Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 10:16   #3601
lilek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dębki nad Bałtykiem
Wiadomości: 4
GG do lilek
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

to że mam czekać na 2 naturalny okres i wówczas badania powiedziała mi endokrynolog (mająca dobrą opinię wśród pacjentów). I cóż... z postu na post coraz większa zakrętka jestem. Po clostilbegyt biorę teraz luteinę, więc nie ma sensu moim zdaniem robić badań hormonalnych, ale może mylę się. Poczekam aż pojawi się @, przestanę brać luteinę i marsz na badania... Z góry dziękuję za wszystkie odp. w mojej sprawie.
lilek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:58   #3602
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilek Pokaż wiadomość
to że mam czekać na 2 naturalny okres i wówczas badania powiedziała mi endokrynolog (mająca dobrą opinię wśród pacjentów). I cóż... z postu na post coraz większa zakrętka jestem. Po clostilbegyt biorę teraz luteinę, więc nie ma sensu moim zdaniem robić badań hormonalnych, ale może mylę się. Poczekam aż pojawi się @, przestanę brać luteinę i marsz na badania... Z góry dziękuję za wszystkie odp. w mojej sprawie.
w takim razie endo . się myli bo nie musisz czekac a badania zrób w trzecim dniu okresu.
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 07:16   #3603
ulekkk
Przyczajenie
 
Avatar ulekkk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilek Pokaż wiadomość
to że mam czekać na 2 naturalny okres i wówczas badania powiedziała mi endokrynolog (mająca dobrą opinię wśród pacjentów). I cóż... z postu na post coraz większa zakrętka jestem. Po clostilbegyt biorę teraz luteinę, więc nie ma sensu moim zdaniem robić badań hormonalnych, ale może mylę się. Poczekam aż pojawi się @, przestanę brać luteinę i marsz na badania... Z góry dziękuję za wszystkie odp. w mojej sprawie.
no jeżeli bierzesz w tym cyklu clo to faktycznie badanie hormonów żenskich będzie niemiarodajne bo clo ma za zadanie zwiększyć ci estrogeny jak te się zwiększą no to reszta hormonów też inaczej zareaguje. Więc lepiej zbadać hormony na cyklu bez wspomagaczy
ulekkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 07:59   #3604
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę (brałam 12 lat z 1 przerwą). Wszyscy lekarze jak do nich chodziłam i pytałam o te przerwy to się dziwili i pytali czy chce w ciąże zachodzić bo w innym wypadku to nie ma po co przerywać brania. Robiłam badania z 2 m-ce temu wszystko wyszło super.
Po @ zaczynam starania o dzidzie. Pytałam lekarzy chyba 3 czy powinnam coś odczekać a oni że NIE. Ze jedną z metod jak kobieta nie może zajść w ciąże jest branie tabletek a potem odstawienie i tzw. efekt odbicia czyli nasilone jajeczkowania. Oczywiści istnieje ryzyko ciąży mnogiej ale bardzo minimalne.
Hormony w ciągu 24h wydalane są z organizmu więc te niby oczyszczania to bajki - słowa lekarza. Gdyby nie byly wydalane to by sie w ciąże nie dało zajść i nie trzebaby przyjmować ich codziennie.
Napisałam tu dokładnie to co mi powiedziało 3 lekarzy w Enel-Medzie.
Kazali po @ z odstawienie brać się do roboty.
Aha może się zdarzyć ze po tak długim czasie przysadka mózgowa może być uśpiona bo się odzwyczaila od pracy (dlatego te luteiny bierze sporo z Was). Więc przysadkę należy pobudzić i wszystko ok.
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 08:20   #3605
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Hej dziewczyny! Biore tabletki anty od ok 3 lat bez żadnej przerwy.... Cały czas odkładam zrobienie przerwy, poprostu jest mi wygodnie z tymi tabletkami anty, gdyż czuje się zabezpieczona, wiem kiedy dostane okres... Chcciała bym zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek, ale boje się, że nie wróci, że w czasie przerwy zajde w ciąże.
Czy to jest konieczne zrobienie takiej miesięcznej przerwy w braniu nawet jeżeli nie chce zajść w ciąże, bo każdy ginekolog mówi mi co innego? I komu mam wierzyć? Boje się, że jak nie zrobie przerwy to później będą problemy z zajściem w ciąże
Prosze poradźcie mi...
A jak wy bierzecie długo tabletki bez żadnej przerwy?
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 11:20   #3606
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Mala L. uwazam ze nie ma potrzeby robienia przerwy tym bardziej ze bierzesz dopiero 3 lata, no chyba ze chcesz dzidzię
jesli nie masz skutkow ubocznych czujesz sie super to jej nie rób ale mozesz zawsze z ginem o tym pogadac.


---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę (brałam 12 lat z 1 przerwą). Wszyscy lekarze jak do nich chodziłam i pytałam o te przerwy to się dziwili i pytali czy chce w ciąże zachodzić bo w innym wypadku to nie ma po co przerywać brania. Robiłam badania z 2 m-ce temu wszystko wyszło super.
Po @ zaczynam starania o dzidzie. Pytałam lekarzy chyba 3 czy powinnam coś odczekać a oni że NIE. Ze jedną z metod jak kobieta nie może zajść w ciąże jest branie tabletek a potem odstawienie i tzw. efekt odbicia czyli nasilone jajeczkowania. Oczywiści istnieje ryzyko ciąży mnogiej ale bardzo minimalne.
Hormony w ciągu 24h wydalane są z organizmu więc te niby oczyszczania to bajki - słowa lekarza. Gdyby nie byly wydalane to by sie w ciąże nie dało zajść i nie trzebaby przyjmować ich codziennie.
Napisałam tu dokładnie to co mi powiedziało 3 lekarzy w Enel-Medzie.
Kazali po @ z odstawienie brać się do roboty.
Aha może się zdarzyć ze po tak długim czasie przysadka mózgowa może być uśpiona bo się odzwyczaila od pracy (dlatego te luteiny bierze sporo z Was). Więc przysadkę należy pobudzić i wszystko ok.
hej ja tez sie staram o dzidzię jestem przed 2 okresem bez tabletek . Jeden cykl po tabsach odczekalam bo sie bałam ciązy mnogiej ale jak porozmawiałam z profesorem od gin. to powiedział to co try piszesz ze nie ma potrzeby czekac. I tak staranka od 1 maja ale czuję ze i tak nie wyszło , mierze temp, i śluz sprawdzam ale ...cóż trzeba dalej próbopwać ja nie brałam tabl. długo bo rok więc chyba moja przysadka nie jest uśpiona Gin kazała próbować ...
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 12:53   #3607
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

i ja zastanawiam sie nad ostawieniem choc biore dopiero 5 miesiecy yasminelle...
skutki uboczne: cellulit ogromny, zmiana nastrojów, bóle w sercu, nie moge złapac oddechu, przytyka mnie, suchość w ustach i nie tylko...

chyba dokoncze to 5 opakowanie i wybiore sie do gina na kontrole.. ale z tabletek chce całkiem zrezygnowac zle sie po nich czuje
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 16:15   #3608
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
Mala L. uwazam ze nie ma potrzeby robienia przerwy tym bardziej ze bierzesz dopiero 3 lata, no chyba ze chcesz dzidzię

jesli nie masz skutkow ubocznych czujesz sie super to jej nie rób ale mozesz zawsze z ginem o tym pogadac....

Dziękuje za rade Rozmawiałam z jednym ginekologiem i mi powiedział że nie jest konieczne robienie przerwy skoro nie chce dziecka, a drugi ginekolog powiedział mi, że powinnam raz w roku zrobić przerwe w braniu tabletek, żeby później nie było problemów....
A ty robiłaś przerwy jakieś jak brałaś tabletki?
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 16:18   #3609
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
[/left]

Dziękuje za rade Rozmawiałam z jednym ginekologiem i mi powiedział że nie jest konieczne robienie przerwy skoro nie chce dziecka, a drugi ginekolog powiedział mi, że powinnam raz w roku zrobić przerwe w braniu tabletek, żeby później nie było problemów....
A ty robiłaś przerwy jakieś jak brałaś tabletki?
nie ja nie robiłam ale ja brałam stosunkowo krotko bo rok i 3 m.
ale mam znajome co biora po 5 ,7 lat i moja siostra tez bierze ze 3 lata i nigdy nie robiły przerw no chyba ze na dzidzie a potem zaraz po porodzie znów brały tabsy . Więc nie widze osobiście takiej potrzeby w twoim przypadku. ale możesz zawsze o rade zapytac 3 gina .
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 08:58   #3610
kaisa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam,
Biorę tabletki pierwszy raz w życiu i Pani doktor przepisala mi 2 opakowania Novynette. Chcie pobrć pigułki 2 m-ce, potem zrobić miesięczną przerwę gdyż biorę ślub i w podróży poślubnej chcemy starać się o dziecko. Czy to oby nie za szybko po 1,5 m-ca od odstawienia pigułek ,planować sobie ciążę???
Proszę odpiszcie i poradźcie
kaisa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 13:36   #3611
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Biore tabletki anty od ok 3 lat bez żadnej przerwy.... Cały czas odkładam zrobienie przerwy, poprostu jest mi wygodnie z tymi tabletkami anty, gdyż czuje się zabezpieczona, wiem kiedy dostane okres... Chcciała bym zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek, ale boje się, że nie wróci, że w czasie przerwy zajde w ciąże.
Czy to jest konieczne zrobienie takiej miesięcznej przerwy w braniu nawet jeżeli nie chce zajść w ciąże, bo każdy ginekolog mówi mi co innego? I komu mam wierzyć? Boje się, że jak nie zrobie przerwy to później będą problemy z zajściem w ciąże
Prosze poradźcie mi...
A jak wy bierzecie długo tabletki bez żadnej przerwy?

Cóż, mój lekarz uważa, że trzeba zrobić taką przerwę, i ja w sumie też... Jest to potrzebne, żeby zrobić badania - przede wszystkim bada się stan wątroby i hormony - prolaktynę itp. Mój ginekolog ujął to w ten sposób, że "można brać hormony, pod warunkiem, że na pewno są dobrze dobrane, nie ma się chorej wątroby i nie wyrządziły organizmowi jakiejś szkody". Mniej więcej tak to brzmiało. Moim zdaniem ten lekarz ma rację - od razu przepisał mi dobre tabletki, zna się na tym co robi, opinia kogoś takiego przekonała mnie do tych badań.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2009-05-23 o 13:41
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 13:41   #3612
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaisa21 Pokaż wiadomość
Witam,
Biorę tabletki pierwszy raz w życiu i Pani doktor przepisala mi 2 opakowania Novynette. Chcie pobrć pigułki 2 m-ce, potem zrobić miesięczną przerwę gdyż biorę ślub i w podróży poślubnej chcemy starać się o dziecko. Czy to oby nie za szybko po 1,5 m-ca od odstawienia pigułek ,planować sobie ciążę???
Proszę odpiszcie i poradźcie
uważam ze tabletki brac na 2 miesiace a potem odstawiac nie ma sensu gdyz i tak np. mozesz plamic przez 2 miesiące nawet 3 w czasie brania tabletek -ale to twoja decyzja. A po odstawieniu nie ma przeciwskazan zeby czekac na dziecko mozna brac sie do roboty a sznase na ciąze mnoga sa małe tym bardziej przy tak krotkim okresie brania.
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 21:49   #3613
kaisa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
uważam ze tabletki brac na 2 miesiace a potem odstawiac nie ma sensu gdyz i tak np. mozesz plamic przez 2 miesiące nawet 3 w czasie brania tabletek -ale to twoja decyzja. A po odstawieniu nie ma przeciwskazan zeby czekac na dziecko mozna brac sie do roboty a sznase na ciąze mnoga sa małe tym bardziej przy tak krotkim okresie brania.
tadex, czyli rozumiem że nie przeciwskazań żeby odstawić tabletki po 2m-cach. dopiero od niedawna zaczęłam współżyć z narzeczonym i uważam że tabletki były najlepszą metodą na antykoncepcję gdyż od prezerwatyw mam uczulenie. A tak pisałam w podróży poślubnej będziemy próbować starać się o dziecko,a jeśli wszystko pomyślnie się ułozy to potem znów zaczne brać pigułki. nie ma w tym nic niepokojącego??a jeszcze jedno słyszałam że przed planoaniem ciąży należy brać kwas foliowy...napisałaś jeszcze że mogą wystąpić krwawienia 2 lub 3 m-ce, dlaczego?
kaisa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 23:48   #3614
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja właśnie rozważam odstawienie tabletek. Biore je w sumie niecały rok. Teraz dostałam krwawienie i myśle czy po prostu nie brać już kolejnego opakowania. Poza tym, że jest to pewne zabezpieczenie i komfort tego, że wiem kiedy mam okres, to te tabletki przyniosły mi więcej minusów niż plusów.
-przytyłam, może i niedużo, a potem pare kg zrzuciłam, ale dalej już nie da rady mimo, że wcale nie jem dużo
-czuje się opuchnięta, mimo tego że wcale gruba nie jestem to tak się czuje, zwłaszcza jeśli chodzi o brzuch, mam wrażenie jakbym była po prostu opuchnięta
-odkąd biore tabletki mam celulit, którego wcześniej nie było ani grama
-okres stał się uciążliwy, krew jest jakby rzadsza, bardziej go czuje, bóle podczas okresu są porównywalne do czasów przed tabletkami, z tą różnicą, że teraz nie boli mnie pare dni przed okresem
-stałam się bardziej drażliwa
-często boli mnie żołądek co się wczęśniej nie zdarzało, a nie zmieniałam żadnych nawyków żywieniowych ani innych rzeczy, które mogłyby mieć na to wpływ
-zmniejszyło mi się libido
-zaczęłam mieć problemy z grzybicą, której nie moge się pozbyć nie robiłam nic co mogłoby mnie na nią narazić, nic nie zmieniałam, i wychodzi na to że tabletki się przyczyniły w jakiś sposób.

Chciałabym odstawić tabletki ale troche się boje, boje się wpadki Chociaż z drugiej strony, przedtem, z TŻ kochaliśmy się częściej, jakoś radziliśmy sobie z prezerwatywami i dzidziusia nie było. Tyle par korzysta z tej metody i dzieci nie mają...
No i boje się, tego że dostane wysyp. Przed braniem tabletek zaczęłam jakoś wyglądać, jak zaczęłam brać dostałam wysyp i później znowu się unormowało.

Sama nie wiem co mam zrobić, z jednej strony chcę, a z drugiej troche się boje
No i mówi się żeby uważać już podczas przerwy, a z TŻ kochaliśmy się w czwartek. Tabletke powinnam wziąźć we wtorek. Chyba powinno być w porządku prawda?
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 07:59   #3615
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaisa21 Pokaż wiadomość
tadex, czyli rozumiem że nie przeciwskazań żeby odstawić tabletki po 2m-cach. dopiero od niedawna zaczęłam współżyć z narzeczonym i uważam że tabletki były najlepszą metodą na antykoncepcję gdyż od prezerwatyw mam uczulenie. A tak pisałam w podróży poślubnej będziemy próbować starać się o dziecko,a jeśli wszystko pomyślnie się ułozy to potem znów zaczne brać pigułki. nie ma w tym nic niepokojącego??a jeszcze jedno słyszałam że przed planoaniem ciąży należy brać kwas foliowy...napisałaś jeszcze że mogą wystąpić krwawienia 2 lub 3 m-ce, dlaczego?
nie ma żadnych przeciwskazani d starania o dzoecko zapewniam cie!!
A krwawienie może wystąpić na skutek dużej dawki chemi i hormonów a twój organizm dopiero się do tego przyzwyczaja. To się zdaża co prawda nie wszytskim ale jakieś 80% tak niestety ma przez kilka 1 opakowan krwawi- niestety wiec i tak możesz miec zrypane wakacje bo wkładkę niestety lub tampon trzeba będzie sobie aplikować.

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez shewa Pokaż wiadomość
Ja właśnie rozważam odstawienie tabletek. Biore je w sumie niecały rok. Teraz dostałam krwawienie i myśle czy po prostu nie brać już kolejnego opakowania. Poza tym, że jest to pewne zabezpieczenie i komfort tego, że wiem kiedy mam okres, to te tabletki przyniosły mi więcej minusów niż plusów.
-przytyłam, może i niedużo, a potem pare kg zrzuciłam, ale dalej już nie da rady mimo, że wcale nie jem dużo
-czuje się opuchnięta, mimo tego że wcale gruba nie jestem to tak się czuje, zwłaszcza jeśli chodzi o brzuch, mam wrażenie jakbym była po prostu opuchnięta
-odkąd biore tabletki mam celulit, którego wcześniej nie było ani grama
-okres stał się uciążliwy, krew jest jakby rzadsza, bardziej go czuje, bóle podczas okresu są porównywalne do czasów przed tabletkami, z tą różnicą, że teraz nie boli mnie pare dni przed okresem
-stałam się bardziej drażliwa
-często boli mnie żołądek co się wczęśniej nie zdarzało, a nie zmieniałam żadnych nawyków żywieniowych ani innych rzeczy, które mogłyby mieć na to wpływ
-zmniejszyło mi się libido
-zaczęłam mieć problemy z grzybicą, której nie moge się pozbyć nie robiłam nic co mogłoby mnie na nią narazić, nic nie zmieniałam, i wychodzi na to że tabletki się przyczyniły w jakiś sposób.

Chciałabym odstawić tabletki ale troche się boje, boje się wpadki Chociaż z drugiej strony, przedtem, z TŻ kochaliśmy się częściej, jakoś radziliśmy sobie z prezerwatywami i dzidziusia nie było. Tyle par korzysta z tej metody i dzieci nie mają...
No i boje się, tego że dostane wysyp. Przed braniem tabletek zaczęłam jakoś wyglądać, jak zaczęłam brać dostałam wysyp i później znowu się unormowało.

Sama nie wiem co mam zrobić, z jednej strony chcę, a z drugiej troche się boje
No i mówi się żeby uważać już podczas przerwy, a z TŻ kochaliśmy się w czwartek. Tabletke powinnam wziąźć we wtorek. Chyba powinno być w porządku prawda?
podczas przerwy z odstawienia jesteś chroniona przed ciązą.
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 10:15   #3616
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
podczas przerwy z odstawienia jesteś chroniona przed ciązą.
No tak. Czyli zabezpieczona jestem teoretycznie do tego wtorku, czyli nie powinnam się niczego obawiać i moge odstawiać spokojnie. Przynajmniej tak wnioskuję...
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 12:11   #3617
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shewa Pokaż wiadomość
No tak. Czyli zabezpieczona jestem teoretycznie do tego wtorku, czyli nie powinnam się niczego obawiać i moge odstawiać spokojnie. Przynajmniej tak wnioskuję...
tak jednak od dnie nie przyjęcia tabletki juz nie jestes zabezpieczona. Chodzi mi ze jeśli robisz przerwę na @ to w tym czasie masz 100% bezpieczenstwo.
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 12:13   #3618
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
tak jednak od dnie nie przyjęcia tabletki juz nie jestes zabezpieczona. Chodzi mi ze jeśli robisz przerwę na @ to w tym czasie masz 100% bezpieczenstwo.
Że w czasie przerwy jest 100 % to wiem Czyli od wtorku trzeba uważać Mama już mnie straszy, że szybko w ciąże zajde A są w końcu po to inne metody, żeby się nie zachodziło.
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 13:11   #3619
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shewa Pokaż wiadomość
Że w czasie przerwy jest 100 % to wiem Czyli od wtorku trzeba uważać Mama już mnie straszy, że szybko w ciąże zajde A są w końcu po to inne metody, żeby się nie zachodziło.
skoro bierzesz tabletki i robisz 7 dni przerwy na @ to jestes bezpieczna na bank
a jasne sa inne sposoby
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 13:19   #3620
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

No to decyzja podjęta, nie biorę już następnego opakowania.
Mam nadzieje, że w końcu przestane się czuć taka opuchnięta i nie będe miała takich humorków
No i że w końcu będę się mogła nacieszyć seksem, ale narazie trzeba się pozbyć grzybka do końca, a potem o czymkolwiek myśleć

Cykl mam nadzieje, że wróci szybko do normy, miałam wcześniej jak w zegarku i miłoby było gdyby nic się nie pomieszało
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 13:21   #3621
kurakowa
Raczkowanie
 
Avatar kurakowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 462
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja odstawilam trzy miesiące temu Yaz...jest o niebo lepiej - tzn mi najbardziej przeszkadzaly wahania nastrojów, no może ewentualnie cellulit, ale o nim raczej nie myślalam...bylam w dość kiepskim stanie psychicznym, teraz jest super koleżanki mnie straszyly, że dlugo nie będę miala okresu, że będę wyczekiwać - a pierwszy po odstawieniu przyszedl rowno 28 dni później, kolejny też równiutko jak robilam przerwę, to myślalam, że teraz (po 3 miesiącach) wrócę, ale jeszcze daję sobie czas do namyslu...fakt faktem - wygoda byla niezla i na poczatku myslalam ze nie dam rady bez - wszystko jednak się jakos poukladalo i dopracowalo i jest dobrze
__________________
czekamy
kurakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 15:52   #3622
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a ja czekan na 2@ po odstwieniu 1 była jak w zegarku ale czy 2 bedzie ma byc jutro a tu cisza nic się nie zanosi ****...boję się
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 16:05   #3623
sandrulka13
Raczkowanie
 
Avatar sandrulka13
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 386
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziewczyny, mam pytanie Planuje odstawić tabletki, już postanowione, klamka zapadła Wiem, że będę gorzej znosić okres itp., ale pytanie nieco inne - biorąc tabletki, biust mi się powiekszył () - czy po ich ostawieniu wróci do mniejszych rozmiarów? Czy jednak zostanie? Jak to u Was było? Pozdrawiam
__________________
Love is like the wind
- I can't see it,
but I can feel it =)

Moje kartki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8722498
sandrulka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 16:19   #3624
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Mój się podczas brania tabletek niedużo powiększył, stały się takie pełniejsze. Ale podejrzewam, że zmaleją. W końcu to jest ta zatrzymana w organizmie woda, a jak się przestanie brać to przestaje się zatrzymywać wodę...
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 17:54   #3625
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sandrulka13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie Planuje odstawić tabletki, już postanowione, klamka zapadła Wiem, że będę gorzej znosić okres itp., ale pytanie nieco inne - biorąc tabletki, biust mi się powiekszył () - czy po ich ostawieniu wróci do mniejszych rozmiarów? Czy jednak zostanie? Jak to u Was było? Pozdrawiam
wszytsko zalezy od organizmu mój sie powiekszył na poczatku brania tabsów jakie 3, 4 opakownia czułam pełny biust a po odstawienu cycki mi znikły
tadex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 18:36   #3626
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

mi się zmniejszył, ale nieznacznie, nawet nie o jeden rozmiar....

a pierwszy okres po odstawieniu dostałam jak w zegarku po 4 tygodniach, ciekawe jak będzie z kolejnymi
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 20:36   #3627
papiusia1203
Raczkowanie
 
Avatar papiusia1203
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z daleka ...
Wiadomości: 61
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

czy po 3 latach brania tabletek wypadaloby zrobic przerwe? czy nie ma to zadnego wplywu na organizm? nie zmniejsza szansy na zajscie kiedys w ciaze? i czy po tabletce 72h powninno sie zrobic przerwe w przyjmowaniu antykoncepcji chociaz na miesiac? zeby nie za duzo bylo tych hormonow?
papiusia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:42   #3628
kurakowa
Raczkowanie
 
Avatar kurakowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 462
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sandrulka13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie Planuje odstawić tabletki, już postanowione, klamka zapadła Wiem, że będę gorzej znosić okres itp., ale pytanie nieco inne - biorąc tabletki, biust mi się powiekszył () - czy po ich ostawieniu wróci do mniejszych rozmiarów? Czy jednak zostanie? Jak to u Was było? Pozdrawiam

mój wrócil do swojego poprzedniego stanu - 2 rozmiary mniejszy
nie ubolewam, aczkolwiek teraz jakoś mnie tak..'mniej'
__________________
czekamy
kurakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 06:04   #3629
makunia3
Raczkowanie
 
Avatar makunia3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Mój biuścik też zmalał, tzn. wrócił do pierwotnego rozmiaru. Teraz miałam przez 2 tygodnie większy biust, przez 2 kolejne mniejszy i tak na zmianę, bo brałam duphaston. Ale ten większy rozmiar wiązał się u mnie z paskudną bolesnością piersi, więc wolę już mniejsze...
__________________
SZCZĘŚLIWA ŻONA
W trakcie starań...
makunia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 17:27   #3630
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
w piątek 24.04 wzięłam ostatnią pigułkę, w pon. 27.04 dostałam przepisowo okresu, dzisiaj jest więc mój 9. dzień bezpigułkowy - wrażenia póki co na +, gwałtowny skok energii i libido, apetytu niestety tez mam wrazenie, że co jakiś czas czuję podmuch zbliżającej się migreny, ale póki co jest ok
dzisiaj, 31 dni po poprzednim okresie, dostałam 1. okresu z odstawienia - wrażenia po 1. miesiacu:
- lepsze samopoczucie i wiecej energii
- lepszy humor, mniej dołów, lepsze relacje w związku
- dużo lepsze libido
- minimalnie gorsza cera
- 2 kg na plusie przez skok apetytu
- okres taki sam (póki co) jak przy pigułkach
- migreny jak dotąd brak

ogólnie wrażenia barrdzo na plus
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.