Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 07:50   #121
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

P

1. owsianka (5 lyzek owsianych, 3 lyzki otrebow granulowanych), na mleku 2% z kakao (2 lyzeczki), 3 lyzkami mieszanki studenckiej, 2 lyzkami soku malinowego, lyzka slonecznika/ kawa z mlekiem 2%

2. (blisko obiadu wiec jakby przegrycha) kanapka (pszenny) z maslem, szynka, pomidorem i ketchupem

3. leczo z chlebem
4. rozek pistacjowo-waniliowy

5. mala paczka petitkow w czekoladzie, jablko

6. grahamka, szprot w pomidorach, pomidor



+ 2l wody

3100 kcal...;/


prosze o poprawki

Edytowane przez Sherrie
Czas edycji: 2009-08-21 o 07:53
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:02   #122
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
uuu
  • parówka na zimno,serek wiejski ze szczypiorkiem
  • grahamka z pieczonym indykiem,pomidorem,sałatą ,majonezem
  • ok.300 g frytek + sosy
  • 2 naleśniki ze szpinakiem,czosnkiem,piec zarkami



bardzo tragicznie???
Zauważyłam, że twoje obiady są "śmieciowe"..... Nie wiem czy co dziennie jesz po barach te obiady typu pizze, frytki, kebaby czy po prostu nie chce ci się samej przygotowywać zdrowego i solidnego obiadu. Przecież możesz tyle pyszności sama sobie przywuchcić zamiast jeść te fast foody- owszem raz po raz można wypalić na jakąś pizze czy kebab....Ale nie zapominaj o zdrowym jedzeniu. Jesteś na utrzymaniu więc możesz kombinować- patrz na jadłospisy innych dziewczyn
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:17   #123
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

pozwole sobie to smaczne P ocenić

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość

P

1. owsianka (5 lyzek owsianych, 3 lyzki otrebow granulowanych), na mleku 2% z kakao (2 lyzeczki), 3 lyzkami mieszanki studenckiej, 2 lyzkami soku malinowego, lyzka slonecznika/ kawa z mlekiem 2% - pysznie, pięknie, zdrowo, węgle złożone, NNKT

2. (blisko obiadu wiec jakby przegrycha) kanapka (pszenny) z maslem, szynka, pomidorem i ketchupem blisko obiadu czyli gdzie IIśn nieładnie kanapeczka z pszennego to ździebko mało jak na Pe

3. leczo z chlebem kocham takie połączenia mam nadzieje, że leczo z kiełbaską
4. rozek pistacjowo-waniliowy pistacje bym wyrzucila, ale tylko ze wzgl na to, że to orzech pyszne na pewno

5. mala paczka petitkow w czekoladzie, jablko duża paczka może??

6. grahamka, szprot w pomidorach, pomidor - mała ta kolacja; grahamka z masłem powinna być, szprot w pomiodorach to z puszki? całe opakowanie?

7. mieszanka studencka, przegryzki, owoce, musli ????!!!!

+ 2l wody

3100 kcal...;/ - mnie się zdarza tak na U jeść


prosze o poprawki
jakościowo mi się podoba i smakowo owszem, owszem, ale ilościowo kochaniutka to szału nie ma
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King

Edytowane przez isabella3
Czas edycji: 2009-08-21 o 08:19
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:19   #124
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
P

1. owsianka (5 lyzek owsianych, 3 lyzki otrebow granulowanych), na mleku 2% z kakao (2 lyzeczki), 3 lyzkami mieszanki studenckiej, 2 lyzkami soku malinowego, lyzka slonecznika/ kawa z mlekiem 2% tak małoo troszkę jak na P. Zastąp może to mleczko na 3,2%, dorzuć do owsianki jakiś homo/jogurcik?

2. (blisko obiadu wiec jakby przegrycha) kanapka (pszenny) z maslem, szynka, pomidorem i ketchupem skoro blisko obiadu to ok, choć też maławo no, serek jakiś by się ładnie do niej komponował, ale kanapka nie była w wersji tyci?

3. leczo z chlebem z czym to leczo? mam nadzieję, że z kiełbaską a nie same warzywka? Choć samo leczo z chlebkiem to bardzo ubogo...
4. rozek pistacjowo-waniliowy to deserek? Fajnie, ach, mam ochotę na rożka

5. mala paczka petitkow w czekoladzie, jablko ee, to bardziej przekąska, nie podwieczorek. Zjedz coś konkretnego, może jakieś placuszki/omlecik/naleśniki/słodką bułeczkę?

6. grahamka, szprot w pomidorach, pomidor grahamka spora i z masełkiem? Doorzuć coś do niej, tak jej smutno

+ 2l wody

3100 kcal...;/ nie wydaje mi się żeby tu tyle było

prosze o poprawki
Na P to to raczej nie wygląda. Mało konkretów, w ogóle mało...Marniutkie II śn, obiadek, podwieczorek w ogóle skromniutki, jeśli można to nazwać podwieczorkiem. Co się dzieje? Miałaś się przełamywać a tu...
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 10:08   #125
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

moje R/U (nie moge mleka) PROSZE O OCENE

Śn: duza bulka(nie wiem jaka, taka brazowa) z wedlina z indyka, pomidorek, ogorek, szczypiorek, jablko(takie ok 130g), kawaleczek melona
2Śn: mleko sojowe z musli(platki owsiane,zwykle corn flakesy, kawaleczki jakis owocow) bylo tego ok 1/2 miseczki, brzoskwinia (troche mi sie tutaj za duzo zjadlo)
Obiad: 3/4 talerza rosolu chudego,
ryz,cienki filet z piersi z kurczaka ze sliwka na wierzchu, salata ze szczypiorem
kawaleczek melona tak na deser:P
Podw: garstka orzechow arachidowych bez soli
Kol: starte jablko z marchewka i cynamonem(wiem nie powinnam owocow na kolacje)
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 10:53   #126
Anymouss
Przyczajenie
 
Avatar Anymouss
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do Anymouss Send a message via Skype™ to Anymouss
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

1.
winogrona
2. sałatka z sera feta, i warzyw, nektarynka, bułka z makiem
3. ziemniaki z gotowaną piersią z kurczaka i sosem grzybowym
4. serek wiejski, bułka z makiem
__________________
2 dni z hula-hop
1 dzień bez słonych przekąsek
Anymouss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 11:00   #127
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anymouss Pokaż wiadomość
R

1.
winogrona
2. sałatka z sera feta, i warzyw, nektarynka, bułka z makiem
3. ziemniaki z gotowaną piersią z kurczaka i sosem grzybowym
4. serek wiejski, bułka z makiem
Padłabym z głodu, szczególnie przy takim upale

Dlaczego dziewczyny rozpoczynają odchudzanie, nie mając na ten temat bladego pojęcia?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 11:22   #128
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

dzieki dziewczyny,
2 sniadanie jest takie bo wstalam przed 8 a obiad jem po 12 bo na 14 ide do pracy (a wyjezdzam w domu o 13). w pracy siedze do 22 wiec nie mam mozliwosci na powieczorek zjesc omleta czy jajecznicy...

leczo jest z parowkami ;]
rozek w formie deseru

troche kicha bo w pracy mam jedna przerwe (15 min), w sumie to ja i tak ida na jedna na jakies 10 i pozniej jem cos na szybko i stad taki szprot czy petitki ktore moge sobie podjadac...

pracuje na 2 zmiany 6-14 i 14-22
ciezko mi troche z tym p bo nie mam kiedy jesc.
do czwartku chodze codziennie od 14 do 22 wstaje o 7-8 i jem sniadanie, pozniej ok 10 i 12 obiad w pracy 15-16 i ok 19-20 czasami cos skubne miedzy... wieczorem tj ok 23 jak wracam nie jem bo zaraz klade sie spac...

z tym 3100 to tak troche dziko bo do przedwczoraj jadlam 2500 (ludzilam sie ze przytyje).
Wczoraj zjadlam duzo mieszanki i automatycznie wiecej kcali...

jejku przepraczam za ot ;/

edit:

kanapka taka normalna nawet gruba mi sie ukroila, grahamka 100G z maslem i ser zolty chyba bedzie

Edytowane przez Sherrie
Czas edycji: 2009-08-21 o 11:25
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 12:56   #129
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
moje R/U (nie moge mleka) PROSZE O OCENE

Śn: duza bulka(nie wiem jaka, taka brazowa) z wedlina z indyka, pomidorek, ogorek, szczypiorek, jablko(takie ok 130g), kawaleczek melona może trochę masła na bułkę? masło też jest potrzebne w naszej diecie
2Śn: mleko sojowe z musli(platki owsiane,zwykle corn flakesy, kawaleczki jakis owocow) bylo tego ok 1/2 miseczki, brzoskwinia (troche mi sie tutaj za duzo zjadlo)wcale nie za dużo!
Obiad: 3/4 talerza rosolu chudego,
ryz,cienki filet z piersi z kurczaka ze sliwka na wierzchu, salata ze szczypiorem ten filet to mógłby być normalny a nie cienki
kawaleczek melona tak na deser:P
Podw: garstka orzechow arachidowych bez soli może jakiś jogurt?
Kol: starte jablko z marchewka i cynamonem(wiem nie powinnam owocow na kolacje)co to jest? to nie jest posiłek! gdyby była tu kromka chleba albo dwie z masłem, polędwicą i do tego ta SURÓWKA to byłoby tak w miarę
jesteś na R/U, możesz sobie pozwolić na większą swobodę, i w ogóle możesz jeść więcej. Według mnie, choć specem nie jestem :P
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 13:50   #130
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R a może U..

7.30 owsiana z mlekiem 3,2 - 3 lyzki platkow,garsc rodzynek,banan
12.00 dwie gałki lodów ( ciasteczkowe i grejpfrutowy )
13.30 buła sojowa, 2 plasterki zółtego sera,2 plasterki polędwicy,ogórek,pomidore k
17.00 duża gałka ziemniaków(nakładam dużą gałką do lodów,myślę,ze to 2 ziemniaki gdzies) wątróbka smażona na maśle( rozsądnie) z cebulką, ogórek kiszony
20.00 wieśniak , marchewki

Staram się jesc troszke wiecej, ale i wiecej cwiczyc brzuch
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 14:55   #131
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

jadło Uuu (takie se?) :

Śnwsianka (5+mleko+2 łyżeczki miodu, 10 dag sera, 3 śliwki)
IIŚn (na mieście- pogoń za podręcznikami): 3 gałki (zabajone,szarlotka,masca rpone) w rożku duńskim (btw ile kalorii łon ma?)
Ob:micha ogórkowej zabielanej (trochę mięsa i ziemniaków w środku) + pajda chleba żytniego 100 gramowa
D:jabłko spore
P:kubeczek kaszki manny z syropem klonowym
K: buła wieloziarnista z serem zółtym i pomidorem połowa, a połowa z masłem + wieśniak 200 gram z łyżką dżemu poziomkowego (by moja mama <3)

czekam na porady?
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 15:09   #132
nurtia
Raczkowanie
 
Avatar nurtia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Mój dzisiejszy jadłospis ;

1. 2 kromki chleba zwykłego posmarowanego margaryną śniadaniową z dżemem truskawkowym domowej roboty + herbata owocowa z łyżeczką cukru
2. Kotlet mielony , ziemniaki i surówka do obiadu
3. Lód - będzie big milk albo rożek ... zobaczy sie.
zielona herbata
4. tost z serem żółtym , trochę keczupu + herbata z łyżeczką cukru i cytryny. Skończył się chelb tostowy więc zrobie z bułki pszennej .

wychodzę z ED i mam powoli dążyć do P .
Jetem kiepska jeżeli chodzi o komponowanie jadłospisów . Przynajmniej jak narazie. Więc proszę o poprawe,pomoc.
__________________
25.07.2011

Edytowane przez nurtia
Czas edycji: 2009-08-21 o 15:34
nurtia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 15:11   #133
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

utrzymanie
  • 2 kanapki razowca z homo,szynka,pomidorem,sał atą,mała parówka cielęca
  • 1 ziemniak + pulpet w sosie grzybowo-śmietanowym
  • jajko na miękko,pół puszki tuńczyka w oleju,pół wieśniaka,wymieszane to wszystko z pomidorem,cebulką..taka miseczka wyszła ok.300 g..do tego kromka razowca
  • planuję kubek zupy kalafiorowo-brokułowej
  • planuję 1/3 makreli wędzonej

Jezu,powiedzcie mi,że jest dobrze..widzę brak owoców,ale jakoś dzisiaj nie mam ochoty..

Edytowane przez Magdalena0603
Czas edycji: 2009-08-21 o 15:12
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 15:12   #134
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anymouss Pokaż wiadomość
R

1.
winogrona
2. sałatka z sera feta, i warzyw, nektarynka, bułka z makiem
3. ziemniaki z gotowaną piersią z kurczaka i sosem grzybowym
4. serek wiejski, bułka z makiem

Prosisz o rady, a ani troszkę ich nie przestrzegasz... Zastanów się, czy posiłki, które zjadasz mają sens. Bułka z makiem ? sucha ? Pff... Winogrona na śniadanie ? Matko!...

Żeby nie było OT, to moje U:
Śniadanie - kasza manna z 4-5 łyżek na 250ml mleka 2% z otrębami jabłkowymi i miooodem;
później - zielona herbata i jabłko

siłownia (25min bieżnia 9,5 km/h, 5 min 5 km/h, orbitrek 25 min, ćwiczenia siłowe na wewn. i zewn. mięśnie ud - 3 serie po 20)


II śniadanie
- siłownia mnie wypompowała, aż mnie zemdliło... kromka razowca słonecznikowego z ziołowym serkiem topionym i pomidorem (godzina przed obiadem), 2 ciasteczka maślane
Obiad - ryż biały z kukurydzą, groszkiem, papryką, szczypiorem i połową puszki tuńczyka wsw, dużo musztardy
Podwieczorek - będzie wiejski ze słonecznikiem i orzechami włoskimi
Kolacja - Grill Na pewno grillowana cukinia i skrzydełka z kurczaka i na pewno lampka szampana, bo znów urodziny :P Resztę zobaczymy
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 15:22   #135
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje P..?

Ś: owsianka z budyniem, jabłkiem, nektarynką, garścią BF, jogo nat z ziarnami zbóż (Danone) wymieszanego z łyżą wiejskiego, pół dużej buły z ziarnami (ok. 60- 70 g) z masłem, reszta wiejskiego, pomidor, szklanka kawy zbożowej z mlekiem

IIŚ: pasztecik z mięsem, kilka łyków barszczu czerwonego (fuj, okropny był), pół buraka gotowanego

i tu podjadanie: płatki, chrupki, kapusta kiszona, śliwka spora, nektarynka,orzeszzzki i już sama nie pamiętam...

Ob: miska kapuśniaku z ziemniakami, 4 pierogi (2 ruskie, 2 z kapustą i mięsek), pół marchewy,
pomidor

Pod: jogurt z ziarnami zbóż, ły żką otrębów, wafel pszeniczny, jabłko, orzeszki, śliwka (ostatnia)

Kol: buła ciemna z ziarnem, masło, polędwica drobiowa, pomidor, ogóras, musztarda/ majonez(?)

Po: zobaczy się...


i jak?...

EDIT: zapomniałam o ogromnych ilościach soku marchwiowego, jakie pochłonęłam między posiłkami

Edytowane przez agniusia17
Czas edycji: 2009-08-21 o 15:36
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 15:27   #136
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
utrzymanie
  • 2 kanapki razowca z homo,szynka,pomidorem,sał atą,mała parówka cielęca no powiedzmy,ze ok.
  • 1 ziemniak + pulpet w sosie grzybowo-śmietanowym yy...co to jest 1 ziemniak? chociaz ze 3;] surowki brakuje
  • jajko na miękko,pół puszki tuńczyka w oleju,pół wieśniaka,wymieszane to wszystko z pomidorem,cebulką..taka miseczka wyszła ok.300 g..do tego kromka razowca ok
  • planuję kubek zupy kalafiorowo-brokułowej moze zrobisz do tego grzanki?
  • planuję 1/3 makreli wędzonej zdecydowanie brakuje tu jakiegos pieczywa
Jezu,powiedzcie mi,że jest dobrze..widzę brak owoców,ale jakoś dzisiaj nie mam ochoty..
Faktycznie brak owocow, reszta j.w i ogolnie malo objetosciowo i wartosciowo jak dla mnie.


Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
jadło Uuu (takie se?) :

Śnwsianka (5+mleko+2 łyżeczki miodu, 10 dag sera, 3 śliwki)
IIŚn (na mieście- pogoń za podręcznikami): 3 gałki (zabajone,szarlotka,masca rpone) w rożku duńskim (btw ile kalorii łon ma?) a czy to wazne?:P wazne,ze smaczne
Ob:micha ogórkowej zabielanej (trochę mięsa i ziemniaków w środku) + pajda chleba żytniego 100 gramowa
D:jabłko spore
P:kubeczek kaszki manny z syropem klonowym
K: buła wieloziarnista z serem zółtym i pomidorem połowa, a połowa z masłem + wieśniak 200 gram z łyżką dżemu poziomkowego (by moja mama <3)

czekam na porady?
dzisiaj bardzo ladnie troche brakuje nnkt,ale wybaczam:P


Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość

Żeby nie było OT, to moje U:
Śniadanie - kasza manna z 4-5 łyżek na 250ml mleka 2% z otrębami jabłkowymi i miooodem; mniamki
później - zielona herbata i jabłko

siłownia (25min bieżnia 9,5 km/h, 5 min 5 km/h, orbitrek 25 min, ćwiczenia siłowe na wewn. i zewn. mięśnie ud - 3 serie po 20)

II śniadanie - siłownia mnie wypompowała, aż mnie zemdliło... kromka razowca słonecznikowego z ziołowym serkiem topionym i pomidorem (godzina przed obiadem), 2 ciasteczka maślane ok
Obiad - ryż biały z kukurydzą, groszkiem, papryką, szczypiorem i połową puszki tuńczyka wsw, dużo musztardy ladnie
Podwieczorek - będzie wiejski ze słonecznikiem i orzechami włoskimi jw
Kolacja - Grill Na pewno grillowana cukinia i skrzydełka z kurczaka i na pewno lampka szampana, bo znów urodziny :P Resztę zobaczymy i na zdrowko
podoba mi sie
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 15:44   #137
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
jesteś na R/U, możesz sobie pozwolić na większą swobodę, i w ogóle możesz jeść więcej. Według mnie, choć specem nie jestem :P

dziekuje chcialabym raczej przejsc na R, ale narazie jem chyba za duzo.. moj dzisiejszy jadlospis, prosze o ocene. Nadal cos miedzy R/U, zmierzajace do R

Śn: owsianka na wodzie z 6 plaskich lyzek, garstka truskawek,jagod,jablko,si emie lniane.
i tutaj ne moglam sie powtryzmac tak mi sie chcialo mleka sojowego ze zjadlam go z musli..byla 1/2miseczki ENORMOUS sniadanie wyszlo
2Śn: 2kromki chleba slonecznikowego z wedlina z indyka, pomidor, sczypiorek
godzinke przed obiadem: nektarynka, polowa jablka, 2winogronka( tego byc nie powinno, wiem..)
Obiad: ryz,piers z kurczaka ze sliwka, 2 pomidory
deser: kawaleczek melona, garsc suszonych jablek(zaluje ze je zjadlam..)
Podw: kromka slonecznikowego z indykiem
Kol: salatka z 2bialek,pomidora,szczypio rku,salaty lodowej, troche dorsza
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:16   #138
Gipsy
Raczkowanie
 
Avatar Gipsy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 215
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dziewczyny czy to podchodzi pod P ? Nie chce się obsesyjnie ważyć ale przydałoby mi się trochę przytyć. Jest ktoś w stanie oszacować kaloryczność tego jadłospisu?

Ś: Duża grahamka na 3 częsci z masłem i twarogiem tłustym wymieszanym z rzodkiewkami i szczypiorkiem, na każdę część po plasterku pomidora.
2ś: Ogromna drożdżówka z serem, jabłko
O: Dwa razowe naleśniki suto nadziane farszem ze szpinaku i łososia, pare różyczek brokuł w cieście naleśnikowym
P: 200g serka homo naturalnego, zmiksowanego z truskawkami, kinder country
K: Omlet z dwóch jajek z szynką kukurydzą, groszkiem i pomidorem
Po: Pół paczki czyli jakieś 50g orzechów laskowych

Mam szansę na tym przytyć? Ciężko mi coś jeszcze wcisnąć...

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję : )
Gipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:59   #139
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U:

I. duuża owsianka z serkiem wiejskim(300 g)+ jabłka+ cynamon+ rodzynki , po: gruszka, z 5 śliwek :P
II. 2 kromy razowca z masłem i schabem; znowu owsianka+ serek wiejski(150 g) + świeże maliny
2 brzoskwinie, nektarynka, kolejne pare śliwek
III. papryka nadziewana mięsem mielonym, ryżem, cebulą; fasolka gotowana, po: 2 paski czekolady gorzkiej, gruszka
IV. 3 duże kawały tortu ze śmietaną, brzoskwiniami, toffi
20 min bieganie interwałowe
V. mała bagietka czosnkowa(masło+ czosnek); jajko na twardo
jabłko

wczoraj doznałam szoku. tak naprawdę mój wczorajszy jadłospis nie był jakiś udany, cały czas w biegu, nie miałam czasu zjeść nic porządnego. byłam tak zmęczona, że od razu położyłam się spać, zapominając w ogóle o kolacji. obudziłam się rano, a tu... o 0,4 kg więcej. normalnie zaczęłam się śmiać. czy to możliwe, że od NIEJEDZANIA można przytyć? to tylko takie P.S.
__________________
keeps getting better


gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 17:02   #140
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

gosienkaa, jadło super oczywiście Haha może jesteś przed @, albo takie jakieś zachwianie? Też tak czasem mam, jednego dnia jem jak smok i waga nie wzrasta, a czasem niewiadomo czemu jest więcej na wadze^^

I moje dzisiejsze U :
I - owsianka (5 łyżek) + cini minisy truskawkowe, 2 krakuski te śmietankowe z kawałkami czeko wkruszone + banan zalane pitnym jogo bananowym
II - (czekanie na świeżą grahamkę) kilka ciastek j/w + dan mleko waniliowe (to duże )
III - grahamka opieczona w tosterze, a w środku 2 plasterki szynki, camembert z papryką, na wierzch keczup + nektarynka i brzoskwinka, aha i połowa drożdżówki z serem (z bratem się musiałam podzielić )
IV - pierś indyka z grila + ziemniaczki + surówka z pekińskiej
V - pół makreli wędzonej + paczka ciastek lu go ( tych nowych! dobre! )
VI - (będzie) grahamka z masłem, szynką, camembertem z papryką i jajkiem, pewnie jakieś jabłka wpadną

ależ mam apetyt

Edytowane przez stupify
Czas edycji: 2009-08-21 o 18:07
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:06   #141
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez gosienkaa Pokaż wiadomość
U:

I. duuża owsianka z serkiem wiejskim(300 g)+ jabłka+ cynamon+ rodzynki , po: gruszka, z 5 śliwek :P
II. 2 kromy razowca z masłem i schabem; znowu owsianka+ serek wiejski(150 g) + świeże maliny
2 brzoskwinie, nektarynka, kolejne pare śliwek
III. papryka nadziewana mięsem mielonym, ryżem, cebulą; fasolka gotowana, po: 2 paski czekolady gorzkiej, gruszka
IV. 3 duże kawały tortu ze śmietaną, brzoskwiniami, toffi
20 min bieganie interwałowe
V. mała bagietka czosnkowa(masło+ czosnek); jajko na twardo
jabłko
woow ślicznie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:07   #142
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Gipsy Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to podchodzi pod P ? Nie chce się obsesyjnie ważyć ale przydałoby mi się trochę przytyć. Jest ktoś w stanie oszacować kaloryczność tego jadłospisu?

Ś: Duża grahamka na 3 częsci z masłem i twarogiem tłustym wymieszanym z rzodkiewkami i szczypiorkiem, na każdę część po plasterku pomidora.
2ś: Ogromna drożdżówka z serem, jabłko
O: Dwa razowe naleśniki suto nadziane farszem ze szpinaku i łososia, pare różyczek brokuł w cieście naleśnikowym
P: 200g serka homo naturalnego, zmiksowanego z truskawkami, kinder country
K: Omlet z dwóch jajek z szynką kukurydzą, groszkiem i pomidorem
Po: Pół paczki czyli jakieś 50g orzechów laskowych

Mam szansę na tym przytyć? Ciężko mi coś jeszcze wcisnąć...

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję : )
liczylam bardzo ogolnie i wychodzi mi max 2200...

nie wiem ile jadlas do tej pory...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:17   #143
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

redukcja
  1. jajko na miękko,2 kanapki razowca z szynką,ogórkiem,sałatą
  2. 1/2 puszki tuńczyka + pół homo-wkrojona cebulka,całość polana oliwką z oliwek,kromka razowca
  3. 1/4 arbuza,trochę orzeszków paprykowych
  4. 250 g warzyw na patelnię (tych żółtych),pierś kurczaka duszona w ziołach
  5. pomidor,plaster sera żółtego, minimalna ilośc makreli

i mam wrażenie,że znowu nie tak,że ciągle jem za dużo...co myślicie???
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:24   #144
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U/P??????
sniadanie : owsianka ( szklanka mleka , szklanka platkow nesquik , 7 lyzek platkow owsianych , 3 garscie rodzynek)

miedzy czasie : 300g ranglod czy jak tam to sie pisze .. tych sliwek okraglych ;D

2 sniadnie : activia truskwkowa , kroma razowca z maslem i dzemem jablkowym

obiad : 3 kotlety z miesa mieloneko z kurczaka nadziewane pomidorem (miesa ok 150 g i 3 duze pomidory) , 250g ziemniakow , salatka z marcherwki i jablka , 300g buraczkow , i kotlet smazony na olowie

podwieczorek : jagolella o smaku owocow lesnych , 2 wafle ryzowe , jablko

miedzyczasie : 200g ogorkow kiszonych

kolacja : serek wiejski 200g 5% , salatka (2 duze pomidory , ok 200g papryki , 300g ogorkow kiszonych ) 6 ;(wafli ryzowych ......

bardzo tragicznie ??
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....

Edytowane przez Majeczka993xy
Czas edycji: 2009-08-21 o 17:47
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:25   #145
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
redukcja
  1. jajko na miękko,2 kanapki razowca z szynką,ogórkiem,sałatą Może być
  2. 1/2 puszki tuńczyka + pół homo-wkrojona cebulka,całość polana oliwką z oliwek,kromka razowca Też może być
  3. 1/4 arbuza,trochę orzeszków paprykowych To nie posiłek, tylko podjadaniem,ale chyba nie groźne ))
  4. 250 g warzyw na patelnię (tych żółtych),pierś kurczaka duszona w ziołach Możesz coś z węgli wrzucić, a nawet powinnaś.
  5. pomidor,plaster sera żółtego, minimalna ilośc makreli Makreli może być więcej, a tym serem się nie przejmuj.Ale na przyszłość lepiej z niego zrezygnować na R..wiem,że to trudne

i mam wrażenie,że znowu nie tak,że ciągle jem za dużo...co myślicie???
Na pewno nie za dużo. Nie jest źle, takie tam normalne R Nie bój się,możesz więcej zjeść np rybki, albo serka ...
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:41   #146
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
U/P??????
sniadanie : owsianka ( szklanka mleka , szklanka platkow nesquik , 7 lyzek platkow owsianych , 3 garscie rodzynek)

miedzy czasie : 300g ranglod czy jak tam to sie pisze .. tych sliwek okraglych ;D

2 sniadnie : activia truskwkowa , kroma razowca z maslem i dzemem jablkowym

obiad : 3 kotlety z miesa mieloneko z kurczaka nadziewane pomidorem (miesa ok 150 g i 3 duze pomidory) , 250g ziemniakow , salatka z marcherwki i jablka , 300g buraczkow , i kotlet smazony na olowie

podwieczorek : jagolella o smaku owocow lesnych , 2 wafle ryzowe , jablko

miedzyczasie : 200g ogorkow kiszonych

kolacja : serek wiejski 200g 5% , salatka (2 duze pomidory , ok 200g papryki , 300g ogorkow kiszonych ) 6 wafli ryzowych

bardzo tragicznie ??
Według mnie jest ok, ale zastanawia mnie czemu wszystko ważysz?
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:44   #147
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Według mnie jest ok, ale zastanawia mnie czemu wszystko ważysz?
nie waze tylko tak orientacyjna wage podaje (na oko );D wazenie juz dawno mi przeszko toz to glupota swiata
to bardziej U czy moze juz P ?
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:53   #148
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Na pewno U...I jak dla mnie nie zmierza wcale w stronę P..
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:06   #149
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
nie waze tylko tak orientacyjna wage podaje (na oko );D wazenie juz dawno mi przeszko toz to glupota swiata
to bardziej U czy moze juz P ?
A to spoko Myślałam, że tak planujesz, że wiesz zjem np. 200g a nie tyle ile żołądek chce XD
Z całą pewnością to U jest
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:20   #150
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U

I. Owsianka na mleku ze śliwkami, orzechami włoskimi, rodzynkami i cynamonem, kawa z mlekiem, dwa ciacha owsiane.

II. Grahamka z jajkiem na twardo, pomidorem i szczypiorkiem, brzoskwinia, cappuccino waniliowe.

III. Filet z mintaja smażony na oliwie, brokuły zapieczone z serem, ryż brązowy.

IV. Budyń waniliowy z jagodami, kromka razowca z masłem orzechowym i konfiturą wiśniową.

V. Omlet z dwóch jaj z pomidorami i szpinakiem, kubek kakao, kilka śliwek.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.