Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 12:29   #4141
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez loczekkk Pokaż wiadomość
z tym chudym nabiałem to takie chyba nawyki z ed zostały :/właśnie mówisz, że za dużo, ale ja chyba jestem od niego uzależniona, uwielbiam nawet do jakiegoś smakowego jogurtu dorzucić kilka łyżek twarogu, ale ostatnio stwierdziłam, że w mojej lodówce jest strasznie nudno. Nie dziwię się, wiem, że jedzenie twarogu wkręca bo jest smaczny, można z niego wiele zrobić, ale musisz wiedzieć, że białko to nie tylko twaróg. Taka monodieta może być niezdrowa... Mamuśka wyjechała, zostałam z tatuśkiem i ja zajmuję się zakupami dla siebie, więc kupuję dużo twarogu, homo naturalnych, jogo naturalnych... nuuda :/ Poproś tatę, żeby to on poszedł na zakupy, bo Tobie jest ciężko podjąć jakąś decyzję. nie mam już pomysłów na jedzenie. Masło jakoś mi nie wchodzi. To niech zacznie Kiedyś faktycznie jadłam, ale to było baaardzo dawno i niestety chyba nie prędko do niego wrócę, ale za to przymierzam się do zakupu masła orzechowego, bo tak w wielu jadłospisach przyuważyłam i jest dość zachwalanym produktem Bo masło to jest źródłem nnkt i ma bardzo dużo białka i jest smaczne, kupuj a zastanawiaj się nad tym! Bardzo, ale to bardzo chcę, by było lepiej, chociaż waga już lekko wskoczyła, tydzień temu było 40dag mniej, niby nic, ale chyba jednak coś, ale czy rzeczywiście tak polegać na tej wadze? Waż się regularnie i obserwuj siebie, w ogóle to nie można ufać jakimś tam przedmiotom, trzeba ufać sobie

dzisiejsze P:
przed śniadaniem jak zwykle szklanka wody z miodem i cytryną
śn: dwa tosty z 4 kromek pełnoziarnistego tostowego (czyli 4 trójkąciki... to chyba nazywa się tosty francuskie jeśli dobrze kojarzę) każdy z plastrem wędliny, sera żółtego tostowego i dużo plasterków pomidora(lepsze niz ketchup jak się zapiecze w tosterze) Jak ci masło nie wchodzi to aby tosty były lepsze posmaruj chleb lekko majonezem, smak jest o wiele lepszy, bo to to jakaś jałowizna. Tu powinien pojawić się jakiś owoc, sałatka owocowa z miodem, orzechy może?
nad wodą: Big Milk Innych lodów nie było Snieżki są lepsze
przed obiadem: kiwi, nektarynka, garśc jagód zalane 100ml kefiru o smaku owoców leśnych... w czasie robienia obiadu podjadałam jeszcze twarożku Mało, wrzuć tu jakieś płątki śniedaniowe, albo orzechy, nie lubisz choca pica? cini minisów czy jeszcze się ich boisz?
obiad: jakieś 100g świderków pełnoziarnistych z Lubelli zalane 150g twarogu chudego(wiem wiem Dekas, ale akurat był w lodówce) zmieszanego z jogo naturalnym, łychą homo naturalnego i jogurtem Danone z wiśniami Do bani ten obiad wiesz? Że nabiał to wiesz, ale nie ma tu ani grama tłuszczu, słuchaj od węgli przytyjesz tyle, że raczej nie otłuścisz sobie organó wewnętrznych żeby były zdrowe i funkcjonowały, możesz sobie jedynie uda otłuścić... Jedz tłuszcze.
podw: kromka pełnoziarnistego tostowego z plasterkiem szynki + dużo plastrów pomidorka i ogóra zielonego Bo miały przyjść koleżanki i dlatego tak mało?
po: 3 gałki Algidy śmietankowej i szklanka Sangrii (koleżanki wpadły) Skromnie, gości to się deserem lodowym częstuje, z owocami i sosem
kolacja: płotka(taka rybka) upieczona w folii w piekarniku wypchana marchewką, pietruszką i cebulką zalana oliwą z oliwek (tatuś dogadza) Płotka jest malutka... gdzie węglowodany?

lepiej troszkę??;>

Dziewczyno kochana, sklepy są pełne żarcia, zamiast twarogu mozarella, feta, camambert, do smaku majonez musztarda chrzan.
Więcaej mięska. Są różne rodzaje i nie ma co się bać parówki drobiowej czy panierki, ona nie gryzie. Panierować można w razowej bułce, w migdałąch i smażyć na oliwie. Widzęże ryby jesz, ale bez tłuszczu, to nie musi być masło, oliwa jest zdrowsza. Poza tym na śniadanko owsianeczka, granola jakaś. Nie buj się całego opakowania nie zjesz przecież. Naleśniki omlety... Jajka! Naprawdę staraj się to urozmaicić, bo potem będziesz się trułą że przytyłąś od jedzenia twarogu chudego... a nie o to chodzi. Przypomnij sobie dzieciństwo
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:46   #4142
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

redukcja
  1. jajko na miękko,1/3 makreli wędzonej,kromka razowca
  2. pół pomidora,jabłko
  3. 2 plastry szynki drobiowej
  4. (będzie): 1 ziemniak,200 g warzyw na patelnię,1 duże żeberko z sosie pomidorowym
  5. parę łyżek tuńczyka w oleju -wymieszanego z homo i ogórkiem...wsw mi nie smakuje.a nie chcę się zmuszać.

lepiej?..zależy mi bardzo na Waszej opinii..Iza?Cava?..i inne wizażanki

Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:57   #4143
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Irish, jak dla mnie śniadanie bardzo małe, nie wiem czy da się tym nasycic, a wiesz, że na śniadanko powinno się najeśc
A pomidor....jej...pół Nawet mogą byc 2 duże chyba, że nie przepadasz. 2 plastry szynki? To chyba dodatek do chleba, a nie posiłek. Dobrze, że nnkt są... O reszcie nie mówię.
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:27   #4144
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Dziewczyno kochana, sklepy są pełne żarcia, zamiast twarogu mozarella, feta, camambert, do smaku majonez musztarda chrzan.
Więcaej mięska. Są różne rodzaje i nie ma co się bać parówki drobiowej czy panierki, ona nie gryzie. Panierować można w razowej bułce, w migdałąch i smażyć na oliwie. Widzęże ryby jesz, ale bez tłuszczu, to nie musi być masło, oliwa jest zdrowsza. Poza tym na śniadanko owsianeczka, granola jakaś. Nie buj się całego opakowania nie zjesz przecież. Naleśniki omlety... Jajka! Naprawdę staraj się to urozmaicić, bo potem będziesz się trułą że przytyłąś od jedzenia twarogu chudego... a nie o to chodzi. Przypomnij sobie dzieciństwo

ja sie zgodze z dekas; po monodiecie twarogowej zaznalam wtornej nietolerancji kazeiny i teraz nabialu nie moge w ogole i zadnego
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:42   #4145
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R.

Sn: owsianka z 4lyzek platkow,150g wiejskiego,150ml mleka 1,5%,1lyzka fitelli mietowej,jablko
1h plywania
2Sn: 2kromki pelnoziarnistego(100g) posmarowane cienko maslem,lyzka wiejskiego,3plasterki wedliny z kurczaka,salata,pomidor,k ielki,bazylia,ziola
20min skakanki
O: piers z indyka na wodzie w ziolach,uduszone pieczarki,cebula,groszek, 3lyzki jogurtu naturalnego,duzo papryki ostrej i ziol
P: 2lyzki pestek dyni,resztki wiejskiego
30min cwiczen na brzuch
K:dwa jajka na twardo z polowa ogorka lub jajecznica z dwoch jajek z polowa cebuli zalezy na co bede miala wieksza ochote
30min szybkiego spaceru z psem.

i jak dzis?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:50   #4146
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Wstawiłam moje dzisiejsze jadło, bo generalnie rzadko to robię, więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś luknął Chciałam jeść trochę mniej, bo ostatnio w ogóle waga nie spada, ale mimo, że wcale nie wygląda na jakoś dużo to co dziś to jednak swoją kaloryczność ma. Taka rybka, wiem, że strasznie zdrowa, ale dużo podwyższa kaloryczność dzienną, a się nią nie najadłam....a nie mogę za bardzo więcej, bo chcę żeby waga ruszyła.
Aha..czy jest możliwe, że organizm przyzwyczaił się do jedzenia redukcyjnego takiego 1400-1500 kcal i do całkiem intensywnych ćwiczeń fizycznych i teraz już nie będzie spalał tłuszczu?
R
1. 6 łyżek owsianki z mlekiem, 250 ml mleka 3,2%, (350)
2. 3 kromki chleba żytnio-razowego, cały ogórek, cały pomidor, kilka rzodkiewek (300)
3. cała średnia makrela wędzona 180 g. (400)
4. miska zupy z kalafiora, cukinii, papryki zielonej, pomidora, kapusty, 2 łyżki otrębów (150?)
trening
5.
150 g. serka wiejskiego 5%(150)
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..


Edytowane przez Rozzz
Czas edycji: 2009-07-28 o 13:52
Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:18   #4147
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje U
ś : szklanka mleka , 2 szkalnki platkow fitness , 3 nektarynki , jablko duuze , kilka truskawek ( heh no dobra nie bede sciemniac ;D szlklanka truskawek xD ) , micha jagod , rozgnieciony arbuz ;D , garsc orzechow i wiorek koko ;D

IIs : activia truskawkowa , icha truskawek , garsc rodzynek i orzechow , szklanka kefiru wymieszanego z jagodami i kolejna arscia rodzynek

O: piers z kurczaka 10g smazona na lyzce oliwy , frytki z 2 ziemniakow ( duuzych) pieczone na lyzce oiwy salatka z pomidora , cebulki i ogorka , troche sosu meksykanskiego

p; salatka z : 2 jajek , 4 plasterkow poledwicy sopockiej , 2 pomidorow , polowy cebuli , 3 marchewek , 2 ogorkow ( prosto z dzialki xD) , to wszystko polane ketchupem i musztarda wiem wiem dziwaczne ;D a na dererek gardc rodzynek orzechow i wiorek koko i to wszystko wymieszane z maslem orzechowym ;D

k; serek wiejski , 2 kromki razowca z
maslem , poledwica , serkiem w plasterkach gouda , pomidorek i rzodkiewka
maslem almette i na to fuuura dzemu brzoskwiniowego , micha jagod i 2 male jablka ;D

i jak ??
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 14:51   #4148
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

utrzymanie...
  • 2 jajka na miękko,grahamka z szynką,pomidorem,cebulką
  • kanapka razowca z polędwicą sopocką,majonezem i serem mozarella,jogurt biszkoptowy
  • miseczka zupy brokułowej,potem 3 śliwki wpadły
  • pierś z kurczaka,3 małe ziemniaki,fasolka szparagowa,surówka z białej kapusty, 2 piwka w międzyczasie
  • będzie garść orzechów paprykowych,1 naleśnik ze szpinakiem
  • planuję parówkę na ciepło,z musztardą i keczupem plus grahamkę z pomidorkiem


obiecałam,że już nie będę pytała ,czy nie za dużo..po prostu proszę nieśmiało o ocenkę..z góry dziękuję
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:53   #4149
unusuall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje Uuu, aczkolwiek miło by było gdyby załapało się na R

(wstaje o 6 a kładę się o 23 więc dzień doość długi i 6 posiłków)

I śn: owsianka ( szklanka mleka 1,5 % z 5 łyżkami płatkami) z płaską łyżką cukru, 6 pokruszonymi migdałami, garstką słonecznika i 14 gramową paczką herbatników bebe pokruszonych

II śn: grahamka z szynką, sałatą i ogórkiem, kawka ze śmietanką 10%

III śn: kawałek sojowego (70g) z sałatą, szynką i pomidorem

obiad: trochę przysmażonych ziemniaczków na roślinnym, talerz rosołu z makaronem i duuużą ilością marchewki, 14 gramowa paczka Bebe

pod: kilka orzechów włoskich

planuje bieg 8 km


kolacja: serek wiejski z kromką pumpernikla z szynką i warzywami

U czy R?
__________________

..new life in a new place between a new people.

68 ....cel: 63 kg. - 177 cm.
unusuall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:00   #4150
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
A pewnie, że raz. Gratuluję. Twój najlepszy jadłospis naormalnie
Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
pychoota ta Twoja kolacja! jesteś na U więc możesz sobie pozwolić ja czasem na U odwale taki cyrk wieczorem że aż śmiać mi sie chce z samej siebie.. ostatnio pół słoika masła orzechowego o 22 siedząc przy kompie... czyli to ok hmm.. 1300 kcal na raz ? albo.. 3 kawałki ciast w pracy do kawki. Mam za dużo okazji do objadania ostatnio.. ale co tam przecież rok temu jadłam tak prawie codziennie - wszystko i dużo.. i żyje

narobiłaś mi smaka na mojito...
Dziękuję a mojito wcześniej lepiej niż pół roku nie piłam więc sama sobie smaka narobiłam

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
moje U
ś : szklanka mleka , 2 szkalnki platkow fitness , 3 nektarynki , jablko duuze , kilka truskawek ( heh no dobra nie bede sciemniac ;D szlklanka truskawek xD ) , micha jagod , rozgnieciony arbuz ;D , garsc orzechow i wiorek koko ;D

IIs : activia truskawkowa , icha truskawek , garsc rodzynek i orzechow , szklanka kefiru wymieszanego z jagodami i kolejna arscia rodzynek

O: piers z kurczaka 10g smazona na lyzce oliwy , frytki z 2 ziemniakow ( duuzych) pieczone na lyzce oiwy salatka z pomidora , cebulki i ogorka , troche sosu meksykanskiego

p; salatka z : 2 jajek , 4 plasterkow poledwicy sopockiej , 2 pomidorow , polowy cebuli , 3 marchewek , 2 ogorkow ( prosto z dzialki xD) , to wszystko polane ketchupem i musztarda wiem wiem dziwaczne ;D a na dererek gardc rodzynek orzechow i wiorek koko i to wszystko wymieszane z maslem orzechowym ;D

k; serek wiejski , 2 kromki razowca z
maslem , poledwica , serkiem w plasterkach gouda , pomidorek i rzodkiewka
maslem almette i na to fuuura dzemu brzoskwiniowego , micha jagod i 2 male jablka ;D

i jak ??
jak? tak jak zawsze ostatnio. Super Strasznie fajnie, widać radość jedzenia. zdrowo i na luzie.
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:30   #4151
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Rozzz Pokaż wiadomość
Wstawiłam moje dzisiejsze jadło, bo generalnie rzadko to robię, więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś luknął Chciałam jeść trochę mniej, bo ostatnio w ogóle waga nie spada, ale mimo, że wcale nie wygląda na jakoś dużo to co dziś to jednak swoją kaloryczność ma. Taka rybka, wiem, że strasznie zdrowa, ale dużo podwyższa kaloryczność dzienną, a się nią nie najadłam....a nie mogę za bardzo więcej, bo chcę żeby waga ruszyła.
Aha..czy jest możliwe, że organizm przyzwyczaił się do jedzenia redukcyjnego takiego 1400-1500 kcal i do całkiem intensywnych ćwiczeń fizycznych i teraz już nie będzie spalał tłuszczu?
R
1. 6 łyżek owsianki z mlekiem, 250 ml mleka 3,2%, (350)bialko?
2. 3 kromki chleba żytnio-razowego, cały ogórek, cały pomidor, kilka rzodkiewek (300) bialko?
3. cała średnia makrela wędzona 180 g. (400) warzywa?
4. miska zupy z kalafiora, cukinii, papryki zielonej, pomidora, kapusty, 2 łyżki otrębów (150?)bialko?
trening
5. 150 g. serka wiejskiego 5%(150)warzywa?
Jw.
Rozz,niestety ale to bardzo prawdopodobne.Przyzwyczai las organizm do takiej dawki,z tego co tam widzialam to cwiczysz intensywnie aeroby (a one na dluzsza mete otluszczaja organizm tak czytalam,organizm sie przyzwyczaja do nich )
Sprobuj podwyzszyc kcal na tydzien,dwa,moze troche wiecej sie ruszaj a potem znowu utnij troche kcal.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 16:35   #4152
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

redukcja
  1. jajko na miękko,1/3 makreli wędzonej,kromka razowca
  2. pół pomidora,jabłko
  3. 2 plastry szynki drobiowej
  4. (będzie): 1 ziemniak,200 g warzyw na patelnię,1 duże żeberko z sosie pomidorowym
  5. parę łyżek tuńczyka w oleju -wymieszanego z homo i ogórkiem...wsw mi nie smakuje.a nie chcę się zmuszać.
lepiej?..zależy mi bardzo na Waszej opinii..Iza?Cava?..i inne wizażanki
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:49   #4153
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ijaa Pokaż wiadomość
Rrrrrrrrrrrr!!

ŚI: Buła wieloziarnista z odrobiną masła i pastą jajezcną (dwa jajka i cymka), dwa plastry polędwicy drobiowej, sałatka z pomidora i cebuli. Kapsułka tranu. Herbata z pół łyżeczni cukru i cytryną.
ŚII: lekki wieśniak z malinami (garść). Chwilę później kawa z mlekiem.
ŚIII: Pół papryki faszerowanej sałatką z tuńczyka - pół puszki, szczypior. Brzoskwinia.
1,5H na siłowni - godziny ABS i 30 minut wiczeń na brzuch
O: brokuł na parze, cycek kurzy pieczony w folii z ziolami i czosnkiem, jajko sadzone na oliwie z pestek winogron.
K: Sałatka z ogórków kiszonych z rzodkiewkami i cebulą. Kromka razowca z wieśniakiem.

Lepiej?
W okołotreningowych nie ma prawie wcale węglowodanów! A już złożonych wcale! niedobrze

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
redukcja
  1. jajko na miękko,1/3 makreli wędzonej,kromka razowca trochę mało.
  2. pół pomidora,jabłko to nie jest posiłek, mało!
  3. 2 plastry szynki drobiowej mało!
  4. (będzie): 1 ziemniak,200 g warzyw na patelnię,1 duże żeberko z sosie pomidorowym ok
  5. parę łyżek tuńczyka w oleju -wymieszanego z homo i ogórkiem...wsw mi nie smakuje.a nie chcę się zmuszać.mozesz kupowac wsw i dolewac własną oliwę, bo niewiadomo jaki oni tam olej leją
lepiej?..zależy mi bardzo na Waszej opinii..Iza?Cava?..i inne wizażanki
za mało imho. spowolnisz metabolizm.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 17:01   #4154
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość



jak? tak jak zawsze ostatnio. Super Strasznie fajnie, widać radość jedzenia. zdrowo i na luzie.
dziekuje za ocenke ;D fakt , ostatnio jedzenie stalo sie dla mnie nie tylo rytyna lecz rowniez radoscia ;D
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....

Edytowane przez Majeczka993xy
Czas edycji: 2009-07-28 o 18:29
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 17:10   #4155
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje wczorajsze P:

Śniadanie: Micha owsianki - 8 łyżek płatków, szklanka mleka 2%, garść orzechów włoskich, garść rodzynków,banan; kubek mleka z łyżeczką drożdży i z cukrem; jabłko.

II śniadanie: Pół bagietki - jedna połowa z trójkącikiem serka topionego i z szynką, druga z masłem, twarogiem, konfiturą z czerwonych porzeczek; kawał zebry posmarowany nutellą

Obiad: Micha zabielanej zupy pomidorowej z furą makaronu o bliżej nieokreślonym kształcie i z mięskiem.

Deser: Pączek polany lukrem, czekoladą i toffi.

Podwieczorek: Duży kawał bagietki: obie połowy z grubą warstwą masła orzechowego i ww konfiturą.

Kolacja: (Z racji tego,że nie miałam ochoty na pieczywo) Micha jogurtu truskawkowego wymieszanego z naturalnym; z płatkami - mieszanka w miodzie i granola.

Proszę o ocenę ()
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:35   #4156
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Fankaus5olga mnie się bardzo podoba, ale nie jestem żadnym specjalistą. Widze owsianke, twaróg, jogurty, czyli nabiał, nnkt, węgle więc jest chyba dobrze ;d o ile tyjesz na tym ;*
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:38   #4157
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
'Zwykłe ćwiczenia', tzn. jakie? Nie lubisz jazdy na rowerze? Możesz też pobiegać, pojeździć na rolkach, a jeśli to wszystko Ci nie pasuje - może joga? Nie ma ładnej sylwetki bez sportu. Dużo ćwiczeń znajdziesz w internecie. Przynajmniej dużo spaceruj. Dieta bez żadnych grzeszków? Może pokaż swój jadłospis, bo wybacz, ale nie mam teraz czasu szperać na ostatnich stronach wątku Postaram się Ci doradzić
Miałam na myśli ćwiczenia siłowe i inne takie "domowe". A co do jazdy na rowerze, rolkach to uwielbiam na świeżym powietrzu to mogę robić wszystko! Jutro postaram się wkleić jadłospis, bo dziś to było tragicznie... załamkowy dzień. Dzięki, że chcesz pomóc
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:45   #4158
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
moje Uuu, aczkolwiek miło by było gdyby załapało się na R

(wstaje o 6 a kładę się o 23 więc dzień doość długi i 6 posiłków)

I śn: owsianka ( szklanka mleka 1,5 % z 5 łyżkami płatkami) z płaską łyżką cukru, 6 pokruszonymi migdałami, garstką słonecznika i 14 gramową paczką herbatników bebe pokruszonych jak dla mnie ok tylko dodalabym jeszcze jakiegos sezonowego owocka ;D trzeba sie nimi nacieszyc poki jest ich pod dostatniem ;D

II śn: grahamka z szynką, sałatą i ogórkiem, kawka ze śmietanką 10% z maslem czy bez ????

III śn: kawałek sojowego (70g) z sałatą, szynką i pomidorem

obiad: trochę przysmażonych ziemniaczków na roślinnym, talerz rosołu z makaronem i duuużą ilością marchewki, 14 gramowa paczka Bebe a makaron zwykly czy razowy ?

pod: kilka orzechów włoskich czemu tylko kilka ? trzeba bylo zjesc kilka garsci orzechy to nnkt

planuje bieg 8 km


kolacja: serek wiejski z kromką pumpernikla z szynką i warzywami a maselko ? tylko jedna ta kromeczka ?

U czy R?
moim zdaniem to R ja jestem na U i mysle ze moj jadlospis jest duuzo bardziej ''bogaty'' ;D ii jeszcze te gory rodzynek ktore pochlaniam ( wlasnie obie podjadam ) ;D

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
utrzymanie...
  • 2 jajka na miękko,grahamka z szynką,pomidorem,cebulką
  • kanapka razowca z polędwicą sopocką,majonezem i serem mozarella,jogurt biszkoptowy
  • miseczka zupy brokułowej,potem 3 śliwki wpadły
  • pierś z kurczaka,3 małe ziemniaki,fasolka szparagowa,surówka z białej kapusty, 2 piwka w międzyczasie
  • będzie garść orzechów paprykowych,1 naleśnik ze szpinakiem
  • planuję parówkę na ciepło,z musztardą i keczupem plus grahamkę z pomidorkiem


obiecałam,że już nie będę pytała ,czy nie za dużo..po prostu proszę nieśmiało o ocenkę..z góry dziękuję
mnie sie podocza aczkolwiek mysle ze przydaloby sie jeszcze kilka owockow ;D
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:52   #4159
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Orzeszek dzięki za ocenę Ale w każdym posiłku to trudno z białkiem no.. co mam specjalnie dajmy 2 po łyżki wieśniaka zjadać do każdego posiłku, żeby białko było Aeroby otłuszczają organizm... ? Pierwsze słyszę, no nie załamujcie, jakoś każdy im ma mniejszą wagę nie zwiększa cwiczeń to czemu ja bym musiała. Więcej nie za bardzo będę cwiczyła.
Twoje jadłospisy ładne są
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 19:01   #4160
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
redukcja
  1. jajko na miękko,1/3 makreli wędzonej,kromka razowca (2 jajka, i brak warzyw, wtstarczyłby szczypior czy jakies żodkiewki)
  2. pół pomidora,jabłko oszustwo
  3. 2 plastry szynki drobiowej mało, oszustwo, to raptem jakieś 24 kalorie
  4. (będzie): 1 ziemniak,200 g warzyw na patelnię,1 duże żeberko z sosie pomidorowym Nie bardzo wiem co się kryje pod pojęciem 1 żeberko, znaczy się jedna kostka z mięsem do okoła? Za mało.
  5. parę łyżek tuńczyka w oleju -wymieszanego z homo i ogórkiem...wsw mi nie smakuje.a nie chcę się zmuszać. OK

lepiej?..zależy mi bardzo na Waszej opinii..Iza?Cava?..i inne wizażanki
Zrobiłam ostatnio wysiłek i nauczyłam się pi razy oko liczyć kalorie.
W tym jadłospisie, przy duzych chęciach, trudno się doszukać 1000 kalori. Załozyłam że zjadłaś przynajmniej100gr mięsa (bez kości) żeberek, i przynajmniej 150 gr serka do tuńczyka.
Wyglada to miej więcej tak:
1. 300
2. 46
3. 24
4. 300
5. 350
A wszytko zaokrąglałam w górę.

MAŁO!


I tu dobrze widac, jak w sumie trudno uzbierać odpowiednią dawkę kalori, jak się je normalne rzeczy bez słodyczy i śmieciowego jedzenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:06   #4161
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

To znowu ja
Powiem Wam, że się słucham normalnie nie tknęłabym już o tej porze kolacji, ale jako, że swój czas kolacji spędziłam na pływalni, stwierdziłam, że trudno - z pustym żołądkiem dla przyjemności się nie położę, ale organizmu męczyć nie będę- trzeba się słuchać mądrzejszych

Bardzo proszę o ocenkę!

R:

Śniadanie – Duża grahamka –pół z pasztetem sojowym pomidorowym, pół z masłem i camembertem figura do tego moja mała uwielbiana zmora – ok. 100 g, może troszkę więcej, chudego domowego twarogu, z 3 łyżeczkami activii naturalnej, mnóstwem ziół, oprócz tego mały pomidor malinowy i mały ogórek gruntowy. Wszystko przybrane liściami pietruchy którą uwielbiam :P
II Śniadanie Brzoskwinka, kilka suszonych śliwek, jabłko, spora piętka żytniego chleba z dwoma łyżeczkami masła orzechowego. Kawa z mlekiem.
Dwie garście agrestu
Obiad: pieczony w ziołach morszczuk(2 średnie filety), kilka liści pietruszki, 3 czubate łyżki gotowanego brązowego ryżu, łyżka sosu słodko-kwaśnego, surówka z samej pekińskiej z oliwą z oliwek i cytryną, mnóstwo kalafiorka z wody.
ok 50 minut intensywnego pływania + masaże wodne
Kolacja: Grahamka, jajko na miękko, odrobina masła, kilka liści pietuszki, pomidor, dwa ogórki gruntowe, jeden małosolny.
30 minut hula-hop
20 minut rozciągania (codziennie przed snem)
__________________


Edytowane przez agusiencja
Czas edycji: 2009-07-28 o 19:08
agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:09   #4162
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje U wtorkowe:
I śniadanie: owsianka z 4 łyżek płatków owsianych, z orzechami włoskimi, cynamonem, rodzynkami, suszonymi morelami, bananem i jogurtem naturalnym; kawa z mlekiem;
II śniadanie: dwie łyżeczki masła orzechowego, kilka moreli; kilka herbatników;
obiad: zupa pomidorowa zabielana z odrobiną makaronu razowego; na drugie pęczak z kawałkami polędwiczek wieprzowych w warzywach (cebula, marchewka, papryka) i sosie sojowym; lampka czerwonego wina;
podwieczorek: paczka borówek amerykańskich; trzy kostki gorzkiej czekolady, kawa z mlekiem;
kolacja: sałatka caprese z całego pomidora, mozarelli i bazylii, polana oliwą z oliwek; pół grahamki z masłem i kozim twarogiem, kabanos wieprzowy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-07-28 o 19:10
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:11   #4163
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

a oto dzisiejsze U (które pod koniec dnia znowu zrobiło się P...) :

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki 80g, amarantus, otręby, crunchy, activia sliwka suszona) (nie było żadnego owoca w somu!)

IIŚ: big milk, gruszka (na szybko w mieście)

O: tort warzywny z surówkami w green way'u

P: łyżka masła orzechowego, kilka łyżek wieśniaka i migdały

K: (... i tu się zaczyna porażka... nie wiem... możliwe, że był to mój pierwszy w życiu kompuls... ) wiesniak 200g+ ok. 100g ciastek ziarnistych, ok. 100g ciastek takich dużych z pestkami dyni, ok. 80g krakowskich talarków... po prostu nie mogłam przestać, a w ogóle mi się tego nie chciało

???????
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:14   #4164
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

ReDuKcJa

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, łyżka masła orzechowego, nektarynka, serek wiejski)
II śniadanie: grahamka z szynką drobiową (4 plasterki) sałatą, pomidorem i kiełkami
III śniadanie: szklanka soku marchwiowego jednodniowego, gruszka
Obiad: filet z ryby (200 g?) pieczony w piekarniku, 3 czubate łyżki kaszy gryczanej, mizeria (ogórek, jogurt, cebula)
Kolacja: sałatka z jajcem na twardo (jajko, pomidor, groszek zielony, cebula, kapusta pekińska)
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:19   #4165
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Wczorajsze zakręcone U...

Ś -> bułka razowa przekrojona na 3 części z wieśniakiem i pomidorem

II Ś [w biegu, nie miałam wyboru]-> kilka paluszków, 2 czekoladki z Solidarności "Delfina"

Międzyczas - ogórek małosolny, nektarynka

Ob -> pierś z kurczaka(pokroiłam ją jak faworki) w przyprawach smażona na kilku kroplach oleju, mizeria (ogórek, jogurt, szczypior)

Coś -> ukradzione mamie kilka frytek z piekarnika ( 10-15szt.)

P [będę nad wodą...] -> 2 małe bułeczki orkiszowe z pastą twarogową, plastrem wędliny i pomidorem

Coś - Big Milk

K -> reszta mizerii z obiadu.../ no chyba jej nie wyrzucę skoro została

II K -> serek homo nat

No i jak to wygląda???
Jestem od niedawna na U i tak się zastanawiam...
Poza tym wcześnie wstałam, a późno poszłam spać, stąd tyle posiłków
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:20   #4166
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje okresowe R/U:

I owsianka z 5 lyzek platkow, dwoch garsci mieszanki studenckiej, cynamonu, jogurtu nat i startego jabluszka + kawa zbozowa
II miseczka mieszanki studenckiej i dwa kawalki arbuza
III zupa - krem z kalafiora ( z lyzeczka smietany, marchewka i paroma ziemniaczkami) + 6 placuszkow owsianych z dressingiem (jogurt nat. + przyprawy + pol lyzeczki koncentratu pomidorowego) do tego pomidorki z pieprzem i cebulka
IV kawa zbozowa z mlekiem i rzadek gorzkiej czekolady
V micha slatki warzywnej z wiesniakiem (pomidor, cebulka, papryka, ogorek, ogorek konserwowy) + kanapka z razowca posmarowana twarozkiem + plasterek szyneczki

Wiem, ze drugie sniadanie i podwieczorek troche nie takie, ale mam okres i jakos mnie kaprysy kulinarne nachodza:P:P Co o tym sadzicie?
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:34   #4167
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Rozzz Pokaż wiadomość
Orzeszek dzięki za ocenę Ale w każdym posiłku to trudno z białkiem no.. co mam specjalnie dajmy 2 po łyżki wieśniaka zjadać do każdego posiłku, żeby białko było Aeroby otłuszczają organizm... ? Pierwsze słyszę, no nie załamujcie, jakoś każdy im ma mniejszą wagę nie zwiększa cwiczeń to czemu ja bym musiała. Więcej nie za bardzo będę cwiczyła.
Twoje jadłospisy ładne są
Tak czytalam na fitnessie,przegladnij pare watkow,zobaczysz sama
bialko to nie tylko wiejski,przeciez sa wedliny,jajka,mieso,strac zkowe,serek homo,sporo tego do wyboru.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:47   #4168
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje dzisiejsze dziwne U ;

ś:
3 kromki grahama opieczone, 120g twarogu rzodkiewkowego president, 4 plastry wędliny drobiowej, sporo sałatki (pomidor, ogórek, papryka, cebula, przyprawy i olej z pestek winogron), zielona herbata

IIś: sałatka z makreli w sosie pomidorowym (170g), 4 ogórków kiszonych, reszty sałatki z śniadania, herbata zielona

O:
200g filetu z ryby (nie wiem jakiej) ugotowane na parze, 500g warzyw na patelnie, purre z całego brokuła, parę ogórków kiszonych.

P:
garść malin, parę truskawek i :/:/ kromka grahama z dużą ilością miodu (4 łyżeczki) -nie wiem co mnie naszło.
jazda rowerem 1h 10 min, ćwiczenia na agrafce, brzuszki

K:
wiejki lekki, zielona herbata
+ 2 kapsułki tranu
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:55   #4169
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
a oto dzisiejsze U (które pod koniec dnia znowu zrobiło się P...) :

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki 80g, amarantus, otręby, crunchy, activia sliwka suszona) (nie było żadnego owoca w somu!)

IIŚ: big milk, gruszka (na szybko w mieście)

O: tort warzywny z surówkami w green way'u

P: łyżka masła orzechowego, kilka łyżek wieśniaka i migdały

K: (... i tu się zaczyna porażka... nie wiem... możliwe, że był to mój pierwszy w życiu kompuls... ) wiesniak 200g+ ok. 100g ciastek ziarnistych, ok. 100g ciastek takich dużych z pestkami dyni, ok. 80g krakowskich talarków... po prostu nie mogłam przestać, a w ogóle mi się tego nie chciało

???????
za mało jedzenia w ciągu dnia. Albo - reakcja na wcześniejszy brak luzu; wczoraj poczułaś jak fajnie jeść to, na co ma się ochotę i się spodobało Moja rada - słuchaj swojego organizmu, nie odmawiaj sobie przyjemności, jak masz ochotę coś zjeść pomiędzy jednym posiłkiem a drugim - jedz, podwieczorek zwiększ, drugie śniadanie także, nie chodź głodna, pozwalaj sobie nawet na najbardziej kaloryczne przekąski. I na słodycze też.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 20:07   #4170
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Jw.
Rozz,niestety ale to bardzo prawdopodobne.Przyzwyczai las organizm do takiej dawki,z tego co tam widzialam to cwiczysz intensywnie aeroby (a one na dluzsza mete otluszczaja organizm tak czytalam,organizm sie przyzwyczaja do nich )
Sprobuj podwyzszyc kcal na tydzien,dwa,moze troche wiecej sie ruszaj a potem znowu utnij troche kcal.
Hmm ja bym nie napisała "otłuszczają", to trochę na wyrost chyba? Oczywiście, organizm dość szybko się do nich przyzwyczaja, tak więc np codzienna półgodzinna przebieżka wzmocni kondycję, ale nie sprawi, że tłuszcz się będzie spalał. Dlatego podczas odchudzania aeroby powinny być tylko dodatkiem do ćwiczeń siłowych i/lub HIIT. Trzeba też pamiętać, że do siłowych również po jakimś czasie się przyzwyczajamy, więc ważne jest aby stopniowo zwiększać liczbę powtórzeń i obwodów (i obciążenie, jeśli ktoś z nim ćwiczy). Tak samo z HIIT, startujemy z krótkimi przyspieszeniami i stopniowo co kilka dni wydłużamy sprint i skracamy trucht.

Z dietą odchudzającą jest podobnie - dla nowych wizażanek : startujemy od największej możliwej dawki kalorii, przy której chudniemy, stopniowo ucinając w momencie gdy waga stoi, jednocześnie zwiększając dawkę ćwiczeń.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.