Niemcy :) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-30, 12:43   #3421
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dzien Dobry,
znalazlam te strone pare tygodni temu, kiedy szukalam opinii nt pewnego podkladu, ale dopiero wczoraj odkrylam jej wszystkie mozliwosci! (pewnie tez nie wszystkie, niektore rzeczy przychodza u mnie z opoznieniem ). Jak ja moglam bez tego portalu zyc??? Jestem zachwycona! Melduje sie z Monachium, mam nadzieje, ze mozna sie jeszcze do Was przylaczyc?
Duzo slonca na dzis mimo pogody

Witaj
Pewnie,ze mozna sie przylaczyc-pisz jak najczesciej!

U mnie duzo slonca,a na termometrze 12°C W koncu wiosna
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 16:06   #3422
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dzien Dobry,
znalazlam te strone pare tygodni temu, kiedy szukalam opinii nt pewnego podkladu, ale dopiero wczoraj odkrylam jej wszystkie mozliwosci! (pewnie tez nie wszystkie, niektore rzeczy przychodza u mnie z opoznieniem ). Jak ja moglam bez tego portalu zyc??? Jestem zachwycona! Melduje sie z Monachium, mam nadzieje, ze mozna sie jeszcze do Was przylaczyc?
Duzo slonca na dzis mimo pogody
Mozna mozna. Gdzie dokladnie mieszkamsz w München? Moze gdzie kolor Bierger str.? Pytam bo tam mieszka moja szwagierka i tak sie zastanawiam czy moze sie znacie hihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 16:34   #3423
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mozna mozna. Gdzie dokladnie mieszkamsz w München? Moze gdzie kolor Bierger str.? Pytam bo tam mieszka moja szwagierka i tak sie zastanawiam czy moze sie znacie hihihi
Nie MOnika, prawdopodobnie sie nie znamy, mieszkam tu piaty miesiac, na Giesing.
pozdrawiam cieplo,
Asia
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 22:12   #3424
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dzien Dobry,
znalazlam te strone pare tygodni temu, kiedy szukalam opinii nt pewnego podkladu, ale dopiero wczoraj odkrylam jej wszystkie mozliwosci! (pewnie tez nie wszystkie, niektore rzeczy przychodza u mnie z opoznieniem ). Jak ja moglam bez tego portalu zyc??? Jestem zachwycona! Melduje sie z Monachium, mam nadzieje, ze mozna sie jeszcze do Was przylaczyc?
Duzo slonca na dzis mimo pogody
witam kolejna bawarke
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 10:52   #3425
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy :)

Haha, chetnie zobaczylabym Majke z butelka

Drogie wizazanki, czy ktoras sie orientuje, czy w razie reklamacji na ebayu moze byc tak, ze placi sie dwukrotnie koszty przesylki? Raz - przesylke do ciebie, i drugi raz - przesylke zwrotna do sprzedawcy? Bo mysle, ze to juz przegiecie, raz moge zaplacic, ale dwa razy nie, i to przy wadliwym towarze?! Stracilam 9 Euro za nic.......
Blagam o informacje!
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 14:23   #3426
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Haha, chetnie zobaczylabym Majke z butelka

Drogie wizazanki, czy ktoras sie orientuje, czy w razie reklamacji na ebayu moze byc tak, ze placi sie dwukrotnie koszty przesylki? Raz - przesylke do ciebie, i drugi raz - przesylke zwrotna do sprzedawcy? Bo mysle, ze to juz przegiecie, raz moge zaplacic, ale dwa razy nie, i to przy wadliwym towarze?! Stracilam 9 Euro za nic.......
Blagam o informacje!
jak to chodzi o reklamacje to powinno byc na koszt sprzedawcy

ja prawdopodobnie stracilam 30 euro ... bo mimo tego, ze udowodnilam sprzedawcy, ze pieniadze zoastaly pobrane z mojego konta... raz mi napisalm, ze mu przykro ale piedziedzy nie ma i wiecej sie nie odezwal ... ehhhh...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 21:31   #3427
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
witam kolejna bawarke
nie mylic z browarka...chociaz czemu nie ;-)
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 07:48   #3428
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy :)

Desti Dziekuje za odpowiedz! I przykro mi z powodu Twoich 30 Euro.... Probowalas juz straszyc sprzedawce negatywem? Albo zadzwonic? Ja w ogole nie dostalam zadnych pieniedzy z powrotem dopoki nie zadzwonilam , na maile nie bylo zadnej reakcji, wiec moze zadzwon. Co to za sprzedawca?
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 10:19   #3429
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Sylwek,mi tez sie wydaje,ze sprzedawca powinien zwrocic Ci koszty przesylki...
No ale co mozesz teraz zrobic-albo meczyc go telefonami,moze zglos to tez do ebay...

Desti,ale Ci sie sprzedawca trafil Teraz w ogole nie reaguje na Twoje maile? Chamstwo normalnie!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 11:02   #3430
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Niemcy :)

Ze wzgledu na nieuczciwych sprzedawcow zawsze place PayPalem, dzieki temu jesli zglosi sie spor do Ebaya jest pewnosc, ze jesli sprzedawca kreci, dostanie sie z PayPala pieniadze z powrotem, czy sprzedawca tego chce, czy nie, a zwrot pieniedzy zaplaconych przelewem zalezy od jedynie od dobrej woli sprzedawcy.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 11:12   #3431
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Niestety nie wszyscy sprzedawcy oferuja platnosc przez PayPal...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 13:56   #3432
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy :)

Ja placilam PayPalem, i niestety i tak stracilam na tym te 9 Euro - bo sprzedawca wprawdzie zwrocil mi forse, ale bez dwukrotnych kosztow przesylki, poza tym powiedzial mi, ze jedyna mozliwoscia oddania mi pieniedzy jest wyslanie mi ich na moje konto paypal, na czym znowu stracilam ponad 1 E oplaty za paypal... I tak sie nazbieralo... ale przynajmniej za towar mi oddali
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 13:58   #3433
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Niemcy :)

Wiem, ale kupujac zwracam uwage na to, zeby akceptowali PayPal, dla wlasnego bezpieczenstwa.
Co prawda ja problemow nie mialam, ale moj znajomy tak. Kupil telefon za 400€, zaplacil przelewem, telefon okazal sie nie dzialac, sprzedajacy stwierdzil, ze jesli znajomy odesle telefon, to dostanie zwrot kasy. Znajomy telefon odeslal i nie zobaczyl ani kasy, ani telefonu, a Ebay jedyne co mogl zrobic, to zablokowac konto sprzedawcy. Gdyby ten znajomy chcial dochodzic swoich praw, musialby to zrobic na drodze sadowej. Gdyby zaplacil PayPalem, to dostalby zwrot pieniedzy, bez ciagania kogokolwiek po sadach.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 14:34   #3434
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Bardzo naiwnie postapil Twoj znajomy,skoro raz zostal oszukany,to powinien byc bardziej ostrozny...

Sylwek,a Ty zglaszalas konflikt na PayPal czy dogadywalas sie ze sprzedawca poza PP?
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 14:45   #3435
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Niemcy :)

Nooo, naiwny to on jest
Jak mawiaja, chytry dwa razy traci, a on jest zywym dowodem na to, ze to powiedzenie jest sluszne.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 19:40   #3436
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Desti Dziekuje za odpowiedz! I przykro mi z powodu Twoich 30 Euro.... Probowalas juz straszyc sprzedawce negatywem? Albo zadzwonic? Ja w ogole nie dostalam zadnych pieniedzy z powrotem dopoki nie zadzwonilam , na maile nie bylo zadnej reakcji, wiec moze zadzwon. Co to za sprzedawca?
Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Desti,ale Ci sie sprzedawca trafil Teraz w ogole nie reaguje na Twoje maile? Chamstwo normalnie!
normalnie szlag mnie trafi ... poniewaz zglosilam sprawe ebayowi i sprzedawca zostal poniekad zmuszony do odpisania... i co napisal... ze do dzis nie dostal pieniedzy ... naprawde mam ochote na pare niecezuralnych slow, ktore na wizazu nie przejda... aaaAAAAAA !!!

nic pozatym... no przeciez te pieniadze nie wyparowaly i skoro u mnie powiedzieli, ze wszystko jest ok i pieniadze poszly (co zreszta udowodnilam)... to znaczy, ze sprzedawca powinien sie dowiedziec porzadnie u siebie... wiec jutro pojdzie zgloszenie do ebayowego Sicherheitsdienst z ostatnia informacja dla sprzedawcy, ze dostaje negatywa i chyba nie wiezy w to, ze jeszcze raz przeleje pieniadze i ze w takim przypadku moge zgloscic sprawe na policji jako oszustwo. Tym bardziej, ze to ja do jasnej cholery jestem w plecy bo on dalej ma produkt...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 09:17   #3437
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Z takimi to trzeba ostro,ja juz dawno poslalabym negatywa ale mysle,ze na slowo policja,nagle wszystko sie wyjasni
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 09:25   #3438
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Niemcy :)

Slowo "policja", albo informacja, ze przekazujesz sprawe do swojego adwokata. czesto pomaga

Edit: Spokojnie mozesz dac negatywa, on ci negatywa nie da, bo nie mozna dawac negatywa kupujacemu.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 16:32   #3439
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Z takimi to trzeba ostro,ja juz dawno poslalabym negatywa ale mysle,ze na slowo policja,nagle wszystko sie wyjasni
Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Slowo "policja", albo informacja, ze przekazujesz sprawe do swojego adwokata. czesto pomaga

Edit: Spokojnie mozesz dac negatywa, on ci negatywa nie da, bo nie mozna dawac negatywa kupujacemu.
dlatego wlasnie zabieram sie do dziela ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 08:56   #3440
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Niemcy :)

Eh, ebay to jak kolo fortuny, raz sie zyskuje, a raz traci, ale wiem co znaczy tracic nerwy przez felerny lub wcale nie uzyskany towar.
Ale i sa naiwni sprzedawcy, pamietam jak babka sprzedala DOM za chyba 1€ bo cos zle poklikala i nawet w sadzie przegrala, bo wg. prawa na ebayu wszystko sie rozstrzyglo poprawnie.
Do dziela Desti!
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."





Edytowane przez mloda71
Czas edycji: 2009-04-03 o 08:58
mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 09:09   #3441
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Niemcy :)

Jak dotad nikt mnie nie oszukal na Ebayu, moze to dlatego, ze trzymam sie kilku zasad.
Jesli kupuje przez "Sofort Kaufen" zwracam uwage nie tylko na cene, ale rowniez Bewertungi. Czasem ktos ma kilkadziesiat tysiecy ocen, srednio 99,5%, a po sprawdzeniu jego statystyki okazuje sie, ze ma po kilka negatywow i neutrali w miesiacu. Dlatego nawet jesli taniej kupilabym u kogos kto nie ma 100%, wole zaplacic wiecej, ale kupic u kogos pewego.
Rzeczy drogie, jak telefony, sprzet elektroniczny staram sie kupowac szukajac w odleglosci 50km od miasta, w ktorym mieszkam i umawiam sie na odbior osobisty. Wtedy mam mozliwosc na miejscu sprawdzic, czy dana rzecz dziala. Jesli ktos na odbior sie nie zgadza - rezygnuje, uczciwy sprzedaqca nie ma powodu bac sie kontaktu z kupujacym.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 09:25   #3442
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Ja w sumie tez nie mialam wiekszych problemow,tylko dwa razy zglaszalam konflikt do PP,ale sprzedawcy szybko sie poprawili
Vesuvio,robie podobnie jak Ty,dokladam czasami pare € i kupuje u sprzedawcow,gdzie Bewertungi sa ok ale jakby nie bylo nigdy pewnosci 100% sie nie ma,trzeba liczyc na uczciwosc sprzedajacych
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:38   #3443
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

wszystko fajnie tylko, ze sprzedawca ma same pozytywy czyli 100%
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 09:37   #3444
Betinka poz
Przyczajenie
 
Avatar Betinka poz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Dortmund
Wiadomości: 2
GG do Betinka poz Wyślij wiadomość przez Yahoo do Betinka poz
Dot.: Niemcy :)

Witam
Mieszkam od jakiegos czasu w Niemczech od sierpnia w Dortmundzie . Zaczelam szukac prac i zaczely sie problemy Mozecie mi napisac jak sobie poradzilyscie z tym na poczatku ? Ja mam w tej chwili pozwolenie na prace i po swietach podpisuje umowe o prace w salonie kosmetycznym . Niestety dostalam pozwolenie tylko na 70 h i moge zarobic do 400e . Wiec mam problemy z ubezpieczeniem ktore jest obowiazkowe... Wynosi okolo 200e najtansze panstwowe 141e ktore musze splacic od 08.08.09 Jak poradzilyscie sobie na poczatku tu ??

Pozdrawiam Betinka
__________________
Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby INTERESUJĄCA...

Betinka poz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 10:53   #3445
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Hej Betinka ... ja bylam na poczatku ubezpieczona razem z mezem... tzn. doczepili mnie pod jego ubezpieczenie ... teraz juz place sama...

niestety na 400 euro gdzie musisz sama placic stawki sa wyzsze ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 13:46   #3446
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Hej Dziewczyny, u Was tez lato? Własnie siedzę z kawą na tarasie (który wczesniej wysprzątałam ) i się dogrzewam na słoneczku
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:15   #3447
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Niemcy :)

u mnie cieplo, ale brak slonka ;( Za to wczoraj bylo prawdziwe lato...chyba 23 stopnie :P Cuuuudnieee
moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 21:49   #3448
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Luba u mnie tak jak u Ciebie tez pieknie ... i mam nadzieje, ze tak zostanie bo mam dwa tygodnie wolnego
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 07:52   #3449
Betinka poz
Przyczajenie
 
Avatar Betinka poz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Dortmund
Wiadomości: 2
GG do Betinka poz Wyślij wiadomość przez Yahoo do Betinka poz
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Hej Betinka ... ja bylam na poczatku ubezpieczona razem z mezem... tzn. doczepili mnie pod jego ubezpieczenie ... teraz juz place sama...

niestety na 400 euro gdzie musisz sama placic stawki sa wyzsze ...

Dzieki za odp. Ja nie mam meza jestem tu sama wiec to raczej nie wchodzi w gre musze cos innego wymyslic
Pozdrawiam
__________________
Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby INTERESUJĄCA...

Betinka poz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 08:14   #3450
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Niemcy :)

Dziewczynki co tu taka cisza? Kto jedzie na swieta do Polski? A kto zostaje w DE? Ja prawdopodobnie bede jutro jechac po pracy... sama... moj TZ niestety chyba musi pracowac, a ja musze jechac bo duzo spraw do zalatwienia ehhh swieta, swieta....
moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.