jak znaleźć siłe na walke z rakiem - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 08:03   #871
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Ale skąd ta chemia? Przecież chyba ci lekarze nie dają jej tak sobie? Jak wyniki ostatnie, czy nie pojawiły się jakieś przerzuty? Bo przy przerzutach to ta chemia byłaby uzasadniona... Madziu, jeśli oni tak sobie tylko tą chemię chcą Ci zaserwować, to koniecznie poproś któregoś z mądrych tam niech Ci to pisemnie uzasadni - dlaczego. Jeśli odmówi, to znaczy że sami nie mają przekonania - i wtedy huzia na nich, niech ci wypisują to zaświadczenie, że w Polsce nie mogą cie leczyć, wykorzystasz to przy staraniu się o refundowanie leczenia za granicą!
Acha, Madziu - proszę, więcej wpisów na blogu!!! Sporo moich znajomych jest zainteresowanych Twoją historią, ale jak ktoś nie ma konta na Wizażu, to przedzieranie się przez tyle stron wątku będzie dla niego męczące, a na blogu szybko znalazłby najnowsze wieści. Ludzi ciekawi wszystko - co robisz, jak się czujesz, jak wyniki...
Buziaczki kochana, ściskam mocno
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:36   #872
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

jak to tylko
nie wolno im na to pozwolic, żeby pchali w Ciebie chemio jak nawet nie zrobili operacji, czym oni to motywuja? Faktycznie trzeba porosic by wszytsko pisemnie uzasadniali, zmusić ich do przyznania się, ze nie wiedzą jak sie za leczenie zabrać, tak duzy guz, a oni tylko chemio i chemio. Wściec sie można, nie dziwie się, że tak dużo ludzi marzy do lat żeby wyjść z bronią na ulice i ..

to jest chamskie i asekuranckie traktowanie poważnej sprawy, takie rzeczy to tylko w poslce
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:02   #873
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

chemioterapie chą użyć w celu zmniejszenia guza, ponieważ obecnie jest on za duży na operacje (w Polsce). Jest to jakby leczenie zastępcze. Ponieważ nic innego mi zaoferować nie mogą. Tyle, ze mój nowotwór nie jest wrażliwy na chemie i tu się koło zamyka.
Jutro jade na konsylium do Gliwic. Postaram się jutro coś napisać na blogu

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-08-20 o 10:38
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:50   #874
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madzia.a Podziwiam ze jestes taka silna. Nie daj sie chorobie, mocno trzymam za Ciebie kciuki!
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:13   #875
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
chemioterapie chą użyć w celu zmniejszenia guza, ponieważ obecnie jest on za duży na operacje (w Polsce). Jest to jakby leczenie zastępcze. Ponieważ nic innego mi zaoferować nie mogą. Tyle, ze mój nowotwór nie jest wrażliwy na chemie i tu się koło zamyka. Jedyna szansa to ta operacja we Włoszech...

Jutro jade na konsylium do Gliwic. Postaram się jutro coś napisać na blogu
Czasem mam wrażenie,że niektórzy polscy lekarze jak nie wiedzą co robić,robia byle co...jakby nie mogli poszukać dodatkowych info o Twoim nowotworze...gdyby ktoś zadał sobie odrobinę trudu (zważywszy choćby na rzadkość przypadku),to może nie wymyślaliby chemii,która u Ciebie nic nie daeh zdenerwowałam się,polskie absurdy...
Trzymam kciuki!
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:27   #876
lily6789
Rozeznanie
 
Avatar lily6789
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 550
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madzia.a! Jesteś śliczną, niepowtarzalną, silną kobietą, naprawdę Cię podziwiam! Wierzę, że wszystko się ułoży, że powrócisz do zdrowia. Życzę Ci tego z całego serca i trzymam mocno kciuki!
lily6789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:39   #877
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Mam Cie w podpisie, Madziu.
Jesli sie zgodzisz, chcialabym bardzo, zeby moja slubna Msza byla odprawiona rowniez w intencji Twojego wyzdrowienia. Nie gniewaj sie, jesli uwazasz ten pomysl za nie na miejscu. Pomyslalam, ze na dzien dzisiejszy to jest jedyne, co REALNIE moge zrobic dla Twojego zdrowia - oprocz trzymania Ciebie w pamieci i w sercu. Ja nie jestem praktykujaca na codzien - ale wierze, ze modlitwa, dobra energia, jakkolwiek to zwac, wroci do Ciebie i pomoze . Po prostu napisz, czy moge to zrobic?
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 12:13   #878
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Czesc Madziula, Adziula !

Wrocilam z wypoczynku i od razu musialam zagladnac do Ciebie i zobaczyc jak sie maja sprawy. Tez mam Cie ciagle w pamieci! Ehhh mam nadzieje, ze to sie w koncu wszystko ruszy z tego martwego punktu. Ta biurokracja w Polsce jest rozbrajajaca...az rece opadaja.

Nowosc - jest i blog ale taki jakis skromniutki. Prosimy o wiecej notek.
Oby tylko pozytywnie odpowiedziala jakas fundacja. Ja nie rozumiem skad te odmowy. Czy oni ponosza jakies wieksze koszty z tego tytułu?

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Mam Cie w podpisie, Madziu.
Jesli sie zgodzisz, chcialabym bardzo, zeby moja slubna Msza byla odprawiona rowniez w intencji Twojego wyzdrowienia. Nie gniewaj sie, jesli uwazasz ten pomysl za nie na miejscu. Pomyslalam, ze na dzien dzisiejszy to jest jedyne, co REALNIE moge zrobic dla Twojego zdrowia - oprocz trzymania Ciebie w pamieci i w sercu. Ja nie jestem praktykujaca na codzien - ale wierze, ze modlitwa, dobra energia, jakkolwiek to zwac, wroci do Ciebie i pomoze . Po prostu napisz, czy moge to zrobic?
Też nie jestem jakoś specjalnie praktykująca katoliczka, ale uważam ze to jest super pomysl
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:06   #879
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Mam Cie w podpisie, Madziu.
Jesli sie zgodzisz, chcialabym bardzo, zeby moja slubna Msza byla odprawiona rowniez w intencji Twojego wyzdrowienia. Nie gniewaj sie, jesli uwazasz ten pomysl za nie na miejscu. Pomyslalam, ze na dzien dzisiejszy to jest jedyne, co REALNIE moge zrobic dla Twojego zdrowia - oprocz trzymania Ciebie w pamieci i w sercu. Ja nie jestem praktykujaca na codzien - ale wierze, ze modlitwa, dobra energia, jakkolwiek to zwac, wroci do Ciebie i pomoze . Po prostu napisz, czy moge to zrobic?
Oliath, popłakałam się jak to przeczytałam... Jesteś kochana
Aż nie wiem co napisać ze wzruszenia! Dziękuje!

Narazie przyszły dwie odmowy z fundacji. Piszą, że pomgają tylko dzieciom...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:36   #880
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu nie wiem co napisac odnosnie odmowy - przykro mi , to za malo
Trzymamy kciuki o to by znalazla sie fundacja, ktora pomoze
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:59   #881
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu,podczytuje ten wątek i chce tylko napisać,że jesteś dzielna i trzymam kciuki za Twoje leczenie i powrót do zdrowia. Porozsyłam link do wątku bloga ludziom.A nóż widelec ktoś się znajdzie i pomoże.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 18:01   #882
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

madzia.a - całym sercem jestem z Tobą kochana
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot

Edytowane przez Lucyy
Czas edycji: 2009-08-18 o 18:27
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:57   #883
aagnieszka
Raczkowanie
 
Avatar aagnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie / lubelskie
Wiadomości: 209
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Wiecie, to dobrze, że fundacje zajmują się dziećmi. Ale dlaczego skreślają od razu dorosłych???? Że niby co? Straszny jest ten kraj! Kilka tygodni od pozwolenia do założenia konta... w przypadku ciężko chorej osoby...
__________________
chwilowo bez podpisu

aagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:06   #884
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem wizażanką od czterech lat. Pewnie jedni kojarzą mnie bardziej, inni mniej.
Mam 26 lat, od 4 lat jestem mężatką, rok temu skończyłam studia i znalazłam wspaniałą prace, w której mam (miałam) możliwość awansu i dalszego rozwoju. Niedawno skończyliśmy upragniony remont mieszkania, który trwał 4 miesiace. Były plany na przyszłość...
Nigdy nie mialam problemów zdrowotnych. Od pewnego czasu zaczął boleć mnie kręgosłup, chodziłam coraz gorzej. Lekarze uspakajali, ze to tylko dyskopatia i kazali czekać na badania (czekałam 4 miesiące na rezonans magnetyczny). Wczoraj odebrałam wyniki badań- diagnoza- 3 guzy ( 2 na jajniku i jeden ogromny na 8 cm na kości krzyżowej) do tego poważna wada kręgosłupa (guz na kości spowodował prawdopodbnie skręcenie miednicy i przesunięcie sie kręu). Czeka mnie poważna operacja. Prawdopodbnie wytną część kości krzyżowej i wsadzą implant.
Przede mną biopsja kręgosłupa i jajników. Dziś robiłam markery (badanie krwi) na wykrycie nowotworu. Będe miała robione usg piersi, czy tam również nie ma przeżutow.
Jestem osobą słabą, która bardzo szybko się załamuje. Obecnie staram się zachować spokój i oszczędzać siły na później. Staram się być silna. Ale wiem, że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, że moje życie zmieniło się na zawsze. Nie wiem, czy bede mogła mieć dzieci.
Najtrudniej jest czekać na wyniki badań (najbliższe wyniki mam w piątek)
Nie wiem czego od was oczekuje, pisząc ten post. Może wsparcia, a może po prostu chciałam pozbyć się tych myśli.
Witaj Madziu - Ado
Rzeczywiście trudno coś powiedzieć na temat cierpienia, które Cię dotknęło. Jeżeli Ci ulżyło, to co napisałaś, to mogę zapewnić, że jestem z Tobą i na pewno niezapomnę w modlitwach prosić o zdrowie, o środki na operację o jej szczęśliwy przebieg lub przynajmniej o siłę do znoszenia cierpienia. Trzymaj się jesteśmy forumowicze z Tobą.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:10   #885
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez malpula Pokaż wiadomość
Cześć Madzia! Cześć Dziewczyny
cały czas obserwuję wątek, ale teraz się wkurzyłam...
do cholery, jak to jest że Ty w takiej sytuacji potrzebujesz zgody MSWiA a taki ojciec dyrektor rocznie zarabia na zbiórkach grube miliony i nie posiada papierka...
posiedziałam na stronie MSWiA http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/88...publiczne.html załatwienie tego kwitu dla przeciętnego człowieka wydaje się być strasznie czasochłonne, bo skoro nie przez fundację to trzeba założyć komitet itp itd "Pozwolenie na zbiórkę publiczną może być udzielone jedynie stowarzyszeniom i organizacjom, posiadającym osobowość prawną, albo komitetom, organizowanym dla przeprowadzenia określonego celu (art. 4 ustawy). Cel zbiórki winien być zgodny ze statutem stowarzyszenia lub organizacji, bądź z aktem organizacyjnym komitetu..."

...a przy tym ponosi się jeszcze koszty za składanie wniosku

ale to jeszcze nie koniec...o wkurzona małpula to groźna małpa po prostu...
jakiś sposób na obejście tego badziewiackiego prawa jest na bank! i ja go znajdę...
przepraszam, że się wtrącę, ale mam chyba coś na ten temat do powiedzenia..
jeżeli się powtórzę to przepraszam, jednak nie czytałam dokładnie czy znalazłaś sposób na ominięcie tego, co wyżej napisałaś.
__________________

Edytowane przez colds
Czas edycji: 2009-08-18 o 19:24
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:12   #886
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Dziewczyny, byłam dzisiaj w Orsayu i Rossmannie. Ostatni raz ciuszki i kosmetyki oglądałam ponad trzy miesiące temu. Byłam taka szczęśliwa
Czułam się tak jak dawniej, jakby tej choroby w ogóle nie było, jakbym była zdrowa...
Ach, jak mi tego brakowało... Cudowny dzień!!!

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-08-18 o 19:14
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:16   #887
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

dodam, że coś wiem na ten temat ponieważ organizowałam zbiórkę pieniędzy dla chorego na mukowiscydozę chłopca. a zgody MSWiA nie miałam.

edit: wszystko było przeprowadzone zgodnie z prawem.
__________________

Edytowane przez colds
Czas edycji: 2009-08-18 o 19:21
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:38   #888
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu ja również dołączam się do dziewczyn, żeby Cię wspierać Na pewno powtórzę to co pisało już wiele osób, ale nie daj się ! Dużo wiary życzę, jesteśmy z Tobą duchowo.


Ps Super, że oglądałaś ciuszki i kosmetyki
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:38   #889
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

oby coraz więcej takich dni

madziu.a piszesz, że ciągle masz problemy z tym subkontem, Dziewczyny Cię namawiały ponamawiam i ja. Media.. tylko one mają siłę przebicia, idę o zakład, że takie konto znalazło by się szybko, możliwe, że i sponsorzy a przy okazji może ktoś by pomyślał o tym, że w tych formalnościach jest coś nie tak..


a może spróbuj tam jeśli nie próbowałaś, wiem, że mroczek organizował kiedyś pomoc dla dorosłej dziewczyny z nowotworem kości..
http://www.zumi.pl/1799844,Fundacja_...ice,firma.html

Edytowane przez nestka
Czas edycji: 2009-08-18 o 19:56 Powód: link
nestka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 19:45   #890
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu - Ado; trzymam za Ciebie kciuki bo moja mama miała tę paskudną chorobę i nikt nie potrafił jej pomóc, nawet nei rozpoznali, dopóki pewnego dnia nie mogla wstac, bo tak ja bolał brzuch (rak jelita grubego) i nie wylądowała w szpitalu, a tam jeden z lekarzy uparł się, żeby ją zatrzymac dłużej i pod tym katem przebadac. Moja mama ma się dobrze, ma guzki pod stałą kontrolą (między innymi w okolicach kręgosłupa, piersi, jajników). Trzymam kciuki za Ciebie kochanie Żebyć też jakoś z tego wyszło, choć wiem, że nawet w różowym scenariuszu bedzie Ci bardzo cieżko
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:59   #891
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam dzisiaj w Orsayu i Rossmannie. Ostatni raz ciuszki i kosmetyki oglądałam ponad trzy miesiące temu. Byłam taka szczęśliwa
Czułam się tak jak dawniej, jakby tej choroby w ogóle nie było, jakbym była zdrowa...
Ach, jak mi tego brakowało... Cudowny dzień!!!
Bardzo się cieszę, oby jak najwięcej takich radosnych dni
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:08   #892
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

oby takich dni, Kochana było o wiele więcej to jest Ci potrzebne żebyś nie myślała ciągle o chorobie odnośnie odmowy również nie wiem co napisać, ale to jest po prostu okropne, ta polska rzeczywistość... jak możliwe jest żeby osoba ciężko chora musiała tak długo czekać na założenie subkonta... a tu przecież liczy się czas, każda minuta!! trzymaj się Kochana
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:54   #893
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam dzisiaj w Orsayu i Rossmannie. Ostatni raz ciuszki i kosmetyki oglądałam ponad trzy miesiące temu. Byłam taka szczęśliwa
Czułam się tak jak dawniej, jakby tej choroby w ogóle nie było, jakbym była zdrowa...
Ach, jak mi tego brakowało... Cudowny dzień!!!


bo drobne przyjemności są najlepsze na poprawe humoru,

obyś częściej miała możliwość takich wypadów jak dziś

dobrej nocki wszystkim
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:43   #894
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
dodam, że coś wiem na ten temat ponieważ organizowałam zbiórkę pieniędzy dla chorego na mukowiscydozę chłopca. a zgody MSWiA nie miałam.

edit: wszystko było przeprowadzone zgodnie z prawem.

Możesz napisać obszerniej o swoich doświadczeniach w zbieraniu kasy? Tak konkretnie, krok po kroku, co i jak robiłaś... Madzi.a może się to przydać.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:26   #895
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Możesz napisać obszerniej o swoich doświadczeniach w zbieraniu kasy? Tak konkretnie, krok po kroku, co i jak robiłaś... Madzi.a może się to przydać.
Ja chętnie też się dowiem.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

A może znajdzie się sponsor i utworzyło by się baner i za każd kliknięcie byłaby jakaś kwota. Niezbyt się nam tym znam.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 04:33   #896
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

chciałam napisać o tym wczoaj, ale miałam tylko chwilkę, więc tak na szybcika poinformowałam, że mogę pomóc.. .

to może zacznę od początku:
pomysł zbierania pieniędzy podczas meczu, zrodził się w mnie i znajomym tak niespodziewanie, bo o ile dobrze pamiętam, krótko przed wspomnianym meczem. poinformowaliśmy o tym naszą nauczycielkę od j. polskiego, która już jakiś czas wcześniej dała nam znać, że przydałaby się taka akcja. (była z miasta chorego na mukowiscydozę Mikołaja).
zrobiłam plakaty - w jeden dzień, jednak więcej czasu zajęło mi załatwianie puszek. jednak w końcu wyprosiłam od księdza z jednej z parafii w moim mieście.
o wszystkim z góry wiedziała od razu pani Dykrektor. na początku sama nie myślała, że będzie potrzebne jakiekolwiek pozwolenie, bo komu to przyszło do głowy? i tutaj właśnie pojawiły się schody..
po jakimś czasie pomyśleliśmy o CARITAS, w końcu jest to organizacja, która zbiera pieniądze prektycznie cały czas. jednak ksiądz, który ma nad tym pieczę w naszej parafii (bo do takiego trzeba się zgłosić) nie chciał nam pomóc. bawił się z nami w jakieś podchody.. do akcji wkroczyła nasza kochana pani Dyrektor i wszystko niby szło w dobrym kierunku.
niby, no bo dzień przed meczem, okazało się, że na hali, na której mamy zbierać musi być ktoś z CARITAS, bądź osoba uprawniona do pilnowania nas. (dodam, że ja, jak i reszta osób zaangażowanych w zbiórkę, była wtedy niepełnoletnia.)
gdy już wszystko było wyjaśnione i do końca, że tak napiszę, zapięte, wystarczyło wydrukować znaczek CARITAS, i nakleić na puszkę. jednak my oprócz tego dodaliśmy zdjęcie Mikołaja. żeby każdy wiedział dla kogo zbieramy .
ach, no i na puszki - mimo, że są zamykane na klucz, trzeba przykleić, z dwóch stron, cienkie paski (najlepiej ze znaczkiem CARITAS, jeżeli pod nich się podczepia), które mają pokazać innym, iż nic nie jest otwierane. (my również dla własnego sumienia i pewności, oddaliśmy klucze pani Dyrektor.)

jeżeli chce się zbierać pieniądze na jakimś meczu, a nie na koncercie charytatywnym to trzeba wcześniej poinformować dyrekcje np. hali.

no i kwestia pieniędzy - liczą conajmniej dwie osoby, przy jakimś świadku spoza osób zbierających, podliczają wszystko na kartce i przekazują na konto prywatne czy też fundacji. nie można do ręki.

rozpisałam się, napisałam w taki sposób, żeby zrozumialej było, bo tłumaczyć nie potrafię..

achh. i jeżeli, któraś chciałaby się dowiedzieć na temat organizacji koncertu charytatywnego to mogę się wszystkiego dowiedzieć, bo mimo, że zbierałam na takim koncercie to w szczegóły jakoś nie wchodziłam, ale kontakt z osobami zaangażowanymi posiadam .
__________________

Edytowane przez colds
Czas edycji: 2009-08-19 o 04:37
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 10:22   #897
malpula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 195
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
przepraszam, że się wtrącę, ale mam chyba coś na ten temat do powiedzenia..
jeżeli się powtórzę to przepraszam, jednak nie czytałam dokładnie czy znalazłaś sposób na ominięcie tego, co wyżej napisałaś.
kurcze wciąż szukam,
możliwością ale i tak skomplikowaną jest darowizna... nie calkiem jest to jasne dla mnie, prawdopodobnie ( bo musze wczytać się w to prawno-administracyjne badziewie) istnieje możliwość założenia konta, z którego cały wpływ mógłby być potraktowany jako darowizna, wówczas dochodzi opodatkowanie (czyli wiadomo duża część sumy pójdzie dla Urzędu Skarbowego), ale tu się schody zaczynają w postaci jakby 3 progów opodatkowania darowizmy- III stopień to są osoby obce, które muszą wypisać zaświadczenie, że są obce dla osoby obdarowywanej...
tylko wszystko to poniekąd musiałoby się odbywać po cichu, czyli np bez ogłaszania na jakąś skalę masową konta na które przekazujemy pieniążki.. bo nie ma zgody na zbiórkę publiczną.... są jakieś wyjątki w tym co jest zbiórką publiczną czy też nie... ale dla mnei to jest ciężkie, dlatego też nie pisałam nic póki dokładnie tego się nie dowiem.... ale pracuję nad tym i pamiętam i ugryzę te wypociny prawne.

Pozdrawiam Madziu i slę buziaki!- uda się, komu jak nie Tobie?! (i tego należy się trzymać!)

pozdrawiam również Wizażanki
__________________
Rak nie wyrok!!!
Pomożmy Madzi.a!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619





lepiej milczeć i być uważanym za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
malpula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 11:13   #898
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez malpula Pokaż wiadomość
kurcze wciąż szukam,
możliwością ale i tak skomplikowaną jest darowizna... nie calkiem jest to jasne dla mnie, prawdopodobnie ( bo musze wczytać się w to prawno-administracyjne badziewie) istnieje możliwość założenia konta, z którego cały wpływ mógłby być potraktowany jako darowizna, wówczas dochodzi opodatkowanie (czyli wiadomo duża część sumy pójdzie dla Urzędu Skarbowego), ale tu się schody zaczynają w postaci jakby 3 progów opodatkowania darowizmy- III stopień to są osoby obce, które muszą wypisać zaświadczenie, że są obce dla osoby obdarowywanej...
tylko wszystko to poniekąd musiałoby się odbywać po cichu, czyli np bez ogłaszania na jakąś skalę masową konta na które przekazujemy pieniążki.. bo nie ma zgody na zbiórkę publiczną.... są jakieś wyjątki w tym co jest zbiórką publiczną czy też nie... ale dla mnei to jest ciężkie, dlatego też nie pisałam nic póki dokładnie tego się nie dowiem.... ale pracuję nad tym i pamiętam i ugryzę te wypociny prawne.

Pozdrawiam Madziu i slę buziaki!- uda się, komu jak nie Tobie?! (i tego należy się trzymać!)

pozdrawiam również Wizażanki
Z tego co pamiętam zbiórka publiczna jest każdy publiczny apel o wsparcie, dlatego ciężko jest zbierać pieniądze na operacje "po cichu".
http://www.forumdarczyncow.pl/aktual...ualnosci_id=30

Lepiej by było założyć subkonto, żeby nie mieć później jakiś nieprzyjemności. Straszna jest nasza rzeczywistość gdzie jak chorować to tylko w dzieciństwie, bo później znikąd wsparcia.

Trzymam kciuki by jakaś fundacja odpowiedziała pomyślnie i wtedy pełną parą będzie można zacząć zbierać fundusze na leczenie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 11:37   #899
malpula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 195
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

obejściem może być komitet, a co ważne dla określenia czegoś zbiórką, musi dojść do apelu publicznego... Madzia, w żadnym miejscu nie ogłosiła apelu to byłaby inicjatywa jednostek (albo i nie, bo kto musi o tym wiedzieć)...
co więcej inaczej działałby komitet na rzecz np. pomocy Madzi- Adzie, a inaczej organizacja, fundacja....
"po cichu" to jest niezgrabne określenie, chodziło mi o pominięcie kwestii np ogólnopolskiego apelu... komitet ma pewne ułatwienia co do organizacji zbiórki, więc jeśli okaże się, że każdy inny krok będzie oznaczał naruszenie prawa- nie ma na co czekać, trzeba ruszyć z wizażowym komitetem. Jesteśmy w stanie to zrobić!

Dziś będę znała szczegóły - ludzkim/ nie prawnym językiem tego jak założyć komitet i będę miała małą poradę, co do sposobów obejścia.... ( kurcze jeszcze mnie posadzą za namawianie do przestępstwa)
sorki, że piszę tak nieskładnie, ale szef mi się tu kręci ;/

Bardzo wierzę,że jakaś fundacja przyśle wreszcie dobre wieści


Madziu, czy próbowałaś z FUNDACJĄ im. Agaty Mróz, być może są w stanie chociaż coś podpowiedzieć, do kogo się zwrócić, mają kontakty i może akurat.
__________________
Rak nie wyrok!!!
Pomożmy Madzi.a!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619





lepiej milczeć i być uważanym za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
malpula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 12:45   #900
biedronka19876
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19876
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 679
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madzia.a wklejam link str dziewczyny, która choruje na zapalenie szpiku kostnego i też zbiera na drogą operację. Zajrzyj i może ona by podała Ci jaką fundację, która pozytywnie rozpatrzyła Twój wniosek??
http://www.pomocdlamoniki.pl/
biedronka19876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.