Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 10:34   #361
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje pyszne R

Sniadanie: owsianka na mleku (4 lyzki owsianki, 1 otrębów orkiszowych, połowa zielonego jabłka, activia malinowa, cynamon)
40 min twistera + 5 min stretch nóg
IISniadanie; koktajl (100g maslanki kiwi, połowa bananka i połowa zielonego jabłka zmiksowałam blenderem ps, połową podzieliłam się z tż) 2 kromki jedna z serkiem turek i tunczykiem druga masałkiem i do tego salatka ogórek kiszony, pomidor i serek tofu.
8min buns legs arms stretch + 5 min jogi
Obiad; został z wczoraj, piers z kurczaka, kasza jeczmienna i sałatka z lodowej pomidora ogórka papryki i oliwy z vinegretem i musztarda
Podwieczorek; homo naturalny z orzechami
16dzien a6w
Kolacja; polowa wiesniaka z warzywkami i łyzka kaszy gryczanej (wegle po treningu) + jajko na miękko

Edytowane przez olalola24
Czas edycji: 2009-05-25 o 10:35
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 10:53   #362
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
Moje pyszne R

Sniadanie: owsianka na mleku (4 lyzki owsianki, 1 otrębów orkiszowych, połowa zielonego jabłka, activia malinowa, cynamon)
40 min twistera + 5 min stretch nóg
IISniadanie; koktajl (100g maslanki kiwi, połowa bananka i połowa zielonego jabłka zmiksowałam blenderem ps, połową podzieliłam się z tż) 2 kromki jedna z serkiem turek i tunczykiem druga masałkiem i do tego salatka ogórek kiszony, pomidor i serek tofu.
8min buns legs arms stretch + 5 min jogi
Obiad; został z wczoraj, piers z kurczaka, kasza jeczmienna i sałatka z lodowej pomidora ogórka papryki i oliwy z vinegretem i musztarda
Podwieczorek; homo naturalny z orzechami
16dzien a6w
Kolacja; polowa wiesniaka z warzywkami i łyzka kaszy gryczanej (wegle po treningu) + jajko na miękko
według mnie wszystko super, ale uwazaj na tluszcze w posilkach okolotreningowych. nie wiem, czy mogą być przed a6w, może niech Aniaa się wypowie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 11:24   #363
mary69
Raczkowanie
 
Avatar mary69
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Niebo
Wiadomości: 312
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje R dzisiejsze( mam nadzieje, że Izka tym razem nie skarci)

s - płatki pełnoziarniste z 0,5 % mlekiem, bułka razowa z wędliną drobiową, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, mała kawa
2s - bułka razowa (znów) z jogurtem naturalnym, jabłko, czerwona herbata
o - spaghetti z makaronem Lubella Pełne Ziarno ( sos własnej roboty, bez grama tłuszczu)
p - omlet warzywny, kromka razowca
k - twarożek z warzywami, i jeszcze cos bym tu wrzuciła, ale nie mam pomysłu

poza tym bieganie, 8 minut abs i legs
a co do tego, ze mi waga stoi to moze miec związek z okresem, gdyz sie spodziewam, ale nie wiem
__________________
Dietka

* zapuszczam włoski - są poniżej połowy
pleców, będą do pasa
* dbam o pazurki
* dbam o uśmiech
* nie hoduję cellulitu, nigdy więcej!


mary69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 11:47   #364
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez mary69 Pokaż wiadomość

poza tym bieganie, 8 minut abs i legs
a co do tego, ze mi waga stoi to moze miec związek z okresem, gdyz sie spodziewam, ale nie wiem
Waga przed okresem może nawet być wyższa, gdyż organizm wode magazynuje czy cos
A ja tak troche wyskocze z pytanie z innej beczki (nie krzyczcie)
Dlaczego waga stoi w miejscu a cm w obwodzie, w udach mi leca?
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 12:23   #365
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

a co powiecie na to? zaznaczam od razu, że w moim przypadku znajdę czas na max 4 posiłki dziennie, śniadanie w domu, później w pracy mogę zrobić sobie 2 przerwy po 10 minut i później 1 posiłek w domu, ponioeważ wracam chwilkę przed 18 a po 19 jeść nie chcę. Nie ma też szans, żebym obiad jadła wcześniej, musi być to ostatni posiłek bo w pracy niestety sobie nie ugotuję Chciałabym też powiedzieć, że do tej pory jadłam strasznie nieregularnie.. jednego dnia nic nie jadłam, a następnego obżerałam się jak głupia. no i jadłam niezdrowe rzeczy A to mój jadłospis.

śniadanie: 2 kromki chlebka razowego z twarogiem, szczypiorkiem i rzodkiewką

II śniadanie: jogurt naturalny z bananem lub kiwi i z otrębami

IIIposiłek: sałata lodowa, oliwki oraz pomidor skropione oliwą z oliwek

IV obiad: panga na parze+ warzywa(brokuły marchew kalafior+ 2 ziemniaczki) również na parze.
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 12:26   #366
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pszczolka87 Pokaż wiadomość
a co powiecie na to? zaznaczam od razu, że w moim przypadku znajdę czas na max 4 posiłki dziennie, śniadanie w domu, później w pracy mogę zrobić sobie 2 przerwy po 10 minut i później 1 posiłek w domu, ponioeważ wracam chwilkę przed 18 a po 19 jeść nie chcę. Nie ma też szans, żebym obiad jadła wcześniej, musi być to ostatni posiłek bo w pracy niestety sobie nie ugotuję Chciałabym też powiedzieć, że do tej pory jadłam strasznie nieregularnie.. jednego dnia nic nie jadłam, a następnego obżerałam się jak głupia. no i jadłam niezdrowe rzeczy A to mój jadłospis.

śniadanie: 2 kromki chlebka razowego z twarogiem, szczypiorkiem i rzodkiewką

II śniadanie: jogurt naturalny z bananem lub kiwi i z otrębami

IIIposiłek: sałata lodowa, oliwki oraz pomidor skropione oliwą z oliwek

IV obiad: panga na parze+ warzywa(brokuły marchew kalafior+ 2 ziemniaczki) również na parze.
JAk dla mnie to stanowczo za małoooo....
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 12:35   #367
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

to co mogę jeszcze dorzucić? tylko pamiętając, że nie dam rady wcisnąć nigdzie pomiędzy żadnego posiłku, chyba, że bym miała jeść w środku nocy
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 12:49   #368
greta09
Raczkowanie
 
Avatar greta09
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 55
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Uuuu:

I: miseczka musli wielozbożowego z jogurtem naturalnym, garścią truskawek i łyżką miodu gryczanego

II: bułka sojowa z ziarnami z serkiem tartare śmietankowym, sałatą, pomidorem, czosnkiem i szczypiorkiem

III: 6 pierogów z pieca z grzybami i soją, surówka z kiszonej kapusty

IV: kromka razowca z oscypkiem, sałatka z selera ze słoika, tuńczyka, twarogu, pomidora i ogórków małosolnych

V: jajecznica z 2 jaj z brokułami, szynką, papryką i cebulą
__________________
jak mi brak tej wielkiej siły, która góry pokruszy.
greta09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 12:56   #369
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pszczolka87 Pokaż wiadomość
a co powiecie na to? zaznaczam od razu, że w moim przypadku znajdę czas na max 4 posiłki dziennie, śniadanie w domu, później w pracy mogę zrobić sobie 2 przerwy po 10 minut i później 1 posiłek w domu, ponioeważ wracam chwilkę przed 18 a po 19 jeść nie chcę. Nie ma też szans, żebym obiad jadła wcześniej, musi być to ostatni posiłek bo w pracy niestety sobie nie ugotuję Chciałabym też powiedzieć, że do tej pory jadłam strasznie nieregularnie.. jednego dnia nic nie jadłam, a następnego obżerałam się jak głupia. no i jadłam niezdrowe rzeczy A to mój jadłospis.

śniadanie: 2 kromki chlebka razowego z twarogiem, szczypiorkiem i rzodkiewką, ok pod warunkiem,że było dużo twarogu, a nie plasterek?może jabłko dorzuć

II śniadanie: jogurt naturalny z bananem lub kiwi i z otrębami zastąp jogurt serkiem wiejskim/homo naturalnym

IIIposiłek: sałata lodowa, oliwki oraz pomidor skropione oliwą z oliwek może lepiej dorzuć do sałatki jakąś pierś z kurczaka gotowaną

IV obiad: panga na parze+ warzywa(brokuły marchew kalafior+ 2 ziemniaczki) również na parze. ziemniaki jakbyś lepiej zastąpiła kaszą/ryżem brązowym/makaronem pełnoziarnistym
Ekspertem to nie jestem, ale wydaje mi sie, ze było by ok. Przygryz sobie orzechy nieraz, bo nie ma nnkt

Edytowane przez MalaLejdi
Czas edycji: 2009-05-25 o 12:57
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 13:08   #370
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Waga przed okresem może nawet być wyższa, gdyż organizm wode magazynuje czy cos
A ja tak troche wyskocze z pytanie z innej beczki (nie krzyczcie)
Dlaczego waga stoi w miejscu a cm w obwodzie, w udach mi leca?

wydaje mi sie ze miesnie nabierają masy
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 14:04   #371
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez greta09 Pokaż wiadomość
Uuuu:

I: miseczka musli wielozbożowego z jogurtem naturalnym, garścią truskawek i łyżką miodu gryczanego

II: bułka sojowa z ziarnami z serkiem tartare śmietankowym, sałatą, pomidorem, czosnkiem i szczypiorkiem

III: 6 pierogów z pieca z grzybami i soją, surówka z kiszonej kapusty

IV: kromka razowca z oscypkiem, sałatka z selera ze słoika, tuńczyka, twarogu, pomidora i ogórków małosolnych

V: jajecznica z 2 jaj z brokułami, szynką, papryką i cebulą
e... dlaczego kolacja bez węgli? rozumiem, że powoli dążymy do redukcji, hm? zero nnkt tak poza tym.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 14:12   #372
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
mÓj plan na jutro ;D R

śniadanie : owsianka na mleku (6 łyżek płatków, 1łyżka otrębów pszennych) kilka rodzynek, cynamon, troche wiórek kokosowych, małe jabuszko ;D

w szkole 2ś : 2 kanapki z szynką , pomidorem, ogórkiem, rzodkiewka ;]]

obiad : filet z piersi kurczaka, pół woreczka kaszy jęczmiennej chyba albo gryczanej ;p jak nie będzie ogórka pomidora to z warzywami mrożonymi z Hortexu.

p: garść orzeszków (laskowe , włoskie, dyńki, migdały, troche z mieszanki studenckiej ) serka nie będzie bo sie skończył , a dziś mi strasznie nie smakował

kolacja : twaróg z czymś (cynamon albo jakieś warzywka) ;] troche piersi kurczaka jak zostanie .


dużoo wody i ćwiczeń ;D

prosze o ocenke ;]]
oceni ktoś ?? ;]]
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 14:20   #373
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
mÓj plan na jutro ;D R

śniadanie : owsianka na mleku (6 łyżek płatków, 1łyżka otrębów pszennych) kilka rodzynek, cynamon, troche wiórek kokosowych, małe jabuszko ;D ładnie. Łączysz wprawdzie tłuszcze (i to nasycone) z węglami, ale generalnie sycące, pełnowartościowe śniadanie. Akurat t posiłek, w którym grzeszki nie są niewybaczalne i szkodliwe.

w szkole 2ś : 2 kanapki z szynką , pomidorem, ogórkiem, rzodkiewka ;]] mało białka. 2 kanapki w sensie, że 2 podwójne? jeśli tak, zamaist jednej polecam serek homo, albo więcej szynki w kanapce

obiad : filet z piersi kurczaka, pół woreczka kaszy jęczmiennej chyba albo gryczanej ;p jak nie będzie ogórka pomidora to z warzywami mrożonymi z Hortexu. ok, postaraj sie duzo warzyw

p: garść orzeszków (laskowe , włoskie, dyńki, migdały, troche z mieszanki studenckiej ) serka nie będzie bo sie skończył , a dziś mi strasznie nie smakował skoro Ci nie smakował, to się nie zmuszaj i zjedz same orzechy. Bylebyś się najadła. Mozesz tu zjesc jajka, rybkę, co tam chcesz.

kolacja : twaróg z czymś (cynamon albo jakieś warzywka) ;] troche piersi kurczaka jak zostanie . ok


dużoo wody i ćwiczeń ;D

prosze o ocenke ;]]
oceni ktoś ?? ;]]
ładnie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 14:26   #374
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pszczolka87 Pokaż wiadomość
a co powiecie na to? zaznaczam od razu, że w moim przypadku znajdę czas na max 4 posiłki dziennie, śniadanie w domu, później w pracy mogę zrobić sobie 2 przerwy po 10 minut i później 1 posiłek w domu, ponioeważ wracam chwilkę przed 18 a po 19 jeść nie chcę. Nie ma też szans, żebym obiad jadła wcześniej, musi być to ostatni posiłek bo w pracy niestety sobie nie ugotuję Chciałabym też powiedzieć, że do tej pory jadłam strasznie nieregularnie.. jednego dnia nic nie jadłam, a następnego obżerałam się jak głupia. no i jadłam niezdrowe rzeczy A to mój jadłospis.

śniadanie: 2 kromki chlebka razowego z twarogiem, szczypiorkiem i rzodkiewką

II śniadanie: jogurt naturalny z bananem lub kiwi i z otrębami

IIIposiłek: sałata lodowa, oliwki oraz pomidor skropione oliwą z oliwek

IV obiad: panga na parze+ warzywa(brokuły marchew kalafior+ 2 ziemniaczki) również na parze.

ten mój jadłospis to na RRRRRRRRR jak coś
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 15:40   #375
pidzamcia
Raczkowanie
 
Avatar pidzamcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Skarland
Wiadomości: 74
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje R:
I śniadanie: owsianka: 4 łyżki płatków, 1 łyżka otrąb pszennych, 3/4szklanki mleka 2%, 100g twarogu chudego, łyżeczka kakao, kawa ze słodzikiem

II śniadanie :2 kromki chleba razowego żytniego,kilka plastrów polędwicy z indyka, pomidor, jabłko, sok wielowarzywny z imbirem (mniam ) z fortuny

III śniadanie: serek homo naturalny 130g, garść migdałów

Obiad: pół woreczka ryżu brązowego, tuńczyk w/w z duszoną cebulką, czosnkiem, łyżka koncentratu pomidorowego i bazylią,ok. 200 g gotowanych brokuł,


Będzie...

Kolacja: wiejski 200g, z jakimś warzywkiem.


Mógł by ktoś ocenić, ładnie proszę
pidzamcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 15:40   #376
naughtyprincess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 155
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje dzisiejsze R
śniadanie : jogurt diat z lidla + otręby
II śniadanie : duże jabłko + kubuś
obiad : 1 mielony ( z mięsa drobiowego) + brokuły + surówka (młoda kapusta , rzodkiewka , marchewka , majonez )
deser (po 1,5 godz po obiedzie) : lód twister (dziś jest straszny upał a jutro ma być 30stopni)
podwieczorek : brokuły surówka (ta co na obiedzie )
kolacja : serek wiejski light + truskawki

proszę o ocenę .

naughtyprincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 15:49   #377
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pidzamcia Pokaż wiadomość
Moje R:
I śniadanie: owsianka: 4 łyżki płatków, 1 łyżka otrąb pszennych, 3/4szklanki mleka 2%, 100g twarogu chudego, łyżeczka kakao, kawa ze słodzikiem

II śniadanie :2 kromki chleba razowego żytniego,kilka plastrów polędwicy z indyka, pomidor, jabłko, sok wielowarzywny z imbirem (mniam ) z fortuny

III śniadanie: serek homo naturalny 130g, garść migdałów

Obiad: pół woreczka ryżu brązowego, tuńczyk w/w z duszoną cebulką, czosnkiem, łyżka koncentratu pomidorowego i bazylią,ok. 200 g gotowanych brokuł,


Będzie...

Kolacja: wiejski 200g, z jakimś warzywkiem.


Mógł by ktoś ocenić, ładnie proszę
Takie jeszcze nie testowałam Ale za to bardzo mi smakuje ten z chilli
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 15:51   #378
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pidzamcia Pokaż wiadomość
Moje R:
I śniadanie: owsianka: 4 łyżki płatków, 1 łyżka otrąb pszennych, 3/4szklanki mleka 2%, 100g twarogu chudego, łyżeczka kakao, kawa ze słodzikiem

II śniadanie :2 kromki chleba razowego żytniego,kilka plastrów polędwicy z indyka, pomidor, jabłko, sok wielowarzywny z imbirem (mniam ) z fortuny

III śniadanie: serek homo naturalny 130g, garść migdałów

Obiad: pół woreczka ryżu brązowego, tuńczyk w/w z duszoną cebulką, czosnkiem, łyżka koncentratu pomidorowego i bazylią,ok. 200 g gotowanych brokuł,


Będzie...

Kolacja: wiejski 200g, z jakimś warzywkiem.


Mógł by ktoś ocenić, ładnie proszę
Mi się wydaje, że bardzo ładnie, ale ja się nie za bardzo znam. Mogę wiedzieć, ile to razem kcal (jeśli liczysz)?
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 16:06   #379
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez naughtyprincess Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze R
śniadanie : jogurt diat z lidla + otręby tragedia. jogurtów na R nie powinno się jeść. co to za śniadanie?brak białka.
II śniadanie : duże jabłko + kubuś tragedia. jabłko to nie posiłek
obiad : 1 mielony ( z mięsa drobiowego) + brokuły + surówka (młoda kapusta , rzodkiewka , marchewka , majonez ) tragedia, gdzie białko ??
deser (po 1,5 godz po obiedzie) : lód twister (dziś jest straszny upał a jutro ma być 30stopni)
podwieczorek : brokuły surówka (ta co na obiedzie ) powinny być NNKT
kolacja : serek wiejski light + truskawki
Owoce lepiej jeść w 1 części dnia

proszę o ocenę .

ogólnie to jadłospis pozbawiony jakichkolwiek składników odżywczych, NNKT wogóle. białko w minimalnej ilości. życze powodzenia.
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 16:20   #380
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje dzisiejsze R, bardzo proszę o ocenę

I. 3 duże(wielkości dłoni) placki owsiane, każdy z łyżką serka naturalnego, na to pokrojony pomidor, papryka i ogórek, kilka oliwek i pestki dyni;
kompot rabarbarowo-jabłkowy bez cukru, pół kostki czekolady 81%kakao

II. 2 kromki chleba pełnoziarnistego własnej roboty, łyżka serka naturalnego, ogórek, papryka

III. indyk duszony z czerwoną fasolą, pomidorami, papryką i cebulą (500 gramowe pudełeczko, zabrałam obiad na uczelnię)

IV. minijajecznica z jednego jajka, kawałka cebuli, 2 plastrów polędwicy wiejskiej i łyżeczki oliwy z oliwek; z pół kilo truskawek

V. serek wiejski, kalarepa
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 16:29   #381
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Bardzo prosze o ocenę mojej jutrzejszej redukcji. Dieta 1400-1500 kcal

Ś: 6 łyżek płatków owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych, małe jabłko, cynamon, 100 g jogurtu nat.,mleko do kawy;=330 kcal
II Ś: serek homo, łyżka jogurtu nat. dla upłynnienia konsystencji, banan; =210 kcal
O: 40 g kaszy gryczanej, 100 g piersi z kurczaka smażone na oliwie, 225 g fasolki szparagowej;=350
P: jajecznica z 2 jaj na oliwie, kromka z polędwicą i warzywami, kilka warzyw; =330 kcal
K: 225 g kalafiora; 150 g wieśniaka light z tuńczykiem, pomidorem; =210 kcal
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 16:45   #382
lagunabeach1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

utrzymanie-

I dwa i pół kromek chleba - z jedna z camembertem i pomidorem, druga i połówka- z serkiem topionym i pomidorem, pare garści migdałów
II kromka chleba z masłem i szynką z indyka
III jak powyżej
IV kurczak po chińsku z ryżem( warzyw akurat żadnych nie było, choć wiem, że powinny się znaleźć )
V duża miska truskawek polanych miodem z migdałami i orzechami
VI jogurt Aktivia z musli
VII kromka chleba z masłem, trochę serka wiejskiego

mogę prosić o ocenę? nie za dużo/ nie za mało? jak to ogólnie wygląda?
lagunabeach1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 17:10   #383
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
R z prosba o ocene.

Sn: owsianka(100gr wiejskiego,4czubate łyzki płatków owsianych,cynamon,jabłko, 100ml mleka1,5%,mała garsć malin)
2Sn: 2kromki pelnoziarnistego chleba cienko z maslem,serkiem homo nat,wedlina z kurczaka,pomidorem,listka mi bazylii i sałaty lodowej
O: plaster schabu ugotowanego na wodzie,mieszanka warzyw-->cebula,kalafior,fasolk a szparagowa,groszek zielony,3łyzki kaszy gryczanej,łyzeczka musztardy
P: 3plasterki wedzonego łososia,por
K: 80g tunczyka wsw,pół duzego ogorka zielonego

I jak?
no i jednak zmiany bo byłam na siłowni (rowerek,cross cos tam i bieznia-70minut)a po cwiczeniach maja byc wegle,wiec dalam wafle ryzowe,jakos chleba sie balam dac
P:dwa wafle ryzowe(31kcal jeden) ,100gr wiejskiego,2plastry wedliny z kurczaka,pol papryki,jablko---> nie za duzo jak na posilek po trenigowy?
bedzie
K:80g tunczyka wsw,pol ogorka
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it


Edytowane przez orzeszek01
Czas edycji: 2009-05-25 o 17:19
orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 17:11   #384
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
...a zdajesz sobie sprawę, że to nie jest do końca normalne? zdajesz sobie, zdajesz...
Tak i staram się z tym walczyć.

U, proszę o ocenę

I. Owsianka: cztery łyżki płatków z: malinami, kostką gorzkiej czekolady, suszoną żurawiną i serkiem wiejskim (pół opakowania)
II. Jogurt naturalny z truskawkami i garścią migdałów.
III. Kotlet sojowy gotowany w bulionie, warzywa na patelnię z dwoma łyżkami ryżu brązowego i sosem pieczarkowym domowej roboty.
50 minut biegania.
IV. Kromka razowca z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem.
V. Sałatka z jajka na twardo, połowy serka wiejskiego, papryki i kiełków.
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 17:51   #385
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Może tym razem nie zostanę pominięta, dawno już mnie nie oceniano, a muszę się uczyć drogą prób i błędów

R:
Śn: dwie kromki razowego, jedna z serkiem wiejskim + pół pomidora + mały ogórek (doprawione pieprzem, podobno podkręca metabolizm), druga z masłem i dwoma kawałkami szynki drobiowej.
2 śn: zaraz po 30 minutach bo byłam głodna : kawa z mlekiem + jabłko
2-godzinna wycieczka rowerowa, bardzo męcząca, w połowie drogi duży banan.
Obiad: makaron biały z mięsem i sosem (zostało z wczoraj, raczej niezbyt tłuste), mała porcja na talerzu dla dzieci
Godzinkę po obiedzie dwa duże jabłka (były przed 16)
Potem trening, a konkretnie koszykówka, w przerwie przepyszna sałatka owocowa
Będzie:
Kolacja: tuńczyk w sosie własnym

Ps. Czy to prawda, że jajek nie można jeść codziennie?
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 17:58   #386
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Może tym razem nie zostanę pominięta, dawno już mnie nie oceniano, a muszę się uczyć drogą prób i błędów

R:
Śn: dwie kromki razowego, jedna z serkiem wiejskim + pół pomidora + mały ogórek (doprawione pieprzem, podobno podkręca metabolizm), druga z masłem i dwoma kawałkami szynki drobiowej. raczej mało; też bym się nie najadła
2 śn: zaraz po 30 minutach bo byłam głodna : kawa z mlekiem + jabłko
2-godzinna wycieczka rowerowa, bardzo męcząca, w połowie drogi duży banan. na przyszłość zjedz na drugie śniadanie coś oprócz owoców
Obiad: makaron biały (tu widze, że się wstydzisz :P) z mięsem i sosem (zostało z wczoraj, raczej niezbyt tłuste), mała porcja na talerzu dla dzieci tu też chyba nienajlepiej; spróbuj jeść normalną porcję, ale np. ryżu brązowego, no i do mięska warzywa
Godzinkę po obiedzie dwa duże jabłka (były przed 16)
Potem trening, a konkretnie koszykówka, w przerwie przepyszna sałatka owocowa wg zaleceń to owoce raczej na pierwsze i drugie śniadanie; tu lepsza byłaby sałatka warzywna, do tego jakieś nnkt, np. orzechy
Będzie:
Kolacja: tuńczyk w sosie własnym najadasz się tym? Może dorzuć jakieś warzywka/wieśniaka
Od razu uprzedzam, że nie jestem ekspertką i oceniam wg tego, co wyczytałam na wizażu i za co sama zostałam objechana.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 18:06   #387
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

A mam zjeść całe 130 gram tego tuńczyka? I jeszcze coś do tego dokładać?! Ech...

A można jeść codziennie jajka? Czy nie bardzo?
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 18:20   #388
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
A mam zjeść całe 130 gram tego tuńczyka? I jeszcze coś do tego dokładać?! Ech...

A można jeść codziennie jajka? Czy nie bardzo?
Nie wiem niestety co z tymi jajkami. Różne głosy słyszałam, sama chętnie się dowiem jak to jest z nimi na redukcji. Osobiście wydaje mi sie, że jedno jajko codziennie to trochę dużo. A jeśli chodzi o tuńczyka, to może zjedz pół puszki i do tego coś jeszcze? Drugie pół się nie zepsuje do następnej kolacji.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 18:45   #389
Treissi
Raczkowanie
 
Avatar Treissi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 296
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Od jakiegoś czasu czytam na bieżąco Wasze jadłospisy i na ich podstawie staram się układać swoje. Jednak nie jestem pewna czy są one dobrze ułożone i nie zawsze wychodzi mi tak jak zaplanuje Może jak zacznę tu pisać to będzie lepiej z trzymaniem się planu Tak więc proszę o ocenę jutrzejszego jadłospisu

REDUKCJA

Śniadanie I:
Po 2 łyżki: płatków owsianych, otrąb i musli z 3/4 szkl mleka 2%; kromka chleba żytniego z pomidorem; brzoskwinia albo arbuz.

Śniadanie II:
3 kromki chleba żytniego z polędwicą drobiową, pomidorem i ogórkiem.

Obiad:
1/3 woreczka ryżu basmati, kalafior, sałatka z pomidora i ogórka o jogurtem naturalnym.

Podwieczorek:
Serek homo naturalny z orzechami.

Kolacja:
Pół makreli z kromką chleba żytniego. Jem 2-3 h przed snem.
__________________
Prawda jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy, więc oszczędzajmy ją – Mark Twain

Grzeczne dziewczynki idą do raju,
Niegrzeczne mają raj na ziemi.

Edytowane przez Treissi
Czas edycji: 2009-05-25 o 20:15
Treissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 19:10   #390
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R----> lekkie W

1. 3 kromki kwadratowe razowca, plaster twarogu półtłustego, 3 plastry wędliny, troszkę Delmy, pomidor, ogórek, szczypiorek, kubek mleka 2% z kakao nat.

2. grahamka z masłem, jajkiem, pomidorem, ogórkiem,rzodkiewką,sałat ą

3. kefir mały, 2 plasterki ogórka, rzodkiewka, łyżeczka płatków migdałowych

4. udko gotowane spore bez skóry, fasolka zielona, garstka makaronu razowego

bieg 50 minut+marsz 10 minut

5. serek wiejski zwykły, sałata, ogórek, pietruszka


Proszę bardzo o ocenkę
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.