Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-25, 17:09   #631
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

To fajnie że można PayPalem , nie zamierzam ładować się w kartę kredytową, wiec dla mnie OK.

Wątek MAC - może jako świeżak się wypowiem, dla mnie ekstra rzeczą był by wątek z sami fotami i nazwami bo naprawdę ciężko się przebić przez obydwa wątki Macowe celem znalezienia konkretnego koloru. Jest to naprawdę ekstra pomysł ja nadal jestem za

Nevada - niestety nie mam nic czego nie używam na wymianę taką jak odbywa się na tym forum, ale jeśli jesteś chętna odsprzedać to zapraszam

Wybieram się jutro do MACa w Warszawie i ciekawe czy już będzie można zapoznać się z najnowszą kolekcją
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 18:12   #632
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć, po ile są te quady i czy ewentualnie Girlish Romp, Odd Bits albo Eccentricity są we Wrocławiu jeszcze?
Wydaje mi się, że są, nie zauważyłam naklejek sold out, tester jednego był nawet zjechany do samego dna. Ogólnie straszliwie mi się spodobały te cienie, ale z tego co wiem, są drogie Są trochę twardsze niż mineralne z regularnej kolekcji, nie pylą tak, mają piękny połysk z kolorem. Cudne są po prostu

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nieeee... mam koleżankę co od czasu do czasu jest w Magnolii
no i jakby co to mam nadzieję,że mogę się do Martusi ładnie uśmiechnąć...?
Można się uśmiechać, ale chyba już mnie nie będzie we Wrocławiu. Zawsze można zadzwonić do Wrocławia, jakaś Dobra Dusza podawała numer na poprzedniej stronie

Co do Love that look, panie twardo obstawały przy tym, że będzie sprzedawana od pierwszego sierpnia Więc nie kupiłam nic. Wymieniłam tylko opakowania na szminkę Hue (wykończenie glaze - całkiem ładna, zostałą sprezentowana )
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 18:20   #633
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Próbowałyście może zestalać pigmenty mac'a? http://www.youtube.com/watch?v=XRvaa...e=channel_page
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 02:09   #634
raspberry1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Próbowałyście może zestalać pigmenty mac'a? http://www.youtube.com/watch?v=XRvaa...e=channel_page
Ja właśnie wczoraj prasowałam moje odsypki pigmentów, w końcu się za to zabrałam i uzupełniłam paletkę
raspberry1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 08:55   #635
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Co do Love that look, panie twardo obstawały przy tym, że będzie sprzedawana od pierwszego sierpnia Więc nie kupiłam nic. Wymieniłam tylko opakowania na szminkę Hue (wykończenie glaze - całkiem ładna, zostałą sprezentowana )
Też się na nią czaję jak Wam się sprawują te szminki? Bo ja mam dwie i obie się lekko złamały
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 09:13   #636
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

O rany, nie było mnie tylko tydzień, ale naprodukowaliście postów, że ledwo przeczytałąm! dobrze wrócić
Cieszę się że love that look będzie już za tydzień równie mocno czekam na makeup art cosmetics i cień violet trance!
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 10:44   #637
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

raspberry1982 a skąd miałaś odsypki? Bo ja się właśnie zastanawiam tyle pigmentów mi się podoba ale całych pojemniczków nigdy przecież nie wykorzystam z racji że nie jestem makijażystką.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 10:50   #638
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wczoraj prasowałam moje odsypki pigmentów, w końcu się za to zabrałam i uzupełniłam paletkę
za pomocą czego (jakiego płynu) prasujesz MACowe odsypki? Alkohol czy glicerynowa mieszanka czy moze kupiona mieszanka?
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 10:52   #639
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wczoraj prasowałam moje odsypki pigmentów, w końcu się za to zabrałam i uzupełniłam paletkę

Ja też mam ochotę sprasowac pigmenty. mam chyba wszystkie kolory jakie mAC wyprodukował, ale kilka kocham najbardziej i nie potrafię bez nich żyć.
W paletce byłoby wygodniej

Jaki alkohol użyłaś?

Nevadko- podejrzewam, ze Ty też się już "bawiłaś" w prasowanie, mogłabyś udzielić porady
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:45   #640
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Też się na nią czaję jak Wam się sprawują te szminki? Bo ja mam dwie i obie się lekko złamały
Kocham pomadki MACa. Mam na razie dwie w wykończeniu lustre (Marquise'd i Plink!), mają półtransparentny kolor, ale czaję się już na kilka następnych, ale z racji ceny pewnie będę kupować od sprawdzonych sprzedawców na allegro Piękny czerwony - Lady Bug i cuuudne bordo - New York Apple A to dopiero początek. Na youtube jest fajny film EnKore o pomadkowych wykończeniach, wszystko świetnie tłumaczy

http://www.youtube.com/watch?v=a0_0Xe3N4Xg

Co do prasowania, z tego co wiem, specjalistką od prasowania jest na wizażu Cathy, założyła wątek ze wszystkimi informacjami na ten temat, prasuje nie tylko pigmenty MACa ale też np. cienie mineralne i inne sypkie.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ie+pigment%F3w
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:51   #641
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Super Marta. Dziekuję za przydatne linki.
Moze estella edytuje pierwszy post i powkleja ciekawe linki. Giną one w tym watku i potem trudno znaleźć.

A szmineczki faktycznie super. Mam kilkanaście kolorów na własny użytek, odstawiłam zupełnie inne marki. Najbardziej lubie linię lustre
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 12:43   #642
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że są, nie zauważyłam naklejek sold out, tester jednego był nawet zjechany do samego dna. Ogólnie straszliwie mi się spodobały te cienie, ale z tego co wiem, są drogie Są trochę twardsze niż mineralne z regularnej kolekcji, nie pylą tak, mają piękny połysk z kolorem. Cudne są po prostu
a nie wiesz albo któraś z dziewczyn nie wie po ile są te cienie??


Cytat:
Można się uśmiechać, ale chyba już mnie nie będzie we Wrocławiu. Zawsze można zadzwonić do Wrocławia, jakaś Dobra Dusza podawała numer na poprzedniej stronie
spoko jak już pisałam, mam tam koleżankę, sadzę że w wyjątkowej sytuacji mogłabym dryndnąć do MACa i poprosić o odłożenie czegoś tak żeby kumpela mogła podejść... ale też jak nie znam szczegółów to nie będę jej niepotrzebnie fatygować
ale i tak Martuś dzięki za szczere chęci.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:36   #643
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
za pomocą czego (jakiego płynu) prasujesz MACowe odsypki? Alkohol czy glicerynowa mieszanka czy moze kupiona mieszanka?
Fajna sprawa, wszędzie mogłabym zabrać taka paletę sprasowanych pigmentów. Tylko mam pytanie gdzie, poza stacjonarnym sklepem, można dostać te palety i puste krążki ?? Widziałam na stronie MAC nawet taką specjalną paletę do prasowania cieni ma ktoś, może podzieli się opinią

Ja jakoś nie mogę sie przekonać do pomadek, miałam już różne i tańsze i drogie, maca nie próbowałam, mam wrażenie takiej skorupki na ustach i często mnie wręcz wargi pieką. Pozostanę jednak przy błyszczykach, choć je zawsze zjadam

Edytowane przez eustachy
Czas edycji: 2009-07-26 o 13:41
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:37   #644
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

poszłam wczoraj do MACa po puste buteleczki, do których chcę przelać trochę brush cleanser na wyjazd do Polski, żebym miała w czym swoje pędzle myć i oczywiście trzymając buteleczki w łapkach nie potrafiłam udać się prosto do kasy, tylko musiałam jeszcze rzucić oczkiem na kilka innych rzeczy no i poszłam obMACać bieżące kolekcje i moim oczom ukazał się pędzel 226 nie mogłam mu przepuścić, więc poprosiłam i o niego pani przejrzała wszystkie pojemniczki z pędzlami i nie mogła go znaleźć ale za chwilkę ją oświeciło i spytała czy to jest ten mniejszy pędzel do blendowania a ja, ze tak tak, to właśnie ten no to pani udała się do szuflady i wróciła z moim cudem.. w związku z czym od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką pędzla 226 przetestowałam go od razu wieczorem.. i jest cudny.. moim zdaniem troszkę lepszy niż 217.. jest mniejszy, bardziej zbity, fajnie zaokrąglony u góry, nie rozłazi się tak jak 217.. jestem bardzo zadowolona

nic więcej nie kupiłam, bo ceny mają tutaj kosmiczne zadowoliłam się pędzlem i buteleczkami i czekam teraz do przyszłego wtorku, bo lecimy do Polski przez Londyn Stansted, a tam na lotnisku jest stanowisko MACa, więc może tam sobie coś upoluję

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-07-26 o 13:38
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:38   #645
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Fajna sprawa, wszędzie mogłabym zabrać taka paletę sprasowanych pigmentów. Tylko mam pytanie gdzie, poza stacjonarnym sklepem, można dostać te palety i puste krążki ?? Widziałam na stronie MAC nawet taką specjalną paletę do prasowania cieni ma ktoś, może podzieli się opinią
Palety jedynie w sklepach MAC, e-bay, czasami allegro.
Natomiast krązki podobnio sa dostepne na naszym all, musze tez zapolowac, bo mam ochote sprasowac co nieco
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:41   #646
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Fajna sprawa, wszędzie mogłabym zabrać taka paletę sprasowanych pigmentów. Tylko mam pytanie gdzie, poza stacjonarnym sklepem, można dostać te palety i puste krążki ?? Widziałam na stronie MAC nawet taką specjalną paletę do prasowania cieni ma ktoś, może podzieli się opinią
palety są na ebayu ale cenowo wychodzi często drożej niż w salonach MACa a te puste pojemniczki są w różnych sklepach internetowych.. ktoś kiedyś podawał linka.. jak znajdę, to Ci wkleję

znalazłam coś:
https://www.starsmakeuphaven.com/pro...roducts_id=201
http://www.coastalscents.com/cfwebst...ize-as-mac.cfm

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-07-26 o 13:45
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:49   #647
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
palety są na ebayu ale cenowo wychodzi często drożej niż w salonach MACa a te puste pojemniczki są w różnych sklepach internetowych.. ktoś kiedyś podawał linka.. jak znajdę, to Ci wkleję
Jeszcze drożej niż w stacjonarnych no to mam na co zbierać ehhh a za linka byłabym baaardzo wdzięczna, nie znalazłam takowego (właśnie , właśnie oddzielny wątek plizzzz )

Dzięki !!!

Edytowane przez eustachy
Czas edycji: 2009-07-26 o 14:20
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 14:25   #648
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

fraise26 obejrzyj sobie filmik który dałam w załączniku taj jest punkt po punkcie opisane jak prasować pigmenty...
http://www.youtube.com/watch?v=XRvaa...e=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=iYZwr...e=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=lLSPG...e=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=fiz6EUa4hU0
http://www.youtube.com/watch?v=b2xdt7K7ZmM

Edytowane przez cybercat11
Czas edycji: 2009-07-26 o 14:33
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 14:54   #649
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Co to za drugi wątek MAC wypłynął??

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=7986

Może moderator sie tym zajmie?
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 15:39   #650
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Super Marta. Dziekuję za przydatne linki.
Moze estella edytuje pierwszy post i powkleja ciekawe linki. Giną one w tym watku i potem trudno znaleźć.

A szmineczki faktycznie super. Mam kilkanaście kolorów na własny użytek, odstawiłam zupełnie inne marki. Najbardziej lubie linię lustre
Ja też kocham lustre. Czaję się powoli na satyny (wysuszają co prawda) i inne bardziej kryjące, ale jeszcze nie dojrzała ta decyzja

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a nie wiesz albo któraś z dziewczyn nie wie po ile są te cienie??

spoko jak już pisałam, mam tam koleżankę, sadzę że w wyjątkowej sytuacji mogłabym dryndnąć do MACa i poprosić o odłożenie czegoś tak żeby kumpela mogła podejść... ale też jak nie znam szczegółów to nie będę jej niepotrzebnie fatygować
ale i tak Martuś dzięki za szczere chęci.
Proszę bardzo. Niestety nie pamiętam po ile są te cienie


Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie mogę sie przekonać do pomadek, miałam już różne i tańsze i drogie, maca nie próbowałam, mam wrażenie takiej skorupki na ustach i często mnie wręcz wargi pieką. Pozostanę jednak przy błyszczykach, choć je zawsze zjadam
Pomadki MACa są po prostu cudne, tylko nie można zaczynać od tych kryjących, ciężkich (np w wykończeniu satin) bo te są mocno wysuszające i mogą powodować takie odczucia. Najlepsze są delikatne i połyskliwe prawie jak błyszczyki serie glaze i lustre właśnie. Nie dają mocnego krycia i koloru, są mocno transparentne i śmiem twierdzić, że są najlepiej nawilżającymi produktami w sztyfcie jakie kiedykolwiek miałam. Fakt, że ostatnio parę razy na noc nałożyłam sobie na usta grubą warstwę lustreglassa (błyszczydła, może mylę nazwy ) i rano byłam w szoku, jak ten błyszczyk nawilżył mi usta! Prawie jak Carmex W każdym razie - szminki lustre są baaaardzo warte wypróbowania

A co do pojemniczków na prasowanie cieni i palety - to chyba widziałam coś takiego na coastal scents (www.coastalscents.com), a na pewno na ebayu
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:10   #651
raspberry1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Ja do prasowania używam spirytusu ale używam go tylko do tradycyjnych pigmentów bo mineralnych tak się nie da..

Robię to metodą Korena http://www.youtube.com/watch?v=XRvaa...e=channel_page

a paletki razem z pojemniczkami i magnesami kupuję tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=XRvaa...e=channel_page

pojemniczki mają ten sam rozmiar co MACowe więc pasują też do paletek MAC
raspberry1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:29   #652
moja mamba
Przyczajenie
 
Avatar moja mamba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pewnie z pokoju ...;)
Wiadomości: 28
GG do moja mamba
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

hej dziewczyny
ja tu jestem ciut nowa, ale tez od jakiegos czasu szaleje za kosmetykami Maca i powoli moja kolekcyjka sie powieksza
mam pytanko do osóbek które robiły sobie macowe paletki. na czym to polega ? płacisz za pusta paletke i pozniej dobierasz kazdy pojedynczy kolor ? i mogłabym sie spytac o cene takiej paletki ?
moja mamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:38   #653
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez moja mamba Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
ja tu jestem ciut nowa, ale tez od jakiegos czasu szaleje za kosmetykami Maca i powoli moja kolekcyjka sie powieksza
mam pytanko do osóbek które robiły sobie macowe paletki. na czym to polega ? płacisz za pusta paletke i pozniej dobierasz kazdy pojedynczy kolor ? i mogłabym sie spytac o cene takiej paletki ?
Za pustą paletkę musisz zapłacić w salonie 55 zł (przynajmniej tak było przed podwyżką cen, nie wiem, czy ceny na paletki są ciągle takie same) za paletkę 15 miejscową, za 4 miejscową chyba 17 zł. Cena wkładu w salonie to 49 zł. Kolory możesz sobie wybierać z kolekcji regularnej.
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:43   #654
moja mamba
Przyczajenie
 
Avatar moja mamba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pewnie z pokoju ...;)
Wiadomości: 28
GG do moja mamba
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

aha chyba sie skusze na takie paletki, mozna zrobic naprawde fajne kolekcje tym sposobem
a te wkłady dostajesz od reki czy czekasz na nie jakis czas ?
moja mamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 17:54   #655
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez moja mamba Pokaż wiadomość
aha chyba sie skusze na takie paletki, mozna zrobic naprawde fajne kolekcje tym sposobem
a te wkłady dostajesz od reki czy czekasz na nie jakis czas ?

Kupić można zawsze od ręki w salonie, pod warunkiem, że nie wyprzedali jakiegoś koloru.
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 17:57   #656
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Ja też kocham lustre. Czaję się powoli na satyny (wysuszają co prawda) i inne bardziej kryjące, ale jeszcze nie dojrzała ta decyzja



Proszę bardzo. Niestety nie pamiętam po ile są te cienie




Pomadki MACa są po prostu cudne, tylko nie można zaczynać od tych kryjących, ciężkich (np w wykończeniu satin) bo te są mocno wysuszające i mogą powodować takie odczucia. Najlepsze są delikatne i połyskliwe prawie jak błyszczyki serie glaze i lustre właśnie. Nie dają mocnego krycia i koloru, są mocno transparentne i śmiem twierdzić, że są najlepiej nawilżającymi produktami w sztyfcie jakie kiedykolwiek miałam. Fakt, że ostatnio parę razy na noc nałożyłam sobie na usta grubą warstwę lustreglassa (błyszczydła, może mylę nazwy ) i rano byłam w szoku, jak ten błyszczyk nawilżył mi usta! Prawie jak Carmex W każdym razie - szminki lustre są baaaardzo warte wypróbowania

A co do pojemniczków na prasowanie cieni i palety - to chyba widziałam coś takiego na coastal scents (www.coastalscents.com), a na pewno na ebayu
Dzięki za linki na pewno skorzystam jak tylko moje pigmenty do mnie dotrą ( nie mogę się doczekać ) twoja recenzja jest naprawdę kusząca he he lista się powiększa
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 17:59   #657
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Pomadki MACa są po prostu cudne, tylko nie można zaczynać od tych kryjących, ciężkich (np w wykończeniu satin) bo te są mocno wysuszające i mogą powodować takie odczucia. Najlepsze są delikatne i połyskliwe prawie jak błyszczyki serie glaze i lustre właśnie. Nie dają mocnego krycia i koloru, są mocno transparentne i śmiem twierdzić, że są najlepiej nawilżającymi produktami w sztyfcie jakie kiedykolwiek miałam. Fakt, że ostatnio parę razy na noc nałożyłam sobie na usta grubą warstwę lustreglassa (błyszczydła, może mylę nazwy ) i rano byłam w szoku, jak ten błyszczyk nawilżył mi usta! Prawie jak Carmex W każdym razie - szminki lustre są baaaardzo warte wypróbowania
Ja właśnie dzięki szminkom MACa w ogóle się do takiego kosmetyku przekonałam. Ten podział na różne wykończenia bardzo ułatwia sprawę. Jeśli marzy mi się jakiś konkretny efekt, to dzięki temu podziałowi wiem jaką szminkę wybrać, żeby go osiągnąć. wiem, czego po jakiej się spodziewać, a nie jak w przypadku innych firm, że wchodzą jakieś szminki z "mleczkiem królewskim" i właściwie to nie wiadomo, o co chodzi.

Lustre są prześliczne Takie upiększające usta - prawie niezauważalnie
A Satin bardzo lubię do delikatnego wcierania opuszkami - też naturalny, ale bardziej seksowny efekt

W ogóle z MACem bardzo polubiłam malowanie ust, mają wiele rewelacyjnych produktów, które dają świeny i nienachalny efekt. A błyszczyki to kocham - jedyne, które nigdy nie dadzą tandetnego efektu. Można się spierać, ale ja uważam, że tani błyszczyk od razu widać.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 18:01   #658
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Kocham pomadki MACa. Mam na razie dwie w wykończeniu lustre (Marquise'd i Plink!), mają półtransparentny kolor, ale czaję się już na kilka następnych, ale z racji ceny pewnie będę kupować od sprawdzonych sprzedawców na allegro Piękny czerwony - Lady Bug i cuuudne bordo - New York Apple A to dopiero początek. Na youtube jest fajny film EnKore o pomadkowych wykończeniach, wszystko świetnie tłumaczy

http://www.youtube.com/watch?v=a0_0Xe3N4Xg

Co do prasowania, z tego co wiem, specjalistką od prasowania jest na wizażu Cathy, założyła wątek ze wszystkimi informacjami na ten temat, prasuje nie tylko pigmenty MACa ale też np. cienie mineralne i inne sypkie.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ie+pigment%F3w
Zaraz obejrzę ja mam Way to Love i Marquise'd czaję się na Snob, Hue i Pretty Please
Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Super Marta. Dziekuję za przydatne linki.
Moze estella edytuje pierwszy post i powkleja ciekawe linki. Giną one w tym watku i potem trudno znaleźć.
Zaraz wkleję, jakbyście chciały coś jeszcze dodać do 1szego posta to prosze info na PW, chętnie wszystko zamieszczę
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 18:05   #659
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Dzięki za linki na pewno skorzystam jak tylko moje pigmenty do mnie dotrą ( nie mogę się doczekać ) twoja recenzja jest naprawdę kusząca he he lista się powiększa
koniecznie pokaż efekty prasowania, ja planuję też zacząć Bo takie cienie ślicznie wyglądają w paletce Kusiciel to moje drugie imię

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Ja właśnie dzięki szminkom MACa w ogóle się do takiego kosmetyku przekonałam. Ten podział na różne wykończenia bardzo ułatwia sprawę. Jeśli marzy mi się jakiś konkretny efekt, to dzięki temu podziałowi wiem jaką szminkę wybrać, żeby go osiągnąć. wiem, czego po jakiej się spodziewać, a nie jak w przypadku innych firm, że wchodzą jakieś szminki z "mleczkiem królewskim" i właściwie to nie wiadomo, o co chodzi.

Lustre są prześliczne Takie upiększające usta - prawie niezauważalnie
A Satin bardzo lubię do delikatnego wcierania opuszkami - też naturalny, ale bardziej seksowny efekt

W ogóle z MACem bardzo polubiłam malowanie ust, mają wiele rewelacyjnych produktów, które dają świeny i nienachalny efekt. A błyszczyki to kocham - jedyne, które nigdy nie dadzą tandetnego efektu. Można się spierać, ale ja uważam, że tani błyszczyk od razu widać.
Racja, chociaż do dazzleglassów jakoś nie chcę się zabierać, bo jak dla mnie błyszczyki z taką ilością drobin są potworne, bo brokat migruje i świeci się pół twarzy potem Nie lubię też perłowych efektów na ustach, więc następne zakupy doustne będą się składać na pewno z bezbarwnego błyszczyka, który za radą pewnego Wizażysty () zamierzam w końcu spróbować zmieszać (w niewielkiej ilości ) z pigmentem Rose Gold (albo jakoś tak, nie pamiętam nazwy )
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 18:22   #660
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Zaraz wkleję, jakbyście chciały coś jeszcze dodać do 1szego posta to prosze info na PW, chętnie wszystko zamieszczę
Dziś sie jeszcze nie czuję najlepiej ( wyrywałam ósemkę , bo zakładam aparat orto za kilka dni), ale jak dojdę do siebie to skrobnę priv z najwazniejszymi macowymi podstawami. Może Nevada uzupełni i będzie fajna "pigułka informacyjna"

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
koniecznie pokaż efekty prasowania, ja planuję też zacząć Bo takie cienie ślicznie wyglądają w paletce Kusiciel to moje drugie imię
Ja właśnie tez , jak tylko kupię "kapselki" to sprasuje swoje ulubione pigmenciorki



Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
następne zakupy doustne będą się składać na pewno z bezbarwnego błyszczyka, który za radą pewnego Wizażysty () zamierzam w końcu spróbować zmieszać (w niewielkiej ilości ) z pigmentem Rose Gold (albo jakoś tak, nie pamiętam nazwy )
rose gold raczej sie nie nadaje, ale pieknie wychodzi ruby red, rose i wszelkie matowe różowości jesli ktoś takowe lubi.
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.