Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 17:57   #3361
mika456
Raczkowanie
 
Avatar mika456
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 192
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Też tak miałam jak byłam po raz pierwszy na stażu w Urzędzie. Na szczęście to były tylko 3 miesiące. Jedyna rada to starac sobie czas jakos ogranizowac. Jeśli wiesz już na czym mniej wiecej polega praca spróbuj iśc o krok do przodu i proponuj im pomoc w jakiś łatwych pracach. Daj im do zrozumienia, że mogą Ci zlecac bardziej ambitne zadania i byc może dopuszczą Cię do komputera. U mnie tak było. Również siedziałam jak kołek bez kompa i kobitki u mnie starały się jak mogły nawet kiedy nie było pracy. Pociesz się, że zawsze to jest 670 zł i lepiej sie tak przemęczy niz ich nie miec.
Tak lepsze te 670zl niz nic - wiadomo. Jednak to takie meczace gdy sie siedzi, gapi w okno, nie ma za bardzo nawet o czym pogadac bo wszyscy sie tam znaja od lat i rozmowy dotycza w wiekoszosci pracy i innych pracownikow, no i chociazby jeszcze fakt ze ci ludzie sa starsi ode mnie o 12-20 lat i wiecej , nie ma nikogo w moim wieku
Wiesz ja tam im caly czas mowie, ze chetnie pomoge, zrobie cos, tlumacze ze takie siedzenie to nie moj styl, zdecydowanie wole gdy cos sie dzieje itd, itd, jednak konczy sie wciaz tak samo - mowia, ze nie maja mi co dac, wyjsc tez nie moge i tak siedze caly dzien. Chodze, pytam innych czy moge w czyms pomoc, kazdy siedzi w patrzony w monitor komputera, w dokumenty i kreci nosem na moja chec pomocy.
__________________
"Mam tyle słów jest ich siła
Życzeń i pragnień jak w kolędzie
Gdzie się podziały kiedy byłaś
Czy się odnajdą gdy znów będziesz...?"

Edytowane przez mika456
Czas edycji: 2009-03-11 o 17:59
mika456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 19:50   #3362
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

oj ja cie rozumiem...tez sie tego boje jak bedzie u mnie na stazu w sądzie no szkoda ze nie masz nikogo młodego tam...hmmm...moze ktos dojdzie nowy tez tam na staz to byloby razniej Ci...ja to nie rozumiem niektorych ludzi.Gdybym ja pracowala gdzies i przyszłaby nowa stazystka, ja od razu bym z nia pogadała i pokazała jej wszystko..Przeciez to normalne, fajnie poznac kogos nowego i wogole...A jednak nie wszyscy tak mysla...
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 20:14   #3363
mika456
Raczkowanie
 
Avatar mika456
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 192
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
oj ja cie rozumiem...tez sie tego boje jak bedzie u mnie na stazu w sądzie no szkoda ze nie masz nikogo młodego tam...hmmm...moze ktos dojdzie nowy tez tam na staz to byloby razniej Ci...ja to nie rozumiem niektorych ludzi.Gdybym ja pracowala gdzies i przyszłaby nowa stazystka, ja od razu bym z nia pogadała i pokazała jej wszystko..Przeciez to normalne, fajnie poznac kogos nowego i wogole...A jednak nie wszyscy tak mysla...
Wolalabym zdecydowanie codziennie zasuwac, miec duzo do zrobienia, ale czuc sie potrzebna, ze rzeczywiscie cos robie, pomagam, a tak to wiadomo jak jest - piate kolo u wozu.
Wiesz Ci ludzie to sa nawet mili,weseli, nie o to chodzi, ale jak sie juz zajda to trajkocza jak nakreceni, a to o pracy, a to innych wspolpracownikach, a sila rzeczy ja nic o tych ludziach nie wiem, poza tym tez nie chce sie wlaczac w te kwestie bo niestety lubia siac rozne ploty i inne takie, asekuracyjnie nie mieszam sie w to, bo problemy nie sa mi potrzebne.
Troche inaczej wyobrazalam sobie ten staz, nie snulam wizji o super ambitnych zadaniach bo wiadomo to tylko staz, no ale mam wrazenie ze marnuje czas po prostu.
__________________
"Mam tyle słów jest ich siła
Życzeń i pragnień jak w kolędzie
Gdzie się podziały kiedy byłaś
Czy się odnajdą gdy znów będziesz...?"
mika456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 20:47   #3364
bm1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Jak ja to doskonale rozumiemTeż siedzę 8godzin i już depresji wnet dostanę z tego nicnierobienia!!!To koszmar!A staż mam w urzędzie
bm1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 21:11   #3365
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Z tego co czytam to macie staze w urzedzie lub w sadzie, czyli to sa takie wieksze "firmy", a czy w jakiejs malej tez jest szansa na staz? Np w jakims biurze podrozy? Czy jesli maja jedno biuro w calym miescie to na bank nie beda nikogo potzrebowac?
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 22:52   #3366
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Hm no ja myślę ze wszędzie potrzebują kogoś do pomocy. Musiałabyś się przejść i popytać. w sumie wiesz, oni nic nie tracą na tym: PUP nas wypłaca.. Ja myślę żeby pochodzić i popytać na Twoim miejscu
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 09:02   #3367
ziajka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

czesc
ja jestem na stazu od 7 pazdziernika 2008 roku
staaz odbywam w szkole w dziale ksiegowosci i kadr ukonczylam studia licencjackie nie jest tak zle , malo pracy wiec czasami sie nudze a pozatym jako jedna z wiele z stazystow mam komputer z dostepem do internetu wiec moge milo spedzac czas
i jest jedna zaleta tego stazu bo pracuje tylko 6 godzin dziennie
staz jest dla mnie glupim pomyslem bo niby ma przygotowac do pracy, a my umiemy tylko kserowac i chodzic do urzedu
narazie czekam na decyzje o przedluzenie stazu
czytajac wasze posty mysle ze inni maja gorzej
pozdrwiam wszystkie stazystki
ziajka18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 09:13   #3368
klaudiaaa86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 043
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

nie jestem z olsztyna...

co do stazu to gdybym miala 2 szanse wybralabym co innego... mialam do wyboru Starostwo albo Policje i zaluje ze nie poszlam do pieskow tam mozeby sie cos dzialo, tak naprawde ten staz to jedna wielka sciema i tak jak ktoras napisala robi sie to co nie nalezy do obowiazkow tj mycie garow szefowej i pracownikow, gonienie po miescie i zalatwianie ich prywatnych spraw, sprzatanie biura itp...jak sprzataczka po malu.... ja tak na serio tam sie nie wiele nauczylam, nudy nudy nudy....
__________________
" If You find The Right Person Never let her go away"


http://www.suwaczek.pl/cache/fd6c8075da.png

Kocham Mojego Misia
23.09.2009r - Alanek
03.12.2009r. - Together forever
klaudiaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 10:26   #3369
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ja mam jednak chyba trochę inne doświadczenia ze stażem. Byłam dopiero 3 miesiące na stażu, (skończyłam w styczniu, wtedy UP nie miał kasy i czekam dalej na przedłużenie). Był to staż, który sama sobie wybrałam i załatwiłam. Generalnie robiłam to co pracownik zatrudniony na takim stanowisku, poza zadaniami, które dla mnie na początek byłyby za trudne. Byłam tez jako stażystka wyłączana z niektórych dyskusji pracowników, które dotyczyły bieżących spraw "wyższej" wagi (?), co czasem było średnio miłe, bo potem szefowa wymagała od nas czegoś o czym nie miałyśmy jako stażystki pojęcia. Poza tym byłyśmy ganiane do xero, noszenia papierków i dokumentacji do innych działów instytucji, więc musiałyśmy robić więcej niż pracownik na takim stanowisku. Ogólnie specyfikę pracy danego stanowiska poznałam, robiłam dużo rzeczy potrzebnych mi w wykonywaniu mojego zawodu. To na co narzekałam to ciągłe ganianie nas gdzieś i chaos wprowadzany prez szefową. Ale mimo wszystko dużo z tego stażu wyniosłam.
Teraz czekam na wiadomość kiedy zcznę znowu staż w tej samej instytucji. Chciałabym jednak zmienić jej dział, poznać ciut inną pracę, choć w tym samym zawodzie, ale zobaczymy jak to się potoczy.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 12:37   #3370
lnatalial
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 97
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

No i jestem po rozmowie w sprawie stażu jako sekretarka. Nie bylo dziwnych pytań,powiedzieli ze sie nadaje na to miejsce i bylam swietna i mam byc dobrej mysli. W poniedzialek przyszlo bede znala odpowiedz. Tylko jestem glupia bo nawet sie nie zapytalam ile ten staz trwa. Ile mniej wiecej trwaja/? poł roku ?
lnatalial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 14:44   #3371
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lnatalial Pokaż wiadomość
No i jestem po rozmowie w sprawie stażu jako sekretarka. Nie bylo dziwnych pytań,powiedzieli ze sie nadaje na to miejsce i bylam swietna i mam byc dobrej mysli. W poniedzialek przyszlo bede znala odpowiedz. Tylko jestem glupia bo nawet sie nie zapytalam ile ten staz trwa. Ile mniej wiecej trwaja/? poł roku ?
staż trwa tyle na ile UP ma fundusze. moja instytucja pisała wnioski na stażystów na pół roku a i tak wszystkie dostałyśmy wtedy tylko na 3 m-ce o czym dowiedziałam się dopiero odbierając skierowanie na staż po zrobieniu badań.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 14:56   #3372
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam, mam jutro spotkanie w sprawie stażu.

I mam takie pytanko, wiem, że za staz dostaje się 670 zł miesięcznie, ale słyszałam, ze można też pisac pismo do PUP o zwrot kosztów dojazdu, czy to prawda?

Może ten wątek był już poruszany, ale przyzyanje się bez bicia ponad 100 stron nie chce mi się czytać

Z góry dzięki za info
__________________
... stop crying now here comes the sun ...
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 15:41   #3373
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Tak to prawda. Ja dostalam w PUPie gotowy wniosek z prosba o zwroty kosztow dojazdu

Dziewczyny slyszalyscie cos o obnizkach stazowego? Bo u mnie w urzedzie sprzeczne informacje, mojemu Tztowi powiedzili,ze teraz jest 125% zasilku a bylo 140% w zwiazku z tym teraz na reke mamy 585zl a mojej kolezance,ze jedynie obnizyli o 20zl z 670zl do 650zl wiecie cos o tym?
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 15:43   #3374
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Tak to prawda. Ja dostalam w PUPie gotowy wniosek z prosba o zwroty kosztow dojazdu

Dziewczyny slyszalyscie cos o obnizkach stazowego? Bo u mnie w urzedzie sprzeczne informacje, mojemu Tztowi powiedzili,ze teraz jest 125% zasilku a bylo 140% w zwiazku z tym teraz na reke mamy 585zl a mojej kolezance,ze jedynie obnizyli o 20zl z 670zl do 650zl wiecie cos o tym?

no chyba zart ja nic nie wiem...
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 15:50   #3375
merciless
Raczkowanie
 
Avatar merciless
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 125
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Jeżeli przerywam staż bez ponoszenia żadnych kosztów za badania, kar itp., bo dostałam pracę, to czy ma w tym znaczenie fakt, że od przerwania stażu, do podpisania umowy o pracę minie np. 1-3 dni ?
Staż kończę 15.03, a umowę o pracę mogę mieć podpisaną ok. 16.03 - 18.03.
__________________
Nowy początek !
merciless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 15:51   #3376
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

a jak się przepracuje maxymalnie te 12 miesięcy to potem już nie mogę iść na żaden inny staż czy to jets tak że muszę ileś czasu odczekać żeby iść na kolejny?? bo w urzędzie jakoś mnie zbywają....
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 16:01   #3377
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
no chyba zart ja nic nie wiem...
No ja poszlam na staz od lutego i caly czas mowili,ze 670zl teraz mam dwie sprzeczne informacje,takze musze czekac do 18 marca (wyplata) i wtedy zobaczymy ile dostane za pelen przepracowany miesiac
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 16:08   #3378
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Tak to prawda. Ja dostalam w PUPie gotowy wniosek z prosba o zwroty kosztow dojazdu

Dziewczyny slyszalyscie cos o obnizkach stazowego? Bo u mnie w urzedzie sprzeczne informacje, mojemu Tztowi powiedzili,ze teraz jest 125% zasilku a bylo 140% w zwiazku z tym teraz na reke mamy 585zl a mojej kolezance,ze jedynie obnizyli o 20zl z 670zl do 650zl wiecie cos o tym?
Nie to nie jest prawda. W lutym weszła nowa ustawa o promocji zatrudnienia, która mimo, że trochę zakręcona i jasno nie mówi ile powinno wynosic stażowe to mimo wszytsko kwota ta nie uległa zmianie. Jest tyle ile było.

Cytat:
Napisane przez Martynika
a jak się przepracuje maxymalnie te 12 miesięcy to potem już nie mogę iść na żaden inny staż czy to jets tak że muszę ileś czasu odczekać żeby iść na kolejny?? bo w urzędzie jakoś mnie zbywają....
Staż dla osób do 25 roku zycia trwa max. 12 m-cy. W myśl nowej ustawy na staż mogą iśc również osoby do 27 roku życia w trudnej sytuacji życiowej ( warunki te określa w/w ustawa ). Możesz również zapytac o przygotownie zawodowe dorosłych (od lutego nazywanej stażem dla dorosłych). Jego warunki równiez reguluje w/w ustawa. Możesz również odbyc prace interwencyjne. Jest to rodzaj zatrudnienia, którego pensje w 60% średniego wynagordzenia pokrywa PUP. Podobnie do stażu z tym, że pracodawca zatrudnia Cię, a PUP dofinansowuje Twoją pensję - na to również mogą ubiegac się osoby w szczególnej sytuacji życiowej. W tym wypadku kryteria to:
- osoba do 25 roku życia
- osoba długotrwale bezrobotna ( zarejestrowana dłużej niż rok w PUPie)
- matka po urlopie macieżyńskim powracająca do pracy.
Praca interwencyjna, pomimo dziwacznej nazwy nie ma nic wspólnego z np. robotami publicznymi. Nazywa się tak dlatego, że to urząd pracy interweniuje przy Twoim zatrudnieniu.
Jak masz jeszcze ptania to pisz, pracuje w PUPie, co prawda w innym dziale, ale mam te sprawy na bierząco.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2009-03-12 o 16:17
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 16:13   #3379
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

zaczelam staz 1 marca. pieniadze wyplacaja 15go kazdego miesiaca ale zeby je dostac musze miesiac przepracowac. czyli wychodzi na to ze pierwsza wyplate dostane dopiero 15 kwietnia!? eh a jak to u was bylo na stazach?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 16:13   #3380
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Nie to nie jest prawda. W lutym weszła nowa ustawa o promocji zatrudnienia, która mimo, że trochę zakręcona i jasno nie mówi ile powinno wynosic stażowe to mimo wszytsko kwota ta nie uległa zmianie. Jest tyle ile było.
Zgadza się Kwota 670zł netto nie uległa zmianie (140% zasiłku). Zresztą chyba nie można obniżać jakichkolwiek stypendiów i minimalnych wynagrodzeń, zazwyczaj albo stoją w miejscu albo wzrastają.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 16:20   #3381
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
zaczelam staz 1 marca. pieniadze wyplacaja 15go kazdego miesiaca ale zeby je dostac musze miesiac przepracowac. czyli wychodzi na to ze pierwsza wyplate dostane dopiero 15 kwietnia!? eh a jak to u was bylo na stazach?
Tak jest. Stażowe jest płacone na zasadzie wypłat z opóźnieniem. To również reguluje ustawa. Jednak w niektórych urzędach stażowe może by wypłacane wcześniej, jednak nie później niż do 15ego każdego miesiąca. Zależy jak dużo jest staży i jak szybko zostaną sprawdzone i wydrukowane listy wypłat.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 16:22   #3382
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
zaczelam staz 1 marca. pieniadze wyplacaja 15go kazdego miesiaca ale zeby je dostac musze miesiac przepracowac. czyli wychodzi na to ze pierwsza wyplate dostane dopiero 15 kwietnia!? eh a jak to u was bylo na stazach?
Tak, ja swoją pierwszą wypłatę dostałam 16, zazwyczaj płacą jakoś w połowie miesiąca, muszą pozbierać listy obecności i przygotować przelewy i wypłaty.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 17:07   #3383
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Możesz również zapytac o przygotownie zawodowe dorosłych (od lutego nazywanej stażem dla dorosłych).
Przygotowanie zawodowe dla dorosłych wg Ciebie od lutego nazywa się stażem dla dorosłych? Jesteś w błędzie. Staż dla pozostałych kategorii osób-za wyjątkiem do 25 roku życia i tych do 27 roku życia po studiach wyższych-jest po prostu stażem i trwa tylko 6 mc, i to jest ta różnica.
Więc staż to staż.
Zaś przygotowanie zawodowego dorosłych to inna bajka i nie figuruje w ustawie pod pojęciem stażu.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:03   #3384
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

magdziaS
dzięki, o tym mnie nikt nie poinformował. Bo u mnie to ogólnie jest trochę głupia sytuacja bo za dwa tyg okaże się czy pracodawca ogłosi bankructwo czy nie. jeśli ogłosi to mój staż będzie trwał 9 miesięcy i kilka dni. i nie wiem jak to wtedy będzie czy w tej sytuacji zakwalifikuję się na kolejny staż czy nie, bo znalazłam sobie już miejsce w którym mogliby mnie na ten staż przyjąć (jeśli oczywiście to będzie możliwe). jeśli nie to mogę spytać w tym biurze i w urzędzie o te prace interwencyjne
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:20   #3385
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martynika Pokaż wiadomość
za dwa tyg okaże się czy pracodawca ogłosi bankructwo czy nie. jeśli ogłosi to mój staż będzie trwał 9 miesięcy i kilka dni. i nie wiem jak to wtedy będzie czy w tej sytuacji zakwalifikuję się na kolejny staż czy nie
A dlaczego by nie?
Nie z Twojej winy przecież staż będzie przerwany. W mojej opinii możliwa jest kontynuacja.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:46   #3386
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Tak jest. Stażowe jest płacone na zasadzie wypłat z opóźnieniem. To również reguluje ustawa. Jednak w niektórych urzędach stażowe może by wypłacane wcześniej, jednak nie później niż do 15ego każdego miesiąca. Zależy jak dużo jest staży i jak szybko zostaną sprawdzone i wydrukowane listy wypłat.
U nas wyplacaja miedzy 18 a 22.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:49   #3387
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja też tak myślę ale w urzędzie kobieta powiedziała że to raczej niemożliwe i ja tego jakoś nie rozumię bo przecież to nie ja zrezygnuję ze stażu....
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:56   #3388
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martynika Pokaż wiadomość
ja też tak myślę ale w urzędzie kobieta powiedziała że to raczej niemożliwe i ja tego jakoś nie rozumię bo przecież to nie ja zrezygnuję ze stażu....
Ta kobieta powinna się wobec tego powołać na przepisy mówiące o tym ,że to niemożliwe i żądaj tego jesli będzie przy tym obstawała.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 19:20   #3389
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

i tak też zrobię... Bo moim zdaniem to było tak powiedziane żeby mnie zbyć...
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 10:51   #3390
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Przygotowanie zawodowe dla dorosłych wg Ciebie od lutego nazywa się stażem dla dorosłych? Jesteś w błędzie. Staż dla pozostałych kategorii osób-za wyjątkiem do 25 roku życia i tych do 27 roku życia po studiach wyższych-jest po prostu stażem i trwa tylko 6 mc, i to jest ta różnica.
Więc staż to staż.
Zaś przygotowanie zawodowego dorosłych to inna bajka i nie figuruje w ustawie pod pojęciem stażu.
Masz rację. Przejęzyczyłam się. Przygotowanie zawodowe dla osób dorosłych nadal jest. Chodziło mi o staż dla osób do 27 lat, jest to staż dla starszych.

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
U nas wyplacaja miedzy 18 a 22.
Widac każdy urząd sam determinuje datę.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.