Psychologia czy matematyka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 19:53   #31
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Hm.. W Krakowie i na matmie na UJ i na kierunkach zamawianych na AGH jest stypendium do 1000zł... A na matmie dodatkowo determinuje przyznawanie stypendium oblożenie keirunku, bo jezeli będzie mniej niz 150 osób to może nie byc w ogóle przyznawane... Na UJ - 30% ma je dostać (taki jest plan). Na AGH 10%.

EditL rpzeczytałam, że zapraszają do wpisów wszystkich zarejestrowanych kandydatów, czyli 293 sztuki. Więc jest sznasa, ze na UJ np będzie wymagana liczba osób do przyznawania stypendiów

ehhh czyli wychodzi na to, że w moim województwie na uniwerytecie zrobili nam mały prezent w postaci wiekszego stypendium dla połowy studentów Pocieszające tylko, że wszędzie zwiekszono jego kwote nawet do 1000zł.. Czyli teraz wypada trzymac kciuki, żeby był komplet tych 150 osób, a potem już tylko znaleźć się w mniejszej "połowie " tych pilniejszych


I jak doszłas do jakiś wzniosków? Wiesz już co chciałabyś studiować?
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 19:58   #32
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
ehhh czyli wychodzi na to, że w moim województwie na uniwerytecie zrobili nam mały prezent w postaci wiekszego stypendium dla połowy studentów Pocieszające tylko, że wszędzie zwiekszono jego kwote nawet do 1000zł.. Czyli teraz wypada trzymac kciuki, żeby był komplet tych 150 osób, a potem już tylko znaleźć się w mniejszej "połowie " tych pilniejszych
Zobaczy się ile osób zostanie po odsiewie - wszkaże jutro wyniki na AGH.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:19   #33
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Psychologia czy matematyka?

nicRu tak poza tematem, dlaczego uważasz, że jestes biedronką? Sorki, że pytam w tym temacie, ale juz któryś raz widze Twół podpis i nie mogłam się powstrzymac, żeby nie zapytać
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:15   #34
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez ZooZoleQ=* Pokaż wiadomość
weterynarie
weta to zuuuuuuuuo!


wybierz matme
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:02   #35
rzapka
Raczkowanie
 
Avatar rzapka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 232
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Dzieki dziewczyny za rady, właśne takie wyniesione z `prawdziwego` życia, od zaufanych znajomych, którzy mieli z tym styczność, a nie z internetu, informacje sa najbardziej cenne. Ja niestety nie mam kontaktu z żadnym psychologiem, więc nie miałam sie kogo doradzić. Co do nauczycieli, to jedynie z obserwacji. Ciągle się zastanawiam, a kumpele tez nie mogą za dużo poradzić, bo nie maja odpowiednich informacji. S10neczko nasunełaś mi fajną myśl o studiowaniu 2 kierunków, zobaczę jak będzie u mnie po 1 roku i może spróbuję.
__________________
wakacjeeeee





będę psychol(ogi)em!


rzapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:30   #36
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
nicRu tak poza tematem, dlaczego uważasz, że jestes biedronką? Sorki, że pytam w tym temacie, ale juz któryś raz widze Twół podpis i nie mogłam się powstrzymac, żeby nie zapytać
Przeciez to link do filmu na YT pt "jestem biedronka" http://www.youtube.com/watch?v=964PTzf6wUA
PS, zawsze takie pytanie mozna zadac na PW
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 00:55   #37
Scully
Raczkowanie
 
Avatar Scully
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 135
GG do Scully
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Uniwersytecka matematyka to bardzo trudne studia i wiem, co mówię, bo sama studiuję na UJ chemię - może to nie to samo, ale mam kumpli także na matmie, astronomii i fizie. Nic nie będzie takie, jak Ci się wcześniej wydawało w liceum, a zaczną Cię uczyć od nowa, szalenczym tempem czegoś, co wymaga dużo czasu na zrozumienie i jest rekurencyjne - jeśli uwalisz jakiś dział, problem będzie się ciągnął na zawsze. Lwia część roku nie przeżywa pierwszej sesji na żadnym z tych kierunków, wiec dobrze się zastanów. Z tego co wiem, np. na fizyce jest dosłownie kilku obronionych magistrów co roku. To dla pasjonatów, bo uniwerek jakoś specjalnie pracy nie zapewnia. Zorientowałam się, jak się wtopiłam dopiero teraz, na III roku i zaczynam drugi kierunek na AGH... Jeśli czujesz, że masz ten umysł scisły, to idź na politechnikę Nie marnuj się.
__________________
21st century schizoid woman

Edytowane przez Scully
Czas edycji: 2009-07-15 o 00:58
Scully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 09:15   #38
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Widzę, że moja biedronkowatość została już wyjaśniona
I widzę tez, ze Scally ladnie wyjasnila, ze matematyka nie jest hop siup. Ja sama ide na matmę ale nie na Uniwersytet tylko do szkoły technicznej, ale ze świadomością, że jest to strasznie ciężkie i że być może strace w ten sposób rok (a moze nie - któż wie?).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:29   #39
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez Scully Pokaż wiadomość
Jeśli czujesz, że masz ten umysł scisły, to idź na politechnikę Nie marnuj się.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:34   #40
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Ja mialam matmy tylko 2 sem. na Politechnice i to byla masakra , te twierdzenia, nagle sie okazalo, ze najprostszy wzor ze szkoly trzeba w calkach zapisac. Wyprowadzanie wzorow-tez na calkach. Trzeba miec duzo samozaparcia, zeby dac sobie rade na takich studiach.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:47   #41
kroliczka1986
Raczkowanie
 
Avatar kroliczka1986
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 191
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Ja mialam matmy tylko 2 sem. na Politechnice i to byla masakra , te twierdzenia, nagle sie okazalo, ze najprostszy wzor ze szkoly trzeba w calkach zapisac. Wyprowadzanie wzorow-tez na calkach. Trzeba miec duzo samozaparcia, zeby dac sobie rade na takich studiach.
Właśnie, a matma jako przedmiot nie jest jeszcze taka ciężka jak matma jako kierunek. Jeśli chcesz iść na matmę to musisz wiedzieć czy naprawdę jesteś dobra z tego przedmiotu. Matematyka wyższa to nie to samo co matematyka w liceum. To już nie są krótkie proste zadanka, które bez trudu się rozwiązuje.
__________________
kroliczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 09:53   #42
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Layla_lbn, ja po zorzumieniu pochodnych i całek nagle zaczęlam rozumiec skąd sie biora wzory i ich interpretacje jesli chodzi o fizykę
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:53   #43
kroliczka1986
Raczkowanie
 
Avatar kroliczka1986
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 191
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Matematyka.
Ale jeśli masz wybór, to idź na polibudę, bo na uniwerku hmm matematyka jest bardziej teoretyczna, dowody twierdzeń na przykład. Na poli bardziej praktyczna.
Na polibudzie też są dowody twierdzeń i dużo teorii.
__________________
kroliczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:57   #44
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Ja mialam matmy tylko 2 sem. na Politechnice i to byla masakra , te twierdzenia, nagle sie okazalo, ze najprostszy wzor ze szkoly trzeba w calkach zapisac. Wyprowadzanie wzorow-tez na calkach. Trzeba miec duzo samozaparcia, zeby dac sobie rade na takich studiach.
ja też już zakończyłam swoją przygodę z matmą w czerwcu, po 2 semestrach
teraz fizyka. sama już nie wiem co lepsze
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:03   #45
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja też już zakończyłam swoją przygodę z matmą w czerwcu, po 2 semestrach
teraz fizyka. sama już nie wiem co lepsze
No ja z matma i z fizyka juz dawno zakonczylam
PS, fizyka jeszcze gorsza-przynajmniej dla mnie , ale ja chyba mialam ja na 1 roku, tak jak i matme, pozniej juz przyszły przedmioty bardziej zawodowe chociaz fizyka dalej byla, ale juz taka bardziej konkretna jak mechanika plynow, czy termodynamika , dosc trudna, ale dalo sie zrozumiec, na cale szczescie.
Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Layla_lbn, ja po zorzumieniu pochodnych i całek nagle zaczęlam rozumiec skąd sie biora wzory i ich interpretacje jesli chodzi o fizykę
Ja nigdy tego nie rozkminilam
Na całe szczęście ta wiedza-tj skad sie biora wzory jest mi zupelnie zbębna
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-07-15 o 10:04
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:06   #46
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Heh.. Ja żałuję, ze pochodne poznaje się w 3 klasie liceum (o ile się zdąży), bo dzięki temu bylo mi latwiej pewne rzeczy z fizyki zauważyć i często nagle mnie olśniewalo "a to dlatego jest tak, a nie inaczej w tym i tym...".
Layla, co studiujesz ?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:11   #47
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o mnie to ja bym zdecydowanie szla na psychologie...
Z prostego powodu:psychologia jest o wiele ciekawsza,matematyka trudniejsza.
Ja bym poszla na matematyke z prostego powodu - matematyka jest o wiele ciekawsza i pasjonujaca, a psychologia trudniejsza i to wielka odpowiedzialnosc doradzac od tej strony ludziom (wiem, ze wiekszosc psychologow olewa ta odpowiedzialnosc, ale to tylko swiadczy o braku powolania do zawodu).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:13   #48
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Żeby nie zakładać nowego wątku, pytam tu
Co lepiej wybrać, Matematykę na UKSW, FiR na UW czy FiR na AF [prywatna]??
Wybieram sie na studia zaoczne, ale nie wiem, gdzie po matematyce nie wiem co robić nie nadaje się do uczenia dzieci
UW jest na drugim końcu Warszawy, musiałabym jechać 4 autobusami ok. 2 godzin. Niby tylko 2-3 razy co dwa tygodnie, ale nie wiem czy miałabym siły na naukę po takiej wyprawie
A znowu AF to szkoła prywatna, nie ma takiej renomy jak studia państwowe... Tyle, że jest bardzo blisko od mojego domu, musiałabym tylko podjechac jednym autobusem pół godz.
W żadnej z tych szkoł nikogo nie znam, nie mam znajomych, którzy by studiowali na interesującyh mnie kierunkach...
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:17   #49
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez kroliczka1986 Pokaż wiadomość
Na polibudzie też są dowody twierdzeń i dużo teorii.
U mnie można wybrać jedną ze specjalności :
  • Informatyka Matematyczna
  • Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa
  • Matematyka Teoretyczna
  • Statystyka Matematyczna
IMHO dość ciekawe. Dowody twierdzeń są oczywiście, ale mimo wszystko ta matma jest bardziej praktyczna, łączy się np. z informatyką lub jak widać z finansami. Na uniwerku nie wiem jakie są specjalizacje.

Na poli miałam matmę na 3 semestrach i wspominam miło.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 10:17   #50
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Heh.. Ja żałuję, ze pochodne poznaje się w 3 klasie liceum (o ile się zdąży), bo dzięki temu bylo mi latwiej pewne rzeczy z fizyki zauważyć i często nagle mnie olśniewalo "a to dlatego jest tak, a nie inaczej w tym i tym...".
Layla, co studiujesz ?
Ja w szkole nie mialam w ogole pochodnych. Miałam podstawową matme, bo bylam w klasie humanistycznej . Studiuję Inżynierie Środowiska na PL. W sumie to już mi bliżej końca

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja bym poszla na matematyke z prostego powodu - matematyka jest o wiele ciekawsza i pasjonujaca, a psychologia trudniejsza i to wielka odpowiedzialnosc doradzac od tej strony ludziom (wiem, ze wiekszosc psychologow olewa ta odpowiedzialnosc, ale to tylko swiadczy o braku powolania do zawodu).
No, nie wiem, matma akademicka jest bardzo ciezka, niestety. Trzeba miec naprawde duza wiedze, umiejetnosc szybkiego myslenia, kojarzenia faktów, wyciagania wnioskow. Mam znajomych na psychologii i tez latwo nie jest, ale nie mieli problemow z zaliczeniem sesji, z matmy znam jedna osobe, ktora rady sobie nie dala, a w szkole uczyla sie swietnie.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:20   #51
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
No, nie wiem, matma akademicka jest bardzo ciezka, niestety. Trzeba miec naprawde duza wiedze, umiejetnosc szybkiego myslenia, kojarzenia faktów, wyciagania wnioskow. Mam znajomych na psychologii i tez latwo nie jest, ale nie mieli problemow z zaliczeniem sesji, z matmy znam jedna osobe, ktora rady sobie nie dala, a w szkole uczyla sie swietnie.
No popatrz a ja znam osoby, ktore sobie swietnie poradzily na matematyce, a takze takie co nie skonczyly psychologii.

To normalne, ze mlodzi ludzie nie zawsze od razu wiedza co chca robic - to nijak sie ma do ich dojrzalosci.

Co zas porywnywania liceum do studiow - nie ma to najmniejszego sensu. To tak jakby ktos ladnie rysujacemu dziecku w przedszkolu wrozyl powodzenie w szkole plastycznej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:37   #52
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Psychologia czy matematyka?

A co można robić po matematyce? Oczywiście chodzi mi o pracę w zawodzie
Oprócz uczenia w szkole
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:38   #53
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No popatrz a ja znam osoby, ktore sobie swietnie poradzily na matematyce, a takze takie co nie skonczyly psychologii.

To normalne, ze mlodzi ludzie nie zawsze od razu wiedza co chca robic - to nijak sie ma do ich dojrzalosci.

Co zas porywnywania liceum do studiow - nie ma to najmniejszego sensu. To tak jakby ktos ladnie rysujacemu dziecku w przedszkolu wrozyl powodzenie w szkole plastycznej.
Ja nie mowie, ze psychologia jest łatwa, miła i przyjemna. Bo, nawet nie wiem
Tak samo z matmą, ale tej trochę "zasmakowałam".
Wiem, ze sa osoby, które nie poradzą sobie na matmie, są i takie, które nie poradzą sobie na psychologii.
Juz nie mowiac o tym, ze na roznych uczelniach jest roznie, ten sam kierunek moze sie diametralnie roznic, w zaleznosci od uczelni.
Wydaje mi sie, ze idac zarowno na jeden jak i na drugi kierunek, trzeba to po prostu lubic. Bardzo.

Porownywanie studiow do LO, wiem, ze nie ma sensu, ale pamietam tez jak sama szlam na studia. Dostalam sie nawet an matematyke z fizyka, ale na cale szczescie [dla mnie, bo jak widzialam, czego oni sie tam uczyli i jak skonczyla moja kumpela, fanatyczka matmy to zwatpilam ] zrezygnowałam i poszlam na inny kierunek, ale ja sobie zupelnie nie zdawalam sprawy z tego, ze ta akademicka matma/fizyka moze sie az tak roznic, od tej w LO, w koncu to ten sam przedmiot. Tj wiedzialam, ze jest trudniej, ale nie, ze az tak. Nie mialam skad tej wiedzy czerpac, znajomi raczej w moim wieku, a jak starsi to studiujacy raczej humanistyczne kierunki.

Poza tym, mowienie psychologia jest trudniejsza, czy trudniejsza jest matma, to sprawa bardzo indywidualna. Dla jednego matma moze byc katogra, dla drugiego psychologia.

A, zeby bylo ciekawiej. Pamietam, ze sama stalam przed podobnym problemem 4 lata temu. Psychologia, czy studia techniczne. Tyle, ze koniec koncow nie skladalam nawet na psychologie, bo stwierdzilam, ze ze mnie dobry psycholog nigdy nie bedzie, a poza tym stwierdzilam, ze za duzo tych psychologow sie robi.

A co mozna robić po matmie, szczerze mowiac to nie wiem. Dlatego ja poszłam na bardziej "konkrenty" kierunek. Ale tak na dobrą sprawę, to co można robić po psychologii? Moi znajomi z klasy [a dość sporo poszło na ten kierunek, bo byliśmy "humanistami"] obecnie są na 5-tym roku i jak to bywa pod koniec studiow chca pracować i mowia, ze jest ciezko, bardzo ciezko [mowie o pracy w zawodzie], sporo z nich zdecydowalo sie na wolontariat, pomagaja w domach starosci, domach dziecka, liczac na praktyke+moga zaznac pracy w zawodzie, moze to kwestia, ze mieszkamy w wojewodztwie lubelskim, a tu ogolnie z praca ciezko. Po matmie, mysle, ze tez z praca łatwo nie jest, ale nie zastnawialm sie, ani nikogo nie pytalam, bo znam tylko jedna osobe z matmy, ktora juz na tym kierunku nie studiuje. W czasie studiow, ovczywiscie wszyscy prawie daja korepetycje. Ale pozniej to nie wiem.

Ah, jeszcze jedna sprawa, nazwa kierunku czesto niewiele ma wspolnego z "latwoscia" studiowania na nim. Pamietam jak po maturze kolezanki poszly na kierunek Filozofia przyrody nieozywionej [lub ozywionej] na KUL, bo nie dostaly sie nigdzie indziej. Myslaly, ze bedzie latwo, milo, a tu sie okazalo, ze jest bardzo duzo matmy, fizyki, chemii...+Biblia. Na kierunku uchowały się 2 osoby, w tym jeden ksiądz, kyory chce zostać na uczelni i tam wykladać.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:49
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:34   #54
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Ja w szkole nie mialam w ogole pochodnych. Miałam podstawową matme, bo bylam w klasie humanistycznej . Studiuję Inżynierie Środowiska na PL. W sumie to już mi bliżej końca
ja też ! ;] tylko na AGH.
z tą fizyką to chodziło mi o czekającą mnie jeszcze poprawkę ... może niezbyt jasno się wyraziłam.

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Heh.. Ja żałuję, ze pochodne poznaje się w 3 klasie liceum (o ile się zdąży), bo dzięki temu bylo mi latwiej pewne rzeczy z fizyki zauważyć i często nagle mnie olśniewalo "a to dlatego jest tak, a nie inaczej w tym i tym...".
pochodne poznałam dopiero na studiach
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:55   #55
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja też ! ;] tylko na AGH.
z tą fizyką to chodziło mi o czekającą mnie jeszcze poprawkę ... może niezbyt jasno się wyraziłam.
dobry wybor, he he
Ja zawsze myslalam, ze tylko na Politechnikach jest taki kierunek, ale spojrzalam z ciekawosci na AGH-u nas sa inne specjalizacje, chyba bardziej nastawione na praojektowanie
Eh, fizyke tez zaliczalam we wrzesniu, dasz rade .
Nie wiem, jak u Was, ale u nas sa jeszcze duzo, duzo, duzo trudniejsze przedmioty do zaliczenia niz fizyka.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-07-15 o 13:57
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:18   #56
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
ja sobie zupelnie nie zdawalam sprawy z tego, ze ta akademicka matma/fizyka moze sie az tak roznic, od tej w LO, w koncu to ten sam przedmiot. Tj wiedzialam, ze jest trudniej, ale nie, ze az tak. Nie mialam skad tej wiedzy czerpac, znajomi raczej w moim wieku, a jak starsi to studiujacy raczej humanistyczne kierunki.
Ja beda w liceum bylam w zupelnie innej sytuacji, poniewaz moj ojciec jest po matematyce, a matka po fizyce, wiec po domu paletalo sie zawsze bardzo duzo ksiazek z matematyki wyzszej.

Ale nie winie tych co takiej wiedzy nie posiadaja w wieku 19 lat. Ja do tej pory nie wiem jak sie buduje np dom, bo nigdy nie mialam stycznosci z budowa. Nikt nie jest w stanie znac sie na wszystkim.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-07-15 o 14:22
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:25   #57
iza18
Raczkowanie
 
Avatar iza18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Nieznając Cię trudno mi cokolwiek doradzić.
Ja bym wybrała psychologie, ze wzgledu na moje humanistyczne predyspozycje.
Studia psychologiczne są naprawdę ciekawe, podczas nauki polecam ukierunkować się na jakąś specyficzną dziedzinę np. psychologię kliniczną, dziecięcą itd.
Przed podjęciem studiów, jeśli chcemy realizować się zawodowo, warto uświadomić sobie, czy jesteśmy wystarczająco odporni psychicznie, by codziennie przyjmować na swe barki problemy i codzienność obcych ludzi, czy nie będzie to miało destrukcyjnego wpływu na nas samych. To zajęcie jest wbrew pozorom niezmiernie wykańczające, niektórzy mogą zaszkodzić zarówno sobie jak i pacjentom. No i śmieszne zarobki w służbie zdrowia
iza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:59   #58
rzapka
Raczkowanie
 
Avatar rzapka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 232
Dot.: Psychologia czy matematyka?

dzieki dziewczyny, fajnie rozjasnilyscie mi sprawe, dzisiaj nie spalam cala noc, chyba ze stresu i jakiegos podekscytowania co wybrac po wielu przemysleniach zdecydowalam sie na psychologie teraz nie wiem, czy to dobry wybór, to sie przeciez okaze dopiero w przyszlosci, zobaczymy czy bede miala szczescie, czy bede sie odpowiednio starala, czy wykorzystam szanse, ktore da mi los, czas wszystko pokaze. jeszcze raz dzieki
__________________
wakacjeeeee





będę psychol(ogi)em!


rzapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:04   #59
iza18
Raczkowanie
 
Avatar iza18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Życzę powodzenia przyszłej pani psycholog
iza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 23:03   #60
rzapka
Raczkowanie
 
Avatar rzapka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 232
Dot.: Psychologia czy matematyka?

Cytat:
Napisane przez iza18 Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia przyszłej pani psycholog
(nie)dziękuję
__________________
wakacjeeeee





będę psychol(ogi)em!


rzapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.