Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-27, 14:38   #211
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez rzapka Pokaż wiadomość
Dziewczyny musze sie Was poradzic.

Nosze soczewki juz od 4 lat. Ostatnio jak bylam u babci dostalam paskudnego zapalenia spojówek i rogówek, jedno oko mam cale czerwone i na dodatek z krwiakiem az do tęczówki. Pierwszy raz w zyciu, z wyjatkiem wady wzroku, choruje na oczy, nigdy wczesniej nie mialam takiego czegos. Udalam sie do jakiegos okulisty w innym miescie, bo do mojego bylo za daleko. Lekarz zabral sie profesjonalnie do wszystkiego, zrobil mi wszytskie badania na wszytskich sprzetach, ktore mial, by poznac moje oczy, az bylam zdziwiona. Jak dowiedzial sie, ze nosze soczewki, od razu powiedzial, ze mam to od tego. Stwierdzil, ze soczewki sa niebezpieczne dla oczu, spytal czy kiedykolwiek widzialam okuliste w soczewkach. Powiedzial, ze w ogole nie powinno sie nosic soczewek, bo oko powinno oddychac, a nie byc przykryte folia i czy chce miec bielmo rogówki. Nie byl stary, wiec mysle, ze nie byl uprzedzony do nowoczesnosci I teraz cholera mam problem, bo boje sie kupic nowa pare, mimo, ze soczewki sa uwazane za bezpieczne. A moze ten lekarz ma racje?
Ja noszę soczewki od... 10 lat i NIGDY nie zdarzyła się żadna infekcja czy coś innego. Stan oczu też jest w normie, nic się złego nie dzieje i trochę się dziwię, że ten lekarz tak Ci powiedział. Mój okulista stwierdził, że owszem, należy dać oczom odpocząć i dlatego zaleca się noszenie soczewek nie 24H na dobę, tylko ok. 8-9 dziennie. A poza tym liczy się odpowiednia pielęgnacja i kontrole. W moim przypadku soczewki ustabilizowały wadę na stałym poziomie już od dłuższego czasu. Chyba trafiłaś na jakiegoś "pseudo" nieobiektywnego lekarza z obiekcjami
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 15:04   #212
rzapka
Raczkowanie
 
Avatar rzapka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 232
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzieki dziewczyny za rady A szukałam soczewek na allegro i nie było, poszukam na innych stronach, dzieki
rzapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 23:25   #213
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

To jest rzadki model, więc nie szukaj na Allegro, tylko w sklepach internetowych z soczewkami. Na Allegro najczęściej sprzedają soczewki sprowadzone z innych krajów (np. USA), co widać po opakowaniach.

Candy - jakie płyny stosujesz, jakieś dodatkowe odbiałczacze? Czy po paru miesiącach spada ostrość widzenia, czy przez cały rok jest wszystko bez zarzutu? Zdarzyło Ci się kiedyś przed terminem zepsuć soczewkę, np. podrzeć? Wybacz lawinę pytań, ale rzadko zdarza się tutaj osoba nosząca roczne soczewki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 09:28   #214
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Moody - najpierw przejdź się do dowolnego okulisty i sprawdź, jak się mają Twoje oczy. Warto pójść na wizytę w soczewkach, którym kończy się termin noszenia, żeby ocenić stan ich zużycia. Jeśli wszystko z oczami będzie ok po DOKŁADNYM obejrzeniu, to nikt Cię nie będzie zmuszał do zdejmowania na noc, choć wiadomo - lepiej nie ryzykować i dawać oczom odpocząć, żeby po paru latach się nie zbuntowały przeciw soczewkom. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli ma uprawnienia do dobierania soczewek, to na pewno jeździ na szkolenia soczewkowe i regularnie czyta najnowsze publikacje, więc jest na bieżąco. Może lekarz zaleci Ci zdejmowanie tylko na 1-2 dni w tygodniu, a przez ten czas soczewki będą się czyścić, wtedy wystarczy Ci dowolny, mały płyn. Termin ważności płynów to 3 lub 6 miesięcy, potem trzeba je wyrzucić, bo tracą sterylność, więc nie ma potrzeby kupować wielkich, ekonomicznych butli, jeśli nie używa się płynu na co dzień.
Dzięki za radę Jak na razie nie mam możliwości wybrania się do mojej okulistki, więc na wizytę pójdę dopiero końcem sierpnia / początkiem września. Do tego czasu będę wyciągać na noc, niech oczy sobie trochę odpoczną.

Ale mam jeszcze takie pytanie do osób mających wadę powyżej 4 dpt. - czy w soczewkach (bądź okularach) widzicie tym okiem normalnie? Bo ja nawet w soczewce tym okiem nie potrafiłabym czytać itp. I teraz nie wiem czy to okulistka nie potrafi mi dobrać odpowiednich szkieł, czy tak już jest?
Edit: Zapomniałam dodać, że mam również astygmatyzm.
__________________
Umieć żyć to:
żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację.

Edytowane przez Moody
Czas edycji: 2009-06-28 o 09:30
Moody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 12:08   #215
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jaki masz astygmatyzm i czy nosisz szkła toryczne?
Powiem Ci, że przez większość życia z wadą wzroku myślałam, że niedowidzę na jedno oko, a zdarza się czasem, że mimo coraz mocniejszej korekcji nie da się osiągnąć ideału i nic z tym nie zrobisz. Okazało się, że to astygmatyzm. W okularach z cylindrem widzę bardzo dobrze z bliska i z daleka, w soczewkach jak patrzę tym okiem, to nie jest idealnie, ale mam model bez cylindra.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 13:38   #216
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzięki Mallo za radę. Jednak zamówię soczewki o parametrach, które znam. A jak będę u lekarza któregoś razu, to zapytam co sądzi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 15:31   #217
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

[QUOTE Candy - jakie płyny stosujesz, jakieś dodatkowe odbiałczacze? Czy po paru miesiącach spada ostrość widzenia, czy przez cały rok jest wszystko bez zarzutu? Zdarzyło Ci się kiedyś przed terminem zepsuć soczewkę, np. podrzeć? Wybacz lawinę pytań, ale rzadko zdarza się tutaj osoba nosząca roczne soczewki [/QUOTE]
Ok, po kolei:
- płyn jaki stosuję to Renu, taki wielofunkcyjny
- co do odbiałaczy to sprawa wygląda tak: jeśli płyn nie posiada składników odbiałczających, konieczne jest odbiałczanie dodatkowe. Na samym początku stosowałam płyn inny (nie pamiętam nazwy) i odbiałczałam soczewki tabletkami rozpuszczanymi w tymże płynie, chyba raz na miesiąc.
- z moimi soczewkami nic się złego nie dzieje - przez cały rok urzytkowania ostrość jest taka sama (jeśli spada Wam ostrość to chyba kwestia mocniejszych "szkieł", bo np. pracując przy komputerze długi czas, oko szybciej się męczy; albo trzeba wybrać takie soczewki, które właśnie są przeznaczone do długiej pracy przy kompie - dostałam taką próbkę szkieł miesięcznych. Pytajcie okulisty.
- raz tylko w życiu zdarzyło mi się przez przypadek zespuć jedną soczewkę - wkręciła mi się w pojemniczek podczas zamykania i gdy rano go otworzyłam, cała była pognieciona musiałam założyć tylko na jedno oko i iść do okulisty żeby zamówił mi nową parę; dziwnie tak było gdy jedno oko masz ok a na drugim ostrość inna.
To chyba tyle. Roczne soczewki faktycznie są mało popularne, ale mi 100% podpasowały, sprawidziły się i nie zamierzam nic zmieniać.
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 14:05   #218
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Candy a czy stosujesz coś dodatkowo do nawilżania oczu np jakiś kropli, miewasz w ogóle czasem problemy z suchym okiem?

A drugie pytanie to czy bierzesz jakieś hormony np pigułki antykoncepcyjne?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 16:36   #219
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jaki masz astygmatyzm i czy nosisz szkła toryczne?
Powiem Ci, że przez większość życia z wadą wzroku myślałam, że niedowidzę na jedno oko, a zdarza się czasem, że mimo coraz mocniejszej korekcji nie da się osiągnąć ideału i nic z tym nie zrobisz. Okazało się, że to astygmatyzm. W okularach z cylindrem widzę bardzo dobrze z bliska i z daleka, w soczewkach jak patrzę tym okiem, to nie jest idealnie, ale mam model bez cylindra.
Noszę szkła toryczne, moc +3,75, cyl. -1,75. Nie mam pojęcia jaki to astygmatyzm, nawet nie wiedziałam, że są jakieś rodzaje Kiedyś nosiłam okulary i też nie było lepiej. W sumie to przyzwyczaiłam się już do tego, bo prawe oko mam lepsze i patrzę głównie nim. Tylko pomyślałam, że może jednak da sie z tym coś zrobić, bo boję się, że przy takiej eksploatacji prawego oka wada w nim może się powiększyć
__________________
Umieć żyć to:
żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację.
Moody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 22:53   #220
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Czemu nosisz takie same moce na lewym, co prawym oku, skoro jedne z nich jest gorsze?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 07:59   #221
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Candy a czy stosujesz coś dodatkowo do nawilżania oczu np jakiś kropli, miewasz w ogóle czasem problemy z suchym okiem?

A drugie pytanie to czy bierzesz jakieś hormony np pigułki antykoncepcyjne?
Lalaith - nie stosuję żadnych dodatkowych kropli. Na szczęście nie mam problemu suchego oka, no chyba, że jestem przemęczona po całym dniu i tylko czaem mam takie wrażenie, ale to chyba naturalne.
Żadnych hormonów ani pigułek nie stosuję.
A co one mają z tym wspólnego?
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 13:18   #222
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Candy80 Pokaż wiadomość
Lalaith - nie stosuję żadnych dodatkowych kropli. Na szczęście nie mam problemu suchego oka, no chyba, że jestem przemęczona po całym dniu i tylko czaem mam takie wrażenie, ale to chyba naturalne.
Żadnych hormonów ani pigułek nie stosuję.
A co one mają z tym wspólnego?
No pigułki mogą powodować nietolarancję soczewek, zwłaszcza tych długoterminowych, dlatego pytałam.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Znalazłam fajną stronkę nie wiem czy ktoś już tu podawał: http://www.twojesoczewki.com/ekspert.php
Dużo ciekawych artykułów, zainteresował mnie też ten płyn: http://www.twojesoczewki.com/soczewk...gie-350-ml.htm Stosował ktoś?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 16:02   #223
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Lalaith - na szczęście mnie to ie dotyczy
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 19:00   #224
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

"Specjaliści sieci TWOJE SOCZEWKI nie polecają soczewki Optima FW do noszenia w trybie kwartalnym. Zgodnie ze wszystkim badaniami prowadzonymi przez wybitne instytuty zajmujące się kontaktologią, maksymalnym bezpiecznym dla oka czasookresem wymiany miękkiej soczewki kontaktowej jest okres 30 dni. Dlatego w większości krajów soczewka Optima FW już nigdy nie będzie sprzedawana jako produkt wymiany kwartalnej."
O, wspominałam o tym ostatnio. Czyli nie zmieni się soczewka, tylko skróci termin. Co jak co, ale jak na najcieńszą soczewkę na rynku (chyba?) świetnie wytrzymuje fizycznie tyle czasu.

------------------------------------

Ostatnio w internecie i w sklepach stacjonarnych spotykam płyny hiszpańskiej firmy Avizor:
- ważny przez pół roku po otwarciu All Clean Soft (skład: poloksamer, EDTA, PVP, poliheksanid 0,0002% oraz środek usuwający osady białkowe),
- ważny przez 2 m-ce po otwarciu Unica Sensitive z hialuronianem sodu i minimalną ilością konserwantów (nie znalazłam składu ani stężeń)

------------------------------------

Jak widać powyżej, See L'eau EyeCare Synergie nie jest więc "jedynym tego typu płynem w Polsce" (z hialuronianem), jak to piszą w linku podanym powyżej przez Lalaith.

------------------------------------

Kupiłam dziś krople Hyal-Drop Multi za 29 zł. Nalatałam się po aptekach i nigdzie nie było, znalazłam na początku Alei Pokoju. Zawiera dużo kwasu hialuronowego, bo aż 2,4 mg/ml, nie zawiera konserwantów, może być używany przez 3 m-ce. Opakowanie typu "comod".
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 20:03   #225
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Czemu nosisz takie same moce na lewym, co prawym oku, skoro jedne z nich jest gorsze?
Nie nosze takich samych na oba, chyba źle się wyraziłam. Na lewe oko noszę mocniejsze, ale i tak słabo nim widzę. Za to na prawe noszę sferyczne -1,75 i widzę bardzo dobrze.
__________________
Umieć żyć to:
żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację.
Moody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 20:42   #226
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja też noszę na obydwu jednakową moc soczewki, choć na jedno mam nieco większą wadę; nie jest to jakaś ogromna różnica, ale jak się kupuje soczewki to raczej parę; nikt nie sprzeda jednej np. +5 a drugiej +6. A poza tym nosząc jednakową moc, to słabsze oko niejako nadrabia i w ten sposób też się wada stabilizuje.
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 21:00   #227
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

No właśnie nie za bardzo z tym nadrabianiem, zaczynałam od równej wady, a teraz mam różnicę prawie 2 dioptrii między oczami, przez jakieś 3 lata noszenia równych szkieł na pewno wymagałam zwiększenia mocy na jednym oku, ale byłam głupia, leniwa i skąpa oraz wierzyłam lekarzowi, który mówił, że "oko musi pracować", a o czym dowiedziałam się rok temu, że to jeszcze bardziej pogłębia wadę

Moody - czyli na jedno oko nosisz toryczne, a na drugie sferyczne szkło? Jakie moce masz i jak widzisz w okularach? Zanim zrzucisz słabsze oko na naturalne niedowidzenie, warto sprawdzić, czy nie chodzi o zmianę cylindra. Zauważ, że w zdecydowanej większości to osoby z astygmatyzmem narzekają, że nie widzą idealnie. Mnie zdziwiło, jak się okazało, że to jednak była kwestia tego, a nie niedowidzenia. Miałaś jakiś wypadek w dzieciństwie typu mocne uderzenie głową albo oberwanie jakimś owocem, który mógłby fizycznie wywołać taką różnicę między oczami?

Candy - ale Ci fajnie, żadnej suchości, niewygody - idealny pacjent soczewkowy!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 15:42   #228
Kora21
Raczkowanie
 
Avatar Kora21
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 37
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Haj dziewczyny! Ostatnio zaczęłam bawić się w soczewki i poszłam do okulisty. Okulista przepisał mi soczewki i kazał kupić i przyjść na kolejna wizytę z soczewkami a on mnie już nauczy jak się zakłada. A tu się dowiaduję ze powinien mi dać darmowa parę... (soczewki kosztowały mnie sporo) poszłam na 2 wizyte - nauczył mnie jak zakładać (troche było kłopotliwe nauczyłam sie) Ale co sie okazuje ze nie pasuja mi te soczewki. kolejna wizyta znowu mi kazał kupić inne (wkurzyłam się bo juz sie wykosztowałam). Nie wiem co teraz mam zrobić z tymi soczewkami i pomyślałam ze może któraś z was takich potrzebuje. i mogłabym odsprzedać w korzystnej cenie.
To są soczewki Acuvue oasis for astigmatism bc: 8,6, dia: 14,5
d: -2, cyl:-0,75, axis: 10 (pięć sztuk mam)
d: -1,5, cyl: -0,75, axis: 160 (pięć sztuk)

Edytowane przez Kora21
Czas edycji: 2009-07-02 o 15:53
Kora21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 17:17   #229
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla - naprawdę Ci się pogorszyło? To ciekawe, bo poerwszy raz spotykam się z takim przypadkiem. A ja tez usłyszałam od lekarza, że oko musi pracować. Mi po tylu latach nic nie jest.
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 18:06   #230
lennyGIRL
Raczkowanie
 
Avatar lennyGIRL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 246
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hej! Soczewki nosze od niedawna. Kiedy je założę moje tęczówki (nie wiem czy dobrze nazywam, chodzi o to czarne w środku) są takie wypukłe. To... normalne? Słyszałam, że jeśli widać dookoła taką obwódkę to ok, ale u mnie robi się to normalnie wypukłe. Widać szczególnie jak ktoś popatrzy mi w oczy pod kątem, trochę z boku... Nie wiem, powinnam iść do okulisty jeszcze raz?
__________________

Life is like a coin
you can spend it any way you want to
but you can only spend it once
l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n . . .
lennyGIRL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 18:18   #231
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Lenny Girl - część oka nad tą kolorową częścią jest bardziej wypukła niż reszta gałki, może po prostu nigdy nie zwróciłaś na to uwagi, bo nie oglądałaś oczu bokiem w lustrze? A soczewka dodatkowo leży na tej wypukłej części, co ją może bardziej uwypuklić wizualnie. Jeśli oko w soczewce jest zbyt wypukłe, to może soczewka ma za małą krzywiznę, ale to sprawdzisz tylko u specjalisty.

Candy - już jakiś czas temu udowodniono, że ta "praca oka" to bzdura. Ciekawe czy mogłam w ten sposób uniknąć pogorszenia wady w 9 lat o 4D
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 18:25   #232
lennyGIRL
Raczkowanie
 
Avatar lennyGIRL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 246
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lenny Girl - część oka nad tą kolorową częścią jest bardziej wypukła niż reszta gałki, może po prostu nigdy nie zwróciłaś na to uwagi, bo nie oglądałaś oczu bokiem w lustrze? A soczewka dodatkowo leży na tej wypukłej części, co ją może bardziej uwypuklić wizualnie. Jeśli oko w soczewce jest zbyt wypukłe, to może soczewka ma za małą krzywiznę, ale to sprawdzisz tylko u specjalisty.
aha, dziękuję za odp
__________________

Life is like a coin
you can spend it any way you want to
but you can only spend it once
l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n . . .
lennyGIRL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 18:37   #233
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla - u la la, to ja może także? Ale nie narzekam, jest ok. Odpukać
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 22:19   #234
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jak nie narzekasz, to nie ma co się przejmować na zapas
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-03, 10:00   #235
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla i jak te krople, lepiej coś?

Mi się właśnie chyba zwiększyła suchość oczu od pigułek anty.. A ponad miesiąc było wszystko dobrze, więc już się przestałam bać, dziwne że dopóki się bałam to nic się nie działo Na razie nie idę do okulisty bo jak piszą w tym artykule:

"Paradoksalnie, użytkownicy soczewek kontaktowych, którzy zgłaszają częste lub nasilone objawy suchości oczu wcale nie wyglądają jak pacjenci z zespołem suchego oka. Bardzo często test przerwania filmu łzowego jest u tych osób prawidłowy. Co więcej, rutynowe badanie okulistyczne zwykle nie wykazuje odchyleń od normy w zakresie ilości wydzielanych łez oraz objawów stanu zapalnego ani innych odchyleń charakterystycznych dla pacjentów nawet z łagodnymi objawami zespołu suchego oka nienoszących soczewek kontaktowych. Standardowe testy diagnostyczne w kierunku zespołu suchego oka, takie jak test Schirmera, wysokość menisku łzowego lub stopień punktowatego barwienia rogówki fluoresceiną, niezbyt dobrze korelują ze stopniem dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów z suchością oczu. W związku z tym że objawy suchego oka u pacjentów noszących soczewki kontaktowe przebiegają zwykle z objawami klinicznymi o bardzo niewielkim nasileniu, specjalista powinien przede wszystkim umiejętnie zadawać pytania i słuchać udzielanych przez pacjenta odpowiedzi, a nie tylko wykonać badanie w lampie szczelinowej szukając odpowiednich objawów. Jeśli w badaniu przedmiotowym nie stwierdza się odchyleń od normy, należy uznać, że dolegliwości zgłaszane przez pacjenta wiążą się z suchością oczu spowodowaną noszeniem soczewek kontaktowych.
Badacze, którzy zapoznali się z najczęściej wykonywanymi testami diagnostycznymi w kierunku suchego oka zauważyli, że pacjenci włączeni do badania mogli być konsultowani przez specjalistów w dziedzinie zespołu suchego oka albo z lekarzami o bardzo różnym podejściu diagnostycznym do zagadnienia. Brakuje więc standaryzacji i wiarygodnej oceny, które z objawów można uznać za fizjologiczne, a które należy uznać za patologię. W niniejszym opracowaniu proponujemy zapoznać się z serią pytań, które ułatwią prowadzenie rozmowy z pacjentem na temat jego dolegliwości. Odpowiedzi na zadawane pytanie pomogą ustalić, czy zastosowane leczenie będzie dla danego pacjenta korzystne i skuteczne."

tak więc pewnie znowu tylko bym buliła za badanie na którym okazałoby się że wszystko jest w porządku. Ale jak mi to nie przejdzie i upewnię się że winne są pigułki anty to je odstawiam.

Jutro mam wesele i stąd pytanie do Was: czy są jakieś soczewki jednodniowe które można nosić 24 godziny? Obawiam się iść w zwykłych właśnie ze względu na suchość. Ostatnio (od jakiegoś tygodnia czasu) soczewki mogę nosić komfortowo ok 8-10 godzin, potem już czuję się w nich źle, uwierają mnie. Po tym czasie krople też nie pomagają. Rano budzę się ze strasznie suchymi oczami, właściwie to mi najbardziej w tym wszystkim przeszkadza. Dlatego chciałabym sobie na jutro zafundować parę jakiś delikatnych jednodniówek.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-03, 14:29   #236
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Kropli użyłam tylko raz, więc nie miałam okazji dostrzec różnicy. Zresztą nie narzekam już na suchość odkąd biorę wit. A (i nie noszę Oasys przez miesiąc), kupiłam te krople, aby na urlopie na szczycie jakiejś tam góry nie wyrzucać soczewek w przepaść, jakby zaczęły mnie wkurzać.

Silikonowe jednodniówki ma tylko J&J - TruEye. Nie mam pojęcia, czy gdziekolwiek dostaniesz na sztuki, poluję na nie już od paru dobrych tygodni.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 17:18   #237
speteczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Czytam, jak wyglądają badania u okulisty i czuję się oszukana przez mojego. Czy ktos zna dobrego okulistę zajmującego się soczewkami, kto zrobi porządne badanie w Gdańsku, Sopocie?.....
speteczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 11:42   #238
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

speteczki - jakie badania Ci zrobił, a jakich nie? Skąd wiesz, co bada lekarz, gdy przykładasz oczy do wielkiej maszyny?
Jeśli chodzi o bezpłatne soczewki próbne, to lekarz nie ma obowiązku ich zapewnić i może się zdarzyć, że jeśli kolejne nie będą pasować, za każde będziesz musiała płacić.

Lalaith - jak się sprawuje Monosept?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 13:02   #239
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wiecie co ja ostatnio zrobiłam - będąc u optyka usłyszałam, że od lekarza wychodzi dziewczyna, której dobrano pierwsze soczewki. Pan, który ją potem obsługiwa łmiał zerowe pojęcie o soczewkach i płynach i gadał bzdury, więc jak ona wyszła to ja za nią-zaczepiłam i zrobiłam mały wykład o soczewkach i kazałam szukac forum o soczewkach
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 14:56   #240
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Takich sprzedawców to powinni wystrzelać, bo tylko mogą zaszkodzić. Wcisną byle co a ty potem się martw! Dobrze zrobiłaś
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.