Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-13, 22:43   #211
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez misioczat
Dalej padl argument, ze dziecko wychowywane przez pare homo moze "przejac styl zycia" od rodzicow.
Dość zabawny argument To tak jakby stwierdzić: jesli bedziesz hodowac pietruszke obok marchewki to ta pierwsza tez zrobi sie pomaranczowa
Najgorsze jest jedno - zauważac, stwarzać i pielęgnować podziały.
dobranoc
Magus :czarodzie
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:43   #212
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez palomino
Dość zabawny argument To tak jakby stwierdzić: jesli bedziesz hodowac pietruszke obok marchewki to ta pierwsza tez zrobi sie pomaranczowa

Podpisuję się pod tym co powiedziałaś, jeśli można. Doskonale ujęłaś brak logiki takich argumentów.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:09   #213
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Wszystko zależy od punktu myślenia i poglądów
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 20:15   #214
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez palomino
Dość zabawny argument To tak jakby stwierdzić: jesli bedziesz hodowac pietruszke obok marchewki to ta pierwsza tez zrobi sie pomaranczowa
Pal, mam nadzieje, ze nie zrozumialas, ze ja tak uwazam, tylko, ze to argument, ktory padl w programie tv oraz w biezacej dyskusji?? Wole to podkreslic, bo to oczywiscie niedorzecznosc (owo przejmowanie "stylu zycia" od rodzicow).

PaniKoto, fajnie napisalas o moim poscie - dziekuje
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:15   #215
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez misioczat
Pal, mam nadzieje, ze nie zrozumialas, ze ja tak uwazam, tylko, ze to argument, ktory padl w programie tv oraz w biezacej dyskusji?? Wole to podkreslic, bo to oczywiscie niedorzecznosc (owo przejmowanie "stylu zycia" od rodzicow).
No of kors że wiem - ale nie moglam sie powstrzymac żeby tego nie skomentować
cmok Misiek
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 13:50   #216
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Ja tylko tyle: nawet pes z psem tego nie robi.
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.

Edytowane przez gusia2120
Czas edycji: 2006-01-21 o 16:13
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:05   #217
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez gusia2120
Ja tylko tylko tyle: nawet pes z psem tego nie robi.
Gusia wybacz, ale tak mnie rozbawiłąś... choć może powinnam płakać...
Skro już chcesz przytaczać takie argumenty, to zorientuj się trochę lepiej co do stusunków omiędzy zwierzętami tej samej płci.
Bo jeśli myślisz, że to Twoje 'mądre' 'tylko tylko tyle' jest argumentem nie do obalenia... to dziękuję bardzo za taką dyskusję.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-21, 16:34   #218
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
Gusia wybacz, ale tak mnie rozbawiłąś... choć może powinnam płakać...
Skro już chcesz przytaczać takie argumenty, to zorientuj się trochę lepiej co do stusunków omiędzy zwierzętami tej samej płci.
Bo jeśli myślisz, że to Twoje 'mądre' 'tylko tylko tyle' jest argumentem nie do obalenia... to dziękuję bardzo za taką dyskusję.
Placz, mnie to nie przeszkadza. A jesli juz kwestionujesz moja wiedze na temat zwierzat, to wybacz, ale ta tematyka jest mi akurat bardzo dobrze znana z mojego codziennego zycia, ale nie o tym mowa.
Uwazam jedynie, ze kazde dziecko powinno miec rowne szanse, a nie, ze jedno mialo pecha i trafilo na roszicow homo. I nie twierdze, ze tacy rodzice ofiarowaliby dziecku mniejsza dawke milosci czy opieki, ale wg mnie w doroslym zyciu bardzo bolesnie odczuje, ze mialo inaczej niz reszta dzieci.
A ze nie jest zadna nowoscia, ze dziecko wzorce bierze w pierwszej kolejnosci od rodzicow (sa swietne pozycje w literaturze na ten temat, polecam) to jak Ci sie wydaje jaka rodzine stworzy? Czy naprawde nie ma powodow, dla ktorych nalezy propagowac normalny uklad w rodzinie, nawet niepelnej?
Jesli Ty uwazasz inaczej to ok, mozesz sie oburzac, ale jesli juz chcesz brac udzial w dyskusji w taki sposob, jak odpisalas na moj post to w takim razie ja dziekuje za taka dyskusje.
PS. Jesli Twoja jedyna bronia jest przedrzeznianie kogos (dwa razy napisalam "tylko") to zycze powodzenia.
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 17:15   #219
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
nie uważam, że rodzina gdzie rodzicami są homoseksualiści jest rodziną dziwną. Jeżeli zapewniają dziecku bezpieczeństwo, miłość, możliwość kształcenia się i nie wywierają na nim żadnych presji orietnacji to jest to dla mnie rodzina normalna. Bardziej dziwna jest dla mnie rodzina, gdzie matka wyrzuca swoje dziecko przez okno, albo tłucze je na śmierć. Czyli uważasz, że w rodzina gdzie dziecko jest adoptowane nie jest rodzina?? no bo przecież fizycznie ci ludzie rodzicami nie są.

Nasze społeczeństwo boi się tego co nowe, tym bardzie że zauważam ostatnio, że dewociejemy. Niby każdy krzyczy że to nie jest zgodne z tym co jest w Biblii, a za rogiem ten ktoś kradnie, kłamie, korumpuje itp. w Biblii chyba nie jest napisane żeby tak robić.

Owszem, homoseksualizm jest jakimś odejściem od normy, może to choroba, może zaburzenie psychiczne, może ktoś ma to w genach a może jakiś nowy trend nastaje o którym się głośno nie mówi. W końcu to co INNE jest trendy teraz. Jednak nie można tym ludziom odmawiać normalnego życia. Jeśli nie krzywdzą innych i ich w jakiś sposób nie napastują swoim homoseksualizmem, jeśli nie są jakimiś fanatykami wyzwolenia homoseksualistów to czemu nie pozwolić im mieć normalnie dzieci. Akceptujemy zapładnianie in vitro, adopcje przez heteryków w momencie gdy nie mogą mieć sami dzieci, homoseksualiści są w tej samej sytuacji. Poza tym w domach dziecka jest dużo dzieci, które potrzebują miłości i domu, jeśli para homoseksualna może im to dać to myślę, że tym dzieciom to przeszkadzać nie będzie, Nam też nie powinno to przeszkadzać.

uff.. się rozpisałam
A ja się z Little_Shee zgadzam .
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 17:24   #220
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

gusia-inne dzieci nie maja rodzicow wcale, cale zycie w domu dziecka(tzn cale do 16 roku zycia)
i co? to jest rowno.
tu pojawia sie pytanie, czy aby nie lepiej jednak miec rodzicow. a to ze sa homoseksualni, to juz walkowalismy wczesniej przez 3 strony.
szkoda ze zamiast przeczytac wczesniejsza rozmowe dorzucasz swoje 3 grosze i dziwisz sie reakcjom.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 17:35   #221
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
gusia-inne dzieci nie maja rodzicow wcale, cale zycie w domu dziecka(tzn cale do 16 roku zycia)
i co? to jest rowno.
tu pojawia sie pytanie, czy aby nie lepiej jednak miec rodzicow. a to ze sa homoseksualni, to juz walkowalismy wczesniej przez 3 strony.
szkoda ze zamiast przeczytac wczesniejsza rozmowe dorzucasz swoje 3 grosze i dziwisz sie reakcjom.
Wybacz, ale zawsze, zanim dodam cos od siebie czytam CALY watek, poniewaz licze sie ze zdaniem innych i wiem, ze czesto sie zdarza, ze czyjas wypowiedz zmienia moje zdanie, wiec jesli nie masz pewnosci to sie nie wypowiadaj.
I do tego jeszcze jak mowie, co mysle, to nazywasz to "dorzucaniem 3 groszy"??? Bardzo kulturalna dyskusja
To moze ja tez sie zajme czytaniem ostatniej wypowiedzi, cytowaniem jej i osmieszaniem.

PS. Wiem, ze wiele dzieci nie ma domu, ale i tak uwazam, ze rodzina zastepcza homoseksualna nie jest dobrym wyjsciem.
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-21, 20:21   #222
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

jesli napisalas:

"Ja tylko tyle: nawet pes z psem tego nie robi"

to wybacz, ale ta wypowiedz zdecydowanie nie swiadczy o konstruktywnym odniesieniu sie do calosci dyskusji.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 09:34   #223
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Zastanawiam sie tylko, czy te wszystkie osoby, ktore sa ZA w momencie gdy mialyby doradzic komus, kto chce oddac swoje nowo narodzone dziecko do adopcji, opowiedzialyby sie za oddaniem do rodziny homoseksualnej. Nie wystarczy miec tylko wspanialomyslnych przekonan, trzeba by jeszcze je w odpowiedniej chwili wcielac w zycie.
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 07:57   #224
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Wcielanie ich w zycie zajmnie jednak duzo czasu, z powodu nietolerancji otoczenia, braku wyobraźni i bezwzględności ludzi w okazywaniu jej. To wlasnie otoczenie utrudnia taki proces stwarzając z góry klimat "nie przyjęcia" i z góry zakłada, ze takie wychowanie źle na dziecko wpłynie nie potrafiąc podać przykładu takiego dziecka tylko stale posługując się porownaniami do modelu rodziny "normalnej" . Spekulacji i hipotez odnośnie wychowania takiego dziecka jest mnostwo. Obawiam si jednak, ze sa one błędne i wynikają jedynie z nieuzasadnionego lęku przed tym a nie z obserwacji i prawdziwych przykładów, na których mozna by się było oprzeć.
Przykładów gdzie wiadac negatywny wpływ rodziców jednakowej płci. Oprocz otoczenia chyba innych minusów nie ma...a przynajmniej ci co z góry to przekreślają nie potrafią takich podać.
Chcę powiedzieć, ze ludzie z góry przekreślają coś o czym nie maja pojęcia, ale to się zmieni bo z czasem takich sytuacji będzie więcej niż teraz i sami zobacza, ze nie było się czego bać. Napiszę jeszcze raz, ze uwazam, ze płeć nie warunkuje naszego charakteru, tego czy jestesmy dobrzy czy zli...i tym samym tego jak wychowamy dziecko. Źle bym się czuła gdyby moje dziecko powiedziało mi, ze jest dobrze wychowane tylko dlatego, że ja byłam panią a tata był panem. Liczy się coś inego, co nie ma nic wspólnego z płcią i jak juz mowiłam, nie za płeć jestem moim rodzicom wdzięczna, tylko za to na co płec nie ma najmniejszego wpływu.

...nawiązując jeszcze do (bezsensownego moim zdaniem i całkiem nie na miejscu) cytatu "nawet pes z psem tego nie robi" jestem w stanie podać mnostwo przykładow z zycia, ze jest on błędny

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2006-01-23 o 08:25
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 08:43   #225
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez gusia2120
Zastanawiam sie tylko, czy te wszystkie osoby, ktore sa ZA w momencie gdy mialyby doradzic komus, kto chce oddac swoje nowo narodzone dziecko do adopcji, opowiedzialyby sie za oddaniem do rodziny homoseksualnej. Nie wystarczy miec tylko wspanialomyslnych przekonan, trzeba by jeszcze je w odpowiedniej chwili wcielac w zycie.
a żebyś wiedziała, że w momencie gdybym wiedziała że JA muszę swoje własne dziecko oddać komuś pod opiekę (sytuacja całkiem abstrakcyjna bo liczę że tak się nigdy nie stanie), i miałabym pewność, że rodzice homoseksualni dadzą mojemu dziecku dużo ciepła, miłości, bezpieczeństwo czyli wszystko to co ja chciałabym mu zapewnić to nie wahałabym się ani chwili. Z orientacją seksualną jest jak z wyznaniem religijnym, nieważne jakie ważne żeby ludzie byli dobrzy i tyle.

i moje przekonania nie są wspaniałomyślne, bo ja się nad nimi nie lituję z racji ich przekonań ani też nie traktuję ich ulgowo. Moje przekonania wynikają raczej z mojej tolerancji i chęci zrozumienia drugiego człowieka.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 08:47   #226
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
a żebyś wiedziała, że w momencie gdybym wiedziała że JA muszę swoje własne dziecko oddać komuś pod opiekę (sytuacja całkiem abstrakcyjna bo liczę że tak się nigdy nie stanie), i miałabym pewność, że rodzice homoseksualni dadzą mojemu dziecku dużo ciepła, miłości, bezpieczeństwo czyli wszystko to co ja chciałabym mu zapewnić to nie wahałabym się ani chwili.
masz dziecko?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 08:56   #227
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
masz dziecko?
nie mam dziecka. Ale co to ma do rzeczy?? Watpię, żeby ten pogląd zmienił mi się po urodzeniu dziecka, bo wiem że wtedy jeszcze bardziej zależałby mi na jego dobru.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 09:02   #228
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
a żebyś wiedziała, że w momencie gdybym wiedziała że JA muszę swoje własne dziecko oddać komuś pod opiekę (sytuacja całkiem abstrakcyjna bo liczę że tak się nigdy nie stanie), i miałabym pewność, że rodzice homoseksualni dadzą mojemu dziecku dużo ciepła, miłości, bezpieczeństwo czyli wszystko to co ja chciałabym mu zapewnić to nie wahałabym się ani chwili. Z orientacją seksualną jest jak z wyznaniem religijnym, nieważne jakie ważne żeby ludzie byli dobrzy i tyle.

i moje przekonania nie są wspaniałomyślne, bo ja się nad nimi nie lituję z racji ich przekonań ani też nie traktuję ich ulgowo. Moje przekonania wynikają raczej z mojej tolerancji i chęci zrozumienia drugiego człowieka.
Popieram w 100%, nie wiem czego ludzie się tak boją. Z tego co widzę (nie tylko tutaj) to sami nie są w stanie racjonalnie uargumentowac tego co w wychowaniu dziecka pzez parę homoseksualną przyniesie negatywne skutki. W jakich kwestiach wychowawczych płec ma wpływ? (oprocz oczywiscie nietolerancji otoczenia)
Bazowanie na porownaniach do rodziny "normalnej" to w kolko powtarzany argument, ktory nic nie wnosi.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 09:23   #229
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
a żebyś wiedziała, że w momencie gdybym wiedziała że JA muszę swoje własne dziecko oddać komuś pod opiekę (sytuacja całkiem abstrakcyjna bo liczę że tak się nigdy nie stanie), i miałabym pewność, że rodzice homoseksualni dadzą mojemu dziecku dużo ciepła, miłości, bezpieczeństwo czyli wszystko to co ja chciałabym mu zapewnić to nie wahałabym się ani chwili. Z orientacją seksualną jest jak z wyznaniem religijnym, nieważne jakie ważne żeby ludzie byli dobrzy i tyle.

i moje przekonania nie są wspaniałomyślne, bo ja się nad nimi nie lituję z racji ich przekonań ani też nie traktuję ich ulgowo. Moje przekonania wynikają raczej z mojej tolerancji i chęci zrozumienia drugiego człowieka.
Ja bym nie oddala swojego dziecka dwom mezczyznom
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 09:35   #230
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez gusia2120
Ja bym nie oddala swojego dziecka dwom mezczyznom
a kobietom?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 09:41   #231
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
nie mam dziecka. Ale co to ma do rzeczy?? Watpię, żeby ten pogląd zmienił mi się po urodzeniu dziecka, bo wiem że wtedy jeszcze bardziej zależałby mi na jego dobru.
no to inaczej pojmujemy pojęcie "dobro dziecka"

nie wiem jak mialoby to dzialac,załóżmy homo maja prawo do adopcji dzieci i przychodzą geje do osorodka ,przechodza wszytskie testy i ok dostaja twoje dziecko.

jesli jest to niemowlaka ok ale jesli jest to 5 latek ?ktorego ty i twój parner wychowywaliscie?lub ty sama,mama i co dalej?

w domu mial 1 tatusia lub wcale a tu bum nagla 2 tatsuiów 1 normlany plus 1 gratis?

w przedszkolu dzien mamy i taty ,przychodza mama i tata a do twojego dziecka przychodzi 2 panów .

nie wyobrazam sobie jak moze sie czuc to pierwsze adoptowane dziecko ,zapewne milionowe bedzie mialo lepiej,bo bedzie juz to norma ale te pierwsze 999 ?

ile z tych dzieci przyjęłoby preferencje rodziców-wiem wiem geny ble ble ale jednak dlaczego nei sprobowac byc gejem ?skoro jest to normlane?
jak wyglądałoby społeczeństwo?

tak sobie gdybym.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:26   #232
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
no to inaczej pojmujemy pojęcie "dobro dziecka"

nie wiem jak mialoby to dzialac,załóżmy homo maja prawo do adopcji dzieci i przychodzą geje do osorodka ,przechodza wszytskie testy i ok dostaja twoje dziecko.

jesli jest to niemowlaka ok ale jesli jest to 5 latek ?ktorego ty i twój parner wychowywaliscie?lub ty sama,mama i co dalej?

w domu mial 1 tatusia lub wcale a tu bum nagla 2 tatsuiów 1 normlany plus 1 gratis?

w przedszkolu dzien mamy i taty ,przychodza mama i tata a do twojego dziecka przychodzi 2 panów .

nie wyobrazam sobie jak moze sie czuc to pierwsze adoptowane dziecko ,zapewne milionowe bedzie mialo lepiej,bo bedzie juz to norma ale te pierwsze 999 ?

ile z tych dzieci przyjęłoby preferencje rodziców-wiem wiem geny ble ble ale jednak dlaczego nei sprobowac byc gejem ?skoro jest to normlane?
jak wyglądałoby społeczeństwo?

tak sobie gdybym.
Czyli nie masz nic przeciwko adoptowaniu nowonarodzonych dzieci?
Wszystkie racjonalne argumenty przeciw jz jakimi sie spotykam zawsze dotyczą tylko nietolerancyjnego otoczenia i braku postępu.
bo tak to zrozumiałam, ze to jedyny argument przeciwko.
A jak dziecko sprobuje być gejem, to chyba jego sprawa...i spoleczenstwo wyglądałoby wtedy ineczaj niz teraz, co nie znaczy, ze nienormalnie.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:31   #233
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez taszkin
Czyli nie masz nic przeciwko adoptowaniu nowonarodzonych dzieci?
Wszystkie racjonalne argumenty przeciw jz jakimi sie spotykam zawsze dotyczą tylko nietolerancyjnego otoczenia i braku postępu.
bo tak to zrozumiałam, ze to jedyny argument przeciwko.
A jak dziecko sprobuje być gejem, to chyba jego sprawa...i spoleczenstwo wyglądałoby wtedy ineczaj niz teraz, co nie znaczy, ze nienormalnie.
przeczytaj caly watek .nie che mi sie pisac po raz kolejny tego samego.

ciekawa jestem jedynie jak wytumaczyc temu 1 adoptowanemu dziecko dlaczego ma 2 tatusiów lub 2 mamy.dla 5 latka bedzie to nienormlane od poczatku ,dla noworodka dopiero za kilka lat.

to ,że toleruje homo nie znaczy iz musze akceptowac wszytskie ich zachcianki.
i nie uwazam danie im takich praw za krok w przód raczej w bok.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:36   #234
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
przeczytaj caly watek .nie che mi sie pisac po raz kolejny tego samego.

ciekawa jestem jedynie jak wytumaczyc temu 1 adoptowanemu dziecko dlaczego ma 2 tatusiów lub 2 mamy.dla 5 latka bedzie to nienormlane od poczatku ,dla noworodka dopiero za kilka lat.

to ,że toleruje homo nie znaczy iz musze akceptowac wszytskie ich zachcianki.
i nie uwazam danie im takich praw za krok w przód raczej w bok.
przeczytałam Paulo to nie było tylko do Twojej wypowiedzi, po prostu zauwazam coraz częsciej, ze raacjonalna argumentacja "przeciw" tyczy się zawsze negatywnej reakcji otoczenia i tym samym szkody dla dziecka.
Innych argumentów racjonalnych, dotyczących wpływu samej płci na wychowanie nie zauwazyłam, ani tutaj ani nigdzie...moze słabo szukałam. Tylko hipotezy, spekulacje...
Twoje argumenty tez dotyczą otoczenia, bo to co jest obecnie jest "normalne" a mały jednostkowy postęp nie. Dlatego to co złe w tej sprawie jest sprawą nietolerancjii ludzkiej-szkody dla dziecka. I z tym się oczywiscie zgadzam.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:48   #235
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Żeby sprawdzic jaki wpływ na dziecko ma para homo trzeba by przeprowadzic ekspryment i dac im dziecko-ktore dziecko z domu dziecka zasłuzylo na to aby miec tak ciezki start w now zycie?bo od jakiegos dziecka trzeba przeciez zacząć.

Parom homo jest cięzko samym ze sobą wiec jak miałoby przez to przejsc dziecko?

co innego gdyby bylo to dziecko jednego z pary na to nie mamy wpływu z kim zostaje wychowane,oczywiscie sąd ,ośrodki itp moga sugerowac odebranie praw ale ja na to nie mam wpływu,natomiast nie podoba mi sie pomysł oddawania im dzieci juz pokrzywdzonych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:59   #236
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

W Holandii od 2000 roku (odkąd zostały tam zalegalizowane związki homoseksualne) mozna adoptować dzieci. Teraz około 20 tysięcy dzieci jest tam wychowywanych przez geje i lesbijki. Nie trzeba przeprowadzać eksperymentów. Wystarczy zobaczyc kilka szczęsliwych rodzin tego typu. U nas nie ma szans. Charakter dziecka byłby napiętnowany nie przez jednopłciowość pary, leczy przez wynikające z tego reakcje zacofanego jeszcze naszego społęczenstwa. Ale czas zmienia ludzi (dowody na to widac wszędzie tylo niektore procesy potrzebują więcej czasu) i jestem dobrej myśli
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:04   #237
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

holendrzy sa w stanie wszystko zalegalizowac :-/

nie wiem jak ta wyglada adopcja ,jak wygladaj domy dziecka jak wyglda pomoc rodzinie ale u nas chory jest system domów dziecka bo zamiast edukowac,i pomagac odbiera sie dzieci.-i od tego trzeba by zaczac.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:08   #238
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
holendrzy sa w stanie wszystko zalegalizowac :-/.
z tego co mówisz Duńczycy i Szwedzi również...
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:11   #239
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
przeczytaj caly watek .nie che mi sie pisac po raz kolejny tego samego.

ciekawa jestem jedynie jak wytumaczyc temu 1 adoptowanemu dziecko dlaczego ma 2 tatusiów lub 2 mamy.dla 5 latka bedzie to nienormlane od poczatku ,dla noworodka dopiero za kilka lat.

to ,że toleruje homo nie znaczy iz musze akceptowac wszytskie ich zachcianki.
i nie uwazam danie im takich praw za krok w przód raczej w bok.
wydaje mi się, że dzieci mają inne pojęcie "normalności". Dla nich nie ma że coś jest nienormalne, przynajmniej ja się nie usłyszałam od jakiegoś dziecka, że coś jest nienormalne. Pewnie się powtórze, ale dla mnie troszkę niezrozumiałe jest patrzenie na człowieka poprzez pryzmat jego orientacji. To tak jakby dziecko z rodziny katolickiej nie mogło być adoptowane przez rodziców protestantów, albo czarnoskórzy rodzice nie mogliby adoptować małego Chińczyka i tworzyć z nim szczęsliwej rodziny. Tutaj kwestią sporną nie powinna być orientacja rodziców a podejście otoczenia. W większości wypowiedzi podany jes argument jako, że dziecko będzie nieszczęśliwe bo brak tolerancji ze strony społeczeństwa, ale czy to jest wina homoseksualistów? Bo mi się wydaje, że największą kulą u nogi jest społeczeństwo i jego brak akceptacji dla inności.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:14   #240
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
Bo mi się wydaje, że największą kulą u nogi jest społeczeństwo i jego brak akceptacji dla inności.
Zgadzam się w 100%.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.