Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 15:05   #3121
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

"Gliceryna znakomicie spisuje się w dni, kiedy w powietrzu jest wysoka wilgotność. Wówczas wilgotność powietrza jest importowana do włosa. W dni ekstremalnie suche gliceryna może być błędem - przetransportuje wówczas wilgotność z włosa do atmosfery, tym sposobem kręcone będą wyglądać na wysuszone."
Cytat ze strony kręcone.pl. Link do artykułu(nie jest poświęcony glicerynie)->klik!

Edit.
Benek, na pewno tę samą czytałyśmy
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2009-03-10 o 15:07
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:08   #3122
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Dziewczyny, nie kombinujcie na siłę. Gliceryna dodana do odżywki lub psikacza nie powinna wysuszyć włosów (dodana z umiarem - do 5%)
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:14   #3123
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
"Gliceryna znakomicie spisuje się w dni, kiedy w powietrzu jest wysoka wilgotność. Wówczas wilgotność powietrza jest importowana do włosa. W dni ekstremalnie suche gliceryna może być błędem - przetransportuje wówczas wilgotność z włosa do atmosfery, tym sposobem kręcone będą wyglądać na wysuszone."
Cytat ze strony kręcone.pl. Link do artykułu(nie jest poświęcony glicerynie)->klik!

Edit.
Benek, na pewno tę samą czytałyśmy
No to może poużywać tej gliceryny teraz, kiedy jednak deszcz pada prawie codziennie, a latem sobie ją darować?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:17   #3124
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie kombinujcie na siłę. Gliceryna dodana do odżywki lub psikacza nie powinna wysuszyć włosów (dodana z umiarem - do 5%)
Nie chciałam kombinować na siłę, po prostu zastanawiam się, czy gliceryna to dobry pomysł.
Jeżeli ktoś chce, to i tak będzie jej używał

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
No to może poużywać tej gliceryny teraz, kiedy jednak deszcz pada prawie codziennie, a latem sobie ją darować?
Znów się posłużę Kręconymi Klik!, ostatni akapit.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:24   #3125
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
No to może poużywać tej gliceryny teraz, kiedy jednak deszcz pada prawie codziennie, a latem sobie ją darować?
Glicerynę masz w większości nawilżających kosmetykach: kremach do twarzy, do rąk. I je też używasz tylko jak jest wilgotno, inaczej wysuszają ci skórę?

Narek ja nie próbuję was jakoś zachęcać do stosowania gliceryny czy coś. Sama jej jeszcze nie stosowałam, więc nie wiem czy warta jest zachodu. Ale jak się tak boicie to dodawajcie do odżywek do spłukiwania. Tu masz w łazience odpowiedni klimat (ciepło i wilgotno od kąpieli, czyli największy punkt rosy ), więc nie ma szansy wysuszyć, prawda?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:31   #3126
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Glicerynę masz w większości nawilżających kosmetykach: kremach do twarzy, do rąk. I je też używasz tylko jak jest wilgotno, inaczej wysuszają ci skórę?
Z tym, że w kosmetykach są też inne substancje nawilżające, które stabilizują glicerynę, a taka z apteki jest sama w opakowaniu(chyba, że coś tam jeszcze jest?).
Przynajmniej ja to tak rozumiem, ale oczywiście mogę się mylić

Cytat:
Napisane przez aeronauta
Narek ja nie próbuję was jakoś zachęcać do stosowania gliceryny czy coś. Sama jej jeszcze nie stosowałam, więc nie wiem czy warta jest zachodu. Ale jak się tak boicie to dodawajcie do odżywek do spłukiwania. Tu masz w łazience odpowiedni klimat (ciepło i wilgotno od kąpieli, czyli największy punkt rosy ), więc nie ma szansy wysuszyć, prawda?
Ja tam się nie boję, bo nawet jeśli by mi wysuszyła włosy, to nie na amen i po małym seansie z czymś odżywczym wszystko wróci do normy Gorzej z włosami kręconymi, które będą wyglądały jak szopa.
Z tym, że po wyjściu z łazienki już niekoniecznie jest tak wilgotno i ciepło
Szczerze, to ja już sama nie wiem Dobrze by było, gdyby ktoś* wypowiedział się na ten temat


*ktoś, kto się na tym zna

Edit.
A gdyby do gliceryny dodać czegoś nawilżającego(np. aloes) i zrobić z niej odżywkę bez spłukiwania?
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2009-03-10 o 15:33
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:37   #3127
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Edit.
A gdyby do gliceryny dodać czegoś nawilżającego(np. aloes) i zrobić z niej odżywkę bez spłukiwania?
Balsam do fal i loków Nivei zawiera glicerynę i aloes, dobrze nawilża włosy.
Taka mieszanka robiona samemu może świetnie się spisać, ale trzeba zwracać uwagę na punkt rosy (wilgotność, temperatura itd.).

Gliceryna majątku nie kosztuje, więc jakby zmieszać z żelem aloesowym eksperyment niedrogi.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 15:57   #3128
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Z tym, że w kosmetykach są też inne substancje nawilżające, które stabilizują glicerynę, a taka z apteki jest sama w opakowaniu(chyba, że coś tam jeszcze jest?).
Przynajmniej ja to tak rozumiem, ale oczywiście mogę się mylić
Nie wiem, może. A w tej z apteki jest 86% gliceryny. Tylko nie wiem co tam jeszcze jest, bo składu nie ma (albo jest pod ceną, której za nic nie mogę oderwać )

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Z tym, że po wyjściu z łazienki już niekoniecznie jest tak wilgotno i ciepło
Tak, ale odzywkę do spłukiwania spłukujesz, więc glicerynę też. Więc nie wysuszy ci już włosów po wyjściu z łazienki (a w łazience ma ciepło i wilgotno ).


EDIT:
Dziewczyny, właśnie się doczytałam, że gliceryna przenika przez naskórek (bo zawsze myślałam, że nie ). Więc jeśli jest ona zastosowana w odpowiednim stężeniu (że cała się wchłonie) i rozpuszczona w wodzie to w gruncie rzeczy nie ma szans wysuszyć. Bo nie pochłonie wody ze skóry/włosów tylko tą wodę w której jest rozpuszczona i przetransportują ją do naskórka. Czy jakoś źle rozumuję, bo już powoli głupieję?

EDIT2:
Znalazłam ciekawy artykuł o humektantach: http://bez-recepty.pgf.com.pl/index....&id_artyk=1319
Na uwagę wg mnie zasługuje ten fragment :
"Przez długi czas istniało przekonanie, że pomimo wielu zalet niewskazane jest stosowanie w preparatach kosmetycznych stężonych roztworów gliceryny. Uważano bowiem, że może ona, szczególnie przy małej wilgotności powietrza, chłonąć wodę z głębszych warstw skóry, wywołując efekt odwrotny do zamierzonego, czyli jej wysuszenie. W ostatnich czasach teoria ta wydaje się zupełnie nieuzasadniona. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. W literaturze można znaleźć także informacje mówiące że, obecność gliceryny w tym układzie wspomaga funkcjonowanie obecnych tam lipidów skórnych. Zalecane stężenia gliceryny, zapewniające odpowiednie nawilżenie skóry, oscylują w granicach 5-15%."

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2009-03-10 o 16:21
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:08   #3129
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Kurczę.. To ja już nie wiem... Chyba sobie podaruję tą glicerynę. Mam kręcone włosy i cały czas je nawilżam, bo są bardzo suche - szczególnie końcówki.
Nie chcę ich sobie spaprać.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:38   #3130
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Proponuje poszukać na KWC lub przeszukać wątek i składowy
Droga doruś, wydaje mi się, że jest to na tyle ogólnikowuy temat, że mogę śmiało pytać o szampon do włosów farbowanych, celem ich regeneracji. KWC dawno przeglądałam, jednak wolałabym poznać Wasze opinie, czyli tych, które walczą o zdrowe włosy. A na pewno wiele z Was ma farbowane, więc jak to z tymi szamponami jest?
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:43   #3131
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

a ja mam właśnie na włosach odżywkę+olejek rycynowy+4 kropelki gliceryny
zobaczymy jak podziała. jeśli wysuszy to dam znać i sama przestanę używać bd dodawać do balsamu :P
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 21:16   #3132
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez niquolle Pokaż wiadomość
sama niestety borykam się z problemem przetłuszczania u nasady głowy..
i od ponad tygodnia zaczęłam walkę z tym [pisałam juz o tym, że w walce pomagają mi woda brzozowa oraz pokrzywa na skórę głowy] i mam ogromną nadzieję, że za jakieś 2-3 miesiace [cierpliwa jestem!] będę mogła zacząć myć co dwa dni włosy
a co do Twoich włosków to, jak sama piszesz używasz olejów.. mam nadzieję, że nie nakładasz ich właśnie na skórę głowy, lecz na długość włosów.. i skoro jest to problem to nie wiem, jak często je stosujesz, ale może zmniejszyć częstotliwość ich nakładania przy założeniu, że robisz to 3-4 razy w tygodniu.. i zamiast tego rzadziej je nakładać.. dwa lub nawet raz w tygodniu a na więcej godzin..
ale to taka moja skromna sugestia
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja nakladam kokosa co 2 dzien na cala noc, wlosy zbieram w kucyk i smaruje tylko to co ponizej gumki, a mimo to wlosy okropnie sie przetluszczaja Z jednej strony olej ogromnie pomaga na moje lamiace i rozdwajajace sie wlosy, ale z drugiej to przetluszczanie ogromnie mnie meczy
Dzięki wam dziewczyny za sugestie - i przepraszam, że z takim opóźnieniem (taki urok trybu pracy )
Fakt olej nakładałam i to na początku głównie rycynowy zmieszany z oliwą z oliwek i żółtkiem. Ostatnio migdałowy - ale w skórę głowy wcieram taki zmieszany z olejkiem z drzewa herbacianego - myślałam, że to pomoże Czy coś nabroiłam Teraz już od 2 tyg. odstawiłam oleje. Ale boję się, że nowa maska mleczna Kallosa mi nie służy. Ok. grudnia kupowałam w zupełnie nowym opakowaniu i zastanawiam się, czy skład się nie zmienił. Czy któraś was coś o tym słyszała. Będę musiała porównać składy...
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:34   #3133
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Ciekawe, że u mnie olejowanie działa odwrotnie - tzn. hamuje przetłuszczanie. Być może mam po prostu przesuszoną skórę głowy, która produkuje większe ilości łoju, żeby to nadrobić. No a jak nałożę olej jest traktowany jako naturalny łój.

Tak mi się wydaje
__________________
bynajmniej nie znaczy przynajmniej!

bynajmniej oznacza "wcale, ani trochę, w żadnym wypadku"

więc nie: "bynajmniej mi się to podoba"
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:40   #3134
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Droga doruś, wydaje mi się, że jest to na tyle ogólnikowuy temat, że mogę śmiało pytać o szampon do włosów farbowanych, celem ich regeneracji. KWC dawno przeglądałam, jednak wolałabym poznać Wasze opinie, czyli tych, które walczą o zdrowe włosy. A na pewno wiele z Was ma farbowane, więc jak to z tymi szamponami jest?
No to ja Ci niestety nie doradze, bo ja choć mam farbowane włosy to nie używam szamponu do włosów farbowanych. Rozmumiem, że chodzi Ci o ochrone farbowanego koloru? Może Ziaja z olejkiem rycynowym - ona jest do włosów farbowanyh.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:04   #3135
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Dzisiaj dodałam 6 kropel gliceryny do Glorii. Nie zauważyłam, żeby mi się wysuszyły włosy. Przeciwnie są miękkie, sypkie (aż za bardzo jeśli mam być szczera ) i strasznie się błyszczą (chociaż to chyba zasługa płukanki z octem, którą zastosowałam pierwszy raz w życiu )
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:07   #3136
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dzisiaj dodałam 6 kropel gliceryny do Glorii. Nie zauważyłam, żeby mi się wysuszyły włosy. Przeciwnie są miękkie, sypkie (aż za bardzo jeśli mam być szczera ) i strasznie się błyszczą (chociaż to chyba zasługa płukanki z octem, którą zastosowałam pierwszy raz w życiu )
Mam Glorie i mam gliceryne...ide w Twoje ślady Ocet zresztą też mam ale sobie go odpuszcze ze względu na Nerila.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:10   #3137
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

a ja mam w domu ocet, ale ten najnormalniejszy w swiecie (czytałam na wizazu ze mozna), tylko czy skóre głowy tez polac?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:23   #3138
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja mam w domu ocet, ale ten najnormalniejszy w swiecie (czytałam na wizazu ze mozna), tylko czy skóre głowy tez polac?
Ja kiedys polewałam włosy i głowe też.

Zapomniałam napisać, że w czoraj pierwszy raz umyłam głowe odżywką Gloria. Włosy mam super extra i bede tak robiła co drugie mycie. Musze myć włosy codziennie ze względu na fitness, a nie ze względu na przetłuszczanie, więc żeby ich niepotrzebnie nie maltretować bede myła właśnie takim sposobem - raz mycie szamponem a raz odżywką. A i w końcu sprawiłam sobie szmpon Fitomedu "mydelnica lekarska" jeszcze go nie wypróbowałam ale widziałam też odżywki z tej seri i wyglądają bardzo ciekawie http://www.fitomed.pl/fito_odzywki.php
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:23   #3139
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Mam Glorie i mam gliceryne...ide w Twoje ślady Ocet zresztą też mam ale sobie go odpuszcze ze względu na Nerila.
To też napisz jak już będziesz po,

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja mam w domu ocet, ale ten najnormalniejszy w swiecie (czytałam na wizazu ze mozna), tylko czy skóre głowy tez polac?
Ja polałam, choć teoretycznie same włosy chyba się powinno. Ale stwierdziłam, że skórze to na pewno nie zaszkodzi, a może spodoba jej się trochę kwaśne pH

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Ja kiedys polewałam włosy i głowe też.

Zapomniałam napisać, że w czoraj pierwszy raz umyłam głowe odżywką Gloria. Włosy mam super extra i bede tak robiła co drugie mycie. Musze myć włosy codziennie ze względu na fitness, a nie ze względu na przetłuszczanie, więc żeby ich niepotrzebnie nie maltretować bede myła właśnie takim sposobem - raz mycie szamponem a raz odżywką. A i w końcu sprawiłam sobie szmpon Fitomedu "mydelnica lekarska" jeszcze go nie wypróbowałam ale widziałam też odżywki z tej seri i wyglądają bardzo ciekawie http://www.fitomed.pl/fito_odzywki.php
Ja zamówiłam go już tydzień temu w doz'ie, ale bawoły w aptece nie chcą mi sprzedać mojego zamówienia, bo brakuje jednej rzeczy, żeby zamówienie było pełne . Wkurzają mnie już strasznie, bo ile można czekać?

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2009-03-11 o 09:27
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 09:26   #3140
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
A i w końcu sprawiłam sobie szmpon Fitomedu "mydelnica lekarska" jeszcze go nie wypróbowałam ale widziałam też odżywki z tej seri i wyglądają bardzo ciekawie http://www.fitomed.pl/fito_odzywki.php
ten szampon wlasnie chce (kiedys) a i odzywki fajne, tylko gdzie ceny?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja polałam, choć teoretycznie same włosy chyba się powinno. Ale stwierdziłam, że skórze to na pewno nie zaszkodzi, a może spodoba jej się trochę kwaśne pH
może łupieżowi sie nie spodoba kwaśne PH
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:31   #3141
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
To też napisz jak już będziesz po,



Ja polałam, choć teoretycznie same włosy chyba się powinno. Ale stwierdziłam, że skórze to na pewno nie zaszkodzi, a może spodoba jej się trochę kwaśne pH



Ja zamówiłam go już tydzień temu w doz'ie, ale bawoły w aptece nie chcą mi sprzedać mojego zamówienia, bo brakuje jednej rzeczy, żeby zamówienie było pełne . Wkurzają mnie już strasznie, bo ile można czekać?
Jak bede po to sę pochwale
Mi pani magister ten szampon ściągneła z hurtownil.
A Ty bawoły zrównaj z zimią w końcu oni są dla Ciebie nie Ty dla nich !!!

Rozumiem, że zamówiłaś szampon, a co myślisz o odżywkach? używałaś którejś? albo po składzie co sądzisz?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ten szampon wlasnie chce (kiedys) a i odzywki fajne, tylko gdzie ceny?



może łupieżowi sie nie spodoba kwaśne PH
za szampon zapłaciłam 13 zł
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.

Edytowane przez doruś
Czas edycji: 2009-03-11 o 09:33
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:33   #3142
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Nie bójcie się octu Ja to sie nawet w nim kąpałam.
Cytat:
Ocet znany jest od starożytności – jako przyprawa, ale przede wszystkim jako środek konserwowania mięsa, ryb i jarzyn.
W starożytnych Chinach dzbanek na ocet był symbolem życia. Od tysiącleci ludzie używają octu do pielęgnacji ciała. Kwaśna kąpiel z dodatkiem 2-3 filiżanek octu jabłkowego oczyszcza i pielęgnuje zanieczyszczoną i tłustą skórę, działając jednocześnie pobudzająco (octowych kąpieli zażywała sama królowa Kleopatra).
Znakomita jest kąpiel octowo-cytrynowa o działaniu odświeżającym. Wystarczy zalać octem trzy drobno pokrojone cytryny i pozostawić na dwie godziny, po czym przecedzić do gorącej kąpieli.
Ocet działa zbawiennie również na włosy – płukanie ich w słabym roztworze octu jabłkowego pozwala dokładnie usunąć resztki piany i zapobiega przetłuszczaniu się. Stare domowe recepty mówią również o tym, że regularne dodawanie octu do ostatniego płukania włosów opóźnia ich siwienie.
Przyprawianie potraw octem pobudza przemianę materii dzięki zawartym w occie kwasom octowym. Mirosław Drewniak, szef kuchni promnickiej, wręcz odradza zastępowanie octu sokiem z cytryny, lansowanym w latach siedemdziesiątych.

Przewodnik po octach, przygotowany przy pomocy
Mirosława Drewniaka, szefa kuchni hotelowej w Promnicach
OCET BALSAMICZNY – pozyskuje się go z osadu, który zostaje na dnie beczki po fermentacji wina; bardzo długo leżakuje; gęsty, zawiesisty, bardzo zdrowy. Włosi i Francuzi piją go wprost z butelki (we Włoszech są nawet Targi Octu). Używany jest do przyprawiania sałat, do napojów, do marynowania mięsa.

OCET WINNY (biały i czerwony) jest efektem przedłużonej fermentacji wina. Można nim zakwaszać nawet modrą kapustę (unikajmy stosowania do tego octu spirytusowego).

OCET JABŁKOWY – można wyprodukować go nawet samemu. Wystarczy doprowadzić jabłka do stanu wina, a wino do octu poprzez stałą fermentację (każde wino tym sposobem przechodzi w ocet). Następnie zapasteryzować, żeby przerwać fermentację. Po otwarciu przechowywać w lodówce (nie tylko zresztą jabłkowy).

OCET SPIRYTUSOWY – używać tylko do marynat.

OCET SMAKOWY – tę grupę octów można przygotować samemu, dodając gałązki ziół (rozmaryn, bazylia, cząber, estragon)
lub paprykę chili, czosnek.
źródło: http://www.naszemiasto.pl/kuchnia/tresc/32578_360.html
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:37   #3143
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

no i jak byk OCET SPIRYTUSOWY – używać tylko do marynat.

mam nadzieję ze nie przesadze i nie bedzie efektów ubocznych
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:43   #3144
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
no i jak byk OCET SPIRYTUSOWY – używać tylko do marynat.

mam nadzieję ze nie przesadze i nie bedzie efektów ubocznych
Ja użyłam winnego i zakwasiłam swoją mądrą kapustę
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:55   #3145
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

a czy komus wiadomo czy olejki eteryczne mozna jakos uzywac na wlosy, bo do masazu w rozcienczonych ilosciach podobno mozna? Marzy mi sie taki olejek ktory pieknie pachnialby mi na wlosach rownoczesnie robiac cos pozytecznego poza ladnym zapachem i jeszcze jedno czy glorie dostane w aptece? robie podchodzy i ciagle zapominam zapytac. Co do octu to ja jakos sceptycznie nastawiona bylam.
Moja lista zakupow (jak tylko dorwe jakies pieniazki) wzbogacila sie o neril i o glorie... AHA! i chcialam zapytac czy ktoras z was farbuje wlosy henna? Bo ja planuje sie w to pobawic, wyczytalam, ze henna odzywczo dziala na wlosy etc etc... tylko czy to jest w 100% 'bezpieczne' i kolor na wlosach wychodzi taki jak powinien?

Edit:
Przepraszam watek o farbowani wlosow chna juz jest takze sobie poradze
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."

Edytowane przez DagmaraRose2000
Czas edycji: 2009-03-11 o 10:02
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:01   #3146
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
a czy komus wiadomo czy olejki eteryczne mozna jakos uzywac na wlosy, bo do masazu w rozcienczonych ilosciach podobno mozna? Marzy mi sie taki olejek ktory pieknie pachnialby mi na wlosach rownoczesnie robiac cos pozytecznego poza ladnym zapachem i jeszcze jedno czy glorie dostane w aptece? robie podchodzy i ciagle zapominam zapytac. Co do octu to ja jakos sceptycznie nastawiona bylam.
Moja lista zakupow (jak tylko dorwe jakies pieniazki) wzbogacila sie o neril i o glorie... AHA! i chcialam zapytac czy ktoras z was farbuje wlosy henna? Bo ja planuje sie w to pobawic, wyczytalam, ze henna odzywczo dziala na wlosy etc etc... tylko czy to jest w 100% 'bezpieczne' i kolor na wlosach wychodzi taki jak powinien?
Glori w aptece nie znadziesz tylko w małych sklepikach i Auchanie albo Realu...nie pamiętam dokładnie.
O farbowani Henną znjdziesz sporo informacji na wątku o Amli.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:07   #3147
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
no i jak byk OCET SPIRYTUSOWY – używać tylko do marynat.
Ja do płukania włosów {i skóry głowy} używam tylko spirytusowy.
Jabłkowy się nie sprawdził.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:08   #3148
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

No tak ale ze jest to watek o wszelkich odzywkach to musze zapytac... no bo ta cala henna podobno oblepia wlosy tzn ze wszelkie odzywki i oleje pojda na marne ??
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:13   #3149
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Ja do płukania włosów {i skóry głowy} używam tylko spirytusowy.
Jabłkowy się nie sprawdził.

no i mam dylemat czy użyc spirytusowego czy z cytryny zrobic płukanke
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:31   #3150
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
a czy komus wiadomo czy olejki eteryczne mozna jakos uzywac na wlosy, bo do masazu w rozcienczonych ilosciach podobno mozna? Marzy mi sie taki olejek ktory pieknie pachnialby mi na wlosach rownoczesnie robiac cos pozytecznego poza ladnym zapachem i jeszcze jedno czy glorie dostane w aptece? robie podchodzy i ciagle zapominam zapytac. poradze
olejki eteryczne owszem, można używać do włosów, ale przy odpowiednim rozcieńczeniu (z wodą, hydrolatem). Inaczej mogą wyrządzić więcej szkody, niz pożytku.
Cytat:
• Ogórecznik - zapobiega różnorakim chorobom skóry głowy.
• Drzewo cedrowe - wzmacnia włosy, doskonale przeciwdziała łupieżowi i zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Olejek cedrowy używany jest także w stanach spowodowanych stresem, który szkodzi zdrowiu i urodzie.
• Drzewo herbaciane - stymuluje krążenie krwi w skórze głowy. Działa silnie anty-zapalnie, antybakteryjnie, anty-wirusowo i przeciwgrzybicznie.
• Drzewo różane - używane w pielęgnacji oraz oczyszczania włosów i skóry
głowy.
• Drzewo sandałowe - zmniejsza depresję i nerwice. Pomaga przy przesuszonej
skórze.
• Geranium - zapobiega przetłuszczaniu się włosów i zwalcza stany zapalne.
• Jałowiec - stosowany w kuracji zapobiegającej wypadaniu włosów,
działa także detoksykująco.
• Jaśmin - działa antydepresyjnie, przeciwbólowo i antystresowo.
• Lawenda - stymuluje krążenie krwi i przyspiesza wzrost włosów.
• Neroli (gorzka pomarańcza) - doskonały środek nawilżający, zmniejsza także napięcie nerwowe.
• Palmarosa - reguluje wydzielanie gruczołów łojowych i doskonale przywraca równowagę zarówno w przypadku zbyt suchych, jak i przetłuszczających się włosów.
• Szałwia - pomocna w walce z łupieżem.
• Ylang ylang - stosowany w wielu schorzeniach skóry i włosów.
Na forum Biochemicznym bardzo popularne są oleje(nie olejki et.): Kokosowy i Monoi. Pięknie pachną i odżywiają włoski

Glorię można spotkać w Auchan, Hurtowni kosmetycznej.. w aptece nigdy nie widziałam. Ostatnio trzymając ją na głowie zagadałam sie przez telefon i wyszło, że trwało to 2 h... strasznie podrażniłam skórę głowy, więc nie polecam.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.