Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-04, 22:00   #91
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: plecy

W Kosmetycznym ABC znajdziesz opis pielęgnacji cery trądzikowej - tak samo powinnaś traktować plecy, zmiany o charakterze tradzikowym mogą mieć przejściowy charakter i może to byc reakcja na zmianę leku.Jeśli wygląd skóry nie poprawi się po kilku miesiącach to może warto porozmawiać z ginekologiem o tych problemach. Preparat polecony przez dermatologa stosuj tylko punktowo na wypryski.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-22, 18:24   #92
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Trądzik, krostki, wypryski na plecach i dekolcie

dziewczyny, czy jest coś dobrego, ale niedrogiego co mogłoby przesuszyć, a w erfekcie usunąć te paskudstwa. To nie są wypryski tylko okropne czerwone krosty
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-22, 19:34   #93
Osa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 30
Re: krosty na plecach i dekolcie-pomocy!!!

Może warto wybrać się do dermatologa?Wykwity skórne mogą być spowodowane róznymi schorzeniami.Czasmi oprócz maści trzeba posiłkować się środkami doustnymi.
Myślę też, że na KW znajdziesz jakieś kosmetyki do "zadań specjalnych",albo poszukaj czegoś na ten temat w starszych postach.
Osa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-22, 20:12   #94
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: krosty na plecach i dekolcie-pomocy!!!

też takie miałam kilka miesięcy temu, teraz po nich nikłe ślady, odwiedziłam dermatologa, maści z antybiotykiem +ginekologa, osławiona Diane 35, no i znikły, a męczyły mnie latami, kiedyś chciałam je usunąć przy pomocy solarium, śmieszne co, oczywiście, działało, na ktrótko, tak jak słońce. teraz spoko.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 08:39   #95
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Plecy- bolesne podskórne wypryski.

Dziewczyny,
Mam problem. Od pewnego czasu na moich plecach i na dekoldzie pojawiają się bolesne duże wypryski. Są głęboko usadowione pod skórą , czerwone i bolesne, a na dodatek trudno się goją. Nigdy nie miałam tego typu problemów aż tu nagle. Nie wiem co robić jest lato , a ja wyglądam jak potwór. Czy to jakieś uczulenie, zaburzenia no nie wiem.... Może miałyście podobne doświadczenia , albo wiecie ja z nimi walczyć. Pomocyyy.
Załamana Asia
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 08:53   #96
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Pomóżcie moim plecom !!

miałam coś takiego kilka lat temu na plecach....mmm i potraktowałam to coś jak zwykłe pryszcze, kupiłam specjalne mydło do tłustej, trądzikowej cery....mydło miało zapach okropny ale dobrze oczyszczało i myłam tym plecki na przemian w płatkami owsianymi, potem nakładałam porządną porcję balsamu bo mydło strasznie wysusza....i jakiś specyfik na pryszcze nakładany punktowo....troszkę to trwało ale zeszło.......

Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 08:59   #97
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re: Pomóżcie moim plecom !!

W tym cały problem , że postępuje podobnie. Używam mydła Clinique, a następnie punktowo traktuje je żelem punktowym tej samej firmy. To jednak nie pomaga!!. Wypryski nie znikają tylko tak jak gdyby się "rozpływają" na skórze i pojawiają się nowe. Nigdy wcześniej nie cierpiałam na taką przypadłość.
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-23, 13:36   #98
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: Pomóżcie moim plecom !!

Witaj,
Chyba wiem, co Cie trapi. Na moich plecach (szczególnie na łopatkach) i na dekoldzie, a także na buzi na linii szczęki pojawiły sie wypryski. Nic nie pomagało, z dostępnych preparatów na trądzik. Piłam nawet oczyszczającą nalewkę ziołową. W końcu poszłam do dermatologa. Przepisał ISOTREXIN w żelu i pomaga!!Tzn. krostki nadal sie tworzą, ale jest ich zdecydowanie mniej, mniej widoczne, szybciej się goją itp.
Radzę Ci wybrać sie do dermatologa, który określi prawidłowo, co dolega Twoim pleckom. Im wcześniej to zrobisz, tym szybciej pozbędziesz się problemu!!
Pozdrówka.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:11   #99
Heksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 41
Wypryski na plecach

witka!!od pewnego czasu mam wielki problem z pryszczami na plecach.Moje plecy zawsze byly gladkie i pozbawione takich okropnosci, a tu nagle hops, i pelno pryszczy. I w dodatku zauwazylam na czole taki "grysik"-niby nie ma nic, a jednak skora jest chropowata Co robic?powinnam isc do dermatologa?dziooba dla wszystkich!!
Heksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:21   #100
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: big problem

Może na początek spróbuj pielęgnować plecki tak jak twarz? Rano i wieczorem żelik i tonik, potem ewentualnie na noc jakiś preparat przeciwtrądzikowy, np. żel Clearasil...

Dermatolog też oczywiście nie zaszkodzi.

A o pielęgnacji pleców było mnóstwo wątków, spróbuj poszukać wyszukiwarką.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-26, 12:52   #101
PaOlcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 47
GG do PaOlcia
Re: big problem

heYo!
poleciłabym Ci iśc do dermatologa i jeśli nie masz wrażliwej skóry to davercin..... i zgadzam sie w 100% z poprzedniczka...
pozdrawiam
PaOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-20, 00:06   #102
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
pryszcze na plecach :(

Jak usunąć i zapobiegać pojawianiu się na plecach ropnych krostek? Dodam jeszcze, że mam cerę tłustą ze skłonnością do trądziku. Czy wykonywać na plecach te same zabiegi co na twarzy?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 06:52   #103
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: pryszcze na plecach :(

Może kosmetyczka?

Plecy są mniej wrażliwe, ale wykonywanie zabiegów tych co na twarzy nie zaszkodzi. Codzienne oczyszczaie żelem na pewno, może jakiś mocniejszy kremik, maseczka z glinki.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 21:47   #104
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Jak pozbyć się krostek na pleckach??

Od jakiegoś czasu pojawiaja mi się na plecach okropne pryszcze. Niedługo jade na wesele i chciałabym włozyć sukienkę z wycięciem. Ale co mam począć skoro mam takie plecy. Tonikiem nie da rady przecierać-mam za krótkie ręce. Są może jakieś mydła albo żele do mycia ciała, które pomogłyby mi pozbyć się tego mankamentu? Dziewczyny pomóżcie!!
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 22:05   #105
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Jak pozbyć się krostek na pleckach??

Tak, też ostatnio zauważyłam na swoich plecach takie wypryski a nigdy nie miałam ,wydaje mi sie że to dlatego że skóra nie oddycha pod ciepłymi ubrankami wrrr na razie jakoś czekam aż sie same zniknąc ale chyba pora zabrac sie do roboty bo to karnawał!!!
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 10:39   #106
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Jak pozbyć się krostek na pleckach??

Na pewno peeling pomoże, byle nie za ostry, może żel do twarzy Czysta Cera Dax Cosmetics, to taki żel i peeling w jednym. Ja na plecki stosowałam też żel do mycia twarzy Dermedic; działał. Może idź do dermatologa po jakiś antybiotyk do smarowania, tym bardziej, że chodzi o szybszy efekt?
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 19:03   #107
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: wypryski na plecach

Dziewczyny, czy ten Akneroxid 10 odbarwia ubranie tak jak benzacne? ale pewnie tak
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 20:11   #108
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: wypryski na plecach

davercin w zelu i w płynie jest na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 20:13   #109
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: wypryski na plecach

akneroxid 10% to nadtlenek benzoilu 10%. niezależnie od nazwy handlowej (np. benzacne10%, brevoxyl itd) zawsze może odbawić ubranie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-20, 20:37   #110
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: wypryski na plecach

mi też koleżanka polecała nadtlenek benzoilu, pod jakąś inną postacią niz Benzacne, ale akurat to było w aptece. Cóż, muszę przyznać - jest skuteczny.
Dermatolog jednakze zalecił Isotrex, mój chłopak twierdzi, że efekt jest duży, ale ja nie jestem do końca przekonana. Isotrex to retinoid, silnie dziłający, przy stosowaniu codziennym wywołał uczuleniową reakcję (krostki na szyi, bszuchi i innych "niewykwitowych" miejscach, ale po orzejściu do stosowania co 2 dzień jest ok. I nie odbarwia ubrań.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 20:46   #111
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: krosty na plecach i dekolcie-pomocy!!!

Po dianie, którą brałam 3 lata z przerwami zniknęły krostki z twarzy i pleców. Latem nie było prawie nic widać. Przyszła zima i znów są na plecach na twarz stosuję juz pół roku kwasy wiec jest czysta, ale te plecy czy jest się juz do końca życia skazanym na te paskudztwa? (dodam, ze hormony są u mnie w porządku)dlaczego to takie niesprawiedliwe??
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 21:05   #112
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: wypryski na plecach

Joannea, ja juz chyba wszystkiego próbowałam,isotrex równiez. na prawde jest juz czysto na twarzy ale znow mam krostki na plecach i juz sie załamuje bo juz było bardzo czysto dłuzszy czas. czy do konca życia tak bedzie ? (mam 27 ma karku) załamka
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 22:12   #113
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: wypryski na plecach

Yoanna (heheh, co za zbieżność imion) ja mam 25 (za 3 miesiace - o Boże, już?) i wciąż ten sam problem z plecami: podleczone, ładne, po jakimś czasie wszystko się powtarza. To samo mówiła mi ta koleżanka, która przekonałą mnie do nadtoenku benzoidu, a jest ode mnie starsza... Nie wiem, czy to można na stałe wyleczyć, mam nowego dermatologa, i jestem pełna nadziei... heh. Może pozostaje nam żyć od kuracji do kuracji
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 21:51   #114
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: wypryski na plecach

Yoanna, skarbie, byłam dziś u mojoego dermatologa, który stwierdził, że jest bardzo zadowolony z przebiegu kuracji. Zapytałam go, na ile to pomoze (w czasie), a on odparł, że tradzik jest taką nieprzewidywalną przypadłoscią, że nikt nie da gwarancji, że nie będzie nawrotów (ale mówił o nich w taki sposób, jakby był przekonany, że się pojawią). Zapytałam go w zartach, czy do końca życia będę się już raz na jakis czas z tego leczyć, a on stwierdził, że być moze ciąża rozwiąże ten problem (u części kobiet tak się podobno dzieje), a w innym wypadku - owszem, tak. Heh.
Zapytałam go też o nadmierne rogowacenie ujśc gruczołów na dekolcie - nie mam wyprysków, tylko takie niewielkie, szarawe punkciki w każdym ujściu, i usłyszałam, ze to akurat jest taka uroda, bardzo trudna do usunięcia. Mam dalsze recepty (zrujnuje mnie ta apteka niedługo), i nadal nadzieję... Trzymaj się ciepło, i nie poddawaj w walce

ps dla mnie trądzik przestał być problemem dzięki mojemu chłopakowi, który twierdzi, że dzięĸi temu wyglądam jak nastolatka , i który również woli moją twarz może nieidealną, ale możliwą do pocałowania (nie mógł znieść zapachu i pozostającego na mnie smaku kwasów). No, przestał być problemem to może na wyrost, bo biegam do sauny, prywatnych przychodni i zostawiam więcej kasy niż moje stypendium u lekarza i w aptece, ale trudno się mówi. Buziaki
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 22:52   #115
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Re: wypryski na plecach

Witam. Ja miałam ten sam problem. Dla mnie lekarstwem okazala sie ....sól. Za rada kosmetyczki codziennie ktos robil mi peeling na plecach : posypac plecy zwykła sola, wcierać ja gąbka na sucho, i na koniec wziac prysznic.
Pozdrawiam
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 23:34   #116
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: wypryski na plecach

a nie odczuwasz szczypania? Ja kiedys mialam piling ze soli ale kupny i
musze powiedziec, ze nie zuzylam go do konca, bo odczuwalam
szczypanie
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 15:46   #117
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Re: wypryski na plecach

No wlasnie, to troche dziwne , ale nie czulam zadnego szczypania czy pieczenia, choc tez myslalam ze to bedzie pieklo.Wazne tylko zeby ten peeling robic na sucho. Moze gdyby byl mokry to by szczypalo? Nie wiem.
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 02:01   #118
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: wypryski na plecach

Faktycznie, moze jak wykonuje sie go na sucho to jest inaczej..musze
sprobowac.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 14:24   #119
Smalnika_mk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 30
Wyślij wiadomość przez ICQ do Smalnika_mk GG do Smalnika_mk
Re: wypryski na plecach

Dziewczyny ja mam 27 lat i jestem po ciąży a wypryski na plecach nadal wracają Również używałam tych wszystkich specyfików i też pomagały na jakiś czas, więc dałam sobie z tym spokój i radzę sobie w ten sposób że raz w tgodniu robię sobie piling,ale tylko wtedy kiedy nie ma wyprysków i wklepuję balsam, jest lepsza poprawa ale sporadycznie jeszcze się pojawiają , zwłaszcza przed miesiączką i w okresie zimowym. Zaczęłam również chodzić na solarium i poprawa jest większa. A w lecie zamiast solary słoneczko,tylko ostrożnie
Smalnika_mk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 15:43   #120
myszaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11
Re: wypryski na plecach

a ja wyleczylam plecy chodzac na solarium - od 1.5 roku nie mam z plecami i dekoldem problemow, buzia juz tez wyglada duuuuzo lepiej. oczywiscie nalezy zachowac umiar i najlepiej skonsultowac to z dermatologiem. wszystkie przez was wymienione specyfiki uzywalam i nic nie pomogly. powodzenia!!!!
myszaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-21 13:52:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.