AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 11:07   #1
jagss
Raczkowanie
 
Avatar jagss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481

AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?


Dziewczyny mam pytanie dotyczące przedślubnych formalności w USC. Czy przy spisywaniu aktu małżeństwa składałyście pismo "pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa" - co to takiego jest? Myślałam, że potrzeby jest tylko dowód i skrócony odpis aktu urodzenia, ale na jakiejś stronie wyczytałam, że potrzebne jest jeszcze takie zapewnienie. Nie wiem o co chodzi? Składała któraś z Was taki dokument w USC? Jest jakiś gotowy formularz, czy trzeba to samemu napisać?
Dodam, że bierzemy ślub konkordatowy.
jagss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:17   #2
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.
Ale chyba to coś Ksiądz dajce Ci do podpisu.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:37   #3
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez jagss Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie dotyczące przedślubnych formalności w USC. Czy przy spisywaniu aktu małżeństwa składałyście pismo "pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa" - co to takiego jest? Myślałam, że potrzeby jest tylko dowód i skrócony odpis aktu urodzenia, ale na jakiejś stronie wyczytałam, że potrzebne jest jeszcze takie zapewnienie. Nie wiem o co chodzi? Składała któraś z Was taki dokument w USC? Jest jakiś gotowy formularz, czy trzeba to samemu napisać?
Dodam, że bierzemy ślub konkordatowy.
my też konkordatowy, do USC potrzebne są : dowody osobiste i skrócone akty-jeżeli ślub jest w innym miejscu niż miejsce urodzenia. a to o czym piszesz to nie wiem czy urząd właśnie po podpisaniu papierków nie wydaje później -nie wiem dokładnie bo nie mam przy sobie tych dokumentów co później urząd daje, odbierała je mama moja i są zaklejone w kopercie gotowe dla księdza. to wszystko-nic więcej nie potrzeba pozdrawiam
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:56   #4
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

To zaświadczenie o braku przeciwwskazań... składa się z dokumentami u Księdza a wydaje je USC.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:15   #5
judith8
Rozeznanie
 
Avatar judith8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 905
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
my też konkordatowy, do USC potrzebne są : dowody osobiste i skrócone akty-jeżeli ślub jest w innym miejscu niż miejsce urodzenia. a to o czym piszesz to nie wiem czy urząd właśnie po podpisaniu papierków nie wydaje później -nie wiem dokładnie bo nie mam przy sobie tych dokumentów co później urząd daje, odbierała je mama moja i są zaklejone w kopercie gotowe dla księdza. to wszystko-nic więcej nie potrzeba pozdrawiam
ja tez takie dostalam, ale pozniej otworzylam zeby sprawdzic czy nigdzie nie ma bledu bo w USC za pierwszym raze zle wpisali nazwisko tz
__________________
judith8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:13   #6
jagss
Raczkowanie
 
Avatar jagss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
To zaświadczenie o braku przeciwwskazań... składa się z dokumentami u Księdza a wydaje je USC.

Ślub biorę w innym miejscu niż miejsce zameldowania. W mieście, gdzie jestem zameldowana odebrałam z USC skrócony odpis aktu urodzenia i babka z parafii w której będziemy brali slub powiedziała, że trzeba jeszcze w tutejszym USC uiścić opłatę 80 zł chyba i ja nie wiem za jaki to dokument - czy jest to właśnie to zaświadczenie o braku przeciwskazań czy jest to już akt małżeństwa... już się pogubiłam
jagss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:17   #7
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez jagss Pokaż wiadomość
Ślub biorę w innym miejscu niż miejsce zameldowania. W mieście, gdzie jestem zameldowana odebrałam z USC skrócony odpis aktu urodzenia i babka z parafii w której będziemy brali slub powiedziała, że trzeba jeszcze w tutejszym USC uiścić opłatę 80 zł chyba i ja nie wiem za jaki to dokument - czy jest to właśnie to zaświadczenie o braku przeciwskazań czy jest to już akt małżeństwa... już się pogubiłam
84 zł - za akt małżeństwa
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 13:47   #8
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Jeśli urząd jest poza miejscem zamieszkania to ze swojego urzędu trzeba wziąć odpis aktu urodzenia. Jeśli nie to wystarczą dowody. I w USC wszystko się już dostanie do wypisania i podpisania.Nic więcej nie potrzeba tylko 84 złote
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 22:06   #9
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Dokładnie My też płaciliśmy 84zl plus musiałam zapłacić jeszcze za mój akt urodzenia bo był nie zapłacony w mieście w którym się urodziłam - 22zl.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 22:17   #10
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez judith8 Pokaż wiadomość
ja tez takie dostalam, ale pozniej otworzylam zeby sprawdzic czy nigdzie nie ma bledu bo w USC za pierwszym raze zle wpisali nazwisko tz
to ja w takim razie też tak zrobię, jak pojedziemy do moich rodziców to je otworzymy, żeby sprawdzić bo jakoś nie pomyślałam o tym sprawdzaliśmy na miejscu wszytsko dokładnie, ale jednak ja widać różnie to bywa.. dzięki Judith
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 14:30   #11
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: AKT MAŁŻEŃSTWA - jakie dokumenty?

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
my też konkordatowy, do USC potrzebne są : dowody osobiste i skrócone akty-jeżeli ślub jest w innym miejscu niż miejsce urodzenia. a to o czym piszesz to nie wiem czy urząd właśnie po podpisaniu papierków nie wydaje później -nie wiem dokładnie bo nie mam przy sobie tych dokumentów co później urząd daje, odbierała je mama moja i są zaklejone w kopercie gotowe dla księdza. to wszystko-nic więcej nie potrzeba pozdrawiam
Te dokumenty to 3 zaświadczenia, ktore zanosi sie Ksiedzu, a po ceremonii ślubnej młodzi i świadkowie podpisuja, po czym Kasiadz ma tydzien, zeby je przyniesc do USC, aby sporzadzic akt. Co do błędów to jesli w zapewnieniu nie ma zadnego bledu(trzeba czytac bardzo dokladnie) to na zaswiadczenie tez nie bedzie
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.