spaskudzić można ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-05, 14:55   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

spaskudzić można ?


Powiedzcie, dziewczynki, czy mogę spaskudzić sobie pyszczek, jeśli będę uzywała co parę dni innego kremu? Chodzi o to, że ostatnio mam wieeelkie niedobory kasowe, a jestem w posiadaniu morza próbek, co się nazbierały ostatnimi czasy. No i teraz mogłabym wykorzystać ten zapaski, jako, że kremidło mi wyszło. Są to próbeczki różne, nawilżające, p/ zmarszczkowe, ale raczej dla mojej cery przeznaczone. Tylko nie wiem, czy sobie krzywdy nie zrobię takim eksperymentem ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 15:09   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: spaskudzić można ?

Ja tak właśnie robię w "niedoborach kasowych", czyli dość często I nie zauważyłam pogorszenia. Podostawałam bardzo dużo próbek i teraz je muszę powykańczać, bo się przeterminują
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 16:29   #3
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: spaskudzić można ?

a moim zdaniem wlasnie w ten sposob mozna sie nabawic alergii skornych, przeciez wszystkie te kremy to czysta chemia a bombardowanie skory coraz to nowymi kremami na pewno do niczego dobrego nie prowadzi. nawet jesli teraz nic sie nie dzieje to nic nie znaczy, bo skora moze zareagowac po ktorejs tam z kolei zmianie.
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 18:07   #4
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: spaskudzić można ?

Odzywa się upiorna alergiczka.

Jeśli ktoś ma skłonności do alergii, to właśnie powinien unikać używania ciągle tych samych kosmetyków, bo w końcu mogą wytworzyć się w ogranizmie przeciwciała i dojdzie do alergii. Natomiast używanie na zmianę różnych kosmetyków zmniejsza szanse powstania alergii, bo organizm nie zdąży się przyzwyczaić i wytworzyć przeciwciał.

Natomiast jest inna wada częstych zmian - efekty działania wielu kosmetyków widać dopiero po pewnym czasie. Więc jeśli używa się np. kremu przeciwzmarszczkowego co kilka dni, to na efekty trzeba będzie dłużej poczekać.

Ale jeśli - jak rozumiem - używasz próbek kosmetyków dobranych do swojej cery, to ich działanie pewnie jest podobne, więc nie widzę problemu. Jak od kilku miesięcy stosuję wymiennie różne kremy i alergii (odpukać) nie widać, ale muszę przyznać, że są to głównie kremy hypoalergiczne.

Notabene jeśli chodzi o próbki, panie w perfumeriach i aptekach najchętniej je dają właśnie na "hasło" alergia. No bo nawet te najbardziej niechętne rozumieją, że jak ktoś jest alergikiem, to nie kupi kosmetyku, zwłaszcza drogiego, bez wypróbowania.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.