ile kosztuje aborcja? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 19:22   #61
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ta dozwolona jest bezpłatna, to chyba oczywiste? jak również oczywiste wydaje się, że nie o tę dozwoloną chodziło autorce wątku...
Ta dozwolona tez czasem musi byc platna, robiona prywatnie, bo czasem szpitale odmawiaja nawet tej dozwolonej prawnie aborcji...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


Plod to oddzielny ogranizm, a nie czesc ciala kobiety, co to w ogole za herezje wypisujecie


Jest wyraznie stwierdzone, ze zarodek/plod to oddzielny ogranizm.

Zaleznosc to zaden argument. Noworodek i male dziecko jest calkowicie zalezne od rodzicow, no i?
Niech bedzie i odzielny, ale calkowicie zalezny od niej. Bez niej on nie istnieje.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:23   #62
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Jezu, jak zwykle dyskusja na 28495 stron, bo przecież świat by się zawalił jakby się odpisało ILE kosztuje aborcja, ale nieee, trzeba przy okazji napisać jaki to grzech i straszna zbrodnia.

Po 1. o stronie etycznej aborcji jest osobny wątek, po 2. co - nawet zapytać nie wolno? czemu niektórzy węszą wszędzie podstęp, bez przesady, to że padło takie pytanie nie znaczy, że autorka leci jutro z samego rana do lekarza na zabieg

jeżeli ktoś chce aborcji - to czy to się wszystkim świętym podoba czy nie, i tak pójdzie i ją zrobi, a wy sobie możecie pisać dłuuuugie wywody na temat czy to po Bożemu czy nie.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:21   #63
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co Ty za bzdury wypisujesz w ogole, przeciez aborcja w przypadku ciazy po gwalcie jest dozwolona. Najpierw radosna tworczosc o tym jak Polska jest zacofana, a pozniej podanie przykladu gdy aborcja jest dozwolona. To nawet smieszne nie jest.
A widzisz, więc dlaczego uogólniasz? Chcesz wrzucić wszystkich do jednego wora, a tak nie można.
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:22   #64
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Może by stworzyć oddzielne podforum "aborcja"?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:53   #65
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: ile kosztuje aborcja?

No cóż widze,że towarzystwo jak zwykle robi wielkie zamieszanie podczas kiedy chodziło tylko o cene. Ja jestem tylko człowiekiem, i jak kazdy jestem ciekawa pewnych spraw! Czy to takie trudne do zrozumienia? Pytanie i uzyskiwanie odpowiedzi jest zabronione? Chyba jednak nie prawda? Tak sie tutaj niektórzy mądrzą, a nie potrafią czytać ze zrozumieniem? gratuluje...ale co tam, fajnie jest się pośmiac
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To slabo widzisz.

Alez ja pisze jak najbardziej na temat.



To zupelnie nie Twoja sprawa i nie od Ciebie zalezy co bede pisac a co nie.



- inny komentarz moim skromnym nie pasuje do tego fragmentu.



Juz Tobie pisalem - nic Tobie do tego gdzie, co i jak pisze



A co Ty chcesz, to mnie akurat srednio obchodzi.



Taa, jak zwykle, opinia nie po mysli autorki i takie teksty



Czyli aborcja powinna byc zakazana. Ze swoim cialem sobie rob co Ci sie zywnie podoba, chodzi o cialo Twoje a nie plodu.
Widze,ze jakis gruby mur oddziela Twój mózg od reszty ciała bo jak widać nie do końca kontaktujesz... zastanów sie co piszesz. pierwszy mnie skomentowałes bo jak zwykle Ci sie nie podoba,ze zadałam pytanie, i oczywiscie uwazasz ,ze ja nie moge pytac o co chce,ale ty za to mozesz pisac co chcesz? ktos tu chyba ma problemy ze soba... moze wystarczy rozmowa z psychologiem bo chyba wyżywasz sie na innych.. wtrącasz sie nie tam gdzie trzeba.. jakbym chciala zeby ktos wyrażał swoją pogarde dla reszty forumowiczek to bym nadała taki tytuł temu wątkowi...

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
Po pierwsze moje oburzenie nie jest swiete. Dlaczego kogos ineteresuje cos co jest nielegalne!Czego i tak wykonac nie moze.
Najpierw teoria, pozniej praktyka , i nastepnie podawanie sobie nawzajem adresow , telefonow , nazwisk lekarzy na forach internetowych ... paranoja...
ja tylko jak juz pisalam wyzej chciałam sie tylko dowiedziec. wszyscy zadaja sobie jakies pytania jak chociazby kiedy umrzemy? ale to nie oznacza,ze od razu kogos interesuje jak mozna najłatwiej zabić siebie samego prawda? poza tym na pewno gdybym potrzebowała kogoś kto mi zrobi aborcje to bym na forum tego nie szukała..
moze zmiencie regulamin, napiszcie,ze nie wolno zadawac zwykłych ludzkich pytań!
Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Podanie ceny to już kolejny krok, wystarczy jeszcze prośba o adres do sprawdzonego lekarza

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Tak jak napisałam wyżej są odpowiednie strony, gdzie odpowiednio przygotowane osoby zajmują się tym tematem i udzielają rzetelnych odpowiedzi, jak również pomocy. [np. serwis women on web]
bardzo dobrze,ze sa,ale tu mi było łatwiej zapytac,poza tym kiedy nastepna forumowiczke to zainteresuje to juz bedzie miala mnóstwo interesujacych odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
kiedys sie dowiadywalam z ciekawosci,
w Lodzi okolo 5 tysiecy zlotych (mowie o normalnym lekarzu, nie jakims niedouczonym niewiadomokim)
w Austrii okolo 2-3 tysiecy euro, tez w normalnym miejscu.

PS> Fajnie by bylo gdyby sie tu nikt nie wypowiadal o swoim pogladzie na aborcje, tylko po prostu wpisal cene, jak wie....
od pogladow sa inne bogate watki na temat aborcji...


PS. Jak ja sie wypowiedzialam negatywnie o paleniu na ktoryms watku, to te same osoby, ktore tutaj porownaly cene aborcji do ceny kokainy, tam na mnie grzmialy zbulwersowane.

A tak poza tematem, to chyba lepiej zeby zainteresowana dziewczyna odtrzymala "zaufane" adresy od innych dziewczyn, ktore juz to zrobily, niz szla do jakiegos podejrzanego cyrulika z gazety, ktory medycyny sie uczyl z internetu ....

to tyle jesli o mnie chodzi
no widzisz, niestety niektóre osoby szukaja rozrywki w postaci bezsensownych kłótni bo przeciez to by było zbyt nudne zeby tylko napisać głupią cene, albo najlepiej w ogóle sie nie wypowiadac jak sie nie zna ceny...
tylko potem moderatorzy przyczepiaja sie do osób, które zakładają nowe wątki, a nie do tych osób,które je zasmiecaja ;/ a potem nic nie mozna znaleźć...
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:55   #66
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Here we go again

Co do ceny...cóż, czasem kosztuje to całe życie wyrzutów sumienia, a czasem jest to bezcenna ulga.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:29   #67
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Może by stworzyć oddzielne podforum "aborcja"?
I jakby powstało to podforum, to ja poproszę moderatorów o rozpatrzenie, czy nie dałoby się zrobić podforum "telewizja/seriale" .... bo pytałam na innym wątku, ale nikt się nie odezwał .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 21:36   #68
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
nie no to jest piękne..

kupie sobie po drodze do domu piwo, bo za jakieś 2 godz będzie ze 30 stron strzelania piorunami a w tym wszystkim święte dziewice i strażnik teksasu kontra mordercy, prostytutki i wyjęta spod prawa degrengolada społeczna................ ......................... .......

lektura będzie mówiąc krótko zajefakebista
zadyma jak na meczu legia kontra widzew


[[[ ..bo nikt nie może mieć jakiejś swojej ideologii, pochwalić się nią i zostać w pokoju ]]]
Nie mogłam się powtrzymać.

Cytat:
Napisane przez Ciarra Pokaż wiadomość
dobrze napisane, we mnie tez sie krew burzy jak slysze takie opinie...ja jestem za aborcja i za eutanazja
Ja również.
i podobno to wolny kraj, dlatego kosciol nie powinien narzucac wszystkim swojego widzimisie...morderstwo jest ewidentnie zle, natomiast w tym wypadku zdania sa podzielone, a racjonalnie myslac, odrzucajac wiare aborcja nie jest niczym zlym
Widisz, Polska to dziwny kraj. Tutaj większości się zdaje, że ma prawo narzucać innym własny pogląd - nawet jeśli jest większością tylko na papierze przygotowaną przez jedyną słuszną orientację.


Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
miarą nowoczesności jest to, że człowiek powinien mieć prawo decydować o sobie... a płód to część mnie, nie jest to odrębny człowiek...

popieram... niby wolny kraj, ale wiele rzeczy jest narzuconych, często poprzez działania kościoła... to w takim razie osoby wierzące niech mają zakazaną aborcję, ale ja, jako ateistka, czemu nie mam mieć do niej prawa. Też jestem za eutanazją, zwłaszcza jak ktoś sam o nią błaga !! !!

Bo wiesz, jak nie usuniesz, to zawsze będzie można dzieciaka ochrzcić, udzielić mu pierwszej komunii, bierzmowania...

Właśnie o to chodzi że można ten zabieg wykonać, wielu lekarzy się tego podejmuję... I czemu nie mamy prawa się tym interesować ? 'interesowanie się' aborcją też jest karalne ??
Według niektórych: TAK.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Ciekawe od kiedy aborcja jest nielegalana w Polsce. Jest legalna , dozwolona w kilku przypadkach. Poza tym nie porownuj wynajmowania platnego mordercy do aborcji, bo zabójstwo jest zawsze karalne (nawet nieumyslene) a aborcja w kilku przypadkach jest dozwolona.

Od kiedy to płód oddzielny organizm? Oddzilny to jest po porodzie. Wczesniej nie jest w stanie zyc poza organizmem matki, wiec jest jakby jej częścią.
Poza tym, co Ty jako mezczyna mozesz wiedziec o ciazy, rodzeniu dzieci?
Hawa a kto, jak nie mężczyźni (co prawda w większości wyświęceni), jest najzagorzalszym przeciwnikiem aborcji???
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:42   #69
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
I jakby powstało to podforum, to ja poproszę moderatorów o rozpatrzenie, czy nie dałoby się zrobić podforum "telewizja/seriale" .... bo pytałam na innym wątku, ale nikt się nie odezwał .

Nie wiem jak z podforum "telewizja/seriale" ale ja z podforum "aborcja" żartowałam(chociaż.....)
....jakoś coraz częściej powtarza się ten temat...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:52   #70
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość

Nie wiem jak z podforum "telewizja/seriale" ale ja z podforum "aborcja" żartowałam(chociaż.....)
....jakoś coraz częściej powtarza się ten temat...
Ja z moim nie żartowałam . O, tutaj link do wątku (że tak sobie skorzystam z bezpłatnej reklamy ):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327920

Częstotliwość pojawiania się wątków o aborcji wzrosła zapewnie dlatego, że młodzież z baby boomu lat 80' i 90' wchodzi w wiek mocno prokreacyjny , co łatwo zauważyc na ulicach i wśród znajomych
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:04   #71
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: ile kosztuje aborcja?

albo rosnie swiadomosc spoleczna

nareszcie
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 22:19   #72
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
bardzo dobrze,ze sa,ale tu mi było łatwiej zapytac,poza tym kiedy nastepna forumowiczke to zainteresuje to juz bedzie miala mnóstwo interesujacych odpowiedzi
Wątki tego typu na forum nie związanym z tematem tylko ośmieszają aborcję [a przecież nie o to chodzi], nie pisząc nawet o rzetelności tych informacji. A każda kobieta, która poszukuje takich informacji oczekuje nie tylko sprawdzonych informacji, ale również zrozumienia i wsparcia. A tego na takim forum nie znajdzie
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 00:49   #73
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: ile kosztuje aborcja?

nie ważne ile kosztuje, na pewno kosztuje dużo. a dlaczego? dlatego, że jest nielegalna w Polsce. a teraz może zasatanówmy się dlaczego? komu może zależeć na tym aby była nielegalna?
kto z tego powodu najbardziej zyskuje?

bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
kto zyskuje na tym najwięcej?
lekarze ginekolodzy.
bo jak aborcja by była legalna, to pewnie jeszcze była by refundowana przez kasę chorych - w całości lub części, a nawet jesli nie to byłaby sporo tańsza - gdyż wszyscy ginekolodzy by ją wykonywali. a jak jest duża konkurencja na rynku i swoboda zakupu usługi (bo tak niestety można by to zakwalifikować - jako usługę medyczną) - to ceny usługi maleją.

więc najprawdopodobniej lobby lekarskie (ginekolodzy) w pewien sobie znany sposób wywarli wpływ na parlament i taka ustawa powstała. a że jest to woda na młyn kleru - mieli dodatkowe poparcie.... no i mamy to co mamy. nielegalną aborcję.

uważam, że to czy ktoś się decyduje na aborcję czy też nie - powinno być absolutnie jego sprawą. i każda kobieta powinna mieć możliwość podjęcia autonomicznej decyzji w tej kwestii.

teza że to nie jej organizm jest żałosna. owszem, nie jej organizm tylko dziecka - ale to ona nosi 9 miesięcy dziecko w łonie, ona je rodzi, karmi i najczęściej wychowuje, poświęcając mu swój czas w dużo większym wymiarze niz np. tata dziecka. więc nie jest to taka łatwa sprawa.

każda kobieta która podejmie decyzję o aborcji przypuszczam, że całe życie musi się zmagać z jej konsekwencjami. sama mam 3 dzieci, ale byłam 4 razy w ciąży i niestety ale jedną ciąże poroniłam jak dzidziuś miał 10 tygodni. bardzo bardzo chciałam tego dzieciaczka, potem po poronieniu zaszłam w następną ciążę (czwartą) i urodziłam zdrową córkę - do dzisiaj mi smutno i przykro, że straciłam dziecko. a przecież stało się tak wbrew mnie. a i tak strasznie przykro mi o tym mówić. nie mam wyrzutów sumienia - bo samo się poroniło, a i tak strasznie żal...

więc co mogą te kobiety przezywać które straciły swoje dziecko świadomie? nie wiem i nie wyobrażam sobie...

uwierzcie mi - na pewno wiele ich kosztuje podjęcie takiej decyzji i przez całe zycie będą za nią płacić....
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 10:35   #74
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ile kosztuje aborcja?

I znowu

aborcja na zyczenie w PL jest nielegalna a przede wszytskim NIEOBOWIĄZKOWA ,chociaz w niektorych przypadkach powinna byc obowiazkowa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:08   #75
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Gdyby te ściany mogły mówić.
Polecam taki film, do refleksji.

Jeszcze o takiej opcji słyszałam czy czytałam w mediach rok temu - panie wyjeżdżają na wyspy, zatrudniają się tam, mają ubezpieczenie i mogą tam usunąć ciążę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:36   #76
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Gdyby te ściany mogły mówić.
Polecam taki film, do refleksji.

Jeszcze o takiej opcji słyszałam czy czytałam w mediach rok temu - panie wyjeżdżają na wyspy, zatrudniają się tam, mają ubezpieczenie i mogą tam usunąć ciążę.
Niestety ta opcja ma pewien minus, powoduje że ciążę przerywa się bardzo późno co nie jest dobre dla zdrowia kobiety i jest znacznie mniej etyczne niż dokonanie jej w pierwszych tygodniach.
Jak już pisałam to jest w marę tani i legalny sposób: wyjechać do Czech i tam dokonać zabiegu. Przy granicy z polską jest sporo gabinetów głównie nastawionych na obsługę polek.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:03   #77
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Dobijające, że jakoś w innych krajach potrafili ten problem rozwiązać nie mieszając ze sobą tego i owego, za to w Pl najwyraźniej mieszkają etycy-geniusze, którzy wszystko wiedzą najlepiej.
Prawdziwie naród wybrany , mamy najlepszych lekarzy, informatyków, prawników. Filmy pewnie też kręcilibyśmy lepsze, gdybyśmy mieli takie budżety, jak w juesej.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Ogólnie, z pierwszej z brzegu strony, bo mi się nawet nie chce wałkować tego tematu:
http://www.sciaga.pl/tekst/32383-33-aborcja

Cytat:
W Polityce jakiś czas temu ukazał się artykuł „Alicja w krainie koszmaru” autorstwa Janiny Podgórskiej. Czytając go zastanawiałam się gdzie my żyjemy. Prawda jest taka, że będąc w ciąży w Polsce nie można być 100% pewnym że lekarz będzie z tobą szczery. Możemy urodzić dziecko które nie będzie miało rączek i nóżek, ale lekarz będzie zapewniał nas podczas przebiegu ciąży że nasze dziecko rozwija się bardzo ładnie i poprawnie. Natomiast gdy zapytamy czy wiedział, bezczelnie odpowie że podejrzewał ale nie był pewny! Podgórska opisuje także inne sytuacje, takie jak zagrożenie życia pacjentek, które mimo wszystko musiały urodzić, bo lekarz uznał że zakrzepica, bądź –25dioptri wady wzroku to nie są wystarczające powody. Czemu tak jest skoro tak być nie powinno. Żyjemy w XXI wieku ale i żyjemy (podobno) w
Cytat:
„Podziemie ginekologiczne szacuje się na 80–200 tys. aborcji rocznie. Zabieg kosztuje od 1,5 do 3 tys. zł. Realne skutki funkcjonowania ustawy nikogo nie interesują. Parlament co jakiś czas „zaklepuje” rządowe sprawozdanie, z którego wynika, że w Polsce przeprowadza się 150–170 zabiegów przerywania ciąży rocznie. W kraju, w którym żyje 10 mln kobiet w wieku reprodukcyjnym, można to uznać wyłącznie za żart.” Może właśnie dlatego 61% Polaków jest za złagodzeniem ustawy antyaborcyjnej a 56% jest zdania, że kobiety powinny mieć możliwość przerwania ciąży, ze względów społecznych? Uważam, że o ile decyzja o aborcji jest moralnie dopuszczalna, o tyle zakaz aborcji jest wątpliwy pod względem moralnym, ponieważ prowadzi do wielu nieszczęść i tragedii milionów kobiet w świecie.
Cytat:
Prawa do aborcji są różne w różnych państwach Europy, najbardziej rygorystyczne są w Irlandii(dla ratowania życia kobiety. W 1993 r. Przyznano kobietom prawo do podróżowania i informacji w sprawach aborcji.). W Irlandii Północnej jest bardzo podobnie ponieważ aborcje można wykonać tylko by ratować życie i zdrowie fizyczne i psychiczne kobiety. Zaraz potem jest Polska, za nią Hiszpania i Portugalia(dla ratowania życia i zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety. Aborcja jest legalna gdy ciąża jest wynikiem gwałtu i uszkodzenia płodu.). Finlandia i Wielka Brytania posunęły się trochę dalej, gdyż aborcja jest dozwolona ze względów społecznych. Natomiast w pozostałych państwach Europy aborcji dokonuje się na życzenie kobiety bez konieczności podawania powodu. W niektórych państwach takich jak Dania aborcja jest możliwa na życzenie do 12 tyg. ciąży, w drugim trymestrze legalna m.in. z przyczyn społecznych, społeczno-medycznych, społeczno-ekonomicznych. Ale to właśnie Słowenia najbardziej wyszła naprzeciw aborcji ponieważ prawo do przerwania ciąży jest zapisane w konstytucji. Najwidoczniej daleko nam jeszcze do takiej modernizacji praw bo jak na razie trudno jest nam nawet powiedzieć:

„JAJO NIE JEST KURĄ, KURA NIE JEST JAJKIEM
Jeżeli zbieramy kasztany, czy też żołędzie w parku/lesie, czy ktokolwiek zarzuci nam wycinanie drzew?
lub "wywóz drewna z lasu" jeżeli zabierzemy je do domu?
Czy jedząc jajecznicę jemy kurczaki?
Człowiek nie jest zygota, zygota nie jest Człowiekiem.”

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-04-16 o 12:04
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:09   #78
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

aborcja na zyczenie w PL jest nielegalna a przede wszytskim NIEOBOWIĄZKOWA ,chociaz w niektorych przypadkach powinna byc obowiazkowa.
Z mocą wsteczną.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:19   #79
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Widze,ze jakis gruby mur oddziela Twój mózg od reszty ciała bo jak widać nie do końca kontaktujesz... zastanów sie co piszesz. pierwszy mnie skomentowałes bo jak zwykle Ci sie nie podoba,ze zadałam pytanie, i oczywiscie uwazasz ,ze ja nie moge pytac o co chce,ale ty za to mozesz pisac co chcesz? ktos tu chyba ma problemy ze soba... moze wystarczy rozmowa z psychologiem bo chyba wyżywasz sie na innych.. wtrącasz sie nie tam gdzie trzeba.. jakbym chciala zeby ktos wyrażał swoją pogarde dla reszty forumowiczek to bym nadała taki tytuł temu wątkowi...
Juz Tobie mowilem, ze nie Tobie decydowac gdzie i co mam pisac. Koncze dyskusje z Toba, bo nie masz zadnych argumentow, tylko stosujesz zalosne wycieczki osobiste jak w poscie powyzej.

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Widisz, Polska to dziwny kraj. Tutaj większości się zdaje, że ma prawo narzucać innym własny pogląd - nawet jeśli jest większością tylko na papierze przygotowaną przez jedyną słuszną orientację.
Akurat. Ze specyfika Polski nie ma to duzo wspolnego, na tym po prostu polega demokracja - rzadzy wiekszosci.

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
teza że to nie jej organizm jest żałosna. owszem, nie jej organizm tylko dziecka
Czyli zaraz potwierdzasz "zalosna" teze...


Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Z mocą wsteczną.
Do 200 trymestru conajmniej
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 16:22   #80
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Czyli zaraz potwierdzasz "zalosna" teze...

- hej Wyrak - umiesz czytać ze zrozumieniem ?
chyba nie....

poza tym - podyskutujemy jak bedziesz w ciązy - OK?
punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia...
to tak jak ksiądz w konfesjonale poucza jak żyć w małżeństwie...
o czym my gadamy?
jak nie ma żony, dzieci i domu do utrzymania - to po co dyskutuje, jak nie ma o tym pojęcia. teorię wykuł???

jak dziecko byłoby całkowicie odrębnym organizmem to urosło by samodzielnie bez połączenia z mamą - połozone w inkubatorze od momentu zapłodnienia. a jakos nie bardzo się chyba tak da?
dziecko jest w moim brzuchu, korzysta z mojego organizmu, wisi na pępowinie która jest połączona z moją macicą, więc jak jest odrębnym organizmem????? to w każdej chwili powinno się dać je wyjąć ze środka i usamodzielnić....

czemu mamie w ciązy nie wolno palić papierosów i pić wódki? skoro dziecko to odrębny organizm? to mama się opije wódką, będzie miała 3 promile a dziecko w środku będzie świezutkie jak szczygiełek o poranku????

mama i dziecko to jedność do czasu porodu...
jakie decyzje podejmie mama - takie następstwa odczuje dziecko...

poza tym każdy pwinien mieć prawo do swobodnego podejmowania decyzji. to jego brzuch, jego dziecko, jego sumienie i jego sprawa.

a o adopcji lepiej nie piszcie. pracowałam przez 9 miesięcy w domu dziecka... wiem jak to wygląda. tam te dzieci mają piekło, koszmar a nie życie.
przyjeżdża całe rodzeństwo z izby dziecka, 7 dzieciaków od 3 lat do 15, siedzą w domu dziecka, nikt ich nie zaadoptuje bo są za stare i za duzo ich jest i jeszcze z menelstwa pochodzą. i tak siedzą aż pokończą 18 lat, dostają wyprawkę i wracają z powrotem tam skąd ich zabrano....
jaka adopcja?

jak pracowałam przez 9 miechów ani jedno dziecko nie było zaadoptowane (60 dzieciaków na placówce). ale za to do rodzin zastępczych - a i owszem, kilkanaście... dlaczego? bo rodzina zastępcza dostaje straszną kasę - u nas około 1900 zeta miesiecznie od jednego dzieciaka.. ale myslicie że ktokolwiek chce przekształcic się z zastępczej rodziny w adopcyjną?
nikt...

a jakie dzieci są najlepsze?
najlepsze do rodzin zastępczych są dzieci uposledzone, im ciężej tym lepiej,
bo dostaje się do tych 1900 zeta jeszcze dodatek opiekuńczy extra
dzieciaki siedzą cały rok szkolny w ośrodkach wychowawczych dla dzieci uposledzonych, całe wakacje siedzą na koloniach i obozach integracyjnych, rodzice zastępczy widzą je przez tydzień w roku. a kasa leci....

oj obudźcie się, wcale nie jest kolorowo. tylko kto to powie?
na adopcję mają szansę zdrowe dzieci w wieku do max pół roku, ewentualnie do roku, pochodzące od zdrowej matki. a co z tymi które się rodzą z deficytami?

kiwają się
najpierw trzy lata w domu małego dziecka
potem w domu dziecka
a na koniec w ośrodku dla dorosłych....
bajka
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:10   #81
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Dobrarada - mowisz o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną?

Dziewczyny - nie ma sensu dyskutować z wyrakiem. Dyskutuje sie z reguły z kimś, kto chce poznać Wasze argumenty, niekoniecznie musi sie z nimi zgadzac.
Natomiast wyrak czyta je w celu pocięcia na malutkie czesci i doczepienia sie mozliwie do kazdej z nich, wytykajac bledy logiczne/rzeczowe/skladniowe, czy tez w jego mniemaniu bzdury.

Wyrak - wszyscy znamy twoje zdanie odnośnie aborcji. W kazdym wątku głośno krzyczysz. I równiez mnie osobiscie ono nie obchodzi.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:36   #82
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Juz Tobie mowilem, ze nie Tobie decydowac gdzie i co mam pisac. Koncze dyskusje z Toba, bo nie masz zadnych argumentow, tylko stosujesz zalosne wycieczki osobiste jak w poscie powyzej.



Akurat. Ze specyfika Polski nie ma to duzo wspolnego, na tym po prostu polega demokracja - rzadzy wiekszosci.



Czyli zaraz potwierdzasz "zalosna" teze...




Do 200 trymestru conajmniej
no tak, na forum mamy ten komfort, że zawsze można rozbić czyjąś wypowiedź na kawałki i zacząć ją analizować, czepiając się słówek i nawet najmniejszych nieścisłości
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:09   #83
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: ile kosztuje aborcja?

owszem, ale przydało by się jeszcze w miarę sensownie to robić, a nie po to żeby udowodnić swoją najświętszą rację zawsze i wszędzie
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:24   #84
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: ile kosztuje aborcja?

kosztuje koło 2000zł
zależy gdzie. u mnie w Poznaniu akurat tyle

przy niektórych osobach (biorę pod uwagę moją koleżankę, która dokonała zabiegu) "kosztuje" jeszcze:
kalectwo psychiczne do końca życia....
wyrzuty sumienia,
czasem niemożność zajścia w następną ciążę... hm..
ciążące piętno zabicia dziecka,
głupota do kwadratu..

co tam jeszcze... ?
nie wiem, w każdym razie w życiu nie zabiłabym własnego dziecka. nawet gdyby było to dziecko z gwałtu to urodziłabym i w najgorszym wypadku oddałabym do adopcji.
nie wiem jak można się wyrzec czegoś, co powstało z mojego ciała...
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)

Edytowane przez malaDarunia
Czas edycji: 2009-04-16 o 18:30
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:32   #85
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
wyrzuty sumienia, czasem niemożność zajścia w następną ciążę... hm..
Dla jednych wyrzuty dla innych ogromna ulga.
Niemożność zajścia w kolejną ciążę przy profesjonalnym zabiegu (metodą próżniową) prawie nie występuje, niestety z powodu istnienia podziemia często robi się to starymi znacznie bardziej niebezpiecznymi metodami.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:41   #86
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Dla jednych wyrzuty dla innych ogromna ulga.
Niemożność zajścia w kolejną ciążę przy profesjonalnym zabiegu (metodą próżniową) prawie nie występuje, niestety z powodu istnienia podziemia często robi się to starymi znacznie bardziej niebezpiecznymi metodami.
no więc napisałam, że to zaobserwowałam na mojej koleżance Wiem, że dla niektórych to jest ulga i zbawienie....
ale ja nie rozumiem ludzi, którzy podejmują współżycie, a nie umieją spojrzeć na konsekwencje tego, co robią...

Rozumiem, że czasem metody antykoncepcji mogą nas zawieść...
no ale jak mi ktoś mówi (przytaczam znowu postawę mojej znajomej), że czasem bierze tabletkę o 14, czasem dopiero w nocy o 2 czy 3, a czasem w ogóle bo zapomni, a po 4 miesiącach przychodzi do mnie z pytaniem, czy bym jej kasy nie pożyczyła na zabieg, bo wpadła, biorąc REGULARNIE tabletki (taaaa akurat, znam ją na wylot, jest roztrzepana i wiem, że nie brała regularnie, co później potwierdziła) to chyba jest coś nie tak

i jak tu pożyczyć takiej osobie kasę na takie coś?
nie pożyczyłam. po pierwsze, wiem, że by nie oddała (taka już jest, ale kwestia forsy jest mało istotna), po drugie, nie chciałabym żeby przyszła do mnie za dwa lata i obwiniła mnie że to przeze mnie nie ma tego dziecka, bo przecież to ja dałam jej pieniądze na zabieg...
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:46   #87
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
kosztuje koło 2000zł
zależy gdzie. u mnie w Poznaniu akurat tyle

przy niektórych osobach (biorę pod uwagę moją koleżankę, która dokonała zabiegu) "kosztuje" jeszcze:
kalectwo psychiczne do końca życia....
wyrzuty sumienia,
czasem niemożność zajścia w następną ciążę... hm..
ciążące piętno zabicia dziecka,
głupota do kwadratu..

co tam jeszcze... ?
nie wiem, w każdym razie w życiu nie zabiłabym własnego dziecka. nawet gdyby było to dziecko z gwałtu to urodziłabym i w najgorszym wypadku oddałabym do adopcji.
nie wiem jak można się wyrzec czegoś, co powstało z mojego ciała...
a wiesz ,ze dla kobiety to takze moze byc ulga?

jesli zabieg robi weterynarz to owszem kolejna ciaza raczej wykluczona .

mozesz sobie chociaz wyobrazic co to znaczy gwalt ?
i noszenie dziecka takiego faceta ?

pieknie to wszytsko brzmi ,mozna oddac do adopcj,pokchoac,wychowac ,dar bozy ale to wszytsko puste frazesy szczegolnie w ustach mlodych dziewczyn po lekcji religii lub facetow .

zawsze bede powtarzac :nie chcesz aborcji to jej sobie nie rob od mojej macicy wara.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:48   #88
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Chciałam sie jeszcze spytac (przy okazji,że już założyłam ten wątek) o takie tabletki, które sie dostaje do któregoś tam tygodnia ciąży. Ile one kosztują?
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:54   #89
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Chciałam sie jeszcze spytac (przy okazji,że już założyłam ten wątek) o takie tabletki, które sie dostaje do któregoś tam tygodnia ciąży. Ile one kosztują?
w zdrowej ciazy nie przyjmuje sie zadnych tabletek .

oprocz ew. witamin i kwasu foliowego.

masz jakis konkretny problem ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:57   #90
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: ile kosztuje aborcja?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Chciałam sie jeszcze spytac (przy okazji,że już założyłam ten wątek) o takie tabletki, które sie dostaje do któregoś tam tygodnia ciąży. Ile one kosztują?
a nie chodzi ci przypadkiem o postinor 72h?
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 12:17:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.