Grecja - praktyczne porady - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-27, 22:13   #811
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Yakinthos... gdzieś ponoć ok 900 metrów od centrum, w (cytuję) ''nowszej częsci Parali'', cokolwiek to znaczy, pewnie jakaś nowozabudowana...hmm
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:16   #812
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez tapkaz91 Pokaż wiadomość
Yakinthos... gdzieś ponoć ok 900 metrów od centrum, w (cytuję) ''nowszej częsci Parali'', cokolwiek to znaczy, pewnie jakaś nowozabudowana...hmm
ahaaa ja w Akti Musson. Pisze, że od centrum 5 min spacerkiem haha więc nie wiem ile to będzie metrów
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:20   #813
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Tym bardziej nie wiem, mój mózg przez wakacje nie potrafi przeliczać takich rzeczy
W każdym razie gdzieś tam pewnie będzie okazja się minąć
Z kim jedziesz?
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:28   #814
moniquesnails
Raczkowanie
 
Avatar moniquesnails
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 154
Wyślij wiadomość przez ICQ do moniquesnails GG do moniquesnails
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez tapkaz91 Pokaż wiadomość
ja też ! za 10 dni o tej porze będę już spacerowała po Paralii...ranyyy
mnie dokładnie za 30 minut pozostanie 12dni haha dziewczyny czytalam tu juz jakies posty, ale nadal nie jestem pewna:p ile wziac ze soba kasy, zaznaczam ze mam NIE wykupione wyzywieniebunia:
moniquesnails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:33   #815
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Monia...heh, wieczny dylemat.
Ja od 4 lat właściwie jeździłam bez wyżywienia i co roku padało to samo pytanie. Z doświadczenia wiem, że zawsze mieściłam się spokojnie w 200 euro, czasem coś nawet przywoziłam do 'skarbonki' ()a na jedzenie wydawałam niewielkie pieniądze, bo wiecznie się odchudzam i takie wyjazdy tylko mnie motywowały do całkowitego ograniczania się.
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:51   #816
aliccia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: własne 4kąty
Wiadomości: 46
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Rany.. dziewczyny Wy potraficie człowiekowi namieszać w głowie..(oczywiście w pozytywnym znaczeniu) przez to forum miałam/mam tyle różnych pomysłów na miejsca wypoczynku i nie wiedziałam co wybrać. Los chyba tak chciał, że załapałam się na 2 ostatnie miejsca w Paralii w pensjonacie Toronto i oczywiście natychmiast je zarezerwowałam-ciekawe co mój TŻ na to powie
Wyjazd 8.09-20.09 załapie się wtedy jeszcze na upały? Jakich temperatur mam się spodziewać bo z tego co przeglądami stronki pogodowe to ok 27st
Jeżeli ktoś jedzie w tym terminie to czekam na info.
Mam nadzieje, że przybiore ładnego kolorku, odpoczne i nocami poszaleje.
Czy we wrześniu dyskoteki są jeszcze otwarte?
Jakie sporty wodne są organizowane na plaży?
Czy któraś może była na raftingu w Grecji w kanionie rzeki Enipeas? To chyba niedaleko Lithoro-tzn od Paralii mniej więcej jaka nas dzieli odległość? Widoki i przeżycia są warte tej drogi?Jeśli tak to czym najlepiej się tam dostać autobusem/samochodem(wypożyczonym)/skuterem(wyp.)? Jeśli któraś się orientuje to proszę o info dot odpłatności
I jeśli byłybyście jeszcze tak uprzejme i mogłybyście podać nazwy/namiary miejscowych biur gdzie można dogadać sie po polsku bo z moim ang to różnie bywa..;/ a chciałabym wybrać się na rejs Skiathos i napewno do Aten więc trzeba bezproblemowo to załatwić
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła.
— Mikołaj Gogol

Edytowane przez aliccia
Czas edycji: 2009-07-28 o 09:58
aliccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 23:30   #817
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez tapkaz91 Pokaż wiadomość
Tym bardziej nie wiem, mój mózg przez wakacje nie potrafi przeliczać takich rzeczy
W każdym razie gdzieś tam pewnie będzie okazja się minąć
Z kim jedziesz?
ja tak samo zobaczymy na miejscu a jadę z 3 koleżankami, a Ty?
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 09:42   #818
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Bett18 Pokaż wiadomość
ja tak samo zobaczymy na miejscu a jadę z 3 koleżankami, a Ty?
ja w tym roku typowo babsko-babskie wczasy z mamuśką, ale z tym problemu raczej nie będzie
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 09:50   #819
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

mam pyt. do dziewczyn, które były na obozie..u mnie w ofercie pisało, żeby zabrać przynajmniej 50 euro kieszonkowego ;p jak to jest z wami ? ile brałyście..chciałabym sobie kupić parę rzeczy jakiś małych, drobnych i do tego dyskoteki niby raz darmowe są..nie wiem..picia i jedzenia kupowac raczej nie będę..po robię zakupy przed obozem ;p no może kupię jakiś parę potrzebnych rzeczy..myślicie, że 50 euro wystarczy ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 10:25   #820
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
mam pyt. do dziewczyn, które były na obozie..u mnie w ofercie pisało, żeby zabrać przynajmniej 50 euro kieszonkowego ;p jak to jest z wami ? ile brałyście..chciałabym sobie kupić parę rzeczy jakiś małych, drobnych i do tego dyskoteki niby raz darmowe są..nie wiem..picia i jedzenia kupowac raczej nie będę..po robię zakupy przed obozem ;p no może kupię jakiś parę potrzebnych rzeczy..myślicie, że 50 euro wystarczy ?
jak z cenami tam jest, to jeszcze nie wiem, bo dopiero tam jadę, ale wydaje mi się, że to 50 euro to jednak malo jest. Tym bardziej, że chcesz sobie coś pokupować i w ogóle. Ja wyznaje zasadę, że lepiej wziąść więcej jakby miało zabraknąć:P a potem jak Ci zostanie to najwyżej wymienisz na złotówki
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:38   #821
MrowczaneK
Raczkowanie
 
Avatar MrowczaneK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Sosnowiec:)
Wiadomości: 42
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
mam pyt. do dziewczyn, które były na obozie..u mnie w ofercie pisało, żeby zabrać przynajmniej 50 euro kieszonkowego ;p jak to jest z wami ? ile brałyście..chciałabym sobie kupić parę rzeczy jakiś małych, drobnych i do tego dyskoteki niby raz darmowe są..nie wiem..picia i jedzenia kupowac raczej nie będę..po robię zakupy przed obozem ;p no może kupię jakiś parę potrzebnych rzeczy..myślicie, że 50 euro wystarczy ?
50 euro to moim zdaniem bardzo mało.. piszesz, że nie będziesz kupować jakiś tam rzeczy.. a jak się pojedzie to tam nie da się "nic" nie kupić...

Edytowane przez MrowczaneK
Czas edycji: 2009-07-28 o 11:43
MrowczaneK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 11:44   #822
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Bett18 Pokaż wiadomość
jak z cenami tam jest, to jeszcze nie wiem, bo dopiero tam jadę, ale wydaje mi się, że to 50 euro to jednak malo jest. Tym bardziej, że chcesz sobie coś pokupować i w ogóle. Ja wyznaje zasadę, że lepiej wziąść więcej jakby miało zabraknąć:P a potem jak Ci zostanie to najwyżej wymienisz na złotówki
w sumie myślę nad kilkoma małymi rzeczami chcę kupić kamboloje, może jakieś chusta..i myślałam nad takim paskiem http://c.wrzuta.pl/wi11159/ba3a4f0b0...d93e10/0/anahi i kapeluszem..może gdzies na tych bazarkach były ;p zobaczy się..a widział ktoś może coś podobnego..albo jakieś paskii z korlaików..cyrkonii itd. ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:12   #823
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
w sumie myślę nad kilkoma małymi rzeczami chcę kupić kamboloje, może jakieś chusta..i myślałam nad takim paskiem http://c.wrzuta.pl/wi11159/ba3a4f0b0...d93e10/0/anahi i kapeluszem..może gdzies na tych bazarkach były ;p zobaczy się..a widział ktoś może coś podobnego..albo jakieś paskii z korlaików..cyrkonii itd. ?

jak doliczysz jakieś zachcianki w ciągu dnia, to na pewno w 50 euro się nie zmieścisz... lepiej być zapobiegliwym, niż potem żałować
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:09   #824
PrzebitaGumka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 209
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja miałam ok. 150 e. I wszyscy na moim obozie też tak. I nic mi nie zostało a kupiłam mało pamiątek.
PrzebitaGumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:30   #825
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

to wezmę więcej ;p
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:46   #826
edith88
Przyczajenie
 
Avatar edith88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

tyle pisałyscie już tutaj o jedzonku, ciekawe jak smakują takie greckie smakołyki
Tak w ogóle to te wszystkie souvlaki, mousaka czy yemitsa.. jadłyście tylko w barach? Czy przy wykupionym wyżywieniu w hotelu też można na coś takiego liczyć?

A poza tym.. Czy noce w Grecji (w sierpniu) są bardzo gorące?
edith88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:04   #827
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

A poza tym.. Czy noce w Grecji (w sierpniu) są bardzo gorące?[/QUOTE]

Dołaczam sie do pytania
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 16:06   #828
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez edith88 Pokaż wiadomość
A poza tym.. Czy noce w Grecji (w sierpniu) są bardzo gorące?

hmmm... ja przez ostatnie dwa lata spędzałam wakacje na wyspie greckiej, ale różnica temperatur chyba znacznie się nie różni od tej na lądzie... no więc temp nie spadała poniżej 25 stopni, w nocy z reguły miałam włączoną klimatyzację, albo budziłam się w nocy i włączałam.. ja tam wolę w nocy mieć chłodniej, niż zbyt ciepło.zwłaszcza, że te noce są cholernie duszne.
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 19:37   #829
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez aliccia Pokaż wiadomość
Rany.. dziewczyny Wy potraficie człowiekowi namieszać w głowie..(oczywiście w pozytywnym znaczeniu) przez to forum miałam/mam tyle różnych pomysłów na miejsca wypoczynku i nie wiedziałam co wybrać. Los chyba tak chciał, że załapałam się na 2 ostatnie miejsca w Paralii w pensjonacie Toronto i oczywiście natychmiast je zarezerwowałam-ciekawe co mój TŻ na to powie
Wyjazd 8.09-20.09 załapie się wtedy jeszcze na upały? Jakich temperatur mam się spodziewać bo z tego co przeglądami stronki pogodowe to ok 27st
Jeżeli ktoś jedzie w tym terminie to czekam na info.
Mam nadzieje, że przybiore ładnego kolorku, odpoczne i nocami poszaleje.
Czy we wrześniu dyskoteki są jeszcze otwarte?
Jakie sporty wodne są organizowane na plaży?
Czy któraś może była na raftingu w Grecji w kanionie rzeki Enipeas? To chyba niedaleko Lithoro-tzn od Paralii mniej więcej jaka nas dzieli odległość? Widoki i przeżycia są warte tej drogi?Jeśli tak to czym najlepiej się tam dostać autobusem/samochodem(wypożyczonym)/skuterem(wyp.)? Jeśli któraś się orientuje to proszę o info dot odpłatności
I jeśli byłybyście jeszcze tak uprzejme i mogłybyście podać nazwy/namiary miejscowych biur gdzie można dogadać sie po polsku bo z moim ang to różnie bywa..;/ a chciałabym wybrać się na rejs Skiathos i napewno do Aten więc trzeba bezproblemowo to załatwić
Jeśli utrzyma się pogoda, to opalisz się na czekoladkę spokojnie
Dyskoteki powinny być czynne, ponieważ początek września jest jeszcze sezonem. Wydaje mi się też, że zależne to będzie od słonecznej pogody, a co się z tym wiąże - ilością turystów.
W samej Katerini sportów wodnych nie widziałam, ale możesz przejść się do np. Olimpic Beach i tam zobaczyć, czy coś jest, ale wątpie..
Nie byłam na raftingu, bo mnie nie kręci taka adrenalinka ale sam Wąwóz Enipeas wydaje się być piękny i jeszcze dość 'dziki', przyroda, ładne widoczki. Sprawdźcie w Katerini na przystanku autobusowym odjazdy, albo z miejscowymi dogadajcie się czy są busy do Litochoro. Wypożyczalnie aut i skuterów są drogie, poza tym nie można się spóźnić z oddaniem, ponieważ naliczają już kasę za cały dzień, więc bez sensu..
A nie myśleliście żeby pozwiedzać Saloniki? Miasto świetne, dużo wartych obejrzenia perełek, jak np. Biała Wieża przy porcie i sam port, Łuk Galeriusza, Bazylika św. Demetriusza.. ale też sklepy, sklepy, sklepy i duży bazar w tureckim stylu
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 21:49   #830
MrowczaneK
Raczkowanie
 
Avatar MrowczaneK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Sosnowiec:)
Wiadomości: 42
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
w sumie myślę nad kilkoma małymi rzeczami chcę kupić kamboloje, może jakieś chusta..i myślałam nad takim paskiem http://c.wrzuta.pl/wi11159/ba3a4f0b0...d93e10/0/anahi i kapeluszem..może gdzies na tych bazarkach były ;p zobaczy się..a widział ktoś może coś podobnego..albo jakieś paskii z korlaików..cyrkonii itd. ?
Napewno coś znajdziesz tam jest tegooo pełnooo

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Bett18 Pokaż wiadomość
A poza tym.. Czy noce w Grecji (w sierpniu) są bardzo gorące?
Dołaczam sie do pytania [/QUOTE]

Jak byłam w tamtym roku pod koniec lipca to noce są bardzo ciepłe.. wydaje mi się, że temperatura sięga ok 25 stopni.. jak masz w hotelu wiatraczek to nawet klimatyzacja nie jest potrzebna ...stawiasz obok łożka i odrazu jest chłodniej tzn ja tak robiłam ogólnie lubie ciepło i może mi za gorąco dlatego nie było
MrowczaneK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 09:10   #831
moniquesnails
Raczkowanie
 
Avatar moniquesnails
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 154
Wyślij wiadomość przez ICQ do moniquesnails GG do moniquesnails
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

A sa tam jakies Shisha bary? ;p dla zielonych podpowiem, ze chodzi o FAje Wodna:p
moniquesnails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:01   #832
tapkaz91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 28
GG do tapkaz91
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez moniquesnails Pokaż wiadomość
A sa tam jakies Shisha bary? ;p dla zielonych podpowiem, ze chodzi o FAje Wodna:p
o to samo miałam pytać !
tapkaz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:28   #833
MrowczaneK
Raczkowanie
 
Avatar MrowczaneK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Sosnowiec:)
Wiadomości: 42
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja mam zaś inne pytanko czy ktoś może wie czy w Paralii jest wesołe misateczko bo z tego co oglądałam zdjęcia w internecie to jest tam jakieś ??
MrowczaneK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:58   #834
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez moniquesnails Pokaż wiadomość
A sa tam jakies Shisha bary? ;p dla zielonych podpowiem, ze chodzi o FAje Wodna:p
oo, dobre pytanie jakby były to z chęcią bym skorzystała
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:03   #835
johnny89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Witam wszystkich
Dwa dni temu wróciłem z Grecji, konkretniej ze Scotina Beach (takie małe miasteczko obok Leptokarii, przy zamku Platamonas)
Grecja jak to na zdjęciach, niezwykle urokliwa Piękna czysta woda (tylko niestety strasznie słona, za pierwszym razem niesamowicie szczypią oczy i chce się wymiotować jak się jej przez przypadek napije, ale potem już się człowiek przystosowuje ^^ No i nie ma się w tej wodzie jak utopić bo sama unosi ) , szerokie plaże ( z mega gorącym piaskiem ) i ogólna sceneria jak z bajki, z jednej strony wielkie morze egejskie, a z drugiej masyw Olimpu
Ogólnie dla ludzi lubiących się opalać i odpoczywać miejsce idealne Jeśli natomiast ktoś chce coś pozwiedzać to polecam wybrać się na zamek Platamonas (ja akurat byłem rowerkiem ^^) skąd rozpościera się piękny widok na wybrzeże, warto też wybrać się do miasteczka Old Panteleimonas gdzie spotkamy się z typową starą grecką zabudową nieskażoną turystyką, naprawdę klimatyczne miejsce. Poza tym wyprawa na Skiathos, zabawa na statku, otaczające widoki, czy srebrzyste plaże, jak i samo malownicze miasteczko w biało-niebieskich barwach rekompensują w pełni te kilkadziesiąt euro :P Byłem również w Atenach, gdzie niesamowite wrażenie na pewno robi Akropol, ale poza nim raczej nie ma tam nic ciekawego - przynajmniej dla mnie. Nie udało mi się być na Meteorach, ale po wrażeniach znajomych i zdjęciach polecam każdemu.
Jedzenie niestety, w moim hotelu (Sintrivanis) było tragiczne... Nie wiem czy cokolwiek z tego mi posmakowało... Poza tym każdego dnia mieliśmy z kumplami konkurencję "Jaka to jest zupa ?" , poza tym kompot, którego smaku do tej pory rozszyfrować nie mogę :P I zabawa w trafienie jednego z trzech ziemniaków (jeden był zimny, drugi ciepły, a trzeci tak wodnisty, że od razu się go wypluwało :P). Ogólnie, jeśli ktoś chce dobrze pojeść to musi się zaopatrzyć w kilka euro i wybrać się na naprawdę dobre Gyrosy itp.
Trzeba też uważać na nachalnych i upierdliwych Greków, parę razy sam musiałem interweniować wyrzucając ich z pokojów koleżanek ^^ Poza tym greckie gnojki strasznie fikają, a jak się do nich ktoś postawi to od razu wymiękają
Poza tym przede wszystkim ubierajcie czapki, smarujcie się i pijcie dużo wody (na lajcie nawet tą z kranu, bo jest naprawdę ok) , żeby się nie przegrzać i nie skończyć jak mój kolega, który był tak osłabiony przez klimat i słońce, że 70% pobytu przesiedział w pokoju.
Ogólnie każdemu w 100% polecam Ciągłe słońce, nawet koło 25 stopni w nocy jak i piękne widoki skutecznie niwelują nienajlepsze jedzenie (chociaż to też i tak zależy od hotelu)
johnny89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:11   #836
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez johnny89 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Dwa dni temu wróciłem z Grecji, konkretniej ze Scotina Beach (takie małe miasteczko obok Leptokarii, przy zamku Platamonas)
Grecja jak to na zdjęciach, niezwykle urokliwa Piękna czysta woda (tylko niestety strasznie słona, za pierwszym razem niesamowicie szczypią oczy i chce się wymiotować jak się jej przez przypadek napije, ale potem już się człowiek przystosowuje ^^ No i nie ma się w tej wodzie jak utopić bo sama unosi ) , szerokie plaże ( z mega gorącym piaskiem ) i ogólna sceneria jak z bajki, z jednej strony wielkie morze egejskie, a z drugiej masyw Olimpu
Ogólnie dla ludzi lubiących się opalać i odpoczywać miejsce idealne Jeśli natomiast ktoś chce coś pozwiedzać to polecam wybrać się na zamek Platamonas (ja akurat byłem rowerkiem ^^) skąd rozpościera się piękny widok na wybrzeże, warto też wybrać się do miasteczka Old Panteleimonas gdzie spotkamy się z typową starą grecką zabudową nieskażoną turystyką, naprawdę klimatyczne miejsce. Poza tym wyprawa na Skiathos, zabawa na statku, otaczające widoki, czy srebrzyste plaże, jak i samo malownicze miasteczko w biało-niebieskich barwach rekompensują w pełni te kilkadziesiąt euro :P Byłem również w Atenach, gdzie niesamowite wrażenie na pewno robi Akropol, ale poza nim raczej nie ma tam nic ciekawego - przynajmniej dla mnie. Nie udało mi się być na Meteorach, ale po wrażeniach znajomych i zdjęciach polecam każdemu.
Jedzenie niestety, w moim hotelu (Sintrivanis) było tragiczne... Nie wiem czy cokolwiek z tego mi posmakowało... Poza tym każdego dnia mieliśmy z kumplami konkurencję "Jaka to jest zupa ?" , poza tym kompot, którego smaku do tej pory rozszyfrować nie mogę :P I zabawa w trafienie jednego z trzech ziemniaków (jeden był zimny, drugi ciepły, a trzeci tak wodnisty, że od razu się go wypluwało :P). Ogólnie, jeśli ktoś chce dobrze pojeść to musi się zaopatrzyć w kilka euro i wybrać się na naprawdę dobre Gyrosy itp.
Trzeba też uważać na nachalnych i upierdliwych Greków, parę razy sam musiałem interweniować wyrzucając ich z pokojów koleżanek ^^ Poza tym greckie gnojki strasznie fikają, a jak się do nich ktoś postawi to od razu wymiękają
Poza tym przede wszystkim ubierajcie czapki, smarujcie się i pijcie dużo wody (na lajcie nawet tą z kranu, bo jest naprawdę ok) , żeby się nie przegrzać i nie skończyć jak mój kolega, który był tak osłabiony przez klimat i słońce, że 70% pobytu przesiedział w pokoju.
Ogólnie każdemu w 100% polecam Ciągłe słońce, nawet koło 25 stopni w nocy jak i piękne widoki skutecznie niwelują nienajlepsze jedzenie (chociaż to też i tak zależy od hotelu)
no to świetne, że wróciłeś zadowolony widzisz, każdy chyba kto pojedzie raz do Grecji, zakocha się w tym kraju i będzie chciał wrócić..
a co do jedzenia, to jest dość specyficzne, jednak w urokliwych barach, czy męskich kafenionach jest o wiele lepiej. Nawet w malutkich restauracyjkach przepyszne souvlaki no i dla większych głodomorów moussaka. Mi np. nie smakuje za bardzo chleb i to, że jest tak grubo krojony, ciężko jest to jeść i mi ranił podniebienie:/ ale to jest malusieńki szczególik
A co do wody, to takie meeega zasolenie, które faktycznie wypychało mnie do góry odczułam na Chalkidiki, olbrzymia ilość soli
a co do upierdliwych Greków, to też nie tak.. nie wierzę, że się do nich nie uśmiechały itd, tylko oni faktycznie są dość nachalni i nie znają umiaru, więc dziewczyny mogły się zdziwić hehe
Pomogły Ci chociaż troszkę nasze porady?
jeśli dobrze sobie przypominam, to Ty jesteś tym rowerowcem?
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:17   #837
Ksiezna Bejbe
Przyczajenie
 
Avatar Ksiezna Bejbe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 18
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Jak to się stało, że nie byłeś na Meteorach? Nie było już miejsc czy kasy :P?
Ja szczerze zastanawiam się nad tamtejszymi pożarami. Wprawdzie Paralia to 6h drogi od Aten, ale czy w związku z ewakuacja turystów z Aten w ogóle będzie możliwa organizacja wycieczki do tego miasta, i te upały 40 stopni. Pufff. :P

Czy w Paralii albo OB jest jakieś lokalne, tańsze biuro podróży, by nie płacić za rejs 40 tylko np 20 euro? Slyszał ktoś o tym biurze Smart Holidays? (Wyczytałam na innym forum, i chciałabym się upewnić, ze to faktycznie tam jest)
Ksiezna Bejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:50   #838
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

a lecieliście do Grecji czy jechaliście, a może będziecie..ja niestety jadę autokarem 30 godzin
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:54   #839
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
a lecieliście do Grecji czy jechaliście, a może będziecie..ja niestety jadę autokarem 30 godzin
ja niestety kilka razy autokarem, mój rekord do Grecji to 36 godzin:/
ale za rok planuję wyjazd na grecką wyspę, więc wtedy tylko samolot
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 14:00   #840
Bett18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ksiezna Bejbe Pokaż wiadomość
Jak to się stało, że nie byłeś na Meteorach? Nie było już miejsc czy kasy :P?
Ja szczerze zastanawiam się nad tamtejszymi pożarami. Wprawdzie Paralia to 6h drogi od Aten, ale czy w związku z ewakuacja turystów z Aten w ogóle będzie możliwa organizacja wycieczki do tego miasta, i te upały 40 stopni. Pufff. :P

Czy w Paralii albo OB jest jakieś lokalne, tańsze biuro podróży, by nie płacić za rejs 40 tylko np 20 euro? Slyszał ktoś o tym biurze Smart Holidays? (Wyczytałam na innym forum, i chciałabym się upewnić, ze to faktycznie tam jest)

w moim katalogu z biura Inter Holidays jest napisane, że wycieczka na Skiathos kosztuje 27 euro.
__________________
Paralia <3333
Bett18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 13:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.