WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 09:04   #3751
thrucia
Raczkowanie
 
Avatar thrucia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tulipandia ;)
Wiadomości: 35
GG do thrucia
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez moniska90 Pokaż wiadomość
mi doszło potworne swędzenie skóry głowy. nie zaobserwowałam zaczerwienienia i łuszczenia. zaczęło się od szamponu babydream. jutro dzwonię się zapisać do dermatologa
Jeśli jest swędzenie, pieczenie itd. to na bank alergia a któryś składnik, samo odstawienie nie pomoże. Ale... czy napewno tylko po tym szampoie dostałaś uczulenia? W ciągu ostatnich dni przed nim nie zażywałaś żadnych leków iekoniecznie związanych z problemami "głowy"? Ja kiedyś miałam po zażyciu leków przepisanych przez ginekologa wrażenie, że mi się cebulki palą Oczywiście szampon też mógł Cię uczulić. Chemia nas morduje

Nawiązując do tematu wątku - u mnie po obcięciu kudełków widzę poprawę. Wyłażą, ale (tfu tfu na psa urok) mniej No i zmiękły, już nie mam sianowatych drutów
__________________
everything it poison, dose decide only
thrucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 09:16   #3752
marmaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dzięki za odpowiedzi Odstawię Vichy. Generalnie mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o tę markę. Kremy do twarzy co prawda nigdy mnie nie uczulały, ale efektów po nich nie było żadnych.
Kilka razy umyję głowę Nizoralem, bo przyplątał się jeszcze łupież. Ponoć Nizoral łagodzi także podrażnienia, więc może uda się trochę poprawić stan skóry głowy. Kłopoty nasiliły się u mnie po ostatnim farbowaniu włosów. Fryzjerka zdecydowanie za długo trzymała farbę (w międzyczasie miała klientkę - zdążyła ją obciąć i wymodelować - trwało to całe wieki...). Obecnie najgorzej jest w dniu mycia głowy, gdy włosy są bardziej przetłuszczone - wypada ich naprawdę dużo! - zrówno podczas czesania, jak i mycia.
pozdrawiam
marmaris

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez thrucia Pokaż wiadomość
Nawiązując do tematu wątku - u mnie po obcięciu kudełków widzę poprawę. Wyłażą, ale (tfu tfu na psa urok) mniej No i zmiękły, już nie mam sianowatych drutów
A propos sianowatych drutów, też mam z tym problem. Mam włosy prawie do ramion, proste, niezbyt dużo, ale dość grube. Po umyciu końce są bardzo sianowate. Macie na to jakieś sposoby? - odżywka (używam vitamino color Loreala) i żel-krem wygładzający tec liss control Loreala niewiele dają. Czy biosilk nałożony na końce mógłby pomóc?
marmaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 09:59   #3753
thrucia
Raczkowanie
 
Avatar thrucia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tulipandia ;)
Wiadomości: 35
GG do thrucia
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja używam bio-silk i chwalę go sobie Jednak uważaj który kupujesz,bo ja np. po polskim miałam na drugi dzień już przetłuszczone włosy :/ Teraz używam Bio-silk firmy Farouk. Czytałam sporo dobrych opinii o tej serii.

Co do Nizoralu to mnie nie pomógł, używałam takiego szamponu Selsun Blue i ten się u mnie sprawdził po dosłownie 3 myciach. Co prawda konsystencję i kolor ma nieciekawy,ale... czego byśmy ie użyły, żeby nam się polepszyło
__________________
everything it poison, dose decide only
thrucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 11:48   #3754
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

[QUOTE=thrucia;13519259]Jeśli jest swędzenie, pieczenie itd. to na bank alergia a któryś składnik, samo odstawienie nie pomoże. Ale... czy napewno tylko po tym szampoie dostałaś uczulenia? W ciągu ostatnich dni przed nim nie zażywałaś żadnych leków iekoniecznie związanych z problemami "głowy"? Ja kiedyś miałam po zażyciu leków przepisanych przez ginekologa wrażenie, że mi się cebulki palą Oczywiście szampon też mógł Cię uczulić. Chemia nas morduje


mojej dermatolog nie ma niestety myślę że to szampon. nie biorę żadnych leków jak na razie poza belissą ale to już drugi miesiąc. moja mama też dostała swędzenia po szamponie babydream
moja skóra reaguje ostatnio dobrzy tylko na szampony z serii rzepa joanny
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 01:43   #3755
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez marmaris Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi Odstawię Vichy. Generalnie mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o tę markę. Kremy do twarzy co prawda nigdy mnie nie uczulały, ale efektów po nich nie było żadnych.
Kilka razy umyję głowę Nizoralem, bo przyplątał się jeszcze łupież. Ponoć Nizoral łagodzi także podrażnienia, więc może uda się trochę poprawić stan skóry głowy. Kłopoty nasiliły się u mnie po ostatnim farbowaniu włosów. Fryzjerka zdecydowanie za długo trzymała farbę (w międzyczasie miała klientkę - zdążyła ją obciąć i wymodelować - trwało to całe wieki...). Obecnie najgorzej jest w dniu mycia głowy, gdy włosy są bardziej przetłuszczone - wypada ich naprawdę dużo! - zrówno podczas czesania, jak i mycia.
pozdrawiam
marmaris

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------



A propos sianowatych drutów, też mam z tym problem. Mam włosy prawie do ramion, proste, niezbyt dużo, ale dość grube. Po umyciu końce są bardzo sianowate. Macie na to jakieś sposoby? - odżywka (używam vitamino color Loreala) i żel-krem wygładzający tec liss control Loreala niewiele dają. Czy biosilk nałożony na końce mógłby pomóc?
Biosilk z czasem moze wysuszac wlosy. Najlepszy sposob na piekne i nawilzone wlosy to olejowanie. Polecam watek o olejach do wlosow. Sama stosuje.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 12:38   #3756
Agnes86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cześć! Po pierwsze, już od dłuższego czasu czytam Wasze wpisy - bardzo mi pomogły, poddałyście mi wiele sposobów na to jak zatrzymać moje włosy na głowie :P ostatnio wypadanie bardzo się nasiliło (prawdopodobnie przez odchudzanie) najgorzej jest po myciu, na szczotce mało włosów mi zostaje, ale jak je zaczeszę i pogładzę sobie je dłonią to zostają na niej kłębki włosów!! okropne zaczęłam stosować maseczkę - olejek rycynowy (2 łyżeczki) + naftę kosmetyczną (2 łyżeczki) + sok z cytryny (ok. łyżeczki) + żółtko, trzymam ją na głowie ok godziny, potem zmywam wodą i szamponem naturalnym. Do tego zażywam tabletki SILICA i żelazo. Zobaczymy jak będzie, oby lepiej, bo mam już taką łysinkę na czubku, normalnie wicherek zauważyłam że bardzo mam dużo odrostów pod grzywką... szkoda że na czubku głowy takich nie mam w każdym razie trzymajcie kciuki! z tego co wiem to CIERPLIWOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ!! i pozytywne nastawienie. Pzdr.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Aaa jeszcze jedno, mój problem prawdopodobnie pochodzi z niedoboru witamin, bo bardzo mam dużo siwych włosów... (mam 22 lata), ostatnio wyczytałam, że siwienie w młodym wieku spowodowane jest niedoborem witamin z grupy B. Gdyby któraś z Was miała podobny problem (już nie mam sił na wyczytywanie tego na forum, za dużo informacji! :P ) to się zgłaszać! No, to tyle ;] Pzdr once again.
Agnes86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 14:02   #3757
scholastyka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 38
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Witam przed chwila myłam głowę, a zaraz ide ja czesać i aż ryczeć mi się chce jak mam to robić, znowu wypadaja mi wlosy stosuje juz dabur amle kiedys mi pomogla, a teraz to jak ją stotuje wydaje mi sie ze wiecej wlosow mi przez nia wypada porazka
scholastyka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 16:31   #3758
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez scholastyka87 Pokaż wiadomość
Witam przed chwila myłam głowę, a zaraz ide ja czesać i aż ryczeć mi się chce jak mam to robić, znowu wypadaja mi wlosy stosuje juz dabur amle kiedys mi pomogla, a teraz to jak ją stotuje wydaje mi sie ze wiecej wlosow mi przez nia wypada porazka
Nie czesz wlosow na mokro.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 22:13   #3759
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

co do czesania mokrych włosów, to rozczesz wlosy przed umyciem i koniecznie zastosuj odzywke. nie wiem, czemu nie wolno czesach wlosów na mokro, ale jesli nie możesz z jakiegoś powodu czesać włosów jak przeschną, to to pomoże Ci je rozczesać - nie będzie ich tak dużo lecieć. możesz też płukać ziołami, np: szałwią, rumiankiem, pokrzywą, skrzypem i kozieradką (nawilża). myć np Pregaine, albo, jeśli masz łupież - Selsun Blue. dołącz olejki eteryczne. wcierki ziołowe, może ampułki do wcierania,
koniecznie zrób badania: morfologia, tarczyca, hormony. i suplementuj się.
ja od kilku dni zażywam żelazo, i chyba już widzę poprawę (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć!). no i ważna jest też bogata dieta.
życzę powodzenia.
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 22:14   #3760
marmaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez thrucia Pokaż wiadomość
Ja używam bio-silk i chwalę go sobie Jednak uważaj który kupujesz,bo ja np. po polskim miałam na drugi dzień już przetłuszczone włosy :/ Teraz używam Bio-silk firmy Farouk. Czytałam sporo dobrych opinii o tej serii.

Co do Nizoralu to mnie nie pomógł, używałam takiego szamponu Selsun Blue i ten się u mnie sprawdził po dosłownie 3 myciach. Co prawda konsystencję i kolor ma nieciekawy,ale... czego byśmy ie użyły, żeby nam się polepszyło
Kupiłam w piątek Selsun Blue. Już raz umyłam nim włosy - nie miałam większych problemów z rozczesaniem, oczywiście po zastosowaniu odżywki. Mam nadzieję, że pomoże. Wczoraj jeszcze czułam pieczenie głowy, ale dziś już nie... Zobaczymy jak będzie jutro, po kolejnym myciu. Niestety cały czas wypada mi sporo włosów, zwłaszcza podczas mycia...
Dzięki za info o olejowaniu włosów. W wolnej chwili na pewno poczytam ten wątek.
madzienka79 dlaczego odradzasz czesanie mokrych włosów?

pozdrawiam
marmaris

Edytowane przez marmaris
Czas edycji: 2009-08-02 o 22:16
marmaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 23:29   #3761
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

dla mnie czesanie to też masakra. lekarz nie chce mi zlecić badań hormonalnych bo mówi że to zwykły brak witamin. znowu trzeba iść prywatnie i płacić za wizytę!
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 09:36   #3762
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Podobno podczas czesania wlosow na mokro, lamia sie.
Moich niestety nigdy nie dalo sie wyczesac na sucho, wtedy mialam cala szczotke badz gzebien klakow. To zalezy od wlosa.
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:17   #3763
thrucia
Raczkowanie
 
Avatar thrucia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tulipandia ;)
Wiadomości: 35
GG do thrucia
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez marmaris Pokaż wiadomość
Kupiłam w piątek Selsun Blue. Już raz umyłam nim włosy - nie miałam większych problemów z rozczesaniem, oczywiście po zastosowaniu odżywki. Mam nadzieję, że pomoże. Wczoraj jeszcze czułam pieczenie głowy, ale dziś już nie... Zobaczymy jak będzie jutro, po kolejnym myciu. Niestety cały czas wypada mi sporo włosów, zwłaszcza podczas mycia...
Dzięki za info o olejowaniu włosów. W wolnej chwili na pewno poczytam ten wątek.
madzienka79 dlaczego odradzasz czesanie mokrych włosów?

pozdrawiam
marmaris

Ten Selsun Blue to z tego co pamietam szampon typowo leczniczy, miejmy nadzieję, że Tobie pomoże,a skoro pieczenie ustępuje to pewnie pomaga
__________________
everything it poison, dose decide only
thrucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:52   #3764
calma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cześć
Wczoraj wróciłam do cywilizacji, spędzałam część wakacji z daleka od wszystkiego, było bosko
Włoski coraz lepiej, przestały już prawie wypadać po Aplicorcie E. Nie pamiętam tylko czy dermatolog mówił ile czasu mam stosować...Smaruję od połowy lipca 3 razy w tyg, więc jeszcze z tydzień dwa i odstawiam, mam nadzieję, że efekt się utrzyma.
Mam okropnie rzadkie włosy, zwłaszcza z przodu nad czołem. Trzeba będzie teraz zadbać o ich odrastanie. Myślałam o Waxie. Pamiętam, że kiedyś po wielotygodniowym leczeniu szpitalnym ratowałam włosy właśnie Waxem, wtedy było naprawdę gorzej niż teraz.
Polecacie Waxa do włosów przetłuszczających? Madziu pisałaś, że stosujesz Waxa, masz włosy tłuste? Fryzjerzy odradzają używania do takich włosów wszelkich masek...ale wolę mieć tłuste i odrastające niż tłuste i cieńkie
Z buzią też o niebo lepiej, leki działają

Badania można zrobić w pierwszym lepszym laboratorium odpłatnie, nie jest potrzebna prywatna wizyta, w sumie na to samo wyjdzie finansowo...

pozdrawiam!

Edytowane przez calma
Czas edycji: 2009-08-04 o 09:55 Powód: :)
calma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 16:50   #3765
Lauren M3
Raczkowanie
 
Avatar Lauren M3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 119
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

hey dziewczyny............... .czytam ten wątek od 2 godzin i nadal nie wiem co robic.................od grudnia wypadają mi włosy..na początku tylko kilka, w marcu to sie nasiliło a od maja to sa garście na szczotce i rękach..............zapus zczam włosy, ale niedługo nie będzie co zapuszczac..........nie odchudzam sie, odzywiam tak juak zawsze, myślałam że to od hormonów ale rzuciłam je na 3 miesiące i nic wiięc do nich wróciłam, brałqam Merz Spezial i humavit i nic..............obecenie wcinam siemie lniane i biore talbetki z cynkiem i wit. a i też nie widze poprawy, zmieniłam szampon na radical ale nie da sie po nim włosów rozszesać, dodam ze wypadaja tylko te długie bo przód mam wycieniowany, myślałam ze może sa za cieżkie ale ja mam cieńkie włosy i juz 2 razy miałam dużo dłuższe włosy niz teraz. Nir wiem co robić......od oleju rycynowego i nafty jewszcze bardziej lecą mam waxa od roku stosuje ale nic nie daje.................. nie susze włosów, nie farbuje od 2 lat tylko 3 miesieące temu sbie po tych 2 latach zrobilam p0pasemka...ale nic nie robie teraz i mam mega odrosty prostuje ale tylko przód tzn. grzywkę....myje bardzo delikatnie, nie rozczesuje na mokro, nie wiem................nie robie nic by mogły wypadać.....jak na nie patrze sa w dobrej kondycji, błyszczące sprężyste tylko że wypadaja garściami....kiedyś miałam ze 2 -3 włosy na szczotce a teraz z 10-20 plus 20 na rękach i jeszcze ze 20 które wypadają w ciągu dnia mycia..................co robic pomocy!!!!!!!!!!!!!! wydałam mnóstwo kasy na leki i co...........nic........
__________________
Życie codziennie każe nam podejmować decyzje....najczęściej podejmujemy złą

Edytowane przez Lauren M3
Czas edycji: 2009-08-04 o 16:51
Lauren M3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 09:42   #3766
thrucia
Raczkowanie
 
Avatar thrucia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tulipandia ;)
Wiadomości: 35
GG do thrucia
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Lauren M3 a nie miałaś w przeciągu ostatniego pół roku z okładem jakiegoś porządnego stresu? Skoro wypadają zdrowe to gdzieś przyczyna musi być....

calma w avatarku masz Tarje Turunen Uwielbiam jej głos to taki mały niepasujący do forum "wtrącik"

Ja się przyznam, że moja walka z wypadającymi kudełkami na razie przynosi efekty. Po Waxie i masce Nivea są miękkie, mogę je spokojnie myc raz na 3-4 dni, ścięcie też im bardzo pomogło. Wychodzi mi ich duuuużo mniej niż jeszcze miesiąc temu
__________________
everything it poison, dose decide only
thrucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:11   #3767
calma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez thrucia Pokaż wiadomość
calma w avatarku masz Tarje Turunen Uwielbiam jej głos to taki mały niepasujący do forum "wtrącik"
Ja ją kocham! Jestem uzależniona od jej koncertów Kolejny jesienią w Czechach

Dziewczyny jeśli któraś stosowała ten Aplicort E to napiszcie proszę ile czasu zalecił Wam dermatolog wcierać ten specyfik? Nie chcę płacić za wizytę tylko dlatego, żeby zapytać ile mam go stosować...
calma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:31   #3768
samanthea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja poradziłam sobie z wypadającymi włosami tak: zrobiłam kilka przedziałków i każdy rolowałam MNS Roller-em 0,2 mm przez ok. pół minuty. Na to nakładałam keratynę (w kapsułkach) - jedna kapsułka starczała na cały zabieg.
Po około dwóch miesiącach problem całkowicie zniknął, włosy stały się bardzo połyskliwe i gładkie w dotyku.
samanthea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 14:35   #3769
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

[QUOTE=kurtyzana;13554121]co do czesania mokrych włosów, to rozczesz wlosy przed umyciem i koniecznie zastosuj odzywke. nie wiem, czemu nie wolno czesach wlosów na mokro......
Na przyklad dlatego, ze latwiej jest uszkodzic ich strukure albo tez wiecej ich "wyrwac".

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez calma Pokaż wiadomość
Cześć
Wczoraj wróciłam do cywilizacji, spędzałam część wakacji z daleka od wszystkiego, było bosko
Włoski coraz lepiej, przestały już prawie wypadać po Aplicorcie E. Nie pamiętam tylko czy dermatolog mówił ile czasu mam stosować...Smaruję od połowy lipca 3 razy w tyg, więc jeszcze z tydzień dwa i odstawiam, mam nadzieję, że efekt się utrzyma.
Mam okropnie rzadkie włosy, zwłaszcza z przodu nad czołem. Trzeba będzie teraz zadbać o ich odrastanie. Myślałam o Waxie. Pamiętam, że kiedyś po wielotygodniowym leczeniu szpitalnym ratowałam włosy właśnie Waxem, wtedy było naprawdę gorzej niż teraz.
Polecacie Waxa do włosów przetłuszczających? Madziu pisałaś, że stosujesz Waxa, masz włosy tłuste? Fryzjerzy odradzają używania do takich włosów wszelkich masek...ale wolę mieć tłuste i odrastające niż tłuste i cieńkie
Z buzią też o niebo lepiej, leki działają

Badania można zrobić w pierwszym lepszym laboratorium odpłatnie, nie jest potrzebna prywatna wizyta, w sumie na to samo wyjdzie finansowo...

pozdrawiam!
Ach ci fryzjerzy. Mam przetluszczajace sie wlosy i uzywam Waxa co 5 dni, trzymam go 20 minut na wlosach i splukuje. Przed nalozeniem wlosy myje szamponem oczyszczajacym, stosuje sie wg zalecen producenta to jest aplikuje lyzke stolowa na caly zabieg, nie mniej nie wiecej. Wlasnie na oryginalnym opakowaniu przeczytalam, ze najlepiej dla utrzymania ciepla oprocz kapieli w cieplej wodzie jest zawiniecie wlosow w uprzednio namoczona szmatke w goracej wodzie, ja do tego celu zastosuje pieluszke tetrowa, ktora wpierwej namocze w goracej wodzie wykrece i owine nia glowe dla utrzymania ciepla dodtkowo sie zafoliuje i bede grzac conajmniej 5 minut suszarka. Dzisiaj bede juz miala 6 zabieg za soba to tyle ile sie zaleca od 6 do 12 zabiegow ja porywam sie do 12 ale efekty sa, na dodatek stosuje rowniez inne wspomagacze wiec kudelkow mi przybywa tylko wciaz ubolewam, ze te wlosy sa ciensze ale slyszalam, ze i tak moze byc. Pozdrawiam cie serdecznie calma i ciesze sie, ze humorek ci dopisuje.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 16:10   #3770
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Witajcie Wizażanki,
Jestem pod wrażeniem tego tematu, jak i poprzedniego dotyczącego tej kwestii. Otóż jak można się domyślić ja również mam ten problem. Od marca koszmarnie wypadają mi włosy i już nie raz się załamałam, przy czyszczeniu zatkanej wanny. Przez jakiś czas stosowałam wax, ale po tym wypadło mi jeszcze więcej włosów i w ogole oceniam to jako najgorszy specyfik jaki kiedykolwiek nałozyłam na głowe. Testowałam też maseczke z glinki dermaglinu (pomaga trochę, ale uciążliwe przy nakładaniu i zmywaniu) i szampon z czarnej rzepy seboradinu (smierdzi, a włosy po nim mam szorstkie i nie do ułożenia). Regualrnie stosuje szampon Radical (z jakąś bardziej stęzoną formułą niż zwykły) i od czasu do czasu robie sobie dwa tygodnie z ampulkami do wcierania Radicalu. Właściwie Radical najbardziej mi pomógł. Poza tym najlepsza na świecie jest maseczka Pantene Pro-V z aminokwasami, stosuje po kazdym myciu, bo mam problem ze splukiwanie włosów, po niej są zawsze bardzo gładkie. Poza tym biore magnez i skrzypowite. Okresowo po kazdej kuracji radicalem widac poprawe, ale i tak nie jestem zadowolona, bo potem wszystko wraca do normy (czyli dalej wypadają). Teraz mam zamiar za waszą radą kupić sobie olejek rycynowy, nafte kosmetyczną, wode brzozową i pokrzywową, cynk w tabletkach, sok z lopianu, jedwab w płynie i oleje kokosowy. Poza tym planuje zakupic odzywke radicalu i kuracje wzmacniającą w ampulkach z apteczki babunii. Jak bedą efekty dam znać.
Jako, że widze, że naprawde macie doświadczenie w tej kwestii (to miłe, że wreszcie ktoś rozumie moj problem i go nie bagatelizuje), wiec mam pare pytań, mam nadzieje, że pomożecie
* płyn pioxiolil. czy można go stosować jesli sie nie wie jaki rodzaj łysienia sie ma? wszedzie piszą, ze to dla tych ktorzy mają łysienie typu męskiego. wiem, że należałoby się przepadać, ale nie chce na razie wybierac sie do dermatologa (zresztą nie wiedziałabym do ktorego we wrocławiu. macie jakies rady?), zrobie sobie tylko badania u lekarza rodzinnego.
*NAJWAŻNIEJSZE: czy przy wypadaniu włosów farbujecie włosy?
ja farbowałam i prostowałam (od poł roku tego nie robie z wiadomych względów). farbowałam lorealem i wydaje mi sie, że to również mogło mieć wpływ, może akurat ta konkretna marka zupelnie mi nie służy. Teraz zamierzam obciąć włosy na krótko (fryzurka na chłopaka), jako, ze mam ich dosyc, takich cienkich i przefarbowac je na rudo pod koniec września. Co myslicie? Czym farbować, żeby jeszcze bardziej nie zniszczyć? ponoć Goldwell Colorance jest odpowiedni?
* o co chodzi z Biostyminą/ biotyminą (nie wiem jak sie pisze, bo roznie jest podane w internecie)? to sie wciera w skore głowy? ale jest na recepte tak?
* czy stosował ktoś odżywke Jantar i zauważył jakis efekty jeśli chodzi o wypadanie?

Edytowane przez izajasz
Czas edycji: 2009-08-05 o 16:34
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 19:09   #3771
Lauren M3
Raczkowanie
 
Avatar Lauren M3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 119
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

ale ja nie miałam stersu...naprawdę nie znam przyczyny wypadania nie moge ssie doszukac proszę spo0jrzeć wyżej osoby które jeszcze nie czytały mojego postu b nie chce siie powtarzac i naprawde prosze oo pomoc!!
__________________
Życie codziennie każe nam podejmować decyzje....najczęściej podejmujemy złą
Lauren M3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 19:18   #3772
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Przejrzyj sobie chociazby pobieżnie ten temat i wypisz to co moglabys jeszcze wykorzystac, tak jak ja to zrobiłam. Poza tym zawsze możesz isc do lekarza i sie przebadać, może brakuje ci jakiś mikroelementów.
A co do radicalu po którym nie da sie rozczesac włosów - stosuj tę maseczkę do włosów którą ja poleciłam. Ja tak robie i nie mam problemów ze spłukiwaniem, rozczesywaniem.
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 19:22   #3773
Agnes86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dziewczyny! kilka dni temu pisałam o swoim problemie, zaczęłam stosować maseczkę z jajka, olejku rycynowego, nafty kosmetycznej i cytryny... to naprawdę pomaga!! włosy mniej wypadają!! kiedyś same mi z głowy leciały, dosłownie! doszło nawet do tego, że bałam się wiatru, bo miałam wrażenie że mi wszystkie włosy z głowy wywieje... haha a od trzech dni włosy stały się silniejsze i same już nie wypadają! nawet je ciągne i szarpie i normalnie NIC!! kłopot jeszcze jest z rozczesywaniem... bo jednak sporo ich szczotka wyrywa, ale to już trzeba zakupić jakąś odżywke i myślę że będzie OK. zażywam do tego SILICE i żelazo... i póki co jestem przeszczęśliwa, normalnie aż mi dobre samopoczucie wróciło kupiłam wczoraj szampon z Radicalu i mgiełke w areozolu, też z Radicalu. po szamponie włosy wydają się być gęste i.. nie widać prześwitów! naprawdę polecam, zarówno maseczke jak i szampony naturalne! I koniecznie witaminki!! Pzdr
Agnes86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 21:39   #3774
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Agnes86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! kilka dni temu pisałam o swoim problemie, zaczęłam stosować maseczkę z jajka, olejku rycynowego, nafty kosmetycznej i cytryny... to naprawdę pomaga!! włosy mniej wypadają!! kiedyś same mi z głowy leciały, dosłownie! doszło nawet do tego, że bałam się wiatru, bo miałam wrażenie że mi wszystkie włosy z głowy wywieje... haha a od trzech dni włosy stały się silniejsze i same już nie wypadają! nawet je ciągne i szarpie i normalnie NIC!! kłopot jeszcze jest z rozczesywaniem... bo jednak sporo ich szczotka wyrywa, ale to już trzeba zakupić jakąś odżywke i myślę że będzie OK. zażywam do tego SILICE i żelazo... i póki co jestem przeszczęśliwa, normalnie aż mi dobre samopoczucie wróciło kupiłam wczoraj szampon z Radicalu i mgiełke w areozolu, też z Radicalu. po szamponie włosy wydają się być gęste i.. nie widać prześwitów! naprawdę polecam, zarówno maseczke jak i szampony naturalne! I koniecznie witaminki!! Pzdr



mi lekarz też poradził wcieranie maseczki z żółtka w skórę
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 00:38   #3775
Lauren M3
Raczkowanie
 
Avatar Lauren M3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 119
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

a czy to możliwe, że mi wypadaja włosy po olejku rycynowym i nafcie ?? może powinnam tylko od połowy włosów stosowac co?...bo mi sie wydawalo z każdym razem jak olejku czy naft uzyłam że włosy lecaiały jeszcze jeszcze mocniej...a i jeszcze pytanie czy ktos brał " Humavit" ? czy to pmoaga???
__________________
Życie codziennie każe nam podejmować decyzje....najczęściej podejmujemy złą
Lauren M3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 13:56   #3776
Agnes86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Lauren, wydaje mi się, że po olejku i nafcie włosy nie mają prawa wychodzić. Problem musi tkwić w czymś innym, zażywaj dodatkowo witaminy, bo one cuda działają, a często ich nie doceniamy. No i oczywiście SYSTEMATYCZNOŚĆ, ja wcieram maseczke z jajka co drugi dzień, a codziennie smaruje przedziałek olejkiem rycynowym żeby pobudzić włosy do odrastania :P mija szósty dzień i wydaje mi się że to nie moje włosy na głowie no i oczywiście - pozytywne nastawienie i będzie OK! Aaaa ostatnio jeszcze czytałam, że dobrze jest zrobić badanie - morfologie włosa, to sie nazywa trichogram, w Krakowie kosztuje 140zł, ale za to można się dowiedzieć co włosom dolega, myślę, że warto, sama mam zamiar się wybrać.
Agnes86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 16:25   #3777
Lauren M3
Raczkowanie
 
Avatar Lauren M3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 119
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Agnes86 Pokaż wiadomość
Lauren, wydaje mi się, że po olejku i nafcie włosy nie mają prawa wychodzić. Problem musi tkwić w czymś innym, zażywaj dodatkowo witaminy, bo one cuda działają, a często ich nie doceniamy. No i oczywiście SYSTEMATYCZNOŚĆ, ja wcieram maseczke z jajka co drugi dzień, a codziennie smaruje przedziałek olejkiem rycynowym żeby pobudzić włosy do odrastania :P mija szósty dzień i wydaje mi się że to nie moje włosy na głowie no i oczywiście - pozytywne nastawienie i będzie OK! Aaaa ostatnio jeszcze czytałam, że dobrze jest zrobić badanie - morfologie włosa, to sie nazywa trichogram, w Krakowie kosztuje 140zł, ale za to można się dowiedzieć co włosom dolega, myślę, że warto, sama mam zamiar się wybrać.

ale to jak długo to trzymasz na włoskach?? tzn. ten olejek
__________________
Życie codziennie każe nam podejmować decyzje....najczęściej podejmujemy złą
Lauren M3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 18:52   #3778
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Z tą naftą to prawda Bynajmniej u mnie pomaga
Nakładam od kilku dni na noc i rano myję włosy. Teraz planuję stunningować;p dodam żółtka, sok z cytryny, olej rycynowy i może kilka kropli kokosowego. Włosy są autentycznie mocniejsze, mniej wypadają, a dodatkowo bardziej błyszczą i są mega gładkie. Muszę jednak zaznaczyć, że mi wypadają ze średnią intensywnością, tragedii nie ma. Nie wiem jak to się sprawdzi przy włosach intensywnie wypadających. Ale myślę, żę spróbować zawsze można
Pozdrawiam
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 19:27   #3779
Lauren M3
Raczkowanie
 
Avatar Lauren M3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 119
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

a według was tragiczne wypadnie włosow to wtedy gdy ile jest włosów na szczotce i potem jak sie przeciągnie ręką po włosach ???????????
__________________
Życie codziennie każe nam podejmować decyzje....najczęściej podejmujemy złą
Lauren M3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 19:31   #3780
foxa
Przyczajenie
 
Avatar foxa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 20
GG do foxa
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Agnes, jak długo stosowałas tą maseczke i jak często?
foxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.