi rzadko. Piesek jest baaardzo ciepły.. Ja nie wiem czy to normalne? Chyba przejdę się do weta, ale jak myślicie, czy to cokolwiek może byc? Tak jak wspomniałam, psinka jest strasznie ciepła...
__________________
Cisza i wiatr,
Słońce i radość,
Deszcz na twych skroniach,
Cóż więcej mógłbyś chcieć?
yvonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:24   #337
annamalg
Przyczajenie
 
Avatar annamalg
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 27
Smile Dot.: Shih Tzu cz. II

Hej Dziewczyny Znowu potrzebuję pomocy Frania już po raz trzeci wylądowała u weta z powodu biegunki. Przyczyna jest prosta – zbyt łapczywe jedzenie. Karmię ją Royalem wg. wskazań na opakowaniu. Całodzienną porcję dzielę na 5-6 posiłków. I teraz nie wiem czy ona je zbyt często czy zbyt rzadko (ma 3,5 m-ca). Porcja z miseczki znika w kilka sekund, kolejne minuty to lizanie miski z nadzieją, że jeszcze się coś w niej znajdzie. Mam wrażenie jakby cały czas maluch był głodny. Ostatnio w całości połknęła ciasteczko – ok. 3cm długości, 1cm szerokości… . Nie mam pojęcia jak nauczyć ją cierpliwości przy jedzeniu (wykładanie jej jednej porcji po łyżeczce i czekanie, aż zje aby dostać następną łyżeczkę też przerabiałyśmy), a nie chciałabym, żeby męczyły ją problemy brzuszkowo-kupkowe… Pozdrowienia!
annamalg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 16:37   #338
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Shih Tzu cz. II

Hm a ja mam pytanie odnosnie cieczki. W jakim wieku wasze suczki dostawaly cieczke?
Slyszalam ze powinny miec po ok 6 miesiacu zycia... Moja ma 8 i nic. Czy powinnam sie martwic?
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:21   #339
pazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Shih Tzu cz. II

ja nie mowie, ze ja chce ja rozmnozyc za wszelka cene! tylko sie pytam, a przez to co napisalyscie to wole kupic shih tzu z papierami... czy mozecie polecic mi jakas dobra, sprawdzona hodowle shih tzu... chodzi o w miare przyzwoita cene za zdrowego psiaka;-)

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

mam jeszcze pytanie dot. żywienia shih tzu. Kupuję Zolce karmę royala dla shih tzu ale nie je jej zbyt dużo... okolo 25-30g dziennie i to dopiero wtedy gdy dodam do niej kawałki przysmaków co prawda to są okruszki ale wolałabym żeby ładnie jadła karmę bez przysmaków. Moja rodzina twierdzi, że pies powinien jeść mięso, bo gdyby ludzie go nie udomowili to wybierałby mięso i resztki ze śmietnika ale ja jestem temu przeciwna i chce zeby zola jadła karme, bo tak będzie dla niej zdrowiej, gdyż w domowym jedzeniu niema dziennej dawki witamin. Co mam zrobić? Czy wasze psy też tak miały/mają?
pazuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:53   #340
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

Co do żywienia to moje suki nie lubią suchej karmy...muszę im gotować kurczaka i dodawać rosół np. z makaronem to jedzą najchętniej...lubią surową marchewkę. dostają mielone korpusy gotowane z kaszami ryżem czy makaronem + warzywa...był czas że smakowały im surowe mielone korpusy...ale wolą gotowane. możesz suchą karmę mieszać z puszkami...albo np. zalewać karmę zupą (rosołem) dużo lepiej będzie jadła...
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 18:06   #341
yvonna7
Zakorzenienie
 
Avatar yvonna7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto zaczarowanych <3
Wiadomości: 7 532
Dot.: Shih Tzu cz. II

Moja też nie dotnie suchej karmy
__________________
Cisza i wiatr,
Słońce i radość,
Deszcz na twych skroniach,
Cóż więcej mógłbyś chcieć?
yvonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 18:19   #342
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Shih Tzu cz. II

Yvonna, psy mają wyższą temperaturę niż ludzie około 38, nawet do 39 stopni. Zmierz psiakowi temeraturę termometrem rtęciowym (czyli tym starym) wsadzając psiakowi w pupę niestety (nasmaruj wcześniej olejem lub oliwą) i wsadź na głębokość nie większą niż 1/4 termometru. Jeśli temperatura przekorycz 39 stopni to idź do weta. Chociaż ja bym się nie martwiła ponieważ też mi się wydawało, że moja jedna suczka jest wręcz gorąca, a nie miała podwyższonej temperatury.


Pazuza, dodawaj do psiej karmy troszkę "ludzkiego" jedzenia, psu nic nie będzie jeśli to będzie kurczak, rosół lub coś takiego, a zje ze smakiem. Jeśli chcesz gotowac psu to lepiej dodawaj do gotowanego jakiś preparat witaminowy. Zresztą już gdzieś o tym było i mądrze napisała tutaj Dog in the wood.

Cosmaaa, sprawa cieczki jest bardzo indywidualna. Małe psiaki mniej więcej powinny dostawać około 6-7 miesiąca, ale ja obserowałam po swoich, że nawet miałay w 9 miesiącu i to normalne. Tak jak u kobiet Jedna wcześniej, druga później

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Annamalg, a ile ma Twoja sunia? Przybiera normalnie na wadze?
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 18:23   #343
yvonna7
Zakorzenienie
 
Avatar yvonna7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto zaczarowanych <3
Wiadomości: 7 532
Dot.: Shih Tzu cz. II

Ja bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
__________________
Cisza i wiatr,
Słońce i radość,
Deszcz na twych skroniach,
Cóż więcej mógłbyś chcieć?
yvonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 18:28   #344
pazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Smile Dot.: Shih Tzu cz. II

Dziękuję za pomoc... Sprubuję jej pomieszać a czy można rozmoczyć karmę i dodać do niej np. kurczaka? Czy można psu dać biały ser almette? Aha i zostaje jeszcze jedno pytanie jaką hodowle shih tzu polecacie? Chodzi mi o też o przyzwoite ceny...
Zolkę dostałam na gwiazdkę i nie miałam serca oddać jej do schroniska a kupiona została na giełdzie... nie polecam piesków z giełdy bo chorują...
pazuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 19:27   #345
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość

Cosmaaa, sprawa cieczki jest bardzo indywidualna. Małe psiaki mniej więcej powinny dostawać około 6-7 miesiąca, ale ja obserowałam po swoich, że nawet miałay w 9 miesiącu i to normalne. Tak jak u kobiet Jedna wcześniej, druga później

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------
Dziekuje Chcialam tylko wiedziec czy to moze byc powod do obaw
Czekam niecierpliwie na ta jej cieczke, bo mysle o sterylce ... Tylko musze moja mame przekonac :/ Ona wyznaje zasade ''Raz trzeba dopuscic, zeby zdrowa byla'' :/:/ A niedawno miala przyklad bullki z ropomaciczem ... Niedopuszczona, bo nie bylo czasu i odpowiedniego reproduktora, niewysterylizowana i zachorowala... Nagle operacja i wiekszy stres dla suki... Dlatego moja mamcia musi zrozumiec ze z mala tez tak moze byc....




Co do jedzenia to moja zjada wszystko co jej wpadnie w pyszczek... A moja mama nigdy jej nie potrafi odmowic ''odrobinki'' tego co sama je :/
Ja staram sie jej dawac sucha karme (royala zje jak jest glodna, za to na swieta dostala paczke z taka inna karma, nie pamietam nazwy to jej nie ruszy:/ sa to wieksze kulki ale mala nie ma problemu z pochlonieciem psiego ciatka ktore jest 3 razy wieksze wiec pewnie po prostu jej nie smakuje, a ostatnio mama jej zmieszala ta karme z Cesarem- obiadek z ryzem, marchewka, groszkiem, no i mnostwo miecha to mala pooblizywala kulki z Cesara i wszystkie zostawila przy misce, cwaniara ) czasami dostanie ode mnie kawalek mieska czy marchewy, ale staram sie raczej dawac jej psie jedzenie.
Jesli chcesz ja karmic tylko sucha karma to musisz znalezc to, co jej zasmakuje. Psy tez lubia jesc cos dobrego Choc odrobina urozmaicenia w postaci kurczaka, marchewki czy karmy miesnej, np Animonda czy wlasnie Cesar sprawia jej mega radoche A wybor w takich posilkach dla psa jest ogromny, smieje sie ze tak jak pierwsze dania dla bobaskow w sloiczkach
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:30   #346
pazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Exclamation Dot.: Shih Tzu cz. II

ok dzięki za porady dot. żywienia i proszę o info dot. hodowli, szczeniaków i kupna piesków... jaką hodowlę polecacie?? Chodzi mi też o w miarę przyzwoite ceny psiakow;-)
pazuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:35   #347
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

Możesz rozmaczać karmę i w sumie chętniej będzie jadła do tego dorzuć coś kurczaka gotowanego czy wątróbkę ...możesz dawać biały ser ale taki normalny one go uwielbiają , możesz dodawać kefir czy jogurt naturalny oby nie surowe mleko....

Chcesz szczeniaka na wystawę czy na kolanka.....? Jet to różnica nie tylko w cenie...
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:57   #348
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 219
Dot.: Shih Tzu cz. II

Jak chcesz mieć pewność ,że kupisz takiego szczeniaka jakiego chcesz to najpierw odwiedz sama wskazaną hodowlę a dopiero wówczas zadecyduj czy chcesz mieć takiego a nie innego psiaka. U mnie cała rodzina szukała odpowiedniego dla mojego syna łobuziaka , znaleźliśmy takiego jakiego
chcieliśmy ,trochę źle że urodził się na zimę bo było nam zimno gdy wynosiliśmy go dwór żeby się załatwił ale opłacało się. Nie wyobrażam sobie już innego psa ,syn ma z kim się poszarpać a ja ukochać. Hary jest wspaniały ma wszystko co nam sprawia radość a my za to tak go kochamy ,że świata poza nim nie widzimy. Uwielbiamy jego figle, psoty jak też czułość .Myślę , że każdy powinien najpierw sobie powiedzieć jakiego chce mieć psiaka księżniczkę czy łobuziaka bo jak podejmie się decyzję pod wpływem emocji to potem mogą być rozczarowania i żal a na tym chyba nikomu nie zależy . Lepiej pomyśleć, poczekać, poszukać a dopiero potem kupować.
Haremu pokazały już się piękne równe nowe ząbki .

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

A co do jedzenia to pieski te chyba żyją ,żeby jeść bo inaczej to się nie da. Hary jak naje się do syta to jest taki kochany i nic więcej mu do szczęścia nie jest potrzebne, przecież to szczeniak który rośnie i rozwija się , musi jeść a że jest trochę okrągły to wszystko wybiega , jest zdrowy, radosny i aż przyjemnie na niego popatrzeć .On sam decyduje ile ze swojej miseczki zje i resztę jedzenia zabieram, nie ma proszenia ani piszczenia o jeszcze , je już tylko trzy razy dziennie bez dojadania. Lubi wszystko tylko nie samą suchą karmę a zwłaszcza psią uwielbia kocią jak mu się uda dopaść do miski Maksa-białego dużego kocura.
michalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 21:10   #349
annamalg
Przyczajenie
 
Avatar annamalg
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 27
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość

Annamalg, a ile ma Twoja sunia? Przybiera normalnie na wadze?
Gunia, mała ma dokładnie 3 m-ce i 10 dni. Na wadze przybiera normalnie. Wet ją waży przy każdej wizycie.
annamalg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 08:01   #350
pazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Shih Tzu cz. II

Nie chcę wystawiać psa tylko chce mieć pieszczocha... Gdzie kupilyscie swoje psiaki?
pazuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 08:27   #351
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez michalina121 Pokaż wiadomość
.Myślę , że każdy powinien najpierw sobie powiedzieć jakiego chce mieć psiaka księżniczkę czy łobuziaka bo jak podejmie się decyzję pod wpływem emocji to potem mogą być rozczarowania .
Ja chcialam psiaka do przytulania, leniwego jak ja i najsliczniejszego na swiecie i moja mama podobno jak brala Nike to ona byla taka cichutka spokojniutka, a jej siostra latala wszedzie, skakala po wszystkich ... Hm nie chce wiedziec jaka jej siostra jest teraz psota Bo moja wyrosla na straszna zabawiare Mozna powiedziec ze wyleczyla moja mame z depresji!! (mama ma sie kim zajac, mala jak sie bawi i zaczepia jest po prostu przecudowna i nie mozna niepoprawic sobie humoru patrzac na nia!!) Wszyscy ja kochaja, mama traktuje ja ja dzidziusia, czlonka rodziny, za ktorego oddalaby zycie... Niektorzy mowia : To tylko pies! A dla nas to nie tylko pies, to nasz maly skarb W dodatku plakala jak wyjechalam do Austrii jak nie kochac?

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pazuza Pokaż wiadomość
Nie chcę wystawiać psa tylko chce mieć pieszczocha... Gdzie kupilyscie swoje psiaki?

A z jakiego miasta jestes?
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 10:12   #352
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez pazuza Pokaż wiadomość
Nie chcę wystawiać psa tylko chce mieć pieszczocha... Gdzie kupilyscie swoje psiaki?
Wejdz sobie na e-psy.pl - i tam w wątku Shih-tzu - hodowle masz linki do paru znanych hodowli !!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 11:49   #353
pazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Shih Tzu cz. II

jestem z krakowa(okolice) i dzięki za linka
pazuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 13:05   #354
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cosmaaa, czy suczka będzie dopuszczona czy też nie to nie jest gwarancją tego, że nie będzie miała ropomacicza. Nie zapomnijmy, że ciąża trwa około 2 miesięcy i przez ten czas hormony szaleją, a po porodzie i karmieniu wszystko wraca do poprzedniego stanu i znów może się przytrafić ropomacicze więc TYLKO sterylizacja może uchronić suczkę przed ropomaciczem na 100 %. Dodatkowo gdy wykona ją się po 1 cieczce to ochronimy w bardzo dużym stopniu psinę przed rakiem gruczołów mlecznych. Oczywiście są także minusy zabiegu sterylizacji ale uważam, że plusów jest znacznie więcej. Usiądź z mamą i pogadaj, przedstaw jej wszystkie za i przeciw. Również wasz wet może pomóc w przekonywaniu (chyba, że to taki konował co każe dopuszczać by potem zarabiać na suce w ciąży, badaniach, porodzie i szczeniakach)...Weterynar za ludzie słuchają przeważnie.


Annamalg, a może spróbuj rozmaczać jej karmę? Psiak na pewno szybciej połknie suchą karmę niż karmę mokra, którą nie tak łatwo mu będzie zagarnąć do pyszczka na raz.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 13:40   #355
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

pauza jak cię interesuje to ja mam 2 szczeniaczki jeszcze pieska i suczkę...
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:20   #356
yvonna7
Zakorzenienie
 
Avatar yvonna7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto zaczarowanych <3
Wiadomości: 7 532
Dot.: Shih Tzu cz. II

dog in the wood,to te slicznosci na pieseczki.com ?
__________________
Cisza i wiatr,
Słońce i radość,
Deszcz na twych skroniach,
Cóż więcej mógłbyś chcieć?
yvonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:29   #357
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

tak został Alf i Apsi nie ma aktualnych fotek bo jakos nie mam czasu swojej strony aktualizować...wiesz jak to jest szewc w dziurawych butach chodzi
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:33   #358
yvonna7
Zakorzenienie
 
Avatar yvonna7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto zaczarowanych <3
Wiadomości: 7 532
Dot.: Shih Tzu cz. II

A jaka cena za jedno z tych cudów?
Pytam orientacyjnie, koleżance spodobał się ta rasa. pożyczyłam jej już ksiązki o shih tzu ;D szuka teraz w miarę dobrej ceny.
__________________
Cisza i wiatr,
Słońce i radość,
Deszcz na twych skroniach,
Cóż więcej mógłbyś chcieć?
yvonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:42   #359
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Shih Tzu cz. II

Mam nadzieje ze maluszek trafi w dobre rece ...

Mam nadzieje, ze nie jest potrzebny Pauzuzie do rozmnazania?;>
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:44   #360
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Shih Tzu cz. II

Wiesz Cosma też o tym myślałam...zawoziłam dwa szczeniaki bardzo daleko w sumie i jestem zadowolona bo widziałam gdzie i w jakich warunkach będą...z drugiej strony jest coś takiego jak umowa przekazania szczeniaka która jest dokumentem wiązacym a ja bez umowy ani rusz....
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.